I Lovende woorden bij afscheid Frans Mencke Filmopnamen Wiliibrord BoevWtv» mMm Hf 'fï!P^mÉêMÉ Tlf- 44,95 49,90 Di mm ierenbescherming POLITIE ^enicAtcrt' .A i Kerkdiensten J&CDi DEUTEKOM UITKIJKPOST - 18 OKTOBER - PAGINA 2 W- HARTONG HUISARTS, AFWEZIG 21 t/m 29 oktober De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag en dinsdag van 9.00 tot 17.00 uur, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail redactie@uitkijkpost.nl. ■1 Aangeleverde kopij wordt éénmaal geplaatst, afhankelijk van nieuwswaarde en exclusiviteit. De redac tie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten, te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, een en ander mede afhankelijk van het advertentie-aanbod. WÊ Foto's en kopij, getypt en voorzien van naam en tel.nr. van de afzender, kunnen tot uiterlijk maandag 16.30 uur aangeleverd worden bij het kantoor van de Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 in Heiloo. De redactie stuurt geen foto's en floppy's retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost weer ophalen. U kunt eventueel een aan uzelf geadresseeerde en voldoende gefrankeerde envelop meesturen voor terugzending. De praktijk van dokter F.A. Poelakker is 23 tot en met 27 oktober i.v.m. vakantie GESLOTEN Waarneming: Dr. F. de Haan de Krommert 20 via normale praktijknummer 072 5330077 Kunstijsbaan De Meent Lezing NVVH Nerveuze start eerste damesteam van Effect Clubkampioenschap Stableford GCH Activiteiten ouderenwerk Cursussen Muziek- en Dansschool Paddestoelenwandeling met Groei en Bloei Bridgeclub Sans Atout Festival Mandoline Plus in Artiance 0900- 8844 i I f Mogojoko Judocompetitie Dojo 't Loo Rookworsten bekroond mM&smrnissm My Christmas Album door Prinses Christina Schapen in Nederland door Jacques Engelen CD van de week: My Christmas Album Boek van de we^k: Schapen in Nederland Winkethof V Loo 53 Tek 53355351 I LIBRIS.Uw Complete Boefchaiwfel Doktersdiensten (uitsluitend voor spoedgevallen) Huisartsen te Heiloo (A.L. Duijvestijn, H.H. den Engelsen, H.D. Gransbergen, W. Hartong, S. Voskuil en C.W. Wille- boordse): voor spoedgevallen 's avonds, 's nachts en in het weekeinde is de dienstdoende huisarts bereikbaar on der tel. 5339669. F.A. Poelakker en F. de Haan, huisart sen te Ypestein: voor spoedgevallen 's avonds, 's nachts en in het weekeinde is de dienstdoende huisarts bereikbaar onder tel. 5330077. Apotheken Sibilo, Pastoor van Muijenweg 17, tel. 5330200, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur. Heylo, Stationsweg 53, tel. 5331070, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur, za 9.00 tot 17.00 uur. Ypestein, De Kromrriert 14, tel. 5340200, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur, za 11.00 tot 15.00 uur. Nacht- en weekenddienst tot 20 okto ber apotheek Kruisinga, Ritsevoort 43, Alkmaar, tel. 5112684; van 20 tot 27 oktober apotheek Sibilo. Verloskundige J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Heiloo, tel. 5337531 (volgens afspraak). Tandartsen Doorkiesnummer van de tandarts- dienst bij spoedgevallen: tel. 5123889. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 5331606 (Commandeurslaan 1). Spreekuur werkdagen 10.30-11.30 en 18.00-19.00 uur, zaterdag van 11.OO IZOO uur. Dierenkliniek De Kapel, J.A. de Rid der, Runxputteweg 24, Heiloo. Behan deling uitsluitend volgens afspraak. Dierenkliniek De Kattenberg, Wester- weg 125, Heiloo, tel. 5340550. Spreek uur werkdagen 13.30-14.30 uur, zater dag 10.00-11.00 uur en volgens af spraak. Stichting Regionale Thuiszorg Ampèrestraat 21, 1817 DE Alkmaar, tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 da gen in de week). Thuiszorgwinkel: Geert Groteplein 8,1813 BM Alkmaar, tel. 5199265, geopend ma t/m vr van 10.00 tot 17.30 uur en za van 14.00 tot 17.00 uur. Gezondheidswijzer: Hertog Aalbrechtweg 5,1800 GH Alkmaar, tel. 5199214. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) De prikpunten van Starlet in Heiloo zijn: Overkerck, Stationsweg 92c, werk dagen van 8.00 tot 8.30 uur. De Loet, De Loet 1, werkdagen van 9.00 tot 9.15 uur. Uitvaartverzorging Capella Uitvaartverzorging Heiloo eo, Henny Stoop, tel. 5320345. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk tussen 10.00 en 12.30 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container bij de deur Bergeon- straat 22, tevens container bij de Nic. Greeuwflat (beide overdag). De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6. Brengen tussen 8.45 en 15.30 uur. De Zuidwester, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Opk gebruikte kle ding. Muziek Dansschool Heiloo, Het Veld 1. Tussen 9.30-12.00 uur en 14.00- 19.30 uur. Benedictusschool, J.P. Hasebroekweg 21. Tussen 8.45-15.3ü uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner acht.Qr ..h,Qt Trg[punt, .Abmhgoi.^u,, Bois-hof 2, tussen 9.00 en 17.00 uur. Dagelijks Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportpark Het Vennewater. Alle dagen tussen 17.00-21.30 uur, behalve op woensdag: 13.30-18.00. In het week end bovendien tussen 10.00-17.00'uur. Willibrordschool, container naast A&P, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg, ingang aan De Omloop. Foresters, container bij sportvelden aan de Vennewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg. Base- en softbalclub Double Stars Hei loo, container bij het clubhuis op sport park Het Vennewater, tijdens trainin gen en wedstrijden. Zwem- en poloclub De Spetters, con tainer op de parkeerplaats bij zwembad Het Baafje. Vogelvereniging Kleurenpracht Hei loo, container bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater, halen op verzoek tel. 5337339. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1 Tennisvereniging Het Vennewater, con tainer bij de ingang van de tennisbanen op sportpark Het Vennewater. ALKMAAR - Zaterdag 21 oktober zijn de poorten van kunstijsbaan De Meent geopend en dus kan er weer geschaatst worden op de gedeeltelijk overdekte buitenbaan en de geheel overdekte binnenbaan. Voor informa tie over de openingstijden en tarieven kunt u bellen met 072-5120718. Algemene informatie: 072-5332879 Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106. Knaagdieren: 072-5119998 Honden en katten Akersloot: 0251- 310079. Asiel: 072-5114861 Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5150173' '(alarm) ën 072- 5150085 (informatie) Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Kids for animals: 072-5336180 Vermist Zwart/witte Heiloo. Zwarte poes, Heiloo. Klein zwart pers, wit in maanden. De Kleine grijze neusje, 1 jr, aan Zee. poes, 12 jr. Ewislaan, getatoeëerd, 8 jr. Zeeweg, katertje met wat grijscy- het snuitje, wit befje, 4 Loper, Limmen. cyperse poes met wit, wit Marshallstraat, Egmond Gevonden Zwarte gec. kater, Zuiderstraat, Eg- mond aan Zee. De dierenbeschermingskalender 2001 is verkrijgbaar bij I. de Rover, Rechte Hondsbosschelaan 4, Heiloo. HEILOO - Op dinsdag, 24 oktober zal N. Enderman-van Wijchgel, kunsthisto rica uit Haarlem, de uitgestelde lezing 'Het beeld van de vrouw in de kunst van de 19de eeuw' houden in het Open Huis, aanvang 13.45 uur. In de 19de eeuw wijzigt het beeld van de vrouw in de kunst; er is een enorm toegenomen interesse voor de zoge naamde 'fatale vrouw'. Dat verschijnsel zien we overigens alleen in het werk van mannelijke kunstenaars. Het heeft alles te maken met de toenmalige posi tie van de vrouw: bezit van vader of echtgenoot, met. weinig