I 6 HEILOO WoonKeur: de nieuwe standaard voor nieuwbouwwoningen! PERSONEELSADVERTENTIE Herhaalde oproep Leden gezocht voor Klankbordgroep Stationsomgeving Daarom zoeken wij Vergadering Wvg-platform Heiloo-Limmen c E N T UITKIJKPOST - 25 OKTOBER - PAGINA 4 G HEILOO Bij de vaststelling van de ontwikkelingsvisie Stationsomgeving is besloten een klankbord groep in het leven te roepen om het totale proces te begeleiden. Bedoeling is, dat de leden van deze klankbordgroep 'klankborden', ofwel discussiëren en argumenteren met het team dat uitvoerend en bestuurlijk voor het totaal van het proces verantwoordelijk is. Vertegenwoordigers namens onze inwoners; één bewoner van Heiloo wonende in de Stationsomgeving en één inwoner van Heiloo wonende buiten de Stationsomgeving. Wilt u ons behulpzaam zijn en de uitdaging aangaan én heeft u affiniteit met bovenge noemde zaken, laat het ons dan weten. U kunt uw brief richten aan Gemeente Heiloo De heer J.C. Geerlings Antwoordnummer 1525 1850 VB, Heiloo O.v.v. Klankbordgroep Stationsomgeving Een postzegel plakken is niet nodig. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J.C. Geerlings, telefoonnum mer (072-) 5356752. Via de Klankbordgroep wil de gemeente Heiloo horen wat er leeft bij belanghebbenden. De Klankbordgroep gaat bestaan uit mensen die wonen in het gebied zelf en de gemeente Heiloo. Een willekeurige treinreiziger, een vertegenwoordiger van de winkeliers, van de Nederlandse Spoorwegen en van de Kamer van Koophandel. Van de mensen die aan de Klankbordgroep vraagt de gemeente ongeveer vijf keer per jaar bijeen te komen om te overleggen over de ontwikkelen, voortgang, eventuele aanpassingen in de plannen en dergelijke. Overigens houdt de gemeente u op de hoogte van de ontwikkelingen door publicaties op deze gemeentelijke informatiepagina. Wat is WoonKeur? Jarenlang hebben landelijk de overheid en aanbieders bepaald wat er gebouwd zou moe ten worden. Vanwege het woningtekort was de hoeveelheid te bouwen woningen belangrijker dan de kwaliteit. De laatste jaren is het kwanti tatieve woningtekort omgeslagen in een vraag naar woningen met een hogere kwaliteit. Om deze kwaliteit te bereiken, zijn er door diverse consumentenorganisaties eisenpakketten en keurmerken ontwikkeld. De kans dat bij een willekeurig architectenbureau meerdere, elkaar overlappende en niet verenigbare eisenpakketten te vinden zijn is intussen groot In het productencertificaat WoonKeur zijn al deze eisen bij elkaar gebracht en op elkaar afgestemd. Hierbij is gekozen voor een erken de certificatiestructuur om de onafhankelijkheid en betrouwbaarheid maximaal te waarborgen. WoonKeur is dus een samensmelting van al bestaande eisenpakketten op het gebied van woonkwaliteit. Deze bestaande eisenpakketten zijn: het Seniorenlabel, het Handboek voor Toegankelijkheid, de Vrouwen Advies Commissie- Kwaliteitswijzer en het Politiekeurmerk Veilig Wonen voor Nieuwbouw. WoonKeur heeft hier mee de overlap die tussen de verschillende eisenpakketten bestond en de tegenstrijdigheden daarbinnen weggenomen. Bovendien zijn nieuwe inzichten en normen verwerkt. Waarop zijn WoonKeureisen van toepassing De WoonKeureisen zijn van toepassing op de woonomgeving, het woongebouw en de woning voor zover die onder de directe verant woording van de opdrachtgever vallen. De eisen zijn opgedeeld in drie thema 's: gebruikskwaliteit, veiligheid en toekomstwaarde (duurzaam bouwen is buiten beschouwing gelaten gezien de bouwtechnische eisen die daarin voorkomen). WoonKeur kent een verplicht basispakket en drie pluspakketten: Pluspakket Gebruikskwaliteit Pluspakket Veiligheid Pluspakket Toekomstwaarde. De drie pluspakketten zijn niet verplicht maar worden wel aanbevolen. Door de pluspakket ten kan een hogere score op de drie thema 's worden gehaald. Met het pluspakket veiligheid wordt voldaan aan de eisen van het Politiekeurmerk Veilig Wonen Nieuwbouw. Dit keurmerk blijft overigens afzonderlijk bestaan. Opdrachtgevers kunnen zich echter ook via SKW (Samen Kwaliteit Waarborgen) aanmel den voor het Politiekeurmerk. WoonKeur is ondergebracht bij een certifice- De leden van het Wvg-platform (Wet voorzie ningen gehandicapten) Heiloo en Limmen overleggen op donderdagmiddag 2 november 