HEILOO Siergras in alle kleuren en maten mrm rnVgjmmmmak erhBrSII Ï--W' ■■BT* PRIMAL!fffi, "POTHA&ST" HORT7™ choonheidsinstituut Cursussen Kunst Cultuur E gelezen worden Uitvaartverzorging IJmond Bel gratis 0800-0375 Mededelingen van de afdeling Beheer Openbare Ruimte Start werkzaamheden aan Ypesteinerlaan en Fosendaal ter verbetering van de verkeersveiligheid. Smal Waterspoor Jeugdschaatsen v '&ldoïOyd<y„ UITKIJKPOST - 13 SEFEMBER - PAGINA 8 Vervolg informatierubriek De gemeente is verantwoordelijk voor het klei ne dagelijks onderhoud van de woonomge ving. De afdeling Beheer Openbare Ruimte die voor dit onderhoud zorgt is van maandag tot en met vrijdag bereikbaar tussen 08.00 'en 16.00 uur op telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Bereikbaarheid buiten reguliere openingstijden voor spoedgevallen De gemeente is voor spoedgevallen over het dagelijks onderhoud ook buiten de reguliere openingstijden telefonisch bereikbaar. Heeft u een spoedmelding dan kunt u bellen met tele foonnummer (072 -) 535 68 68. Buiten de reguliere openingstijden hoort u een bood schap op een antwoordapparaat. Luister goed naar dit bericht en spreek uw naamadres telefoonnummer en de aard van uw spoedeis ende melding in. De dienstdoende medewer ker wordt na het inspreken van uw boodschap automatisch per semafoon gewaarschuwd. Hij belt u zo snel mogelijk terug. Let op! Bedenk vóór u buiten de reguliere openingstij den belt goed of uw melding écht spoedei send is. Kan het tot de eerstvolgende werkdag wachten of niet? Levert hetgeen u wilt melden bijvoorbeeld een onveilige situatie op, spreek dan een boodschap in op het antwoordappa- raat. Als uw melding niet spoedeisend is, bel dan de eerstvolgende werkdag op telefoon nummer (072 -) 535 68 68. Afvalbrengplaats aan het Rosendaal kwijt. Voor bijvoorbeeld bielzen, autobanden en bouw- en sloopafval kunt u terecht bij de stortplaats van GP Groot, Boekelermeerdijk 1&A te Alkmaar. Deze stortplaats is iedere eerste zaterdag van de maand tussen 08.30 en 12.30 uur geopend en maandag tot en met vrijdag tussen 07.00 en 16.00 uur. Grofhuisafval Voor meldingen van grofhuisafval kunt u van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur contact opnemen met telefoon nummer (072 -) 535 68 88. Meer informatie Voor meer informatie of algemene vragen over klein onderhoud van het dorp kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Het college van burgemester en wethouders heeft de volgende uitwevergunningen ver leend. Het maken van een uitwg aan Tulpencroftlaan 31 te Heoo Ter inzage De uitwegvergunning ligmet de bijhorende stukken ter inzage in hetgemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen erWonen. Openingstijden zijn van naandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 1>.30 uur en iedere maandagavond tussen 1;.00 en 20.00 uur. Procedure Degene, die de uitwegvegunning heeft aan gevraagd, krijgt bericht vai de afdeling Beheer en Openbare Ruinte wanneer deze vergunning gereed is en vat de kosten zijn. Pas nadat de kosten zijn oldaan en de ver gunning is verstrekt, verzcrgt deze afdeling het maken van de uitweg. Indienen van bezwaren Als u het niet eens bent rret het besluit tot het verlenen van de bovengenoemde uitwegver gunning, dan kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie ten gemotiveerd bezwaarschrift indienen bijburgemeester en wethouders van Heiloo, Pcstbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaa maakt, dan kunt u ook om een voorlopige \oorziening vragen bij de President van de Rechtbank in Alkmaar. Belangrijke nummers voor andere meldingen De gemeente is niet voor alle zaken verant woordelijk. Hieronder volgt een lijstje met belangrijke telefoonnummers voor spoed gevallen waar de gemeente geen verant woording voor draagt. Als elke seconde telt: alarmnummer 112 Politie Heiloo: 072 - 533 76 76 Politie Noord-Holland Noord: 072-512 22 22 Energie Noord-West, als het gaat om gas of elektra: 