College besluit invoering diftar uit te stellen Standbeelden in 't Loo i i Brand verwoest schuur Verltoopplmen? Proekman [/Bqkma n™ OPHEFFINGS UITVERKOOP Unique, 072 5331895 OP ALLE 10% KORTING CENTERDISC, van Os mode viert feest! kortingen tot 50% van Os mode m Vos Makelaardij BORDEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN 10% TOT 30% KORTING "mode choonheidssalon "POTHAR&T" ZAALVOETBAL NU OPEN OM 10.00 UUR 'S MORGENS Redactieacquisitie en administratie: j l(L^JDrukkerij uitkijkpost bv December Feestmaand Ijsbaan Heiloo Openhaardhout Kapelbos Woninginbraken De Beun ontvangt 'Prinses Marianne' mmmm C- HACHMANG Openingstijden bibliotheek Het Alternatief opent internetcorner Tel. 072-515 08 88 WEGAFSLUITING GEESTERWEG AKERSLOOT In verband met asfalteringswerkzaamheden op de in aanleg zijnde rotonde in Akersloot is de Geesterweg op donderdag 30 november en vrijdag 1 december a.s. afgesloten voor het doorgaande autoverkeer. De duur en het tijdstip van de uitvoering zijn mede afhankelijk van de weersgesteldheid op deze dagen. Aangeraden wordt om de doorgaande route via Akersloot deze dagen te mijden. .thuis in Heiloo. ArifOCAl UtUntN s Wonen 50-plus nu vereniging VRIJDAG 1 december SPORTHAL 't VENNEWATER 20.40 uur HEREN 1 ■OFC UITGEEST 1 dé CD zaak van Heiloo. Let op de advertentie in dit blad! ondernemendheiloo.nl Warme winterdagen kijken en genieten binnenhuisarchitectuur De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) 29 NOVEMBER 2000 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 83 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n aanzienlijk lagere mm-prijzen. c=^ J q=^ Lj verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! 65e JAARGANG NO. 48 !3JBI3IBI3M3M3M3ISM3Jël3ISM3MSIBJ3MSM3JBJSJclISISMüIUM3MStil Nog even en de december maand breekt aan. En dat bete kent traditiegetrouw een maand vol drukte en gezelligheid, vol surprises en cadeautjes, gelar deerd met verrukkelijke natjes en droogjes, maar vooral met veel sfeer in huis. Vandaag vindt u bij deze Uit kijkpost daarom een gezellige December Feestmaand-bijlage, waarin een groot aantal zaken in onze regio zich aan u voor stelt. Om u op nog meer ideeën te brengen... HEILOO - Voor Ijsbaan Heiloo i§ het nieuwe winterseizoen alweer aange broken. De kaartverkopers zijn al weer op pad. De voorverkoop van kaarten duurt tot 5 december. Wilt u een kaart, dan kunt u bellen met C. Onderwater, tel. 072-5330164 of met de secretaris K. Bakker, tel. 072-5110432. De jaarvergadering vindt plaats op maandag 11 december, vanaf 20.00 uur bij snackbar Blackborn. HEILOO - Er is de afgelopen maanden weer hard gewerkt in het Kapelbos. Omgewaaide bomen moesten worden opgeruimd, er is gekapt, gezaagd en gekloofd. Met als gevolg dat er nu een grote, hoeveelheid prima kwaliteit openhaardhout ligt te wachten, om tegen een gunstige prijs van eigenaar te wisselen. Vrijwilligers die zin hebben om in het Kapelbos hun handen uit de mouwen te steken zijn meer dan welkom. Zij kunnen zich aanmelden bij Jan Swart, tel. 072-5051477. HEILOO - Afgelopen weekeinde is er in drie woningen in Heiloo ingebroken. Dit gebeurde vermoedelijk in de loop van zaterdagmiddag of de vooravond. Panden aan de Breedelaan, Stations weg en Butterlaan werden door het dievengilde bezocht. Daarbij zijn sie raden, geld en gsm telefoons buitge maakt. HEILOO - De voorgenomen invoering van diftar per 1 januari 2001 is voorlo pig uitgesteld. Dat heeft het college van B en W van Heiloo dinsdagmorgen be kendgemaakt. Het betekent ook dat het onderwerp 'diftar' komende maan dag niet in de gemeenteraad behandeld wordt. Het college vindt dat er meer tijd nodig is om 'de geconstateerde bezwaren te gen diftar nader aan de orde te stellen', zo schrijven burgemeester en wethou ders in een persbericht. Het college wil eerst overlég voeren met zoveel moge lijk groeperingen uit de Heilooër sa menleving. Het is de bedoeling dat dit in het eerste halfjaar van 2001 gebeurt. Dan moet ook worden besproken hoe een eventueel proefjaar kan worden gehouden, dat halverwege volgend jaar moet starten. De afrekening zal dan gebeuren op basis van het oude tarief systeem. Na afloop van het proefjaar, medio 2002, wil het college aan de