2000 met de Wvg-wethouders en Wvg-ambte- naren van Heiloo en Limmen. In dit Wvg-platform zijn ouderen- en gehandi captenorganisaties vertegenwoordigd. U kunt uw ervaringen op het gebied van de uitvoering van de Wet voorzieningen gehandi capten doorgeven aan mevrouw G. Ris- Dekker, telefoonnummer (072) 533 24 29. Ook suggesties zijn welkom. Alle reacties worden vertrouwelijk behandeld. rende instelling, het Samen Kwaliteit Waarborgen (SKW) Certificatie B.V. Deze instelling wordt gecontroleerd door de Raad voor Accreditatie. Het SKW keurt en contro leert ieder aangemeld ontwerp dat wordt inge diend door de opdrachtgever en levert uitein delijk een productcertificaat op basis van de NEN-EN 45004 normen. Het ingediende ontwerp wordt naast het SKW beoordeeld door een WoonKeurAdviesGroep (WAG). De WAG bestaat uit ervaringsdeskundi gen afkomstig uit de ouderenbonden, Vrouwen Advies Commissie 's (VAC), gehandi captenplatforms en politie. Naast moeilijk meetbare onderwerpen advi seert deze laatste groep ook over onderwer pen die alleen gelden in specifieke situaties, maar die vooral van belang zijn voor een bepaalde doelgroep en die specifiek zijn voor een bepaalde locatie. Daarbij worden lokale verschillen zoveel mogelijk gehonoreerd. Een opdrachtgever kan een advies van de WAG (gedeeltelijk) naast zich neerleggen als hij dit beargumenteert. Meer informatie Wilt u meer weten over WoonKeur? Dan kunt u tijdens de openingstijden terecht in de bene denhal van het gemeentehuis of bij de biblio theek. Hier is uitgebreidere informatie beschikbaar met betrekking tot WoonKeur. Heeft u vragen, dan kunt u contact opnemen met de heer M. Stijkel van de afdeling VROM, telefoonnummer (072-) 535 67 54. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - Diabetes Fonds Nederland van 29 oktober tot en met 4 november 2000 De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen aan de familie F. van den Berg, De Nollen 1 te Heiloo voor het oprichten van een vrijstaande woning op het perceel Burenweg 6. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stuk ken liggen vanaf donderdag 26 oktober 2000 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksba- lie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur alsmede iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnummer (072-) 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inza ge liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden: Vennewatersweg (t.o. Texaco tankstation) - bouwen financieel dienstencentrum Rabobank; Heerenweg 15 - vergroten woning; De Kandelaar 7 - plaatsen berging; Westerweg 11 - vernieuwen berging. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnum mer (072-) 535 67 37 of 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaam heden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan onder de tele foonnummers (072-) 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te verle nen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. De Waard 121 - vergroten woning; Holleweg 151 - vernieuwen berging; Kennemerstraatweg 301 - bouwen van 5 appartementen en parkeerkelder; De Wildtlaan 1 - vergroten woning; Obriglaan 63 - vergroten woning; Jan Schuijtlaan 9 - plaatsen berging; Kennemerstraatweg 330 - veranderen winkel in kantoor; Hoogeweg 56a - plaatsen kas; Runxputteweg 32a - vergroten woning. Slimpad 18, St. Radboudschool- plaatsen van 3 noodlokalen voor de duur van max. 1 jaar; Burgemeester en wethouders zijn voorne mens om met toepassing van de vrijstellings mogelijkheid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen voor het plaatsen van een berging op het perceel Slootenslaan 8. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Medewerking kan worden verleend met toepassing van de hierboven genoemde vrijstellingsprocedure. Ter inzage Bovengenoemd bouwplan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 26 okto ber 2000 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na afspraak, telefoon nummer (072-) 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inza ge liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld plan vergunning te verlenen, schriftelijk gemoti-veerd bedenkin gen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethou-ders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Jubileumconcert Kamerkoor Chanterelle Pakketten voor Polen Bijeenkomst Passage Dierenbescherming SV Oppositie Foresters Handbal Bridgeclub Sans Atout Informatierubriek Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Verleende collectevergunning Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Ingediende bouwaanvragen Nieuw bouwplan via procedure art. 19 lid 3 Wet R.O. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 19 oktober 2000 Geboorten Kim, d.v. R.B.N. Bakker en K.E.A. van Leeuwen; Noortje E., d.v. N. de Greef en A.M. Veer; Daniël J., z.v. R.C. Weinbrecher en M.J.C. Albers. Elders geboren Stein, z.v. J.A. Kosters en C.C. Aelbers; Thijmen S.N., z.v. RD.N. Boermans en M.F.A. Janssen; Maud A., d.v. R.J. van de Graaf en B.RM.J. Mes; Daniël, z.v. H. Boonstra en RM. van der Es; Matthijs H.J., z.v. PT.M. Dekker en M. van den Brug. Huwelijksaangiften aangiften geregistreerde partnerschappen T.R de Groot en D.M. Kuipers R.A. Spit en C.A.M. Nielen S.R.I. Smith en S.W.S. van den Bergh A.Y.P. Sormani en A. Bouchareb Huwelijken geregistreerde partnerschappen C. van Rems en A. Braber N. Roos en T.M. van der Hom J.N.G.M. Peetoom en M. Hardeveld R.N. van der Eng en C.C.M. Arends T.RJ. Reuzenaar en E.C. Schrieken Overleden G.J. Bouman ev Schreuder G.M. Buur wv Hoogeland Elders overleden J. Kortenhoeven N.G. Sauer T. Blomberg B. de Groot, e.v. Koedijk EGMOND - Het jaar 2000 is voor Kamerkoor Chanterelle een speciaal jaar. Het koor, opgericht in 1990 nadat leerlingen van zangpedagoge Marlie Durge hadden aangegeven in koorver band naar buiten te willen treden, viert namelijk het tienjarig bestaan. Vanaf het begin zingt het koor in een vijf stemmige bezetting, met een voorkeur voor a cappella repertoire en composi ties met begeleiding door kleine instru mentale ensembles. Het koor repeteert wekelijks in de kapel van GGZ Willibrord in Heiloo en telt momenteel 25 leden. In april is het tweede lustrum reeds gevierd tijdens een overzichtsconcert voor (oud)leden en genodigden. Het hoogtepunt van het jubileumjaar is echter ongetwijfeld de bijzondere uit voering van de opera Dido en Aeneas van de Britse componist Henry Purcell op zondag 19 november. Als locatie is gekozen voor dorpshuis Hanswijk in Egmond aan den Hoef. De uitvoering vangt aan om 15.00 uur. Dido en Aeneas vertelt in vier bedrij ven de tragische geschiedenis van de liefde tussen koningin Dido van Carthago en de Trojaanse prins Aeneas. Een bekend verhaal, maar gebracht in een bijzondere Chanterelle-interpreta- tie. Zo wordt de opera voorafgegaan door een proloog, die is opgenomen in het oorspronkelijk libretto maar in Nederland zelden of nooit wordt uitge voerd. Uniek is daarnaast de wijze waarop aan de opera gestalte wordt gegeven: naast het muzikale aspect krijgt het werk namelijk ook een the atrale invulling in de vorm van toneel spel en dans, waaraan hard gewerkt is onder leiding van de ervaren regisseur Jan Veldkamp. De vele solistische rollen zullen door leden van het koor worden gezongen. Het geheel wordt ondersteund door een strijkorkest en diverse licht- en geluidseffecten en staat onder leiding van dirigente Marlie Durge. Kaarten kosten f 20,- en kunnen telefonisch gereserveerd worden bij J. de Lange, tel. 072-5400908. ALKMAAR - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor familievrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgeleverd. Inleveren van pakketten kan in Alkmaar geschieden bij Annette Velthuis, Rhijnvis Feithlaan 94, op woensdag 1 november van 16.00 tot 19.30 uur (tel. 072-5400467). De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevige karton nen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde en afzen der dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakket ten mogen ook brieven en tijdschriften bevatten, echter géén geld. Het maxi male gewicht van een pakket is 25 kilo gram, de kosten zijn f 7,50 per pakket plus f 2,50 per kilo. Bij inleveren van het pakket is men verplicht een legiti matiebewijs te tonen. HEILOO - Op dinsdag 31 oktober om 20.00 uur is er een bijeenkomst van de christelijk-maatschappelijke vrouwen beweging Passage. T. Aardema uit Heerhugowaard komt spreken over