Dit is mijn beste tentoonstelling Jan Giling is op zoek naar de volmaakte weergave Activiteiten Ouderenwerk i Foresters F4 in 't nieuw 1 Beestenboetje weer dicht Jngezo'. ud-papieracties in Heiloo ^MWïmMï Dierenbescherming brieven UITKIJKPOST - 29 NOVEMBER - PAGINA 6 La Belle Hélène in Trefpunt Skidemonstratie II Primo HZV de Witburger Sint bij de kachel Martin Schilder bouwt bedrijfswagen werkplaats GGD start tweede fase project Smoke Free Teams Expositie HAF DVW-Zeevissen SV Oppositie Opnieuw volle winst dames Effect Sint en Piet in Muziek- en Dansschool Sinterklaasactie bij Kennemer Vers Thema-avond over voeding en allergie Algemene informatie: 072-5332879 Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106 Knaagdieren: 072-5119998 Honden en katten Akersloot: 0251- 310079 Asiel: 072-5114861 Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5150173 (alarm) en 072- 5150085 (informatie) Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Kids for animals: 072-5336180 Vermist Cyperse poes, zwarte vlooienband, oor tatoeage S, De Blinkenlaan 8, Heiloo. Zwarte gec. kater met klein wit befje, tat.nr. YX 1226,6 jr. Kapellaan, Heiloo. Gevonden Jong zwart katertje, wit befje, Kapel- weg, Limmen. Goed tehuis Goed tehuis gezocht voor een lieve grijze gec. kater van ca. 10 jr. die graag naar buiten gaat, en een rustig plekje voor een schildpadpoes van 3 jaar. Inl. 0251-658504. HEILOO - Op uitnodiging van de Cul turele Commissie komt Jan Neefjes uit Heerhugowaard een voorstelling ver zorgen in het Trefpunt. Vanaf een beeldplaat wordt op een scherm van 3 bij 4 meter La Belle Hélène opgevoerd. Dit is een opera bouffe in drie bedrij ven van Jacques Offenbach. De eerste uitvoering vond plaats in Parijs op 17 december 1864. Het was een satirische parodie op de gangbare theaterstukken en dat gaf aanleiding tot veel discussies en gelach. Hélène merkt tijdens een door haar gegeven feest Paris op onder de aanwezigen. Hij heeft zich als herder verkleed en behal ve Calchas kent niemand hem. Zij staat versteld van zijn schoonheid. Paris wint een wedstrijd en Hélène weet dat zij als eerste prijs wordt toegezegd aan de winnaar. Zij is echter getrouwd en ver telt Paris dat zij hem nooit zal kunnen liefhebben. Hoe dit afloopt ziet u op donderdag 30 november in het Trefpunt. De aanvang is 14.00 uur, de zaal gaat open om 13.30 uur. De entree is f 4,- inclusief koffie of thee. BERGEN - Aanstaande zondag om 8.30 uur zullen Gerhard en Rühl Neuhauser een skidemonstratie hou den op de baan van II Primo in Bergen. Deze skileraren uit het dorp Scheffau (Tirol) zullen worden geassisteerd door Sjakie de Lange, de bij vele Neder landers inmiddels bekende onver schrokken afdalingsspecialist. De gebroeders Neuhauser zullen de door hen zelf ontwikkelde techniek van vallen en opstaan tonen evenals het zogenaamde klitskiën, waarbij meerde re skiërs gelijktijdig met en zonder ski's proberen het snelst de afdaling te nemen. De toegang is gratis. HEILOO - Hij straalt gelijk een kind als hij vertelt over zijn schilderijen en tekeningen. Kunstschilder Jan Giling (69, woont en werkt in Heiloo) expo seert tot 17 december zijn recente werk bij Galerie 1719 in Alkmaar. Je hoeft geen kenner te zijn om gegrepen te worden door Gilings impressionistische interpretatie van de wereld en van de natuur in het bijzonder. Zijn schilderij en, tekeningen en aquarellen tintelen je tegemoet. Levensechte taferelen gezien door de ogen van een kunstenaar; het laat je niet onberoerd. Zelf omschrijft hij zijn werk als 'het grote avontuur op zoek naar de volmaakte weergave van de goddelijke schepping'. Zoeken naar essentie In een gesprek met Giling kun je je voorstellen