I I Eindejaarsuitkering HEILOO Bladafval Informatienummer Diftar G Ook dit jaar is er weer een eindejaarsuitkering voor mensen met een inkomen rond het sociale minimum. Voor wie is deze uitkering bedoeld? Voor iedereen met een inkomen rond het sociale minimum. Als u dit jaar een tegemoetkoming heeft gekregen in het kader van het minimabeleid krijgt u deze uitkering vanzelf uitbetaald. Is dit niet het geval maar heeft u wel een netto inkomen rond het sociaal minimum van: gehuwden/samenwonenden 2081,88 (exclusief vakantiegeld) alleenstaande ouders 1873,70 (exclusief vakantiegeld) alleenstaanden (die zelfstandig wonen) 1457,32 (exclusief vakantiegeld), dan kunt u een aanvraag indienen bij de afdeling Welzijn van de gemeente. Hier wordt dan gekeken of u in aanmerking komt voor de eindejaarsuitkering. U kunt een aanvraagformulier aanvragen, telefoonnummer (072) 535 66 66 of dit aanvraagformulier ophalen bij de Publieksbalie in het gemeentehuis. Hoogte van de eindejaarsuitkering. In het jaar 2000 is de hoogte van de eindejaarsuitkering eenmalig vastgesteld op 200,00 voor een eenpersoonshuishouden en 400,00 voor een meerper- soonshuishouden. Volgend jaar, in 2001, zal het bedrag van de eindejaarsuitke ring weer hetzelfde zijn als in 1999 te weten 100,00 voor een eenpersoons huishouden en 200,00 voor een meerpersoonshuishouden. HEILOO Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. PAGINA 4 - UITKIJKPOST - 8 NOVEMBER Informatierubriek Het is alweer een aantal weken herfst en het blad valt in fases van de bomen af. De lindes laten hun blad bijvoorbeeld vroeg vallen en de iepen juist laat. In combinatie met regen kun nen bladeren voor gladheid zorgen. Daarom ruimt de gemeente iedere week het bladafval in de gemeente op. Als eerste de straten waar bomen staan die vroeg hun blad laten vallen en vervolgens de straten waar bomen staan die laat hun blad laten vallen. Deze laatste groep is echter veel groter, waardoor het lan ger kan duren voordat al het bladafval opge ruimd is. Wat betekent blad opruimen? Daar waar het kan, wordt het blad in het plant soen geblazen. Het blad is namelijk een goede afdekking voor de vorst. Daarnaast ver teert het blad en dient daardoor als voedsel voor de beplanting in het voorjaar. Bladeren op de weg of in de berm worden zoveel mogelijk verwijderd. Natte bladeren op de weg veroorzaken gladheid en de bermen hebben een waterdragende functie waardoor deze niet te dik mogen worden. Zou de berm te dik worden dan vloeit het water van de weg namelijk niet meer gemakkelijk de berm in. Al het blad weg? Nee, dit is niet altijd mogelijk. Het uitgangs punt is zoveel mogelijk blad opruimen. Het weer was de afgelopen periode zo slecht dat blad opruimen bijna een onbegonnen taak was. Bij deze taak is de gemeente dus geheel weersafhankelijk. Waar zijn we bezig? De Buitendienst van de gemeente heeft twee bladploegen; een grote (bladblazers, bladzui gers en de veegmachine) en een kleine bladzuigers). De grote ploeg is begin deze week gestart in wijk oost en zal, afhankelijk van het weer, deze week eindigen in wijk west. Zolang er blad valt, wordt deze routing herhaald. De kleine bladploeg is op dit moment in wijk west bezig. Wat te doen met het blad van de gemeentebo men? Als u ons wilt helpen, kunt u het blad in de bermen bijeen harken en het blad op paden en wegen bijeen vegen. Dit blad kan als een hoop bij een boomstam neergegooid worden. De bladploeg neemt dit blad mee als zij in de straat aan het werk zijn. U kunt dit natuurlijk ook telefonisch laten weten, telefoon (072) 535 68 68, maar het is helaas niet mogelijk om het afval dan direct op te halen, omdat dit teveel tijd en geld kost. Het afval wordt straat voor straat en wijk voor wijk meegenomen. Plaatsen tijdelijke noodhuisvesting St. Radboudschool Slimpad (art. 17 Wet R.O.) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om op grond van arti kel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor een instandhoudingstermijn van maximaal 1 jaar vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse gel dende bestemmingsplan 'Omgeving Gemeentebos' in verband met het voorne men een bouwvergunning te verlenen voor het plaatsen van drie noodlokalen. Dit om te voorzien in een tijdelijke huisvesting voor de St. Radboudschool, Slimpad 18. Twee nood- lokalen komen aan de noordzijde van de bestaande school en het derde noodlokaal aan de oostzijde. Met deze opstelling kan het bestaande voetpad blijven bestaan en kun nen de aanwezige bomen worden gespaard. Ter inzage Het voorgenomen plan van het bestuur van de Stichting Kaprion te Alkmaar ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 9 november 2000 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeente huis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen (balie 6). Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn van ter inzage legging kan een ieder tegen dit voornemen om tijde lijk vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoorschriften schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Mededelingen van de afdeling Beheer Openbare Ruimte De gemeente is verantwoordelijk voor het klei ne dagelijks onderhoud van de woonomge ving. De afdeling Beheer Openbare Ruimte die voor dit onderhoud zorgt is van maandag tot en met vrijdag bereikbaar tussen 08.00 en 16.00 uur op telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Bereikbaarheid buiten reguliere opening stijden voor spoedgevallen De gemeente is voor spoedgevallen over het dagelijks onderhoud ook buiten de reguliere openingstijden telefonisch bereikbaar. Heeft u een spoedmelding dan kunt u bellen met tele foonnummer (072 -) 535 68 68. Buiten de reguliere openingstijden hoort u een bood schap op een antwoordapparaat. Luister goed naar dit bericht en spreek uw naam, adres, telefoonnummer en de aard van uw spoedeisende melding in. De dienstdoende medewerker wordt na het inspreken van uw boodschap automatisch per semafoon gewaarschuwd. Hij belt u zo snel mogelijk terug. Let op! Bedenk vóór u buiten de reguliere opening stijden belt goed of uw melding écht spoedei send is. Kan het tot de eerstvolgende werk dag wachten of niet? Levert hetgeen u wilt melden bijvoorbeeld een onveilige situatie op, spreek dan een boodschap in op het ant woordapparaat. Als uw melding niet spoedei send is, bel dan de eerstvolgende werkdag op telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Belangrijke nummers voor andere meldingen De gemeente is niet voor alle zaken verant woordelijk. Hieronder volgt een lijstje met belangrijke telefoonnummers bij zaken waar de gemeente geen verantwoordelijkheid voor draagt. Als elke seconde telt: alarmnummer 112 Politie Heiloo: 072 - 533 76 76 Politie Noord-Holland Noord: voor niet-spoedeisende zaken: 0900 - 8844 (30 ct 0,14 euro min) Energie Noord-West, als het gaat om gas of elektra: 072-514 51 50 PWN, als het gaat om de waterleiding en drinkwater: 072-515 15 50 Multikabel voor uw kabelaansluiting radio en TV: 072-512 82 00 Commissie Welzijnszaken en Burgerij Dinsdag 14 november a.s. vergadert de commissie Welzijnszaken en Burgerij. De ver gadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis (oude ingang Raadhuisweg) en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Conceptraadsvoorstel uitbreiding St. Radboudschool - Programma voorzieningen huisvesting onderwijs 2001 - Spoedaanvraag inrichtingskosten negende groep Vereniging Christelijk Nationaal Schoolonderwijs Heiloo - Conceptraadsvoorstel verordening materiële financiële gelijkstelling onderwijs - Verordening 'Klachtenregeling verdringing en concurrentieverstoring Wiw' Dierenambulance: 072 - 515 01 73 Brandweer, bij spoed: 112 of anders: 072 - 564 44 44 Waterschap het Lange Rond, voor het beheer van openbaar water: 072 - 541 02 02 Openingstijden Afvalbrengplaats De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 is geopend van maandag tot en met vrijdag tus sen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Legitimatie De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is alleen bedoeld voor inwoners van Heiloo. Medewerkers kunnen daarom om uw legiti matie (lees: paspoort, rijbewijs of identiteits kaart) vragen. Wat kunt u NIET bij de Afvalbrengplaats kwijt? Niet alle materialen kunt u bij de Afvalbrengplaats aan het Rosendaal kwijt. Voor bijvoorbeeld bielzen, autobanden en bouw- en sloopafval kunt u terecht bij de stortplaats van GP Groot, Boekelermeerdijk 13A te Alkmaar. Deze stortplaats is iedere eer ste zaterdag van de maand tussen 08.30 en 12.30 uur geopend en maandag tot en met vrijdag tussen 07.00 en 16.00 uur. Grofhuisafval Voor meldingen van grofhuisafval kunt u van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur contact opnemen met telefoon nummer (072 -) 535 68 88. Meer informatie Voor meer informatie of algemene vragen over klein onderhoud van het dorp kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Verleende sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde sloopver gunningen verleend. Kanaalweg 15a - slopen zendstation Kanaalweg 19a - slopen zendstation, spoel huis, zendmast en tuinankers Ter inzage Deze sloopvergunningen liggen na telefoni sche afspraak met de bijbehorende tekenin gen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnum mer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Zie voor de procedure voor het eventueel indienen van bezwaren de tekst bij het artikel 'verleende bouwvergunningen/meldingen' op deze informatiepagina. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 1 november 2000 Geboorten Fleur, d.v. R Bakker en B. Ruiter Eva, d.v. S.P. Burgering en E.J. de Moor Elders geboren Paulina S., d.v. M.A. Corvalan Iturria en PC. Osses Urtubia Hannah T., d.v. B. Kuqi en A.M. Ketzer Mike, z.v. J.R. van der Sande en M.M.W. Apeldoorn Rogier S., S. Verhoef en Y.M. Baerveldt Ella L.R., d.v. M.R.E. Picavet en A.M.M. Hoetjes Huwelijksaangiften/aangiften geregistreerde partnerschappen J.C.A. Blom en R. Hylsova H. Buis en A.M. Dijst Overlijden N. Ero wv de Vries Elders overleden J. Cheret Er is voor de inwoners van de gemeente Heiloo een informatienummer geopend voor vragen op het gebied van Diftar. Dit nummer is van maandag tot en met vrijdag te bereiken van 09.00 tot 12.00 uur Het telefoonnummer is (072 -) 535 68 77. Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen aan de heer Th. Middelbeek te Heiloo voor het vergroten van de woning met een kantoorruimte op het adres Frederica's Hof 4. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stuk ken liggen vanaf donderdag 9 november 2000 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur alsmede iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, tele foonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrij stelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden. Paapenhof 5 - vergroten woning (incl. dakka pel achterdakvlak) Heerenweg 93 - veranderen/vergroten woning Zevenhuizerlaan 102 - vergroten woning (incl. dakkapellen achterdakvlak) Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoon nummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaam heden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan onder tele foonnummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Commissie Bestuurszaken Maandag 13 november a.s. vergadert de commissie Bestuurszaken. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis (oude ingang Raadhuisweg) en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Tweede Marap 2000 - Opdracht bouwen website gemeente Heiloo (fase 1) - Advisering door Expertisecentrum - Vervanging WindowsNT-software werkplekken - Aanschaf Microsoft Project 2000 - Aanschaf Oracle licenties - Vervanging pc's - Elzinga in Heiloo's perspectief - Meicirculaire 2000 - Uitzetten van tijdelijk beschikbare gelden Nieuw bouwplan (artikel 19, lid 1 Wet R.O) Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de procedure ex artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 5 van de Woningwet medewerking te verlenen aan de voorgenomen bouw van een nieuwe woning, na sloop van de 2 bestaande recreatiewonin gen op het perceel Kanaalweg 19. Medewerking kan worden verleend met toe passing van de hierboven genoemde vrijstel lingsprocedure. De inspraakprocedure van dit bouwplan heeft plaatsgevonden vanaf don derdag 21 september gedurende vier weken. Er zijn toen geen zienswijzen ingediend. Ter inzage Bovengenoemd bouwplan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 9 november 2000 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoon nummer (072 -) 535 67 47. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voor nemen om aan bovenvermeld plan medewer king te verlenen, schriftelijk gemotiveerde zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 11850 AA Commissie Grondgebiedzaken Op woensdag 15 november a.s. vergadert de commissie Grondgebiedzaken I in de raadzaal van het gemeentehuis (oude ingang Raadhuisweg). De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Tariefdifferentiatie afvalstoffenheffing - Bouwplan Hoogeweg 62, art. 19 Wet-RO-procedure (oud) - Exploitatieberekening stationsgebied fase IV - Manege op de locatie van de Ponyclub aan de Zeeweg, art. 19 Wet RO-procedure - Radboudschool, art. 17 Wet RO-procedure t.b.v. noodlokalen Commissie Grondgebiedzaken II Donderdag 16 november a.s. vergadert de commissie Grondgebiedzaken II in de raad zaal van het gemeentehuis (oude ingang Raadhuisweg). De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Het inrichtingsplan Stationsomgeving zal niet, zoals is toegezegd, worden behan deld in de raadscommissie van november, maar zal ter advisering worden voorgelegd in de raadscommissie van december. Dit om meer zorg te kunnen besteden aan de nadere uitwerking van het voorstel. Op de agenda voor 16 november staan onder meer de volgende punten: - Betaling van een voorschot voor de aanleg van bergbezinkbassins - Toekomstvast Openbaar Vervoer in Noord-Holland Noord - Conceptantwoord op brief inzake de beveiliging van spoorwegovergangen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 4