I ■Li p ]\tENTf Open Dag brandweer Heiloo Gewijzigde openings tijden gemeentehuis en buitendienst Opknapbeurt Witte Kerk Werkzaamheden wegens aanbrengen van drempels op Vennewatersweg Bloemetje voor medewerking Baggerwerkzaamheden in de watergangen van Heiloo (3 HEILOO Nationale Brandprevent1eweek Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. PAGINA 4 UITKIJKPOST - 27 SEPTEMBER Informatierubriek Dit jaar wordt de Nationale brandpreven tieweek georganiseerd van 6 tot 14 oktober a.s. Ook de brandweer van Heiloo werkt hier aan mee en houdt op zaterdag 14 oktober van 10.00 uur tot 16.00 uur een Open Dag aan het Rosendaal 2a in Heiloo. Op het buitenterrein staat een aantal (blus)voertuigen geparkeerd voor wie deze wil bekijken. Gedurende de dag is er een aantal demonstraties. Tijdens deze demonstraties is bijvoorbeeld te zien hoe brandweerlieden een slachtoffer bevrijden uit een auto en hoe de brandweer lekkages in tankwagens met gevaarlijke stoffen dicht U kunt onder begelei ding van brandweermensen zelf een branden de container blussen. Natuurlijk wordt ook ver teld wat u moet doen als brand u overkomt en hoe u brand kunt voorkomen. Verder is de Brandwondenstichting aanwezig met informa tie over het voorkomen van verbrandingen en over wat u moet doen als het toch gebeurt. Ook voor kinderen is er van alles te doen en te beleven. Tijdens de open dag worden ook rookmelders verkocht. De brandweer is er voor u De brandweer houdt deze Open Dag omdat de belangstelling van inwoners voor een bezoek aan de brandweerkazerne groot is. En terechtde brandweer waakt over uw veilig heid. Daarmee is veel tijd en geld gemoeid. Het is dan ook niet vreemd dat mensen willen zien wat er allemaal gebeurt. Daarnaast vragen veel mensen zich af hoe het normale reilen en zeilen binnen de brandweer is. Wat doet de brandweer Wie denkt dat de brandweer er alleen maar is om vuur te bestrijdenheeft het mooi mis. Eigenlijk is de brandweer een modern bedrijf dat hulp biedt in allerlei gevaarlijke situaties. De werkzaamheden lopen uiteen van het blus sen van brandhet redden van slachtoffers bij een auto-ongelukhet stoppen van een lek in een tankwagen tot het bevrijden van mensen uit een lift die vastzit. Daarnaast moet de brandweer ook zoveel mogelijk voorkomen dat er brand en ongelukken kunnen plaatsvinden. Hiervoor geeft de brandweer adviezen bij aan vragen voor een bouwvergunning en contro leert de brandweer gebouwen op brandveilig heid. In de brandpreventieweek bezoeken controleurs van de brandweer een aantal woningen. Gezamenlijk met de bewoners wordt de woning aan de hand van een contro lelijst doorgelopen en wordt gekeken naar de brandveiligheid. Deze controlelijsten kunt u gedurende de preventieweek tijdens de ope ningsuren gratis ophalen bij de brandweer en bij de receptie van het gemeentehuis. Ook is het nodig datals er zich toch brand of ongevallen voordoen, de brandweer hier goed op is voorbereid. Dit houdt in dat de brand weerlieden hun vaardigheden regelmatig moe ten oefenen, dat de brandweer ervoor moet zorgen dat brandweerchauffeurs routes naar de plaats van brand of ongeval door en door kennen, dat de brandweer weet waar water naar boven gepompt kan worden en wat de specifieke gevaren van de diverse panden zijn. ledereen is welkom op de Open Dag De brandweer biedt u een gevarieerd program ma, voor jong en oud op de Open Dag. Laat deze kans niet voorbij gaan en bezoek de brand weer van Heiloo, een dynamisch bedrijf zonder sluitingstijden, op zaterdag 14 oktober a.s. Vrijwilligers gevraagd De brandweer van Heiloo is op zoek haar nieu we vrijwilligers. Mocht u meer willen weten over de gevolgen van lid zijn van een leuk team, schroom dan niet