li Open dag brandweer trekt veel bekijks i t De Egmond I 'Van Binnenuit' toont leven Karmelzusters Expositie Abdijkaarsen van leerlingen De Alk 3 Activiteiten Limmen UITKIJKPOST - 18 OKTOBER - PAGINA 6 Ouderavond over verkeer bij De Duif KunstlOdaagse Bergen SV Oppositie HZV de Witburger TnT danceparty en Pigmeat Foresters handbal Ouderenochtend Tentoonstelling Stormen en Strandingen Herfstig Hakkelorentoernooi Politieberichten Akersloot Antiquariaat in 't Loo Sans Atout Verkiezingsbijeenkomst Historische rondwandeling Schildersgenootschap Hallem in Bergen SÊIlll Loopgroep rent voor Mappa Mondo HEILOO - Wist u dat een kind slechts een deel ziet van wat een volwassene ziet? Wist u dat een kind nog niet goed kan bepalen waar geluid precies van daan komt? Wist u dat een kind vaak denkt dat een auto hem of haar ziet (de koplampen van de auto zijn immers ogen)? Geen wonder dat er zoveel ongelukken in het verkeer met kinde ren gebeuren. Tijdens de ouderavond van basisschool De Duif werd een video vertoond waarin duidelijk werd hoe een kind het verkeer ervaart. Deze video zou uitste kend lesmateriaal zijn voor degenen die hun rijbewijs gaan halen. Als auto mobilist heb je rekening te houden met kinderen, omdat kinderen nu eenmaal moeilijk rekening kunnen houden met automobilisten. Behalve de nieuwe verkeerslesmetho- de kwam tijdens de ouderavond ook de verkeerssituatie bij De Duif aan de orde. Helaas somden de ouders moeite loos een groot aantal gevaarlijke pun ten op in de omgeving van de school, die de kinderen elke dag moeten passe ren. De kruising bij de Pastoor van Muijenweg en de Ewisweg, de moeilij ke bochten in de Pastoor van Muijen weg bij winkelcentrum 't Hoekstuk en de oversteekplaats op de Ewisweg bij Termijen werden als zeer gevaarlijk ervaren. De ouders kwamen zelf al met een aan tal creatieve oplossingen. Niet alle gevaarlijke verkeerssituaties zijn echter een-twee-drie oplosbaar. De twee ver- keersöuders van De Duif, Wilma Demelker en Arie Verhaar, zullen deze samen met de verkeersouders van andere scholen in Heiloo bij de ge meente aankaarten met als doel om Heiloo verkeersveilig voor de kinderen te maken. BERGEN - In Bergen wordt vanaf vrij dag de zevende KunstlOdaagse gehou den. Tot en met zondag 29 oktober vin den in Bergen en Bergen aan Zee op meer dan honderd locaties diverse manifestaties op het gebied van beel dende kunst, muziek en literatuur plaats. Het tiendaagse programma biedt de bezoekers een ruime keuze aan ten toonstellingen, concerten, atelierroutes, kunstmarkten en wandelroutes aan. Het programma is verkrijgbaar bij de VVV Bergen-Schoorl, tel. 072-5813000. De KunstlOdaagse wordt vrijdagmid dag in het gemeentehuis van Bergen geopend door Adriaan van Dis. Tegelijk met de KunstlOdaagse start bij galerie The Obsession of Art (Molen straat 3, Bergen) de expositie 'The Collection'. Deze loopt van 21 oktober tot en met 23 december. De tentoon stelling is te zien van donderdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.30 uur en elke zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Tijdens de KunstlOdaagse is The Obsession of Art alle dagen geopend van 1.00 tot 17.30 uur. Werken uit de eigen verzameling wor den ter verkoop aangeboden. Emotie, dynamiek, sterk kleurgebruik en hoge professionaliteit in hedendaagse con text zijn bepalende kenmerken van dit