hand van een zorgvuldige evaluatie en een en quête onder de inwoners vaststellen of de proef geslaagd is, dat wil zeggen of er minder afval is aangeleverd. Daarna zal besloten worden over de daadwer kelijke invoering van diftar. Vorige week donderdag hebben burge meester en wethouders een gesprek gehad met vertegenwoordigers van het Actiecomité Diftar Nee. Burgemeester Henk den Boon verklaarde daarna dat 'het comité op heldere en indringende wijze zaken aan de orde heeft gesteld'. Den Boon zei dat het college nog steeds onverkort en pal achter de uit gangspunten voor invoering van diftar stond, maar dat het duidelijk was dat voor een aanzienlijk deel van de inwo ners dë invoering van diftar een zeer ingrijpende zaak is. Nel Kcirs. Foto Peter Kars) HEILOO - Op zaterdag 16 december speelt Nel Kars in theater de Beun de voorstelling 'Prinses Marianne'. Voor het tweede seizoen staat Nel Kars op de planken met dit solostuk van Ton Vorstenbósch. Hierin geven zij gestalte HEILOO - Afgelopen (koop)zondag vond er in winkelcentrum 't Loo een heuse standbeeldenwedstrijd voor kin deren plaats. Te bewonderen waren Marjolijn en Rendel als Hartendiefjes, Laura en Leonie als de Clowns, Loes en Anne als de Speelkaarten, Anke als het Vrijheidsbeeld, Sanne als de ZilveF- koningin, Nick als een Enge Man en Marlonneke, Mick en Mirte als de Sint en zijn Pieten. Alle kinderen ontvingen voor hun deelname aan deze wedstrijd van de winkeliers van 't Loo een waardebon van f 25,-, te besteden bij Bart Smit. De taak om te jureren berustte in de vaar dige en gehandschoeide handen van Sint-Nicolaas zelf. Samen met zijn Pieten riep hij de Speelkaarten uit tot winnaar van de wedstrijd. Daarbij werd gelet op zowel de uitvoering als op het lange tijd bewegingsloos stilstaan van de beelden. De speelkaarten Loes en Anne kregen voor deze prestatie een waardebon van f 50,-, ook te besteden bij de speelgoedzaak in 't Loo. Dikke rookwolken onttrokken de brandende schuur aan het gezicht. HEILOO - Afgelopen maandagmiddag is aan de Groeneweg een schuur waar in zestig ton stro lag volledig uitge brand. De brand ontstond maandag middag rond de klok van tweeën achter een pand aan de Groeneweg. Het vuur werd ontdekt door een voorbijganger die rook uit de schuur zag komen. Hij waarschuwde een omwonende die daarop de brandweer belde. Op het dak van de schuur lagen enkele asbestcementplaten. In de omgeving zijn direct metingen verricht, maar er werd geconstateerd dat er geen gevaar was voor de volksgezondheid. Rond de schuur zijn in een strook van 100 tot 150 meter breed enkele asbest- deeltjes gevonden. Het asbest zou zich niet verder over de omgeving hebben verspreid. Het asbest dat nog bij de afgebrande schuur lag, is dezelfde mid dag nog opgeruimd. INSTALLATIEBEDRIJF Badkamerinstallatie Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 aan en een eigen visie op een vrouw die de conventies van haar tijd aan haar laars lapte en, zoals ze zelf uitdrukte, 'de liefde tot leidraad van haar leven koos'. Hoewel het portret van haar scandaleuze oudtante in Koningin Wil- helmina's werkkamer hing, bleef deze eigenzinnige Oranjetelg lange tijd on derbelicht. Toch trekt Mariannes merk waardige leven nu steeds meer belang stelling. Een tentoonstelling werd aan haar gewijd en er verscheên een bio grafie. De geschiedenis speelt zich af in de jaren veertig van de negentiende eeuw: een rangen- en standenmaatschappij waarin van vrouwenemancipatie nog geen sprake is. Geen wonder dat er hard werd geoordeeld over de levens wandel van Prinses Marianne der Nederlanden (1810-1883), jongste kind en lieveling van Koning Willem I. Werd het de aristocrate al niet in dank afge nomen dat zij een einde maakte a$n haar ongelukkige huwelijk met een Pruisische prins, haar na haar scheiding min of meer openlijk samenleven met 'een man uit het volk', een tot haar secretaris gepromoveerde koetsier, was voor de toenmalige fatsoensrakkers onvergeeflijk. Het besluit om het kind dat zij van haar minnaar kreeg op te voeden als haar eigen zoon deed de deur dicht: Marianne, hoewel puissant rijk, werd voor haar eigen stand een outcast. Daar stond tegenover dat ze, hoewel jaren via de roddelpers door laster achtervolgd, niet