hoe de schilder/tekenaar achter zijn doek staat; zoekend naar het grote geheel en ondertussen trefzeker de volgende streek op het doek aan brengend. Hij speurt naar de juiste woorden, maar springt tegelijkertijd van de hak op de tak. Er is soms geen lijn in te ontdekken en toch snap je pre cies wat hij bedoelt. Dit komt ook tot uiting in zijn werk. Hij laat weg wat ovebodig is en schildert in heldere, compacte kleuren over wat hij denkt dat de waarheid is. Hij streeft naar de essentie, de eenvoud. Giling verhaalt: „Ik ben geboren in Berkhout. Zo uit de klei en je tekent graag. Dan is Berkhout 'not the place to be'. Ik ging in Haarlem wonen en kreeg les op de Haarlemse Schilders school. Op die school werd je klaarge stoomd voor de Rijksacademie. Onder tussen moest ik natuurlijk wel eten en werkte als illustrator voor VNU, toen tertijd Spaarnestad. Ik tekende onder andere in de Okki, de Taptoe en de Li- belle en had jarenlang een vaste strip: De wondere wereld. Later nog lang in de reclame gewerkt, voor Shell, Nie- meijer, Nutricia en ABN. Je moet tot de absolute top behoren om te kunnen le ven van kunst. Mijn vrouw Wil zegt altijd met een glimlach dat ik wereldbe roemd ben in Heiloo en omstreken." 'De winterschilder' Zo'n dertig geleden kwam Giling met zijn gezin hier wonen. Heiloo met haar mooie plekken en straten inspireert hem tot op de dag van vandaag en is verschillende malen terug te vinden op zijn schilderijen en tekeningen. Giling schildert alleen wat hij zelf ziet en ervaart. En in dat ervaren gaat hij tot het uiterste. Het compleet inleven in de situatie is zijn manier om de emotie van het moment te vertalen in olieverf. „Ik teken graag wintertaferelen en heb ondertussen de bijnaam van winter schilder gekregen," zegt Giling. „Ik schilder wat ik zie en dat betekent dus dat ik in de kou buiter. sta. De hele dag. Ik werk een half uur en moet dan flink rennen om weer warm te worden. Zelfs een volle thermoskan hete koffie ver drijft de kou niet uit mijn botten. Maar ik hoop daarmee te bereiken dat wan neer de mensen mijn schilderijen bekij ken, zij in gedachten naast me komen staan en hetzelfde zien. Je hebt geen idee hoeveel kleuren van mijn palet nodig zijn om het wit van sneeuw goed weer te geven." HEILOO- Binnenkort starten in het Trefpunt drie nieuwe cursussen. In de cursus Kennismaken met toneel zal kort worden ingegaan op de geschiede nis van het toneel, maar de hoofdzaak zal liggen op het zelf lezen, spelen en het plezier beleven daarin. U gaat improviseren aan de hand van bijvoorbeeld sprookjes en naar aanlei ding van situaties uit het dagelijks léven en eventueel eigen ervaringen. De cur sus start dinsdag 9 januari van 10.00 tot 12.00 uur en wordt begeleid door Marlise Mantel. De kosten van de in totaal zes lessen bedragen f 43,50. Ook in januari start de cursus Gra fische Tecnieken. Grafiek wordt ook wel drukkunst genoemd. Bij grafiek ontstaat het beeld door afdruk van een getekende voorstelling in een koper plaat. Deze techniek wordt droge naald genoemd en is een van de grafische technieken die tijdens de cursus aan bod zal komen. In overleg met de cur sisten zal de docente verschillende gra fische technieken behandelen, zoals monoprint, hout- en linoleumsnede, kartondruk etc. Nieuwe en traditionele technieken komen hierbij aan bod. De begeleiding is op individuele wijze. De cursus start op donderdag 11 januari van 20.00 tot 22.00 uur. De cursus wordt gegeven door Saskia Sengers en bestaat uit tien lessen. De kosten bedragen f 100,-. De derde cursus is Tiffany Glas techniek. Misschien heeft u ze weieens gezien, Tiffany-lampen. Wist u dat u zelf ook de Tiffany-techniek kunt leren