'Met NLP op weg naar succes' Een bijzonder ontwikkelingsproject in Suriname Begroting voor Limmen in positief perspectief Op jacht naar de schat Folkrock in Vretleburg Adressen Limme Activiteiten Limmen Jongerencentrum Conquista Cursus kunstgeschiedenis Twintig jaar Telefooncirkel in Limmen HSV Limmen nieuws Night of the Proms bij Excelsior SV Vredeburg van start Politieberichten Limmen Nieuw seizoen NBvP Bridgeclub Limmen SY De Vrijheid UITKIJKPOST - 20 SEPTEMBER - PAGINA 11 Bouke de Boer. (Fotostudio Starfleld LIMMEN - Hulp bij de ontwikkeling van een land kan op vele manieren. Denk bijvoorbeeld aan het slaan van waterputten of het sturen van gereed schappen. Een andere, soms net zo'n doeltreffende manier is de inwoners van zo'n land te helpen om zichzelf te ontwikkelen en te ontplooien. Met meer opleiding creëren zij betere kan sen voor zichzelf en hun families. Bouke de Boer uit Limmen houdt zich vanaf januari verleden jaar met het laatste bezig. De Boer en zijn vrouw Dorien Groot zijn oprichters en trainers bij het Nederlands Trainingsinstituut voor Neuro Linguïstisch Programmeren (NTI-NLP). Zij verzorgen samen met nog een paar andere collega's commu nicatietrainingen in Paramaribo. NLP oftewel Neuro Linguïstisch Pro grammeren is een in Amerika ontwik kelde training om beter te leren com municeren. Een groep wetenschappers bestudeerde daar mensen die succesvol waren in het bedrijfsleven, in de sport, in de wetenschap en in tal van andere takken van de maatschappij. Daaruit leidden zij af hoe het komt dat de één met dezelfde inspanning beter slaagt dan de ander. Op basis van die conclu sies werden een communicatiemodel en een bijbehorende trainingsmetho diek ontwikkelt). Volgens De Boer is NLP eigenlijk een cursus dagelijks leven. „Je wordt je bewust van de onbewuste processen die ten grondslag liggen aan jouw ma nier van praten, aan jouw manier van de boodschap overbrengen. NLP leert ook over de verborgen berichten op het gebied van lichaamstaal; kortom een cursus die je leert hoe je overkomt en hoe je dat kunt verbeteren zodat je een optimaal contact met anderen kunt hebben." „Het is zeker geen cursus die je opper vlakkige trucjes leert, maar wel een methodiek die je leert diep in jezelf op zoek te gaan naar wat jou écht bezig houdt en waar jij voor staat. Een cursus die blokkades opheft, die de kwaliteit van je communicatie en dus de kwali teit van je leven verbetert." De Boer is er van overtuigd dat de NLP-manier van denken en communiceren nieuwe, succesvolle kansen in het leven biedt, zowel zakelijk alsook privé. Van lichaamsbeweging tot hersengymnastiek Hoe komt een tot in de hoogste krin gen van de topsport bekende fysiothe rapeut met een bloeiende praktijk in Alkmaar tot zo'n volledig andere car rière? Een aantal jaren geleden kwam hij in aanraking met de ideeën van het NLP en vond daarin de verdieping en mogelijkheden tot zelfontplooiing die hij tot dan toe had gemist. Samen met zijn vrouw volgde hij vijf zomers de cursussen in Amerika. Zij behaalden hun Master Trainer certificaat en richt ten in Nederland het NTI-NLP op. Nu geven zij het hele jaar door trainingen in een aantal plaatsen in het land, waar onder Heiloo en Bergen. En ze blijven nog volop in beweging: er bestaan con crete bouwplannen voor een kantoor- en cursusruimte aan dé boulevard in Egmond aan Zee en De Boers eerste boek verschijnt binnenkort. Voor nieuwsgierigen onder u heeft de NTI- NLP op 16 oktober een informatie avond georganiseerd in het Golden Tulip Hotel in Heiloo. Affiniteit met Suriname Van bevlogen NLP-trainers tot 'ont wikkelingswerkers' in Suriname lijkt een grote stap, maar is het volgens De Boer niet. „Vanaf de eerste training die wij vanuit Limmen organiseerden, heb ben wij altijd een aantal mensen uit minderheidsgroeperingen