Sfeer bü de Aalsmeerse Bloemenhal..... HT Ifeïi Fotostudio Ab Baart, Goed gekleed de feestdagen in 9B8Ë2 gewoon puur professioneel! Inspiratie en voor elk wat wils bü cadeauwinkel Beemster Verstandig zonnen bü Fitcentrum de Winter Colofon leestöutaitó öecemöw feestmaand-itec Pagina 33 «him Sinterklaas is in aantocht Bij de Aalsmeerse Bloemen hal vindt u voor ieder wat wilsVoor in huis is er een Op wintersport met Sporthuis Helling Gaat u deze winter met win tersport? Sporthuis Helling helpt u graag op weg. Het kopen van skimateriaal bete kent vaak de eerste voorpret van een wintersportvakantie. Maar of de skivakantie een succes wordt, hangt vooral af van de mate waarin het gekochte materiaal aansluit op het niveau van skiën, langlaufen en snowboarden. Met de juiste en goed onder houden skiuitrusting heeft u meer plezier en kunt u veili ger wintersporten. Sporthuis Helling helpt u bij het maken van een goede keuze. Naast informatie over kle ding en het daarbij horende materiaal, besteedt Sporthuis Helling ruim aandacht aan onderhoud van uw materi aal. Dus ga snel eens langs in één van de winkels, dan krijgt u uitgebreide informa tie van deze wintersportspe cialisten. Profiteer daarbij ook van de aanbiedingen op diverse wintersportartikelen. Sporthuis Helling vindt u aan de Raadhuisweg 14, 1851 JA Heiloo, tel 072- 5332144. grandioze keus aan groene en bloeiende plantenpotte- rie etc. Voor de kerst is eige naar Van Bennekom hele maal naar het Sauerland gereisd en heeft daar een gigantische partij kerstbo men zelf uitgezocht en gela beld. Topkwaliteitzowel met kluit als gezaagd in diverse matenonder ande re Nordman, blauwspar picea en nog veel meer voor messcherpe prijzen. Voor "de doe-het-zelver zijn in de Bloemenhal alle artike len te koop om zelf een leuk kerststukje te maken. Wilt u iets aparts voor de kerst? Dan kan dat, want op vrij dagavond 15 december kunt u onder deskundige leiding zelf een kerstkrans voor bin nen of buiten maken (met of zonder lichtjes). U kunt zich opgeven op tel. 072-5331408. Kortom, iedereen is welkom bij de Aalsmeerse Bloemenhal, die klaar staat om van de donkere dagen gezellige dagen te maken. De zaak is te vinden aan de Zevenhuizerlaan 54. Wie zijn auto niet direct voor de deur kwijt kan, vindt zeker een plekje op de Breedelaan, recht tegenover de zaak, waar volop geparkeerd kan worden! Voor elk wat wils.Het is de beste omschrijving voor het ruime en gevarieerde aan bod van cadeauwinkel Beemster op de hoek van de Westerweg en Het Zeven huizen in Heiloo. Op zoek naar een cadeautjemaar nog geen idee wat het moet worden? Een bezoekje aan de winkel is gegarandeerd een bron van inspiratie. Uitgebreid en-gevarieerd is de keus op het gebied van woondecoratie. Sfeer maken is hier het toverwoord, met allerlei smaakvolle spulle tjes voor op tafel en in de kast. Blijvend mooi zijn de serviezen, af en toe met een tikkeltje nostalgie. Roman tiek viert hoogtij in het klassieke kip-haanservies. Gebakken van dik aardewerk, mooi maar ook praktisch, want het is vaatwasmachine- bestendig. En wie kent niet het tijdloze decor van de boerenbontserviezen? Het is er niet alleen in blauw, maar ook in groen, het zogenaam de 'aquarel' boerenbont. De bijpassende tafelkleden en servetten in gezellige des sins van Jhr geven de eetta fel een betoverend mooie aanblik. En voor wie pen en papier niet laat verdringen door de pc is er prachtig briefpapier. De keuken tenslotte kan worden aangekleed met luxe linnengoed, waaronder schorten, ovenwanten, pan- nenlappen, theemutsen, hand doeken en theedoeken. Kortom: je slaagt altijd bij Beemster! De fotostudio van Ab Baart is voor velen een begrip gewordeneen team waar ieder zo zijn eigen