Opening peuterspeelzaal beregezellig De Teddybeer in nieuw onderkomen aan Holleweg Foresters na verlies in grotere zorgen Eerste winstpunt voor 't Vennewater Badminton Smoke-free project sluit met sportavond Pieter Ranzijn markante horeca-ondernemer Paddenwerkgroep tevreden over paddentrek 'Een goeie vent in een goeie tent' PAGINA 4 UITKIJKPOST - 4 OKTOBER - PAGINA 6 Bridgeclub Sans Atout Viswedstrijd Afscheidswedstrijd Foresters-coach u SV Oppositie Verzekeraars samen verder Damclub Heiloo Ingezonden brief Ingezonden brief Ingezonden brief Ingezonden brief UITKIJKPOST a nin-nQcn HEILOO - Afgelopen zaterdag vierde de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo (SPH) een dubbel feest: haar dertigja rig bestaan én de officiële ingebruikna me van de nieuwe accommodatie van peuterspeelzaal De Teddybeer. Jong en oud werden de hele dag gastvrij ont vangen en rondgeleid in het nieuwe gebouw. Peuterspeelzaal De Teddybeer heeft een paar moeilijke jaren achter de rug in de zaal aan het Slimpad. De ruimte was weliswaar sfeervol en gezellig, maar voldeed niet meer aan de bouw kundige eisen van deze tijd. De stich ting en de leidsters van De Teddybeer waren dan ook zeer verheugd toen in mei 1999 het startsein werd gegeven voor de verbouwing van de vroegere garage van de gemeentelijke plantsoe nendienst. Nu staat er aan de Holleweg 149a een moderne peuterspeelzaal met uitstekende voorzieningen. Welzijnswethouder Evalyn Schoutsen- Bolten van de gemeente Heiloo ver richtte de officiële openingshandeling. Zij werd bijgestaan door twee aan doenlijke dametjes,Tessa en Karin, bei den drie jaar oud. Samen overhandig den zij de prachtig versierde sleutel van de voordeur en gaven de wethouder een zakje speelzand als symbolisch cadeau. Karin en Tessa spelen op maan dag- en donderdagochtend op De Ted dybeer bij juf Dorri. De wethouder werd voorafgegaan door Gerda Roemer, voorzitster van het bestuur van de SPH. Zij bedankte in haar toespraak onder andere de politi ci en ambtenaren, aannemer, architect, medebestuursleden en kleuterleidsters voor alle inzet en steun die de stichting tijdens de bouw mocht ontvangen. Als uiting daarvan kregen de betrokkenen een toepasselijk presentje, namelijk een teddybeer. Gewoon oergezellig Behalve De Teddybeer, beheert de stichting ook Pippeloentje (Ypestein) en Brammetje en Olleke (Mariën- stein). De SPH is opgericht op 9 sep tember 1970. Het was toen veel minder gebruikelijk dan tegenwoordig dat kin deren naar een peuterspeelzaal gingen. Wethouder Schoutsen-Bolten vertelde in haar toespraak dat men destijds de speelzalen bestempelde als 'oppasadres voor tennissende moeders'. Vandaag de dag is algemeen aanvaard dat speelza len een goede voorbereiding zijn op de basisschool. De kinderen vinden er dat gene waar ze op die leeftijd behoefte aan hebben. Ze leren spelenderwijs met andere kinderen om te gaan en re kening met hen te houden. De peuterspeelzalen van de SPH wor den formeel gekenmerkt door drie doelstellingen: een sterke gerichtheid op de ontwikkelingsmogelijkheden van HEILOO - Bridgeclub Sans Atout heeft afgelopen maandag als volgt gespeeld: A-lijn: 1. Fam. v. Diepen 59,2, 2. H.Schipper - Pikkel 57,1. B-lijn: 1. Stark - Van Duyn 64,6,2. Middelbeek - Broens 56,7. C-lijn: 1Fam. Witting 65,4, 2. Schreiber - De Groot 60. D-lijn: 1/2 Magermans - Fegen 56,8, 1/2 Fam. v.d. Velden 56,8. E-lijn: 1. Fam. V. Dijk 57,9, 2. De Jager - Theune 56,3. F-lijn: Last - Cornelissen 66,7,2. Lind - V. Vlat 60. HEILOO - Op zondag 8 oktober wordt er om de W. Mooij- beker op baars gevist in Plan Ypestein. Verzamelen bij 't Loo om 7.30 uur;- opgeven aan S. Blokker, 072-5332411. Wethouder Evalyn Schoutsen-Bolten kreeg een zakje speelzand cadeau van Karin