Eerste nieuwsblad geeft meer uitleg over weegsysteem Heiloo FRANS VELDT ELEKTR0M0NTEUR+ LEERLING MONTEUR UITVAARTVERZORGING Nuva Associatie n Verbod plaatsing caravans e.d. Voornemen tot verkeersbesluit invoering verbod vrachtverkeer langer dan 12 meter Uitbreidingsplan complex De Kring in Ypestein Leden gezocht voor Klankbordgroep Stationsomgeving Archeologisch onderzoek plan Zuiderloo Een jaar om in te lijsten? HEILOO voor Heiloo en omstreken 072 - 51 54544 Dag en nacht bereikbaar Vervolg informatierubriek HEILOO J.J. Koster B.V. elektrotechniek Raadhuisweg 10 ~--\V m •:\- mm STUKADOORSBEDRIJF UITKIJKPOST - 4 OKTOBER - PAGINA 8 Proef start op 1 januari Over drie maanden, op 1 januari 2001, start Heiloo met het wegen van afval uit de grijze en groene rolemmers. Het eerste halfjaar van 2001 is een gewenningsperiode, waarna op 1 juli het weegsysteem definitief wordt inge voerd. Vanaf dat moment gaan de inwoners daadwerkelijk betalen voor het aantal kilo's groente-, fruit- en tuinafval (gft) en grijs afval, dat zij aan de straat zetten. Voor het zover is worden alle rolemmers voorzien van een chip. Meer uitleg over het nieuwe weegsysteem staat te lezen in een speciaal nieuwsblad over diftar dat komende week verschijnt en huis- aan-huis verspreid wordt. Beter scheiden Door het invoeren van een afvalweegsysteem wil onze gemeente het huisvuil beperken en daardoor meer grip krijgen op de steeds stij gende kosten voor de inzameling en verwer king van huishoudelijk afval. Uit ervaringen in andere gemeenten blijkt namelijk dat zowel de hoeveelheid grijs afval als gft-afval na invoe ring van een weegsysteem met zeker 30 pro cent terugloopt. Immers, inwoners gaan hun afval beter scheiden en beperken als elke kilo geld kost. Eerlijk systeem Bovendien is wegen een eerlijk systeem: men sen die weinig weggooien betalen minder dan mensen die veel afval aanbieden. Nu bedraagt de afvalstoffenheffing voor een één persoonshuishouden ongeveer 350 gulden per jaar en voor een meerpersoonshuishou- den 600 gulden per jaar, ongeacht de hoe veelheid afval die iemand aanlevert. In de toe komst krijgen onze inwoners door kilo's afval te beperken zelf invloed op hun afvalnota. Daardoor is 'zuinig zijn met afval' niet alleen goed voor het milieu, maar ook voor de porte monnee. Naar tevredenheid Het afvalweegsysteem dat onze gemeente komend jaar invoert, functioneert al jaren naar tevredenheid in vele andere gemeenten in Nederland. Centraal in dit systeem staan rolemmers die voorzien zijn van een chip. Die chip bevat gegevens over het adres van de rolemmer en informatie over het soort emmer: is het een grijze of een groene bak. Antennes op de weegauto's herkennen de chip en kop pelen de gegevens daarvan aan het aantal kilo's afval dat uit de rolemmer valt. Op basis van die gegevens krijgen de bewoners elk kwartaal een nota in de bus, waarbij de kilo prijs voor gft iets lager is dan die voor grijs afval. Daarnaast betaalt ieder huishouden jaar lijks een basisbedrag voor de vaste afvalkos- ten: het vastrecht. Inbouw chips Eén van de eerste stappen die de komende tijd gezet wordt, is de inbouw van chips in de rolemmers. Dit omvangrijke werk zal eind oktober beginnen en in totaal zo'n maand in beslag nemen. Alle inwoners krijgen over een aantal weken een brief waarin wordt uitgelegd hoe de procedure van het 'bechippen' in zijn werk gaat en wanneer zij aan de beurt zijn. Veel voorbereidingen Vóór de gemeente kan gaan afrekenen per kilo,, is een groot aantal voorbereidingen nodig. Twee huisvuilinzamelwagens moeten geschikt worden gemaakt voor het wegen en worden getest. De administratie van de gemeente moet afgestemd worden op het nieuwe systeem. En de inwoners moeten de kans krijgen eraan te wennen. Eerst gewenningsperiode Om dit laatste te bevorderen, starten we vanaf 1 januari met