december fee Gerechten uit de wereldkeuken Lekker uitwaaien Wat is er voor leuks te doen? Werken in de tuin Deze krant wordt verspreid in Heiloo, Limmen, Akersloot, de Egmonden, Castricum-Bakkum en Alkmaar-Zuid in een oplage van 35.000 Cabaret lil de Beun Op vrijdag 1 december speelt Jochem Myjer zijn voorstelling 'Gegabber'. Aanvang 21.00 uur. Solotoneel van Nel k'ars. Op zaterdag 16 december speelt zij in theater de Beun 'Prinses Marianne'. Aanvang 20.15 uur. Kinderteneel op woensdag 3 januari. Arno Huibers brengt 'De Glimlach en de Bom. Aanvang 14.30 uur in de Beun. De Heilooër kunstenaar ■lan Giling exposeert tot en met 17 december zijn werk in Galerie 1719, Verdronkenoord 29 in Alkmaar. Bij Abdiikaarsen aan de Vennewatersweg 27 in Egmond-Binnen is tot 9 januari een bij zondere expositie van kerststallen te zien. Op zaterdag 16 december wordt in het Trefpunt een creatieve kerstmarkt gehouden van 10.30 tot 16.00 uur, waar u zelf kerststukjes, wenskaarten en kerstboomversieringen kunt maken. Voor kinderen is er figuurzagen en knutselen. December staat voor de deur, en dat betekent dat het tijd wordt voor gezelligheid in huis. Voor Sint-Nicolaas zijn we druk bezig met cadeautjes, surprises en rijmpjes maken. Iedereen loopt geheimzinnig te doen en achter gesloten deuren hoor je geritsel van papier en onderdrukt gegrin nik. Zelf al eens speculaas, pepernoten, borstplaat of mar sepein gemaakt? Een leuk werkje, waar uw kids u graag bij zullen helpen. En lekker dat het dan ruikt in huis... Wanneer de goede Sint eenmaal terug is naar het verre Spanje, dan gaan we snel aan Kerstmis denken. Wat zullen we dit jaar op tafel zetten, wie nodigen we uit, of doen we helemaal niets en gaan we lekker buiten de deur eten, in een van de vele, goede restaurants in onze regio? Wat trek ken we aan, welke kerstversiering nemen we dit jaar? Allemaal vragen waarop u wellicht in deze December Feestmaand-bijlage van de Uitkijkpost een antwoord kunt vinden. Ga er eens lekker rustig voor zitten, en laat de ideeën tot u komen... In Koken met een neutje het nieuwste boek van levensgenieter Joop Braakhekke, vindt u recepten met als steeds terugkerend ingrediënt een of andere alcoholi sche drank. In dit boekje staan gerechten uit de 'kitchens of the world' In de keuken van topkok Braakhekke worden de meest waanzinnige com binaties geboren, waarbij eenvoud en puur natuur de hoofdrol spelen. Leuke, speelse gerech ten, voor iedereen te maken. De recepten wor den afgewisseld met anekdotes en verhalen. Een kookboek voor fijn proevers die niet per definitie hogeschool hoeven te koken. Dit keer niet alleen voor degenen die van lekker eten houden, maar ook voor hen die wel een neutje lusten. 'Er is geen eerlijker liefde dan de liefde voor lekker eten'. Deze uit spraak van George Shaw uit 1856 is misschien kort door de bocht. Maar u zult het ermee eens zijn dat met liefde en aandacht koken en lek ker eten dicht bij elkaar liggen. Aandacht voor de bereiding, maar ook voor de juiste ingre diënten. Het boekje Fair Food een culinaire wereldreis met Fair Trade kan u inspireren met liefde volle recepten, verhalen van producenten van over de hele wereld en •Nederlandse kooklief- hebbers. En niet te ver geten: verhalen over koken en de liefde. Voor eten met een goed gevoel. Wijnliefhebbers hoeven alleen nog maar te klikken... Bent u een echte wijn liefhebber en altijd op zoek naar wetenswaar digheden over wijn en wijngebieden? Op de website van Winexcite vindt u uitgebreide infor matie. recepten, proef- verslagen en nog veel meer. Wissel uw ervaringen uit met andere levensgenieters en laat de wijn van uw keuze thuisbezorgen, via www.winexcite.nl. Gezellig, die feestdagen in december, maar als u kriebelbe nen krijgt van al dat binnenzitten, ga dan eens lekker uitwaaien, bij voorbeeld door het maken van een stevige boswandeling. Tijd voor elkaar, frisse lucht, bewe ging, gezelligheid, rust en ruimte. Lekker er op uit in december en een frisse neus halen onder het fietsen of wandelen. Is het buiten guur, ga dan eens naar een bezoekerscentrum van Staatsbosbeheer. Ook binnen is van alles te beleven. Meedoen aan een kerstpuzzelroute voor jong en oud of ontspannen luisteren naar wonderlijke verhalen over dwaallichten en witte wieven. Kijk voor meer informatie op internet: wwwstaatsbosbeheer.nl. Voor de echte tuinllefhebbers duurt het winterseizoen behoorlijk lang. De tuin ziet er kaaltjes uit en er valt maar weinig te doen. Wellicht istlit een mooie periode om eens een tuinhuisje te bouwen. Handig als berging, werkruimte of zelfs logeerruimte. Ze zijn er in allerlei stijlen en maten, voor zelfbouw of om 'te laten doen', met of zonder overdekt terras en als 'hoekhuisje' met een afgeschuinde voorkant. Een romantisch prieeltje heeft vaak geheel of gedeeltelijk opën wan den, maar het kan ook een open smeedijzeren constructie zijn. Tuinkasten zijn eigenlijk kleine tuinhuisjes waar u van alles in kunt opbergen. Ze worden van hout, kunststof of metaal gemaakt. Een seizoen vol sfeer en warmte iMM&mïi VA

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 11