072 - 514 51 50 PWN, als het gaat om de waterleiding en drinkwater: 072 - 515 15 50 Multikabel voor uw kabelaansluiting radio en TV: 072 - 512 82 00 Dierenambulance: 072 - 515 01 73 Brandweer, bij spoed: 112 of anders: 072 - 564 44 44 Waterschap het Lange Rond, voor het beheer van openbaar water: 072 - 541022 Openingstijden Afvalbrengplaats De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 is geopend van maandag tot en met vrijdag tus sen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tus sen 09,00 en 12.00 uur. Legitimatie De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is alleen bedoeld voor inwoners van Heiloo. Medewerkers kunnen daarom om uw legitima tie (lees: paspoort, rijbewijs of identiteitskaart) vragen. Wat kunt u NIET bij de Afvalbrengplaats kwijt? Niet alle materialen kunt u bij de Op 25 september a.s. wordt gestart met het aanbrengen van 2 uitritconstructies en 2 ver keersplateau''s op een aantal aansluitingen op het Rodèndaal. Met deze maatregelen wordt onder andere beoogd het comfort voor het fietsverkeer op het Rosendaal te verbeteren. Tevens wordt getracht hiermee de voorrangs situatie voor alle weggebruikers duidelijk te maken. Verder gaat de gemeente ervan uit hiermee de doorgaande route voor het auto verkeer via het Rosendaal onaantrekkelijk te maken, dit samen met een verbod voor vracht verkeer op dit gedeelte van het Rosendaal. Tenslotte wordt het met deze maatregelen mogelijk om in de nabije toekomst op de zijstraten van het Rosendaal een maximale snelheid van 30 km/uur in te voeren. Het kruispunt tussen het Rosendaal en De Oude Werf wordt zodanig aangepast, dat de afslag naar het Rosendaal ondergeschikt wordt aan de route via De Oude Werf richting de Kanaalweg. Ook wordt hiermee getracht het doorgaande autoverkeer van het Rosendaal te weren. Om de voorrang op de gehele Ypesteinerlaan te regelen worden bij de aansluitingen met het Rosendaal, de Oostersingel en Nijverheidsweg haaientanden aangebracht. Bij het Rosendaal wordt tevens zebramarkering aangebracht. Nefast bovengenoemde maatregelen worden ook nog een tweetal asfaltdrempels in de Ypesteinerlaan aangebracht (uitvoering in week 43); één tussen de aansluitingen van de Krommert en Laan Eindeloos en één ter hoog te van de Oosterzijweg, dit om de oversteek- baarheid voor langzaam verkeer te verbete ren. Ter inzage De tekeningen met de verkeersmaatregelen liggen vanaf woensdag 13 september a.s. gedurende vier weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Tevens hangen de tekeningen ter informatie voor het raam in wijkgebouw Ypsalon aan de Hucht 4 (in het gebouw van de Paulusschool) Tijdens het aanbrengen van de maatregelen aan het Rosendaal en Ypesteinerlaan zullen deze ter plaatse voor (auto)verkeer niet toe gankelijk zijn. U kunt dan omrijden via de aan gegeven omleidingroutes. Volgens de huidige planning zijn de werkzaamheden uiterlijk op 17 november 2000 afgerond. Voor eventuele overlast gedurende de werk zaamheden vragen wij uw begrip. Meer informatie Heeft u vragen hieromtrent dan kunt u contact opnemen met de heer M. Montauban van het Ingenieursbureau van de gemeente Heiloo, telefoonnummer (072 -) 535 67 65. Op donderdag 14 september wordt tijdens de vergadering van de raadscommissie voor Grondgebiedzaken II van 19.30 tot 21.00 uur de wenselijkheid van invoering van het "Smal Waterspoor" besproken. Momenteel betalen de inwoners van de gemeente Heiloo jaarlijks een bedrag voor het rioolrecht aan de gemeente. Voor dit bedrag wordt het rioolstelsel van de gemeente onder houden. Dit bedrag wordt éénmaal per jaar middels een gecombineerde belastingaanslag geïnd waarbij naast het genoemde rioolrecht tevens de afvalstoffenheffing, de onroerende zaakbe lasting en eventueel de hondenbelasting wordt geheven. Voor iedere woning wordt in principe hetzelf de tarief voor het rioolrecht gehanteerd, hoe wel verbruikers van meer dan 300 m3 schoon water een hogere aanslag krijgen. Bij