Hoger vastrecht en lagere kiloprijs College komt met diftartarieven uim- co cc GS O'Ffci 072 5331895 Vrijblijvende Waardebepaling? Broekman /BcIkma krant CLVÜkf u_£> iïB 'êÊÊÊÊÊÊÊÊÈÈÊÈÊÈMÈk BORDEN mmnamiiinl Gevelbelettering nodig? 7* Pll^-f I - - I NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN ZAALVOETBAL 1— CO LJU - FALKLAND TONEEL APELLA Aktiecomite DIFTAR NEE Dé Hy^theekwinkel Relaxen op de wmmm 65e JAARGANG NO. 43 25 OKTOBER 2000 üJ u J Drukkerij uitkijk post bv Woonwensenonderzoek in Heiloo Open huis Willibrorduskerk Maarten van Roozendaal in Buk Buk Appie Baantjer signeert in 't Loo Golfclub Heiloo zet plannen door Foster Parents Plan in't Loo Tweedehands boekenmarkt VRIJDAG 27 oktober SPORTHAL 't VENNEWATER 20.40 uur HEREN 1 THE COUNTERS 1 ...thuis in Heiloo. PRESENTEERT: 'Glazen speelgoed' Tim van der Sluijs gaat 'Koppensnellen' in de Beun Geslaagd Geslaagd Inl. W.H.F Albers 5337575, H.R. Boon 5336715, W.A. Gomes 5334588, H. Greeuw 5331280 reclameproducties Tel. 072-532 10 65 Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwïnkel heelt er dé hypotheek voor! Regio Noord' Kennemeriand SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 binnenhuisarchitectuur Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binneri, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm' 83 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzórgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - De gemeente Heiloo houdt de komende drie weken een telefoni sche enquête om meer inzicht te krij gen in de woonwensen van haar inwo ners. Het onderzoek vindt plaats in het kader van het op te stellen gemeente lijk Volkshuisvestingsplan. Het onder zoek wordt uitgevoerd door het onder zoek- en adviesbureau Companen uit Arnhem in opdracht van de gemeente Heiloo. De uitkomsten worden ge bruikt om te bepalen welk type wonin gen in de komende jaren gebouwd moeten worden en welke aanpassingen eventueel in de bestaande woningvoor raad nodig zijn. In de regio heeft het Samenverwer- kingsverband Noord-Kennemerland (SNK) onlangs een woonwensenonder zoek gehouden om invulling te kunnen geven aan het regionaal volkshuisves tingsplan. De gemeente Heiloo vindt het noodzakelijk om daarnaast in haar eigen werkgebied het woonwensenon derzoek te verdiepen tot lokaal niveau en wat specifiekere informatie te ver krijgen. Het Volkshuisvestingsplan moet aange ven wat de rol, positie en visie van de gemeente is ten aanzien van wonen in Heiloo de komende jaren. Daarnaast komt in dit plan ook de, huidige wo ningmarktsituatie, toekomstige wo ningbehoefte, doelgroepen van het volkshuisvestingsbeleid, woningverde ling, leefbaarheid en uitbreiding met nieuwbouw aan bod. Uit het adressenbestand van KPN Telecom zijn ruim duizend huishou dens uit de gemeente geselecteerd. De ze inwoners kunnen vanaf 23 oktober in de avonduren of op zaterdagochtend worden benaderd door het onder zoeksbureau met vragen over eventu ele verhuisplannen en woonwensen. Ook kan gevraagd worden naar enkele kenmerken van het (toekomstige) huis houden wat betreft grootte, samenstel ling en leeftijdsopbouw. HEILOO - Hef college van burgemees ter en wethouders gaat met een nieuw, uitgewerkt voorstel naar de leden van de commissie Grondgebiedszaken over de tarieven voor afvalstoffenheffing 2001, die bij de invoering van diftar zouden kunnen gaan gelden. De com missie spreekt hier woensdag 15 november over. Het college legt de commissie nu een definitief voorstel voor. Eerder is al over drie mogelijke modellen voor tarieven bij invoering van diftar ge sproken in de commissie. De belang rijkste aanpassing die