Koppie doen, mijnheer Greeuw? Kleurenpracht houdt fraaie vogelexpositie mm UITKIJKPOST - 22 NOVEMBER - PAGINA 6 Sint-Nicolaas op koopzondag in 't Loo HZV de Witburger Het Huis introduceert multifocale contactlens Multimedia Maand en koopzondag bij Deutekom Tweedehands boekenmarkt Feestavond in het Oosthonk Bijeenkomst Passage Wedstrijdseizoen GTH van start Open Dag Hogeschool Alkmaar Judocompetitie Dojo 't Loo Spannende avond voor cafetaria Sans Atout Postzegelruilbeurs Pakketten voor Polen SV Oppositie Expositie over Parkinson Mm IS <u 3 HEILOO - De kinderen van Heiloo kunnen de komende weken in winkel centrum 't Loo genieten van heel veel activiteiten rond Sint-Nicolaas. Zondag 26 november - koopzondag in 't Loo - zullen een tiental kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 14 jaar deel nemen aan een levende standbeelden wedstrijd. Sint-Nicolaas is deze middag ook aanwezig en zal zelf jureren. Hij heeft voor alle deelnemers een prijs. Opgeven voor de wedstrijd kan nog tot en met vrijdag 24 november. Muziek klinkt er deze middag door het winkel centrum van Paul Uijterwaal. Van zondag 26 tot en met dinsdag 28 november kunnen de kinderen hun schoen inleveren met daarin een teke ning/kleurplaat voor de Goedheilig man. Tekeningen zijn verkrijgbaar bij de winkeliers van-'t Loo. De tien mooi ste tekeningen worden beloond met een prijs. Woensdagmiddag vanaf 13.00 uur kunnen de kinderen hun schoen ophalen en kijken of er iets inzit; de prijsuitreiking van de tekenwedstrijd is vanaf 14.30 uur. Zaterdag 2 december vindt het traditio nele Sint-Nicolaas toneelstuk in theater De Beun plaats, aanvang 13.30 en 15.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar op zon dag 26 november bij Albert Heijn, de Hema en Boekhandel 't Loo. 'De zus van Sinterklaas' is de titel van het stuk en als je wilt weten of Sinterklaas echt een zus heeft, dan moetje gaan kijken. De opvoering wordt verzorgd door de Castricumse toneelverenigingen Foren- to en Pancratius, die er wederom een daverend succes van zullen maken. HEILOO - Na de eclatante 1-6 over winning op 10 november bij Van Gee- len, speelde HZV de Witburger afgelo pen vrijdag met 2-2 gelijk tegen Flying Petrels uit Purmerend. HZV begon voortvarend aan de wedstrijd: in de vierde minuut was het Remco Homan, die HZV uit een vrije trap aan de lei ding bracht. Beide ploegen deden wei nig voor elkaar o^der, alhoewel Flying Petrels de eerste helft het betere van het spel had. De ervaren Purmerendse ploeg hield de bal goed in de ploeg, ter wijl HZV in deze periode met uitvallen gevaarlijk was. Een dubieuze beslissing van de scheids rechter zorgde ervoor dat HZV de gelijkmaker moest incasseren; niemand zag in een verdedigende actie van Jan Schoorl een overtreding, maar de leids man legde de bal op de stip, terwijl de HZV-speler ook nog een twee minu- ten-tijdstraf kreeg. Marco Daman vol trok vervolgens het vqnnis: 1-1. Hoewel HZV deze tijdstraf zonder kleerscheu ren doorkwam, stond vijf minuten later de 1-2 op het scorebord, na een onacht zaamheid in de Heilooër defensie. In de tweede helft kreeg HZV meer vat op de wedstrijd, wat resulteerde in veelvuldig balbezit. Alhoewel de gasten zich steeds verder op eigen helft lieten terugzakken, kwam HZV niet tot echt grote kansen. Flying Petrels was daar