kansen voor zelfontplooiing. Als vrouwen probeer den los te komen uit dat keurslijf, werd dat door de mannen als een bedreiging ervaren. Introducees zijn welkom. De kosten zijn f 5,-, voor leden is de toe gang gratis. Frans Mencke (midden) krijgt een golfclub van Geert Bos (l). (Fotostudio Starfield) HEILOO - Alsof hij zeventig jaar werkzaam geweest was in Heiloo, in plaats van zeven jaar en acht maanden. Zo uitbundig werd er vorige week afscheid genomen van gemeentesecre taris Frans Mencke, die afgelopen maandag zijn eerste werkdag bij de gemeente Heerhugowaard beleefde. Vorig week nam 'toute' Heiloo af scheid van hem. Middels een besloten personeelsfeestje op het gemeentehuis, middels een speciale raadsvergadering en middels de aansluitende receptie. Enwele, vele hartelijke woorden wer den er gesproken. Door plaatsvervan gend nestor van de raad, Geert Bos, die bij afwezigheid van raadsoudste Arend Pleizier de honneurs waarnam. Hij roemde Menckes managerskwaliteiten en overhandigde hem een golfclub als cadeau. Loco-secretaris Hetty van de Meent prees Mencke als 'een onafhan kelijk denker', en collega gemeentese cretaris Willem Huurman uit Helle- voetsluis noemde hem 'een vleesge worden gemeentesecretaris'. Hij nam de gelegenheid te baat om uit te weiden over Menckes bemoeienissen met de organisatie van een internationaal con gres van de vereniging van gemeentese cretarissen, dat in het voorjaar is gehouden in Rotterdam. Er kwamen zelfs dia's aan te pas. Gemeenteraadslid Gré Ris las enkele dichtregels van Rutger Kopland voor en ook burgemeester Henk den Boon, die voor deze gelegenheid eindelijk weer eens zijn ambtsketen droeg, had niets dan goede woorden over voor de scheidende gemeentesecretaris. Was er dan helemaal geen kritiek te vinden op de man en zijn functioneren, zo vroeg Den Boon zich hardop af. Nee, hij had het niet kunnen vinden. En dat was maar goed ook, voegde hij er fijntjes aan toe, want 'Frans kan eigenlijk ook niet zo goed tegen kritiek...' En daarna mocht de bewierookte gemeentesecretaris zelf wat zeggen. Hij nam zijn kans waar om uiting te geven aan zijn teleurstelling over het feit dat de gemeenteraad voorstellen om het politieke debat wat te verlevendigen, had afgewezen. Den Boon kreeg daar om van hem een geluidsapparaatje, dat m de raad gebruikt kan worden om de boel wat op te porren. De aanwezigen op de' publieke tribune, onder wie de burgemeesters uit Limmen, Akersloot en Heerhugowaard, vernamen verder uit zijn mond dat hij vond dat Heiloo, als enige kleine, zelfstandig blijvende gemeente naast Alkmaar, temidden van gefuseerde buren, wel wat extra steun verdiende. En daarna viel dan toch echt het doek, waarna het vele, vele handen schudden begon... HEILOO - Afgelopen week is ook in sporthal 't Vennewater de volleybal competitie weer van start gegaan. Een aantal teams van volleybalvereniging Effect speelden er hun eerste wedstrijd van dit seizoen. Zo ook het eerste damesteam, dat uitkomt in de promo tieklasse. Er moest worden aangetre den tegen het routineuze Katapult uit Alkmaar. Katapult begon de wedstrijd voortva rend. Er werd gedegen gespeeld en de dames van Effect slaagden er in eerste instantie niet in gaten in de hechte ver dediging van de tegenstandster te vin den. Vooral de serviëe en harde, goed weggedraaide, middenaanval van An- nelies Kraakman zorgden voor nogal wat onrust bij de dames van Effect, die nerveus begonnen en nauwelijks con trole kregen over het spel. Nieuw dit seizoen is de ingevoerde puntentelling volgens het rally-point- systeem. In dit systeem levert elke fout een punt en de opslag op voor de tegenpartij. Ook daaraan leken de dames van Effect zich maar moeilijk te kunnen aanpassèn. In