het college nu voorstelt betreft de hoogte van het vas trecht en de hoogte van de variabele kosten. Het college stelt nu een lagere kiloprijs voor en een iets hoger vast recht. Het college stelt nu voor om de kiloprijs voor restafval vast te stellen op 45 cent in plaats van het eerdere voorstel van 65 cent. De prijs voor gft- afval zou nu op 40 cent per kilo komen in plaats van 60 cent. Het voorstel van het college betekent wel een vastrecht van 166 gulden in plaats van de eerder genoemde 1 (X) gulden. Tot deze aanpassing heeft het college besloten omdat het denkt daarmee eventuele risico's zo klein mogelijk te houden. Het college heeft bij een eerste bespreking in september de boodschap van de commissie meegekregen om een laag vastrecht te kiezen. Met dit defini tieve voorstel denkt het college de gewenste milieuresultaten te halen, de financiën goed op orde te hebben, het door de bevolking gevreesde ontwijk- gedrag te voorkomen en zo meer draagvlak te creëren onder de inwo ners van Heiloo. Restafval het duurst De kiloprijzen voor groen en grijs zijn verschillend. Het college stelt voor res tafval (het duurst om te verwerken) een tarief van 45 cent per kilogram voor. Voor het groene afval wil het col lege een lager tarief hanteren, te weten 40 cent per kilogram. Het tarief is lager, maar niet veel lager om te voorkomen dat grijs afval in de groene rolemmer verdwijnt. Voor het grof afval gaat het college uit van een tarief van 45 cent per kilogram. Willen inwoners het grof afval laten halen, dan komen daar nog voorrij kosten van 20 gulden bij. Het college denkt dat met dit nieuwe voorstel een prikkel uitgaat om afval goed te scheiden en afval te beperken, bij voorbeeld gft-afval zelf te composteren. Een meerderheid van de commissie (de fracties van CDA, PvdA en VVD) heeft het college geadviseerd om de investeringskosten die nodig zijn om diftar in te voeren in één keer af te schrijven; dit betekent een lastenver lichting voor de inwoners van Heiloo ten opzichte van de oorspronkelijke diftarplannen ter hoogte van een be drag van 32 gulden in 2001 per huis houden. Dit wordt met het vastrecht verrekend en daarmee komt dit vast recht op 166 gulden per huishouden per jaar. HEILOO - Op zaterdag 28 oktober is er van 14.00 tot 16.00 uur open huis in de Willibrorduskerk aan de Westerweg. Parochianen en andere belangstellen den zijn deze middag welkom om met eigen ogen te zien hoe de verbouwing en de gedeeltelijke nieuwbouw van de kerk en het parochiehuis verloopt. Deze verbouwing startte in het voor jaar en is nu bijna voltooid. Het pasto raal centrum, met daarin een ontmoe tingsruimte, de keuken en de toiletten, is vrijwel klaar. De afwerking zal nog tot begin volgend jaar duren. In de kerk is inmiddels vloerverwarming gelegd. Als de vloer over enkele weken goed droog is, kan het linoleum worden gelegd. Daarna kunnen de banken uit de Moeder Godskerk, die momenteel door vrijwilligers worden aangepast, worden herplaatst. De planning is dat de kerk op 17 no vember door de aannemer wordt opge leverd. Het werk is dan nog niet klaar, maar het is de bedoeling dat de kerst viering in elk geval in de Willibrordus kerk wordt gehouden. De pastorie wordt aan het eind van dit jaar opgele verd, zo is nu de verwachting. Na de terugverhuizing uit de Moeder Godskerk, die tijdelijk onderdak biedt aan de parochianen van de Willibror duskerk, zal de Moeder Godskerk tij dens een plechtige viering worden overgedragen aan de Samen-op-Weg gemeente. Deze ontstaat uit het samen gaan van de Hervormde Gemeente (die nu nog in de Witte Kerk huist) en de Gereformeerde Kerk. «iwi&g Maarten