tableau van wereldberoemd en wereld talent. Getoond worden schilderijen, triple-a-silkscreens en bronzen. The Obsession of Art toont schilderijen van Robert Heindel, Carmelo Sortino, Peter Westcott, Carol Matyia-Ross en uit Nederland Kathe Ruyssenaars, Marion van Nieuwpoort, Paula Evers en Elies Auer. Te zien zijn tevens bron zen van Joris Verdonkschot, Marjolijn de Bruin en Anita Franken. HEILOO - Veel publiek kwam afgelopen zaterdag een kijkje nemen tijdens de open dag van de brandweer aan het Rosendaal. De dag was georganiseerd in het kader van de Nationale Brandpreventieweek. Blusv oer tuigen konden worden bekekener waren verschillende demonstraties en het publiek kon zelf onder begeleiding een brandende container blussen. Verder was er voorlichting over brandpreventie en werden rookmelders verkocht. (Fotostudio Starfield) HEILOO - In de vijfde ronde van de interne competitie van schaakvereni ging Oppositie mocht de trotse koplo per Van der Wal het opnemen tegen De Jager, die altijd wel wat bijzonders in petto heeft. Hij trakteerde Van der Wal op een venijnig koningsgambiet, die dit zonder blikken of blozen op zich af liet komen. Luchthartig omzeilde Van der Wal alle problemen en zadelde zijn opponent met een gevaarlijke f-pion op. Ondersteund door een toren, een paard en een dame in de achterhand, zorgde het minst gevaarlijke stuk voor zoveel problemen dat het taaie verzet van De Jager op een artistieke manier gebroken werd. Limmen en Folkertsma speelden een op het oog oersaaie partij, maar schijn bedriegt altijd. De dreigingen die bei den in de stelling hadden gevlochten, ontploften even plotseling als fraai, want Folkertsma wist met een uitge kiende combinatie belangrijk positio neel voordeel te behalen dat door Limmen niet meer kon worden geneu traliseerd. De Lange en Neering zoch ten langdurig naar aanknopingspunten in een lastig te hanteren stelling waarin van alles mogelijk was. Lange tijd had De Lange het beste van het spel' en moest Neering niet alleen oplettend zijn maar ook met creatieve tegenacties zijn kansen proberen waar te nemep. In tijdnood zette De Lange onnauwkeurig voort en kon direct zijn koffers pakken Tuinstra mocht het opnemen tegen Kracht die een desastreuze seizoenstart kende. In een door de witspeler vlot gespeelde opening liet hij toch een steekje vallen, waardoor Kracht een sleutelstuk kon pennen. Om de druk op te voeren offerde Kracht in het mid denspel de kwaliteit, wat hij later met voordeel weer terug won. Het resteren de toreneindspel leverde na een her schikking van de stukken geen proble men meer op. Door deze overwinning verlaat Kracht de kelder van het klas sement. De uitslagen: Manni - Maas 1-0, Bosma Langereis 0-1, Limmen - Folkertsma 0- 1, V.d. Werff - Huffnagel 1-0, A. v.d. Brink - Reus 1-0, B, Woudstra - v. Etten 0-1, Jonkheer - Hassing 0-1 (reglemen tair), Blom - Sauer 0-1, Jongkind - Horninge 1-0, Koenders - Bik 1-0, De Jager - v.d. Wal 0-1, Niehaus - Kraayenbrink 1-0, J. de Lange - Neering 0-1Tuinstra - Kracht 0-1 HEILOO - Afgelopen vrijdag speelde HZV de Witburger de lastige uitwed strijd tegen ODI/Megategel in Den Helder; de derde competitiewedstrijd van de groen-witte brigade werd in een 3-5 overwinning omgezet. De wedstrijd was er één met twee ge zichten: de eerste helft was ODI duide lijk de sterkere ploeg, wat ook resul teerde in een 