Sportcentrum Het Vennewater ontvangt Volendams Operakoor Intocht Sint-Nicolaas Atelier Marijke Dekker Aanltoopplmen? Broekman J^Bc 072 5331895 KORTING 10 tot 30% Unique Actie DIFTAR NEEGroot succes J OPHEFFINGS UITVERKOOP KMA ZAALVOETBAL NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Thema-avond 'Waar kijken ze naar' Jubileum vogelshow Kleurenpracht VVD start actie '2000 in 2000' Dansen op zondagmiddag Lezing New Age muziek Sinterklaas kleurplaatactie Poëzie en muziek in Cantina Architectura NIEUW E-MAIL ADRES REDACTIE redactie@uitkijkpost.nl Kerstmarkt en cursussen Ouderenwerk Dirigent Piet Yessies tweemaal onderscheiden Persoonlijke ontwikkeling jaargroep Afwisselend muziekweekend in Buk Buk Feestelijke opening afdeling Bouw PCC Joods Leerhuis VRIJDAG 17 november SPORTHAL 't VENNEWATER 15 NOVEMBER 2000 65e JAARGANG NO. 46 J^L J>u jj liL^JDrukkerij uitkijkpost bv Thema-avond PvdA over (ouderen)huisvesting Schilderclub ABC Open marathon De Meent HEILOO - Inlhet kader van de lande lijke actie 'Waar kijken ze naar?' van bibliotheken om in de maand novem ber extra aandacht aan het mediage bruik van kinderen te besteden, organi seert GGD Noord-Kennemerland een thema-avond. Tijdens deze avond 'Kin deren en televisie/computer' zal aan dacht worden besteed aan de positieve en negatieve invloeden van televisie en computer. De avond vindt plaats op maandag 27 november in de openbare bibliotheek te Heiloo, van 20.00 tot 22.00 uur en is bedoeld voor ouders van kinderen van 3 tot 12 jaar. Het programma bestaat uit een kort algemeen gedeelte waarin een video wordt getoond, waarna de groep in kleinere discussiegroepjes uit een gaat. In het tweede deel worden, onder begeleiding, aan de hand van zeer concrete voorbeelden, praktische tips gegeven. De toegang is gratis, maar opgeven vooraf is nodig op tel. 072-5662661 (maandag, dinsdag en donderdag) tus sen 9.00 en 15.00 uur en woensdag en vrijdag tussen 9.00 en 12.00 uur). HEILOO - Vogelvereniging Heiloo e.o. bestaat dertig jaar .'Ter ere hiervan hou den de leden van de vereniging een grote vogelshow in het verenigingsge bouw aan Het Zevenhuizen 50 in Hei loo (achter sporthal Het Vennewater). Zo'n 250 vogels in een scala van vele kleuren worden tentoongesteld, van kanaries en tropische vogels tot kleine en grote parkieten. U bent van harte welkom een kijkje te nemen bij al deze gevederde vriendjes; de toegang is gra tis. Openingstijden zijn zaterdag 18 november van 10.00 fot 22.00 uur en zondag 19 november van 10.00 tot 15.30 uur. HEILOO - Sportcentrum Het Venne water bestaat 25 jaar en dat mag niet onopgemerkt voorbijgaan. Daarom zal er aan het begin van volgend jaar, op 20 januari, een grote feestavond gehouden worden in de sporthal, waarbij een op treden van het Volendams Operakoor centraal zal staan. De avond wordt ingeluid met muziek van het Heilooër Salonorkest, en behalve het operakoor, dat voor en na de pauze zal Zingen, laat ook het Heilooër koor Spijkergoed van zich horen. Het Volendams Operakoor is opgericht op 17 maart 1951. Het koor bestaat uit 120 leden die van het zingen hun groot ste hobby hebben gemaakt. Per jaar ontvangt het koor zo'n vijftig a zestig invitaties om ergens in het land op te treden. Naast het geven van concerten verleent het koor regelmatig zijn mede- we rki ng~aan~telev isie-u i tzén d i ngen In de loop der jaren zijn er in Volendam vele concerten gegeven, bijna altijd met solisten van grote internationale faam, zoals Antonio Salvarezza, Gaetano Bardini, Ugo Trama, Leonard Mroz, Christine Deutekom en vele anderen. De kaartverkoop (a f 20,-) start op 15 december. In de Uitkijkpost van die datum zal te lezen zijn hoe u kaarten kunt bestellen. HEILOO - Sint-Nicolaas zal dit jaar op 25 november zijn feestelijke intocht in Heiloo houden. Dat heeft de Goedhei ligman vorige week via een e-mail aan de redactie van de Uitkijkpost bekend gemaakt. Voordat de sint om 12.00 uur bij het gemeentehuis aankomt, rijdt hij weer een route door het dorp. 