Heilooër Van der Meulen houdt het na 9 jaar 'pottenkijken' voor gezien Prijs voor De Kinkeluters i j Voorlopig geen golfbaan in Milieufederatie en Milieucontact krijgen gelijk van Raad van State w U ocf£L O Ffer 072 5331895 Ifl Aankoopptmeh Broekman 1 Vos Makelaardij OPRUIMING - CENTERDISC c Aankoop plannen? BORDEN li NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN O AASTREKEN Kom jij ook? 30 september open dag ZAALVOETBAL I CO LU U_£> y öiift KMA Zet uw business ook op INTERNET! 072-532 19 86 mm Redactieacquisitie en administratie: 20 SETEMBER 2000 mmmm Groepsexpositie Silhouet Binnenhuisarchitectuur 4 lil 'I Rommelmarkt in de Moeder Godskerk Cursussen Nivon Bijeenkomst diabetes vereniging VRIJDAG 22 SEPT SPORTHAL 't VENNEWATER 19.50 uur DAMES 1 1 20.40 uur HEREN 1 65e JAARGANG NO. 38 I ...thuis in Heiloo. ■Hf POP, JAZZ, KLASSIEK, HOLLANDS Af DUIZENDEN CD'S, CASSETTES, VIDEO'S VANAF Jf w CENTERDISC dè CD zaak van Heiloo Bel voor meer informatie www.ondernemendheiloo.nl VAN DER Kinderen Radboudschool moeten nog even wachten op noodlokalen De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 83 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden nir^ n <m aanzienlijk lagere mm-prijzen. J L» [kJ* Lj JJ liL^J Drukkerij uitkijk post bv verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Een werk van J. Molenaar. HEILOO - Tot 22 november is er een groepsexpositie van drie veelbelovende fijnschilders bij Silhouet Binnen huisarchitectuur aan de Kennemer- straatweg 99 te Heiloo. De zaak is in een nieuwe sfeer gebracht en de bijzondere werken van Kitty Dil len, J. Molenaar en Marjo van de Burgt sieren de wanden. Alle drie schilderen zij stillevens. J. Molenaar schildert met olieverf op doek. Zijn werken vallen op door zijn uitstekende materiaaluitdruk king. Kitty Dillen werkt voornamelijk realistisch, met olieverf op paneel. Deze laatste techniek hanteert ook Marjo van de Burgt, die in haar doeken de sfeer uitstekend weet te treffen. Voor informatie kunt u bellen met 072- 5331199. Een werk van Marjo van de Burgt. HEILOO - Een lastige horzel, een luis in de pels van de gemeente, een kriti sche burger, een lastpak, maar ook een zeer beminnelijk man; allemaal kwalifi caties die van toepassing zijn op Pros van der Meulen, een van Heiloos be kendste 'klagers' en ingezonden brie- ven-schrijvers. Voortaan moeten we het zonder hem stellen, want hij houdt er mee op. Van der Meulen scheidt er mee uit, zegt hij, voorgoed. Want na negen jaar vol gen van de raads- en commissieverga deringen vanaf de publieke tribune in de raadszaal, waar doorgaans nog een handjevol belangstellenden zit, na negen jaar protesteren tegen de han delwijze van de gemeente, na negen jaar indienen van bezwaarschriften en zienswijzen en het schrijven van talloze, talloze brieven aan de Uitkijkpost, geeft hij de pijp aan Maarten. Hij stopt er mee, hij doet het niet meer. Aanvankelijk broedde hij nog op plan nen om een beetje ludiek afscheid te nemen als klager 'pur sang'. Maar het kwam er niet van. En eigenlijk hoeft het voor hem ook niet zo. De gemeen teraadsvergadering van begin septem ber was zijn laatste. De laatste keer dat hij met een kritisch oor de gemeente raad aanhoorde. Een gemeenteraad die volgens hem slecht luistert naar wat de inwoners van Heiloo nu eigenlijk willen. En omdat hij toch nog één keer van zich wilde la ten horen, stuurde hij daarom aan bur gemeester, wethouders en gemeente raadsleden van Heiloo een afscheids brief, van maar liefst-drie kantjes, waar in hij nog eens uiteenzette hoe hij over een en ander denkt. Niet dat hij denkt dat de gemeente van zijn 'afscheid' onder de indruk is. 'In tegendeel,' zo schrijft hij, 'geen potten kijker en geen kritisch ingestelde bur ger meer.' Weinig vertrouwen heeft hij nog in de politieke partijen in Heiloo. 