2-0 tussenstand na twintig minuten. Pas aan het einde van de eer ste helft kroop HZV uit zijn schulp en dat leidde tot een zeer goede tweede helft. Het was dan ook Rocco van Velzen die, na een langdurige blessure weer actief in de zaal, de 2-1 op het sco rebord zette. Doordat HZV korter op de tegenstander ging spelen, kwam ODI niet meer in zijn favoriete spel. HZV kwam tien minuten voor tijd, na goed aangeven van Ralf Mulder, door HEILOO - Vrijdag 20 oktober houdt Buk Buk weer een TnT danceparty. Dat betekent weer ouderwets een avond lang alleen maar dancemusic van het allerbeste soort, gedraaid door de allerbeste dj's. De toegang is gratis en de deuren gaan open om 21.00 uur. Zaterdag 21 oktober treedt de band Pigmeat op. Pigmeat speelt elk jaar in de Buk en dat betekent telkens weer een groot feest met alle soorten mu ziek. Dit gezelschap, bestaande uit twee man, speelt naar hartelust ska en meteen daarna een rocknummertje. En let op: elk jaar hebben zij weer een ver rassing in petto, wat de feestvreugde doet vergroten. Voor deze avond geldt een toegangsprijs van f 10,-. De deuren gaan open om 21.00 uur. Buk Buk is op zoek naar nieuwe mede werkers. Lijkt het je wat om in de Buk Buk te gaan werken? Ga dan dit week end langs om de sfeer te proeven. Pigmeat. Dennis Koppes op gelijke hoogte. Drie minuten later stond Koppes ook aan de basis van de 2-3 door Remco Homan. Lang kon HZV, dat zonder de licht geblesseerde Jan Schoorl aantrad, niet genieten van deze voorsprong. Want meteen na de aftrap schoot ODI de 3-3 achter keeper Rob Zoon. Met nog twee minuten op de klok leek het erop dat beide ploegen genoegen moesten nemen met een punt; echter na een lange uitworp van Rob Zoon, werd Remco Homan onreglementair gestuit door de keeper van ODI. De toegeken de vrije trap werd in tweede instantie 'ingeschoten door Steven Ursem: 3-4. ODI ging nog wel op zoek naar de gelijkmaker door met een meevoetbal- lende keeper te gaan spelen, maar bal verlies aan Helderse zijde gaf Remco Homan de gelegenheid om de vijfde HZV-treffer te scoren. Aanstaande vrijdag speelt HZV om 20.40 uur zijn eerste thuis wedstrijd van het seizoen in Het Vennewater tegen promovendus en tevens koploper Zwaag. HEILOO - Met een daverende 24-7 werd de nummer twee in de veldcom- petitie, Tornado uit Heerhugowaard, opzij gezet door de dames 1 Foresters handbalploeg van coach Bertus Min nes. In het begin ging het nog moei zaam en kon de ploeg zelfs alleen op voorsprong komen door goed benutte strafballen van Sandra Boerlage. Daar na werd het verschil duidelijker, vooral toen bleek dat de verdediging van De Foresters er prima uitzag. Deze ploeg verdient het kampioenschap volop als het zo weet door te gaan. Met het tweede ging het zondag niet zo goed. Met 13-3 werd er verloren van een zeer sterk Meervogels uit Aker sloot, dat zeer geroutineerd elke kans benutte. De A-jeugdpIoeg kon het niet bolwerken tegen Hugo Girls uit Heer hugowaard. Er werd met maar liefst 27- 8 verloren, en ook zij weten wat er in de zaal moet gebeuren als ze weer zo hoog moeten spelen. De B-jeugd en de D-jeugd waren vrij, maar de C-jeugd kon wel aan de bak tegen het sterke Meervogels. De eind stand werd 13-3 in het voordeel van de Akerslootse ploeg. EGMOND - In het Gebouw naast de NH-kerk in Egmond aan Zee wordt op woensdag 25 oktober de maandelijkse ouderenochtend