Ypestein in het zonnetje gezet met geslaagde skeelerwedstrijd Rommelmarkt brengt flink wat geld bijeen voor kerk mmmm Falkland Toneel brengt spannend kinderstuk Vrijblijvende Waardebepaling? krant speelzalen J(^ open dag Hf Vos Makelaardij BORDEN ROEKMAN OKMA "vm Huisstijl nodig? NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Dé Hy^theekwinkel A P E L L A Ham Hangen op de 27 SEPTEMBER 2000 JS Drukkerij uitkijkpost bv 65e JAARGANG NO. 39 Beëdiging Janneke Cahn-Vogel Raadsvergadering Opbrengst collecte Adem Heelt zaterdag 30 september Lezing 'Antiek of namaak' Nivon wandelpuzzeltocht Bloemschikken bij Groei en Bloei Cursus Stroverwerken Opbrengst collecte Café-avond en dj in Buk Geld voor ouderenwerk van Julianafonds Geslaagd Tweedehands boekenmarkt Oud Amsterdam in Overkerck reclameproducties Tel. 072-532 10 65 C. HACHMANG Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinkel heeft er dé hypotheek voor! SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 binnenhuisarchitectuur Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) i De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Ègmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 83 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n aanzienlijk lagere mm-prijzen. J IL» d=^ Lj verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! De deelname in de groep boven de basisschoolleeftijd viel wat tegenmaar de inzet (Fotostudio Star field) was er niet minder om. HEILOO - Het was maar één van de activiteiten die de jarige wijkvereniging op het programma had gezet. Maar de eerste skeelerwedstrijd voor Heiloo was wel een leuk en nieuw evenement dat vast een vervolg gaat krijgen. De organisatie, die spontaan de volle ondersteuning kreeg van bedrijventer rein Oude Werf, kon van tevoren slechts gissen naar de animo voor dit nieuwe sportevenement in Ypestein. Men hoopte op voldoende deelnemer- tjes uit groep 1 en 2 om deze 'heat' te kunnen laten starten en verwachtte een fors peloton in de categorie boven basisschoolleeftijd. Dit pakte echter verrassend anders uit. De ukkies stonden maar liefst met tien tallen aan de startlijn te popelen, zodat dit resulteerde in een massale valse start. Na een schitterend parcours van 700 meter afgeskeelerd, gekrabbeld, ofv geholpen te zijn, had Kody Klamer de eerste trofee van de dag te pakken. De winnaars van de verschillende cate gorieën in de basisschoolleeftijd waren: groep 1 en 2 Kody Klamer, groep 3 en 4 Joris Molenaar, groep 5 Thijs Vlaar, groep 6 Indy Klamer, groep 7 Remy Walsari en groep 8 Jolien Kouwen. Tot verbazing van iedereen waren de eerste groepen boven verwachting groot, maar liet de categorie groep 8 het in aantal zwaar afweten. Dit doet echter niets af aan de prestatie van winnares Jolien Kouwen. In superieure stijl eiste zij na vier rondes van 700 meter de beker op, en startte doodleuk ook in de volgende heat met de 'groters'. In deze laatste groep, iedereen boven de basisschoolleeftijd, viel de deelname wat tegen, maar was de inzet niet min der. Arthur de Backker pakte, na een fikse strijd met Joop Rijkhoff, pas in de eindsprint de beker. Zij hadden ieder een zes rondes lang wel laten zien hoe deze sport eruit kan en hoort te zien. Een stimulerend voorbeeld voor al de jonge deelnemers. Schitterend weer Een andere stimulans voor een geslaagde tiende verjaardag van wijk vereniging Ypestein was het schitteren de weer. De zonovergoten kermis voor de Ypsalon vormde een schitterend decor voor alle andere activiteiten. De optocht met 140 versierde fietsen, step pen en overig kindertransport achter Fanfare Showband Heiloo stond letter lijk en figuurlijk in het beste daglicht. Als koninginnetje van de dag sleepte Lucy Ooms met haar versierde fiets een 'gouden plak' in de wacht, waar onze olympi.sche sporters jaloers op kunnen zijn! Een