Galerie Conny van Kasteel Nieuwe expositie in ft mond De Polo Sydney's Exclusief voor sportieve rijders! U rijdt al een Polo Sydney vanaf fl.30.695,-* Martin Schilder gelezen worden IIEMIMIWEHEIITIEKMISIMN Uw advertentie tussen de tekst, dat betekent extra opvallen Informeer eens naar een STOPPER - ADVERTENTIE 072 5330175 Hoever kunstevenement Kermis in Egmond Kofferbakmarkt Nieuwe editie Geestgronden uit UITKIJKPOST - 27 SEPTEMBER - PAGINA 12 Olieverfschilderen met Ter gelegenheid van de Olympische Spelen 2000 brengt Martin Schilder de exclusieve Polo Sydney op de markt uitgerust met het sportieve Sydney-pakket. Het Polo Sydney-pakket bestaat uit: Wielenset 14" VW Kyalami 185/55r14 banden Achterspoiler in kleurRadio/CD-speler CDX4000RW (blauw display) Normaal fl. 3.500,-, nufl. 2.895,- *exclusief verwijderingsbijdrage en rijklaar maken Down Under-pakket op de Polo Basis of Polo Trendline: Centrale portiervergrendeling en elektrische raambediening Op een 2-deursuitvoering van f 1.735,- voor f 1.359,- Op een 4-deursuitvoering van f 2.755,- voor f 2.159,-. Prijzen incl. montage. Alkmaar Industrieterrein Boekelermeer Smaragdweg 6 t/m 14 (072) 541 07 00 Bergen Breelaan 52 (072) 581 22 00 i f Automobielbedrijf www.martinschilder.nl Heerhugowaard Nijverheidsstraat 11 <072) 571 09 67 Castricum Stetweg 37 <0251)65 85 52 Michel Schutte Derde fase restauratie Slotkapel Bridger krijgt 'Kei' Clubkampioenschappen TC Hogedijk Het Olympisch team van Martin Schilder Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, te zien aan de Prinses Marijkestraat la in Egmond aan Zee van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 18.00 uur. Galerie De Kapberg Tot en met 1 oktober schilderijen en tekeningen van Theo Daamen, kerami sche beelden van Heidi Daamen en beelden in brons van Sophie Hupkens. Te zien aan de Slotweg 17 op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur. St. Historisch Egmond Expositie Het Slot op den Hoef, te zien in het informatiecentrum aan de Slotweg 46.Te zien op zondag van 14.00 tot 17.00 uur en dinsdag van 20.00 tot 22.00 uur. EGMOND - Op zaterdag 30 september zal er in het historische hart van Egmond aan den Hoef een evenement plaatsvinden van de werkgroep Kunst en Culturele Evenementen van de gemeente Egmond. Het wordt een masterclass landschapschilderen, onder leiding van de Egmondse schilders Andrez en Jos Apeldoorn. De deelnemers hiervoor verzamelen om 12.00 uur 's middags in Hoeve Overslot aan de Slotweg 42 te Egmond aan den Hoef. Vandaar gaat nmen naar Galerie De Kapberg voor het monde linge gedeelte van de workshop. Vanaf De Kapberg zullen de deelnemers met een huifkar naar de verschillende loca ties worden gebracht voor het prakti sche gedeelte. Uiterlijk om 16.00 uur zijn ze weer terug in Hoeve Overslot. Voor informatie en inschrijving kan men (alleen 's morgens) bellen naar tel. 072-5068283 (Hetty van Gent). De deelname is gratis, maar het aantal plaatsen is beperkt. Vanaf 20.00 uur 's1 avonds zal er in Hoeve Overslot een kunstveiling gehouden worden waarin werk geveild zal worden dat beschik baar gesteld is door regionale kunste naars en particulieren. De opbrengst van deze veiling komt volledig ten goede aan de stichting Veldwerk, een stichting die zich inzet voor kansarme kinderen in Nepal. Het te veilen werk is vanaf donderdagavond 21 september te bezichtigen in Hoeve Overslot. EGMOND - Komend weekeinde is het weer kermis in Egmond-Binnen en dat betekent een ritje maken in een van de leuke attracties en 's avonds gezellige live-muziek in de cafés. Op vrijdag, zaterdag en zondag staan op het Kerkplein een autoscooter, een zweefmolen, een draaimolen en een vliegtuigmolen en natuurlijk ontbreken de schiettent en de zoete en hartige snoeperijen niet. Vrijdag gaat de ker mis om 15.00 uur open, zaterdag en zondag om 14.00 uur. Levende muziek is er volop, dit kermis- weekeinde. Het zal spetteren in de ver schillende cafés en snackbars. Optredens zijn er van Tjoe en Jeroen, Jop, Stampvast, Paradise, No Claim, Headline, Klaas Kesselaar, Sesam, Paperclip, de Mondeo's en de Wico's. EGMOND - Op het terrein aan de Herenweg in Egmond aan den Hoef wordt op zondag 1 oktober van 11.00 tot 16.00 uur een kofferbakmarkt