Tientallen activiteiten tijdens derde Week van het platteland Tien jaar Stichting Het Schone Streven Veteranen op Egmondia Commissie discussieert over tarieven diftar UITKIJKPOST - fEMBER Start ^seizoen IH Tenniskampioenen van Heiloo Zomeravond-competitie Golfclub Heiloo Marathon-training bij AV Trias Postduivenvereniging Aquafitness bij zwembad Loos Bos-excursie Nijenburg EHK Klaverjasclub SjueïcluD neiiuu Bewegen op muziek voor 50-pIussers Viswedstrijd 't Kroegje Dag van de Ouderen later NIEUW E-MAIL ADRES REDACTIE redactie@ uitkijkpost.nl SV Oppositie Workshop panfluit Cursus Tarot Mogojoko Astmafonds zoekt vrijwilligers Agenda Sporthal Het Vennewater Zwembad Het Baafje REGIO - Op vrijdag 15 september start voor de derde maal de Week van het Platteland. Deze week maakt deel uit van de campagne 'Ondernemers van Nature'. Boeren en tuinders orga niseren activiteiten die de aandacht vestigen op het leven, werken en recreëren op het platteland. De week duurt tot en met zondag 24 september. Een gratis krant met de complete acti viteitenagenda is, zolang de voorraad strekt, verkrijgbaar bij VVV, ANWB, Rabobank en Intratuin. Een volledige beschrijving van alle activiteiten vindt u op www.platteland.nl. De meeste activiteiten hebben de boer derij en haar natuurlijke omgeving als vertrekpunt en laten veelal bijzondere elementen van het typische Hollandse landschap zien. Veel activiteiten vinden plaats op locaties die normaal niet toe gankelijk zijn voor het publiek. Daar naast kunt u ook in de stad kennisma ken met het agrarische leven. Proef het panorama Op zaterdag 16 september vindt in het centrum van Alkmaar op de Platte Stenenbrug van 11.00 tot 16.00 uur de spectaculaire openingsmanifestatie Proef het panorama' plaats. Het pu bliek kan letterlijk en figuurlijk proe ven van het platteland en genieten van het Hollandse plattelandslandschap op een levensgroot panorama. Dit levende kunstwerk geeft een fascinerend beeld van het werk van de Ondernemers van HEILOO - Ter gelegenheid van het 35- jarig bestaan van TV Heiloo werd het afgelopen weekend een bijzonder toer nooi georganiseerd. Voor de eigen jeugd en seniorleden van de club werd een recreatief dubbeltoernooi gespeeld met als hoofdprijs voor de jeugd een compleet verzorgde dag naar een pret park in Nederland en voor de senioren een tenrrisvakantie naar Tunesië. Tegelijkertijd speelden de beste dames en heren van TV Heiloo, Vennewater en HSV onderling een prestatief enkel toernooi. In de damesfinale won Mar- got v.d. Helm (Vennewater) van Jantine de Boer (TV Heiloo). Na een spannen de tie-break in de derde set versloeg Marc van Tuin (Vennewater) Klaas Jan van Leeuwen van HSV. Zo werd een oude traditie - het tenniskampioen schap van Heiloo - in ere hersteld. HEILOO - op maandag 4 september was de afsluiting van de zomeravond competitie van Golfclub Heiloo. Bij de hoge handicappers wonnen deze keer: 1. Leo Gouwerok met 25 stableford- punten, 2. Cees Burger 22, 3. Hein Zoon 20. In de categorie lage handicap pers (0-33.9) waren de uitslagen: 1. Rene Ruyter 20, 2. Pieter Smit 19, 3. Herma van Galen 18. Voorafgaand aan deze wedstrijden werd het matchplay-kampioenschap van de club gespeeld. De twee rivalen, Frits Haafkens en Tom van der Stam, beiden met handicap 10, hebben er een spannende strijd van gemaakt maar uit eindelijk moest Frits in Tom zijn meer dere erkennen. De gewonnen prijs zal in oktober op de afsluitende feest avond worden uitgereikt. HEILOO loo, start 13.45 uur Nature. Een doek van bijna tien bij drie meter vormt het decor van een ten toonstelling van