uitgenodigd om op onze kosten mee te doen. Het uiteindelijke doel hiervan was dat zij hun kennis zouden delen en ten bate van hun eigen gemeenschap zouden gebruiken." Zo kwamen De Boer en Groot meer en meer in aanraking met Surinamers en de Surinaamse cultuur. De oorspronke lijke affiniteit groeide uit tot een stevi ge betrokkenheid. Er werden een werkgroep en de Stichting Communi catietraining Suriname opgericht, die alle mogelijkheden onderzocht. Beslo ten werd dat het organiseren van NLP- trainingen in Paramaribo zelf het mees te effect zou opleveren voor de Suri naamse gemeenschap. Alle mogelijke (overheids)instanties werden aangeschreven en bezocht om subsidie te krijgen. Iedereen was enthousiast maar helaas voor de stich ting bleef het daarbij. „De afgelopen jaren was de relatie tussen de Neder landse overheid en Suriname zeker niet warm te noemen," constateert De Boer. „Men vond het een goed initia tief en wenste ons veel succes. Uit eindelijk heb ik de knoop doorgehakt en ben naast zelf gedeeltelijk financieel garant te staan, op zoek gegaan naar sponsors in de particuliere sector." Na het swingen de kerk uit Het vinden van sponsors is gelukt en tot op heden zijn er vijf trainingen in Suriname gerealiseerd; drie basisoplei dingen en twee vervolgcursussen. Medio volgend jaar wordt het project afgerond door het geven van een Master Trainersopleiding en certifice ring van Surinaamse trainers. De Suri naamse Master Trainers kunnen vanaf dat moment, onder de hoede van de stichting, zelf de opleiding gaan verzor gen. De stichting heeft zich financieel verplicht om een Surinaams NLP-tijd- schrift op te zetten en de eerstkomende tien jaar uit te geven. Iedereen in Suriname mag én kan door de lage kosten meedoen. De resultaten tot nu toe stemmen volgens De Boer zeer tot tevredenheid. Hij krijgt feed back van mensen die de cursus hebben gevolgd en veel mensen vinden dat hun leven en levensomstandigheden echt zijn verbeterd. De Boer en Groot zijn met betrekking tot Suriname idealisten, maar blijven wel met beide benen op de grond staan. Er moeten meer sponsors worden gevonden om de continuïteit van het project veilig te stellen. Vandaar dat de jaarlijkse NTI NLP-dag op zondag 1 oktober mede in het teken van Surina me staat. De manifestatie vindt plaats in de Grote Sint Laurenskerk te Alkmaar en heeft als thema 'Na het swingen de kerk uit'. Gastsprekers zijn onder ande re Emile Ratelband, Yolanda Eijgen- steijn (drie jaar geleden Zakenvrouw van het Jaar) en ds. Marjory Aben- danon-Slagtand (cursiste uit Surina me). De afsluiting wordt verzorgd door het Rotterdamse gospelkoor The Car- menian Singers, bestaande uit 35 perso nen. Alle gastsprekers en het gospel koor verlenen belangeloos hun mede werking. Ook zijn er die dag allerlei stands te bezoeken en exposities te bezichtigen. Voor deze dag zijn nog kaarten beschikbaar. LIMMEN - Het college van burge meester en wethouders biedt de gemeenteraard een begroting 2001 aan met een beperkte onttrekking aan de algemene reserve. Deze laatste begro ting van de gemeente Limmen sloot, uitgaande van het bestaande beleid, aanvankelijk met een tekort van bijna f 542.000;-. Belangrijkste tegenvallers zijn de hogere kosten leerlingenver voer (een verdubbeling van de uitga ven tot f 166.000,- en hogere kapitaals- lasten als gevolg van de uitbreiding van de St. Maarten- en de Pax Christi- school. In dit tekort van f 542.000,- is ook reke ning gehouden met de kapitaalslasten van investeringen voor de brandweer, de openbare verlichting, verkeersmaat regelen, speeltoestellen en automatise ring. Het bedrag aan kapitaalslasten, dat voor de investeringen is gereser veerd bedraagt f 170,000,-. Voor 2001 moet er ook rekening wor den gehouden met extra uitgaven. Om de continuïteit van de