'De keet staat er, de bouw is Grote restauratie voor kleine Hervormde Kerk Indianen uit Ottawa Scouts vliegen over Activiteiten Limmen 5 uit Ui UITKIJKPOST - 27 SEPTEMBER - PAGINA 11 HSY Limmen nieuws Bakker op de buis Sportactiviteiten 55-plus Activiteiten Conquista SV Vredeburg Scouting Limmen vliegt over Agrarisch Centrum Nuyens in het teken van de herfst Koristenopleiding bij Toonbeeld Klaverjasdrive in De Vriendschap Opbrengst collecte Bridgeclub Limmen Plusactiviteiten Bonhoeffercollege NIEUW E-MAIL ADRES REDACTIE redactie@uitkijkpost.nl Expositie Zilvervinger Vermaning Werelddierendag bij Ranzijn Alkmaar Lotgenotenbijeenkomst jonge hartpatiënten Pakketten voor Polen Voorlichtingsavond over bevallen LIMMEN - Vroeger hadden de Heeren en Vrouwen van Limmen veel invloed en status in de gemeente en in de Hervormde Kerk van Limmen. Zij worden in de kerk met naam en toe naam op historische gedenkstenen en grote plaquettes in herinnering gehou den. Tegenwoordig zou de heer Rein Koelemij zich ook Heer van Limmen kunnen noemen; bouwheer wel te ver staan. Koelemij, actief vutter, is lid van de res tauratiecommissie van de kerk en treedt samen met de gemeente Lim men op als bouwheer van de recentelijk gestarte restauratie van de kerk aan de Zuidkerkenlaan. Met de restauratie en het tegelijkertijd geplande groot onder houd, is een bedrag van circa 1,9 mil joen gulden gemoeid. Bouwbedrijf De Nijs uit Warmenhuizen is de hoofdaan nemer. Stenen lappendekens De eerste geschiedschrijving over de kerk dateert van zo'n duizend jaar gele den. De bewogen kerkgeschiedenis is van de buitenmuren af te lezen. De kerk zoals zij nu is, is een eigenlijk een restant. Oorspronkelijk was de kerk twee maal zo groot als het huidige gebouw. Dit blijkt onder andere uit prenten uit de zestiende eeuw en uit, bij de vorige renovatie blootgelegde, fun damenten achter de kerk. De buitenmuren van de kerk lijken op kleurige stenen lappendekens. Koe lemij vertelt: „Dit komt omdat de oor spronkelijke stenen werden herge bruikt, maar dan op andere plaatsen in de buitenmuren. Men was zuinig en als er stenen uitvielen, werden ze bewaard om elders weer stukken mee te repare ren. Behalve dan de achtermuur. Die is strak in één steensoort uitgevoerd. Deze drie eeuwen jonge muur deelde de toenmalige grote kerk in tweeën en is trouwens in een heel andere steen soort dan de rest uitgevoerd." Het pittoreske aanzicht van de Hervormde Kerk zal door de restaura tie niet worden aangetast. Van sommige maar lang niet alle veranderingen zijn nog details en verklaringen te vinden in Het interieur van de Hervormde Kerk in Limmen. (Fotostudio Star field) het archief van de kerk. Deze beschrij ving van het wel en wee van het oudste stuk van Limmen is tegenwoordig ondergebracht bij het Regionaal Ar chief in Alkmaar. Koelemij is opgelucht dat de werk zaamheden eindelijk zijn gestart. „Het is een moeizaam, jarenlang proces geweest om de subsidietoewijzingen te krijgen. De totale investering bedraagt 1,9 miljoen gulden. Daarvan krijgen wij voor een deel subsidie van Monu mentenzorg via de provincie in Haar lem, een deel betaalt de (burgerlijke) gemeente en wij als Hervormde Gemeente betalen de rest." Dat de gemeente Limmen ook bij de restauratie is betrokken, is weer een stukje geschiedenis. „Dat de gemeente eigenaar is van de toren, stamt nog uit de tijd van Napoleon. Vanwege de hoogte was de toren een ideale uitkijk- plek en dus was de toren van strate gisch belang. Nu treden wij gebroeder lijk op als bouwheer van deze monu mentale restauratie," aldus Koelemij. Levensgevaarlijke situatie Er