de eerste set bleef Effect tegen een achterstand aankijken en de set werd dan ook - zij het nipt - met 23-25 verlo ren. De anders zo productieve midden- aanval van Paulien Tervoort en Mirjam Witses haperde nogal eens en ook de buitenaanval kon Katapult niet veront rusten. Dat beeld bleef ook in de twee de set gehandhaafd ën dus wist Katapult opnieuw aan het langste eind te trekken, 21:25. De Effect-dames zaten echter niet bij de pakken neer, maar zetten er een tandje bij. Katapult kwam steeds meer onder druk te staan en kon het tempo steeds minder'goed volgen. Resultaat was dat de derde set met 25-19 naar Effect ging. Deze tendens zette zich door in de vierde set. De Katapult dames leken hun krachten te hebben verspeeld (25-14). Uiteindelijk won Effect de wedstrijd toch nog vrij een voudig. Met goed spelverdelen van Marjon Brink en enkele scherp gesla gen smashes van Daniëlle de Nooy werd de vijfde en laatste set overtui gend binnen gehaald (15-4) en daar mee de overwinning met 3-2. SPAARNWOUDE - Op 8 oktober werd het clubkampioenschap Stable ford op de golfbaan Spaarnwoude ge houden. 37 Van de 40 deelnemers brachten dit kampioenschap over 18 holes en onder zeer slechte weersom standigheden tot een goede einde. Bij de dames werd Herma van Galen de kampioene met 38 punten, tevens werd voor haar de longest drive geno teerd. Afra Boukens werd tweede met 28 punten en op de derde, plaats eindig de Antje Huurman met 27 punten. Barry Hogeling prolongeerde bij de heren zijn eerder behaalde kampioens titel met 43 punten. Jeugdlid Yannick Laan werd tweede met 42 punten en ondanks een slechte enkel werd Henk Veldt derde met 37 punten. De neary bij de heren was voor Erik van Beek en Ed Dekker sloeg de longest drive. HEILOO - Op dinsdag 24 oktober kunnen l()-min en 55-pIus elkaar ont moeten in het Trefpunt, om samen te zingen, te dansen en te spelen. Samen met uw kleinkinderen, buurkinderen, neefjes en nichtjes heeft u een middag vol plezier. Door middel van spel, muziek en beweging gaat u op ontdek kingstocht. Oude en nieuwe liedjes zin gen, muziek maken, zelf instrumenten bouwen en bewegingsspelletjes wisse len elkaar af. Van 15.00 tot 17.00 uur vindt deze gratis bijeenkomst plaats. Op woensdag vindt wekelijks fitness voor vrouwen plaats van 14.00 tot 15.00 uur in het gymlokaal aan het Slimpad Breedelaan. Onder deskundige leiding worden er conditie- en bewegingsoefe ningen gedaan. De oefeningen zijn geschikt voor iedereen, zowel voor hen die al veel in beweging zijn als voor hen die weinig tot niets aan sport doen. Ieder kan in zijn eigen tempo en met zijn eigen mogelijkheden deelnemen. De lessen worden rustig en verant woord opgebouwd en er wordt niet met toestellen gewerkt. U kunt vrijblijvend een eerste kennismakingsles bijwonen. Bij de Stichting Ouderenwerk starten in november twee cursussen. Op don derdag 9 november wordt er vanaf 13.30 uur een cursus herfstkransen ge geven. Van herfstvondsten kunt u zelf een decoratieve krans maken of een mand versieren. Voor deze cursus moet U zelf meenemen een krans of een mandje, klimop, een snoeischaartje, een mesje, binddraad, krammetjes, ijzer- draad en mos. Deze cursus is gratis. De docente is Ans Kroon. Op dinsdag 28 november wordt er van 9.00 tot 13.00 uur een cursus koken in de magnetron gegeven. Tijdens deze ochtend leert u hoe u eenvoudig kleine maaltijden kunt bereiden in de magne tron. De kosten van deze cursus bedra gen f 25,-. De docenten zijn Anneke van Assema en Laurens de Koekkoek. Voor opge ven en informatie voor de cursussen en activiteiten kunt u bellen 072-5331297. HEILOO - Woensdag 8 november star ten de cursussen 'Muziek op Schoot' en 'Kleutermuziek'. De cursus 'Muziek op Schoot' is