van Roozendaal HEILOO - Vrijdag 27 oktober draait dj Beukenootje weer een frisse mix van alles wat leuk klinkt en neigt naar de jaren '80. Deze avond gaan de deuren gratis open om 21.00 uur. Zaterdag 28 oktober is er een optreden van cabaretier Maarten van Roozen daal in de Buk. Maarten van Roozen daal is al een 'oudgediende' in het thea tercircuit. Hij heeft veel optredens gedaan, solo en in groepsverband, door het hele land. Maarten van Roozendaal kan je laten lachen en huilen tegelijk, over serieuze en over humorvolle onderwerpen. Dit keer staat hij alleen op het podium, geholpen door mooie liedjes, een piano en een kruk. Voor deze avond geldt een toegangsprijs van f 10,-. De deuren gaan open om 21.00 uur. Er is geen voorverkoop. HEILOO - Aanstaande zaterdag zal in winkelcentrum 't Loo detectiveschrij ver Appie Baantjer van 14.00 tot 16.00 uur zijn nieuwste boek signeren. Het boek is getiteld 'De Cock en de dwaze maagden' en is verkrijgbaar bij Boek handel 't Loo. Tevens is die middag de educatieve boekenschrijver John Bak kenhoven aanwezig. Hij zal zijn boeken 'Wizzewaz' (deel 1 en deel 2) signeren. Deze boeken zijn ook verkrijgbaar in Boekhandel 't Loo. 2001 'Gewenningsjaar' Zonder de invoering van diftar betalen éénpersoonshuishoudens 360 gulden per jaar en meerpersoonshuishoudens 603 gulden per jaar aan afvalstoffen heffing. Deze bijdrage vervalt en daar voor in de plaats komt een lager vast recht en de kiloprijs per aangeboden kilo's afval, glas, papier en textiel blij ven gratis in te leveren. Het eerste half jaar 2001 wordt een gewenningsjaar: in de eerste helft van 2001 zal de gemeen te de helft van de 'oude' tarieven van de afvalstoffenheffing in rekening brengen. Het tweede halfjaar van 2001 betalen de inwoners de helft van het nieuwe vastrecht, en dat zou dan 83 gulden worden plus de kiloprijs die dan geldt. Vanaf januari 2001 ontvangen inwoners van Heiloo per kwartaal een overzicht van de ingeleverde kilo's afval, zodat de gelegenheid bestaat om inzicht te krijgen in het eigen 'afvalgedrag'. Het biedt, tegelijkertijd de gelegenheid om het gedrag aan te passen voordat in de tweede helft van 2001 daadwerkelijk op basis van kilo's afval afgerekend gaat worden. Het definitieve voorstel van het college over de tarieven bij invoering van diftar volgend jaar wordt woensdag 15 no vember besproken in de commissie Grondgebiedzaken en vervolgens in de raadsvergadering van december. HEILOO - De Golf- en Countryclub Heiloo (GCH) gaat door met haar plannen voor de aanleg van een 9-holes golfbaan aan de zuidoostkant van Heiloo. Tijdens een onlangs gehouden vergadering gaf een deel van de 250 leden aan een of meer certificaten in de golfgrond te willen kopen. De definitie ve verkoop van de certificaten vindt plaats op 21 november in het Golden Tulip Hotel in Heiloo. Op zijn laatst eind 2004 moet de golf baan aangelegd zijn op het terrein dat begrensd wordt door de A9, Lagelaan, Oosterzijweg en Ypestein. Om dit mo gelijk te maken moeten echter eerst het streekplan en het bestemmingsplan herzien worden. Daarna kunnen de vergunningen afgegeven worden.De Golf- en Countryclub is nog steeds op timistisch gestemd: zij denkt dat de baan, die maximaal 475 leden kan ber gen, er eind 2003 al kan liggen, als alle procedures voorspoedig Verlopen. De golfbaan wordt gefinancierd door de uitgifte van in totaal 475 grondcerti- ficaten. Op 21 november wordt een eerste tranche van 300 certificaten a f 7500,- uitgegeven. De overige certifi caten worden bij aanleg van de baan uitgegeven. Belangstellenden kunnen zich melden bij de secretaris van de golfclub, tel. 