entegen in de counter levensgevaarlijk, wat ze echter geen doelpunten oplever de. Het leek erop dat HZV met lege handen zou achterblijven, maar aan voerder René Tromp besliste in de laat ste minuut anders: 2-2. Aanstaande vrijdag speelt HZV de Witburger om 21.30 uur een bekerwed strijd in De Rijp en op maandag 27 november bindt de Heilooër formatie om 20.40 uur de strijd aan met Carillon Boys te Beverwijk. Bob G reeuw. (Fotostudio Star field) HEILOO - Ze zullen hem missen, de bewoners van De Loet, Overkerck, Amberhof en de Woonheuvel. 'Ach meneer Greeuw, aan u durf ik het wel te vragen. Wilt u alstublieft mijn plasje naar de dokter brengen?' Bob Greeuw (78) is een markante Hei- looënaar met prachtige verhalen. Als hij op zijn praatstoel zit, zit hij ook echt lekker. Hij neemt je mee door de Hei- loose geschiedenis, maakt en passant een uitstapje naar de Tweede Wereld oorlog en laat de tijden der halfjes her leven. Vrijdag 10 november jl. heeft hij definitief maar feestelijk afscheid geno men van Apotheek Sibilo, waarvoor hij veertien jaar de medicijnen bezorgde. Horen en bezorgen Vader Arie opende in 1922 de deuren van de kruidenierszaak aan de Holle- weg. Bob moest al vroeg meehelpen. „Weet je meissie (schrijver dezes is ruim van de vorige eeuw), dat was vroeger gewoon zo. Het waren de cri sisjaren en als je van de lagere school kwam, moest je in de zaak werken. Ik was dertien jaar en stond al hele dagen in de winkel. Mijn diploma's haalde ik in de avonduren. Horen en bezorgen, zo ging dat vroeger. Als er een verhuis wagen naar de nieuwe wijk in Plan West voorbij reed, fietste ik er achter aan en vertelde de nieuwe bewoners van onze winkel. Je ging bij de mensen langs en nam de bestellingen op. Heeft u nog genoeg soda, azijn, stroop, luci fers en wcpapier? Ik bezorgde de bood schappen op mijn fiets. Ik heb in mijn leven duizenden kilometers door Hei loo gefietst." Dat was nog in de tijd dat zo goed als alles los werd verkocht. Meer werk maar minder afval, dus in dat opzicht zeker 'die goede oude tijd'. Stroop werd per half pond, toen 6 cent, in je ei gen meegebrachte koperen kan gego ten. Behalve in de wintermaanden; dan moest de stroop eerst een tijdje boven de kachel staan om weer enigszins in beweging te komen. Meer nostalgie: pond zout 5 cent, pond soda 3 cent, maatje sla-olie, plakken (2,5 cent) en halfjes (0,5 cent). Arbeitseinsatz Greeuw was oud genoeg om 'gevor derd' te worden tijdens de Tweede Wereldoorlog. Oorspronkelijk moest hij naar een metaalfabriek in Han nover. Zijn vader Arie heeft daar met behulp van meneer Sloof van het Arbeidsbureau Alkmaar een stokje voor kunnen steken. Greeuw ging naar Elzas Lotharingen en kwam oorspron kelijk terecht bij een groothandel voor groente en fruit. In hetzelfde dorp moesten twee kruidenierszonen naar het front in Rusland. Het laat zich ra den wat er met hen is gebeurd. De moe der, tevens weduwe, riep de hulp in van Greeuw en vanaf die tijd werkte hij weer in een kruidenierswinkel. Voor hem liep de 'Arbeitseinsatz' dus goed af. Hij werd al vroeg bevrijd, in septem ber 1944, en kon in 1945 ongeschonden naar huis, alwaar zijn hele familie op hem wachtte. Betere tijden braken aan. Hij trouwde met Corry (nu 71). Zij werkte als ser veerster in de Rustende Jager in Heiloo. Tijdens ons interview