'De politiek zit er primair om het beleid van het college zeer kritisch te volgen. Daarin ben ik zo teleurgesteld, HEILOO - Op zondag 10 september behaalde de Heilooër boerenhofkapel De Kinkeluters tijdens de Open Blaaskapellen-kampioenschappen van Groot Hoorn de derde prijs in de B- klasse. Voor het tweede jaar werd er in de bin nenstad van Hoorn een blaaskapellen- festival georganiseerd met medewer king van diverse dweilorkesten uit heel Nederland. Alle orkesten moesten "op een aantal podia spelen en werden door jury's, telkens een deskundige op muziekgebied en iemand uit het pu bliek, beoordeeld op onder andere klank, presentatie en show. Dirk Beets (sousafoon en manager van de kapel) vertelde dat De Kinkeluters vorig jaar in Bemmel een gedeelde tweede plaats in de leutklasse behaal den. Daar deden meer dan honderd dweilorkesten mee. Volgens Gé van de Brink (trombone), die samen met Nico Rösa (tenorsax) al meer dan 35 jaar lid is, is het belangrijkste kenmerk van de kapel dat zij niets van bladmuziek maar alles uit het hoofd spelen. Groene kikker De boerenhofkapel De Kinkeluters is opgericht in oktober 1964 in Heiloo en bestaat dus al 36 jaar. Door de jaren heen zijn veel dorpsgenoten uit Heiloo en omgeving lid geweest van deze boe- renkapel. Momenteel bestaat de muziekkapel uit twaalf boeren en een boerin (drie trombones, drie trompet ten, drie saxofoons, een basblazer en drie slagwerkers. De naam Kinkeluter is een dialect dat staat voor kinkel (boer) en luter (lawaaimaker), en tevens voor een grote groene kikker, die terugkomt in het logo. De muzikan ten van de kapel kunnen tijdens de optredens herkend worden aan de ori ginele kledij met boerenkiel en houten klompen. De kapel geniet voornamelijk bekend heid in Noord-Holland, maar ook in de rest van Nederland en zelfs in het bui tenland, waaronder Duitsland. In de beginjaren werd er vaak opgetreden bij de thuiswedstrijden van voetbalclub AZ. Het repertoire is bijzonder veel omvattend, van muziek van James Last en André Hazes tot BZN, maar natuur lijk ook de vele carnavalskrakers err overige populaire songs behoren hier bij. De repetities zijn doorgaans een feest op zich. Het eerstvolgende optre den is op zondag 24 september tijdens het Bloemencorso te Winkel. IIIKI f van der Meulen. dat zelfs het stemmen voor mij overbo dig is geworden,' verwijt hij hen. 'Niemand luistert' Een andere reden óm ermee op te hou den, is volgens Van der Meulen de ergernis die hij als burger ervaart bij de commissie- en raadsvergaderingen. Vooral die ene keer ligt hem nog vers in het geheugen, toen er zo overduidelijk zichtbaar niemand van de commissie luisterde terwijl er ingesproken werd door een verontruste burger. 'Een gro tere belediging is niet mogelijk, en dit is maar slechts één voorbeeld,' schrijft hij verontwaardigd. En wanneer diezelfde raads- en com missieleden dan het woord nemen, is er geen houden meer aan. 'Een mening geven over een onderwerp kan in een paar minuten, daar heeft men geen twintig minuten voor nodig,' weet hij. En dat is nog niet alles. Zo ergert hij zich mateloos aan het grote aantal onderzoeken dat jaarlijks uitbesteed wordt aan allerlei adviesbureaus. 'Want hier geldt: wie betaalt, bepaalt. Maar dat gebeurt wel met gemeenschaps geld; Van der Meulen is ervan over tuigd dat de ambtenaren ten stadhuize voldoende deskundig zijn om een en ander zelf uit te zoeken. Geen kwaad woord trouwens over hen. 'Ze zijn loy aal en buitengewoon voorkomend.' De beste stuurlui... Jarenlang was Van der Meulen actief als voorzitter van de stichting Heiloo Houden Zo!, totdat deze in mei '98 haar activiteiten staakte. Maar ook daarna kon elke burger nog bij hem terecht, voor uitleg of raad. Een oud spreekwoord zegt 'De beste stuurlui staan aan wal'. Waarom is Van der Meulen eigenlijk zelf nooit in de poli tiek gegaan? 