gehouden. Om 10.00 uur staat de koffie klaar. Daarna kunt u luisteren naar de heer Van Pel, die als schelpenverzamelaar bekend is over de hele wereld. Voor vervoer kunt u bellen op 24 oktober met mevrouw Prins, 072- 5062055. EGMOND - Het Museum van Eg- mond is tot en met vrijdag 27 oktober geopend van maandag tot en met zon dag van 14.00 uur tot 16.00 uur. Te zien is de tentoonstelling 'Stormen en Strandingen'. In het museum is een nieuwe serie kaarten te koop van teke ningen van Jacob Admiraal. De teke ningen beelden strandingen uit die rond 1730 hebben plaatsgevonden bij Camperduin. EGMOND - Het tweede Hakkeloren Toernooi was een echt herfsttoernooi met veel regen, wind, een bleek zonne tje, een temperatuur van ongeveer 15 graden en afgevallen bladeren op de perfect onderhouden banen. Het toer nooi, een 40-plus veteranen dubbel toernooi in de speelsterktecategorieën Cl, C2, Dl en D2, besloeg twee opeen volgende weekends. Op vrijdag 6 okto ber ging het van start en op zondag 15 oktober werden de finales gespeeld. De 304 deelnemers kwamen van verschil lende verenigingen. De uitslag was als volgt. De prijswinnaars in het hoofd toernooi waren H DC11B. de Boer en L. Barbé;2. R. IJkel en A. Indri. DDC1: 1W. Leeftink en M. van der Helm; 2. R. de Kruyver en R. Leijen. GDC1: 1. B. de Boer en A. Balk; 2. A. Indri en S. Liefting. HDD1:1R. van Gennip en T. Meyer; 2. A. Groen en A. Dekker. DDD11L. Laman en J. v.d. Klis; 2. A. de Graaf en T. Piersma. GDD11Peter Slot en Yvonne Vreeswijk; 2. Jaap Hopman en Astrid Langedijk. HDD2: 1. Cor Swart en Jaap Hopman; 2. N. Jogejans en J. Ruyter. DDD2: 1. Lida Soonius en Marian Belleman; 2. T. Schoon en H. Slot. GDD2:1. Cor Swart en Heieen Zwart; 2. Jan Zonneveld en Rineke Houtenbos. De prijswinnaars in de verliezersronde waren HDC1: 1. V. Koeman en B. Brouwer; 2. J. Lekkerkerker en M. van Ginkel. DDC1: 1. A. van Dalen en G. van Sikkelerus; 2. Hanna Roelofsen en Trees van der Voort. GDC1: 1. Jan Spaans en Joke Beentjes; 2. Gerard en Hanna Roelofsen. HDD1: 1. M. de Bóeren en W. Wittebrood; P. Kootker en B. van Dok. DDD1: 1. Afra Tromp en Lia van Amstel; 2. Ineke de Waard en Diana Serbrock. GDD1: 1. E. en M. Hemelrijk; 2. P. Kooy en L. Kooy. HDD2:1. K. Ootjers en E. Hemelrijk;2. Cees de Waal en Kees van der Pol. DDD2: 1T. Pronk en R. Verlaan; 2. L. Zonneveld en A. Mul. GDD2:1. Jos en Tineke Houtenbos; 2. M. en R. Pluymers. AKERSLOOT - Uit een bedrijfsauto die geparkeerd stond op de Boschweg werd op woensdag 11 oktober een digi tale fotocamera gestolen. Omstreeks 04.30 uur ging het alarm van de auto af. Dit werd veroorzaakt omdat het ach terportierraam werd ingeslagen. Hier na zag men kans de digitale camera vanaf de achterbank weg te nemen. HEILOO - Op vrijdag 20 en zaterdag 21 oktober zal in winkelhof 't Loo anti quariaat Kordula voor de tweede maal een keuze presenteren uit haar voor raad tweedehandsboeken. U zult een ruim aanbod vinden van literatuur, thrillers, kinderboeken, natuur-, cul tuur- en geschiedenisboeken. De boe kenmarkt vindt plaats op het plein bij Albert Heijn. HEILOO - De uitslagen van dames bridgeclub Sans Atout van woensdag 11 oktober: A-lijn: 1. Slob - Schaffer 57,92, 2. Hoogland - Mulder 56,67. B- lijn: 1Schaap - Zijlstra 62,50,2. Dekker - Bierman 57,92. C-lijn: 1. Oosterwijk - Warmenhoven 56,67, Poland - V. Aken 56,67, Tonino - Motta 