en dan zelf een lamp, raamhanger, vaas je, theelichtje of fotolijstje kunt maken? Wat is er leuker om te zeggen dat u die leuke vogel voor het raam zelf gemaakt hebt? U hoeft alleen een beetje handig te zijn. De cursus-start op woensdag 10 januari van 10.00 tot 13.00 uur en wordt begeleid door Diana van Liethout. De cursus bestaat uit zes lessen en de kos ten bedragen f 182,50 inclusief f 77,50 materiaalkosten. Voor opgave en/of informatie van deze cursussen, belt u het Trefpunt, Abra ham du Bois-hof 2 te Heiloo, 072- 5331297. Jan Giling in zijn atelier. (Fotostudio Star field) Heiloo, West-Friesland en de winter zijn niet de enige inspiratiebronnen voor Giling. Al zijn vakanties staan in het teken van de muze. Prachtige ver stilde momenten in Portugal, Grieken land, Bali en Toscane zijn nu allemaal te bekijken in Galerie 1719. Hij schildert niet alleen landschappen, ook kinderen komen veelvuldig voor op zijn doeken. Natuurlijk zijn eigen kinderen (twee zoons en een dochter, alle drie werkzaam in de toegepaste kunst), inmiddels uitgebreid met een groeiend aantal kleinkinderen. Giling vindt dat kinderen steeds mooier wor den, steeds origineler. „Mooie kleertjes, prachtige haartjes en die uitdrukking in die ogen, zo wijs," vertelt hij bevlogen. Larissa, één van zijn jonge modellen, siert de voorkant van de aankondiging van de expositie. Zonderlinge schilder Bij het woord kunstenaar hebben we al snel het beeld van een eenling, een zon derling, voor ogen, die a la Vincent van Gogh al schilderend aan zijn eigen pas sie ten onder ging. Dit beeld past abso luut niet bij Jan Giling. Hij blijft met zijn beide benen op de grond staan. Hij houdt van gezelligheid en zoekt in con tact met andere kunstenaars naar ver betering en verbreding. Samen met een aantal andere Heiloose kunstenaars, elf in totaal, richtte hij in 1977 een groep op. De naam van de groep lag voor de hand: groep 7711. Zij verzorgden om de drie jaar een tentoonstelling in de Witte Kerk. Elke tentoonstelling was opge bouwd rond één thema, en telkenmale was het een succes. Helaas is 7711 zo'n drie geleden opgeheven omdat met het klimmen der jaren de groep uitdunde. Daarnaast tekent hij nu al zo'n 15 jaar één avond in de week modellen, om samen met anderen nooit uitgeleerd te raken. „Dat blijft me altijd verbazen," zegt hij, „hoe je zomaar een paar weken achter elkaar geen goede lijn op papier krijgt en plots, bam, dan heb je het weer. Het ligt aan jezelf maar zeker ook aan de uitstraling van het model dat je raakt of aan je voorbijgaat." „Dit is mijn derde expositie bij Joke Rep (Galerie 1719) en ontegenzegge lijk mijn beste tot nu toe." Zou dit het geheim van zijn vitaliteit zijn, die zoek tocht en dat streven naar de perfecte weergave? Giling ontdekt nog steeds nieuwe dingen in de natuur. „De herfst is een kleurig jaargetijde, vindt hij, „en het valt me dit jaar pas op hoe ontzet tend zwart de met regen doordrenkte boomstammen kunnen zijn. En hoeveel contrast en diepte ze daarmee geven aan de goud- en zilverkleurde blade ren." Duidelijk is in elk geval dat talent niet aan leeftijd gebonden is. Hij kan niet zonder zijn werk en wil nog zoveel nieuwe dingen ontdekken. Iedereen die bekend is met het werk van Jan Giling kan tot en met 17 de cember genieten in Galerie 1719, Verdronkenoord 29 te Alkmaar. Ope ningstijden donderdag, vrijdag en za terdag van 13.00 tot 17.00 uur (zondag 17 december vanaf 14.00 uur). Iedereen die nieuwsgierig is geworden trouwens ook. HEILOO - Na een reeks van zeer goede uitslagen werden de jongens van Foresters F4 verrast door sponsor Sanches Automobielbedrijf Heiloo met trainingspakken. Het resultaat ziet u op de foto. En