moderne landbouw werktuigen en machines, grondstoffen en (streekeigen) producten van de Hollandse land- en tuinbouw. Het panorama wordt ter plaatse be schilderd door kunstenaars en ama teurschilders. Rondom het evenement wordt een wedstrijd georganiseerd, waarbij het publiek wordt uitgenodigd iets te maken of te schrijven over hun beeld van de land- en tuinbouw. Ter Coulsfer Op vrijdag 15 en zaterdag 16 september vindt in Noord-Kennemerland de manifestatie 'Een andere kijk op het Landschap plaats. Deze wordt georga niseerd door de WLTO en de Rabo- banken. Op vrijdagmiddag 15 septem ber start om 14.00 uur op het lafidgoed Ter Coulster in Heiloo een debat tussen vertegenwoordigers van overheden, tember een publieksmanifestatie geor ganiseerd. Voor jong en oud zijn er zeven prachtige locaties uitgezócht. Een vijftal veehouderijbedrijven en twee bollenbedrijven. Op deze laatsten worden bollenmarkten gehouden, waar tientallen soorten bollen van Kenne- mer grond te koop worden aangebo den. Op de veehouderijbedrijven kan het publiek kennismaken met de agra rische bedrijfsvoering en onder bege ving van gidsen tochten door het landschap maken. Hierin liggen bedrijf verschillende accenten! Op een aantal plekken matiestands over land- ingericht. Ook kan per worden infor- en tuinbouw men kennismaken met plattelandstoerisme en kan de agro camping van boer G. Veldt in Cas- tricum worden bezocht. Voor de kinde ren zijn natuurlijk de dieren interes sant, onder andere op de kinderboerde rij van G. Swart te Akersloot. Behalve de genoemde wandeltochten onder maatschappelijke organisaties en agra- begeleiding van een gids znn er ook ners over het agrarisch personeel in de mogelijkheden om tochten per kano en per huifkar te maken. De te bezoeken locaties in onze regio zijn in Castricum het bedrijf van G.J. Veldt, Hollaan 2; in Akersloot het vee houderijbedrijf van G.J. Swart, Boekei 22; in Egmond Hopmans bloemen en bollen He'renweg 91 en bollenbedriif A. v.d. Pol, Tiggellaan 68, in Heiloo melkveehouderij P. Katee, Het Maalwater 11 en in Bergen veehoude rijbedrijf C. Jonker, De Voert 18. regio. Gedeputeerde van Noord-Hol land, drs. J.H.J. Verburg, neemt het onderzoeksrapport 'De toekomst van de veehouderij in Noord-Kennemer- Iand' in ontvangst. Agrarisch landschap Om een groot publiek kennis te laten maken met de rol van de boeren in het beheer van ons unieke landschap als cultureel erfgoed, is op zaterdag 16 sep- - Del, afdeling, Hei- dins<september om het ^izoen met een lezing door de hJong, werkzaam bij het Westfri^um in Hoorn, over Kunst en KJet is de bedoe ling dat u zelfntiek. voorwerp meeneemt; dez^werpen zullen dan de loop varerhaal bepalen. De heer de Jong tellen over stro mingen en stijler kunst. Ook zal hij over de maatsjlijke relevantie van de voorwerp zeggen, hier door kan soms eebeeld ontstaan. Tevens is deze ig bedoeld als informatiemiddagleden en overi ge geïnteresseerder het nieuwe programma. Hetrogramma van de NVVH bevat cote verscheide nheid aan activite^aast boeiende lezingen, excursiecultuur zijn er ook sportieve en eve activiteiten gepland. Op woensdag 27 mber is er een middagexcursie gel door Noord- Fjolland per bus. V< om 13.00 uur uit Heiloo bij de Vank bij 't Loo. Eerst gaat de tochGraft naar De Rijp. Hier bezoeke dames onder leiding van een gig laat-gotische Nederlandse Her\de kerk, die bekend is om zijn itige gebrand schilderde ramen, rna rijden ze door naar het histoid stadje Edam, om daar de mooiqde huizen te bewonderen. De mi* zal besloten worden met een ge^nlijk diner in het Parkhotel in Bn. De kosten