medewerkersfeest, de Ypedisco en optredens van de meiden van Spijkergoed en de kids van de Ypetypes, maakten de tiende verjaar dag van wijkvereniging Ypestein com pleet. Boze tongen beweren dat Ypestein pas na veel gepiep en gekraak op gang kwam maandagochtend... HEILOO - In de raadsvergadering die komende maandag wordt gehouden, wordt Janneke Cahn-Vogel als nieuw raadslid voor de VVD beëdigd. Zij neemt de plaats in van Esther Rommel, die aftreedt wegens te drukke werk zaamheden, onder andere als lid van Provinciale Staten. Cahn-Vogel is bepaald niet onbekend met het raads werk: gedurende» twee raadsperiodes was zij fractievoorzitter van haar partij. Nadat zij in 1998 niet opnieuw in de gemeenteraad kwam, bleef zij achter de schermen wel actief in de steunfractie. Met haar raadslidmaatschap neemt zij tevens de Commissie Welzijn en Burgerzaken over. HEILOO - Op maandag 2 oktober vindt er in het gemeentehuis vanf 20.00 uur weer een raadsvergadering plaats. Besproken zullen onder andere wor den plannen van de gemeente om geld beschikbaar te stellen voor herinrich ting van het speelterrein aan de Patrijsakkers; het beeldkwaliteitsplan Stationsomgeving voor de locatie van Taxi Zwart en de locatie Bleeker; de verdeling van het Oosterbos in vier deelplannen en een voorbereidingsbe- sluit voor de verbouwing van het Paulusgebouw op het terrein van GGZ Willibrord. De bedoeling is hier acht appartementen met acht garages en een fietsenberging te creëren. De vergadering van de gemeenteraad is openbaar, belangstellenden kunnen de bijeenkomst volgen vanaf de publieke tribune. HEILOO - De collecte van het Koningin Wilhelmina Fonds heeft in Heiloo een bedrag van f 22.752,10 opgebracht. Mensen die zin hebben om volgend jaar te collecteren, kunnen zich opgeven bij G. Starink, tel. 072- 5332110. HEILOO - Een avond over 'wat aan dacht voor de ademhaling voor u doet' vindt plaats op donderdag 5 oktober in wijkgebouw Ypsalon, De Hucht 4 te Heiloo om 20.00 uur. De toegang is f 7,50, voor studenten f 5,-. Informatie bij Pia Struycken 072-5152240. HEILOO - Afgelopen zaterdag is de rommelmarkt in de Moeder Godskerk mede dankzij de inzet en het enthou siasme van vele vrijwilligers een zeer geslaagde happening geworden. De opbrengst van de rommelmarkt, rad van avontuur en de veilingen, onder lei ding van veilingmeester Marius Prein, bedroeg ruim f 12.000,-. Deze op brengst komt in zijn geheel ten goede aan de herinrichting van de verbouwde Willibrorduskerk. De opkomst was boven verwachting. De eerste liefhebbers van rommel markten stonden om even na 10.00 uur al voor de deur van de kerk te wachten. Klokslag elf uur begon de happening die duurde tot vijf uur. 14.00 uur tot 16.00 uur P.S.Z. De Teddybeer Holleweg i49a Heiloo aankondiging aangeboden door: MAKELAARS ^TAXATEURS ONROEREND GOED De veiling afgelopen zaterdag in de Moeder Godskerk. 's Morgens was de drukte het grootst's middags viel de belangstelling wat tegen. (Fotostudio Starfield) Makelaa HvanderbordenH HEILOO - Op donderdag 5 oktober komt W. Burger, beëdigd makelaar taxateur, op uitnodiging van de com missie voorlichting senioren uitleg geven over 'Antiek of namaak'. Voor de pauze zal Burger vertellen over de procedure van een antiekveiling en tij dens en na de pauze is er gelegenheid om aangemelde voorwerpen te laten taxeren. De middag wordt besloten met het houden van een kleine 'antiekveiling' van ingebrachte voorwerpen. De en treeprijs bedraagt f 3,50, inclusief een kopje koffie of thee, en per taxatie betaalt u f 2,50. De aanvang is 14.00 uur in het Trefpunt, tel. 072-5331297. De commis sie Voorlichting Senioren is een initia tief van ANBO, KBO en Stichting Ouderenwerk Heiloo. Informatie is te krijgen bij de voorzitter, R. Terol, tel. 072-5331825. HEILOO - In het kader van het Jaar van de Ouderen had het Nivon vorig jaar