gehouden. Deelnemers kunnen vanaf 9.00 uur hun spulletjes uitstallen. Dit is de laatste kofferbakmarkt van dit jaar. Voor bezoekers is de toegang gratis en er is tevens gratis parkeergelegenheid op het terrein. De kofferbakmarkt is een leuke en gemakkelijke manier om spullen te verkopen. U kunt uw spullen direct naast de auto uitstallen. Voor meer informatie tel. 06-55346385. EGMOND - Geestgronden, Egmondse historisch tijdschrift, jaargang 7, nr. 2/3 is uit. Het tijdschrift is een uitgave van de Stichting Historisch Egmond (SHE) en wordt drie maal per jaar verspreid. Geestgronden heeft tot doel het vast leggen en verspreiden van informatie en kennis over het Egmondse verleden, van prehistorie tot heden. Geestgronden opent met 'Memoires van een gewone Egmondse jongen', het laatste deel van de herinneringen van Cor Stam. Jos Hof is amateur-historicus en schrijft regelmatig voor Geest gronden. In het artikel 'De smederij van Hein Spie' diepte hij gegevens op over het karakteristieke pandje Slotweg 4 en enkele bewoners. Het Graaf Dirkplein in Egmond aan den Hoef is een1 bijzonder pleintje. Graaf Dirkplein-bewoonster Hannie de Vries is, geassisteerd door Geestgronden redacteur Ron Ranzijn, begonnen aan het schrijven van een geschiedenis van het Graaf Dirkplein. Voor het tweede deel in deze serie spraken zij met R. ten Dam. In 'Schelpenvissers redden bemanning Katwijkse bom' beschrijft Kees Blaau- boer op basis van zijn omvangrijke privé-archief een reddingsoperatie voor de kust van Egmond aan Zee aan het begin van de vorige eeuw. Verder in Geestgronden een artikel over de beroemde wijsgeer, wiskundige en natuuronderzoeker René Descartes, die enige tijd in Egmond heeft gewoond, de vierde aflevering van 'Egmondse monumenten' en de rubriek 'Kort nieuws'. Nadere informatie over Geestgronden kunt u krijgen bij Hannie de Vries, tel. 072-5061817. EGMOND - Op 29 september wordt in galerie Conny van Kasteel een nieuwe expositie geopend. In de galerie aan de Noorderstraat 4 is werk te zien van Joop Hollanders en Norbert Thomas, De sculpturen van Joop Hollanders vormen een spel van horizontale en verticale vlakken, die afwisselend in elkaar overgaan en soms holle en bolle vlakken vormen. Vormen, sculpturen zonder verhalend element, een com plexe opbouw van volumes, die bezit van de ruimte nemen. De materie - brons - is nauwkeurig afgewerkt en gepatineerd, met glanzende kanten en randen. Zijn werken zijn monumentaal en dit vind je ook in zijn kleiner werk terug. De schilderwerken van Norbert Thomas zijn concreet en abstract, bere kening en toeval. Dit alles is in de geo metrische vormen en vlakkpn van Norbert Thomas terug te vinden. Een netwerk van gekleurde lijnen waardoor het witte doek in vlakken verdeeld wordt. De lijnen lopen nooit parallel, wel lijnen die elkaar kruisen en onder steunen. Daardoor ontstaan vlakken en ruimtes. Dit maakt het werk van Norbert Thomas boeiend en levendig. Hij kiest van tevoren zijn kleuren, meestal drie, en de niet-kleuren wit en zwart. Een sculptuur van Joop Hollanders. EGMOND - Dinsdag 3 oktober1 start kunstschilder Michel Schutte weer een nieuwe cursus olieverfschilderen voor beginners en gevorderden. U kunt zich bekwamen in nieuwe en oude schilder technieken en u wordt creatief gestimu leerd in diverse stijlen. Olieverf is een relatief makkelijk medium waar ieder een een leuk resultaat mee kan beha len. De groepen zijn klein, circa zes perso nen, en Schutte staat garant voor posi tieve aandacht en ondersteuning. Vanwege het tienjarig bestaan van de schildersopleiding wordt het seizoen feestelijk besloten met een expositie van alle leerlingen. De lessen worden gegeven in de studio van Schutte aan De Schokker 15 in Egmond aan Zee. Tel. 072-5063047. Een werk van Michel Schutte. EGMOND - Op 1 oktober gaat de Slotkapel voor drie maanden dicht. Dan zal de laatste fase van de restaura tie van het gebouw een aanvang nemen. De eerste fase begon in 1987; de tweede fase wetd in 1992 feestelijk afgesloten met de onthulling van de herstelde gevelsteen door Prinses Margriet. De derde fase betreft het herstel van de hardstenen vloer en het stuc- en pleis terwerk van de binnenmuren. Ruim 350 zerken en tegels zullen stuk voor stuk worden