Huisartsen voeren actie k krant ore >Tk niïmmm KORTING tot 50% Unique 072 5331895 van Os mode viert feest! kortingen tot 50% van Os mode Gemeenteraad verdeeld over nieuwe locatie voor manege %mmï Ouderenbonden presenteren enquête over huisvesting Taxatie nodig Broekman OPHEFFINGS UITVERKOOP Actiecomité DIFTAR NEE!! HARTELIJK BEDANKT, 1 CD KMA Raambelettering nodig? BORDEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN ZAALVOETBAL f A P E L L A "ene V LbJU j 1(U^JDrukkerij uitkijkpost bv Bouw van huizen op locatie oude Trefpunt naderbij SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 Diftar ja, diftar nee, diftar uitgesteld Prentenboeken cadeau Heiloo wil eigen internetsite Poging tot beroving Samen oudjaar vieren in het Trefpunt C - ;^w%?cS, - - y - Beeld onthuld Kunst op de bank i 111 V VRIJDAG 8 december SPORTHAL 't VENNEWATER 19.50 uur DAMES 1 f 20.40 uur HEREN 1 Platform Heiloo Wereldwijd houdt braderie reclameproducties Tel. 072-532 10 65 Drankrijder betrapt ...thuis in Heiloo. Email: heiloo.diftar.nee@planet.nl. C. HACHMANG Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 83 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n n=^ aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! 6 DECEMBER 2000 65e JAARGANG NO. 49 HEILOO - Voor het terrein van de locatie van het oude Trefpunt aan de Westerweg is een plan gemaakt dat voorziet in de bouw van 35 woningen. Aangezien deze geplande woningen voldoen aan de daarvoor gestelde crite ria, behoeft deze bouw niet van het aan Heiloo toegekende contingent nieuw bouwwoningen te worden afgetrokken en zijn inmiddels drie subsidieaanvra gen in het kader van het fonds Stads en Dorpsvernieuwing toegekend. Het ligt in de bedoeling in maart met de bouw te beginnen. Vooruitlopend hierop dient het terrein bouwrijp te worden gemaakt. Met uit zondering van Heiloo 2000 (bezwaar tegen de gemeentelijke inbreng van f 61.000,-) ging de raad -akkoord met onder meer het beschikbaar stellen van een krediet ten bedrage van ruim zevenhonderdduizend gulden voor het bouwrijp maken van het gebied. HEILOO - De Ponyclub en de Lan delijke Rijvereniging Heiloo willen fuseren. De toekomstige locatie voor de nieuwe vereniging is het bestaande terrein van de Ponyclub aan de Zeeweg (ten zuiden van de Zeeweg en ten oos ten van de Egmondervaart). Maar dan wel met de nodige uitbreiding, dat de bouw van een manege met kantine en vergaderruimten en herinrichting van de buitenruimten met onder andere een aan te leggen menbaan en buiten baan behelst. De huidige bestemming is natuurge bied. Er zal dus een wijziging van het bestemmingsplan moeten plaatsvin den. De kosten voor de verhuizing en de sloop van de huidige opstallen zijn voor de verenigingen. Maar het college wil wel de kosten voor de benodigde infrastructuur voor haar rekening ne men, zijnde een bedrag van f 125.000,-. Niet alle partijen konden zich vinden in het voorstel. GroenLinks vindt de geplande 'blikken doos' met bomen er omheen niet passen in het gebied en pleitte voor een kwalitatief betere invulling. Heiloo 2000 vindt deze bouw een verkeerd signaal als de gemeente bij eigen voorstellen voor zichzelf de lat wel heel laag plaatst. Bij het CDA was er een opmerkelijke scheiding tussen de college- (vóór het voorstel) en de raadsleden (tegen het voorstel). Martin Groot signaleerde een gepland gebouw van 30 bij 60 meter met een inhoud van 10.000 m3, waar het bestemmingsplan een bouw van 150 m3 toestaat. Hij vindt dat de gemeente het voorbeeld moet geven en zich dient te houden aan eigen,voorschriften. Maar met de steun van de PvdA en D66 (alleen goedkeuring aan de voor bereiding van wijziging van het bestem mingsplan) kon het collegevoorstel toch voldoende steun krijgen. HEILOO/LIMMEN - Actievoeren is niet direct iets voor huisartsen, maar op donderdag 14 december gaan ze dat wel doen. Op die dag verzamelt een groot deel van de huisartsen zich in de RAI in Amsterdam, om