en stel vragen aan een van de aanwezige brandweermensen. Zij zul len uw vragen enthousiast beantwoorden. Door het college van burgemeester en wet- Verleende sloopvergunningen Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 20 september 2000 Op vrijdag 6 oktober a.s. zijn zowel het gemeentehuis als het onderkomen van de buitendienst aan het Rosendaal tussen 11.45 en 14.15 gesloten vanwege een personeelsbijeenkomst Belangrijk De rolemmers worden op deze dag wel geleegd, maar waarschijnlijk op een ander tijdstip dan u gewend bent. U wordt verzocht uw rolemmer om 07.00 uur bui ten te zetten en tot na 16.00 uur te laten staan. Het legen van de rolemmers kan op deze dag later dan 16.00 uur gebeuren. Bij voorbaat dank voor uw medewerking. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opne men met mevrouw W. Barth van bureau Voorlichting, telefoonnummer (072 -) 535 66 41. De Witte Kerk in Heiloo staat in de steigers. De Nederlands Hervormde gemeente Heiloo en de gemeente Heiloo zorgen er samen voor dat de Witte Kerk opgeknapt wordt. De toren en de kerk worden geschilderd en de wijzer platen van de klok worden eraf gehaald. Ook de wijzerplaten worden opnieuw geschilderd en de wijzers en cijfers van de klok worden van nieuw bladgoud voorzien. De tijd zal hier door straks weer beter af te lezen zijn. De werkzaamheden duren tot en met de derde week van oktober. In de derde week van oktober worden ook de opgeknapte wij zerplaten weer aangebracht. Bij de uitvoering van de werkzaamheden wordt rekening gehouden met te voltrekken huwelijken in de kerk. Mocht er gedurende de werkzaamheden toch een huwelijk plaatsvin den in de kerk, dan worden zonodig de stei gers verplaatst, zodat deze niet te zien zullen zijn als het bruidspaar de kerk betreedt en ver laat. Meer informatie Voor meer informatie over de uitvoering van de werkzaamheden kunt u contact opnemen met de heer H. Jongebloet van de afdeling VROM, telefoonnummer (072-) 535 67 44. Op dinsdag 3, woensdag 4, donderdag 5 oktober en een deel van vrijdag 6 oktober a.s. worden drempels aangebracht op de Vennewatersweg vlak voor de spoorwegover gang. Deze drempels moeten ervoor zorgen dat het wegverkeer minder hard op de spoor wegovergang afrijdt. Zo wordt de spoorweg overgang veiliger. Deze maatregel wordt op initiatief van NS Railinfrabeheer genomen in het kader van een landelijk plan ter Verbetering van de Veiligheid op Overwegen (VVO). In dit plan staan ver schillende proefmaatregelen genoemd om een spoorwegovergang veiliger te maken. Op de Vennewatersweg in Heiloo wordt dus uit geprobeerd of drempels helpen. Het gaat om een proef, maar als de proef geslaagd blijkt kan de maatregel definitief gemaakt worden. Wegafsluiting Om de drempels te kunnen aanbrengen wordt de Vennewatersweg gedurende 3, 4 en 5 oktober a.s. voor alle verkeer afgesloten. Een omleidingsroute wordt met borden aangege ven. Ook fietsverkeer dat vanaf de parallelweg aan het spoor komt kan hinder ondervinden van de werkzaamheden. Hiervoor vragen wij uw begrip. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer H. Bekker van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072 -) 535 67 62 of met de heer C. Neefjes van GP Groot, telefoonnummer (072-) 505 77 77. Verleende collectevergunningen Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de vol gende periode. - Nationale Collecte Verstandelijk Gehandicapten van 25 tot en met 30 septem ber 2000. - Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren van 1 tot en met 7 oktober 2000. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden. Bayershoffweg 7 - vergroten woning Rookamer 4 - plaatsen berging Kennemerstraatweg 267 - plaatsen garage Boekenstein 38 - plaatsen berging Het Wielemakersland 1 - vergroten woning Handelsweg 9 - plaatsen twee reclameborden Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoon nummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan onder telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Deze week zijn als dank voor het invullen van de klantenkaart (of enquête) bloemen bezorgd bij twee inwoners van Heiloo. De gemeente Heiloo is begin dit jaar begon nen met het uitdelen van de zogenaamde klantenkaart (enquête). Bezoekers van de publieksbalies krijgen zo'n kaart uitgereikt en worden gevraagd deze in te vullen. Op deze manier verwacht het gemeentebestuur conti nue te peilen hoe bezoekers de dienstverle ning aan de publieksbalies ervaren, zodat indien gewenst er tijdig bijgestuurd kan wor den. Deelnemers aan de enquête maken kans op een bloemetje. De gemeente verloot onder de inzenders maandelijks twee bossen bloe men. Per kwartaal worden de resultaten op een rij gezet, conclusies getrokken en eventu eel actie ondernomen, indien daar aanleiding toe is. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te verle nen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Boekenstein 38 - plaatsen berging De Kreek 1 - vergroten woning De Kuilenaar 3 - vergroten woning Kennemerstraatweg 308 - vergroten dakkapel Burenweg 6 - oprichten woning Belieslaan 24 - vergroten woning Het Wielemakersland 1 - vergroten woning Oosterzijweg 64 - oprichten woning Rosendaal 2 - plaatsen weegbrug E.J. Potgietersweg 33 - vergroten woning Kerkelaan 38 - plaatsen twee dakkapellen Kennemerstraatweg 269a - vergroten woning en plaatsen dakkapellen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde sloopver gunningen verleend. Pastoor van Muijenweg 12 - inpandige sloop jongerencentrum Westerweg 232 - sloop woonhuis Ter inzage Deze sloopvergunningen liggen na telefoni sche afspraak met de bijbehorende tekenin gen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoon nummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Zie voor de procedure voor het eventueel indienen van bezwaren de tekst bij het artikel 'verleende bouwvergunningen/meldingen' op deze informatiepagina. Nieuwe brochure Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie (NME) voor schooljaar 2000/2001 Av De Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie geeft weer een nieuwe activiteitenbro chure uit. In deze brochure staan de veschillende acti- viteiten waaraan de tien Werkgroep Natuur. basisscholen uit Heiloo er} {yjjjieu-educatie met hun verschillende groepen kunnen deel nemen. De Werkgroep NME heeft precies aangege ven wat een activiteit inhoudt en voor welke groep deze bedoeld is. Ook staat vermeld welk jaargetijde het meest geschikt is om aan de activiteit deel te nemen. Verder staan de kosten voor de excursies aangegeven en worden de gegevens genoemd die nodig zijn voor aanmelding. De brochures worden door mevrouw Geerling, voorzitter van de Werkgroep NME op dinsdag 3 oktober 2000 aan alle tien directeuren van de basisscholen in het direc- teurenoverleg op OBS De Springschans Oost uitgedeeld. Per school is er een budget beschikbaar gesteld van 500,-- per schooljaar. De scho len kunnen de kosten voor de activiteiten declareren bij mevrouw A. Busso-Besseling, secretaris van de Werkgroep NME. Heeft de school meer onkosten gemaakt, dan zijn deze voor eigen rekening. De instanties zijn uiteraard op de hoogte van deze werkwijze. Welke activiteiten staan in de brochure? De volgende activiteiten staan in de brochure opgenomen: Waterlessen van NV PWN Waterleidingbedrijf Noord-Holland Knuffelhoek 't Beestenboetje Kids for Animals Jeugdclub van de Dierenbescherming IVN Werkgroep Parnassia