een puzzelwandeltocht door Heiloo uitgezet. Maar door de al te overvloedige regen is die toen in het water gevallen. Dat was jammer gezien de vele voorbereidingen, maar de afde ling gaat het dit jaar nogmaals probe ren, en wel op zondag 1 oktober. Niet alleen ouderen, maar iedereen die Heiloo kent (of denkt te kennen) kan meedoen. De wandeling voert langs kunst en mooie groene plekjes en duurt ongeveer 1,5 a 2 uur. Deelname is kos teloos; vooraf opgeven is niet nodig. Aan de wandeling is een wedstrijd ver bonden: onder degenen die het vragen formulier met de goede antwoorden inleveren en een originele slagzin bedenken worden enkele leuke prijsjes verloot. Start en finish is bij het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. Start tussen 12.00 en 14.00 uur, finish tussen 14.00 en 16.00 uur. HEILOO - De cursus bloemschikken van Groei en Bloei heeft als thema 'New Romance' en volgt daarmee de nieuwste trends voor bloemen in huis. U krijgt een trendy strakke glazen vaas. Daarin maakt u een modern gebonden boeket. De tweede les werkt u met een glazen binnenvaas en bloemen als korte randversiering voor een schitte rend effect. De laatste keer wordt er een klassieke bloemenkrans in oasis- ring op de vaas gemaakt. Groep 1 komt bijeen op donderdag middag 5 oktober, 19 oktober en 9 november om 14.00 uur; groep 2 op donderdagavond 5 oktober, 19 oktober en 2 november om 19.45 uur en groep 3 op woensdagavond 11 oktober, 25 oktober en 8 november om 19.45 uur. De bijeenkomsten zijn in Het Kruispunt aan de Frederica's Hof. De leiding berust bij Heieen Groot en Willy Tames met assistentie van Maaijke Rooseboom. Het cursusgeld inclusief vaas en bloemen voor drie les sen is voor leden f 125,-, niet-leden betalen f 150,-. Deelnemers dienen zelf een schaar, een mesje, een draadtang en/of een snoeischaar mee te brengen. Aanmelden kan vanaf maandagmor gen 2 oktober 9.30 uur bij Heieen Groot, tel. 072-5321033. HEILOO - De cursus 'Strobinden en - vlechten' voor beginners van het Nivon zal bij voldoende cursisten voor het eerst op de donderdagavond van 20.00 uur tot 22.00 uur plaatsvinden en start in oktober. Zij bestaat uit zes veertien daagse lessen, waar onder leiding van docente Wybrich de Man verschillende vormen van het binden en vlechten aangeleerd zal worden. Men werkt met natuurlijke materialen en er wordt aan dacht besteed aan voorwerpen in het platte alsmede het ruimtelijke vlak. Kerstdecoraties zullen zeker aan de orde komen. Voor informatie en opgeven kunt u bel len met Reina Mulder, tel. 072-5333127 en Astrid Oudhoff, tel. 072-5336259. Deze cursus vindt plaats in het Open Huis. HEILOO - De collecte voor het Prinses Beatrix Fonds heeft dit ja&r in Heiloo f 12.729,85 opgebracht. HEILOO - Donderdag is er in de Buk weer een gezellige café-avond, met een plaatje, een drankje en wat gezellig heid. Je bent welkom vanaf 20.00 uur. Vrijdagavond wordt het 'stampen' met dj Z-Bass. Hij draait trance en hard house. Zijn party begint om 21.00 uur HEILOO - Het Juliana Welzijn Fonds heeft f 30.000,- toegekend aan de Stichting Ouderenwerk Heiloo te Heiloo. De bijdrage is bestemd voor het afleggen van huisbezoeken aan kwetsbare ouderen in Heiloo. Het Juliana Welzijn Fonds vindt het belangrijk, dat mensen zelfstandig zijn en blijven, zich kunnen redden in de samenleving en in staat zijn daaraan deel te nemen: jongeren die hun draai moeten vinden in de samenleving, men sen die zelfstandig in hun eigen huis en omgeving oud willen worden, buurtbe woners die de handen ineenslaan en zich inzetten voor een leefbare buurt, dak- en thuislozen een kans geven op een menswaardig bestaan, werklozen en andere uitkeringsgerechtigheden tot hun recht laten komen in de samenle ving. Waar het in al die situaties om gaat, is dat mensën een volwaardig lid van de samenleving kunnen zijn, dat ze