voor deze excursiejragen f 55,- (inclusief diner). U I« zich opgeven bij An Zijp, tel. 072-5*22. HEILOO - Het duurt nog even, maar de tijd gaat sneller dan je denkt. Het is dus nu al zaak even stil te staan bij de voorbereiding op de Halve Marathon van Egmond. Ontspannen en vooral blessure-vrij deze recreatieloop beëin digen zal het doel zijn. Daarbij reikt atletiekvereniging Trias uit Heiloo de helpende hand. Evenals voorgaande jaren zal geduren de de maanden september tot en met december een löopscholing en training worden verzorgd, speciaal gericht op de halve marathon. Onder deskundige en gediplomeerde leiding kun je geduren de die vier maanden op dinsdag- en donderdagavond, op en nabij de atle tiekbaan aan het Maalwater te Heiloo aan het werk. De trainingen vinden plaats binnen een aparte groep, zowel voor de beginner als de gevorderde loper. De trainingen zijn inmiddels begonnen en vinden plaats op de dinsdagavond om 19.00 uur. De kosten voor deze spe cifieke loopscholing van vier maanden bedragen f 90,-. Aanmelding bij atle tiekbaan a.v. Trias aan het Maalwater öp de dinsdagavond. Nadere informatie kunt u krijgen bij Gert Vermeulen, tel. 072-5340417. ALKMAAR - De laatste vlucht van het seizoen werd gehouden vanaf Houdeng (240 km). De 124 duiven wer den om 12.45 uur gelost. De uitslag van de H.eilooër leden: 1. Comb. Kruyt (16.04) 2. P. Schaaper, 3. J. Pepping 4. I. Terpstra 6. G. de Kruyf 8. H. Dekker 10. Comb. Adrichem/Ranzijn 19. H. Oudes 21. Comb. Huysman/Luiten 26. J. Wittebrood. HEILOO - Aquafitness verandert je le ven, zeggen de medewerkers van zwembad Loos. Joggen of fitness in heerlijk warm water is een weldaad voor lichaam en geest. Je voelt nauwe lijks dat je al je spieren aan het werk zet. Intussen verbrand je in hoog tempo overtollig vet en verdrijf je ook nog de stress van alledag. Kortom: aquagym sluit helemaal aan bij het hoge leeftempo van de jaren 2000. Bij zwembad Loos kunnen ze u er alles over vertellen: tel. 072-5335991. HEILOO - Het is bijna herfst en dat is te merken. Vooral nu het wat vochtiger wordt, komen her en der in het bos de paddestoelen op. Hoewel het hoogte punt volgende maand is, valt er ook nu al veel te genieten. Extra leuk is het, wanneer er ook nog wat over verteld wordt door een natuurgids. Zondag 17 september om 10.00 uur wacht een IVN-gids u op bij theater de Beun. Deze locatie is gekozen omdat parkeren op de Kennemerstraatweg niet meer toegestaan is. De excursie duurt ongeveer anderhalf uur. Neem laarzen mee want het kan nog wel eens modderig zijn in het bos. Voor het meelopen wordt een bijdrage gevraagd van f 2,50 voor volwassenen en f 1,00 voor kinderen. Voor nadere inlichtin gen kunt u bellen tel. 072-5350323. HEILOO - Op 8 november houdt EHK weer een open klaverjas drive. Iedereen is, met of zonder partner, van harte welkom in het Open Huis Aanvang is om 20.00 uur en de drive eindigt om 23.00 uur. Inlichtingen bij D Leurink, tel. 072-5334366 of bij K Knegt, tel. 5334056. HEILOO - Op donderdag 14 septem ber opent Sjoelclub Heiloo het nieuwe seizoen. Dit gebeurt om 20.00 uur in het Open Huis. Mensen die een leuke sport willen beoefenen, die voor elke leeftijd van toepassing is, kunnen vier maal gratis meesjoelen. Inlichtingen kunt u ook krijgen via tel. 072-5337712 of 5337995, of ga gewoon een keer op een donderdagavond ken nismaken HEILOO - Bij voldoende deelname zal er vanaf maandag 2 oktober een uur bewegen op muziek gegeven wörden voor ouderen. De oefeningen (veel spierversterkende bewegingen) zullen heel rustig worden opgebouwd, zodat iedereen met de