lijkt niet veel aan de hand als je zo rond kijkt in de kerk. Natuurlijk zou een opknapbeurt geen kwaad kunnen, maar waarom dan zo ingrijpend en langdurig? Het venijn blijkt te zitten in de dwarsbalken die de dakconstructie dragen; die zijn verrot aan de uiteinden. De balken zijn verankerd in de buiten muren en de meeste ankers laten los of zitten al helemaal los. Daardoor hellen de muren naar buiten en ontstaat er binnen tien jaar een levensgevaarlijke situatie. De aannemer staat geen gemakkelijke klus te wachten. Eerst moet het dak worden gestut. Daarna worden de dwarsbalken voorzichtig één voor één uit de dubbele spouwmuren vrijge maakt en worden dan een stukje opge schoven. Zo kunnen de uiteinden goed worden bekeken en gerestaureerd of vernieuwd. Tijdens de bouw wordt er alles aan gedaan om de diensten en andere activiteiten zo ongestoord mogelijk door te laten gaan. Dit ge beurt onder andere door het letterlijk afschermen van eerst de zuidmuur en daarna de muur aan de noordzijde. Tegelijkertijd met de restauratiewerk zaamheden wordt de torenspits weer aan de toren verankerd. Hierdoor wordt een eerdere, tijdelijke bevesti gingsconstructie overbodig. Als de werkzaamheden aan de toren van start gaan, moet de gemeente wel voor tijdje (zo'n vijf weken) uitwijken naar Ons Huis. „We proberen de overlast tot het mini mum te beperken, maar willen tevens de restauratie grondig aanpakken en combineren met groot onderhoud. De dakpannen gaan eraf en worden, indien nodig, vervangen. Het tongewelf (pla fond) wordt schoongemaakt en geïso leerd. De bodem van de kansel moet iets worden verlaagd; tegenwoordig zijn de mensen langer dan in de tijd dat de kansel werd geïnstalleerd. De ban ken worden gerepareerd en geverfd, de entree wordt vergroot, enzovoort. Kortom, alles wordt in het werk gesteld om de kerk er weer voor minstens dui zend jaar te laten staan." Als alles gaat zoals het moet gaan, zijn de werkzaam heden in december volgend jaar afge rond en kan de Hervormde Gemeente Kerstmis 2001 in volle glorie vieren. Historisch erfgoed De Hervormde Gemeente is al jaren aan het sparen voor deze grote renova tie, maar de begroting vertoont nog een tekort van twee ton. Koelemij hoopt op steun van alle mensen en bedrijven uit Limmen. „Ik weet zeker dat dit histo risch erfgoed de Limmenaren aan het hart gaat. Binnenkort valt er bij ieder een in Limmen een folder over de res tauratie in de bus. Ook organiseren wij de komende tijd een aantal evenemen ten waarbij de opbrengst ten goede komt aan het restauratiefonds." Wie de kerkgeschiedenis nog eens rus tig na wil lezen en de eeuwenoude prenten nauwgezet wil bekijken, kan het boek De Hervormde Gemeente te Limmen 1598-1998 bestellen via het restauratiefonds. LIMMEN - Zondag 1 oktober wordt de laatste wedstrijd om de Limmer- poldercup 2000 gevist. Deze wedstrijd vindt plaats in het Noord-Hollands kanaal en wordt georganiseerd door de Sander uit Akersloot. Leden van HSV Limmen die hieraan mee willen doen, moeten zich voor vrijdag 29 september 19.00 uur opgeven bij Peter van der Heijdt, tel. 0251-310429. De tussenstand biedt nog mogelijkhe den voor diverse hengelaars zich in de eindprijzen te vissen, voor Limmen staat Rob Jak bovenaan, Cees Levering en Peter van der Heijdt strijden om het zilver. Rob Jak staat ook gedeeld bovenaan in het overall klassement, waarin ook diverse hengelaars van Castricum en Akersloot goed geplaatst zijn. HSV Limmen voert het vereni gingsklassement aan. Deelname aan deze wedstrijd kost vijf gulden, de wedstrijdduur is 2,5 uur en de plaatsing vindt plaats om 8.00 uur bij het parkeerterrein