taak heeft. Ab zelf houdt zich zoveel mogelijk direct met fotografie bezig In de studio vindt voornamelijk product-, reclame-, por tret- en groepsfoto grafie plaats. De klant kan terecht voor een gezellig portret. Buiten de traditionele foto's is er vaak de behoefte aan wat eigentijdse fotografie, zegt Ab Baart. „We merken dat de meeste klanten dit duide lijk kunnen waarderen. We hebben verschillende decors om het steeds weer anders te Aan het einde van het jaar, als de avonden lengen, wordt de toonzetting milder. Geachte relaties worden vrienden, de nachten worden langer en stemmen ons tot nadenken, en anders is het wel het nostalgische karakter van de decembermaand dat ons tot feesten noopt. Sinterklaas, het feest van de sterren van Kerstmis en recepties: het wordt een drukke tijd, sociaal gespro ken. Een tijd om er op je best uit te zien. Want laten we ons niet te bescheiden opstellen: bij zulke gelegen heden willen we er allemaal uitzien als een ster. Casual mis schien, incognito desnoods, maai' wel de ster van de avond. Johan Alleman Mode doet daarom nu een mooi aan bod: een tweedelig kostuum, keuze uit een streepdessin of uni, in marine en antraciet, met twee extra Arrow shirts voor slechts f 798,-. Natuurlijk heeft deze zaak niet alleen formele mode. Voor hetzelfde geld wandelt u bij hen in een fraaie casual outfit de deur uit van Tommy Hilfiger bijvoorbeeld, dat kwaliteit verenigt met chique nonchalance. Wie dus een voorproefje wil hébben op de komende feest dagen, is van harte welkom bij Johan Alleman Mode, waar u altijd de ster bent. Merken zijn Tommy Hilfiger, Matinique, Camel Verantwoord Zonnen van het beste advies kan De zon speelt een belangrij ke rol in ons leven. De zon voorzien, geeft licht, warmte, energie,De SVZ heeft ook een certi- zorgt voor de aanmaak van ficering/erkenningsregeling vitamine D voor sterke bot ten en natuurlijk voor een mooie bruine tint. Zon (ultraviolette straling) is noodzakelijk voor een goede gezondheid. Te veel zon is echter schadelijk voor de huid en verhoogt de kans op huidkanker. Het is daarom van belang dat men verant woord omgaat met zonlicht, zowel van de zon buiten als van de zon binnen: de zon nebank. Dit is de reden waarom de Nederlandse Kankerbestrijding enkele jaren geleden in samenwerking met de zon nebankbranche de Stichting Verantwoord Zonnen (SVZ) heeft opgericht. Doel is om mensen verantwoord met zonlicht/ultraviolette stra ling om te laten gaan, zodat zoveel mogelijk alleen de goede effecten van de zon tot uiting komen. De SVZ verzorgt regelmatig publica ties over dit onderwerp. De SVZ heeft er ook toe geleid dat er een opleiding tot stand is gekomen voor zonnestu- diohouders, om opgeleid te worden tot zonneconsulent. Hier leren de zonnestudio- houders alles over de effec ten van ultraviolette straling, hoe men daar mee om moet gaan en hoe men cliënten voor zonnestudio's opge steld. De eisen waaraan een zonnestudio moet voldoen, zijn onder andere dat de stu diohouder voordat een cliënt gaat zonnen via een test bepaalt welk huidtype deze persoon heeft. Dit is belang rijk voor het zonnekuursche- ma. Een goed zonnekuur- schema begint altijd met korte tijden, die stapsgewijs verhoogd worden. Andere eisen betreffen de hygiëne, de kwaliteit van de appara tuur, de voorlichting en het bijhouden van de gegevens over de zonnekuren van de cliënt. Tot nu toe zijn er acht studio's in Nederland gecer tificeerd. Eén ervan is 'Fitcentrum de Winter' aan De Drie Linden 2 in Limmen. Openingstijden: dinsdag tot en met met donderdag van 9.00 tot 21.30 uur, vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur, tel. 072-5054605. Voor iedere cliënt op de zonne bank is er een gratis Zonnewijzer t.w.v. f 4,95 (zolang de voorraad strekt) waarmee u voor uzelf kunt bepalen hoe u verantwoord van de buitenzonkunt genieten. collection, Gaastra, Concept One, State of Art, Arrow, Gardeur, Toni Gard, v. Gils, Roy Robson, Ledüb en Wellington. De openingstijden zijn maandag van 13.00 tot 18.00 uur; dinsdag tot en met donderdag van 9.30 tot 18.00 uur; vrijdag van 9.