'Ik weet datje als raadslid enorm veel tijd kwijt bent, aan het lezen van alle stukken en het bijwonen van vergaderingen. Daar heb ik niet zoveel trek in. En daarnaast is het zo dat ik denk dat ik eigenlijk niet zo geschikt ben voor de politiek. Want ik word óp een gegeven moment toch echt kwaad. En dat is helemaal niet goed voor me, want ik moet een beetje op mijn bloeddruk letten. Nee, politiek: da's niks voor mij.' Van der Meulen stopt er dus mee. Maar of dat betekent dat we nooit meer wat van hem zullen horen? De toekomst zal het leren... HEILOO - Zaterdag 23 september is er een grote rommelmarkt in en om de Moeder Godskerk. De opbrengst van deze markt is in zijn geheel bestemd voor de herinrichting van de verbouw de Willibrorduskerk in Heiloo. Op de rommelmarkt worden veel verschillen de artikelen te koop aangeboden. Ook worden er enkele kostbare goederen bij opbod verkocht, zoals overtollige inventaris van de Willibrorduskerk of Moeder Godskerk. Om 12.30 uur, 14.30 en 16.30 uur worden deze artikelen geveild. Om 12.00 uur, 13.00 uur, 14.00 uur, 15.00 uur en 16.00 uur wordt het rad van avontuur gedraaid. Hierbij zijn fraaie prijzen te winnen. Verder kunt u certificaten kopen waarbij u zelf de aankoopprijs mag vaststellen. Ook aan de inwendige mens is gedacht. De rom melmarkt wordt gehouden van 11.00 tot 17.00 uur. HEILOO - Het Nivon Heiloo organi seert dit seizoen de nieuwe cursus Glas in lood schilderen. Deze nieuwe tech niek is makkelijker dan het klinkt. Met vrij eenvoudige middelen is het moge lijk om mooie raamhangers, beschilder de potten en glazen te maken. Het woord glas is niet helemaal correct: men gebruikt plexiglas en twee soorten lood, vloeibaar en vast. Deze cursus staat onder leiding van docente Margaret Kant en omvat zes veertiendaagse lessen. Te starten in oktober bij voldoende deelname op dinsdagmiddag. Papiertechnieken Het Nivon start bij voldoende deelne mers in oktober een cursus papiertech- nieken/kaartenmaken onder leiding van docente Ina Bennen. In deze cursus van zes lessen kunt u kennis maken met diverse technieken, zoals embossing, 3D, theezakjes vouwen, stempeltech- niek, kleur- prik- en snijtechniek. Te vens wordt u geleerd wat u met al uw oude kaarten kunt doen. Een cursus waar al uw materiaal wordt verzorgd en aandacht wordt besteed aan kerstkaarten. Voor beide cursussen kunt u zich opgeven Reina Mulder, tel. 072-5333127 en Astrid Oudhoff, tel. 072-5336259. Deze cursussen vinden plaats in het Open Huis te Heiloo. ALKMAAR - De afdeling Alkmaar van de Diabetesvereniging Nederland houdt op 27 september een bijeen komst in verpleeghuis Lauwershof aan de Jupiterstraat 10 in Alkmaar. R. Post- ma zal komen spreken over het thema 'Sport en bewegen'. De aanvang is 20.15 uur, de toegang is gratis. Voor informatie kunt u bellen naar H. Meiboom, 072-5713052 of E. Donker sloot, 072-5714559. Boerenhofkapel De Kinkeluters. HEILOO - De Raad van State heeft het bezwaar van de Milieufederatie en Milieucontact Heiloo tegen de komst van een golfbaan ten zuiden van Ypestein gegrond verklaard. Dat bete kent dat het besluit van Gedeputeerde Staten tot goedkeuring van de komst van een golfbaan moet worden vernie tigd. Woordvoerster Els Swart van Milieu contact Heiloo is opgetogen over deze uitspraak. „Het betekent dat de golf baan voor een paar jaar van de baan is, want de hele procedure moet opnieuw gevierd worden." Al eerder had de bestuursrechter een voorlopige voor ziening getroffen door de bouwvergun ning, afgegeven door de gemeente Heiloo, te schorsen. De kwestie van de golfbaan houdt de gemoederen in Heiloo al een aantal jaren bezig. In november 1997 heeft de gemeenteraad van Heiloo het bestem mingsplan 'Landelijk gebied' vastge steld. Dit plan voorziet in een planolo gische