en Tessa. (Fotostudio Star field) de peuters; het herkennen van proble men bij peuters en het aandragen van oplossingen hiervoor en financiële laagdrempeligheid zodat ieder kind vanaf 2,5 a 3 jaar er naar toe kan. In de praktijk is het op elk van de vier loca ties, en moeders van jonge kinderen zullen dit beamen, gewoon oergezellig. De professionele leidsters, altijd twee per groep van ongeveer twintig peuters, hebben doorgaans een onuitputtelijk geduld. De meeste kleintjes gaan blij naar 'hun school' en komen na een och tend of middag spelen weer voldaan thuis. Bij juf op schoot De nieuwe zaal van De Teddybeer is vanzelfsprekend kindvriendelijk, en vei lig. Het is er ruim en licht en nodigt uit om lekker te spelen of gezellig bij juf op schoot te luisteren naar een verhaaltje. In de zaal zijn verschillende speelnissen gecreëerd. De bouwkundige indeling is zodanig van opzet dat de leidsters altijd een goed overzicht houden. Juf Dorri Zondervan merkt verschil: „We werken hier al vanaf de start van het schooljaar en ik kan goed merken dat de peuters door de nieuwe ruimte en inrichting gestimuleerd worden anders bezig te zijn. Door de aparte speelhoeken zijn de kinderen veel rus tiger en geconcentreerder met hun spel bezig." Op de vraag of ze geen overlast van de voorbijrijdende treinen onder vindt, antwoordt juf Dorri: „Ach nee, het went snel hoor. We zingen nu ge woon meer liedjes waarin treinen voor komen." Tijdens de bouw en inrichting van de nieuwe accommodatie is doordacht met het beschikbare geld omgespron gen. Sommige materialen zijn nieuw, zoals de door de gemeente geschonken zand- en watertafel, maar er is ook speelmateriaal gerecycled, zoals de bui tenzandbak die gewoon meeverhuisd is van het Slimpad. Tevens heeft de stich ting lokale bedrijven benaderd, waar van de meeste financieel maar ook in natura hun steentje hebben bijgedra gen. Zo kon er op de feestdag zelf bij voorbeeld gesmuld worden van beren- koek en gebak van Heiloose bakkers. Meer informatie over inschrijving, plaatsing en ouderbijdrage kunt u tele fonisch opvragen bij SPH-coördinatri- ce Ellen Jorna. Zij is elke dinsdag- en vrijdagochtend tussen 9.00 en 10.00 be reikbaar op telefoonnummer 072- 5331008. HEILOO - Een kleine vierduizénd amfibieën zijn dit voorjaar in het Hei- looërbos op paddentrek geweest. Dat blijkt uit het jaarverslag van de Pad denwerkgroep Heiloo, dat vorige week gepresenteerd werd. Om precies te zijn: 3828 gewone padden, 141 kleine water salamanders en 26 bruine kikkers waagden in de periode tussen 26 febru ari en 19 april de oversteek. Van hen vonden 92 beestjes de dood: zij werden vermorzeld door passerend verkeer. De padden zijn overgezet en geteld in het gebied Kuillaan, Westerweg, Rector Frederiklaan en Zanderslootweg. Het aantal van 3995 amfibieën is een zeer hoge score, aldus de Padden- werkgroep. Maar niet zó hoog als vorig jaar; toen werden er maar liefst 4109 diertjes geteld. De jaren daarvoor wa ren dat er echter beduidend minder: 2872 in 1998,2027 in 1997,2081 in 1996 en 3138 in 1995. Deze trend is overi gens in de hele regio waargenomen. In 1997 was het overal slecht, de afgelo pen twee jaar waren topjaren. Hieruit blijkt volgens de Paddenwerkgroep dat klimatologische omstandigheden (bij voorbeeld natte en zachte winters) meer bepalend zijn dan biotoopom standigheden. Ongebreidelde groei Het feit dat er dit jaar zoveel padden zijn geteld, wil volgens de Paddenwerk groep niet zeggen dat er sprake zou zijn van een ongebreidelde groei. „Het is gelukkig voor de meeste mensen niet acceptabel dat (beschermde) dieren massaal door het verkeer worden gedood, danwel zwaar worden gewond. Maar de suggestie dat onze inspannin gen een enorme groei tot gevolg