bedrijfsvoering te kunnen waarborgen moet er circa f 450.000,- gereserveerd worden voor de inhuur van personeel. Daarnaast wil het college verder invulling geven aan de eerder in dit jaar vastgestelde hand- havingsnotitie. Hiervoor is een bedrag geraamd van f 150.000,-. Ook wil het college de raad voorstellen om in 2001 op een gepaste manier afscheid te nemen van de bevolking van de ge meente Limmen. Gebaseerd op erva ringen elders wordt rekening gehouden met een bedrag van f 100.000,-. Inclusief het zogenaamde nieuwe beleid zou de begroting 2001 dan uitko men op een tekort van ruim f 1 miljoen. Om echter toch een sluitende begroting aan de raad te presenteren, heeft het college een aantal maatregelen voorge steld. Uitgangspunt daarbij was géén extra verhoging van de gemeentelijke belastingen. Al eerder waren er in februari 2000 binnen de commissie AFG afspraken gemaakt over de tariefstijgingen voor 2001Afgesproken is toen dat de opbengst OZB met maxi maal 6 procent zou worden verhoogd, het rioolrecht ging met f 5,- omhoog (gebaseerd op de uitgangspunten ge noemd in het gemeentelijke riolerings plan) en de tarieven afvalstoffenheffing moesten minimaal kostendekkend zijn. De verhoging van de opbrengst OZB wil het college voor 2001 beperken tot 3 procent. Geld voor dit plan is in het gedeeltelijk aanwenden van de daartoe ingestelde voorzieningen (voorziening wegen onderhoud) en een andere prioriteits stelling bij de investeringen en het nieuwe beleid. Door de verkoop aande len Multikabel (voor 2,9 miljoen) en de afronding van een aantal grondexploi taties kan de gemeente Limmen ook rekenen op een hogere renteopbrengst over de eigen middelen. Daarnaast kan een deel van de salariskosten worden toegerekend aan de komende gemeen telijke herindeling en als zodanig wor den aangemerkt als 'frictiekosten'. Een bedrag van f 145.000,- moet nu (eenma lig) aan de algemene reserve onttrok ken worden om de begroting 2001 slui tend te krijgen. LIMMEN - Peter Boetzkes (10) uit Limmen was er het snelst bij. Op woensdag 6 september ging hij, tezamen met een aantal andere kinderen, op jacht naar de schat die de Stichting Kinderopvang Limmen ergens had verstopt. De regen stroomde met bakken uit de hemel, maar dat kon Peter niet deren. Binnen een uur was hij terug, met de felbegeerde schat. Vorige week ontving hij uit handen van 'oom agent' zijn prijs. (Fotostudio Starfield) LIMMEN - Jongerencentrum Con quista heeft een goede start gemaakt met het nieuwe seizoen. Bij de kinder werkgroep was het zaterdag een drukte van belang. Maar liefst 32 kinderen zaten met hun neus boven op de bingo kaarten en sleepten de mooiste prijsjes weg. Voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar staat zaterdag 23 september (van 10.30 tot 12.30 uur) het maken van muziekinstrumenten op het program ma. De entree is f 1,50. Voor tieners van 12 tot en met 15 jaar draait er zaterdag 23 september een film op groot scherm. Vanaf 19.00 uur zijn ze welkom in Conquista, tot 23.00 uur. Entree is f 1,50. Jongeren vanaf 16 jaar zijn vrijdag 22 september en zaterdag 23 september welkom in het jongerencafé van 20.30 tot 01.00 uur. In oktober starten de danslessen weer. In vijftien lessen leer je de quickstep, de tango, de cha, cha, cha en nog veel meer. De cursus kost f 95,- en begint op, 13 oktober. Voor info: Esther Schaap, tel. 072-5053095 of fam. Hollander, tel. 072-5052966. LIMMEN - Op vrijdag 6 oktober start bij de SWOL weer de cursus kunstge schiedenis voor 50-plussers uit Limmen. U kunt zich opgeven bij Thea Adrichem, tel. 072-5051404. LIMMEN - Sinds 15 september 1980 draait elke dag - ook op zon- en feest dagen - de telefooncirkel in Limmen. Elke dag rinkelt op een afgesproken tijd de telefoon bij een aantal alleen staande Limmers, voor even een praat