regeling voor het buitengebied van de gemeente Heiloo. In het bijzon der werd met dit plan beoogd de aanleg van een golfbaan mogelijk te maken ten zuiden van de woonwijk Ypestein in het zuidoostelijke deel van het bui tengebied van de gemeente Heiloo. Het plan werd in juni 1998 door Gede puteerde Staten goedgekeurd. Bezwaren tegen dit plan werden ge maakt door de firma W. de Ruijter uit Heiloo, de Milieufederatie Noord- Holland te Bergen en Milieucontact Heiloo, J. Rotteveel en Zn. te Heiloo, mw. A. Rotteveel-Van Stralen te Heiloo en A. Pleizier en G. Helder, beiden uit Heiloo. Zij stelden beroep in bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. 'In strijd met beleid' Het bezwaar van de Milieufederatie en Milieucontact Heiloo is nu dus gegrond verklaard. Zij voerden aan dat de aan leg van deze golfbaan de landschappe lijke en natuurwaarden ter plaatse zal aantasten en in strijd is met het provin ciale beleid. Ook hadden naar hun mening de gevolgen van de aanleg en exploitatie van het golfterrein voor de toename van verkeer moeten worden onderzocht. Tenslotte stelden zij dat de behoefte aan een golfterrein had moe ten worden getoetst aan de uitgangs punten voor recreatie in dat gebied. In het streekplan Noord-Holland- Noord is de grond waarop de golfbaan gepland was echter omschreven als 'agrarisch gebied van bijzondere bete kenis voor natuur, landschap en bo dem, tevens consolideringsgebied'. Vol gens het streekplan is het beleid erop gericht het nog aanwezige grasland te behouden en de hoge natuurweten schappelijke, landschappelijke en bo- demkundige waarden van deze gebie den te beschermen. In haar verweer heeft Gedeputeerde Staten niet bestreden dat de bestem ming tot golfbaan niet paste binnen dit streekplan. Zij beriep zich echter op haar'interpretatievrijheid om hiervan af te mogen wijken. Deze interpretatie vrijheid mag echter alleen worden toe gepast wanneer er sprake is van gewij zigde omstandigheden of inzichten. De Raad van State heeft nu geoordeeld dat daar geen sprake van was en dat Gedeputeerde Staten deze dus niet had mogen toepassen, en daarom is het beroep dat de Milieufederatie en Milieucontact hadden ingediend gegrond verklaard. De beroepen van de overige bezwaarmakers zijn niet gegrond verklaard, voor een deel van wege een verkeerd gevolgde procedure en daarnaast vanwege aangevoerde bedrijfsbelangen. Nieuw streekplan De uitspraak betekent niet dat het plan om een golfbaan aan te leggen hele maal verleden tijd is. Bij de provincie wordt momenteel hard gewerkt aan een nieuw streekplan, dat in januari klaar moet zijn. De gemeente Heiloo heeft steeds aangegeven mee te willen werken aan de komst van een golfbaan. Ook de Golf- en Countryclub is nog steeds vastbesloten om haar plannen door te zetten. Voorzitter Nico van Galen geeft in een reactie toe dat dat niet eenvoudig is, maar, zo zegt hij, „we hadden met de uitspraak al rekening gehouden." De golfclub verwacht dat met het nieuwe streekplan de weg voor een golfbaan geëffend zal zijn. „Er is natuurlijk de afgelopen jaren veel ver anderd ten zuiden van Heiloo. Het idee van een open buitengebied is al behoorlijk achterhaald. Inmiddels is er een wijk Ypestein gekomen, er zijn concrete plannen voor de bebouwing van de Zandzoom en er wordt gespro ken over een aftakking van de A9 aan de Lagelaan. Daar wordt in het nieuwe streekplan wel degelijk rekening mee gehouden. Wij vinden een golfbaan nog steeds de beste bestemming voor dat opengebleven stuk grond. Maar onze plannen hebben door de traagheid van de Raad van State (we hebben ander half jaar moeten wachten op de uit spraak) natuurlijk wel een deuk opge lopen." Van Galen verwacht eind vol gend jaar de nieuwe vergunning op zak te hebben. Begin 2002 kan de aanleg van de baan dan hervat worden, en aan het eind