nu maar hopen dat ze hun best blijven doen. HEILOO - De bekerwedstrijd tegen De Rijp van afgelopen vrijdag eindigde voor de zaalvoetballers van HZV de Witburger in een 1-6 overwinning. De uitslag doet anders vermoeden, maar HZV had het zeker niet gemakkelijk in Sporthal Oosterven. In de vijfde mi nuut van de eerste helft opende René Tromp de score voor HZV: 0-1. Beide ploegen waren in deze fase aan elkaar gewaagd en het was aan keeper Rob Zoon te danken dat De Rijp niet op gelijke hoogte kwam. Nadat HZV twee tijdstraffen had overleefd, verdubbelde Remco Homan op aangeven van Jan Schoorl de stand naar 0-2. Toch was de wedstrijd nog niet beslist, zeker niet toen De Rijp twaalf minuten na de wissel de aansluitingstreffer maakte. HZV moest geconcentreerd blijven voetallen om de volgende bekerronde te halen. Toen René Tromp na een individuele actie de 1-3 op het scorebord bracht, was het verzet gebro ken bij De Rijpers. In de laatste vijf minuten liep HZV de Witburger nog uit naar 1-6 door doelpunten van Jan Schoorl, Ralf Mulder en Remco Homan. Afgelopen maandag heeft HZy bij Carillon Boys gevoetbald. De uitslag daarvan leest u volgende week in de Uitkijkpost. ALKMAAR - Sinterklaas en zijn Pie ten bezoeken op zondag 3 december het Nederlands Kachelmuseum, Bier kade 10 in Alkmaar. De Sint ontvangt ouders en kinderen naast zijn eigen antieke kachel. Sinterklaas is aanwezig van 13.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. Kinderen kunnen een kleurplaat kleu ren voor Sinterklaas of zelf een teke ning maken. Na afloop kiest Sinter klaas de zes mooiste tekeningen en kleurplaten van kinderen van verschil lende leeftijden. De prijswinnaars krij gen een cadeautje. Kinderen en ouders kunnen ook met Sinterklaas op de foto. De foto kosten f2,50 per stuk. De foto's en de cadeau tjes voor de winnende tekeningen kun nen op zondag 10 december worden opgehaald in het museum. ALKMAAR - Vrijdag 10 november was het feest bij Martin Schilder. Toen werd namelijk het startsein gegeven voor de bouw van een ruime en moder ne bedrijfswagenwerkplaats aan de Smaragdweg. Voordat de eerste paal ,^erd geslagen, werd deze beschreven met de diverse gelukswensen van het bedrijfswagenteam. Peter Potma, werk plaatschef bedrijfswagens, kreeg de eer om de eerste paal de grond in te slaan. In de huidige situatie bevinden de werkplaatsen van de VW personen- en bedrijfswagens zich onder een dak. Door de sterke groei en vooral om de klanten optimale service en aandacht te geven, is er gekozen voor uitbreiding in de vorm van een aparte bedrijfswagen werkplaats. Deze wordt gebouwd naast de showroom van de bedrijfswagens. Het bedrijfswagencentrum bestaat uit een werkplaats met service van 08.00 tot 20.00 uur en op zaterdag van 09.00 tot 16.00 uur en een showroom waar u alle modellen van Volkswagen vindt. ALKMAAR - De GGD Noord Kenne- merland start volgende week de tweede fase van een project om het roken onder de jeugd te verminderen. De amateursportverenigingen zijn de doel groep van het project. 34 Sportteams uit de regio Noord-Kennemerland en de regio Den Helder en omstreken tekenen een contract om al§ team tot 1 juni niet te (gaan) roken. Uit alle tak ken van sport zijn er teams vertegen woordigd, van voetballers tot waterpo- loërs en basketballers. Uit Heiloo doet hockeyclub de Terriërs mee met één team. Vorig jaar startte de GGD Noord- Kennemerland het project in deze regio. 37 Deelnemende teams tekenden gezamenlijk een contract om van 1 oktober 1999 tot 1 oktober 2000 niet te roken. 