4 Politiek zit met diftar in de maag Sint-Nicolaas en Pieten onderweg naar Heiloo Draaikonterij of voortschrijdend inzicht? Jochem Myjer met 'Gegabber' in de Beun 072 5331895 Vrijblijvende Waardebepaling? Broekman >TMkma krant Vos Makelaardij Raambelettering nodig? BORDEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN A P E L L A Dé Hy^heekwinkel Redactieacquisitie en administratie: J^LbJU J) Drukkerij uitkijkpost bv Comité dreigt met rechter Concours Muziekschool SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 Ouderenwerk verzamelt klachten over OV-taxi Trefpunt zondagmiddag open Inbraak postkantoor Kinderkoor De Koele Kikkers presenteert cd Neva-ensemble in GGZ Willibrord ...thuis in Heiloo. O/IC reclamepr'oducties Tel. 072-532 10 65 Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinkel heeft er dé hypotheek voor! - f C. HACHMANG De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) 22 NOVEMBER 2000 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 83 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n r=^ aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! 65e JAARGANG NO. 47 HEILOO - Het Actiecomité Diftar Nee dreigt naar de rechter te stappen, wanneer de meerderheid van de ge meenteraad 'blijft volharden in het niet serieus nemen van de door de meerder heid van de bevolking schriftelijk geui te eis tot het niet invoeren van diftar'. Dat schrijft het comité in een persbe richt dat zij afgelopen weekeinde heeft uitgegeven. Reden voor het uitgeven van een pers bericht is de rumoerige commissiever gadering van vorige week, waarover u elders in deze Uitkijkpost meer kunt lezen, plus een interview van Radio Noord-Holland. Daarin bleef wethou der Wuijster zich volgens het comité halsstarrig opstellen en was zij 'aan toonbaar niet geïnteresseerd in de me ning van de meerderheid van de bur gers van Heiloo'. Het comité heeft de afgelopen weken een handtekeningenactie gevoerd te gen de invoering van diftar. Volgens het comité is het aantal diftar nee-stem mers inmiddels opgelopen tot meer dan 4400 huishoudens. Conform cijfer materiaal van de gemeente zou dit overeenkomen met 12.680 personen van de in totaal 21.756 inwoners van Heiloo. Het comité concludeert daaruit dat een meerderheid van de bevolking dus tegen invoering van diftar is, en wil dat de gemeenteraad haar besluit om diftar in te voeren, herroept. Komende donderdag zal het comité een gesprek hebben met het college van burgemeester en wethouders. HEILOO - Zaterdag 25 november houdt Muziek- en Dansschool Heiloo haar jaarlijkse concours. Dit concours is uitsluitend bedoeld voor eigen leerlin gen van de school, die naast de regulie re voorspeelavonden hun prestaties willen laten beoordelen door een jury die bestaat uit beroepsmusici. Dit jaar zijn dat de pianist/componist Bernard van den Boogaard en de trompettist Frank Steeghs. Aan het slot van het concours zal de jury de wisseltrofee uit reiken aan de deelnemers die de beste prestatie geleverd heeft. Aan het concours wordt deelgenomen door Stefan van Leunen en Paul de Vries op gitaar, Neda Farzanyar op harp, Thomas Cochrane op trompet, Gertjan Hoetjes op bariton, Kees van Diepen op saxofoon, Stienske Streef kerk op harp, Misha Velthuis op gitaar, Jessica Hoetjes en Mirjam Heyne op klarinet, Wouter Haringhuizen op gi taar, Lieke Vlaar op piano en een blok- fluitepsemble'met tieners. Het concours vangt aan om 9.30 uur en de toegang is gratis. Voor meer info kunt u bellen met 072-5332460. De publieke tribune liet bij de commissievergadering over diftar flink van zich horen. (Fotostudio Starfield) HEILOO - De oppositiepartijen GroenLinks, Partij van de Arbeid, D66 en Heiloo 2000 zitten met de diftar- kwestie behoorlijk in hun maag. Dat bleek vorige week woensdagavond tij dens de vergadering van de commissie grondgebiedzaken I. Op de agenda stond een bespreking van het voorstel van het college over de vaste en varia bele diftartarieven, maar tot een behan deling daarvan kwam het nauwelijks. In de raadszaal had zich een groot aan tal diftar-tegenstanders verzameld. Ook aanwezig was een vertegenwoor diging van het Actiecomité Diftar Nee. Woordvoerder H. Boon meldde dat in middels 4250 huishoudens aan het co mité heeft laten weten tegen de invoe ring van diftar te zijn. Hij somde nog eens de redenen op waarom mensen tegen de differentiatie van de afvalta rieven zouden zijn. Ook andere inspre kers betoogden nog eens waarom zij tegen waren. Wethouder Juup Wuijster-Schudde- boom beantwoordde deze inspraak met de opmerking dat zij geconstateerd had dat veel burgers 'bezorgd' zijn over diftar, hetgeen haar door het publiek niet in dank afgenomen werd. 