gerepareerd en opnieuw gelegd in gestabiliseerd zand. Alle zer ken behouden hun historisch vaststaan de plaats. Met deze restauratie is een bedrag gemoeid van ruim f 200.000,-. De subsi die van het Rijk bedraagt f 44.706,-. De rest komt uit fondsen en ook van de donateurs wordt veel verwacht. Ook na de restauratie zal er geld nodig zijn voor het onderhoud van de Slotkapel. Wie de Slotkapel financieel wil steu nen, kan een bijdrage overmaken op bankgironummer 31.57.66.662. EGMOND - Tijdens het 55-jarig jubi leum van bridgeclub Egmond uit Egmond aan den Hoef vorige week dinsdag, heeft Frans Nieuwenhuizen de 'Kei' ontvangen uit handen van Nico Imming, voorzitter van BC Egmond. De 'Kei' is door de Nederlandse Bridge Bond in het leven geroepen als blijk van erkenning en waardering voor die mensen die zich jarenlang achter de schermen voor hun vereniging verdien stelijk hebben gemaakt. In die categorie past Nieuwenhuizen als geen ander. Vanaf de oprichting van BC Egmond in 1945 is hij al actief voor de vereniging, met het regelen van dri ves buiten de competitieavonden, ver zorgen en uitrekenen van de competitie kofferbridge, zitting in de technische commissie, kascfommissie en financiële commissie. EGMOND - Perfecte banen, goed weer, een grote deelname, een attrac tief omlijstingsprogramma en een per fecte organisatie vormden de ingre diënten van de zeer geslaagde club kampioenschappen, die op vrijdag 8 september van start gingen en op zon dag 17 september met de finales wer den afgesloten. De deelnemers kwa men uit in de club-interne sterktecate gorieën AlA2, B, C en Veteranen. Clubkampioen en winnaar van de wis selbeker werd Daniël Meure; de sterk ste Hogedijkdame was Susanne van der Poel. De winnaars zijn: categorie Al - HE 1. Daniël Meure, 2. Leon Tervoort. DE 1. Susanne van der Poel, 2. Linda Menkhorst-Elsinga. HD 1. Daniël Meure/Erik v.d. Poel, 2. Richard pPit/Leon Tervoort. DD 1. Suzan Boertje/Susanne v.d. Poel, 2. Margriet Heddes/Janny Liefting. GD 1. Susanne en Erik v.d. Poel, Suzan Boertje/Daniël Meure. Categorie A2 - HE 1. Sjaak Liefting,2. Henk Groen. HD Ï.Thomas Schoonhoven/Sjaak Swart, 2. Patrick Halff/Rob de Boer. GD 1. Gré de Boer/Gerrit de Ridder, 2. Hanna Roelofsen/Sjaak Swart. categorie B - HE 1. Rob Belleman, 2. Rick Teunissen. DE 1. Ciska Hemmekam, 2. Marian Belleman. HD 1. Jos van Dijk/Rob Belleman, 2. Cees van der Pol/Andre Jong. DD 1. Louise van Went/Ilse Punt, 2. Karin de Goede/Johanna de Boer. GD 1Marjan en Ron de Waard, 2. Netty Voges/Marcel Verver, categorie C - HE 1/ Jos Kouw, 2. Jacob de Groot. DE 1. Stijnie Waal/Schouten, 2. Jolanda Tervoort. HD 1. Gerco Tervoort/Tieme Walta, 2. Willem Taal/Jacob de Groot. DD 1. Ellen Vermeeren/Jacqueline Kampman, 2. Jolanda Buter/Riet Mulder. GD 1. Margreth en Jos Kouw, 2. Jolanda Tervoort/Jacob de Groot. cat. Veteranen - HE 1. Cor Duinmeijer 2. Piet Pieterse, HD 1. Cees Holman/Paul Hoogland, 2. Ko de Waard/Gerard Roelofsen. DD 1. Alie Zomerdijk/Els Geugies, 2. Heieen Zwart/Ineke de Waard. GD 1. Heieen Zwart/Cor Swart, 2. Leonie Versteegh/Mous Apeldoorn. Verliezersronde - categorie Al - GD 1. Yvette Spaans/Robert Stroo, 2. Janny en Sjaak Liefting. categorie B - GD 1. Jolanda Zentveld-Bakker/Chris Ver geer, 2. Lenneke Bekema/Erik van Wilgen, categorie Vet. -GDI. Ineke en Ko de Waard, 2. Afra en Walter Tromp. Egmonden Toernooi Twee jaar geleden werd het eerste Egmonden Toernooi gehouden. Het was een groot succes en leek voor her haling vatbaar. Door omstandigheden was de aanmelding vorig jaar zo gering dat het toernooi geen doorgang kon vinden. Dit jaar werd het wel gehóu den, ondanks de ietwat tegenvallende inschrijving. 18 Koppels van de drie Egmondse ten nisverenigingen - TV Wimmenum, TC Egmond en TC Hogedijk - namen op zaterdag 23 september aan het toernooi deel. De weersomstandigheden op de tweede herfstdag waren fantastisch. De deelnemende mixed-koppels speelden vanaf 13.00 uur op elk van de drie ten- niscomplexen één wedstrijd. De wissel trofee werd dit keer gewonnen door TV Wimmenum. Zondag 1 oktober vindt het Senior/Junior Toernooi plaats. Op 6, 7 en 8 en 13,14 en 15 oktober wordt het tweede Hakkel-oren Toernooi gehou den.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 12