kibbel den ze over de allereerste zin van de eerste ontmoeting tijdens een dans avond. Greeuw dacht 'moetje een siga retje' en Corry wist zeker 'moet je een stukje chocola'. Daarna waagden zij een dansje en hebben elkaar nooit meer losgelaten. Corry Greeuw vertelt: „Ik heb vier auto's versleten in de tijd dat we de zaak hadden. Ik was niet zo'n type voor in de winkel, maar bezorgen vond ik heerlijk. Prachtige tijd; hard werken maar absoluut de moeite waard." Corry wandelt nog elke dag gemiddeld twee uur. Zomaar, lekker door het natuurschoon van Heiloo. Veel mensen zouden er nu voor teke nen om tot op latere leeftijd zo actief als het echtpaar Greeuw door het leven te mogen gaan. In weer en wind De kruidenierszaak-slijterij bleef open tot 1981. De laatste jaren opboksend tegen supermarkten en dat was op een gegeven moment niet meer te doen. Maar*bij de pakken neerzitten staat niet in het uitgebreide woordenboek van Greeuw. Het waren geen makkelij ke jaren na de verkoop van de zaak, maar hij was nooit te beroerd om iets aan te pakken. Voor slager Brink bezorgde hij op zaterdag het vlees in Heiloo en omstreken. Hielp na verloop van tijd ook mee in de slagerij, totdat het worstenmaken hem lichamelijk te zwaar viel. Apotheker Sibilo had dan ook geen beter moment kunnen uitkie zen toen hij in 1986 Greeuw vroeg voor de bezorging van medicijnen. „Altijd op de fiets," vertelt Greeuw met vol doening. „Elke dag, in weer en wind, het hele jaar door. Alleen als ik veel incontinentiemateriaal moest bezor gen, riep ik de hulp in van mijn broer Hans. Die had een auto en hielp mij dan met bezorgen. Mijn werk heb ik altijd met plezier gedaan. Veel vaste adresjes. Het bleef meestal niet bij het afgeven van het tasje. Koppie doen Bob, vroegen ze me dan. Borreltjes sloeg ik af. Maar een praatje maakte ik graag. Zo krijg je toch een band met die mensen." Niet allemaal maar veel 'vas te klantjes' kunnen er op rekenen dat hij nog af en toe langs komt voor een 'koppie en een praatje'. Biljarten in het Trefpunt Eind oktober is Greeuw er echt mee gestopt. Hij begon op te zien tegen de lange, donkere wintermaanden met die zware tassen aan zijn stuur. Ook vielen het 's avonds bezorgen en de spoedbe stellingen hem steeds zwaarder. „Het is mijn tijd; het is mooi geweest. Laat nu een jonger iemand het maar doen," zei Greeuw tegen apotheker Troost van Apotheek Sibilo. Het uitgebreide af scheid daarna met belangstelling uit alle hoeken van medisch Heiloo, heeft hem zichtbaar genoegen gedaan. Eerst de feestelijkheden op zijn laatste werk dag en daarna de gezellige receptie op vrijdagavond 10 november. Hij is blij met de vele kaartjes, bloemstukken en andere attenties die hij heeft ontvan gen. „Ben wel gewaardeerd," consta teert hij niet zonder trots. Op de vraag wat hij nu met zijn tijd gaat doen, ant woordt hij dat hij lekker gaat biljarten in het Trefpunt. En als iemand een bezorger nodig heeft voor een paar uurtjes in de week, wil hij er stiekem nog wel over nadenken. Laat Corry het maar niet horen. HEILOO - Vroeg of laat krijgen we er bijna allemaal mee te maken: presbyo pic. Oftewel ouderdomsverziendheid. We beginnen met onze ogen te knijpen om een scherper beeld te krijgen en we houden krant of tijdschrift wat verder van onze neus vandaan. Een leesbril bracht én brengt