les mee kan doen. Op maandag 25 september om 11.00 uur zal er een proefles worden gegeven en kunt u vrijblijvend meedoen. Dit uur is voor dames en heren. Ook de overige uren zijn weer op 4 sep tember van start gegaan. Dames bewe gen van 12.15 uur tot 13.15 uur. De maandaglessen .zijn in Dojo 't Loo, Bergeonstraat 28 te Heiloo. De donder- dagavondgroep is om 20.00 uur in de gymnastiekzaal Breedelaan. Voor inlichtingen kunt u bellen naar E. Versteege, tel. 0251-324290 (Heems kerk). HEILOO - In augustus bestond de Stichting Het Schone Streven tien jaar. Joop Smeets uit Heiloo, die vanaf de oprichting als rayonmanager van Noord-Holland en, Flevoland aan deze stichting verbonden is, weet zich het begin nog goed te herinneren. „De heer Tony Crawfurd, in Surabaya (Indonesië) geboren en inmiddels overleden, maar toen woonachtig in Friesland, was begaan met het lot van de vele kansarme en weeskinderen in Indonesië. Hij wilde hiervoor een orga nisatie oprichten die een blijvende steun kon geven en kwam op de gedachte om via het organiseren van reizen, Nederlanders kennis te laten maken met zijn prachtige vaderland. Voor hem stond daarbij vast dat hij geen winst wilde maken, maar dat via een donatie elke reiziger daadwerkelijk steun zou verlenen aan het gestelde doel." Deze donatie werd vastgesteld op 25 gulden per persoon, per reis. Daarnaast moest de reizen van goede kwaliteit zijn, zonder dat de typische Indonesi sche stijl verloren ging. Zo werden hotels uitgezocht met goede kamers en sanitaire voorzieningen. Dichtbij de woongebieden van de bevolking kon men genieten van prachtige uitzichten. Bovendien moesten de reizigers ook de gelegenheid hebben eventuele familie of kennissen te bezoeken. Daarom werd gekozen voor drie overnachtin gen per hotel, zodat de reiziger ook de benodigde vrije tijd had. Steun aan de bevolking Smeets: „Eén reis per week het gehele jaar, als we dat konden bereiken zou dat al prachtig zijn, dacht Crawfurd, niet wetende dat de jaren die daarop volgden een stormachtige ontwikkeling zouden doormaken. In zeer korte tijd was deze ene reis het gehele jaar volge boekt. De reiziger vond het prachtig dat hij naast een voordelige reis naar het mooie Indonesië ook nog steun kon verlenen aan de bevolking." In de daarop volgende jaren kwam er telkens één reis bij en buiten de over- winteringsreizen zijn er nu al acht rond reizen. Daarbij wörden niet alleen Java en Bali aangedaan, maar gaat men nu ook naar Sumatra, Sulawesi, Flores, Sumbawa en Lombok. Via de donatie werd intussen ook aan de plannen en uitwerking van de projecten gewerkt. Zo werd in 1996 in het plantagedorp Krikilan-Kalibaru te Oost-Java de eer ste school gebouwd. Alle reizigers die via Java reizen, bezoeken dit complex waar zij een gastvrije ontvangst krijgen. Zeer veel gasten hebben zich inmiddels ingezet voor blijvende steun aan de kinderen die zij ontmoet hebben. Inmiddels worden via scholen of ver enigingen in Nederland ook acties georganiseerd om de stichting in staat te stellen, nog meer projecten te ont wikkelen. Zo is de stichting thans bezig internaat Sulciwvxoi, op Lombok en .Uil In validen op Sumatra waar ook de tasjes worden gemaakt die de reizigers krijgen. Een negental weeshuizen,op Java ontvan gen ook jaarlijks financiële ondersteu ning. Alert blijven Ondanks alle grote successen van de afgelopen tien jaar blijft de stichting alert. De staf en de medewerkers, zowel in Nederland als in Indonesië, doen er alles aan om de reizen perfect te laten verlopen. De enquêteformulieren waarop de reiziger zijn bevindingen kan noteren helpen eventuele wensen, voor zover uitvoerbaar, te verwezenlij ken. Op vrijdagavond 10 november zal in het Open Huis een film-informatie avond worden gehouden over de reizen naar Indonesië. De aanvang is 20.00 uur. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij muziekwinkel Disc 't Loo in winkel centrum 't Loo a f 3,50. Aan de zaal zijn geen kaarten verkrijgbaar. HEILOO - De Dag van de Ouderen op 30 september, met als hoogtepunt de lezing van René Diekstra, \z verscho ven naar zaterdag 21 oktober. Reeds verkochte toegangsbewijzen blijven geldig. Op zaterdag 30 september is er wel een tweedehands boekenmarkt in het Trefpunt, van 10.00 tot 13.00 uur. Voor nadere informatie kunt u bellen met het Trefpunt, 072-5331297. met een opleidingsrestaurant EGMOND - Na jaren van afwezigheid werd er op het Egmondiaveld in Egmond aan Zee weer een veteranentoernooi gehouden. Een sportief toernooi, waarvan Rong Zwemmer, oudste en erelid van Egmondia, de aftrap verrichtte. Deelnemende ploegen waren St. Adelbert, Bergen, Eg mondia, Go Ahead 18, Kennemers, Stabilitas, Wijk aan Zee en Zeevogels. De wisseltrofee blijft in Egmond, want St. Adelbert kwam uiteindelijk als winnaar uit de bus. HEILOO - Op zondag 17 september organiseert café 't Kroegje voor de zes de keer een witviswedstrijd om 't Heilooër Hengelaartje. Inschrijven kan telefonisch of persoonlijk in café 't Kroegje, tel. 072-5337720. Iedereen mag meevissen, jong en oud, dame of heer. Het inschrijfgeld is f 5,-. Er wordt verzameld om 10.00 uur in het café aan de Westerweg, met een broodje en een kop koffie. Daarna wordt er gevist in de Lange Vijver, Fre- derica's Hof in Plan Oost. Om 11.00 uur is de start en er wordt gevist tot 14.00 uur. Gevist mag worden met een vaste hengel, werphengel of pieker. Neem een leefnet mee, want na de wed strijd wordt de vis gewogen. HEILOO - Op dinsdagavond 12 sep tember werd in Het Trefpunt een begin gemaakt met de eerste ronde van de interne competitie. Er werden listen bedacht, hinderlagen gelegd cn valkui len gegraven om de tegenstander zand in de ogen te strooien. De kanshebbers op een hoge klassering in de eindrang schikking hadden het niet makkelijk en kwamen soms met de schrik vrij. De gegadigden voor de clubtitel hebben er een geduchte tegenstander bijgekregen en wel in de persoon van Herman Limmen, die in vroeger jaren al eens clubkampioen was. Ook Johan van der Wal zal hoge ogen gooien en zal menig een met een theoretisch nieuwtje aan zijn zegekar binden. Mensen die kennis willen maken met schaakvereniging Oppositie zijn elke dinsdagavond welkom in Het Trefpunt. Voor meer info kunt u ook bellen met 072-5333569. HEILOO - Iedereen kan panfluit leren spelen. Probeer het eens en hoor watje na tien lessen al speelt (ook al kon je misschien nog geen noot lezen). Bij vol doende aanmelding starten eind sep tember in de Panfluitstudio aan de Vennewatersweg weer panfluitworks hops voor volwassenen. In tien lessen van één uur op tien achtereenvolgende maandagochtenden of dinsdagavonden leer je onder ervaren leiding van (gedi plomeerde) panfluitdocente Hélène Kolkmeijer zoveel mogelijk over dit mooie natuurinstrument. Een panfluit is gedurende die periode te huur. Houding en ademtechniek zijn als basis voor het spel belangrijk en krijgen dan ook de nodige aandacht. Daarnaast wordt er veel heel veel gespeeld. De tiende les eindigt met een gezellig (besloten) concert. De lessen zijn op maandagochtend van 10.00 tot 11.0 uur of op dinsdagavond van 19.30 tot 20.30 uur. Inlichtingen bij Hélène Kolkmeijer op tel. 072-5338215. HEILOO - Ons