zou den hebben, is nonsens," zegt Els Swart van de werkgroep. De gewone pad en de bruine kikker komen in onze regio, de Noord-Hollandse kuststreek, veel voor. Je kunt ze beschouwen als indica torsoorten voor een gezond ecosys teem. „In het gehele samenstel van' de natuur spelen padden en kikkers als verdelger van insecten, maar op hun beurt ook weer als prooi, een belangrij ke rol," aldus Swart. Van een extreme amfibie-uitbreiding is dus geen sprake. Van alle larven komt er uiteindelijk zo'n tien procent als minikikker de wal op. Een flink deel daarvan valt ten prooi aan reigers, kraaien, en meeuwen. Ook merels en blauwborstjes verschalken nog wel eens een paddenjong, evenals uilen en vossen. Wanneer de padden eenmaal volwassen zijn, zijn ze minder 'aantrek kelijk' om op te eten, vanwege hun gif tige huid. Om zich tenminste éénmaal te kunnen voortplanten, is het nodig dat een paar tje kikkers of padden het hiervoor geschetste gevaar (sterfte door het ver keer of opgegeten worden) een paar jaar overleeft. De bruine kikker is na drie overwinteringen geslachtsrijp, de meeste vrouwtjes van de gewone pad pas na vier overwinteringen. Paddentunnels en vangemmers De Paddenwerkgroep Heiloo heeft zich samen met de Werkgroep Am fibieën en Reptielen IVN Midden Kennemerland ingezet voor het tot stand komen van structurele maatrege len in de regio. In Castricum werden op de Bakkumer Zeeweg drie paddentun nels geplaatst, op de Beverwijker Straatweg werden gaasstroken en van gemmers geïnstalleerd. In Alkmaar werden bij de Frits Conijnlaan aanwij zingen gegeven ter bescherming van de amfibieën. Daarnaast trok de Paddenwerkgroep zich, samen met acht verwante organi saties, het lot aan van de beschermde rugstreeppad en twee rode lijst-vissoor- ten in de Boekelermeer. Over het gedrag van automobilisten is Swart min of meer tevreden: „Over het algemeen hebben wij geen last meer van automobilisten die koste wat het kost door het aandachtsgebied willen rijden, ondanks het dranghek, de slag boom, het paaltje en de waarschu wingsborden. Toch zijn er nog steeds veel automobilisten die vanaf de Ken- nemerstraatweg de Kuillaan in willen slaan. Overleg met de politie en de ge meente heeft inmiddels geresulteerd in de aanleg van de middengeleider op de straatweg. Wij zullen in 2001 zien of het probleem hiermee is verholpen." HEILOO - Op vrijdag 6 oktober wordt er een afscheidswedstrijd gehouden ter ere van Maarten Bregman. Bregman coachte jarenlang het jeugdteam bij voetbalclub Foresters. Aan het eind van het vorige seizoen hield hij er definitief mee op. De wedtrijd van komende vrijdag wordt gespeeld tegen een speciaal HSV-team, samengesteld uit jongens die vorig jaar in de A2 en A3-klasse speelden. Na de wedstrijd, waarbij ie dereen welkom is, volgen er wat gezel lige uurtjes in de kantine, waarbij de toespraken en de cadeaus zeker niet zullen ontbreken. Hassing HEILOO - Het heeft even geduurd, maar eindelijk heeft 't Vennewater Badminton het eerste winstpunt ges coord. Het loopt bij de Heiloose forma tie nog steeds niet geheel naar wens. Deels is dit te wijten aan spelers die met vakantie of ziek zijn of net hersteld van ziekte, beze problemen zijn er ook bij team 2, dat fors onderuit ging tegen het derde team van BC Amersfoort, 't Vennewater 1 speelde uit tegen Al- mere. Jasper Timmerman kon zijn tegenstan der in de eerste set prima bijhouden, verloor met 15-13, maar verloor de tweede set kansloos. Jeroen Oud won de eerste set met 15-10, verloor daarna met 15-12, en blufte zijn tegenstander ih de derde set af door niet in te gaan op verlenging bij de stand 14-14. Zijn Almeerder tegenstander scoorde niet en Jeroen maakte de partij af na een prima service. Mieke Laan won ook na