altijd een uitstekende oplossing. Hoewel menigeen een bril voortreffelijk staat, wil toch lang niet iedereen een bril op de neus.Tot nu toe had men echter geen keus. Gelukkig is dit verleden tijd. Want de opticiens van Het Huis introduceren de multifocale contactlens. Dus nu kunt u altijd lezen, maar krijgt u een andere keuzemoge lijkheid: de bril of de lens. Met de serie Focus Progressives bieden de opticiens van Het Huis de klant pre cies die multifocale contactlens die de moderne en zelfbewuste consument wenst. Voor perfect zicht, dichtbij en veraf. U kunt deze revolutionaire lenzen tijdelijk uitproberen voor 25 gulden. Iedereen die geïnteresseerd is, kan bin- V.l.n.r. Fred van den Boschde ara KareiAad de Ruyter en Arie Winder. (Fotostudio Star field) HEILOO - Tot en met 9 december is het Multimedia Maand bij Turning Point, dat wil zeggen dat het multime- dia-feest is bij boekhandel Deutekom in Heiloo. Voor jong en oud zijn er tal van aanbiedingen op diverse gebieden. Informatie, educatie, games en (ont spanning: in deze feestmaand exclusief bij Turning Point voor de scherpste prij zen. Bovendien ontvangt u bij aankoop van f 30,- aan software het Multimedia Maand-geschenk Streets of Sim City van Electronic Arts cadeau. Verder kunt u kans maken op een IBM-Think- pad, die u kunt winnen met de prijs vraag in het magazine. Bij Deutekom kunnen ze u er alles over vertellen. Op zondag 26 november is er een koopzondag in Heiloo. Deze staat ge heel in het teken van de komende feestdagen. Bij Boekhandel Deutekom is er vanaf 12.00 uur een demonstratie 'Kerstkransen maken' door Marijke Bruin uit Heiloo, met veel kerstgroen en mooie versieringen. Bruin heeft vo rig jaar in Slot Assemburg te Heems kerk meegedaan aan een wedstrijd 'Wie maakt de mooiste Millennium voordeur'. Zij won met haar voordeur- krans de tweede prijs. In de etalage hangt haar winnende creatie, speciaal nog eens gemaakt voor deze creatieve koopzondag. HEILOO - Op zaterdag 25 november houdt de Stichting Ouderenwerk van 10.00 tot 13.00 uur weer een tweede hands boekenmarkt in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Ouderen werk georganiseerde sociaal-culturele activiteiten en goede doelen. Wie nog boeken en platen heeft en die eigenlijk wel kwijt wil, kan bellen naar de Stich ting Ouderenwerk (tel. 072-5331297) dan halen de medewerkers de boeken bij u op. Maar brengen naar het Tref punt kan ook. HEILOO - Na 's middags Sinterklaas begroet te hebben, is het 's avonds tijd voor de oudere leden van wijkvereni- ging plan Oost. Dan staat namelijk de jaarlijkse feestavond op het program ma. In het wijkkrantje stond per abuis de datum niet afgedrukt. Wie wil komen genieten van de band Sold Out en gezellig met andere leden wil vertoeven onder het genot van een drankje, kan kaarten bestellen via 072- 5335179 (Paul) en 072-5339249 (Joke). Kaarten kosten f25,-, inclusief consum pties. Het feest begint om 21.00 uur. HEILOO - Op dinsdag 28 november om 20.00 uur is er een bijeenkomst van de christelijk-maatschappelijke vrou wenbeweging Passage. Onderwerp is 'Kiezen in een nieuwe eeuw', op het gebied van voeding, huishouding en welzijn. De informatie wordt ondersteund door een volledig automatische diapresenta tie. Ter afsluiting is er een leuke quiz. De avond wordt gehouden in de Gere