HEILOO ctNT Open Dag brandweer Heiloo Najaar en grofafval G HEILOO Dit jaar wordt de Nationale brandpreventie week georganiseerd van 6 tot 14 oktober a.s. Ook de brandweer van Heiloo werkt hier aan mee en houdt op zaterdag 14 oktober van 10.00 uur tot 16.00 uur een Open Dag aan het Rosendaal 2a in Heiloo. Op het buitenterrein staat een aantal (blus)voertuigen geparkeerd voor wie deze wil bekijken. Gedurende de dag is er een aantal demon straties. Tijdens deze demonstraties is bijvoor beeld te zien hoe brandweerlieden een slacht offer bevrijden uit een auto en hoe de brand weer lekkages in tankwagens met gevaarlijke stoffen dicht. U kunt onder begeleiding van brandweermensen zelf een brandende contai ner blussen. Natuurlijk wordt ook verteld wat u moet doen als brand u overkomt en hoe u brand kunt voorkomen. Verder is de Brandwondenstichting aanwezig met informa tie over het voorkomen van verbrandingen en over wat u moet doen als het toch gebeurt. Ook voor kinderen is er van alles te doen en te beleven. Tijdens de open dag worden ook rookmelders verkocht. De brandweer is er voor u De brandweer houdt deze Open Dag omdat de belangstelling van inwoners voor een bezoek aan de brandweerkazerne groot is. En terechtde brandweer waakt over uw veilig heid. Daarmee is veel tijd en geld gemoeid. Het is dan ook niet vreemd dat mensen willen zien wat er allemaal gebeurt. Daarnaast vragen veel mensen zich af hoe het normale reilen en zeilen binnen de brandweer is. Wat doet de brandweer Wie denkt dat de brandweer er alleen maar is om vuur te bestrijdenheeft het mooi mis. Eigenlijk is de brandweer een modern bedrijf dat hulp biedt in allerlei gevaarlijke situaties. De werkzaamheden lopen uiteen van het blus sen van brandhet redden van slachtoffers bij een autó-ongeluk, het stoppen van een lek in een tankwagen tot het bevrijden van mensen uit een iift die vastzit. Daarnaast moet de brandweer ook zoveel mogelijk voorkomen dat er brand en ongelukken kunnen plaatsvinden. Hiervoor geeft de brandweer adviezen bij aan vragen voor een bouwvergunning en contro leert de brandweer gebouwen op brandveilig heid. In de brandpreventieweek bezoeken controleurs van de brandweer een aantal woningen. Gezamenlijk met de bewoners wordt de woning aan de hand van een contro lelijst doorgelopen en wordt gekeken naar de brandveiligheid. Deze controlelijsten kunt u gedurende de preventieweek tijdens de ope ningsuren gratis ophalen bij de brandweer en bij de receptie van het gemeentehuis. Ook is het nodig datals er zich toch brand of ongevallen voordoen, de brandweer hier goed op is voorbereid. Dit houdt in dat de brand weerlieden hun vaardigheden regelmatig moe ten oefenen, dat de brandweer ervoor moet zorgen dat brandweerchauffeurs routes naar de plaats van brand of ongeval door en door kennen, dat de brandweer weet waar water naar boven gepompt kan worden en wat de specifieke gevaren van de diverse panden zijn. ledereen is welkom op de Open Dag De brandweer biedt u een gevarieerd pro gramma, voor jong en oud op de Open Dag. Laat deze kans niet voorbij gaan en bezoek de brandweer van Heiloo, een dynamisch bedrijf zonder sluitingstijden, op zaterdag 14 oktober a.s. Vrijwilligers gevraagd De brandweer van Heiloo is op zoek naar nieuwe vrijwilligers. Mocht u meer willen weten over de gevolgen van lid zijn van een leuk team, schroom dan niet en stel vragen aan een van de aanwezige brandweermensen. Zij zullen uw vragen enthousiast beantwoorden. De gemeente is verantwoordelijk voor het klei ne dagelijks onderhoud van de woonomge ving. De afdeling Beheer Openbare Ruimte die voor dit onderhoud zorgt is van maandag tot en met vrijdag bereikbaar tussen 