H Silhouet in warme kerstsfeer Sf Oliebollenactie Scouting Rurik Oud-papieracties in Heiloo brieven UITKIJKPOST - 6 DECEMBER - PAGINA 6 Fietsvakantiemarkt van Vittorio Activiteiten Tendenz Kerstconcert in Remonstrantse kerk 'Cursus' cabaret Tiny ten Dam-Oly op creativiteitsmarkt 't Loo Workshop kerstvouwen en expositie Nivon Kerstshow in plantenkas GGZ Willibrord Lezing NVVH over Weihnachtsoratorium HZV de Witburger Info-avond belastingherziening Gevonden voorwerpen Lezing Groei en Bloei Gelijkspel voor 't Vennewater Badminton Opbrengst kerstcd op plaats van bestemming EHK Klaverjasclub Voorlichting over glaucoom Kalender de Alk I Auto in de sloot Creatieve kerstmarkt voor jong en oud Met de muziek meevan Joop Mijsbergen. HEILOO - Inspirerende kunst. Bij zonder handwerk. Sfeer en warmte. Stijlvolle muziek. Verhalen voor bij het haardvuur. Dit alles vindt u onder één dak tijdens de warme winterdagen bij Silhouet. De gehele maand december staat bij Silhouet in het teken van kijken, genie ten en je laten inspireren door stijl, sfeer en woonideeën. In de zaak wor den tevens abdijkaarsen en bijzondere handwerken verkocht. De vrouwenver eniging Tesselschade-Arbeid Adelt steunt al ruim 125 jaar de vrouwen in hun streven naar onafhankelijkheid. De handwerksters van deze vereniging maken prachtige cadeauartikelen en bewijzen hiermee dat tradities en eigentijdse woonwensen een goede combinatie vormen. De abdijkaarsen uit de Sint-Adelbertabdij te Egmond- Binnen brengen niet alleen sfeer, maar ook warmte. De opbrengst van de ver koop van deze bijzondere kaarsen is bestemd voor de sociëteit van de afa- siepatiënten van Alkmaar en omge ving. Het is Silhouet Binnenhuisarchitectuur gelukt om tijdens de sfeerdagen een schilderijenexpositie van Joop Mijs- bergen (1934) in de zaak aan de Ken- nemerstraatweg 99 te organiseren. De HEERHUGOWAARD - Voor de ze- vende maal in successie ontmoeten wereldfietsers in allerlei soorten en ma ten elkaar op de Fiets Vakantie Markt. Op deze markt, die zaterdag 9 decem ber gehouden wordt, vind je mensen die enige ervaring hebben met fietsva kanties (Europa, Noord- en Zuid- Amerika, Azië, Australië) en deze erva ring met anderen willen delen. Op de fiets Vakantie Markt vind je mensen die zelfstandig hun reizen orga niseren. Je kunt er mensen spreken die al in het land van jouw keuze zijn geweest en die iets meer kunnen vertel len over bijvoorbeeld routes en andere belangrijke wetenswaardigheden. Wil je bijvoorbeeld naar China, dan is het interessant om de visum-problematiek te overleggen. Ervaring met fietsvakanties is er onder andere opgedaan in Spanje, Schotland, HEILOO - Ook in december heeft Tendenz weer leuke activiteiten op het programma staan. Vrijdagavond is er van 20.00 tot 23.00 uur een gezellige dansavond voor tieners in de leeftijd van 12 tot 16 jaar. De entree is f 1,50, met een pasje f 1,-. Op 15 en 29 decem ber zijn er ook dansavonden. Voor de kinderen uit groep acht is er op 16 december weer een basedance- avond. De deuren zijn open van 19.30 tot 22.00 uur. De entree is gratis. Tendenz is ook op woensdagmiddag open. Op 20 december draait er 's mid dags een film. Voor f 1,- kun je hem gaan zien. Op 22 december is er voor de 12- tot 16-jarigen een Santa Claus party house- avond, natuurlijk in het teken van de kerst. Wie verkleed is als de Kerstman heeft gratis entree. HEILOO - De donkere dagen van kerst staan weer voor de deur. Dus het wordt weer tijd voor oliebollen. En dat is nu precies wat Scouting Rurik Heiloo al jaren doet... oliebollen bakken. Voor de zoveelste keer, ze zijn de tel al kwijt, willen de oliebollenbakkers van Rurik heel Heiloo en omstreken voorzien van lekkere, verse oliebollen. Sinds 6 december gaan de scouts alle deuren langs om uw bestelling te note