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 9.30 tot 17.00 uur. Daarnaast heeft Johan Alleman Mode in verband met de feestdagen ook extra koopavonden; 3 december en 20, 21, 22 december tot 21.00 uur. Tenniscentrum De Dors Dit jaar organiseert tennis centrum De Dors het negentiende 'Open Dubbel Feestdagen tennistoer nooi van 20 tot 31 december (uitgezonderd 25 en 26 december). Er kan worden ingeschreven in de volgende catego rieën: Dl, D2 E, C2 (35+) en C (vanaf 18 jaar). Deel name formulieren zijn af te halen bij De Dors te Heiloo. Hoewel er voor de prijswinnaars leuke, gezellige prijzen te verdienen zijn, zullen er vanaf dit jaar voor de eer ste prijswinnaars bijzon dere prijzen klaarliggen. Niet groot of duur, maar wel zeer speciaal, ter her innering. Tevens is er tij dens dit toernooi op vrij dag 29 december een feestavond met live muziek, vanaf 20.00 uur. Zoals velen weten, vin den er in het wintersei zoen in De Dors veel acti viteiten plaats, zoals competities, tennislessen, bedrijfs- en familietoer- nooien (zaterdagavond) etc. Gezien de grote belangstelling voor deze activiteiten (hier en daar zijn er zelfs wachtlijsten) is het aan te raden zich voor het volgend seizoen (september 2001 -april 2002) bijtijds aan te mel den. dit om teleurstellin gen te voorkomen. kunnen brengen. Daarbij zijn kleurenfoto's al lang niet meer vanzelfsprekend. We vragen altijd of de foto's in kleur, zwart-wit of sepia (bruin) moeten worden. Soms hebben we het gevoel dat andere technieken nog meer kunnen toevoegen. Aan de hand van voorbeel den kunnen we daarin advi seren." In de fraaie presenta tieruimte hangt tevens een grote collectie voorbeeldlijs ten. Over zijn trouwreportages vertelt Ab met enthousias me. „Als je het vak goed beheerst, dan kun je als foto graaf gemakkelijk inspelen op het gevoel van het bruids paar. Je kunt de omstandig heden in de juiste sfeer bren gen, waardoor de reportage veel spontaner oogt. We merken dat de meeste bruidsparen vooral die uit straling zoeken en wij kun nen die vastleggen. Daarnaast moet het album ook spannend zijn. Dit doen we door wat mooie, artistie ke foto's te maken. In het album zie je heel kleine, maar ook heel grote foto's, meestal dus ook zwart-wit of sepiakleurig, die, doordat we ze zelf printen, speciaal afgewerkt zijn." Behalve met fotograferen houdt Ab Baart zich ook bezig met de voortschrijden de, digitale technieken. „De digitale uitwerking van de fotografie begint steeds gro tere vormen aan te nemen. Omdat we ook veel met reclamefotografie bezig zijn, zowel in de studio als op locatie, kunnen we veel beeldmateriaal inscannen, op cd-rom zetten of per ISDN telefoonlijn direct versturen. Zonodig printen we op fotokwaliteit uit. Een drukkerij of een uitgeverij kan het beeldmateriaal dan meteen invoeren, zoals gebeurd is met de portretfo to die hierbij is afgedrukt." Fotostudio Ab Baart is te vinden aan de Schrijnwerker 12 bedrij venterrein de Oude Werf) te Heiloo, tel. 072-5333712, internet www.abbaart.nl, e-mail infö@ abbaart.nl. December Feestmaand, een bijlage van de Uitkijkpost December 2000 RedactieMarian Lutgerink Vormgeving Jos Kraakman, Martijn Wokke Acquisitie: Wil van der Horst Fotoys: Foto Starfield, Uitkijkpost e.a. Een uitgave var Drukkerij Uitkijkpost BV, Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 42