'Wij zijn tegen, niet bezorgd, u moet luisteren', klonk het luidkeels en deze opmerking werd de gehele avond door meermalen gehoord. Daarna was het de beurt aan de poli tiek. Het college wil de kiloprijs voor restafval (grijze emmer) vaststellen op 45 cent, voor groente-, fruit- en tuinaf val (gft) op 40 cent. Dit betekent wel een hoger vastrecht, namelijk f 166,-. Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte De collegepartijen CDA en VVD ble ven, hoe kan het ook anders, achter dif tar staan. Martin Groot van het CDA signaleerde wel wat knelpunten, zoals de voorrijkosten voor het ophalen van grof vuil, het opruimen van het vele blad en de situatie voor mensen die vanwege medische ongemakken meer afval hebben, maar in grote lijnen was hij het wel met het voorstel eens. Wethouder Wuijster voelde er wel wat voor het advies van de Seniorenraad over te nemen, door 1 a 2 keer per jaar een gratis ophaalronde te houden voor wie zijn grof huisvuil zelf niet wegbren gen kan. Maar, zo waarschuwde zij onmiddellijk, één gratis rit betekent wel f 2,- verhoging van het vastrecht voor iedereen. Rob Opdam van de VVD deed ook een poging het diftarvoorstel serieus te behandelen. Wat door anderen 'door- drammen van de wethouder' werd genoemd, bestempelde hij liever als 'voortvarend'. Zijn pleidooi werd hem door het publiek niet in dank afgeno men. 'Een stap terug' De oppositiepartijen dachten er heel anders over. Ton van Dril van Groen Links zei akkoord te gaan met de voor gestelde tarieven, maar wilde wel 'een stap terug doen'. Volgens hem kon dat door het eerste half jaar alleen te wegen, en nog niet de nieuwe tarieven te berekenen. Niets nieuws onder de zon dus, want dat is steeds al de bedoe ling geweest. Verder leek het hem een goed idee het vastrecht ook te differen tiëren, zodat een- en meerpersoons- huishoudens verschillende tarieven betalen. Roelof Bos (PvdA) was duidelijker: hij vond de inspraak zo indrukwekkend dat hij niet op het voorstel in wilde gaan en eerst in zijn fractie wil overleg gen. Bos was van mening dat over het principe van diftar eerst nog eens moest worden gesproken, 'want de raadsleden zijn wakker geworden'. Ook vroeg hij zich af of diftar eigenlijk wel ingevoerd moet worden op basis van gewicht. Het kan ook anders. De schuld van alle commotie in Heiloo rond diftar legde hij volledig bij het col lege, en dus ook bij wethouder Wuijs ter. 'Het moest en het zou,' zo zei hij. 'Maar als er geen draagvlak voor is, dan moet je niet proberen het de burgers met nog meef voorlichting door de strot te duwen,' aldus de PvdA'er. Tenslotte vroeg hij zich ook af of het college zelf niet bezig is met diftar uit te kleden, door de variabele tarieven steeds verder te verlagen en de vaste tarieven steeds hoger te maken. Tom ten Hoope van Heiloo 2000 had er ook weinig goede woorden voor over. De wethouder had volgens hem ge faald, het verzet onder de burgers is grdbt, zo wist hij. Gedacht wordt zelfs aan burgerlijke ongehoorzaamheid, zo zei hij; waarbij hij refereerde aan het feit dat burgers weigeren hun rolem- mers van een chip te laten voorzien. Hij waarschuwde Wuijster er geen presti- gezaak van te maken. 