formeerde Kerk aan de Noordergeest straat 9. Introducees zijn welkom. Zij betalen f 2,50. nenlopen bij Het Huis. Deze opticien neemt ruimschoots de tijd om uw ogen door te meten en vervolgens samen met u te komen tot de voor u beste keuze: een bril of deze nieuwe multifo cale lenzen. Met de zorg, deskundig heid en persoonlijke aandacht die u van een opticien van Het Huis mag ver wachten. Het resultaat zal u verbluffen. Met deze lenzen zult u ontdekken dat u moeiteloos kunt kijken van veraf naar dichtbij zonder dat u een overgang bespeurt. Focus Progressives zijn maandlenzen en worden dus elke maand vervangen. Zo krijgen vuildeel- tjes geen kans om zich aan het lens oppervlak te hechten. En zijn ze dus bijzonder hygiënisch en dragen bij aan de gezondheid van de ogen. Uw zicht blijft op alle manieren helder en scherp en zorgt voor comfortabel en moeite loos kijkplezier. Voor een nadere kijk op deze revolu tionaire lenzen bent u welkom bij Het Huis Opticiens. U kunt terecht bij Het Huis Moen Opticiens, Geesterduin 37 te Castricum of Winkelhof 't Loo 49 te Heiloo. HEILOO - Het wedstrijdseizoen voor de meisjes van Gymnastiek- en Turn vereniging Heiloo is afgelopen zater dag in Beverwijk van start gegaan. De turnsters, uitkomende in diverse leef tijdscategorieën, hebben redelijke pres taties neergezet. Bij de instap mocht Pascal Wiebering het erepodium betreden. Zij werd tweede met 31.65 punten. Jorien Meier eindigde op een negende plaats (30.60 punten). In de categorie pupil was één meisje van GTH vertegenwoordigd. Corina Henselmans, die dit jaar voor het eerst meedoet, eindigde op een zes tiende plaats met 26.30 punten. Inge de Moor en Mandy Bruin mochten in de categorie pupillen 2 aantreden. Inge eindigde op de vijfde plaats (32.05 pun ten) en Mandy werd negende met 31.60 punten. Bij de jeugd eindigde Denise Dessér- jère op een vijfde plaats met 34.00 pun ten, gevolgd door Jolien Dur op de zesde plaats met 33.70 punten. Katrien Hemmink werd twaalfde (30.05 pun ten) en AnoukRobert 27ste (20.85 punten). De 2 junioren, Lara van Vliet en Pie van der Wind, turnden zich bij de beste tien turnsters. Lara greep net naast het brons en werd vierde met 35.00 punten. Pie eindigde als zevende met 33.60 punten. Bij de senioren werd Monique Brinkman achtste. Zij behaalde een totaal van 29.65 punten. Inge Laurent kon de wedstrijd wegens een blessure niet afmaken en eindigde daarom op de dertiende plaats met 20.70 punten. Nederlands Kachelmuseum Van 1 oktober tot 1 april open op zon dag van 12.00 tot 16.00 uur. Toegang f 2,-, MJK en kinderen tot 12 jaar gratis. Bierkade 10, Alkmaar. ALKMAAR - Op vrijdag 24 november is er gelegenheid om kennis te maken met de Hogeschool Alkmaar. Dan vindt er een open dag plaats aan de Bergerweg 200 in Alkmaar van 15.00 tot 21.00 uur. Er is van alles te doen. Lekker snuffelen op de (informa- tie)markt. Studenten en medewerkers van Hogeschool Alkmaar geven uitge breid informatie, een beroepentest, rondleidingen, muziekoptredens en een karikatuurtekenaar. Op deze dag wordt antwoord gegeven op de vraag waarom je voor Hogeschool Alkmaar kunt kie zen. HEILOO - Op zaterdagavond werd bij Dojo 't Loo de tweede ronde van de West-Friese judocompetitie gehouden. De tegenstanders deze avond waren Luki Goshi en Nijhoff/Philipoom. De eerste