08.00 en 16.00 uur op telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Bereikbaarheid buiten reguliere opening stijden voor spoedgevallen De gemeente is voor spoedgevallen over het dagelijks onderhoud ook buiten de reguliere openingstijden telefonisch bereikbaar. Heeft u een spoedmelding dan kunt u bellen met tele foonnummer (072 -) 535 68 68. Buiten de reguliere openingstijden hoort u een bood schap op een antwoordapparaat. Luister goed naar dit bericht en spreek uw naam, adres, telefoonnummer en de aard van uw spoedeis ende melding in. De dienstdoende medewer ker wordt na het inspreken van uw boodschap automatisch per semafoon gewaarschuwd. Hij belt u zo snel mogelijk terug. Let op! Bedenk vóór u buiten de reguliere openingstij den belt goed of uw melding écht spoedei send is. Kan het tot de eerstvolgende werk dag wachten of niet? Levert hetgeen u wilt melden bijvoorbeeld een onveilige situatie op, spreek dan een boodschap in op het ant woordapparaat. Als uw melding niet spoedei send is, bel dan de eerstvolgende werkdag op telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Belangrijke nummers voor andere meldingen De gemeente is niet voor alle zaken verant woordelijk. Hieronder volgt een lijstje met belangrijke telefoonnummers voor spoedge vallen waar de gemeente geen verantwoor ding voor draagt. Als elke seconde telt: alarmnummer 112 Politie Heiloo: 072 - 533 76 76 Politie Noord-Holland Noord: 072 - 512 22 22 Energie Noord-West, als het gaat om gas of elektra: 072 - 514 51 50 PWN, als het gaat om de waterleiding en drinkwater: 072 - 515 15 50 Multikabel voor uw kabelaansluiting radio en TV: 072-512 82 00 Dierenambulance: 072 - 515 01 73 Brandweer, bij spoed: 112 of anders: 072 - 564 44 44 Waterschap het Lange Rond, voor het beheer van openbaar water: 072 - 541 02 02 Openingstijden Afvalbrengplaats De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 is geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Legitimatie De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is alleen bedoeld voor inwoners van Heiloo. Medewerkers kunnen daarom om uw legitima tie (lees: paspoort, rijbewijs of identiteitskaart) vragen. Wat kunt u NIET bij de Afvalbrengplaats kwijt? Niet alle materialen kunt u bij de Afvalbrengplaats aan het Rosendaal kwijt. Voor bijvoorbeeld bielzen, autobanden en bouw- en sloopafval kunt u terecht bij de stort plaats van GP Groot, Boekelermeerdijk 13A te Alkmaar. Deze stortplaats is iedere eerste zaterdag van de maand tussen 08.30 en 12.30 uur geopend en maandag tot en met vrijdag tussen 07.00 en 16.00 uur. Grofhuisafval Voor meldingen van grofhuisafval kunt u van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur contact opnemen met telefoon nummer (072 -) 535 68 88. Meer informatie Voor meer informatie of algemene vragen over klein onderhoud van het dorp kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - Nederlandse Brandwonden Stichting van 8 tot en met 14 oktober 2000. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Tuinafval In het najaar maken veel mensen hun tuin winterklaahKlein snoeiafval, gemaaid gras en bladeren dat hierdoor overblijft, kunt u in de groene rolemmer doen. Het is alleen wel belangrijk dat u zo min mogelijk zand bij het GFT gooit. Dit levert namelijk minder goede compost op. Misschien is een eigen compost- vat iets voor u? Als het tuinafval te groot is voor de rolemmer, dan kunt u dit wegbrengen naar de Afvalbrengplaats. Ook kunt u het laten opha len door de grofhuisafvaldienst. Belangrijk om te weten is, dat u niet zomaar alles als tuinaf val kunt aanbieden. Er is wel degelijk een aan tal spelregels. Oude