'Beter ten halve gekeerd, dan ten hele gedwaald'. Hans van Halem van D66, de enige partij die zich openlijk achter het Actiecomité Diftar Nee heeft ge schaard, bestempelde de werkwijze van het college als 'doordrammen'. Ook hij stelde een afkoelingsperiode voor, om opnieuw te bekijken of er nog wel draagvlak is onder de bevolking van Heiloo. HEILOO - Afgelopen zaterdag kon den we op televisie al zien hoe Sint- Nicplaas in Nederland arriveerde, ver gezeld door zijn trouwe Pieten en zijn schimmel Amerigo. Komende zaterdag kunnen we de Goedheiligman ook in Heiloo begroeten. De start van de intocht vindt plaats op de parkeerplaats aan de Westerweg tegenover de Willibrorduskerk. De stoet vertrekt uiterlijk 11.00 uur, bege leid door leden van de plaatselijke muziekverenigingen. De route die de Sint maakt (en waar iedereen dus de vlag kan uithangen) is als volgt: Hoog en Laag, Westerweg, Stationsweg, Hee- renweg, Butterlaan, noordzijde Butter- laan, Breedelaan, Stationsweg, Heeren- weg, Ter Coulsterlaan, Holleweg, Ber- geonstraat, Schuine Hondsbosschelaan, Van der Veldenstraat, Heerenweg, Laarmanstraat, Van Aostastraat, Hee renweg, Raadhuisweg naar het ge meentehuis. Sint-Nicolaas wordt rond de klok van twaalf verwacht bij het gemeentehuis, waar de officiële ontvangst door loco burgemeester Juup Wuijster-Schudde- boom zal plaatsvinden. Begeleid door een tweetal muziekkorpsen zullen de kinderen Sinterklaas toezingen, 's Middags heeft de Sint ook een heel programma af te werken. Dan brengt hij namelijk bezoeken aan een aantal wijkverenigingen. Om 14.00 uur wordt hij in het Oosthonk verwacht. Kinderen die nog een liedje of versje willen komen zingen of voordragen, kunnen zich nog opgeven op tel. 072-5334098 (Margot). Ook Ypestein wacht zaterdag een bezoekje van de Goedheiligman, en wel van 14.45 tot 15.15 uur. Kinderkoor de Ypetypes zullen een half uur eerder al aanwezig zijn om liedjes te zingen. Vorig jaar werd de goede Sint ontvangen door burgemeester Henk den Boon. (archieffoto) HEILOO - Moet een eenmaal geno men raadsbesluit gehandhaafd worden, of kun je daar met goed fatsoen nog onderuit? Kan een partij, die in febru ari vóór de invoering van diftar gestemd heeft, nu zeggen dat ze er vanaf wil, omdat de bevolking het er niet mee eens is? Noem je dat dan 'draaikonterij', of is er sprake van 'voortschrijdend inzicht'. Kun je een besluit over diftar nemen,zonder datje weet hoe dat in de praktijk doorge voerd gaat worden? Deze vragen drin gen zich op bij de discussie rond de invoering van diftar, zoals die momen teel in de gemeente Heiloo - verhit - gevoerd wordt. In februari is door de gemeenteraad het besluit genomen om diftar, gediffe rentieerde tarieven voor afvalverwer king ofwel betalen naar aanbod, in te voeren op basis van gewicht. Dit omdat alle partijen dat wilden, zoals ze tot dat moment steeds met nadruk beweerden en zoals dat in het beleidsprogramma 1998-2002 ook is vastgelegd. Het besluit werd dus genomen, zonder hoofdelijke stemming, maar wel met de aantekening dat de PvdA tegen was. GroenLinks was tegen één puntje van het voorstel, namelijk het beschikbaar stellen van een krediet van f 150.000,- voor begeleiding door een extern bureau. Het besluit lag er, daarna moesten de 'details' verder uitgewerkt en bespro ken worden. En met details wordt bedoeld de vaste en variabele tarieven, de afvalinzameling bij hoogbouw, bij ouderen, wel of niet een slot op de rolemmer, de inzameling van grof vuil -etc. Maar vooral moest er aandacht zijn voor het 'communicatietraject'. Al spoedig stak er een storm van pro testen op in Heiloo. Veel mensen waren tegen, allemaal om hun eigen redenen. De informatie-avond in juli werd een tumultueuze, omdat de beloofde aan vullende informatie zo goed als achter wege bleef. Dit probleem moest nog HEILOO - In samenwerking met de ouderenbonden Anbo en KBO verza melt de Stichting Ouderenwerk Heiloo klachten over de OV-taxi. Mensen die negatieve ervaringen hebben met de OV-taxi, kunnen bij de receptie van het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo een klachtenformulier ophalen om dat na invulling daar ook weer in te leveren. Deze klachtenregistratie komt voort uit de constatering van vrijwilligers van het Preventief Huisbezoek, dat er wel veel mensen zijn die niet tevreden zijn over de dienstverlening van de OV-ta xi, maar dat zij niet goed weten wat met hun klachten te doen. Overigens is het niet zo dat het