een gewenningsperiode van zes maanden. In die periode krijgen de inwoners proefnota's, waarop ze kunnen zien hoeveel afval ze in hun rolemmer aan de straat hebben gezet en hoeveel dit hen gekost zou hebben als het wegen al inge voerd zou zijn. Ook zal onze gemeente de inwoners dan uitgebreid informeren over het nieuwe systeem en over de mogelijkheden hun afval beter te scheiden en te beperken, op 1 juli 2001 wordt het nieuwe systeem echt ingevoerd. Goede controle De gemeente buigt zich momenteel nog over een goede regeling voor de inzameling van grof huisvuil die aansluit op het nieuwe afval- systeem. Ook bereidt de gemeente een com- postvaten-actie voor, waarbij inwoners komend voorjaar met korting een compostvat kunnen kopen. Bovendien zorgt de gemeente voor een goede regeling voor controle op de naleving van regels, zodat afvaldumping tot een minimum beperkt blijft. Eerste nieuwsblad Het eerste nieuwsblad 'Afval wegen in de gemeente Heiloo' wordt op 9 en 10 oktober huis-aan-huis in de gemeente bezorgd. Mocht u het door welke oorzaak dan ook niet ontvangen, dan kunt u een exemplaar afhalen bij de receptie van het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. In december verschijnt de tweede uitgave van dit nieuwsblad. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij hebben besloten de wegen in de bebouwde kom op grond van artikel 5.1.5, eerste lid onder a, van de Algemene plaatselij ke verordening 2000 aan te wijzen als wegen waar het langer dan drie dagen parkeren van caravans e.d. uit een oogpunt van beschikba re parkeerruimte of schadelijkheid voor het uiterlijk aanzien van de gemeente niet is toegestaan. Burgemeester en wethouders zijn hiertoe overgegaan omdat bij de politie en de gemeente, zoals elk jaar na afloop van de vakantieperiode, veel klachten binnenkomen over het parkeren van caravans en andere kampeermiddelen op de openbare weg. Ter inzage Het aanwijzingsbesluit ligt voor iedereen ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Tegen betaling van de ver schuldigde kosten kunt u een afschrift van het besluit krijgen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer A.C. van der Jagt van de afdeling Bestuurszaken, telefoonnummer (072 -) 535 66 48. Het college van burgemeester en wethouders is voornemens te besluiten om een verbod voor vrachtverkeer langer dan 12 meter in te voeren in het centrumgebied van Heiloo. Met deze maatregel hoopt de gemeente de ver- keersleefbaarheid op met name de Heerenweg, de Kerkelaan en de Stationsweg te verbeteren. Globaal gaat het om het gebied tussen de Kennemerstraatweg, de Zevenhuizerlaan, de Westerweg en de Kerkelaan (inclusief de Kerkelaan). De lengte beperking is tot standgekomen in nauw over leg met de Ondernemersorganisatie voor logistiek en transport (EVO) en Transport Logistiek Nederland (TLN). Samen met de genoemde organisaties, de Kamer van Koophandel en de winkeliersver enigingen van de Stationsomgeving en Winkelhof 't Loo worden criteria opgesteld voor ontheffingsmogelijkheden. Uitgangspunt is een "nee, tenzij"-principe, waarbij niet ieder een zondermeer een ontheffing kan krijgen, en waarbij onder andere rekening wordt gehou den met economische gevolgen voor vervoer ders en hun logistieke systemen. Ter inzage De op dit voornemen betrekking hebbende stukken liggen vanaf woensdag 4 oktober 2000 gedurende 4 weken ter inzage in het Informatiecentrum in het gemeentehuis. Openingstijden zijn maandag tot en met vrij dag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Indienen van zienswijzen Een ieder kan binnen 4 weken na de dag waarop dit voornemen is bekend gemaakt een zienswijze indienen bij burgemeester en wet houder van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Mede op basis van de zienswijzen zal het college een definitief besluit nemen, waar voor vervolgens een bezwarenprocedure wordt opgesteld. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072-) 535 67 63. Commissie Grondgebiedzaken I Op woensdag 11 oktober a.s. vergadert de commissie Grondgebiedzaken I in de raadzaal van het gemeentehuis (oude ingang Raadhuisweg). De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de vólgende punten: - Implementatie en evaluatie bouwbeleidsplan - Vaststellen voorbereidingsbesluit 'golvende wand', Ronde Laan 21 t/m 127 en Laan Eindeloos 2 en 24 - Ontwerp-bestemmingsplan 'Woonwagencentrum, eerste wijziging' - Conceptantwoord op brief inzake de vraag of in Heiloo een uitgiftedepot te realiseren is, waar bewoners tegen betaling van ƒ10,00 extra een regenton kunnen aanschaffen in het kader van de campagne 'Een Ton voor Water' ten behoeve van een watervoorzieningproject in een ontwikkelingsland - Conceptantwoord op brief inzake Diftar Het gemeentebestuur is van plan het complex De Kring in de wijk Ypestein uit te breiden. Aanleiding hiervoor is de grote groei van het aantal leerlingen van de beide basisscholen de Meander en de Paulusschool. Beide scho len zijn gehuisvest in dit complex. Ook zijn meer lokalen nodig als gevolg van de maatregelen van de minister van onderwijs om het gemiddeld aantal leerlingen per klas te verlagen. Tot nu toe heeft het gemeentebestuur het tekort aan lokalen opgevangen door enkele noodlokalen te plaatsen op een terrein gele gen aan de Oude Werf. Permanente uitbrei ding van het scholencomplex met lokalen is nu noodzakelijk. Daarom heeft het gemeente bestuur besloten het complex De Kring aan de noordzijde uit te breiden met 1.050 m2. In totaal krijgen de scholen dan de beschikking over 24 leslokalen en twee speellokalen. Voor de langere termijn is dit voldoende. Voor de korte termijn zijn voorlopig nog twee extra noodlokalen nodig. Op dit moment werkt de gemeente Heiloo samen met het Informatie Centrum voor Scholenbouw aan het opstellen van een Programma van Eisen. Als dit programma gereed is, krijgt een architect opdracht om dit programma te vertalen in een ontwerp met een bestek en kostenraming. Zoals het er nu naar uitziet zal de gemeenteraad eind van dit jaar of begin volgend jaar gevraagd worden een krediet ter beschikking te stellen. Ingebruikname van de nieuwe lokalen is gepland in september 2002. Op diverse momenten zullen direct-omwonen- den en ouders geïnformeerd worden over de plannen, ontwerp(en), inrichting buitengebied, tijdelijke huisvesting en dergelijke. Ook met de wijkvereniging heeft het gemeentebestuur geregeld overleg over de plannen. Direct- omwonenden zijn al persoonlijk geïnformeerd met een brief. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen, met de afdeling Welzijn, de heer J. Beelen, telefoonnummer (072-) 535 66 83 of de heer G. Presburg, telefoonnummer (072-) 535 66 81. Bij de vaststelling van de ontwikkelingsvi sie Stationsomgeving is besloten een klankbordgroep in het leven te roepen om het totale proces te begeleiden. Bedoeling is, dat de leden van deze klankbordgroep 'klankborden', ofwel dis cussiëren en argumenteren met het team dat uitvoerend en bestuurlijk voor het totaal van het proces verantwoordelijk is. DAAROM ZOEKEN WIJ Vertegenwoordigers namens onze inwoners; één bewoner van Heiloo wonende in de Stationsomgeving en één inwoner van Heiloo wonende buiten de Stationsomgeving. Wilt u ons behulpzaam zijn en de uitda ging aangaan én heeft u affiniteit met bovengenoemde zaken, laat het ons dan weten. U kunt uw brief richten aan Gemeente Heiloo De heer J.C. Geerlings Antwoordnummer 1525 1850 VB, Heiloo O.v.v. Klankbordgroep Stationsomgeving Een postzegel plakken is niet nodig. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J.C. Geerlings, telefoonnummer (072-) 535 67 52. Commissie Grondgebiedzaken II Donderdag 12 oktober a.s. vergadert de commissie Grondgebiedzaken II in de raad zaal van het gemeentehuis (oude ingang Raadhuisweg). De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Eindrapportage VPL Zandzoom Heiloo; ideeënboek - Behandeling verzoek tot afwijzing van aanleg van een aftakking van de A9 naar Heiloo en langs Egmond-Binnen Mededeling voor de bewoners en eigena ren van het Zuiderloo-gebied (gelegen tus sen de Vennewatersweg, Kennemerstraatweg, Zevenhuizerlaan en Hoogeweg). De Structuurvisie die op dit moment bij de gemeente Heiloo in ontwikkeling is, is erop gericht om in het Zuiderloo-gebied (als onder deel van het Zandzoom-gebied) in de toe komst mogelijkheden te bieden voor woning bouw. Voordat die plannen verder uitgewerkt worden vindt de gemeente het belangrijk dat er op de te ontwikkelen locaties archeolo gisch onderzoek wordt gedaan. Het uitgangs punt is om in een zo vroeg mogelijk stadium dit onderzoekje doen, zodat er bij eventuele bijzondere resultaten nog aanpassingen in de vervolgplannen kunnen geschieden. De gemeënte heeft het Bureau RAAP, een archeologisch onderzoeksbureau, gevraagd dit onderzoek voor haar te verrichten. Dit zal binnen enkele weken gebeuren. Uw mede werking hierin wordt ten zeerste op prijs gesteld. Het onderzoek is op zich kleinschalig. Twee medewerkers van Bureau RAAP doorlopen het gebied te voet en nemen met een kleine handboor op een aantal plaatsen een monster (doorsnede 5 cm.) uit de bodem. Mocht dit nodig geval zijn, dan vragen wij hiervoor uw medewerking. De onderzoekers zullen hier voor geen bijzondere aanlegstructuren of ver hardingen hoeven te beschadigen. Mocht u nog vragen hebben dan kunt u op maandag en dinsdag contact opnemen met mevrouw A. Van Breugel van de afdeling VROMtelefoonnummer (072 -) 535 67 55. Commissie Bestuurszaken Maandag 9 oktober a.s. vergadert de com missie Bestuurszaken. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeen tehuis (oude ingang Raadhuisweg) en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Conceptbegroting en conceptbelasting voorstellen voor 2001 - Conceptraadsvoorstel over toepassing van tariefdifferentiatie bij de OZB en concept raadsvoorstel inzake belastingtarieven en privaatrechtelijke tarieven voor het jaar 2001 - Vervanging financieel pakket - Toekomstvisie Noord-Kennemerland 2020 - Mei-circulaire - Uitzetten (beleggen) van tijdelijk beschikbare gelden - Subsidieboek 2001 Heiloo E.J. Potgieterweg 49 In een groene woonwijk, nabij winkelcentrum en bos gelegen HELFT VAN EEN DUBBEL WOONHUIS met garage. Ind.: vestibule, ruime hal met toilet en trapkast, woonka mer en uitgebouwde keuken met doorgang naar de verwarmde garage. I e verd.: overloop, I kleine 2 grote slaapkamers, badkamer met 2 e toilet, douche en bad. Voor en achter een besloten tuin. Achter prachtig uit zicht. Algemeen: gladde vloeren, goede isolatie, c.v. HR, 226 m2 grond. Aanvaarding in overleg. Inlichtingen:06 53 8I9 772 Vraagprijs: 445.000,- k.k. te Limmen zoekt Wij vragen: - opleiding op MTS-niveau - zelfstandigheid en accurate instelling - goede contactuele eigenschappen - commercieel inzicht en ervaring - leeftijd tot 30 jaar Wij bieden: - goede arbeidsvoorwaarden - prettige werksfeer - afwisselende baan Telefonische reacties naar: J.J. Koster B.V. Rijksweg 79 - 1906 BE Limmen Telefoon: 072-5052561 De grootste collectie lijsten passe-partouts gemaakt in eigen atelier. Schoonmaken en restauratie olieverfschilderijen. Open: ma 13-18 u., di t/m vr 9-18 u. za 9-17 u. tegenover Witte Kerk Tel. 072 533 64 33 Gratis parkeren Raadhuisplein 1 i stenmakeri .V. Pleisteren of stuccen in alle denkbare kleuren: altijd tot de volle I0Q% tevredenheid. Bel Linda voor een bezoek aan onze showroom of meer informatie. □E WAGENMAKER 6 HEILOO 072 5330439 £N

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 8