je. Men ervaart dit dagelijks contact als gezellig en bovendien geeft het een zekere mate van veiligheid. De telefooncirkel bestaat uit een aantal deelnemers en begeleiders. De dienst doende begeleider belt om 8.30 uur de eerste deelnemer, na een kort gesprek belt deze deelnemer op zijn beurt deel nemer twee, enzovoort. De laatste deel nemer belt de begeleider en zo is de cir kel rond. Is er ergens een hiaat, neemt een der deelnemers niet op, dan wordt dat direct gemeld aan de begeleider, zodat deze maatregelen kan treffen. Twee keer per jaar komen deelnemers en begeleiders bij elkaar voor een gezellige koffieochtend. Er zijn geen kosten aan verbonden, behalve uw eigen gesprekskosten. Nieuwe deelnemers kunnen zich altijd aanmelden en ook voor nadere infor matie kunt u terecht bij de coördinatri ce W. Segerius-van der Poel, Meidoorn laan 21, tel. 072-5051772. De formatie Curling. LIMMEN - Op zaterdag 23 september houdt de Stichting Culturele Raad Limmen haar eerste concert van dit sei zoen met de groep Curling. Curling is een Ierse folkrockband uit Amsterdam die op geheel eigen wijze Ierse folks ongs speelt. De groep vond zijn oor sprong in 1998 in de studentenvereni ging Particolarte. Hier ontdekten de zangers Ewoud Kieft en Robin Hooijboer en violist Jasper Kooper hun gemeenschappelijke passie voor Ierse traditionele muziek en besloten een band op te richten. Door een toevallige ontmoeting kwam fluitist Isaak Muller met hen in contact en sloot zich bij hen aan. Op dit moment is Curling een veelge vraagde band met succesvolle optre dens in Irish bars en cafés in en rond Amsterdam. Op het repertoire staan voor het grootste gedeelte Ierse tradi tionele folksongs die Curling naar eigen hand heeft gezet, hetzelfde geldt voor enkele songs van de Pogues en Bob Dylan. ••Curling speelt ook eigen nummers. De optredens van Curling zijn vol energie-en passie, waarbij het plezier en enthousiasme bovenaan staan. De bezetting van Curling is Robin Hooijboer zang/gitaar, Edwoud Kieft zang/gitaar, Isaak Muller fluit, Jasper Kooper viool, Arno Hooijboer basgitaar en Daniël van Leersum drums. Het optreden vindt plaats in Vredeburg, Dusseldorperweg 64. De aanvang is 20.15 uur, toegang f 10,-. reserveren bij het gemeentehuis, tel. 072-5051456. LIMMEN - De Ziendervaart in Uitgeest is een polderwater met riet, kroos, waterlelies en overhangende wil- gentakken. Vissen als de baars houden zich graag op in de buurt van deze fauna. Voor de baarsvissers van Limmen was dit reden te meer om daar zondag 17 september de tweede wed strijd van het seizoen te visssen. Gedurende 2,5 uur werden vijf stekken bevist. Na 1,5 uur werd een korte pauze ingelast en een tussenstand opgemaakt. W. Krom ging ruim aan kop met twaalf baarzen, gevolgd door T. Veldt met negen. De overige veertien deelnemers hadden gemiddeld zo'n vijf stuks. Omdat de hierop volgende stek op een enkeling na geen vis opleverde, werd er verkast naar een smaller stuk van de vaart, zo'n 100 meter verderop. Dit bleek een goede keus. Zo pakte R. Jak in dit laatste half uur nog acht baarzen en wist hiermee een plaats op het ere- schavot te bemachtigen. De uitslag: 1. W. Krom 17 st, 2.T. Veldt 15 st, 3. R.Jak 13 st. Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29a. Geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren, uitsluitend voor spoed gevallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkge- bouw, Middenweg 26a, tel. 5051250. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 8.00 en 8.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 8.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, postbus 9331, Alkmaar, tel. 072-5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Unie van Vrijwilligers Voorzitter mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18,00 en 19.00 uur) tel. 5051398. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: rpaandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275 en fax 5054503, spreekuur dinsdag 8.30 tot 9.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bellen. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 5053086, geopend maandag van 9.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0251-314075, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. LIMMEN - Op zaterdag 28 oktober organiseert Excelsior ter gelegenheid van het 75-jarig béstaan van de vereni ging weer een spetterende muzikale happening. 'Pop ontmoet klassiek' en 'kijken naar muziek' zijn de thema's van deze avond. De pop wordt ver zorgd door de band Full Circle. De har monie en slagwerkgroep nemen het populaire klassieke deel voor hun reke ning. Het concert vindt plaats in sport hal d'Enterij in Limmen en begint om 21.00 uur. De voorbereidingen die twee jaar gele den al zijn begonnen, komen langza merhand in een afrondende fase. Een strak repetitieschema voor alle deelne mende muzikanten is begonnen, want de ambities van de vereniging zijn groot. Het enthousiasme van de leden is hartverwarmend. Omstreeks half juli is de kaartverkoop van start gegaan. Kaarten a f 25,- zijn verkrijgbaar bij alle leden van Excelsior en binnenkort ook aan de service-balie van Albert Heyn in Limmen. LIMMEN - Tussen 10 en 13 september werd vanaf de walkant achter een woning aan het Kieftenland een groen zeil/roeibootje van het merk Pionier gestolen. Het bootje werd later terug gevonden in het water aan de Clusius- laan. Iri de nacht van 12 september werd op de Koningsdam van een geparkeerde personenauto een kentekenplaat gesto len. Het betrof het kenteken NS-02-FY en bevond zich aan de achterzijde van de grijze Renault 5. Een leerkracht van een school aan de Lage Weide overliep op 11 september omstreeks 18.45 uur enkele inbrekers. Direct na de ontdekking namen de vier jongens de benen. Een ruit van een dubbele deur bleek ingeslagen te zijn. Buiten de school werd een computer aangetroffen. In de school stond nog een computer klaar om meegenomen te worden. Uit de directeurskamer bleek een electronische lettertang en een electronische rekenmachine te zijn weggenomen. Een insluiper zag kans op zaterdag 16 september tijdens de korte afwezigheid van de bewoonster goederen uit een woning aan de Lage Weide weg te nemen. Tussen 16.30 en 17.00 uur wer den sieraden en een geldbedrag uit de woning gestolen. Verloren voorwerpen: blauwe nylon portemonnee met inhoud, plastic tas met kleding, bruine portemonnee met inhoud. LIMMEN - Schaakvereniging Vrede burg is haar nieuwe seizoen gestart op vrijdagavond 15 september met een vrije ronde. Om 19.15 uur gingen de deuren open voor de jeugd, waarna om 20.15 uur de oudere spelers zich warm konden spelen via een pittig doch gezellig potje schaak. Vorig seizoen vierde Vredeburg op zeer geslaagde wijze haar 25-jarig jubileum en de ver eniging bloeit als nooit tevoren, met ongeveer negentig leden en vele jaar lijkse evenementen. Al die jaren is Vredeburg een schaakvereniging geweest waar iedereen welkom is en waar naast een stuk gezelligheid ook een serieus partijtje schaak kan worden gespeeld. In het nieuwe seizoen speelt Vredeburg weer in het gelijknamige cultureel cen trum. Elke vrijdagavond is er schaken voor de jeugd en voor de ouderen. Naast de spannende interne schaak competitie worden ook nog andere schaakactiviteiten georganiseerd. Hier toe behoren het met vele prijzen toebe deelde paas- en kersttoernooi en het snelschaaktoernooi. Jaarlijks speelt Vredeburg de zogenaamde massakamp met buurtvereniging Oppositie uit Heiloo en ook is er de vierkamp samen met Oppositie, VVV (Alkmaar) en Opening '64 (St. Pancras). Vredeburg speelt met