gewone kaartspel is vrijwel iedereen bekend. Weinigen weten echter, dat de kaarten zijn afge leid van de zogenaamde tarotkaarten die een symbolische betekenis hebben en vermoedelijk door de oude Egyp- tenaren in Europa zijn ingevoerd. De kaarten van de Grote Arcana beelden stuk voor stuk en in hun geheel een eeuwenoude inwijdingsweg uit. Wan neer wij deze kaarten zorgvuldig bestu deren, zullen wij niet alleen inzicht ver werven in onze persoonlijke ontwikke ling en alle beslommeringen die hier mee gepaard gaan, maar ook in de ont wikkelingsweg die de gehele mensheid thans doorloopt. Pas wanneer elke kaart in zijn essentie duidelijk gewor den is, kunnen wij overgaan tot het leg gen en duiden van het orakel. Dit kan tijdens een cursus van twintig lessen op donderdagochtend van 10.00 uur tot 12.00 uur, eens in de twee weken. De lessen worden gegeven in het Open Huis. De kosten zijn f35,- per les. Cursusleider is Arij de Jong. Deze leidt samen met zijn vrouw Paula Adelaar de School voor magnetiseren en ontwikkeling van hogere vermo gens. Opgave en info bij Arij de Jong, Vrieswijk 183 te Heiloo, tel./fax: 072- 5335292. HEILOO - Op zaterdag 16 september zal jongerenkoor Mogojoko om 19.00 uur weer een viering in de Moeder Godskerk verzorgen. Het thema van deze viering is 'De eerste steen her plaatst'. Dit heeft een symbolische betekenis voor de Willibrorduskerk. Het is een nieuw begin van twee ker ken in één. HEILOO - Het college van burgemees ter en wethouders wil vanavond, woensdag 13 september, met de leden van de commissie Grondgebiedzaken in een eerste ronde de tarieven voor de afvalstoffenheffing 2001 bespreken, die bij de invoering van diftar zouden kun nen gaan gelden. Het college legt de commissie drie varianten voor. De voorkeur van het college van burge meester en wethouders gaat uit naar een laag vastrecht van 100 gulden per jaar. De kiloprijzen per afvalstroom varië ren. Het college stelt voor restafval (het duurst om te verwerken) een tarief van 65 cent per kilogram voor. Voor het groene afval wil het college een lager tarief hanteren, te weten 60 cent per kilogram. Het tarief is lager, maar niet veel lager om te voorkomen dat grijs afval in de groene rolcontainer ver dwijnt. Voor het grof afval zou een tarief kunnen gaan gelden van gemid deld 95 cent per kilogram. Deze prijs is afhankelijk van of inwoners het grof afval brengen of dat zij het willen laten ophalen. Het college geeft aan deze variant de voorkeur omdat hiervan de grootste prikkel uitgaat om afval goed te schei den en afval te beperken, bijvoorbeeld door GFT-afval zelf te composteren. Het gaat erom dat papier, glas en tex tiel hergebruikt kunnen wprden en niet in de verbrandingsoven terecht komen. Het college stelt de commissie verder voor om de investeringskosten die nodig zijn om diftar in te voeren in één keer af te schrijven; dit betekent een lastenverlichting voor de inwoners van Heiloo ten opzichte van de oorspron kelijke diftarplannen ter hoogte van een bedrag van 32 sulden in 2001 per huishouden. Gewenningsperiode Zonder de invoering van diftar betalen éénpersoonshuishouden circa 360 gul den per jaar en meerpersoonshuishou- den circa 600 gulden per jaar aan afval stoffenheffing. Deze bijdrage vervalt en daarvoor in de plaats komt een laag vastrecht en de kiloprijs per aangebo den afvalstroom. Glas, papier en textiel blijven gratis in te leveren. Het jaar 2001 wordt een gewenningsjaar: in de eerste helft van 2001 wil het college de helft van de 'oude' tarieven van de afvalstoffenheffing in rekening bren gen. Het tweede halve jaar van 