kracht bij te zetten aan hun eisen voor een goede huisartsenzorg. Dat doen zij niet alleen in hun eigen belang, maar ook in het belang van alle patiënten in Nederland. De huidige werkomstandigheden zor gen er voor dat in de toekomst te wei nig artsen dit vak nog kunnen uitoefe nen. Daarbij komt de zorg voor de patiënt ook in gevaar. De huisartsen eisen dan ook: uitbrei ding van het aantal opleidingsplaatsen en een volwaardig inkomen voor huis artsen in opleiding. Een regeling van de avond-, nacht- en weekenddiensten. Een reële vergoeding voor praktijkkos- ten, zodat de huisarts zijn privé-inko- men hiervoor niet meer hoeft aan te spreken en een herziening van het inko men naar de maatstaven van deze tijd. Om zoveel mogelijk huisartsen in staat te stellen deze manifestatie bij te wo nen, wordt er op deze dag volgens een zogeheten zondagsdienst gewerkt. Zoals op elke zondag zal één van de huisartsen in uw omgeving dienst heb ben. Dit betekent dat u voor donderdag 14 december geen gewone afspraken bij uw eigen huisarts kunt maken en in principe alleen voor spoedgevallen een beroep kunt doen op de dienstdoende huisarts. Concreet betekent dit dat huisartsengroep Heiloo op donderdag 14 december onder tel. 072-5339669 en huisartsengroep Limmen/Ypestein on der tel. 072-5051272 te bereiken is. Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte HEILOO - Het college zal na afloop wel hebben gedacht: neem een voorstel terug en je krijgt toch nog een discussie van ruim anderhalf uur over dat onder werp. Dat onderwerp was diftar (gedif ferentieerde tarieven) op basis van weging van het aangeboden huisvuil. Dat zou op 1 januari als proeffase en vervolgens op 1 juli effectief worden ingevoerd. Collegepartijen zijn voor, de oppositie (wel voor diftar op zich) wil invoering op een later tijdstip. Vooral omdat het comité 'Diftar Nee' zoveel handtekeningen (4200) heeft verza- HEILOO - Wethouder Ernest ten Hacken nam op vrijdag 1 december een collectie (prenten)boeken in gebruik bij het kinderdagcentrum Ollie B. Bommel aan de Kanaalweg 1 te Heiloo. De bibliotheek heeft op verzoek van de gemeente bij de kinderdagverblijven een collectie van 25 prentenboeken ondergebracht. Jeugdbibliothecaris Minnie van Nes was namens de biblio theek aanwezig om de boeken uit te reiken. De boeken zijn bedoeld voor kinderen in de leeftijd tot vier jaar. Uit onder zoek is gebleken dat (voor)lezen van groot belang is voor de taalontwikke ling van het kind, juist in de voor schoolse periode. Met het onderbren gen van een collectie boeken bij de kin derdagverblijven hopen de bibliotheek en de gemeente het 'lezen' en daarmee de taalontwikkeling te stimuleren. meld, dat getwijfeld moet worden aan het draagvlak voor deze operatie. Ook het college ziet dat vervolgens in en trekt het voorstel tot invoering in. Men wil eerst trachten het draagvlak te ver breden. Dat bleek geen reden te zijn voor een eensgezinde raad. Natuurlijk was elke fractie - ook VVD en CDA - tevreden met het uitstel en een nieuwe voorbe reiding. Maar met name de oppositie partijen toonden niet zoveel vertrou wen in een goede uitkomst. PvdA en GroenLinks zouden het beter vinden als het project door een ander dan de huidige verantwoordelijke wethouder zou worden uitgewerkt. Burgemeester Henk den Boon was daar sterk op tegen. Dit beleid was collegebeleid en Juup Wuijster-Schuddeboom heeft in dat traject op uitstekende wijze daad kracht getoond, zo zei hij. Hij had dan ook geen enkele behoefte aan een andere rolverdeling. D66 stelde nog voor om een externe communicatieadviseur erbij te betrek ken. Het college zal dat op financiële consequenties bezien. Heiloo 2000 was blij dat een actiecomité wel had bereikt wat de oppositiepartijen niet was gelukt. Wuijster-Schuddeboom hoopt begin volgend jaar met een plan van aanpak te komen waarin ook de com municatie met de burgers is opgeno men. Voorlopig mogen de Heilooër inwoners nog tegen de thans