één team (8 spelers) in de schaakcompetitie van de Noord- Hollandse Schaakbond (NHSB) en met één team van vier spelers in de bekercompetitie van de NHSB. Nieuwe leden zijn welkom en worden uitgenodigd om vrijblijvend een kijkje te gaan nemen op de vrijdagavond. Het is niet nodig om per sé elke vrijdag te schaken, het indelingsysteem is zodanig dat alleen degenen die aanwezig zijn een partij krijgen toebedeeld. Verder krijgt iedereen altijd een tegenstander van eigen speelsterkte. Jeugdschaken Het schaken bij de jeugd staat flink in de belangstelling. Jaarlijks geven tien tallen kinderen zich op voor de schaak- lessen op de zaterdagmiddag. Ervaren instructeurs leiden de kinderen op voor het officiële NHSB-diploma van Stap 1 tot en met Stap 4. Via de scholen wordt deze opleiding nog nader bekend gemaakt. LIMMEN - De NBvP, Vrouwen van Nu, afdeling Limmen is vorige week met een jeu de boulesmiddag bij Vre deburg gestart met het nieuwe seizoen. Er zijn flink wat activiteiten gepland, zoals lessen in tai chi, een lezing over een fietstocht naar Santiago de Com- postela, een excursie naar een rozen kwekerij, Obdam en Frisiamuseum te Spanbroek, een doe-ochtend, een lezing over de Wéstlinge gevangenis, een excursie naar een moskee in Zaan dam, een lezing over leven en werk van Rembrandt, de kerstavond en -maal tijd, de jaarvergadering en een lezing over Roemenië, bowlen, een wijnproe favond, de operette Die Lustige Witwe in Hoorn, een lezing over het incestpas- toraat, een excursie naar het parfum museum, Winkel en een slakkenkweke- rij te Middenmeer, een gezamenlijke avond met het KVG en een voorjaar reisje naar het Gooi. Voor f 67,- per jaar bent u lid en kunt u deelnemen aan de bijeenkomsten en uitstapjes. Adspirant-leden zijn twee opeenvolgende avonden als gast wel kom. De tai chi lessen beginnen op woensdag 20 september in Vredeburg, van 9.30 tot 10.45 uur. De kosten zijn f75,- voor tien lessen, te voldoen bij de eerste les. Niet-leden betalen f 100,-. Opgave en inlichtingen bij Betty Zijderveld, tel. 072-5051911 of Bea Uylenhoet, tel. 072- 5054054. Kunst in de serre Olieverf, brons, aquarel en keramiek van Nella, Josine, Camille en Martine van Os, tot oktober te zien op zondag van 13.00 tot 18.00 uur in de serre aan de Westerweg 39 te Limmen. Bibliotheek Akersloot Expositie van schilderijen van Ineke Haverman, te zien tijdens openingstij den. Gemaal 1879 Tot en met 24 september schilderijen van Leo Poelmeijer en keramiek van Hannie Poelmeijer, te zien op zaterdag en zondag tussen 13.30 en 16.30 uur. Elke eerste zondag van de maand van 13.30 tot 16.30 uur is het gemaal aan de Fielkerweg 4 in Akersloot in werking te bezichtigen. Tevens expositie over watermolens, gemalen en archeologi sche vondsten. LIMMEN - De uitslagen van de ge speelde wedstrijden op woensdag 13 september van Brigdeclub Limmen zijn als volgt: A-lijn: 1. Fam. Kuin 58.9, 2. Korf Straathof 57.6, 3. Alderlieste de Groot 55.4. B-lijn: 1. Van Buytenen - Kuiper 57.6,2. Bom - Kruiswijk 57.1,3. Valkering - Witting 55.8. C-lijn: 1. Liefting - Blommert 60.7,2. Goedhart - De Wit 58.9, 3. Dingerdis - Kruiswijk 54.9. D-lijn: 1en 2. Fam. Duikersloot en fam. Kiebert 56.13. Fam. van Wijk 51.8. E-lijn: 1. Bult Kaandorp 63.7, 2. Wagenaar - Roes 55.4, fam. Koene 50. LIMMEN - Op de open dag van zater dag 16 september bij schietvereniging De Vrijheid zijn aan de volgende per sonen de gewonnen prijzen uitgereikt: 1. J. Dane, hoogste top-score 50 punten, 2. J. Mantje, 49 punten, 3. J. Kleef, 49 punten, 4. J. Morsch, 49 punten, 5. B. Mannes 48 punten, 6. P. Zonneveld, 48 punten, 7. J. Heinsbroek, 48 punten, 8. B. Hoogland, 47 punten, 9. C. Morsch, 46 punten, 10. M. v.d. Sluis,46 punten en 11F. Schouten met 45 punten. Mie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 11