072-5332275, of schrijven naar Postbus 62,1850 AB Heiloo. HEILOO - Op vrijdag 27 oktober van 17.00 tot 21.00 uur staat Foster Parents Plan wederom in winkelcentrum't Loo te Heiloo. De vrijwilligers zullen de post en correspondentie van de Foster Parents graag in ontvangst nemen. Verder zal aan geïnteresseerden infor matie over de doelstellingen van Foster Parents Plan worden gegeven. HEILOO - Op zaterdag 28 oktober houdt de Stichting Ouderenwerk van 10.00 tot 13.00 uur weer een tweede hands boekenmarkt in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Ouderen werk georganiseerde sociaal-culturele activiteiten en goede doelen. Wie nog boeken en platen heeft en die eigenlijk wel kwijt wil, kan bellen naar de Stich ting Ouderenwerk (tel. 072-5331297) dan halen de medewerkers de boeken bij u op. Maar brengen naar het Trefpunt kan ook. Zeeweg zo, 1852 CR Heiloo in fo vos make laar dijnt ww w* vos m a kelaa id i jn t FALKLAND TONEEL van Tennessee Williams in theater De Beun. (Zie adv. elders in dit blad). VAN DER Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl MDAT1EDERVAARWE EEN BIJZONDERE IS Tim van der Sluijs Foto Eric de Bree) HEILOO - Op dinsdag 31 oktober wordt het uitkijken geblazen in theater de Beun. Want dan betreedt cabaretier Tim van der Sluijs het podium met zijn programma met de veelzeggende titel 'Koppensnellen'. Tim van der Sluijs staat garant voor een avond intelligent en actueel cabaret. De Nederlandse politie en het dagelijk se wereldnieuws bepalen een groot deel van deze voorstelling. Een klassie ke cabaretvorm in een moderne jas. Een eigentijds cabaretprogramma bo ven op het actuele nieuws. Lees dus regelmatig de krant, dan ontgaat u niets. 'Koppensnellen' is een avond cabaret van hoog niveau.Tim van der Sluijs laat zich moeilijk vergelijken met de nieuwe generatie cabaretiers. Banaliteiten en Uitvaartverzorging Heiloo e.o. grofheden weet hij prima te omzeilen, zonder zich daarbij wind uit de zeilen te nemen. Tim zoekt het in de subtiliteit van intelligente, inhoudelijke grappen. Op zijn geheel eigen wijze gaat hij tijds verschijnselen te lijf. Veel prachtige, ontroerende en humoristische liedjes, een hoog tempo en een hoge grapdicht heid. De voorstelling begint om 20.15 uur. Kaarten a f25,- (CJP en 65-plus f22,50) zijn te koop aan de kassa van de Beun, Willibrordusweg 2 in Heiloo, van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur, tel. 072-5333156. HEILOO - Aan de Universiteit van Leiden is plaatsgenote Susan Gonet onlangs afgestudeerd voor haar studie notarieel recht. HEILOO - Aan de Universiteit van Amsterdam is plaatsgenoot Geert'-Jan Baltus afgestudeerd in de richting Communicatiewetenschappen. LEZERS OPGELET: Deze week of volgende week komt de gele anti-diftarfolder met antwoordbon bij u in de brievenbus. NVM Henny Stoop Tel: 072 - 532 03 45 RSGROEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren actiefin de regio (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaard). Kennemerstraatweg 125-1851BO-HEILOO tel. 072 5320322 Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemeriand. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. Cm |V/V |v I - Badkamerinstallatie I I V.^ I I IVI #-\ VJl - Centrale verwarming - Dakbedekking INSTALLATIEBEDRIJF - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 mm y&gaf 3795.- De toren van de Willibrorduskerk ging dit voorjaar als eerste in de steigers. (Archieffoto) Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte silhouet binnenhuisarchitectuur Kennemerstraatweg 99 Heiloo telefoon: 072 533 1 1 99

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 1