een driesetter. De eerste set ging verloren met 11-7 en HEILOO - In de derde ronde van de interne competitie viel er weer van alles te beleven. A. v.d. Brink trad V. Etten met onbevangen spel tegemoet, waardoor de laatste al snel onder druk kwam te staan. In een betere stelling won V.d. Brink op listige wijze de kwa liteit en met enige positioneel ijzerster- ke zetten was de winst in het eindspel niet moeilijk meer. Onthutst gaf V. Etten, een potentiële kampioenskandi daat, op. Hassing maakte in zijn partij tegen Folkertsma zijn ambitie meer dan waar. In een dynamisch gespeelde partij met lastig overzienbare wendingen hield hij Folkertsma knap op remise. Later bleek dat Hassing met een half punt te karig voor zijn inspanning werd be loond. Als hij deze vorm weet vast te houden gaat hij ongetwijfeld hoge ogen gooien. Neering trok in zijn partij tegen V.d. Wal fris van leer. Met een kansrijk stu koffer verraste hij zijn tegenstander volkomen en joeg diens koning naar het open veld om daardoor een prach tige mataanval te creëren. Ondanks een handvol meer dan uitstekende moge lijkheden koos Neering uitgerekend voor een zet die in één klap zijn winst kansen tot ongeveer nul reduceerde. Met Vadertje Tijd op de hielen was het plotseling afgelopen en kwam V.d. Wal met de schrik vrij. De uitslagen: Maas - Manni verdaagd, V.d. Werff - Woudstra 1-0, A. v.d. Brink - v. Etten 1-0, Bosma - Limmen remise, Folkertsma remise, Huffnagel - Ligthart remise, Sauer - Reus 0- Jongkind - Bik 1-0, Neering - V.d. Wal ()- 1, de Lange - Kraayenbrink remise, Kracht - Munk 0-1, Horninge - Niehaus •0-1. Verzekeraars slaan handen ineen. HEILOO - HSA en ARV hebben besloten om met ingang van 1 oktober met behoud van zelfstandigheid inten sief samen te gaan werken. Dit gebeurt voortaan onder de gemeenschappelijke naam H. Sarelse Assurantiën. Sinds 1987 nemen zij al in vakanties voor elkaar waar. Hans en Yvonne Sarelse gaan uw verzekeringen beheren en Aad Ranzijn doet de bezoeken aan huis. Bezoekadressen zijn De Hoghc Weijdt 67 of Ringweg 13, beide te Heiloo. HEILOO - De uitslagen in de onder linge competitie van Damclub Heiloo: 14 september: J. Kraakman - W. Sol- leveld 2-0, C. v. Lieshout - N. Ligthart 1 - 1, F. Schouten - P. Heyne 0-2, R. Koch - M. Houtenbos 1-1. 21 September: C. v. Lieshout - F. Schouten 1-1, N. Ligthart - R. Koch 2-0, M. Houtenbos - Out 0-2, W. Solleveld - A. Valkering 0-2. 28 Sep tember: J. Kraakman - A. Valkering 0-2, R. Koch - C. v. Lieshout 0-2, F. Schouten - N. Ligthart 0-2, W. Solleveld - M. Out 0-2. HEILOO - Afgelopen zondag heeft Foresters in een thuiswedstrijd verlo ren door een doelpunt in de slotfase van het uit Purmerend afkomstige Purmesteijn. Met drie gelijke spelen en twee nederlagen staat Foresters in de gevarenzone. ïn een vrij spannend en fanatiek duel trok Foresters aan het kortste eind. In de eerste helft hadden beide ploegen moeite om in de wedstrijd te komen. Purmesteijn was in het eerste half uur meer in balbezit, maar tot kansen reik te dit niet. Pas na dat half uur kreeg Foresters wat meer grip op de wedstrijd en leidde dit tot enkele gevaarlijke uit braken. Nadat Foresters keeper Nick van Aart een schot van Purmesteijner Noordhuis gekeerd had, lag er veel ruimte voor een gevaarlijke counter, maar Niels Kok had te veel tijd nodig om Foresters op voorsprong te bren gen. Na de rust begon Foresters sterk door druk op de Purmerendse defensie te zetten. Dit resulteerde in wat kansen voor Foresters. Door een goede actie van verdediger Paul Farenhorst kwam er voor Tom Leguijt ruimte voor een afstandsschot dat een makkelijke prooi werd voor keeper Van Zeist. Hierna werd een schot op doel van Kok door ook de tweede set dreigde verloren te gaan. Maar