56,67. D-Iijn: 1. Nieuweboer - Haak 62,92, 2. Kemper - Rozen 60,83. EG MOND/B ERG EN - Vandaag, woensdag 18 oktober, vinden de gemeenteraadsverkiezingen plaats voor de nieuwe gemeente Bergen. Dan bepalen de inwoners van de gemeente Bergen, Egmond en Schoorl welke par tijen de komende vijfjaar de koers van nieuw Bergen mogen uitzetten. De drie gemeenten bieden deze avond een gevarieerd programma aan in het gemeentehuis van Bergen aan de Elkshove 1, dat op deze avond vanaf 19.30 uur geopend is. Zo vindt de eerste publieke presentatie van het logo voor de nieuwe gemeente Bergen plaats. Rond de klok van 21.00 uur wordt de uitslag van de gemeenteraadsverkiezin gen bekendgemaakt. Bovendien staat er een politiek forum op het program ma en zorgt een bandje voor muzikale opluistering. EGMOND - Op zondag 22 oktober organiseert de Stichting Historisch Egmond een programma met als thema 'Het Slot op den Hoef'. In het His torisch Informatie Centrum (HIC) te Egmond aan den Hoef krijgt u een rondleiding door de expositie over het eens grootste middeleeuwse kasteel van Nederland. Schilderijen geven een tijdsbeeld van het kasteel en foto's geven een over zicht van de opgravingen in de jaren 1934-1937. Veel van de destijds opge graven voorwerpen zoals drink- en eet gerei, wapens en gebruiksvoorwerpen liggen tentoongesteld. Door middel van een driedimensionale presentatie kunt u zelfs een kijkje nemen in het kasteel en kunt u zich een indruk vormen van hoe het kasteel er destijds moet hebben uitgezien. Aansluitend aan de rondleiding wordt er een wandeling gehouden door het historisch deel van Egmond aan den Hoef. Onder leiding van een gids krijgt u het verhaal over de ontstaansgeschie denis van Egmond aan den Hoef en de vele mooie panden te horen. Tot slot worden ook de fundamenten van het Slot op den Hoef bezocht. Het programma begint om 14.00 uur in het Historisch Informatie Cnetrum, Slotweg 46 te Egmond aan den Hoef. De kosten bedragen f3,- per vol wasse- ne en f 1,- per kind. Aanmelden kan bij N. Wolf, tel. 072-5062344. Parkeer ruimte is voldoende aanwezig. Gemeentehuis Limmen Expositie van landschapsfoto's van Cees Beentjes. Te zien op werkdagen, behalve op vrijdagmiddag. Bibliotheek Akersloot Expositie van schilderijen van Ineke Haverman, te zien tijdens openingstij den. Gemaal 1879 Elke eerste zondag van de maand van 13.30 tot 16.30 uur is het gemaal aan de Fielkerweg 4 in Akersloot in werking te bezichtigen. Tevens expositie over watermolens, gemalen en archeologi sche vondsten. 'De wintereen doek van Erik Baart. BERGEN - Tijdens de KunstlOdaagse van 20 tot 29 oktober exposeert schil dersgenootschap Hallem uit Egmond in de spiegelzaal van het Oude Raet- huys, Raathuisstraat 2-4 in Bergen. Het genootschap bestaat uit Erik Baart, Huug Zentveld en Jos Apeldoorn, en is opgericht als samenwerkingsverband voor het organiseren van exposities en ter stimulering van de kunsten. De drie zijn autodidacten en beïnvloed door het figuratief expressionisme van begin deze eeuw tot de jaren zestig. Zentveld heeft vaak de mens als onder werp en doet qua kleurgebruik denken aan de Haagse en in sommige gevallen de Bergense school. Kenmerkend voor het werk van Apeldoorn zijn de helde re kleuren, vrolijke dorpsgezichten en soms bijna abstracte landschappen. Het werk van Baart heeft een ingetogen karakter door gebruik