bij café Het Pontje te Akersloot. De wedstrijd start een half uur later. LIMMEN - Bakkerij Putter uit Uit geest, met filialen in Limmen en Akersloot, komt donderdag en zater dag letterlijk en figuurlijk in beeld bij IJmond TV/Discovery Channel tussen 12.00 en 17.00 uur. De reden voor deze uitzending is het feit dat Willem Putter als enige bakker in Nederland nog spe ciaal melkbrood bakt, dat bij vele oude ren nog bekend is onder de naam bevrijdingsbrood. Het brood wordt bereid met verse boerenmelk, direct afkomstig van de boerderij, en gebak ken zonder enig conserveringsmiddel volgens een zeer geheim recept. LIMMEN - In Limmen kunnen 55- plussers sporten op donderdagmiddag van 15.00 tot 16.30 uur in sporthal d'Enterij, aanvang 5 oktober. Een les ziet er als volgt uit: warming up, aero bics op uw niveau, ontspanningsoefe ningen. Dit alles ondersteund met de juiste muziek. De groep bestaat uit dames en heren. Na afloop kunt u kof fie of thee drinken. Een andere manier van bewegen is dansen. Zonder dat u er erg in hebt, bent u met allerlei bewegingsvormen bezig op gevarieerde muziek uit diver se landen. Deze activiteit vindt plaats in Vredeburg op woensdagmorgen van 10.00 tot 11.15 uur (met een pauze). Aanvang is op 4 oktober. Het country- dansen is op woensdagmorgen van 19.30 tot 20.30 uur in Vredeburg, voor dames en heren. Aanvang is op 4 okto ber. Informatie: Meintje Guyt, tel. 072- 5051374. Countryline dance introductie-avon den worden gehouden in Limmen op dinsdag 3 oktober in de Burgerij om 19.30 uur en op woensdag 4 oktober in Vredeburg om 19.30 uur voor 55-plus. In Akersloot is er een introductie op donderdag 5 oktober in sporthal de Lelie om 19.30 uur. Het is voor dames, heren,jongens en meisjes. LIMMEN - Voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar is er zaterdag een film op grootscherm (van 10.30 tot 12.30 uur). De entree is f 1,50. 's Avonds is er voor de tieners van 12 tot en met 15 jaar een disco. Vanaf 19.00 uur zijn ze welkom, tegen betaling van f 1,50. Jongeren vanaf 16 jaar kunnen vrijdag en zater dag terecht in het jongerencafé, van 20.30 tot 01.00 uur. LIMMEN - Vrijdag 22 september speelde schaakvereniging Vredeburg de eerste ronde van de competitie. Uitgerust van de zomer en voorzien van allerlei nieuwe schaakideeën bon den de spelers de strijd met elkaar aan. J. Admiraal zette de partij tegen G. Hafkamp zeer scherp op met het beruchte Wolgagambiet. Hafkamp kreeg twee pionnen cadeau, maar wel ten koste van zijn ontwikkeling. Een stukoffer werd door Admiraal weer legd door een tussenzet, waarna de par tij beslist was. J. Limmen leek zijn superieure vorm van vorig seizoen te hebben behouden en vocht een hoogstaande partij uit tegen de sterke E. Stolp. Met groot materiaal sloeg Limmen gaten in de koningsverdediging van Stolp. Stolp spartelde lang tegen maar Limmen liet zijn prooi niet meer gaan en incasseer de tevreden het volle punt. H. Ebels demonstreerde zijn grotere ervaring tegen B. Stolp en won het eindspel op techniek. K. Kramer kan wel eens de verrassing van het seizoen worden, de manier waarop hij het koningsgambiet speelde bracht T. Al al vroeg in de partij in grote problemen en dwong alom bewondering af. J. Tebbens bracht een venijnige aftrekschaak in de stelling wat M. Kos de dame kostte. H. de Hoog verloor na een goede opening zijn con centratie en gaf al zijn voordeel weg tegen N. Pepping. De uitslagen: Groep A: G. Hafkamp - J. Admiraal 0-1, E. Stolp - J. Limmen 0-1, H. Ebels - B. Stolp 1-0, D. Schut - R. Rommel 0-1P. v.d. Heijdt - D. Aafjes 1 - 0, K. Kramer - T. Al 1 -0, H. Levering - J. de Graaf 0-1, K. Aafjes - J. Levering 0- I, R. v.d. Storm - R. Termes 1-0, M. Kos - J. Tebbens 0-1, N. Pepping - H. de Hoog 1-0,T. Admiraal - P. Zwart 0-1. Groep B: J. Duin - D. Keijzer 0-1, B. Blekemolen - N. van Leen 1-0, S. Sofan - E. Mooij 1 -0, J. Valkering - T. Witkamp 0-1, B. Schijf - M. van Rees 0-1, W. van Leen - M. Mooij 1-0,1. Mooij - M.Tijm 0-1, T. Castelein - A. Zwart 1-0, V. Kaandorp - J. Levering 1-0, M. Koot - K. van Leeuwen 0-1. LIMMEN - Duo AsociaalKees de Ket en Jan Bigverzorgde tijdens de Limmer kermis een optreden bij café De Uitkomst. Met hun liedjes uit de oude doos wisten zij het publiek prima te vermaken. Met hun optreden brachten zij een bedrag van f1200,- bij elkaar. Dit geld is bestemd voor de Cliniclowns. LIMMEN - Afgelopen week vond bij Scouting Limmen weer het jaarlijkse 'overvlieg-evenement' plaats. Hierbij gaan scouts van de ene speltak over naar de volgende. Dit doen zij door allerlei proeven en hindernissen te overwinnen. De organisatie had er dit jaar extra veel zorg aan besteed om het hele gebeuren zo spectaculair mogelijk te maken. Zelfs een heuse tijgerbaan vol modder en zaagsel lag voor de kandidaten klaar. Voor de hele kleintjes was een hindernisbaan in het bos en schatgra ven al moeilijk genoeg; voor de grotere scouts tot 23 jaar werd echt de nodige ervaring en vindingrijkheid geëist. Al met al een geslaagde middag, waarbij zo'n kleine honderd scouts aanwezig waren. LIMMEN - Bij Agrarisch Centrum Nuyens aan de Uitgeesterweg in Limmen staat alles in het teken van het komende najaar. Want het is tijd om de tuin winterklaar te maken en om de bollen weer in de grond te doen. Er is een flinke keuze in bakken en bloem bollen. De klant is altijd welkom voor advies, tips en ideeën. CASTRICUM - Speciaal voor iedereen die in een koor zingt of wil gaan zingen start Toonbeeld in Castricum binnen kort met een koristenopleiding. In deze cursus komen alle aspecten van koor scholing aan de orde zoals stemvor- ming, adembeheersing, solvège, alge mene muziekleer en ensemble zingen. De kosten van deze cursus bedragen f 295,- en het werkboek kost circa f 19,- Aanmelden kan tot 1 oktober bij Toonbeeld, tel. 0251-659012. AKERSLOOT - Zaterdag 30 septem ber start in de Vriendschap het nieuwe klaverjasseizoen. Op deze eerste avond is er een flinke prijzentafel met onder andere luxe koffersets en elektrische friteuses. Deze drive staat open voor iedereen en wie met het klaverjassen minder gelukkig is kan het altijd nog proberen met de superloterij. De aanvang van de drive is 20.00 uur en om zeker te zijn van een plaatsje is tele fonisch opgeven mogelijk op 0251- 312866. De eerstvolgende drive is op zaterdag 21 oktober. LIMMEN - De jaarlijkse collecte van de Nederlandse Kankerbestrijding/ Koningin Wilhelmina Fonds (KWF) heeft in Limmen f 6.460,- opgebracht. Het geld wordt besteed aan projecten op het terrein van wetenschappelijk kankeronderzoek, opleiding, patiënten begeleiding en voorlichting. LIMMEN - De uitslagen van de gespeelde wedstrijden op woensdag 20 september van Bridgeclub Limmen zijn als volgt: A-lijn: Fam. Kuin 67.4, 2. Korff-Straathof 66.5, 3. Bollweg- Postmus 59.4. B-lijn: 1. Fam. Morkus 63.4,2. Stark-Toorenburg 59.8, 3. Bom- Kruiwijk 54.0. C-lijn: 1. Fyma-Pilkes 60.7, 2. Goedhart-De Wit 53.6, 3. V.d. Horn-Kops 51.8. D-lijn: 1. Balkenende- Min 60.9, 2. Groenhof-Mooy 58, 3. Balkenende-Hulsebosch 57.3. E-lijn: 1. Boom-Verhoeven 60.7, 2. Van Ma- rongen-Maas 56.2,3. Fam. v.d. Storm Om van de ene speltak naar de andere over te gaan, moesten de scouts wel wat hindernissen nemen. CASTRICUM - Voor een