Diftar: rechtvaardiger verdeling van de kosten en goed voor het milieu y Woningonttrekking Hoog en Laag 1 en 2 Nota prostitutiebeleid en wijziging Algemene plaat selijke verordening Mevrouw Cahn-Vogel als raadslid beëdigd Werkzaamheden vanwege onderhoud aan wegen HEILOO 1 Raadhuisplein l Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641 Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. PAGINA 4 UITKIJKPOST - 13 SEPTEMBER Informatierubriek De gemeente Heiloo gaat Diftar invoeren: een gelijk bedrag aan vastrecht voor iedereen. Daarnaast betalen inwoners straks per kilo voor het afval. Het inleveren van papier, glas en textiel blijft gratis. Een rechtvaardigere ver deling van de kosten en het milieu, daar draait het om bij Diftar. Het nieuwe systeem gaat in per januari 2001. Het is echter de bedoeling dat de eerste helft van 2001 een gewennings periode is. Vandaag vindt in de commissie Grondgebiedzaken I een eerste bespreking plaats over onder meer de tarieven die zouden kunnen gaan gelden. Andere onderwerpen die aan bod komen zijn bijvoorbeeld de relatie tussen het minimabeleid en de nieuwe tarie ven, uitzonderingsituaties als gevolg van medi sche problemen met mogelijkheden voor beperkte vrijstelling van aantal kilogrammen huisvuil en keuzemogelijkheden voor bewo ners van de gestapelde bouw. Een reden om nog eens tekst en uitleg te geven over Diftar. Wie veel afval aanlevert betaalt meer Het inzamelen en verwerken van huishoudelijk afval kost in Heiloo 5 miljoen gulden per jaar. Op dit moment betalen éénpersoonshuishou dens 356,50 en meerpersoonshuishoudens 597,60 per jaar. Of huishoudens in Heiloo nu veel of weinig aanleveren, wel of niet goed afvalstromen scheiden of afval apart wegbren gen, dat heeft nu geen enkele invloed op het bedrag dat moet worden betaald. In de huidi ge situatie betalen bewoners van een woning zonder tuin bijvoorbeeld mee aan de kosten voor het verwerken van tuinafval van een andere inwoner van Heiloo. Een ouder echt paar wonend in een flat, zonder thuiswonende kinderen, betaalt mee aan het afval van een groot gezin met een grote tuin. En als laatste voorbeeld: inwoners die zorgvuldig hun papier, glas en textiel apart inleveren, betalen mee voor de mensen die dat allemaal in de grijze rolemmer deponeren. Dit gegeven vormt geen stimulans om nog beter te scheiden. Daarom streeft de gemeente Heiloo naar een rechtvaardiger verdeling van de afvalkosten. Wie veel afval aanlevert betaalt meer dan wie weinig afval aanbiedt. Dit systeem stimuleert ook om afval beter te scheiden, in te leveren voor hergebruik of om afval te voorkomen. Diftar is dus ook beter voor het milieu. Hoe gaat betalen bij invoering Diftar? De afvalstoffenheffing van circa 600,00 voor een meerpersoonshuishouden en circa 356,00 voor een éénpersoonshuishouden ver valt bij de invoering van Diftar. Elk huishouden betaalt voortaan een vastrechttarief per jaar. Daarboven betaalt een huishouden een kilo- gramprijs voor het afval wat men aanbiedt. Afval dus uit de grijze en de groene emmer, grof afval gehaald of grof afval gebracht. Vanavond spreekt de commissie over de tarie ven. Het college van burgemeester en wet houders stelt een laag vastrecht voor van hon derd gulden per huishouden per jaar. Daarnaast stelt het college voor een kiloprijs van 60 cent voor groen en 65 cent voor grijs afval. De prijs voor grof afval zou gemiddeld 95 cent per kilo kunnen worden, afhankelijk van of het afval gebracht of gehaald wordt. Bovendien stelt het college voor de invoe ringskosten niet aan de inwoners door te berekenen, maar in één keer te betalen uit de opbrengst van de aandelen van Multikabel. Wat blijft gratis? Veel afval kunnen inwoners van Heiloo gratis inleveren. Het gaat dan om het gratis kunnen inleveren van Klein Gevaarlijk Afval, papier en karton, glas, textiel en schoenen, koelkasten en wasmachines. Wie profiteert van Diftar? De ervaring in andere Diftar-gemeenten' leert dat het totale afvalaanbod vermindert en daar mee de totale kosten dalen. Ook is gebleken bij deze gemeenten dat ongeveer 80 procent van de huishoudens goedkoper uit is en ongeveer 20 procent duurder. Het gaat dan met name om huishoudens met veel tuinafval. Een afvalstroom die gemakkelijk zelf te beïn vloeden is, omdat de mogelijkheid bestaat om dit afval zelf te composteren. Als leden van een huishouding dat niet kunnen of willen, dan zal meer betaald moeten worden. Huishoudens zonder tuin betalen voortaan niet meer mee aan het tuinafval van anderen. Ook mensen die niet de moeite nemen om glas, papier en textiel apart weg te brengen, maar het in de grijze rolemmer gooien, zijn straks duurder uit. Immers glas, papier en textiel wegbrengen is gratis. Dat is niet voor niets: deze afvalstromen zijn geschikt om te recyclen en horen niet thuis in de dure vuilverbran dingsoven. Goedkoper is Diftar voor mensen zonder tuin, voor mensen die het afval goed scheiden en apart wegbrengen, voor zelf-com- posteerders en mensen die weinig