schuttingen, verhardingen, bielzen, graszoden, overtollige grond, boomstronken en -stammen en materialen afkomstig van groot onderhoudswerk en dergelijke zijn géén normaal groftuinafval, maar worden beschouwd als 'bouw en sloopafval'. Gooi geen bloempotten (steen of plastic), kartonnen dozen, klein puin en dergelijke in de groene rolemmer. Dit verstoort het composteringsproces en vermindert de kwaliteit van de compost. Gooi nooit tuinafval in de grijze rolemmer. Als er tuinafval in de grijze rolemmer wordt gevonden, dan wordt deze niet geleegd. De reden hiervoor is dat de verwerkings kosten voor het afval uit de grijze rolemmer aanzienlijk hoger zijn dan voor het afval uit de groene rolemmer. Bundels grofsnoei-afval kunt u tot 2 kuub en niet zwaarder dan 12 kilo als groftuinafval aanbieden via telefoonnummer (072 -) 535 68 88 van maandag tot en met 'woensdag van 08.00 tot 12.00 uur. U kunt het ook zelf brengen naar de gemeentelijke Afvalbrengplaats. Grofhuisafval Ook het normale grofhuisafval waar u verder echt niets meer mee kunt beginnen, kunt u brengen naar Afvalbrengplaats. Ook kunt u het laten ophalen door de gemeente. De afdeling Beheer Openbare Ruimte zorgt De commissie vóór Bezwaarschriften houdt deze maand de volgende hoorzittingen voor de behandeling van de volgende bij burge meester en wethouders ingediende bezwaar schriften. Maandag 16 oktober: 20.00 uur: tegen bouwvergunning twee dakkapellen Kennemerstraatweg 51 20.40 uur: tegen afwijzing aanvraag- inschrijving als urgent woningzoekende 21.10 uur: tegen weigering indicatie koppelwoning Donderdag 19 oktober: Geen openbare hoorzittingen. De hoorzittingen worden gehouden in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 aan de zijde van het parkeer terrein). De hoorzittingen zijn, voor zover niet anders vermeld, in beginsel openbaar. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zit ting om persoonlijke - of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Ter inzage De stukken van de vorengenoemde zaken lig gen tot de datum van de hoorzitting ter inza ge, voor zover deze om persoonlijke - of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn. De stukken liggen ter inzage bij de secre taris van de commissie voor Bezwaarschriften, de heer A. C. van der Jagt van de afdeling Bestuurszaken, kamer 126 in het gemeente huis, telefoonnummer (072 -) 535 66 48. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Buiten de bezoekuren kunnen de stukken alleen op afspraak met de secretaris van de commissie worden ingezien. Meer informatie Voor nadere informatie omtrent het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u eveneens terecht bij de secretaris van de commissie. De commissie voor Bezwaarschriften vergadert elke derde maandag van de'maand. De eerstvolgende vergadering is op maandag 20 november a.s. O ervoor dat het grofhuisafval na uw telefoontje bij u wordt weggehaald. Wat is géén grofhuisafval? Bedrijfsafval, bouw- en sloopafval, grond, graszoden, puin, asbest en materialen afkom stig van groot onderhoudswerk in huis en tuin is géén grofhuisafval. Ook dozen, kratten, en zakken met normaal huishoudelijk afval en/of gras en blad worden niet door de grofhuisaf valdienst meegenomen. Bouw- en sloopafval Bouw- en sloopafval wordt niet door de gemeente opgehaald en ook niet geaccep teerd op de Afvalbrengplaats. U kunt dit tegen betaling aanbieden bij de Regionale Stortplaats, Boekelerdijk 13A te Alkmaar, telefoonnummer (072 -) 541 35 50. NB: Ook iedere eerste zaterdag van de maand van 08.30 tot 12.30 uur. Let op! Bij een verbouwing die uitgevoerd wordt door een aannemer is het heel normaal dat deze ook zorgdraagt voor het afval. De kosten zijn