bij een 7-2 achterstand be gon Mieke aan een schitterende inhaal race. Zij won alsnog met 11-7 en in de derde set werd haar Almeerse tegen standster weggespeeld (11-3). Mirjam Baart, net terug van vakantie, verloor met 13-10 en 11-5. Beide dubbelspelen gingen verloren. Voor trainer Frans Huygens is hier nog wel wat aan te sleutelen. Beide dubbels maken teveel onnodige fouten. Gelukkig voor 't Vennewater verliepen beide mix-dubbels veel beter. Jeroen en Mieke wonnen royaal met 15-4 en 15-8. Jasper en Mieke deden het niet veel minder 15-9 en 15-8. Zo werd de eind stand Almere 2 - 't Vennewater 1 4-4. Team 2 had in Amersfoort weinig in te brengen en verloor kansloos met 8-0. Volgende week is dit team weer op volle sterkte om BC Flair in de eigen speelhal aan Het Zevenhuizen te be kampen. Ook team 1 speelt thuis, tegen Smashing 3 uit Wijchen. ALKMAAR - De GGD Noord-Ken- nemerland houdt op 7 oktober in sport hal de Hoornse Vaart een sportavond voor de Smoke Free Teams. Deze teams tekenden op 1 oktober 1999 een con tract met de GGD om een jaar niet te roken. De contractperiode wordt zo op een sportieve wijze afgesloten. Smoke Free teams is een project van de GGD Noord-Kennemerland om het roken onder jonge amateursporters te verminderen. Door middel van het tekenen van een contract beloofden 37 sportteams in deze regio, uit diverse takken van sport, een jaar rookvrij te blijven. Gedurende dit jaar hing het contract op posterformaat in de kantine, hingen er reclameborden langs het speelveld en werden de teams begeleid door een medewerkster van de GGD. Er waren zelfs controles in de vorm van blaastes- ten om na te gaan or er echt niet ger ookt werd door deze sporters in de leeftijd van 12-18 jaar. Diverse bekende topsporters ondersteunden het project. Aan het eind van het projectjaar is gebleken dat 31 van de 37 teams rook vrij zijn gebleven. Ook sportverenigingen in Heiloo de den mee aan dit initiatief. Atletiekver eniging Trias was vertegenwoordigd met drie teams, hockeyclub de Terriërs met twee en basketbalvereninging Flashing Heiloo met vier teams. Bijna allemaal zijn de teams rookvrij geble ven, slechts één persoon bij Trias en één bij Flashing Heiloo werd betrapt op roken. Op de afsluitende avond in de Hoornse Vaart komen de Smoke Free Teams in diverse spelen tegen elkaar uit. Tevens worden de Smoke Free Teams gehul digd en wordt het project feestelijk afgesloten. De GGD Noord-Kenne merland spreekt van een geslaagd pro ject, er is duidelijk een verschil te me ten tussen het rookgedrag van de Smoke Free Teams en teams die geen contract ondertekend hebben. Er is een subsidie aangevraagd om het project te verlengen en op grotere schkal in te voeren. Het einddoel is om het project landelijk bij de sportverenigingen voor de jeugdleden in te voeren. De sportavond in de Hoornse Vaart, Hertog Aalbrechtweg 4 in Alkmaar Noord, start om 18.30 uur en de huldi ging van de teams zal rond 21.45 uur plaatsvinden. een verdediger van Purmesteijn ge blokkeerd en werd er door een paar Foresters-benen vergeten een vrije trap van Ralf Mulder vanaf de rechterkant in te tikken. Hierna nam Purmesteijn het initiatief weer wat over, maar weer leidde dit niet tot kansen. Pas in de slotfase moest keeper Van Aart een afstandsschot van Eliazer onder de lat vandaan slaan. Vijf minuten voor tijd waren het Schreuder en Malk die voor Purmesteijn uitbra ken, de bal werd op rechts teruggelegd met de mee opgekomen Eliazer die de bal daarna voorgaf op de twee geheel vrijstaande aanvallers. Schreuder werk te de bal beheerst en kalm langs de kansloze Van Aart. Hierna probeerde Foresters, door achterin 1 op 1 te gaan spelen en de fysiek sterke Colin Wilvers naast spits Dennis Dijkhuis te