ren, zodat u zeker weet dat u aan het einde van het jaar voorzien bent van warme, verse oliebollen. Een zakje met zes oliebollen, met of zonder krenten kost f 4,-, twee zakjes kosten f 7,-. U kunt kiezen wanneer u de oliebollen thuisbezorgd wilt hebben, op zaterdag uit Bergen op Zoom afkomstige kunst schilder maakt sprekende, dynamische schilderijen. Het uitgangspunt is vaak zijn eigen omgevingswereld, die schoonheid, intimiteit en gevoeligheid brengt. De thema's in zijn werk zijn heel divers. De veelzijdigheid in genres en materiaalgebruik en het balanceren tussen figuratie en abstractie zijn de essentiële kenmerken die de schilder een eigen plek geven. Terugkerende onderwerpen zijn de landschappen, haven- en zeegezichten, industriële om gevingen, stillevens, bloemstukken, portetten, dieren en carnaval. Dit alles is weergegeven in schilder- of teken techniek en er is gebruik gemaakt van potlood, houtskool, krijt, rietpen, waterverf, acryl- en olieverf op papier of op doek. De verschillende materia len leiden tot kunstwerken met een eigen sfeer en karakter waarin steeds de handtekening van de kunstenaar in te herkennen is. De tentoonstelling duurt tot en met 27 januari. Silhouet is open van dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur, op vrijdagavond van 18.30 tot 21 .(X) uur en op zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Op zondag 10 december is de zaak ook geopend, van 12.00 tot en met 17.00 uur. tel. 072-5331199. Denemarken, pelgrimsroutes Santago de Compostella en Santé Marie de la Mer, Mexico, India, Nepal, Thailand, Maleisië, Australië, Canada enzovoort. Dat het ook dichter bij huis kan bewijst het Rondje Nederland met de tandem en kinderfietskar. Naast de ervaring van de aanwezige reizigers zijn tevens organisaties verte genwoordigd. Zo zijn naast de fietsor- ganisaties Vlieg en Fiets Cycle Tours ook de stichting Fietskaart Informatie en de Alkmaarse boekwinkel Frank en Vrij aanwezig. Löffler informeert over fietskleding en onderkleding, Gonso toont haar collectie voor 2001 en Vaudee geeft met haar volledige collec tie waterdichte fietstassen acte de pré- sence. Vittorio is te vinden aan de W.M. Du- dokweg 13, 1703 DA te Heerhugo- waard op Bedrijventerrein Beveland. De deuren gaan om 10.00 uur voor u open.Tot 16.00 uur is iedereen welkom. De toegang is gratis. ALKMAAR - Op maandagavond 18 december zal in de Remonstrantse kerk aan het Fnidsen 33 te Alkmaar een bijzonder kerstconcert te beluiste ren zijn. Het programma bestaat uit speciaal voor de kerst gecomponeerde muziek van de Egmondse componist Jan Burger. Naast composities voor piano en orgel zijn er stukken voor klarinet en piano en vijf kerstliederen. Uitvoerenden zijn Karin ten Cate, sopraan; Jos Ruiters, klarinet; Wijnanda Burger, piano en orgel. De aanvang van het concert is 20.00 uur, de toegang f 10,-. U kunt telefo nisch kaarten reserveren op 072- 5334280. Tevens is er op 18 december kaartverkoop aan de zaal. 30 of zondag 31 december. U kunt ook zelf bellen en bestellen via 072-5338952. Nieuw dit jaar is de bestelling via internet: www.come.to oliebollen. De oliebollenbakkers van Scouting Rurik Heiloo maken ook de middenstanders van Heiloo blij met schalen warme oliebollen. Lekker voor het personeel, tijdens de koffie, lunch tijd of voor het winkelend publiek. Een schaal met tien warme bollen, servetten en poedersuiker kost f 10,-, twee scha len (twintig stuks) f 18,- en drie schalen (30 stuks) f25,-. Deze Bedrijvenservice, zoals Rurik dit noemt, kan besteld wor den op 072-5062447 (Sjoerd) en ook deze schalen worden bezorgd. HEILOO - Geïnteresseerden in caba ret kunnen vanaf dinsdag 9 januari meedoen aan de cursus cabaret 'Zij kon het lonken niet laten'. Volgens voordrachtskunstenaar Iwan de Groot is het