31 Van de 37 teams bleven toen rookvrij. De GGD zorgt voor intensieve begelei ding van de teams. Teamleden die moeite hebben met het stoppen met roken, kunnen daarbij hulp krijgen. Ook door middel van diverse 'remin ders', specifiek voor de Smoke Free Teams ontwikkeld, hoopt de GGD deze jeugd optimaal te kunnen stimule ren. Tussen de teams is er een onderlin ge competitie opgezet. Daarin zijn door middel van een puntensysteem voor elke week dat er niet gerookt punten te verdienen. De winnaars worden op 1 juni bekend gemaakt. Door middel van onaangekondigde 'blaastesten' worden de teams gecontroleerd. HEILOO - In december en januari exposeren leden van de Heilooër Amateur Fotoclub hun werk bij dieren artsenpraktijk Schaap en De Jong. Deze vindt u aan de Commandeurslaan 1. HEILOO - Zondag 26 november zouden zeventien mannen en één vrouw de laat ste wedstrijd van dit seizoen op de Noordzee vissen met het voormalige marineschip ms Mercuur. Maar doordat de wind te hard was heeft de schipper het (verstandige) besluit genomen om niet te varen. Dit was de eerste wedstrijd in twee jaar die niet door kon gaan. Hierdoor is het seizoen 2000 voor het zeevissen afge sloten en kunnen de Wrakviskampioen en Algemeen DVW Zeeviskampioen 2000 gehuldigd worden. Harry Klaver is de Wrakviskampioen 2000 en Gerrit IJnsen wist na het Waddenzeekampioenschap ook het Pierviskampioenschap op zijn naam te schrijven en is nu ook Algeheel DVW Zeeviskampioen 2000. Beide heren zul len de eerste wedstrijd van het seizoen 2001 gehuldigd worden en de bekers ontvangen. Een ieder die dit jaar heeft meegevist met DVW-zeevissen krijgt een zeevisjaarverslag in de bus en ook zullen de wedstrijddata voor 2001 nog nader bekend gemaakt worden. Wilt u mee met DVW, bel dan E. Wijckelsma 072-5337330 of R. Blok, 072-5336108 voor opgave en informatie. Zaterdag 2 december Paulusschool, papier gebundeld neer zetten in de hoek van het Brunoge- bouw tussen 9.00 en 11.00 uur. Tevens huis-aan-huisactie tussen Past. van Muyenweg, Ewisweg, Het Zeven huizen en de Westerweg. Gereed zetten op de rolemmerverzamelplaatsen voor 9.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk tussen 10.00 en 12.30 uur. Maandag 27 november Meander/Paulusschool, huis-aan-huis actie in Ypestein-zuid. Dozen en bun dels gqreed zetten op de rolemmerver zamelplaatsen voor 19.00 uur. Brengen naar de parkeerplaats van de school aan De Hucht 2 tussen 18.00 en 19.00 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container bij de deur Bergeon- straat 22, tevens container bij de Nic. Greeuwflat (beide overdag). De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6. Brengen tussen 8.45 en 15.30 uur. De Zuidwester, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook gebruikte kle ding. Muziek Dansschool Heiloo, Het Veld 1. Tussen 9.30-12.00 uur en 14.00- 19.30 uur. Benedictusschool, J.P. Hasebroekweg 21. Tussen 8.45-15.30 uur. Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden zijn. De redactie behoudt zich het recht voor om brie ven in te korten of te weigeren. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Sint-Nicolaas feest toen De mooie herinneringen aan Heiloo zijn er vele, maar deze is zoo Wanneer er 5 dec. op de kalender stond ging het bij de kinderen van mond tot mond De klassen van toen weten het nog wel Op Nijenburg was het een prachtig schouwspel Alle klassen met meesters en juffrou wen gingen naar 't Heilooërbos vol vertrou wen Daar ging iets groots gebeuren Ik vertel het nog vaak in geuren en kleuren. Bij Nijenburg goed te verstaan Kwam Zwarte Piet uit het grote huis vandaan Met z'n mooiste pak en zonder te val len Liep hij met zwierige pas naar de stal len Hij haalde daar de schimmel uit zonder klachten Bracht die naar het bordes waar de Sint al wachtte Uit honderden kelen zongen de kinde ren uit