geldende regels hun afval bij de gemeente inleve ren. Pas in 2003 zal daar mogelijk ver andering in komen. HEILOO - Om bepaalde zaken met de gemeente af te handelen behoeft men in de toekomst lang niet altijd meer naar het gemeentehuis. Althans dat is de bedoeling van de gemeente. Toch moeten de klanten van de gemeente nog wel even geduld hebben. Pas op wat langere termijn (twee tot vijfjaar) zal met de gemeentelijke website inter actief gecommuniceerd kunnen wor den. Het is misschien wel mogelijk op wat kortere termijn diensten en pro ducten via internet aan te bieden. Goedkoop is dat alles niet. Alleen al voor het opstellen van een visiedocu ment en het laten bouwen van een web site is een bedrag nodig van f 115.000,-. Maar ook Heiloo moet met zijn tijd mee en daarom ging de raad akkoord met het gevraagde krediet. HEILOO - Op dinsdag 28 november hebben twee meisjes geprobeerd om een achttienjarige vrouw uit Heiloo van haar tas te beroven. Het slachtoffer kwam omstreeks 17.15 uur op het NS- station aan met de trein. Toen zij op de fiets de fietsenstalling verliet kwam er een meisje aanlopen die haar schouder tas van haar schouder probeerde te trekken. Dit lukte niet. Vervolgens kwam er een tweede meisje aan die de vrouw hard achter op haar hoofd sloeg. Toen het slachtoffer begon te roepen vluchtten de meisjes de net vertrekken de trein richting Amsterdam in. De meisjes waren vermoedelijk ongeveer veertien jaar. HEILOO - Het ouderenwerk wil graag in contact komen met 50-plussers die het leuk vinden om samen met gelijk gestemden oudejaarsavond te organi seren en te vieren, op zondag 31 december van 20.30 tot 01.00 uur in het Trefpunt te Heiloo. Om de organisatie niet uitsluitend op een paar schouders te laten rusten, en omdat samen organiseren ook veel leu ker is, wordt er dit jaar wel enige mede werking gevraagd van degenen die zich aanmelden. Hulp wordt gevraagd bij de oliebollen, de glühwein, het vervoer naar huis, de hapjes en de drankjes, de zaal gezellig aankleden en wat er nog meer bij komt kijken. Met consumpties zal de toegangsprijs waarschijnlijk f 35,- bedragen. Voor aanmelding en/of nadere informatie kunt u bellen met de Stichting Oude- renwek Heiloo, 072-53,31297, op werk dagen van 08.30-17.00 uur. 'w- 'w De Ypestock-saxofoongebeeldhouwd door Iris Fernée. Foto UKP) HEILOO - Het beeld dat de Stichting Festival Heiloo, die tien jaar lang het Ypestockfestival in Heiloo organiseer de, aan de gemeente en inwoners van Heiloo heeft aangeboden, werd zater dag 2 december om 16.00 uur door wet houder Evalyn Schoutsen-Bolten ont huld. Het beeld werd op 4 november al offi- cieël door de burgemeester in ont vangst genomen. Vorige week kreeg het zijn definitieve plek in Ypestein, tegen over de A en P supermarkt aan het water. Het beeld staat op een sokkel en is nu door iedereen te bewonderen. HEILOO - De ABN AMRO Bank nodigt liefhebbers van kunst uit om kennis te maken met diverse plaatselij ke en hedendaagse kunstenaars. De tentoongestelde werken behoren tot de surrealistische stroming. De meest recente werken van Jaap van der Dussen, Henk van Dam en Wim Klein Schiphorst zijn te zien in het kantoor van de ABN AMRO aan de Ken- nemerstraatweg 97 te Heiloo. De expo sitie is op 9 en 10 december en op 16 en 17 december van 12.00 tot 17.00 uur geopend voor publiek. HEILOO - Komende vrijdag presente ren de ouderenbonden ANBO en KBO het resultaat van de door hen gehouden enquête 'Senioren onder Dak' aan wet houder Ernest ten Hacken. De enquête betreft een onderzoek naar de woningbehoefte onder senioren! De bonden ontvingen berichten over ou deren die noodgedwongen Heiloo moesten verlaten. De enquêteformulie ren werden uitgezet bij de 1.424 adres sen van hun leden en betroffen 471 echtparen en 953 alleenstaanden. Er werden 225 ingevulde formulieren te rugontvangen, hetgeen neerkomt op circa 16 procent. De meerderheid der ondervraagden (71 procent) kiest (voor de toekomst) voor