's Middags brengt hij een bezoeki aan diverse wijkverenigingen. In de Uit kijkpost van volgende week leest u meer over de intocht van Sinterklaas. HEILOO - Soms lijkt het wel of de Amerikaanse politiek meer aandacht krijgt dan de Nederlandse... Maar de VVD zit daar niet mee. De campagne '2000 in 2000' moet tweeduizend nieu we leden opleveren voor de VVD. Daarom, en om alle Heilooërs ook de kans te geven hun mening over het VVD-beleid te geven, stonden afgelo pen zaterdag VVD fractie- en bestuurs leden bij 't Loo, Staatssecretaris Henk van Hooff was ook een poosje aanwezig. En passant kreeg hij ook enkele vragen, maar vooral vele blikken van vage herken ning. Veel Heilooërs stopten even om hun mening te geven over bepaalde onderwerpen. De herinrichting van het Stationscentrum, de invoering van dif- tar, het tekort aan woningen in Heiloo, de belastingtarieven, allemaal onder werpen die aan de orde kwamen. Woensdagavond 22 november zal Es ther Rommel, tot voor kort raadslid in Heiloo en belastingdeskundige, een presentatie geven over Belastingen 2001. Iedereen is welkom. Deze bijeen komst vindt plaats in het Trefpunt en begint om 20.00 uur. Meer informatie vindt u op www.vvdheiloo.nl. HEILOO - Op 19 november is er van 14.00 tot 17.00 uur een gezellige dans- middag in het Open Huis. De muziek wordt verzorgd door het Inter Ned kwartet onder leiding van Jaap de Haas. De entree bedraagt f 5,-. HEILOO - Op maandag 20 november houdt de bibliotheek in Heiloo een avond rond het thema 'New Age muziek... new?' Muziekbibliothecaris Gert Floor ondekt samen met de bezoekers de kenmerken van new age muziek en probeert dit genre daarmee af te zetten tegen andere muziek. De avond begint om 20.00 uur en kaar ten zijn a f 7,50 (niet-bibliotheekleden f-10,-) verkrijgbaar bij de klantenservi ce van de bibliotheek. Leden van de bibliotheek krijgen alleen korting op vertoon van hun bibliotheekpas. HEILOO - Op verzoek van Sint-Nico laas houdt de ING Bank in Heiloo van 15 tot en met 30 november een grote kleurplaatactie voor kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar. Vanaf heden kan de jeugd uit Heiloo en omgeving de kleurplaat ophalen bij de bank aan de Heerenweg 46 in Heiloo, of bij de bank aan de Burg. Mooystraat 5 in Castricum. De ingekleurde platen dienen uiterlijk donderdag 30 novem ber voor 16.00 uur bij de bank te wor den ingeleverd. Er zijn twee categorieën; de leeftijds groep van 4 tot en met 8 jaar en van 9 tot en met 12 jaar. Een deskundige jury zal de ingezonden platen beoordelen. Voor elke categorie zijn er vijf prijzen beschikbaar. Op 4 december worden op het kantoor van de bank in Heiloo de prijzen uitgereikt. De winnaars krij gen hierover persoonlijk bericht van de bank. ALKMAAR - Zondag 19 november vindt er weer een poëzie- en muziek- middag plaats in Cantina Architectura. De aanvang is 14.00 uur, aan de Gees tersingel 11 in Alkmaar. De poëzie komt van Marijke Blijham en Marian Willinck uit Amsterdam, en van André Moelaert en Paull Hergaarden uit Alk maar. De muziek wordt deze middag verzorgd door Jolanda Mans. Ze brengt sfeervolle