2001 betalen de inwoners de helft van het nieuwe vastrecht en de nieuwe kiloprijs die dan geldt. Vanaf januari 2001 ontvangen inwoners van Heiloo per kwartaal een overzicht van de ingeleverde kilo's afval, zodat de gelegenheid bestaat om inzicht te krijgen in het eigen 'afvalgedrag'. Het biedt tegelijkertijd de gelegenheid om het gedrag aan te passen voordat in de tweede helft van 2001 daadwerkelijk op basis van kilo's afval betaald gaat worden. Het college heeft varianten laten bere kenen voor het bepalen van de tarieven bij invoering van diftar en de gevolgen daarvan. Bijvoorbeeld de verschillen bij laag, midden en hoog vastrecht en de gevolgen daarvan voor de tarieven van grijs en gfoen. Het college vraagt aan de commissie om een keuze aan te geven, zodat het college de gekozen variant kan uitwerken. Dat moet uit monden in een definitief vast te stellen vastrecht en daaraan gerelateerde kilo prijzen. Gemeente Heiloo Algemeen: tel. 5356666, fax 5356788. Woon-Zorgloket Voor aanvragen voor de WVG, huisves ting in een verzorgingshuis, zorgwo- ning, alarmering en warme maaltijden kunt u terecht in het gemeentehuis van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur, tel. bereikbaar op nummer 5356703. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuren maandag, woens dag en vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. Info: tel. 5334383,5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 5613614. Unie van Vrijwilligers Heiloo Info: I.G. Niessink, de Spanring 33 in Heiloo, tel. 5333332. Rode Kruis Heiloo Rode Kruisgebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: W.B. Tewarie, De Sonne- veld 76,1851 WC Heiloo, tel. 5336042. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of ver pleeghuis. Secr. A. Hoedjes, Holleweg 119, Heiloo, tel. 5335268. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. Servicetaxi Noord-Kennemerland Elke dag beschikbaar van 9.00 tot 24.00 uui. ivf]v_ii in anc g^niociiieii van Noord-Kennemerland. Iedereen kan van de taxi gebruik maken, in het bij zonder ouderen en gehandicapten. Mi nimaal een uur van tevoren bestellen, tel. 0900-8878. WAO/AAW/Ug Belangenbehartiging Bergeonstraat 22, tel. 5340418, open maandag tot en met vrijdag 9.00 tot 17.00 uur. Stichting Ouderenwerk Heiloo Activiteiten en voorzieningen voor 55- plussers. Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 5331297. ANBO Belangenbehartiging en sociaal-cultu rele activiteiten voor; 50-plussers. Inlichtingen: secretariaat A.H. Eeken, Termijen 11, 1852 TA Heiloo, tel. 5333154. KBO Belangenbehartiging voor ouderen. Inlichtingen: mw. A. Schaap-Kamper (secr.), Rondelaan 46,1851 ZL Heiloo, tel. 5331134 of 5331458 toestel 13. Woningstichting Heiloo Kennemerstraatweg 380,1851 BK Hei loo, tel. 5338536. Technische dienst: tel. 5330430. Bereik baar op werkdagen van 9.00 tot 11.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Het Malevoort 13, 1852 KZ te Heiloo, tel. 5330670. Openingstijden: Dinsdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Woensdag 14.00-16.00 Donderdag 10.00-12.0014.00-20.30 Vrij dag 10.00-12.00 14.00-20.30 Uitleenpost Ypestein (tot 12 jr) elke woensdag open van 14.00 tot 16.30 uur. Uitleenposten De Loet en Overkerck, ook bestemd voor oudere Bewoners uit de omgeving, geopend op dinsdag en vrijdag van 9.30 tot 11.30 uur. Politiebureau Heiloo Tel. 5337676, dagelijks geopend van 9.00 tot 17.00 uur. REGIO - De afdeling Noord-Kenne merland van het Astma Fonds zoekt een aantal enthousiaste en actieve vrij willigers die willen helpen bij het orga niseren van activiteiten