het huren van een appartement of aanleunwoning. Wat de mogelijke huursom betreft ligt deze voor 43 pro cent bij f 700,-/f 1000,- maar 33 procent is ook bereid meer te betalen, f 1000,-/ f 1300,-. Hierbij kiest het overgrote deel (84 procent) voor gelijkvloerse voor zieningen, aangezien dat nu juist een van. de belangrijkste redenen is om te verhuizen. Voor het aantal kamers ligt het accent zonder meer op drie tot vier kamers. Het onderzoek geeft een grotere bereidheid aan tot betaling van een ho gere huur dan voor de sociale sector geldt. Hieruit mag worden afgeleid dat er in Heiloo een omvangrijke midden groep bestaat die voor een apparte ment in de middenklasse in aanmer king Wil komen. Di^wil volgens de bon den niet zeggen dat de sociale sector verwaarloosd mag worden. 'Een veel voorkomend misverstand is dat de bouw voor senioren ten koste gaat van die van de starters. Zij lopen hiermee parallel. Door de mix krijg je ook geen 'grijze kopjes' bij elkaar en een grotere mogelijkheid tot wisselend sociaal con tact.' Naast de vergrijzing van de bevolking zal ook de reeds gesignaleerde toena me van het thuiswerken om een totaal andere benadering van het huisves tingsbeleid vragen. Zo zullen als voor beeld twee onder een kap-woningen - gezien de noodzakelijke gelijkvloerse bewoning - beter boven op elkaar, dan naast elkaar gebouwd kunnen worden. 'Gelet op de bouwruimte vraagt dit wellicht om een ander politiek klimaat, denkende aan het tumult over de bouwhoogte bij het project van de nieuwe bibliotheek,' aldus de bonden. De bouwhoogte is onder andere be langrijk voor de spreiding van de kos ten van liftinstallaties. Met deze enquête willen de ouderen bonden de bereidheid om senioren bin nen de gemeentegrenzen van Heiloo te houden vergroten. Zij noemen de roep om passende huisvesting 'een pro bleem, dat men niet lichtvaardig weg mag wuiven'. Zij doen dan ook een oproep aan de bestuurders om een goed bouwbeleid te ontwikkelen. Regio Noord* KennemeHand Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. AkWE RE IS Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny Stoop Tel: 0 72 - 532 03 45 HEILOO - Platform Heiloo Wereld wijd, waarin tal van ideële organisaties samenwerken, houdt op zaterdag 9 december van 10.00 tot 16.00 uur een mini-braderie in winkelcentrum 't Hoekstuk. De opbrengst van de brade rie wordt gebruikt voor de uitrusting van een kledingatelier in Mexico. On der andere de stichting Sarana en de Wereldwinkel zijn vertegenwoordigd met een kraampje met producten. Zij kunnen tevens informatie geven over het project. Voor meer informatie kunt u bellen met de voorzitter van het Platform Heiloo Wereldwijd, Desiree van der Krogt, tel. 072-5202517. Tel. 072-515 08 88 RSGROEP NVM Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren actief in de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerh ugozvaa rd VAN DER Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl HEILOO - Op de Zeeweg in Heiloo werd een 25-jarige man uit Egmond aan Zee betrapt. Hij bleek meer dan de maximaal toegestane hoeveelheid alco hol te hebben genuttigd. Tegen de over treder is proces-verbaal opgemaakt. Heerenweg 174/Heiloo ff ftinflP tel. 072 533 20 91 IMUUC Zeeweg zo, 1852. CR Heiloo info@vosmakeiaardij.ni www.vosmakeIaardij.nl iedereen die ons gesteund heeft bij de actie. De eerste ronde is gewonnen, maar we gaan natuurlijk wel door, want uitstel is geen afstel. Binnenkort hoort u meer van ons. Wanneer u iets te melden heeft, wij blijven volop actief. Dus meldt het ons via brief, telefoon of e-mail. Secretariaat: Postbus 166,1850 AD Heiloo W.H.F. Albers 533 75 75 W.A. Gomes 533 45 88 H.R. Boon 533 67 15 H. Greeuw 533 12 80 De kinderen van Ollie B. Bommel waren blij met de prentenboekenbox. (Fotostudio Starfield) INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 95 JAAR Alkmaar - Heiloo Laat 191-193 - 'tLoo13

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 1