aantal cur sussen van de Plusactiviteiten zijn nog enkele plaatsen vrij. Deze cursussen worden gegeven in het Bonhoeffer college aan de Pieter Kieftstraat 20 te Castricum. Voor informatie kunt u bel len 0251-659119. Aquarelleren 2 begint op woensdag 4 oktober, Van 19.00 tot 21.00 uur. Het gaat om tien lessen. Fotografie 4 (digi tale Beeldbewerking) start op zaterdag 7 oktober, donderdag 23 november en zaterdag 23 november. De cursus bestaat uit vier lessen. Een cursus Klassieke Oudheid (tien lessen) start op dinsdag 3 oktober. Presentatie houden (tien lessen) begint op dinsdag 3 oktober. Schilderen met olieverf start ook op dinsdag 3 oktober. De cursus bestaat uit tien lessen van twee uur. Twee groepen Spaans op vakantie starten op maandag 2 okto ber, om 19.00 en om 20.40 uur. Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29a. Geopend van 8.00 tot 18.CM) uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren, uitsluitend voor spoed gevallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkge- bouw, Middenweg 26a, tel. 5051250. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 8.00 en 8.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 8.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, postbus 9331, Alkmaar, tel. 072-5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen:van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Unie van Vrijwilligers Voorzitter mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00 en 19.00 uur) tel. 5051398. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275 en fax 5054503, 'spreekuur dinsdag 8.30 tot 9.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bellen. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 5053086, geopend maandag van 9.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0251-314075, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. Kunst in de serre Olieverf, brons, aquarel en keramiek van Nella, Josine, Camille en Martine van Os, tot oktober te zien op zondag van 13.00 tot 18.00 uur in de serre aan de Westerweg 39 te Limmen. Bibliotheek Akersloot Expositie van schilderijen van Ineke Haverman, te zien tijdens openingstij den. Gemaal 1879 Elke eerste zondag van de maand van 13.30 tot 16.30 uur is het gemaal aan de Fielkerweg 4 in Akersloot in werking te bezichtigen. Tevens expositie over watermolens, gemalen en archeologi sche vondsten. DE RIJP - Het Doopsgezinde kerkje de Vermaning, Noordeinde 18, Graft De Rijp, is eind van deze maand het decor voor een expositie van het nieuwste werk van de Heilooër schilder Zilvervinger. De kunstenaar toont voornamelijk ruimtelijk werk. Het maken van de beelden, die zijn opge bouwd uit hout en metaal, is een proces van jaren. „De voltooiing ervan is het moment waarop deze volgroeid zijn," aldus Zilvervinger. Het werk is te zien op 23,24 en 30 september en op 1 okto ber van 11.00 tot 17.00 uur. Galerie 1719 Expositie van schilderijen van Marga Rol en Hanna Bakker, te zien donder dag tot en met zaterdag van 13.(X) tot 17.00 uur en de laatste zondag van de maand van 14.(X) tot 17.00 uur. Galerie Dijk 1 Expositie van wandobjecten in hout van Sander F. Jansen, te zien donderdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.(X) uur en de laatste zondag van de maand van 14.00 tot 17.00 uur. Kunstuitleen Expositie van foto's van Mans Lenards, te zien donderdag tot en met zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur, donderdag avond van 19.00 tot 21.00 uur en zon dag van 14.