invoering van het Smal Waterspoor is het doel waterbesparing met als uitgangspunt "de vervuiler betaalt". Bij dit systeem betaalt de verbruiker een bedrag voor rioolrecht naar rato van het verbruikte drinkwater. Het bedrag wordt dan niet meer middels de gemeentelij ke belasting geheven, maar wordt in rekening gebracht op de drinkwaternota van de PWN. Aan dit principe zitten zowel voor- als nadelen. Gebruik van veel schoon drinkwater (of zelfs verkwisting) en de lozing daarvan op het riool wordt direct zichtbaar op de drinkwaternota. Verbruikers die zuinig omgaan met water mer ken dit extra aan hun drinkwaternota. Echter bedrijven die veel schoon water ver bruiken maar niet op het riool lozen (bijvoor beeld veehouders) worden gedwongen te betalen voor iets wat ze niet doen, namelijk lozen op het riool. De verwachtte efficiency verbetering door de gecentraliseerde inning valt ook minder hoog uit, omdat de PWN kosten in rekening brengt voor deze extra inning en bovendien de per- soneelsinzet voor de verwerking van de gecombineerde belastingaanslag gelijk blijft als een van de heffingen hiervan komt te ver vallen. Al met al zitten er veel haken en ogen aan de invoering van dit heffingssysteem. Voor deze vergadering is de heer prof. Ir. J.C. van Dijk uitgenodigd om met de commissiele den van gedachten te wisselen over de wen selijkheid van invoering van Smal Waterspoor. De heer Van Dijk is hoogleraar drinkwater techniek aan de TU Delft. Na de commissievergadering en mogelijk ver volgonderzoek komt het college met een standpunt over al dan niet invoering van Smal Waterspoor in Heiloo. Belangstellenden zijn van harte welkom om bij deze gedachtenwisseling aanwezig te zijn. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer P Cornelissen van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072-) 535 67 61 NIEUW E-MAIL ADRES REDACTIE redactie@uitkijkpost.nl y» ft Royale keuze aan CURSUSSEN FRANS zowel 's ochtends als 's avonds Interessant aanbod aan Franstalige LEZINGEN Iets voor u? Bien sur! U wilt immers uw vakantie in Frankrijk verrijken met persoonlijke contacten of de uitdaging aangaan om een avond naar 'n goeie film te kijken op TV5. Onze docenten, die van huis uit Franstalig zijn, verwelkomen u graag in één van hun kleine groepjes. Frans leren doe je bij de A.F., want écht: Franser kan het niet! Informatie en inschrijving: do. 14 september, 19.00-21.00 uur, in Alkmaar in 't Trefpunt, Fred. Hendriklaan 22. wo. 20 september, 9.00-11.00 uur, in Heiloo, in het Open Huis in Winkelhof 't Loo. Bel voor meer informatie 072-5121687 of 5331622 Dag en nacht bereikbaar! KINDERPARTY Bowleneten HONDEN TRIMSALON B.V. Keuze uit duizenden lampen Zeer veel cadeau-artikelen Diverse inbouwspots Postbussen-Zonnewijzers Lichtadvies service Bezorgen-montage geen probleem •Voor de deur parkeren Broek op Langedijk Heerhugowaard Alkmaar Limmen TOTALE HUIDVERZORGING ACNÉBEHANDELING LYMFEDRAINAGE VISAGISTE GEDIPLOMEERD BLEND- EN HUIDTHERAPEUTE Bij 2 huidverzorgingsproducten van Shiseido EEN PRODUCT a 30 ml GRATIS Verleende uitwegverguningen gsgsgag&st REGIO - Het sortiment siergrassen omvat bijna ontelbaar veel soorten met allerlei hoogtes en verschijningsvor men. Ze zorgen voor een fraai effect door de natuurlijke en open manier van groeien. Siergrassen passen daardoor.in elke tuinstijl. Laagblijvende siergrassen zijn heel geschikt om te verwerken in borders of rotstuinen. Doordat ze groen blijven vormen ze mooie rust punten in een overvloed aan kleuren. Een mooi voorbeeld is het blauwe schapengras (Festuca glauca). Dit prachtige siergrasje groeit het liefst op een droge, zonnige plek en wil liever niet verzorgd worden. Hij wil alleen bekeken worden. Blauw schapengras groeit als een com pact polletje. De staalblauwe blaadjes rolt hij bij droogte op tot smalle buisjes, zodat ze op warme zomerdagen bijna geen water verdampen. Sproeien is voor dit gras daarom niet nodig. Eigen lijk heeft hij nauwelijks