posteren, er nog een gelijkspel van te maken, maar de tijd hiervoor was te kort. Volgende week moet de ploeg van de teleurgestelde trainer Bisschot het op nemen tegen MFC. De ploeg uit Medemblik heeft één punt meer dan de Heilooër formatie. Dus zal er voor de Foresters alles aan gelegen zijn dit duel winnend af te sluiten. De wedstrijd begint om 14.00 uur. HEILOO - 'Een goeie vent in een goe ie tent'. Dat waren de woorden van een van de aanwezigen afgelopen maan dagmiddag bij de uitreiking van de onderscheiding 'Meest markante hore ca-ondernemer van Noord-Holland 2000'. En deze titel ging, vergezeld van een heuse oorkonde en een bescheiden plastiek, naar Pieter Ranzijn van res taurant Klein Varnebroek. De man die samen met zijn vrouw Ger da en al zijn medewerkers de horecage legenheid aan De Omloop twee jaar geleden omtoverde in een bijzonder fraai restaurant, met twee prachtige, sfeervolle .zalen, waaraan afgelopen zo mer ook nog eens een kleine maar fijne brasserie werd toegevoegd, nam het alle maal broodnuchter op, zo leek het. Want, zo benadrukte hij nogrtiaals, hij had liever gezien dat hij de titel 'meest markante horeca-onderneming', met de nadruk op de laatste lettergreep, had gekregen. Want het was niet zijn ver dienste alleen, zo benadrukte Ranzijn nog maar eens een keer, en ook niet iets om eens lekker rustig bij achter over te gaan leunen. 'Want je moet er elke dag toch weer voor gaan'. Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden zijn. De redactie behoudt zich het recht voor om brie ven in te korten of te weigeren. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Pieter Ranzijn krijgt zijn oorkonde uit handen van burgemeester Henk den Boon. (Fotostudio Star field) Maar deze nuchtere woorden konden toch niet verhullen dat Ranzijn het diep in zijn hart toch wel leuk vond, deze onderscheiding. Burgemeester Henk den Boon, ter plekke gebombardeerd tot ceremoniemeester - iets wat je aan deze man wel over kunt laten - roemde Ranzijns bescheidenheid en prees de ambiance en entourage van het restau rant aan De Omloop. Daarbij spiekte hij af en toe in het juryrapport van Horeca Nederland, waaruit hij citeerde dat Ranzijn erin geslaagd is perfectie aan gastvrijheid te koppelen. Na nog een enkele anekdote overhandigde hij Ranzijn de oorkonde en het plastiek. De verkiezing 'Meest markante hore caondernemer' is door Koninklijke Horeca Nederland in samenwerking met het vakblad Entree georganiseerd. En Pieter Ranzijn is van deze 'poespas' nog niet af, want uit de tien regionale winnaars wordt op 28 november in het Kurhaus in Scheveningen de landelijke winnaar gekozen. En wie zijn oor maandagmiddag goed te luister legde, kon hier en daar vernemen dat Ranzijn een heel aardig kansje maakt... Overlast feestavond Bij TV Heiloo werd in september ge vierd dat de tennisvereniging dit jaar 35 jaar bestaat. Deze festiviteiten werden afgesloten met een feestavond op 16 september en de opzet heette 'Cosmic Tennis'. Dit hield in dat de kunstlichten zodanig werden gefilterd dat zgn. black-lights ontstonden (hierdoor gaan witte lijnen en ballen reflecteren), spots werden gemonteerd en een indrukwek kende muziekinstallatie werd aange bracht, zodat met discomuziek kon worden gespeeld op een drietal banen. Dit was een uniek experiment in Europa en een feest om mee te maken. Vanzelfsprekend hadden we bij de gemeente een vergunning aangevraagd en de directe buurtbewoners waren van tevoren schriftelijk op de hoogte gesteld. Vanaf de start, om 21.00 uur, zijn wij op het park driemaal bezocht door de politie, op grond van klachten uit het hele dorp en hebben wij het geluid steeds verder teruggebracht. Helaas was het een helemaal windstille avond en het geluid droeg erg