pop-muziek. Als de tijd het toelaat is er ook ruimte voor een open bak-optreden. De pre sentatie is in handen van Agatha Bek- ker. Informatie krijgt u bij Maria van Latum, 072-5113265. De toegang is gra tis. HEILOO - Op zaterdag 16 december wordt in het Trefpunt een creatieve kerstmarkt gehouden van 10.30 tot 16.00 uur. Tijdens deze markt kunt u zelf kerststukjes, wenskaarten, kerst boomversieringen en wat dies meer zij maken. Voor kinderen is er figuurzagen en knutselen. De entree is gratis, voor de activiteiten betaalt u een kleine bij drage. Voordrachtskunstenaar Iwan de Groot gaat in'januari bij de Stichting Oude renwerk Heiloo een cursus cabaret geven, met uitlopertjes naar het levens lied en andere samenhangende soorten liederen en gedichten. De grote lijn is mogelijk: de eerste cabarets in Ne derland tot en met de cabaretiers van deze tijd, maar de inbreng van de deel nemers kan ook uitgangspunt zijn. De mogelijkheid dat deelnemers met Iwan de Groot een eigen ouderencabaret gaan vormen, is niet uitgesloten. In lichtingen via tel. 072-5330817. In januari en februari wordt er in het Trefpunt een cursus filosofie gegeven. In deze cursus wordt aan de hand van enkele filosofen nagedacht over wat het goede leven voor ons is. De kosten van deze cursus bedragen f 75,- voor zes lessen. Docente is Anja Kalis. Vanaf 8 januari start de cursus wens kaarten maken in diverse technieken. In deze cursus maakt u wenskaarten met de nieuwste technieken: stickers, glasverf en stempels. Daarnaast worden wenskaarten gemaakt met aparte tech nieken. De cursus wordt gegeven op maandagochtend van 10.00 tot 12.00 uur. De kosten van dez^ cursus bedra gen f 80,- voor zes lessen, inclusief f 30,- materiaalkosten. Docenten zijn J. Bonthuis en B. van der Wielen. De cur sus wordt gegeven in het Trefpunt. Voor meer informatie ovef al deze activitei ten kunt u bellen met 072-5331297. HEILOO - Eind oktober heeft Piet Vessies officieel afscheid genomen van de koren van de rk-parochiegemeen- schap te Heiloo. In een speciaal daartoe samengestelde mis is hij door het kerk bestuur onderscheiden. Hij kreeg daar bij uit handen van pastor H. Helsloot een gouden penning van de parochie. „Vessies heeft zich ruim negen jaar met toewijding en zeer grote kennis van zaken bezig gehouden met de verzor ging van de liturgie en de kerkmuziek, zowel de Gregoriaanse als de Neder landse gezangen. Hij heeft dit op litur gisch verantwoorde wijze gedaan", al dus pastor Helsloot. Het Kleinkoor Castricum heeft in de eerste week van november afscheid van deze dirigent genomen. Het bestuur van het Kleinkoor heeft dit niet alleen gedaan in de vorm van een feestelijk concert, waarin bovendien het vierde lustrum werd gevierd. Ook hebben zij gemeend Vessies te moeten benoemen tot erelid van het Kleinkoor Castricum. ALKMAAR - Persoonlijke ontwikke ling is bezig zijn met jezelf in ontmoe ting met de ander. Bij Gré Braaksma start op 29 januari een jaargroep per soonlijke ontwikkeling. Voor deelname aan deze groep is een intake verplicht. De groep werkt in de Ruimte, Centrum voor Persoonlijke Ontwikkeling, Ver- doesstraat 2a, Alkmaar. Informatie over deze groep en intake bij Gré Braaksma, tel. 072-5124014. HEILOO - Vrijdag 17 november draait dj Hazelslayer samen met dj Z-Bass in Buk Buk. Dit betekent een mix van twee dj's die er om bekend staan zeer goede en afwisselende nummers te draaien. Van hiphop tot trance en van nature-sound tot alernatieve rock, deze avond kan jouw muzikale kennis ver breed worden tot ongekende propor