ongelijk aan wijlen prinses Diana, wegens haar wel dadigheid en generositeit door het volk op handen werd gedragen. Deze boeiende voorstelling begint om 20.15 uur. Kaarten kosten f 25,-, met CJP of Pas 65-plus f 22,50 en zijn ver krijgbaar aan de kassa van de Beun, maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur. HEILOO - De Openbare Bibliotheek Heiloo is op dinsdag 5 december vanaf 16.00 uur gesloten. De nieuwe internetcorner in Het Alternatief. (Fotostudio Starfield) HEILOO - Afgelopen maandagmiddag is in Het Alternatief de internetcorner feestelijk geopend. Wiep Kuiper, de met 77 jaar tot op heden oudste deel neemster aan het project, deed het ceremonieel en namens het Fonds Zomerpostzegels overhandigde T. Schoehuijs een cheque. Volgens de internetgroep van Het Alternatief is het nieuw in ons land: een internetcorner in een woongroep. Zelfstandige, onder één dak in groeps verband samenwonende mensen, die met elkaar één set apparaten gaan gebruiken in een ruimte die voor iede re bewoner toegankelijk is. Dat moet goed geregeld worden, zodat ze er ple zier aan kunnen beleven en vooral ook elkaar Oontmoeten, helpen en ervarin gen uitwisselen. Doordat de deelne mers samen de kosten dragen, heft dat bovendien het bij ouderen nog al eens voorkomende bezwaar op, dat het De Speelkaarten: Loes en Anne. behoorlijk prijzig is om privé alle appa raten aan te schaffen en in de bijko mende kosten te voorzien. Veertien bewoners hebben cursussen gevolgd bij Seniorweb in Alkmaar, Pyloon in Zaandam en Volkshoge school Bergen. Behalve over omgaan met de apparaten leerden zij ook over hoe je het regelt als je in een groeps woonproject een goed functionerende internetcorner opzet. Met de officiële ingebruikname is de voorbereidingsperiode, die toch een jaar duurde, afgesloten en is er nu ein delijk wat te zien en te doen. De initia tiefgroep hoopt dan ook op 'goede drukte' in de internetcorner doordat steeds meer bewoners er gebruik van gaan maken. Er komt een e-mail adres van Het Alternatief en misschien wordt er ook nog een website gemaakt. RSGROEP f Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 Met 4 kantoren actief in de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerh ugozvaa rd HEERENWEG 174 - HEILOO TEL. 072 533 20 91 Zeeweg 20,185 2 CR Heüoo info vos ma kelaa rdijxii www.vosmakelaardij.nl Kennemerstraatweg 269 Heiloo HEILOO - Vorige week maandag heeft Wonen 50-plus Heiloo zich als vereni ging laten inschrijven bij de notaris'. Het initiatief daartoe is al twee jaar geleden door enkele 50-plussers genomen. De statuten zijn vervolgens in overleg met de leden tot stand gekomen. De vereni ging heeft zich als doel gesteld een appartementencomplex van veertig tot vijftig woningen voor senioren in Hei loo te realiseren. Het bijzondere van het complex is dat het ingericht zal worden voor groepswonen. De zeven tig leden die de vereniging nu al telt, willen door in groepsverband te gaan wonen en leven zo lang mogelijk zelf- redzaam blijven. De bedoeling is dat ieder een eigen woning heeft in het complex, waarin ook een gemeenschappelijke ruimte zal zijn waar men elkaar kan ontmoeten en activiteiten ondernemen. De veilige beslotenheid van het complex en het tegengaan van vereenzaming zijn be langrijk bij het groepswonen. Andere respecten zijn de ouderwetse buren hulp waarbij de bewoners, als dat ge wenst is en binnen de mogelijkheden valt, elkaar helpen bij de kleine onge makken van het ouder worden en el kaar stimuleren om actief aan de maat schappij te blijven deelnemen. De vereniging is aangesloten bij de Landelijke Vereniging Groepswonen van Ouderen (LVGO), die weer in con tact staat met de landelijke overheid. Inlichtingen over dit initiatief kunt u krijgen bij het secretariaat, 072- 5337260. Makelaa vanderborden www.ondernemendheiloo.nl 1 december van start Bedrijven Vacatures Nieuws Aanbiedingen De markt van Heiloo nu ook online Alkmaar - Heiloo Laat 191-193 - 't Loo 13 ÉrtliTiMl de hele maand december extra sfeer. Abdijkaarsen. Tesselschade Arbeid Adelt en expositie Joop Mijsbergen silhouet binnenhuisarchitectuur Kennemerstraatweg 99 Heiloo telefoon: 072 533 1 1 99

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 1