tegenstander was Nijhof Phi- lipoom uit Beverwijk. Niels Dirkson moest als eerste de mat op en won met een schitterende vijfde beenworp. Pim Schuit had goed naar Niels gekeken en won met dezelfde worp. Niels Raven won zijn partij met een beenworp. He laas verloren Dennis Oudhuis, Noman Kortwijk en Hugo van Steeg hun partij en. Daarna werd het weer spannend. Ger- ben van de Berg won zijn partij met de tiende beenworp, maar toen verloor Stefan Boerman zijn partij. Om de wedstrijd te winnen moesten Tjade van Witmarschen en Sander Rezelman hun partijen winnen en dat deden zij ook. De tweede wedstrijd was tegen Luki Goshi uit Amsterdam. Pim Schuit, Niels Dirkson en Niels Raven wonnen hun partijen, maar helaas verloren Hu- go van Steeg en Dennis Oudhuis hun partijen. Door winst achtereenvolgens van Norman Kortwijk, Gerben van de Berg, Tjade van Witmarschen, Stefan Boerman en Sander Rezelman werd de winst binnengehaald. Door deze twee wedstrijden te winnen is de combinatie Dojo 't Loo/Balance van trainer Sebas- tiaan Gerber van de laatste plaats af. Op zondag moest het jeugdteam van Dojo 't Loo voor de West-Friese Jeugd- competitie naar Hensbroek. Hun tegenstanders waren Zeemacht, de Uitkomst en Hensbroek. De eerste wedstrijd ging tegen Zeemacht. Beau op de Weegh, Wessel Wolven en Martijn Dirkson verloren hun partijen. Maar door winst van Wout Wolven, Rens de Jong, Paul Tol, Niels Dirkson en Pim Schuit werd met 16-10 gewon nen. De tweede wedstrijd ging tegen koploper De Uitkomst. Helaas wonnen alleen Jack van Mouwrik en Wout Wolven hun partijen, waardoor met 14- 4 werd verloren. De laatste wedstrijd ging tegen Hensbroek. Beau op de Weegh, Wessel Wolven en Martijn Dirkson verloren hun partijen, maar door winst van Rens de Jong, Wout Wolven, Niels Dirkson, Pim Schuit en Paul Tol werd gewonnen met 10-8. Door dit resultaat is het jeugdteam opgeklommen naar de tweede plaats in de competitie. HEILOO - Op 11 november was het voor het nieuwe team van Eethuis en Cafetaria Family Heiloo extra span nend. De hele buurt was uitgenodigd in de speciaal opgestelde marktkraam op het terras aan de Kennemerstraatweg 470. Het was de hele avond één groot kinderfeest. Enkele honderden kinde ren kwamen langs om hun liedje te zin gen en de ene lampion was nog mooier en origineler dan de andere. En de kin deren kwamen niet voor niets: iedereen kreeg een zakje patat. HEILOO - Bridgeclub Sans Atout heeft als volgt gespeeld afgelopen maandag: A-lijn: 1. Schipper 68,3, 2. V. Heivoort - V. Kleef 58,3. B-lijn: 2. Luk Laan 72,5, 2. Fam. Mak 60,8. C-lijn: 1. Kat - Smit 59,6, 2. Vriend - De Groot 57,5. D-lijn: 1V. Schooten - Visser 59,9, 2. Roelofs - Bijlsma 59,9. E-Iijn: Fam. Kemper 69,2, 2. De Jong - De Winter 62,5. F-lijn: 1Nijman - De Vries 64,6,2. Visser - V. Gans 57,3. ALKMAAR - De Nederlandse Vereni ging van Postzegelverzamelaars houdt op zondag 26 november van 10.00 tot 17.00 uur de grote regionale najaars ruilbeurs in de kantine van sporthal de Hoornsevaart aan de Hertog Ael- brechtweg 4, Alkmaar. Iedereen kan hier iets vinden óp het gebied van postzegels, eerstedag enve loppen en poststukken. Van 12.00 tot 14.00 uur kunt u door een deskundige gratis de waarde van uw verzameling en/of zegels laten bepalen. Er is ook een jeugdhoek. De toegangsprijs be draagt zowel voor