dan bij de prijs inbegrepen. Mensen die zelf verbouwen, proberen vaak via de grofhuisaf valdienst van het afval af te komen. De ver bouwkosten komen dan echter gedeeltelijk voor rekening van de gemeente, die deze kosten vervolgens weer doorberekent naar de inwoners. Dit is natuurlijk niet de bedoeling. Puin De gemeente neemt geen puin mee. U kunt alleen schoon puin", wat bijvoorbeeld vrij komt uit de tuin of van tuinpad, tot 1/2 kuub gratis brengen naar de Afvalbrengplaats. Wit- en. Bruingoed. Met wit- en bruingoed worden grofweg alle elektrische huishoudelijke apparaten bedoeld, met uitzondering van de koel- en vriesappara- tuur. Deze apparaten kunnen worden afgege ven aan de winkelier die u de nieuwe appara tuur verkoopt of aan de Afvalbrengplaats aan het Rosendaal. Apart houden is milieuvriende lijker omdat materiaalhergebruik dan beter mogelijk is. Wilt u wit- of bruingoed laten ophalen, meld dit dan via telefoon van het grofhuisafval, telefoonnummer (072 -) 535 68 88. Afvalbrengplaats gemeente Heiloo Rosendaal 2 (hoek Kanaalweg), Heiloo, telefoonnummer (072 -) 533 68 68. Openingstijden maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur Als u uw afval komt brengen op de Afvalbrengplaats kan naar uw legitimatie worden gevraagd! Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet; dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te verle nen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Grote Olven 5 - vergroten woning Van Aostastraat 14 - vergroten woning De Wildtlaan 10 - plaatsen berging Bosanemoon 13 - vergroten berging (voorportaal) Kanaalweg 23 - oprichten woning Slootenslaan 8 - plaatsen berging Het Zevenhuizen 52 - plaatsen van 8 lichtmasten De Spanring 14 - vergroten woning Westerweg 393 - gewijzigd uitvoeren bouwplan (vergroten bedrijfsgebouw) Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden. Westerweg 114 - vergroten woning Pastoor van Muijenweg 12 - vergroten en ren overen van het Brunogebouw Boekenstein 35 - plaatsen berging Goodeslaan 15 - vergroten woning Baetenburg 61 - plaatsen berging Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoon nummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan onder telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Raadhuisplein l Pb. I 1850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. II ÜKIÜbtK KJKFUbl r/AVJIII\M H Informatierubriek Nationale 8 randpreventi eweek Mededelingen van de afdeling Beheer Openbare Ruimte i Verleende collectevergunning Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften Ingediende bouwaanvragen Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 4 oktober 2000 Geboorten Coos A.P., d.v. R.RH. Boom en M.P.C. Klamer Koen, z.v. J. Wartena en Y.C.M. Duijvestijn Tan N., z.v. N.L. Pham en T.D. Nguyen Steven, z.v. J.L. du Floo en J.M.S. Grootendorst Eders geboren Cem R, z.v. A. Durmaz en C. Srichun Tanja L.R., d.v. C.F. Witteveen en C.B.H. Brandes Fabian J., z.v. E.P. Avis en L. Bonnier Maartje J.H., d.v. J.W.T.A. Elders en M.H. Hageman Tim J.G.A., z.v. A.J.J. Klamer en A.M. Rietvink Beau F.M., d.v. C.J.P. van Diepen en S.RA. Putker Ali Saad Nahi, z.v. Saad Nahi Abdo en Hamda Zahi Senat Huwelijksaangiften/aangiften geregistreerd partnerschap P.F. Bijkerk en N. Postma Huwelijken/geregistreerde partnerschappen B.U. Peters en M. Hulst A.P.F.M. Captijn en M.M.J.M. de Boer J.R de Groot en H.Dam M.J.A. Stoop en S.H. Greijer W.G.M. Rupert en V.D. Mes Overlijden J. van de Belt A.C. Bruijn wv G.J. Haalebos M.J. Hopman H.E. Rouwenhorst ev W.K. Bertram J.J.M. Dordregter D.S. van Heukelom pv E. Sleebos Elders overleden C.J. Velzeboer Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 4