het onderwerp 'Kleurenanalyse over kle ding en make-up'. Na de pauze geeft zij een demonstratie. Deze avond wordt gehouden in de Gereformeerde Kerk aan de Noorder geeststraat 9. Introducees zijn welkom. Zij betalen f 2,50. Algemene informatie: 072-5332879 Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106 Knaagdieren: 072-5119998 Honden en katten Akersloot: 0251- 310079 Asiel: 072-5114861 Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5150173 (alarm) en 072- 5150085 (informatie) Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Kids for animals: 072-5336180 Vermist Zwart/witte poes, 12 jr. Ewislaan, Hei loo. Zwarte poes, getatoeëerd, 8 jr. Zeeweg, Heiloo. Klein zwart katertje met wat grijscy- pers, wit in het snuitje, wit befje, 4 maanden, De Loper, Limmen. Rode gec. kater, witte bef, buik en voe ten, 3 jr. Egelenburg, Heiloo. Grijscyperse poes met zwart en wit en iets lichtbruin, wit befje, witte voorpo ten, achter witte sokjes, 15 jr. Hooge- weg/Kapellaan, Heiloo. Gevonden Zwarte gec. kater, Zuiderstraat, Eg- mond aan Zee. HEILOO - De zesde ronde van de interne competitie van schaakvereni ging Oppositie kende een beperkt pro gramma vanwege een ingelaste bonds wedstrijd. Het eerste team van Oppositie speelde thuis de eerste wed strijd tegen het vierde team van Pat- Mat uit Beverwijk en deed dat met overtuiging: met 7-1 werd de tegenstan der naar huis gestuurd. Intern deed Van de Wal weer van zich spreken door Van de Brink een toontje lager te laten zin gen. Direct na de opening bracht hij Van de Brink al in de problemen, en toen deze wat later in een zorgwekken de stelling terecht kwam en alleen nog wat kon tegenspartelen, was de winst eenvoudig te realiseren. Heeringa speelde zijn eerste competi tieduel dit seizoen. Hij leefde zich uit in zijn partij tegen Tuinstra, goochelde allerlei combinaties tevoorschijn en wist de partij reeds in een vroeg statium te beslissen. Niehaus zorgde voor een verrassing door de lastige Neering klop te geven, terwijl Sauer na een gedegen gespeelde partij in het eindspel ver zuimde een toren bijtijds terug te halen, wat tegenstander Huffnagel de kans bood om de partij in zijn voordeel te beslissen. Hassing kon zijn favoriete opening spe len tegen Limmen, die de witte aanval op zeker moment onder controle kreeg. Na 22 zetten, toen er nog geen stuk van het bord was geslagen, werd in een evenwichtige stand tot remise besloten. De uitslagen: Van de Wal - Van de Brink 1-0, Hassing - Limmen - remise, Sauer - Huffnagel 0-1, Reus - Woudstra 0-1, Neeringa - Niehaus 0-1, Bik - Jonkheer 0-1, Kracht - De Lange 0-1 (reglementair), Kraayenbrink - De Jager 0-1, Heeringa - Tuinstra 1-0. HEILOO - Afgelopen week werd het eerste gedeelte van de veldcompetitie afgesloten. Het eerste team van Foresters handbal eindigde daar als eerste. Dat de zaalcompetitie een heel ander verhaal is, bleek afgelopen zon dag, toen de dames moesten aantreden tegen Kolping. In een harde wedstrijd konden de Foresters-dames zich geen moment verslapping veroorloven. Al na drie minuten kreeg Kolping een strafworp, deze werd echter door Hilde Zeeman gestopt. Uit de tegenaanval wist Christi Vergeer wel te scoren. De dames van Foresters liepen uit tot een 5-1 stand. Daarna begon Kolping regelmatig aan de noodrem te trekken en werd de wedstijd behoorlijk hard. Gelukkig hield Foresters het kopje erbij en pro beerde te handballen. Dit lukte mede doordat Christi Vergeer op schot was. Foresters nam een 15-9 voorsprong en er leek geen vuiltje aan de lucht. Toch liet Kolping zien dat ze best kunnen handballen en slopen dichterbij tot 13- 15. Foresters stelde de zege echter vei lig door doelpunten van opnieuw Christi Vergeer en een heel goed spe lende Caroline Koppes. Foresters won verdiend met 15-19. Zondag spelen de dames thuis in sport hal Het Vennewater. HEILOO - De uitslag van maandag van Bridgeclub Sans Atout luidt: A-lijn: 1Dolmans - Schouten 58,3, V.d. Linden - Glorie. B-lijn: 1Fam. Mak 57,92,2. De Bruyckère - De Waal 55,83. C-lijn: 1/2. Van Baar - Haan 58,75,1/2. Fam. Mooy 58,75. D-lijn: 1/2. Fam. v.d. Velden 60,4, 1/2. Boersen - Lute 60,4. E-lijn: 1. Bolweg - Grootjen 56,67, 2. Toby - Uil 55.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 4