ties. De avond is vrij toegankelijk en begint om 21.00 uur. Zaterdag 18 november staan er twee acts op het podium van het Buk-café: Ygdrassil en het duo Hugo Remmelt en Thijs Muus. Hugo Remmelt en Thijs Muus zijn twee Haagse singersongwri- ters. Op hun repertoire staat alleen eigen werk. Het bestaat uit zeer geva rieerde popsongs, waarin allerlei muziekstromingen worden afgewisseld, hierdoor is hun muziek moeilijk in een hokje te plaatsen. Het geheel is meer samen te vatten als 'gepassioneerd akoestisch'. Opvallend in de muziek van het uit Groningen komende Ygdrassil is de bijzondere samenzang en het sobere gebruik van instrumenten. De grote kracht van Ygdrassil ligt in de live-op tredens. Met hun liedjes en stemexperi menten weten ze een uiteenlopend pu bliek aan te spreken. Nummers met tijdloze cadans worden afgewisseld met krachtige, meeslepende songs en liedjes vol weemoed en verlangen. Voor deze avond is de toegang gratis en de aan vang is 21.00 uur. ALKMAAR - Op donderdag 16 no vember worden de volledig verbouwde en opnieuw ingerichte praktijkruimtes van de bouwopleidingen in de PCC- vestiging aan de Vondelstraat feestelijk geopend. De verbouwing maakt de ruimtes nu nog meer geschikt voor de nieuwste vorm van onderwijs: het zelf standig begeleid leren door middel van de zogenaamde Werkplaatsenstructuur (WPS). De verbouwing werd - om de kosten te drukken - gedeeltelijk in eigen beheer uitgevoerd; het gaat tenslotte om de afdeling bouw. In de goed geoutilleerde ruimtes kunnen de PCC-leerlingen van de opleidingen Timmeren, Metselen en Schilderen op een geheel nieuwe manier, in een nagebootste praktijksi tuatie, de benodigde ervaring opdoen. De praktijkruimtes vormen de thuisba sis van tachtig leerlingen uit de boven bouw in de leeftijd van 14 tot en met 16 jaar. HEILOO - Op zaterdag 18 november stelt Marijke Dekker haar atelier voor keramische vormgeving open voor pu bliek. Dekker is sinds een aantal jaren bezig met vormgeving in klei. Zij heeft een aantal cursussen gevolgd op dit gebied, onder andere bij Crejat in Alkmaar. Sinds een jaar heeft ze een eigen atelier aan de Westerweg 225 in Heiloo. Haar inspiratie haalt ze voorna melijk uit de natuur. Ze maakt schalen en potten en ook dierfiguren. Ook laat zij zich inspireren döor de christelijke spiritualiteit, dikwijls aan de hand van een thema. Twee jaar gele den heeft zij voor de gezamenlijke ker ken van Heiloo beelden gemaakt ter ondersteuning van de vijf meditatie diensten tijdens de veertigdagentijd als voorbereiding op het paasfeest. Binnenkort is er een tentoonstelling van werk van Marijke Dekker in het gemeéntehuis van Heiloo. Het thema is bomen, vormgegeven in keramiek, in verschillende vormen en kleuren. Het atelier zal de komende zaterdagen van 13.00 tot 16.00 uur open zijn. HEILOO - Het Joods Leerhuis te Heiloo is een oecumenische, regionaal opgezette gespreksgroep, die al vele jaren aandacht vraagt voor de joodse basis van het Christendom. Op donder dag 23 november om 20.00 uur zal in de Gereformeerde Kerk (Noordergeest straat) dr. Y. Bekker, hervormd predi kant, een lezing houden met als titel 'De joodse wortels van het Johannes- evangelie'. Meer dan 4000 steunbetuigingen van huishoudens reeds ingeleverd Enquête 1998: 75 van de ondervraagden is zeer tevreden over huidige systeem van afval ophalen, en de meerderheid gedecideerd tegen diftar. Waarom heeft de gemeente de uitslag van deze enquête niet gebruikt in de besluitvorming? Burgers klagen bij ons veelvuldig over het niet luisteren naar de bevolking. 