Stichting De Poelboerderij Kaasboerderij 'De Franschman' Bezoekerscentrum De Hoep Stichting Damland Dierenpark Geestelijk Gezondheidscentrum Willibrord Dierenartspraktijk F.A. Schaap Plantenkassen Geestelijk Gezondheidscentrum Willibrord, Boerderij Hondenwachter/Ongediertebestrijder Heilooër Vennetje Lentewandeling Herfstwandeling Campina Melkunie B.V. Gemeentelijke Reiniging NV Huisvuilcentrale N-H Hoogheemraadschap van de Uitwaterende Sluizen Hollands Noorderkwartier De Waddenbus van de Waddenvereniging Lespakket Afvalzorg op school Lespakket Afval scheiden Lespakket Kabouterpad rond school Lespakket Wandeling rond school Lespakket Mens en Dier in Winterland Stichting Nationale Boomfeestdag en Algemene informatie. De Werkgroep NME hoopt dat de scholen weer met plezier gebruik gaan maken van de in de brochure aangegeven activiteiten. Aan het einde van het schooljaar stuurt de Werkgroep een evaluatieformulier naar de scholen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opne men met mevrouw A. Busso-Besseling van de afdeling Welzijnszaken, telefoonnummer (072-) 535 66 82, tevens secretaris van de Werkgroep NME. Geboorten Luuk, z.v. J.G.J. Schipper en M.A.A. Schoonhoven Nikki E., d.v. H. Schong en Y.C. van der Bruggen Mick, z.v. W.V.B. Reus en M.A.E. Leijen Derk W., z.v. M.W. de Jager en Y.H.M. Knijn Nick M., z.v. G.M. Bakker en M.A.M. IJpelaan Niels J.W., z.v. S.J.J. Genet en A. de Vries Nikita, d.v. M.S. Kaatee Bas, z.v. D. Laduc en I.E.G. de Jong Zilver L., z.v. M.J.A. Stavenuiter en M.V. Tyssen Diek Y., z.v. B.J. van der Sluis en A. Bloothoofd Elders geboren Jay, z.v. J. Beelen en I.C.N. Dijkhuizen Kevin, z.v. H.H. van Rheenen en RT.G.M. van der Beek Rolf J., z.v. J.W. de Vries en M. Verbaan Fenna E., d.v. HE. Schijf en S. van Bronkhorst Catharina L., d.v. E.J. Hoetjes en A.M.C. Belleman Nicolas J.A., z.v. F.L. Desjardins en H.G.J. Bouwhuis Stijn, z.v. M. Kaandorp en M. Loos Robbert J., z.v. B. Michielsen en A.H.T. de Boer Huwelijksaangiften/aangiften geregistreerd partnerschap R.N. van der Eng en C.C.M. Arends Huwelijken/geregistreerde partnerschappen H.J.W. Ruigewaard en L.J.H.M. Klaase M.RJ. Frijters en M.H.C. ter Horst E. Hoed en H.W. Rutjes J.J. Rijgersberg en M.W.J. de Weert S. Vliem en J.J.F. van Brienen M:MA Ke&soAJStins E.A.F. Koopmans en M.C. Schols R. Groenevelt en I. Linthorst T. Smit en E. Heistek RJ.G. Kops en S.L. Oudejans M.A. Buur en M.M.E. Tervoort Overlijden K. Kuin A.H.J. Bekker ev Menger G.R Olgers T.J.A.G. Scholten E. Hamburger ev Jacobs J.S. de Rijk wv Louman A.C. de Vries wv Vrijer Elders overleden J. Jabaaij ev van der Putten A. de Haan ev Schuurman C. Miedema M. Klaasse J.H. Eijssen De gemeente Heiloo start in de maand okto ber de tweede fase van het baggerplan aan de zuidwest kant van Heiloo. Dit is het gebied ten westen van de Ewisweg en ten zuiden van de Zeeweg en ten noorden van Het Zevenhuizen. De watergangen liggen: tussen Vrieswijk en Termijen tussen Termijen en Marienstein tussen Marienstein en de Pastoor van Muijenweg langs de Ewisweg tussen Het Zevenhuizen en Zeeweg tussen Obriglaan en de Kandelaar tussen het Hoekstuk en de Kandelaar tussen het Malevoort en de Oudburgerlaan tussen Zeeweg en Obriglaan, Oudburgerlaan en de Harrelaars De vijver tussen Patrijsakkers en de Goodeslaan De werkzaamheden zijn uitbesteed aan een aannemer. De gemeente houdt toezicht op de uitvoering van de werkzaamheden en het waterschap Het Lange Rond op de kwaliteit. De totale werkzaamheden nemen ongeveer vier weken in beslag. Meer informatie Voor vragen kunt u terecht bij Kees Hartland, werkvoorbereider Beheer Openbare Ruimte telefoonnummer (072) 535 68 11.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 4