bedoeld voor kinderen vanaf 2,5 jaar, die samen met een ouder of verzorger rond een thema uit de peu terwereld liedjes zingen en muziekspel letjes doen met geschikte muziekins trumenten voor deze leeftijdsgroep. De cursus 'Kleutermuziek' is voor leer lingen uit groep 1 en 2 van de basis school. Tijdens deze cursus zullen aan de hand van één thema per keer liedjes worden gezongen en muziekspelletjes worden gedaan met maat, ritme en toonhoogte. Hierbij worden kleine muziekinstrumenten gebruikt. Beide cursussen omvatten zeven lessen van drie kwartier en worden gegeven in de school aan Het Veld 1 te Heiloo door Aswintha Weidema. Aanvangstijd van de cursus 'Muziek op Schoot' is 10.30 uur en de cursus 'Kleutermuziek' begint om 12.45 uur. Voor meer info tel. 072-5332460. HEILOO - Op zaterdagochtend 21 oktober kunt u met de afdeling Heiloo van Groei en Bloei een wandeling maken door het Heilooër Bos. P. Buur, bekend van eerdere wandelingen, zal de leiding op zich nemen. Er wordt ver zameld om 10.00 uur op de parkeer plaats aan de Belieslaan bij het Overbos. Leden van Groei en BLoei kunnen gratis mee, niet-leden betalen f 2,50. HEILOO - De uitslagen van afgelopen maandag van bridgeclub Sans^ Atout: A-lijn: 1. Nuijens - V. Zomeren 59,6, 2. Dolmans - Schouten 54,6. B-lijn: 1. Corlien en Hermiel Boersen 63,8, 2. Cornelissen - Mulder 61,3. C-lijn: 1. Kuiper - Werdmuller 57,1, 2. Fam. Mooij 56,7. D-lijn: 1Fagel - Ravensloöt 64,1, 2. Alderlieste - De Groot 61,5. E- lijn: 1Hoff - De Vries 63,3, 2. De Jager - Theune 54,2. F-lijn: 1V. Amerongen - Maas 71,2,,2. Lind - V. Vliet 67,1 ALKMAAR - Voor de derde maal organiseert de Mandolinewerkgroep Noord-Holland op zaterdag 4 novem ber een Festival Mandoline Plus. Het unieke van dit festival is dat mando line-orkesten uit heeJ Noord-Holland zich gezamenlijk presenteren met aan trekkelijke programma's. Vast onder deel van elke programma is een com positie met solist(en). Het festival vindt plaats in het nieuwe gebouw van Muziekschool Artiance, Centrum voor de Kunsten, Canada plein 3, Alkmaar. De zaal is open vanaf 13.30 uur, kaarten kosten f5,-, kinderen tot 12 jaar hebben gratis toegang. Het programma duurt tot 17.00 uur. 112 Noord-Holland Noord HEILOO HEILQO - Op dinsdag 10 oktober werd tussen 06.45 en 08.15 uur in een woning aan de Westerweg ingebroken. De dader(s) wisten toegang tot de woning te verkrijgen door het forceren van een keukenraam. De gehele wo ning werd vervolgens doorzocht. Gestolen zijn diverse goederen, waar onder twee fotocamera's met toebeho ren. Een 62-jarige fietster raakte op 12 oktober omstreeks 14.20 uur op het fietspad van de Kennemerstraatweg, ter hoogte van de Nijenburgerweg, als gevolg van een aanrijding gewond. De inwoonster van Uitgeest werd door een passerende bromfietser aangereden en kwam ten val. Zij werd met enkele ver: wondingen overgebracht naar het zie kenhuis. De bromfietser reed na de aanrijding door zonder dat zijn of haar identiteit vastgesteld kon worden. Een 35-jarige automobilist werd op 13 oktober omstreeks 01.00 uur op de Ewisweg gecontroleerd op het gebruik van alcohol. De inwoner van Heiloo bleek teveel alcohol gedronken te heb ben. Een transactievoorstel van f 400,- werd hem aangeboden. Op zaterdag 14 oktober werd in een winkel in 't Loo een portemonnee gestolen. Waarschijnlijk werd de porte monnee tussen 11.15 en 11.20 uur gestolen omdat op dat tijdstip een 28- jarige inwoonster van Akersloot tot twee keer toe een duw kreeg van een onbekende vrouw. In de blauwe dame sportemonnee bevond zich behalve een geldbedrag ook een bankpas. In de avonduren werd op de Westerweg en Het Zevenhuizen een verlichtings controle gehouden. In totaal werden vijf fietsers