ver; de politie vertelde dat zelfs vanuit Eg- mond-Binnen vragen werden gesteld. Ook werden we op het park bezocht door inwoners van Heiloo, die op het geluid afkwamen en toen ze zagen wat we aan het doen waren, raakten ze onder de indruk van het audio-visuele spektakel. Als voprzitter van de TV Heiloo bied ik mijn excuses aan voor de ervaren over last in het dorp en ik wil dank zeggen aan die mensen die hun complimenten hebben uitgesproken. B. Beernink voorzitter TV Heiloo Binnenkort verdrinkt er een kalf Afgelopen maandag om 12.00 uur wer den wij met circa zeven personen bijna van het zebrapad gereden! Dagelijks moeten heel veel kinderen van o.a. de Willibrordschool de oversteek 'wagen' van Boswijk naar Baetenburg en visa versa. Elke dag weer moet je maar hopen dat je kinderen veilig aan de overkant komen. Het is een structureel en a-sociaal pro bleem dat automobilisten gewoon doorrijden, terwijl je al aan het overste ken bent met je kinderen. Binnenkort gaat het een keer mis. Het zal jouw kind maar wezen. Ik schrijf dit denk ik niet alleen namens mezelf, maar namens een hele hoop 'bange overstekers'. J. Molenaar Heiloo Sociaal rijgedrag Dit is een oproep aan alle automobilis ten van Heiloo om toch vooral een sociaal rijgedrag tentoon te stellen als het gaat om een oversteekplaats en met name als het gaat over een oversteek plaats waar veel schoolgaande kinde ren met de fiets moeten oversteken. De reden van deze oproep is dat veel auto mobilisten niet eens de moeite nemen om af te remmen, laat staan te stoppen bij een verkeersdrempel, met een zebrapad, waar kinderen en ouders met hun kinderen een poging wagen om veilig over te steken. Vaak zijn die automobilisten ook nog ouders met kinderen op de achterbank die naar dezelfde omliggende scholen zoals Willibrord, Zuid-Wester en de Freinetschool toe moeten. Dus alstu blieft, toon sociaal (rij) gedrag en stop voor onze kinderen voor dat het een keer te laat is. H. Ooms Heiloo Verkeersveiligheid Kerkelaan Teleurstelling, boosheid en angst zijn stemmingen die bij mij om voorrang strijden bij het vernemen dat de ge meente plannen maakt om het Loop- lein af te sluiten voor het gemotori seerd verkeer. Het is blijkbaar voor bestuurders heel erg moeilijk om bij plannen als deze een juiste afweging te maken. Ter verfraaiing van het win kelcentrum 't Loo wil men tot boven genoemde maatregel overgaan. Als argument wordt bovendien aangevoerd dat het huidige plein met de 'auto te gast' onveilig zou zijn. Bovengenoemd argument wordt erbij gesleept, maar het plein is ruim (zonder geparkeerde auto's) en overzichtelijk en mede daardoor verkeerstechnisch zeer veilig. Bij afsluiting zal de ver keersafwikkeling zich naar andere stra ten, met name de Kerkelaan, verplaat sen. Een toename van het verkeersaan bod zal voor de kruising Willibrordus- weg-Kerkelaan grote gevolgen hebben. Het chaotische, onoverzichtelijke kruispunt krijgt een groot aantal fietsen van en naar Alkmaar te verwerken, samen met de vele auto's van en naar 't Loo en naar Egmond. Ook vormen de lijnbussen en de zeer grote vrachtauto's die zich door de bocht wringen, samen met het overige verkeer een gevaarlijke situatie. Bovendien bevinden zich (te kort) op de kruising voetgangersover steekplaatsen, wat het overzicht niet gemakkelijk maakt. En eerlijk gezegd beste bestuurders, u had het niet vervracht, maar er wonen aan de Kerkelaan ook jonge kinderen, samen met bezorgde vaders en moe ders. Wij verwachten van u een goed onderbouwde afweging van uw besluit, waarbij verfraaiing van het Looplein versus verkeersveiligheid een rol spe len. Teleurstelling, boosheid, angst of toch nog hoop? W. de Haan-Swart Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 6