van dat jaar zou de baan dan klaar kunnen zijn. „Tot zolang kunnen we het in elk geval uitzingen. Onze berekeningen zijn daar op gebaseerd, en dat zullen we op onze informatie avond op 16 oktober ook aan onze leden meedelen," aldus Van Galen. Zeeweg zo, 1852 CR Heiloo info vos make laardij. n l www.vosmakelaardij.ril 30 september 2OOO Open dag Stichting Peuterspeelzalen Heiloo Én hoek Heerenweg/Slimpad 072 5334906 - centerdisc@hetnet.nl iSfofeKELA RSGROEP NVM Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren actiefin de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugozvaard). www.ondernemendheiloo.nl 0-3 jarigen en hun ouders 30 september, 14.00-16.00 uur in peuterspeelzaal 'De Teddybeer' Holleweg 149a, Heiloo zie Uitkijkpost 27 sept. a.s. Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl Kerwem»rstr»atwag 12 -1815 LA Alkrmwr Tel. 072-515 l www.halmakelaardll.nl Cm /v li BV/v KI ri Badkamerinstallatie n ALr rl IVI /AIM VJI - Centrale verwarming - Dakbedekking INSTALLATIEBEDRIJF - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 HEILOO - De kinderen van de groe pen zeven en acht van de Radboud school blijven de komende tijd nog gehuisvest in het PCC. Naar verwach ting zal binnen enkele weken het schoolbestuur twee noodlokalen laten plaatsen op het plein van de school. Dat is de uitkomst van een eerste over leg dat het schoolbestuur vorige week heeft gevoerd met burgemeester Henk den Boon. Erik van Anholt van het actiecomité voor goede huisvesting voor de Rad boudschool is blij met deze - voorlopi ge - uitkomst. Hij somt nog eens op waarom het tijdelijke onderkomen voor de groepen volgens de school en de ouders in het PCC niet geschikt was. „Het Petrus Canisius is er gewoonweg niet op ingericht. De kinderen moeten door de school heen om bij hun klassen te komen, en de ervaringen van de afgelopen weken hebben uitgewezen dat middelbare school-leerlingen en kinderen van de basisschool gewoon niet samen gaan." Voor de leerkrachten zelf is er in het PCC ook geen extra ruimte beschik baar. Van Anholt benadrukt echter wel dat hij niet wil dat het PCC door deze kwestie in een kwaad daglicht wordt 'gesteld. De school heeft, onder druk, twee lokalen moeten afstaan. Verder memoreert hij nog eens dat het groot ste gedeelte van de kinderen aan de andere kant van de spoorlijn woont, en deze dus meermalen per dag moeten oversteken met de fiets. „Er hebben zich al een paar keer ge vaarlijke situaties voorgedaan." Boven dien blijft het niet bij twee keer heen en weer fietsen, 's morgens en 's middags, tussendoor moeten de kinderen ook geregeld terug naar de Radboudschool. Voor de gymnastiekles bijvoorbeeld, of voor een bezoekje aan het documenta tiecentrum. „De Radboudschool is een ICT-voor- hoede school, dat wil zeggen een school waar de automatisering geïntegreerd wordt in het onderwijs. Dat is uniek, want er zijn maar tien scholen in Nederland hiervoor aangewezen. Het is toch vreselijk jammer dat daar nu ook de klad in komt." Stroomversnelling Na dë zomervakantie is de kwestie in een stroomversnelling geraakt. Toen werden de ouders geconfronteerd met het feit dat hun kinderen naar het PCC moesten uitwijken. De gemeente was niet bereid om twee noodlokalen te plaatsen, terwijl binnen een straal van twee kilometer van de Radboudschool lokalen leegstonden. Begin september maakten boze ouders daarom samen met de leerkrachten hun opwachting bij de gemeenteraadsvergadering. Met succes, want de kwestie belandde weer op de politieke agenda. Tijdens een commissievergadering vorige week lie pen de emoties hoog op. Wel gaven de fracties aan dat er snel iets gebeuren moet. Die oplossing ligt nu in het verschiet. Het overleg tussen school en gemeente wordt komende vrijdag voortgezet.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 1