te maken van uitvergrote details en stille composities. Zentveld en Apeldoorn schilderen met olieverf terwijl Baart gebruik maakt van acryl. Onder de naam Hallem, de historische naam van Egmond-Binnen, als wel op. persoonlijke titel hebben de leden reeds diverse malen geëxposeerd in Egmond, Bergen, Heiloo, Noordeinde en Zottegem (België). In 1997 en 1998 heeft het genootschap een voormalig kruisgebouw in Egmond, in afwachting van de sloop, omgebouwd tot kunstzaal (het Hallemhuis-), waar diverse kunste naars uit de regio hebben geëxposeerd. EGMOND - Komende zaterdag wordt de tentoonstelling 'Van Binnenuit' geo pend in het voormalige Karmelklooster aan de Herenweg 269 in Egmond aan den Hoef. De expositie toont het dage lijks leven van de Karmelzusters, vast gelegd door de Egmonds fotograaf Armando Jongejan. Tevens worden attributen en een historisch beeldover zicht van het Karmelklooster door Dick Meiners tentoongesteld. Van 1931 tot 1997 heeft Egmond aan den Hoef een bijzondere gemeenschap gehuisvest: de Zusters van de Onge schoeide Orde van Onze Lieve Vrouw van de Berg Karmel. Na hun vertrek hebben Armando Jongejan en Dick Meiners het leven van deze unieke gemeenschap vastgelegd in woord en beeld: het project 'Van Binnenuit'. Amateur-historicus Meiners beschreef het ontstaan van deze mystieke gemeenschap, haar geloofsbeleving en rituelen alsmede de plaats, de bouw en de architectuur van het kloosterge bouw. Bijzondere aandacht is geschon ken aan de contacten en activiteiten naar en vanuit de Egmöndse gemeen schap. Het boek van Meiners, Van Binnenuit een historische beschrijving van de Karmel 1930-1997 en het boek van Armando Jongejan, Van Binnenuiteen tijdsbeeld in foto's, zijn verkrijgbaar tij dens de tentoonstelling. U kunt ook contact opemen met tel. 072-5070866 of 072-5063437. De expositie is geopend op 22, 28 en 29 oktober, 4, 5, 11 en 12 november van 12.00 tot 17.00 uur. Zuster Miriam in het koor. (Foto Armando Jongejan) EGMOND - Van zaterdag 28 oktober tot en met zaterdag 11 november zal er in de expositieruimte van Abdijkaarsen in Egmond-Binnen een verkoopten toonstelling worden gehouden van schilderijen gemaakt door leerlingen van De Alk. De Alk is een streekschool in Alkmaar voor zeer moeilijk lerende (verstandelijk gehandicapte) kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 20 jaar. Het doel van de expositie is om de mogelijkheden van kinderen met een Verstandelijke handicap kenbaar te maken aan een breed publiek. De leer lingen krijgen zo de kans zich optimaal te presenteren vanuit hun eigen moge lijkheden. Het tekenen en schilderen van de leerlingen wordt gekenmerkt door een zeer persoonlijke beeldtaal. Via het tekenen en schilderen kunnen zij gedachten, gevoelens of zomaar iets dat hen bezighoudt, uiten op een manier waarbij hun handicap nu eens geen blokkade is. De schilderijen vallen vooral op door een grote mate van expressiviteit en vormgevoeligheid. Het zijn zeer origi nele werken in acrylverf, pastel- en waskrijt, die door hun vormgeving en het schitterende kleurgebruik echte blikvangers zijn. De onderwerpen zijn vaak gekozen uit de directe omgeving of komen uit de herinnering van de maker. De opbrengst van de verkoop van deze schilderijen wordt gebruikt om het talent van deze leerlingen zo goed mogelijk te ontwikkelen, met beter materiaal en nieuwe