erbij horen. HEILOO - Aan de Technische Uni versiteit van Delft is plaatsgenoot Wouter Couzijn onlangs cum laude geslaagd voor zijn doctoraal examen Electrotechniek met als afstudeerpro ject Mobile Robot Chess Game. Aan de Academie voor Lichamelijke Opvoeding te Amsterdam is geslaagd plaatsgenoot Steven Ursem. Hij heeft de specialisatie sport en management gedaan. Paul Metselaar uit Heiloo slaagde aan de Hogeschool Amsterdam voor de opleiding Fysiotherapie. HEILOO - Op zaterdag 30 september houdt de Stichting Ouderenwerk van 10.00 tot 13.00 uur weer een tweede hands boekenmarkt in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Ouderen werk georganiseerde sociaal-culturele activiteiten en goede doelen. Wie nog boeken en platen heeft en die eigenlijk wel kwijt wil, kan bellen naar de Stichting Ouderenwerk (tel. 072- 5331297) dan halen de. medewerkers de boeken bij u op. Maar brengen naar het Trefpunt kan ook. HEILOO - Op donderdag 28 septem ber is er een gezellige middag in Overkerck. Deze middag is ook toe gankelijk voor belangstellenden. Oud Amsterdam is een klein gezelschap uit Amsterdam. Zij zingen voor u liedjes van Lou Bandy, Johny Jordaan en Tante Leen. De aanvang is om 14.45 uur in de recreatiezaal, de entree is f 5,- RSGROEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 Met 4 kantoren actiefin de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugoivaard). HEILOO - Het najaar staat voor de deur en dat betekent dat het weer tijd wordt voor het theater. Het spits van dit nieuwe toneelseizoen wordt afgebe ten door Falkland Toneel, dat op 13,14 en 15 oktober het spannende stuk 'De deur naar Sprookjesland' speelt in Theater de Beun. De deur naar Sprookjesland zit al drie- honderd jaar op slot. Niemand mag er in of uit. Maar als Millennia, een leer ling-heksje, de opdracht krijgt om voor haar examen een sprookje in de war te schoppen, pikt ze de sleutel en opent ze de deur. Daarna betovert ze Rood kapje en stuurt haar naar Mensenland. Gelukkig ontmoet Roodkapje drie kin deren die haar willen helpen. Zij gaan naar Sprookjesland en proberen tussen alle chaos en paniek die daar ontstaan is, het hoofd koel te houden en een oplossing te bedenken. 'De deur naar Sprookjesland' is een parodie op het sprookje van Roodkapje. Het is een grappig toneel stuk met spannende momenten, fraaie effecten en leuke liedjes en geschikt voor iedereen vanaf vier jaar. Op vrijdag 13 oktober om 19.15 uur en op zaterdag 14 en zondag 15 oktober om 13.30 en 16.00 uur kun je naar deze voorstelling gaan kijken in Theater De Beun in Heiloo. De kaartverkoop vindt plaats bij de volgende adressen in Heilöo: reisbureau Holland Interna tional (Raadhuisweg), kantoorboek handel De Schrijverij (Stations centrum), tabak- en cadeauwinkel 't Hoekje (winkelcentrum Het Hoek stuk), A&P supermarkt in Ypestein en Theater de Beun (nabij 't Loo), maan dag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur. Kaarten zijn tevens vanaf een uur voor aanvang van de voorstelling te verkrij gen aan de kassa van de Beun. Telefonisch gereserveerde kaarten die nen een kwartier voor aanvang van de voorstelling aan de kassa te zijn afge haald. Voor info en reserveringen kunt u zich wenden tot Jaap Schuuring, tel. 072-5115511. INSTALLATIEBEDRIJF Kennemerstraatweg 125-1851 BC-HEILOO tel- 072 5320322 Henny Stoop - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk MDAT tEDSra^AARWE1 EEN BIJZONDERE IS Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Tel: 072 - 532 03 45 Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 Regio Noord' Kermemerfand Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte BtliTiMi Klein Duimpje speelt voor Roodkapje en Roodkapje. silhouet binnenhuisarchitectuur Kennemerstraatweg 99 Heiloo telefoon: 072 533 ll 99

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 1