(X) tot 17.00 uur. Podium Atlantis Tot 28 oktober in het bovencafé een expositie van olieverfschilderijen van Münewer Nurtas. ALKMAAR - Zoals elk jaar wordt er ook dit jaar bij Ranzijn Tuin en Dier een feestje gegeven voor alle dieren en dierenliefhebbers, dat geheel in het teken zal staan van Werelddierendag. Dit zal plaatsvinden op zaterdag 30 september van 8.00 tot 17.30 uur en op woensdag 4 oktober 's middags. Op beide dagen zullen diverse leveran ciers vertegenwoordigd zijn met specia le dierendagaanbiedingen en product demonstraties. Voor alle kinderen zijn er ballonnen en worden er kleurplaten uitgedeeld (let op: voor zaterdag 7 oktober inleveren om kans te maken op prachtige prijzen). Speciaal voor de kinderen zal er beide dagen iemand aanwezig zijn die alle gezichten zal schminken tot die van een dier. Op woensdag 4 oktober zullen er val keniers met diverse roofvogels van de partij zijn, aan wie van alles gevraagd kan worden over roofvogels. In de knuffelhoek is een aantal dieren aan wezig die graag geaaid en geknuffeld willen worden. Dit zal onder toezicht gebeuren. ALKMAAR - De regionale werkgroep Jonge Hartpatiënten Alkmaar e.o. organiseert in samenwerking met de landelijke werkgroep Jonge Hartpa tiënten op zaterdag 30 september van 10.00 tot 14.00 uur een lotgenotenbij eenkomst in het Medisch Centrum Alkmaar. De bijeenkomst heeft als thema 'de gevolgen van mijn hartpro bleem'. Gastsprekers zijn de voorzitter en medewerkers van de landelijke werk groep Jonge Hartpatiënten. Zij willen de volgende onderwerpen bespreken: communicatie, onbegrip, gezin en werk. Aansluitend is er ruime gelegenheid om vragen te stellen en ervaringen met elkaar uit te wisselen. De bijeenkomst is bestemd voor jonge hartpatiënten (18-45 jaar) en hun partners. De bijeenkomst is inclusief lunch en twee consumpties. Daarvoor wordt een vergoeding van f 10,- per persoon gevraagd. Als u hierbij aanwezig wilt zijn, kunt u zich aanmelden bij het MCA, tel. 072-5483500. Voor specifieke dieetwensen of nadere informatie kunt u contact opnemen met E. Lankheet, 0251-235566. Zij is lid van de regionale werkgroep jonge hartpatiënten. ALKMAAR - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgeleverd. Inleveren van pakketten kan in Alkmaar geschieden bij Annette Velthuis, Rhijnvis Feithlaan 94, op woensdag 4 oktober van 16.00 tot 19.30 uur (tel. 072-5400467). De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevige karton nen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde en afzen der dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakket ten mogen ook brieven en tijdschriften bevatten, echter géén geld. Het maxi male gewicht van een pakket is 25 kilo gram, de kosten zijn f 7,50 per pakket plus f 2,50 per kilo. Bij inleveren van het pakket is men verplicht een legiti matiebewijs te tonen. ALKMAAR - Op donderdag 28 sep tember houdt het Verloskundig Samen werkingsverband Noord-Holland Noord in het MCA een voorlichtings avond over bevallen. In het Ver loskundig Samenwerkingsverband zijn alle gynaecologen, huisartsen en verlos kundigen uit de regio Alkmaar verte genwoordigd. Deze bijeenkomst is be stemd voor vrouwen die op de datum van de bijeenkomst 28 weken of langer zwanger zijn en hun naasten. De voor lichting is van 19.30 tot 21.30 uur. Verloskundigen uit de regio Alkmaar bespreken de poliklinische en de thuis bevalling en P. Hummel, gynaecoloog in het MCA, vertelt over de klinische bevalling. M. Broersen, teamleider van de afdeling Verloskunde, geeft informa tie over de afdeling. Na afloop is er ruimschoots gelegenheid om vragen te stellen. Aanmelden kan bij het MCA, telefoon 072-5483500. ,rrrm. rrrTprw--

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 11