technieken. Mede dank zij vele sponsors is het gelukt om voor deze tentoonstelling prachtige kunstkaarten en een hele mooie kunst kalender te laten drukken met afbeel dingen van het werk van de leerlingen. De kaarten en de kalender zullen voor het eerst tijdens de expositie te koop zijn. De opbrengst van de kunstkaarten zal geheel ten goede komen aan de verde re ontwikkeling van de teken- en schil derlessen op De Alk, terwijl de op brengst van de kunstkalender zal wor den gebruikt als extra financiële onder steuning voor het opknappen van de speelplaatsen van de school. De opening van de expositie zal op zaterdag 28 oktober om 15.00 uur wor den verricht door leerlingen van De Alk, die het thema van de expositie 'Van schilderen word ik blij' zelf zullen uitbeelden. De expositieruimte van Abdijkaarsen aan de Vennewatersweg 27 te Egmond- Binnen is geopend van maancjag tot en met zaterdag van 10.30 tot 16.30 uur. De toegang is gratis. EGMOND - Loopgroep Egmond uit Egmond-Binnen bestaat al zestien jaar en heeft ongeveer zestig leden. Een aantal daarvan zal op zaterdag 21 en zondag 22 oktober meedoen aan de IJsselmeerloop 2000. De totale afstand is 380 km, waarbij elke loper beurtelings 1200 m loopt, be geleid door een fietser, die de kaart leest en de loper voorziet van drinken en geestelijke bijstand. Ook 's nachts wordt er gelopen en de geschatte totaaltijd is circa 28 uur. De medelopers zitten in twee volgbusjes en elke groep neemt 30 km lopen voor zijn rekening, waarna men afgelost wordt door de tweede groep. Zeker 24 leden (lopers, fietsers, chauf feurs, begeleidèrs en masseurs) zijn actief bij dit evenement, waarvan de inschrijfgelden bestemd zijn voor een goed doel van het Nederlandse Rode Kruis, Mappo Mondo. Dit is een gespe cialiseerd gezinsvervangend huis in Wezep, waar acht ernstige zieke kinde ren met een korte levensverwachting dag en nacht opgevangen worden. Wilt u ook een bijdrage leveren, dan kan dit op gironr. 4426 t.n.v. Neder landse Rode Kruis, Den Haag, o.v.v. Mappa Mondo. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, te zien aan de Prinses Ma- rijkestraat la in Egmond aan Zee van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 18.00 uur. Galerie Conny van Kasteel Tot 19 november expositie van sculptu ren van Joop Hollanders en schilderij en van Norbert Thomas. Te zien van donderdag tot en met zondag tussen 15.00 en 19.00 uur aan de Noorder straat 4 in Egmond aan Zee. St. Historisch Egmond Expositie Het Slot op den Hoef, te zien in het informatiecentrum aan de Slotweg 46.Te zien op zondag van 14.00 tot 17.00 uur en dinsdag van 20.00 tot 22.00 uur. Galerie De Kapberg Expositie tot en met 5 november van werk in gemengde technieken en kera miek van Co van Assema, papier- en textielobjecten van Gerda Weijerman en schilderijen van Onno Bakker. De galerie aan de Slotweg 17 is open op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur. Abdijkaarsen Expositie van lithografisch werk van Olav Cleofas van Ovefbeek. Te zien van maandag tot en met zaterdag van 10.30 tot 16.30 uur aan de Venne watersweg 27 in Egmond-Binnen. VV St. Adelbert Fototentoonstelling op zaterdag 21 en zondag 22 oktober, t.g.v. het 50-jarig bestaan van de voetbalclub. Te zien van 10.00 tot 17.00 uur in de kantine aan het Luilaantje in Egmond-Binnen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 6