voor mensen met luchtwegklachten. Het Astma Fonds komt in ons land op voor de belangen van 1,6 miljoen men sen met luchtwegaandoeningen. Op ini tiatief van het Astma Fonds worden in onze regio activiteiten georganiseerd variërend van rookvrije activiteiten, aangepast sporten en zwemmen tot voorlichtingsbijeenkomsten in thema avonden. Voor deze activiteiten kan de afdeling versterking gebruiken. Geïnte resseerden kunnen bij het Astma Fonds rekenen op verantwoordelijk vrijwilli gerswerk en professionele ondersteu ning. Afdelingsbestuurslid J. Njcolai is graag bereid nadere informatie te verstrek ken. Zij is telefonisch bereikbaar op 072-5744708. Het Zevenhuizen 48 - 1852 JC Heiloo - tel 5333152 Telefoonnummers van de partners in Sportcentrum Het Vennewater: Sportinstituut Het Vennewater (fitness aerobic), (072) 5330344 Sportcafé en Biljartcentrum De Wit, (072) 5335313 Sporthal, (072) 5333152 Gemeente, afd. Welzijn (inlichtingen over verhuur), (072) 5336681 •Voorde huur van losse uurtjes kunt u terecht bij de afdeling Welzijn van de gemeente Heiloo, tel. 5356682 of tel. 5356681Voor een incidenteel uurtje zaalvoetbal kunt u terecht op de woensdagen en donderdagen van 18.00 tot 19.00 uur. •Voor oefenwedstrijdjes zaalvoetbal vóór aanvang van het seizoen 2000/2001 kunt u ook terecht bij het Sportcafé, de heer Kees de Wit tel. 5335313. Sportcentrum Het Vennewater bestaat dit jaar 25 jaar! In het najaar zal hier aandacht aan worden besteed door de Volleybalvereniging Effect Heiloo en Basketballvereniging Flashing Heiloo middels een toernooi of een clinic en door de gemeente door een muzikaal festijn op 20 januari 2001. •Zaterdag 18 november 2000 concert! •Vlooienmarkten op zondag 12 november 2000, zondag 11 februari 2001 en zondag 18 maart 2001. Hobbybeurs op zondag 21 januari 2001. Woensdag 13-09-2000 18.00-19.00 vrij 19.00-22.30 zaalvoetbal Donderdag 14-09-2000 14.00-15.30 sportinstuif 17.00-18.00 zaalvoetbal i 18.00-19.00 vrij 19.00-22.30 basketball Vrijdag 15-09-2000 08.30-12.15 schoolgym 17.00-18.30 basketball 19.00-23.15 zaalvoetbal Zaterdag 16-09-2000 Zondag 17-09-2000 11.00-13.00 zaalvoetbal Maandag 18-09-2000 08.45-15.30 schoolgym 17.00-22.30 volleybal Dinsdag 19-09-2000 08.30-15.30 schoolgym Woensdag 20-09-2000 18.00-19.00 vrij 19.00-22.30 zaalvoetbal Donderdag 21-09-2000 14.00-15.30 sportinstuif 18.00-19.00 vrij 19.00-22.30 basketball Vrijdag 22-09-2000 08.30-12.15 schoolgym 17.00-18.30 basketball 19.00-23.15 zaalvoetbal Zaterdag 23-09-2000 17.00-20.00 basketball Zondag 24-09-2000 Maandag 25-09-2000 08.45-15.30 schoolgym 17.00-22.30 volleybal Dinsdag 26-09-2000 08.30-15.30 schoolgym 19.00-23.00 volleybal Woensdag 27-09-2000 18.00-19.00 vrij 19.00-22.30 zaalvoetbal Donderdag 28-09-2000 14.00-15.30 sportinstuif 18.00-19.00 vrij 19.00-22.30 zaalvoetbal Vrijdag 29-09-2000 08.30-12.15 schoolgym 17.00-18.30 basketball 19.00-23.15 zaalvoetbal Zaterdag 30-09-2000 Zondag 01-10-2000 Maandag 02-10-2000 08.45-15.30 schoolgym 17.00-22.30 volleybal Dinsdag 03-10-2000 08.30-15.30 schoolgym 19.00-23.00 volleybal De Omloop 11 - 1852 RJ Heiloo - tel 072 5333909 Bezoekersoverzichten 2000 met vergelijking met voorgaande jaren: totaal 2000 1999 1998 1997 31 - 06 aug. 3.452 37.042 48.631 34.697 42.225 07-13 aug. 3.490 40.532 49.638 39.852 53.317 14 - 20 aug. 2.406 42.938 50.435 41.425 60.204 21 - 27 aug. 2.781 45.719 52.946 41.974 62.092 28 - 3 sept. 1.194 46.913 56.605 42.716 62.092 Zwembad het Baafje bestaat dit jaar 30 jaar! We gaan weer open op zaterdag 28 april 2001 4

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 6