bekeurd voor het rijden zonder licht. Voorts werd een bromfiet ser bekeurd voor het rijden zonder helm. Op maandagmorgen 16 oktober werd de inbraak ontdekt in een bedrijven complex aan De Schrijnwerker. Het alarm van het pand werd. omstreeks 02.00 uur geactiveerd. Toen de politie ter plaatse kwam, bleek dat de toe- gangsdeur van het complex was open gebroken. Ook bleek een toegangsdeur van een inpandig bedrijfspand openge broken. Hierdoor was het alarm afge gaan. Er zijn diverse goederen gesto len. Het Corneliusgebouw wordt omgetoverd in een politiebureau. Foto UKP) HEILOO - In het diepste geheim zijn vorige week donderdag en vrijdag film opnamen gemaakt op het terrein van GGZ Wiliibrord. Niemand minder dan acteur/regisseur Jeroen Krabbé was present om te filmen voor de 'The Dis covery of Heaven'. Deze film, geba seerd op het boek 'De ontdekking van de hemel' van Harry Mulisch, zal naar verwachting verschijnen in september 2001. De opnamen voor deze film, met een voornamelijk Engelstalige cast, werden gemaakt in en rond het Cornelius gebouw, dat voor de gelegenheid werd omgetoverd in een politiebureau. On der andere w.erd gefilmd hoe arrestan ten binnen gebracht werden na relletjes in de stad. Onder de acteurs bevonden zich Steven Fry en Gregg Wise. Pro ducers van de film 'The Discovery of Heaven' zijn Ate de Jong en Edwin de Vries. Vrijdagmiddag pakte de ploeg alle spullen weer bijeen, om te verdwij nen naar een volgende locatie in Leiden. HEILOO - Op zaterdag 21 oktober zal jongerenkoor Mogojoko om 19.00 uur een viering in de Moeder Godskerk verzorgen. Het thema van deze viering is 'Niet heersen, maar dienen'. Mogo joko komt met een geheel eigen visie op dit thema. HEILOO - Afgelopen zondag werd de eerste ronde van de Westfriese judo competitie gehouden bij Dojo 't Loo. De deelnemende teams waren Yama- guchi, Zeemacht, Hensbroek, Balance, De Uitkomst, Hajime, Jan Lodder en Dojo 't Loo. De eerste tegenstander was het team van Yamaguchi, helaas was deze tegen stander een maatje te groot voor Dojo 't Loo en alleen Wessel Wolven, Pim Schuit en Paul Tol wisten hun partij te winnen. De tweede tegenstander was het team van Balance uit Tuitjenhorn. Het werd een spannende wedstrijd die door winst van Beau op de Weegh, Wout Wolven, Niels Dirkson, Pim Schuit en Paul Tol tot stand kwam. De derde tegenstander was het team van Hajime uit Alkmaar. Deze club kon in de lichtste gewichten geen judo ka op de mat brengen, waardoor Dojo al een 20 punten voorsprong opbouw de, door Beau op de Weegh en Wessel Wolven. Hierna wonnen achtereenvol gens Wout Wolven, Niels Dirkson, Pim Schuit en Jasper Corts hun partijen, zodat Dojo uiteindelijk met 60 tegen 22 punten won. Dë laatste tegenstander was het team van Jan Lodder uit Castricum. Helaas bleef deze club weg zonder afbericht, waardoor alle tegenstanders van deze dag hun partij met de maximale winst afsloten. Hervormde Gemeente Heiioo Witte Kerk Zondag 10.00 uur: ds. F.J. van der Wind. Gereformeerde Kerk Zondag 10.00 uur: drs. J.H. van Vliet. Hervormde Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: mw. B. Bliileven- Wolzak. Rooms-katholieke kerkdiensten Moeder Godskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met Mogojoko, voorganger H. Hel sloot. Zondag 10.00 uur: woord- en communieviering met herenkoor, voor ganger pastor J. Oiling. Kapel GGZ Wiliibrord Zondag 10.00 uur; dienst van schrift en tafel, mmv oecumenisch zanggroepje, voorganger ds. M. Braamse. OL Vrouw ter Nood Zondag 10.30 uur hoogmis; elke zon dag om 15.00 uur lof met rozenkrans gebed in de kleine kapel. Dinsdag en donderdag 9.30 uur eucharistieviering bij de Julianazusters. Woensdag en vrij dag 8.30 uur eucharistieviering in de kleine kapel, H. Corneiiuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met gemengd koor, voorgan ger pastor J. Oiling. Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met Cantoren, voor ganger pastor H. Helsloot. English Church Heiloo Kruiskerk, Maas Geesteranusweg. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sundayschool and creche facilities. Pinkstergemeente Heiloo Zondag 10.00 uur dienst. Zondagschool 10.30-11.30 uur. Bijbelstudie: woensdag 20.00 uur. Kerkgebouw: Maas Gees teranusweg, Heiloo. Informatie op tel. 5337282. Evangelische Gemeente Egmond Dinsdag 19.30 uur: bijbelstudie in het Dorpshuis, Hanswijk 1, Egmond aan den Hoef. Geest en Kracht Volle Evangelie Gemeente Zondag dienst om 10.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Kinderdienst aanwezig. Inlich tingen: tel. 0299-427509. HEILOO/LIMMEN - Op dinsdag 26 september hield de Vereniging van Keurslagers de jaarlijkse keuring van ambachtelijk gemaakte gelderse rook worst. De Keurslagers J. van der Peet en Kees Burger uit Heiloo en Keur slager Snel uit Limmen stuurden deze ambachtelijke lekkernij in en verdien de dankzij de goede kwaliteit van hun rookworsten het predikaat Goudkeur. Om Goudkeur te behalen moet de rookworst aan strenge eisen voldoen. Het product wordt dóór een onafhan kelijke en deskundige beoordeeld op de volgende onderdelen: geur en smaak, kleur, samenstelling en snijbaar- heid. Op de bruiloft van haar neef prins Bernhard jr. en Annette Sekrëve trad ze uit de anonimiteit en zong ze het kersverse echtpaar op ontroerende wijze toe. Enkele weken later trok de persconferentie rondom de release van haar kerstcd in Flotel Oranje in Noordwijk enorm veel aandacht van radio en televisie. En dat is niet zo ver wonderlijk, want op My Christmas Album zingt HKH Prinses Christina de sterren van de hemel. Nu treedt deze prinses van Oranje in de voetsporen van prinses Stephanie van Monaco, die in de jaren '80 haar zang kwaliteiten op vinyl vastlegde. Prinses Christina - die vroeger Marijke heette, maar in haar jeugd haar naam veran derde - schrijft geschiedenis door be kende internationale kerstliederen van een koninklijk tintje te voorzien. In maar liefst zeven talen vertolkt ze prachtige klassiekers als Gesu Bam bino, Entre Le Boeuf Et l'Ane Gris, Komt Verwondert U Hier Mensen en Coventry Carol. Het Metropole Orkest onder leiding van Dick Bakker en de Laureaten van het Prinses Christina Concours onder leiding van Bob Zimmerman staan de prinses muzikaal bij. Het boek van deze week is met recht een bijzonder boek te noemen. Scha pen in Nederlandgeschreven door Jacques Engelen, beschrijft 63 schapen rassen die nu in ons land rondlopen, met hun typische eigenschappen en ontstaansgeschiedenis. Ongeveer honderd jaar geleden impor teerden Noord-Hollandse schapenhou ders enkele Britse rammen om de Texelaar te verbeteren. De gebruikte rassen, vooral de Lincoln en de Wens- leydale, bleven enkele jaren, bewezen hun diensten en verdwenen weer van de schapenfokbedrijven. De Texelaar was verbeterd en dat was precies de bedoeling. Buitenlandse schapenrassen importe ren is dus niet iets van deze tijd. Maar er is wel een groot verschil met vroeger. Economische argumenten spelen tegenwoordig nauwelijks meer een rol; schapenliefhebbers willen een bijzon der ras, een ras dat een ander niet heeft. En zo is Nederland rijk geworden aan schapenrassen, waarvan in dit boek een leuke omschrijving wordt gegeven. Het geheel is geïllustreerd met fraaie foto's. door Prinses Christina voor door Jacques Engelen voor HBBrenweg 87-09,1851 KL HeHoo naast Winkeitof t Loo, 072 5331483 e*mafl: lnfo.d®utökom@llbri».nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 2