15 november 2000 is de commissievergadering grondgebied zaken I over het vaststellen van de tarieven. Een niet te missen kans om te protesteren en uw mening te laten horen, ledereen heeft spreekrecht. Gezien het fantastische resultaat van de actie zal het actiecomité DIFTAR NEE!! zeker gebruik maken van het spreekrecht om namens u het NEE!! uit te spreken tegen invoering van Diftar. Tevens zullen de tussenresultaten van de actie bekend worden gemaakt. Dank u wel voor uw ondersteuning ennog niet ingevuld, doe het alsnog!! Actiecomité DIFTAR NEE!! Postbus 166 1850 AD HEILOO W. Albers 533 75 75 H. Boon 533 67 15 W. Gomes 533 45 88 H. Greeuw 533 12 80 19.50 uur HEREN 1 2$ ZWW/ GAR. DE VRIES 1 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. RSGROEP Öh^ELA. Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren actiefin de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugoivaard). Advertentieprijs per mm 83 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) Zeeweg zo, 1852 CR Heiloo tnfo@vosmakelaardij.ril www.vosmakelaardij.nl fKMSttN» GtttD Heerenweg 174/Heiloo til O ClG tel. 072 533 20 91 HEILOO - De Partij van de Arbeid afdeling Heiloo wijdt op woensdag 22 november een avond aan het thema 'woningbouw en volkshuisvesting', en wel vanaf 20.00 uur in het Trefpunt aan de Abraham du Bois-hof 2. Bertil Greeuw, directeur van de Wo ningstichting Heiloo, zal ingaan op de vraag hoe in Heiloo kan worden ge zorgd voor betaalbare woningen. Greeuw spreekt onder meer over de nieuwbouw die de Woningstichting bin nenkort realiseert op het terrein van het oude Trefpunt tussen Westerweg en spoorlijn, ten zuiden van Hoog en Laag. Daarnaast zullen Greetje van der Plaat-Verburg en Louk Deterts spre ken over hun vorig jaar opgerichte ver eniging Wonen 50+ Heiloo, die tot doel heeft in Heiloo een wooncentrum te realiseren met royale en zelfstandige woonruimte voor personen van 50 jaar en ouder. Zorg voor elkaar en saamho righeid moeten in zo'n wooncentrum een belangrijke plaats innemen. Belangstellenden zijn op deze avond van harte welkom. Bij beide inleidin gen zal gelegenheid zijn om vragen te stellen. Inlichtingen over deze avond van de PvdA Heiloo kunt u krijgen bij voorzitter Gré Ris, tel. 072-5332429, en bij waarnemend secretaris Henk Swart, tel. 072-5336493. E-mailen kan ook: rbosheiloo@cistron.nl. HEILOO - Bij schilderclub Acryl Beweging Cadans (ABC) van Iwan de Groot, die het eerste blok van tien les sen achter de rug heeft, zijn nog enkele plaatsen vrij. Op 9 januari start het tweede blok. De lessen worden gege ven in de Hobbyfarm, van 9.00 tot 12.00 uur. De kosten zijn f 150,-. Deelnemer kunnen op hun eigen manier werken, met verschillende technieken. Voor opgeven en inlichtingen kunt u bellen met 072-5330847, na 17.00 uur/ In januari wordt tevens gestart met een tekencurus voor kinderen, op de maan dag- of donderdagmiddag. De kosten zijn f 80,- voor tien lessen. Voor inlich tingen en opgeven kunt u bovenstaand telefoonnummer bellen. ALKMAAR - Voor de eerste keer dit seizoen worden woensdagavond 22 no vember weer de open marathon wed strijden georganiseerd op kunstijsbaan De Meent. De wedstrijden starten om 21.00 uur. De inschrijving begint om 19.00 uur. Een open marathon is een wedstrijd over tien ronden voor deelnemers die géén licentiehouder (wedstrijdrijder) vafi de KNSB zijn. Het is een wedstrijd voor iedereen van 16 jaar en ouder die op de lange afstand behoorlijk kan meekomen. Het inschrijfgeld bedraagt f 10,-.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 1