grofafval aanleveren. En tot slot profiteren wij allemaal van Diftar, omdat het beter is voor het milieu. Het totale aanbod van afval vermindert Het afval wordt beter gescheiden Er komt minder afval in de (dure) vuilverbrandingsoven terecht. Heeft Diftar ook nadelen? Diftar heeft ook nadelen. Echter de voordelen wegen letterlijk en figuurlijk op tegen de nade len. Altijd zullen er mensen blijven die te veel afval aanbieden omdat ze onvoldoende afval scheiden; bijvoorbeeld door papier toch in de grijze rolemmer te werpen in plaats van het gratis weg te brengen of aan te bieden bij huis-aan-huis acties. Ook zal afvaltoerisme kort na de invoering voorkomen, zoals gebleken is uit ervaringen van andere 'Diftar-gemeenten'. Zo zijn er men sen die een afvalzak meenemen op weg naar 't werk en elders aan de weg zetten. De erva ring leert echter ook dat dit gedrag na verloop van tijd weer sterk afneemt. Het lijkt in het begin aantrekkelijker dan het in de praktijk blijkt te zijn: afval moet in een vuilniszak wor den bewaard, die moet je kopen en in je auto vervoeren en maar ongezien kwijt zien te raken. Al gauw wordt dit als lastig ervaren en kiezen mensen toch voor het gemak: de rolemmer voor de deur. Ook het dumpen van afval in de natuur zal wellicht op kleine schaal voorkomen. Het gemeentebestuur gaat ervan uit dat Heiloöenaren trots zijn op hun groene woon omgeving en dat ook willen blijven. Het bijvullen van eikaars rolemmers is met het huidige systeem geen probleem. Bij invoering van Diftar uiteraard wel, omdat dan de buren voor de kosten opdraaien. Het college ver trouwt er echter op dat dit slechts incidenteel voorkomt. De mogelijkheid bestaat om een slot op de rolemmer te laten zetten. Op dit moment is een eerste nieuwsbrief, de zogenaamde 'Diftar-krant' in de maak. Deze nieuwsbrief wordt huis-aan-huis verspreid. Op deze Informatiepagina leest u daar de komen de maand meer over. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om op grond van de Huisvestingsverordening 2000 een vergunning te verlenen voor de onttrekking van de wonin gen Hoog en Laag 1 en 2 aan de woningvoor raad. Met het onttrekken aan de woningvoorraad wordt door verzoekers beoogd deze ruimte in gebruik te nemen als kantoorruimte geduren de de bouw van 35 woningen (Oude Trefpunt). Ter inzage Het hieraan ten grondslag liggende verzoek ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 14 september 2000 gedurende vier weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen op werk dagen tussen 8.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnum mer (072 -) 535 67 46. Indienen van bezwaren Gedurende de termijn van ter inzage legging kunnen belanghebbenden tegen het voorne men om een vergunning te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het colle ge van burgemeester en wethouders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Burgemeester en wethouders maken ingevol ge artikel 139 van de Gemeentewet bekend dat de gemeenteraad bij besluit van 4 septem ber 2000 de Nota prostitutiebeleid en een wij ziging van hoofdstuk 3 van de Algemene plaatselijke verordening Heiloo 2000 heeft vastgesteld. De gemeenteraad heeft hiertoe besloten omdat met ingang van 1 oktober a.s. prostitu tie niet meer strafbaar is op grond van het Wetboek van Strafrecht. Dit heeft tot gevolg dat er geen wettelijk bordeelverbod meer geldt en dat prostitutie wettelijk gezien gelijk gesteld wordt met overige normale beroepen of bedrijven. De Nota prostitutiebeleid en de wijziging van de Algemeen Plaatselijke Verordening zijn vastgesteld ter beperking en regulering van het verschijnsel seksinrichtingen. Het ontwerp voor de Nota prostitutiebeleid en de wijziging van de Algemeen Plaatselijke Verordening hebben na voorafgaande publica tie van 25 mei tot en met 22 juni jl. ter inzage gelegen. Er zijn in deze periode geen ziens wijze hiertegen ingediend. Inwerkingtreding De wijziging van de Algemeen Plaatselijke Verordening treedt in werking op 1 oktober a.s. Ter inzage De nota en verordening liggen voor iedereen ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in de centrale hal van het gemeente huis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Tegen betaling van de verschuldigde kos ten kunt u een afschrift van de nota en veror dening verkrijgen. Naast de vorenstaande maatregelen zal de vestiging van seksinrichtingen planologisch verder worden gereguleerd in een paraplube stemmingsplan. Dit houdt in dat hetgeen in het paraplubestemmingsplan is geregeld van toepassing is op alle bestemmingsplannen in de gemeente. In het paraplubestemmingsplan wordt de vestiging van seksinrichtingen in beginsel verboden in de hele gemeente. Via de vrijstellingsregeling van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening kan, onder bepaalde voorwaarden, ten hoogste één seks- inrichting in het gebied buiten de bebouwde kom worden toegestaan. Publicatie van de ter inzage legging van het ontwerp-paraplube- stemmingsplan en de gelegenheid hierop te reageren heeft plaatsgevonden op 6 sep tember jl. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer A.C. van der Jagt van de afdeling Bestuurszaken, telefoonnummer (072 -) 535 66 48. Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen. 1 De Kandelaar 7 - plaatsen berging 2 Westerweg 11 - vernieuwen en verandereh van de berging Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daar bij behorende stukken vanaf donderdag 14 september 2000 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoon nummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inza ge liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstel ling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoorschriften, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren bren gen bij het college van burgemeester en wet houders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Tijdens de raadsvergadering van 4 september jl. is mevrouw J.M. Cahn-Vogel toegelaten tot de gemeenteraad. Mevrouw Cahn volgt mevrouw Rommel als WD-raadslid op. Beëdiging van mevrouw Cahn geschiedt tij dens de raadsvergadering van oktober. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met mevrouw W.H. Barth van de afdeling Bestuurszaken, Voorlichting, tele foonnummer (072-) 535 66 41. In het kader van onderhoud wegen vinden op de volgende locaties werkzaamheden plaats in de week van 18 tot en met 24 september a.s. - Aansluiting van de Kanaalweg op de Parallelweg langs de A9 - Het voetpad langs de Hoogeweg tussen de Vennewatersweg en de Zevenhuizerlaan - De Heerenweg ten noorden van de Kerkelaan. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer M. Slippens van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072-) 535 67 67. erleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden. Holleweg 111 - veranderen en vergroten kerk Westerweg 34 - oprichten woning en garage De Kistemaker 6 - vergroten woning Baetenburg 6 - vergroten woning Vredenoord 4 - plaatsen dakkapel Holleweg 85 - vergroten woning Het Vierkant 16 - vergroten woning De Hoefsmid 9 - vergroten bedrijfspand Heerenweg 228 - plaatsen berging Ypesteinerlaan 73 - plaatsen berging Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur Op andere tijden alleen na afspraak, telefoon nummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan onder telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vra gen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Verleende collectevergunningen Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de vol gende periode. Prinses Beatrix Fonds voor de periode van 10 tot en met 16 september 2000. Nier Stichting Nederland voor de periode van 17 tot en met 23 september 2000. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt deze maand de volgende hoorzittingen voor de behandeling van de volgende bij burge meester en wethouders ingediende bezwaar schriften. maandag 18 september: 20.00 uur: tegen verlening bouwvergunning vergroten woning Van der Veldenstraat 6 20.45 uur: tegen terugvordering Bbz-uitkering woensdag 20 september: 20.00 uur: tegen weigering vergoeding aanbrengen traplift 20.30 uur: tegen terugvordering lening en bijstandsuitkering 21.00 uur: tegen weigering indicatie koppelwoning De hoorzittingen worden gehouden in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1aan de zijde van het par keerterrein). De hoorzittingen zijn in beginsel openbaar. Ambtshalve of op verzoek van belanghebben den kan de zitting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehou den. Ter inzage De stukken van de vorengenoemde zaken lig gen tot de datum van de hoorzitting ter inza ge, voor zover deze om persoonlijke of ande re gewichtige redenen niet openbaar zijn. De stukken liggen ter inzage bij de secretaris van de commissie voor Bezwaarschriften, de heer A.C. van der Jagt van de afdeling Bestuurszaken, kamer 126 in het gemeente huis, telefoonnummer (072 535 66 48. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Buiten de bezoekuren kunnen de stukken alleen op afspraak met de secretaris van de commissie worden ingezien. Meer informatie Voor nadere informatie over het vorenstaande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u eveneens terecht bij de secretaris van de commissie. De commissie voor Bezwaarschriften verga dert elke derde maandag van de maand. De eerstvolgende vergadering is op maandag 16 oktober a.s. Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen aan de heer M.M. Klaver te Heiloo voor het bouwen van een serre op het perceel Goodeslaan 15 te Heiloo. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stuk ken liggen vanaf donderdag 14 september 2000 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inza ge liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te verle nen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Boekenstein 7 - plaatsen berging Harrelaers 6 - vergroten woning Het Vierkant 10 - vergroten woning

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 4