volle borst Het welkomstlied voor de Spaanse vorst. S. Blakborn Heiloo HEILOO - Ronde 10a van de interne competitie bestond uit het spelen van drie rapidpartijen. Iedere speler krijgt twintig minuten per partij, de maxima le speelduur is derhalve veertig minu ten. In dit soort partijen komt het aan op creativiteit, fantasie, vindingrijk, alertheid, inzicht, moed, stalen zenu wen en... flair. In een goede stelling is de klok vaak de vervelendste tegen stander. Er worden spannende partijen gespeeld met wisselende kansen. Zo sta je een handvol stukken voor en niet veel later staat de koning ondekbaar mat. Herman Maas en de jeugdige Joost Reus waren goed op dreef en scoorden beiden honderd procent uit drie partij en. Zij worden op de hielen gezeten door een groot peloton kanshebbers onder wie Langereis, Kracht, Hassing, Mannie, Heeringa en Folkertsma. In de volgende rapidronde zal de strijd pas echt goed ontbranden. HEILOO - De voorgaande wedstrijd van het eerste volleybaldamesteam van Effect tegen Dinto 3 uit Warmenhuizen leverde een verdiende overwinning op van 4-0. Daarmee vonden de dames weer enige aansluiting bij de drie kop lopers in de promotieklasse, de onge slagen teams van Polisport uit Schagen, De Boemel uit Tuitjenhorn en Los'82 uit Anna Paulowna. In de thuiswestrijd van vorige week dinsdag was dat laatste team de tegenstander van Effect dames 1. Deze wedstrijd leek een goede graadmeter om na te gaan hoe de onderlinge verhoudingen liggen in de kop van die promotieklasse, zeker nu Effect voor de eerste keer in deze com petitie in volledige samenstelling kon aantreden. Los'82 begon de wedstrijd voortvarend en nam direct een lichte voorsprong en hield die marge verbeten vast. Pas in de slotfase van die eerste set wist Effect punt voor punt in te lopen. De aanval begon steeds beter te draaien, maar de verdediging van Los'82 bleek bijzonder taai. Aan het eind van de set bracht een wissel Corine Schellingerhout aan ser vice. Met enkele harde opslagen van haar handen mede dankzij een dubieu ze beslissing van de scheidsrechter in het voordeel van Effect werd de set winst een feit (25-23). De daarop volgende sets wist Effect de zwakke punten van Los'82 steeds beter te vinden. Een goede service-druk, tac tisch geplaatste ballen en een snelle middenaanval van vooral Paulien Ter voort stelden de dames uit Anna Paulowna voor flinke problemen. Met uitzondering van een deel in de vierde set speelde Effect geconcentreerd. De onlangs aangetrokken zeven (oud- speelster, Gonnie Schoonhoven, heeft zich snel aangepast aan het spelsysteem en vorm een stabiele factor in het team. Deze aspecten zorgden voor een duide lijke 4-0 overwinning (25-23, 25-14, 25- 17,25-15). Het was beslist de beste wedstrijd tot op heden van de Effect-dames. Wan neer dit niveau kan worden vastgehou den, kan het team zeker nog een aantal plaatsen stijgen op de ranglijst. HEILOO - Op maandag 4 december zullen Sint en Piet een bezoek brengen aan de Muziek- en Dansschool. Tijdens het bezoek zullen sinterklaasliedjes gespeeld worden door leerlingen van de school. Ook zullen er met het kin derkoor van de school de bekende lied jes gezongen worden. Balletleerlingen van Marjan Pot laten een speciaal ingestudeerd ballet zien aan Sint en Piet. Broertjes, zusjes en vriendjes zijn ook welkom tijdens dit speciale uurtje voor Sint en zijn Pieterbaas. De aanvang is 16.00 uur. Voor meer informatie 072-5332460. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner achter het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 9.00 en 17.00 uur. Dagelijks Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportpark Het Vennewater. Alle dagen tussen 17.00-21.30 uur, behalve op woensdag: 13.30-18.00. In het week end bovendien tussen 10.00-17.00 uur. Willibrordschool, container naast A&P, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg, ingang aan De Omloop. Foresters, container bij sportvelden aan de Vennewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg, Base- en softbalclub Double Stars Hei loo, container bij het clubhuis op sport park Het Vennewater, tijdens trainin gen en wedstrijden. Zwem- en poloclub De Spetters, con tainer op de parkeerplaats bij zwembad Het Baafje. Vogelvereniging Kleurenpracht Hei loo, container bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater, halen op verzoek tel. 5337339. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tennisvereniging Het Vennewater, con tainer bij de ingang van de tennisbanen op sportpark Het Vennewater. HEILOO - Wethouder Anne-Marie Worm-de Moei verwelkomde vorige week woensdag de 10.000ste bezoeker van het Beestenboetje, de zesjarige Alexander Hudson, met een pluchen konijn. Het was de laatste dag dat het Beestenboetje open was voor publiek. De talloze konijntjes en cavia's moeten nu tot het voorjaar wachten totdat er weer kinderen komen om met ze te knuffelen. Beheerder Ton Bisselink zal alle dieren van het Beesten boetje tot die tijd goed verzorgen. (Fotostudio Starfield) HEILOO - Op zaterdag 2 december zal Zwarte Piet weer bij Kennemer Vers rondlopen. Met een grabbeltonkaartje mag ieder kind met Zwarte Piet samen grabbelen. Grabbeltonkaartjes worden verstrekt bij een bepaald besteed be- drag. Samen met de cadeautjes heeft ook iedere winkelier nog eigen verrassin gen in de grabbelton gestopt. De win keliers die in Kennemer Vers zitten zijn Meerfleur bloemen en planten, echte bakker Jan Hemmer, ambachtelijke topslager Brink en Sinnige's groenten en fruit. ALKMAAR - De afdeling Noord- Kennemerland van het Nederlands Astma Fonds houdt op woensdag 29 november een thema-avond met als onderwerp 'Voeding en Allergie'. De thema-avond vindt plaats in Restau rant Nieuw Koekenbier, Kennemer- straatweg 16 te Alkmaar en begint om 20.30 uur. Op deze avond zullen de volgende onderwerpen belicht worden: welke relatie is er tussen voeding en allergie, de taak en rol van de diëtiste bij voed- selovergevoeligheid en de taak en rol van de Stichting Voedselallergie. Ook is er gelegenheid tot discussie en het stel len van vragen. De toegang is gratis, ook niet-leden zijn welkom. Zowel de ledenvergadering als de thema-avond is rookvrij. Theater de Beun Vrijdag 1 december Jochem Myjer met 'Gegabber'. Aanvang 21.00 uur, kaar ten a f 25,- aan de kassa van de Beun. Bibliotheek Dinsdag 5 december om 15.00 uur demonstratie cd-rom. Het Trefpunt Tot 2 december expositie van penteke ningen en aquarellen van Bart van Dam en Marian van Dam-Keijzer. Open Huis Op 4 december bijeenkomst Sociëteit Alleenstaanden. Tot 4 december expositie van schilde rijen en keramiek van Els Schutte. Schaap en De Jong In december en januari exposeren leden van de Heilooër Amateur Fotoclub foto's in de dierenartsenprak tijk van Schaap en De Jong aan de Commandeurslaan 1. Atelier TP Atelier op Termijen 189, wisselende exposities, open elke woensdag van 10.00 tot 16.00 uur en na tel. afspraak op 072-5334596. Casa Design Tot en met december expositie van schilderijen van Iwan de Groot. Atelier Marijke Dekker Aan de Westerweg 22 is op zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur geopend her keramiekatelier Marijke Dekker. GGZ Willibrord Het museum van GGZ Willibrord is zaterdag 2 december open van 14.00 tot 16.00 uur, de toegang is gratis aan de Kennemerstraatweg 464.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 6