leden als niet-leden f 1,-, voor de jeugd is het gratis toegang. HEILOO - Afgelopen weekeinde hield vogelvereniging Kleurenpracht weer een fraaie tentoonstelling in haar eigen sfeervolle clubgebouwtje achter sport hal Het Vennewater. Dit jaar viert de vereniging haar dertigjarig jubileum, en voorzitter Fred van den Bosch kon het dan ook niet nalaten om tijdens zijn openingstoespraakje even in te haken op vervlogen tijden. Zo memoreerde hij dat Kleurenpracht, dat bij de oprichting in 1969 al 36 leden telde, ook veel leden uit de omgeving van Heiloo in haar gelederen heeft, en dat het tegenwoordig voor een bestuur niet altijd even makkelijk is om een vereniging te leiden. In zijn praatje deed hij een dringende oproep aan alle leden om ook actief bij te dragen aan de vereniging. Zoals in bijna elke club het geval is, komt ook bij Kleuren pracht het werk meestal op dezelfde schouders neer. Voor de opening waren tevens uitgeno digd Arie Winder, de voorzitter van het eerste uur, en Aad de Ruyter, de man die het langst voorzitter is geweest (vijftien jaar) van de vogelvereniging, en natuurlijk alle tachtig leden, inclu sief de zeven jeugdleden, op wie de ver eniging best wel een beetje trots is. Na alle plichtplegingen werd het tijd voor het bekendmaken van de uitslag, waarbij niet onvermeld mag blijven dat de keurmeesters dit jaar bijzonder te vreden waren over de goede kwaliteit van de ingebrachte vogels. En daarna werd het doek opzij geschoven en kon den de bezoekers zich vergapen aan de vele, fraaie vogels en vogeltjes, daarbij nauwlettend in het oog gehouden door een imposante blauwe ara, luisterend naar de naam Karei, vanaf zijn verhe ven stok. Zaterdag en zondag was de expositie geopend voor bezoekers, die zich ook dit jaar weer verbaasden over de vele fraaie kanaries, parkieten, zebravinken, Japanse meeuwtjes, paradijswida's en nog veel meer prachtige 'gevederde vriendjes' die de leden van Kleuren pracht gekweekt hebben. De eervolle vermeldingen zijn toege kend aan Algemeen kampioen E. Boersma 92 pnt, Bondskruis kromsna vels C. Koppes 92, Bondsmedaille's Kanarie vetstof G. Tuyn 91, Kanarie pigment A. Strijbis 91, Tropen J. Kleef 91, Kromsnavels A. Bot 92, Kampioen vetstof kanaries G. Tuyn 91+, Kam pioen pigment kanaries E. Boersma 92, Kampioen stammen kanaries A. Strij bis 363, Kampioen tropen T. de Waard 92, Kampioen kromsnavels (standaard) C. Koppes 92, Kampioen kromsnavels (cultuur) J. Bot 92, Kampioen vrije klasse R. v. Dijk 89, Ereprijs keurmees ters G. Uil 90. Aangetoonde vogel A. Strijbis. HEILOO - In de tiende ronde van de interne competitie wist Langereis op" listige wijze Folkertsma om de tuin te leiden. Folkertsma, die zelden verliest, zag van verder spelen af toen zijn te genstander een beslissende doorbraak forceerde. Koploper Manni maakt een zeer stabiele indruk dit seizoen. Ook dit keer in zijn partij tegen Bosma ging het eigenlijk allemaal vanzelf. Met geduld wachtte hij het moment af dat Bosma aanvallende aspiraties toonde. Manni wist deze eenvoudig te weerleg gen en kreeg in het middenspel beter spel, wat genoeg bleek voor de winst. Maas had prettige vooruitzichten tegen Limmen. Met twee pionnen voor sprong ging hij een eindspel in dat hij dacht te winnen, maar Limmen be- weest met technisch goed spel dat hij niet van