ouderenwerk zo dol is op negatieve reacties; wel vindt zij het van belang dat de klachten die er in de praktijk zijn schriftelijk vastgelegd worden, opdat de voor de OV-taxi ver antwoordelijke organisatie (Connex- xion) maatregelen neemt en opdat str aks de gemeenteraad uitvoering en voortgang kan beoordelen op basis van feiten. De OV-taxi is een nieuw vervoerssys teem van deur tot deur, waarvan ieder een gebruik kan maken. Mensen die om medische redenen niet met het gewone openbaar vervoer kun'nen én die een netto maandinkomen hebben lager dan f 2334,13 (alleenstaande) of f 3.271,57 (echtpaar) kunnen met een WVG-pas (aan te vragen bij het ge meentehuis, telefoon 072-5356666) tegen aanzienlijk verlaagd tarief ge bruik maken van de taxi. De OV-taxi dient u minimaal een uur van te voren te bellen op telefoonnum mer 0900-8878, en u dient er rekening mee te houden dat de OV-taxi maxi maal een kwartier eerder of later dan de aangegeven tijd komt. Vijf minuten voordat de taxi voorrijdt, wordt u opge beld. Overigens kunt u ook rechtstreeks met Connexxion bellen als u niet tevreden bent of suggesties heeft: 0900-1040104. HEILOO - Met ingang van zondagmid dag 3 december (van 13.15 tot 17.00 uur) is het Trefpunt weer geopend met allerlei activiteiten voor 50-plussers. Vanaf 13.15 tot 13.45 uur kan men zich inschrijven om aan vrij bridgen mee te doen. De kosten bedragen f 2,50. Er worden van 14.00 tot 17.00 uur 24 par tijen gespeeld. Het Trefpunt beschikt over een inter netcafé met vijf pc's, waarvan gratis ge bruikt kan worden gemaakt. Op be paalde ochtenden en middagen door de week kan men een beroep doen op begeleiding, op zondag is er geen bege leiding. Wie lid is of wordt van een ouderenbond kan tevens op deze zon dagmiddag terecht op een van de zes biljarts die het Trefpunt rijk is. Deel name kost f 1,- per middag. Zomaar even langskomen mag ook; op de leestafel liggen twee landelijke en een regionale krant; er is een televisie en de koffie staat altijd klaar. Zin in een andere activiteit op de zondagmiddag? Neem dan eens contact op met de Stichting Ouderenwerk Heiloo, Anbo of KBO, telefoon 072-5331297 op werk dagen van 8.30 tot 17.00 uur. HEILOO - Vrijdag 1 december komt cabaretier Jochem Myjer naar theater de Beun met zijn voorstelling 'Gegab ber', Snelheid, brutaliteit, grofheid, hardheid, vrijheid, absurditeit, hilariteit en feesten, feesten, feesten. Dat is gegabber. En zo luidt de titel van het eerste - 75 minuten durende - cabaret programma van Jochem Myjer. Jochem Myjer is de vertegenwoordiger van het 'gaan-cabaret', waarin in hoog tempo een veelheid aan imitaties, paro dieën, liedjes en dwaze invallen de zaal wordt ingeslingerd. Met onder andere Frans Bauer, weerman Piet Paulusma, sterrenkok Cas Spijkers, Volumia en Gordon 'gabbert' Jochem Myjer door zijn mega-snelle voorstelling. Jochem Myjer (23) won het Groninger Studenten Cabaret Festival in 1997. Sinds september werkt Jochem twee wekelijks mee aan het radioprogram ma 'Spijkers met Koppen'. En van de cember tot het voorjaar speelt hij samen met Cox Habbema, Gerda Ha vertong en Georgina Verbaan in de muzikale voorstelling 'De Geest van laat maar waaien'. In verband met de koopavond begint deze voorstelling om 21.15 uur. Kaar- Jochem Myjer. ten a f 25,- (CJP en 65-plus f 22,50) zijn te koop aan de kassa van de Beun, tel. 072-5333156, van maandag tot en met vrijdag tussen 13.30 en 17.00 uur. uitgewerkt wórden, daar moest nog een oplossing voor gevonden worden, en voor het geheel was nog goede commu nicatie nodig. Een boze dame uit het publiek zei het toen al: 'Ik wil helemaal niet gecommuniceerd worden, ik wil dat er naar mij geluisterd wordt'. Begrip kweken? Veel begrip werd er die avond niet gekweekt voor het invoeren van diftar, eerder tegenstand. Een stroom van ingezonden brieven vloeide naar onder andere de Uitkijkpost. Verontruste burgers formeerden een actiecomité en gingen handtekeningen verzamelen van tegenstanders. Tot op heden zou den 4250 huishoudens zich tegen diftar hebben uitgesproken, een behoorlijk aantal, en nog steeds komen de handte