verzorging nodig, zelfs geen bemesting. Een 'zusje' van het blauwe schapengras is Festuca gautieri, het zwenkgras. Met een 'hoogte van 25 cm blijft deze nog net iets kleiner. De zeer zachte kussens die deze soort vormt, kunnen zich in de loop der jaren tot een heel tapijt vor men. Zowel Festuca glauca als gautieri hebben rond juni veel sierlijk bloeien de aren. Laagblijvende siergrassen als Festuca zijn heel geschikt om te ver werken in borders of rotstuinen. WjaoAmSm U De Festuca glauca. Doordat ze groen blijven vormen ze mooie rustpunten in een overvloed aan kleuren. In een sierpot Minder bekend is dat laagblijvende siergrassen tot 60 cm ook heel goed groeien in een pot. Zelfs mensen die alleen maar over een balkon of een bin nenplaatsje beschikken, hebben er zö plezier van. Mooie lage, goed verkrijg bare siergrassen zijn glanshaver (Ar- rhenatherum), met bont gestreepte bla deren, trilgras (Briza), met violetachtig getinte aartjes in pluimen,zegge (Carex buchananii), een soort met bruinrode bladeren, pijpestrootje (Molinia) met donkerbruine aren en vedergras (Sti- a), met aartjes in een smalle pluim, en andere, minstens zo sierlijke gras soort is het lampenpoetsersgras (Pen- nisetum). Dit gras dankt zijn naam aan de typisch gevormde bloeiwijzen, die op borsteltjes lijken. De bolronde plant bereikt met zijn bloei rond september met 70 cm zijn maximale hoogte. Is dit toch wat te groot, kies dan voor de cul- tivar 'Hameln'. Deze is net zo mooi, maar wordt slechts half zo hoog. Als verrassing sluit de plant het seizoen af met mooie roestbruine herfstkleuren. Hierna kleurt het loof verder tot geel. Knipt u het echter niet af voor het uit lopen van de plant, volgend voorjaar. Het is namelijk niet alleen decoratief, het beschermt de plant ook tegen stren ge vorst. Spelen met hoogte Hoge siergrassoorten zijn heel geschikt voor toepassing als solitairs. Vooral vanaf anderhalve meter hoogte zijn er veel imposante soorten in de aanbie ding. Het pampasgras, Cortaderia sello- ana, is daar wel het bekendste voor beeld van. Met zo'n 2,5 m hoogte is dit de koning onder de grassen. Het prach- triet Miscanthus sinensis 'Silberfeder' blijft met 150 cm een slag kleiner, maar de opvallende bloeipluimen krijgen evenveel aandacht. Bij zijn broertje 'Strictus' zijn het niet de bloeipluimen die sierwaarde bepa len, maar het blad. Dat is namelijk over de breedte geel-groen gestreept. Door de groeivorm en de behoefte aan een iets vochtige grond, is prachtriet uitste kend op zijn plaats aan de rand van de vijver. Grote siergrassen zijn in een grote tuin bovendien goed bruikbaar als afscheiding, al is het in sommige gevallen dan beter om daarvoor bam boe te gebruiken. CD rsj Heeft u interesse in Kunst, klassieke cultuur, filosofie of literatuur? Wij bieden diverse spraakmakende cursussen: Latijn Egyptologie Op het spoor van de eerste Grieken De vrouw in de klassieke oudheid Dieren in de klassieke oudheid Liefde bij de Grieken en Romeinen Basiscursus kunstgeschiedenis Diverse andere cursussen Kunstgeschiedenis Inleiding in de filosofie Literatuur: diverse cursussen Bel voor folder: (072) 514 06 50 (0229) 29 60 60 Horizon College Afdeling Educatie IJmuiden Beverwijk Heemskerk Castricum Heiloo ALKMAAR - Over een maand opent Kunstijsbaan de Meent weer haar poorten en kan er op een overdekte ijs vloer geschaatst worden. De Alk- maarse IJsclub organiseert voor de jeugd van 7 tot 12 jaar het jeugdschaat sen. Deze lessen vinden plaats op zater dagmorgen van 10.00 tot 11.00 uur. Momenteel zijn er nog enkele plaatsen beschikbaar. Men kan zich opgeven bij H.Th. Reus,072-5152912. Sandra v.d. Velden Runxputteweg 28 1851 PM Heiloo Telefoon 072 505 21 32 t.o Karwei t.o. Gamma in Klercq woonwereld Rijksweg 43, t.o. Ten Dam Ma. t/m vrijd. geopend Ook 's avonds en zaterdagochtend Dépositaire HI./EIDO jBAByR I Kennemerstraatweg 269 - HEILOO - 072 - 533 04 58

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 8