gisteren is en haalde op knap pe wijze remise. Van de Werff-Hassing werd een lange en taaie partij waarin de witspeler wel een pion in het voordeel was, maar niettemin risico's moest nemen tenein de de zwarte verdediging te verzwak ken. Remise afwijzend vond V.d. Werff vervolgens een oplossing door zijn koningspionnen naar voren te sturen. Hassing meende de stormplaag op te vangen door nog een pion te offeren, maar moest even laten inzien dat daar van geen effect meer uit ging. Blom kreeg in zijn partij tegen Reus een stel ling om van te likkebaarden, maar liet zich van de wijs brengen door de klok. Kracht mocht doen en laten wat hij wilde tegen De Lange en Kraayenbrink tenslotte excelleerde tegen de tot dus ver grillig spelende Neering. De uitslagen: Manni - Bosma 1-0, Langereis - Folkertsma 1-0, Jongkind - V. d. Wal remise, Limmen - Maas remi se, Niehaus - V. Etten 0-1, V.d. Werff - Hassing 1-0, V.d. Brink - Horninge re mise, Woudstra - Huffnagel 1-0, Reus - Blom 1 -0, Jonkheer -De Jager 0-1Hee- ringa - Koenders remise, De Lange- Kracht 0-1, Munk - Tuinstra 1-0, Neer ing - Kraayenbrink 0-1. De winkel van Bob Greeuw. ALKMAAR - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van kerstpakketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgeleverd. Vanwege het grote aantal verwachte pakketten, wordt het transport over twee weekeinden ver spreid. Inleveren van pakketten kan in Alkmaar geschieden bij Annette Velt huis, Rhijnvis Feithlaan 94, op de woensdagen 29 november en 6 decem ber van 16.00 tot 19.30 uur (tel. 072- 5400467). De pakketten moeten goed verpakt zijn,.bij voorkeur in een stevige karton nen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde en afzen der dienen duidelijk leesbaar op de ALKMAAR - Van dinsdag 28 novem ber tot en met zondag 10 december is er in het Medisch Centrum Alkmaar (MCA) een expositie over de ziekte van Parkinson van de Stichting Ge- zondheidsexpotheek Nederland. Op initiatief van de afdelingen Ge riatrie en Neurologie komt deze ten toonstelling twee weken naar het MCA. Het doel van de expositie is begrip kweken bij de directe omgeving van Parkinsonpatiënten en uitleg te doos geschreven te worden. De pakket- geven over de medische en sociale ten mogen ook brieven en tijdschriften aspecten van de ziekte. Op interactieve bevatten, echter géén geld. Het maxi- wijze kunt u informatie krijgen over de male gewicht van een pakket is 25 kilo- ziekte en de behandeling van Parkin- gram, de kosten zijn f 7,50 per pakket son en uw eigen kennis hierover testen, plus f 2,50 per kilo. Bij inleveren van jn vjjf situaties wordt geschetst waar-" het pakket is men verplicht een legiti- mee mensen met de ziekte van Par- matiebewijs te tonen. kinson te maken kunnen krijgen, waar- bij de nadruk ligt op reacties van der den. Verder is er een video te zien met een dag uit het leven van een Par- kinson-patiënt. Tijdens deze tentoonstelling zijn er op dinsdag (van 10.00 tot 14.30 uur) en donderdag (van 10.00 tot 16.00 uur) vertegenwoordigers aanwezig van de regionale Parkinson patiëntenvereni ging met voorlichtingsmateriaal. Zij no7oTfltt utnvAnn zï]n ervaringsdeskundigen en geven ycicZEu WOrUm graag antwoord op uw vragen. U bent van harte welkom. ■MM» MM»* mm/tarn Èmm

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 6