keningen binnen, aldus een woordvoer der van het comité. PvdA-raadslid Gré Ris was vanaf het begin tegen het besluit om diftar in te voeren, zonder de details uitgewerkt te hebben. Al in februari schreef zij op persoonlijke titel een brief aan de gemeenteraad van Heiloo, waarin zij vroeg om het genomen besluit nog eens te heroverwegen. Volgens haar was er teveel twijfel en onzekerheid. Nu zijn we negen maanden verder, en het diftar-kind lijkt nog lang niet gebo ren. Want de bevolking is er meer en meer op tegen, ondanks, de 'communi catie'. De oppositie ziet het niet meer zitten, wil een afkoelingsperiode, her overwegen, voordat er verder gepraat wordt, over wat dan ook. Er wordt in totaal 1,5 miljoen gulden geïnvesteerd, de vuilniswagens zijn omgebouwd om te kunnen wegen, de chips zijn op de rolemmers aangebracht, meestal goed schiks, maar ook wel eens kwaadschiks. De vraag is hoe het nu verder gaat. Zet het college het besluit door, ondanks de tegenstand uit de bevolking? Of durft het het aan om het besluit nog eens onder de loupe te nemen? HEILOO - Vorige week is in de nacht van woensdag op donderdag ingebro ken in het postkantoor aan de Matthijs Zonderhuisweg. De dieven kwamen binnen door een deur te vernielen. Een groot aantal telefoon- en strippenkaar ten is buitgemaakt. HEILOO/BERGEN - Komende zon- dag wordt in Bergen de eerste cd van kinderkoor De Koele Kikkers gepre senteerd. De cd heet 'Zingen Zonder Zijwieltjes' en is een afspiegeling van' Samba Salads theaterconcert voor de allerkleinsten. De presentatie vindt plaats' in het Kunstenaars Centrum Bergen, Plein 7 in Bergen, om 15.00 uur. Op de cd staan kleuterliedjes. Tandjes wisselen, veters strikken, logeren, fiet sen zonder zijwieltjes en andere gewichtige thema's vormen de onder werpen van de liedjes. Daarnaast staan er teksten op van Theo Olthuis en Herman Link over de mijlpalen en hin dernissen in het leven van de opgroei ende peuter en kleuter. HjEILOO - Op maandag 27 novémber geeft het Neva-ensemble een concert in de kapel van GGZ Willibrord, Kenne- merstraatweg 464, Heiloo, aanvang 20.00 uur. Het Neva-ensemble, afkom stig uit Sint-Petersburg, is een klein- koor, bestaande uit drie dames en he ren. Zij zingen zówel Russische kerk muziek als wereldlijk repertoire. De kerkmuziek is in Rusland meer dan zeventig jaar verboden geweest. In het verborgene is het volk deze liederen al tijd blijven zingen. In 1990 brak er een enorme opleving aan van het godsdien stig leven, ook van de kerkmuziek, en werden oude tradities weer in ere her steld. Ook een aantal leden van het Neva- ensemble is in het verborgene deze oude muziek blijven zingen. Nu treden zij daarmee naar buiten, met een fan tastische stembeheersing en een enor me bevlogenheid. Naast kerkelijke lie deren, die voor de pauze te beluisteren zijn, zal het programma bestaan uit Russische volksliedjes. Alle ensemble leden hebben een opleiding gevolgd aan het conservatorium of de hoge school voor muziek in Sint-Petersburg, Zij treden regelmatig op met het Neva- ensemble, maar zijn daarnaast ook werkzaam als solist in de opera of phil- harmonie. De toegang tot het concert is vrij, maar een vrijwillige bijdrage na afloop wordt zeer op prijs gesteld. Tevens wordt u in de gelegenheid gesteld om een cd van het ensemble aan te schaffen. Zeeweg zo, t852 CR Heiloo mfo@vosmakelaardij.nl www.vosmakelaardij.nl Makelaar sinds 1933 VAN DER www.vanderborden.nl MDAT1EDËR VAARWE EEN BIJZONDERE IS Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny Stoop Tel: 072 - 532 03 45 Kennemerstraatweg 125-1851 BC-HEIL00 lel. 072 5320322 ELA4RSGROEP NVM Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 Met 4 kantoren actief in de regio (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugoivaard) Regio Noord* Kennemerland Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad,Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie Droonecampstraat 13 - Centrale verwarming 1851 TH Heiloo - Dakbedekking Telefoon 072-533 50 85 - Loodgieterswerk Werkplaats: Holleweg 19

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 1