woord 'cursus' eigenlijk niet juist. De groep mag namelijk zelf bepalen wat er op het gebied van cabaret, luis terlied, levenslied en al wat daarmee samenhangt geleerd wordt. De 'lessen' worden geïllustreerd met behulp van cd's en bandjes. Tevens kan bij voldoende enthousiasme een Hei loos seniorencabaret worden gevormd om daarna zo af en toe een uitvoering te geven. In eerste instantie wordt ech ter grondig met diverse soorten van cabaret kennisgemaakt. De cursus wordt wekelijks gehouden in het Trefpunt van 13.30 tot 15.30 uur. De kosten zijn f 7,50 per keer. Informatie bij Iwdn de Groot, tel. 072-5330847. HEILOO - Tijdens de creativiteits markt die vrijdag 8 en zaterdag 9 december gehouden wordt in winkel centrum 't Loo, is onder andere werk te zien van Tiny ten Dam-Oly. Ze werd in 1945 in Spierdijk geboren en groeide op in een groot gezin. Na de lagere school koos ze voor de modevakschool. Daarin kon ze zich goed uitleven, door het combineren van stoffen op kleur en gevoel. De definitieve ommekeer brak aan in 1994, toen ze een cursus aquarel leren volgde. Volgens eigen zeggen kreeg Tiny daar het inzicht waarom en waarvoor ze schilderde en kwam tot de ontdekking dat er meer is dan alleen maar hard werken. Ze volgde vele cursussen, zoals intuïtie ve ontwikkeling en reiki. Tijdens de cursussen kwamen er bepaalde gevoe lens boven die er onder meer voor zorgden dat zij anders ging schilderen. De schilderijen van Tiny ten Dam-Oly zijn surrealistisch en abstract. Er wor den heldere kleuren in verschillende vlakverdelingen en cirkels gebruikt. Creativiteit en kleur hebben in het leven van kunstenares Tiny ten Dam- Oly door de jaren heen altijd een grote rol gespeeld. De meeste werkstukken zijn met acryl op doek gemaakt, maar soms gebruikt ze ook houten panelen. Bollenveldvan Tiny ten Dam-Oly. HEILOO - Speciaal voor degenen die nog niet zoveel gevouwen hebben of alleen met theezakjes, organiseert het Nivon Heiloo op dinsdagavond 12 december van 20.00 tot 22.00 uur een workshop kerstvouwen. Deze vindt plaats in het Open Huis. De leiding berust bij docente Joke Mooij, erkend origamidocente van de landelijke ori- gamivereniging en reeds jarenlang actief bij het Nivón in Heiloo. Voor f 15,50 hebt u een gezellige avond inclusief materiaal. Nivon-leden genie ten korting. Opgave vooraf is gewenst, bij Reina Mulder, tel. 072-5333127 en Lineke Mulder, tel. 072-5334576. In de foyer van het Open Huis is tot 4 januari een tentoonstelling ingericht van mandala's van cursisten van de Nivonmandalagroepen. U kunt hier de verschillende uitgangspunten zien waaruit de mandala's bestaan, zoals de rozet, de yantra, kristal-, lemniscaat- en de spiegelmandala. Ook vrije vormen in zwart en kleur en fantasiemandala's zijn te bewonderen. Deze tentoonstel ling is vrij toegankelijk tijdens de ope ningstijden. In de vitrinekast van het Nivon Heiloo is tevens een tentoonstelling ingericht van fossielen uit het Teutoburgerwoud in Duitsland. Deze vondsten zijn verza meld op de vierdaagse geologie-excur- sie van afgelopen mei. Deze tentoon stelling zal tot eind januari te bezichti gen zijn. Voor meer inlichtingen over geologie kunt u bellen met Piet Postma, tel. 072-5330721 of 072-5333127. HEILOO - Vanaf donderdag 7 decem ber kunt u de kerstshow bezoeken in de plantenkas van de GGZ Willibrord aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. De cliënten die in het kader van dagbe steding en arbeidsrehabilitatie in de plantenkas werken, zijn al sinds half november bezig om er een prachtige kerstshow van te maken. De kerstshow is een mooie gelegenheid om de plan tenkas fe bekijken en te zien wat voor prestatie de medewerkers hebben gele verd. Tijdens de kerstshow is van alles te zien en te koop. Binnen zijn er verschillende accessoires en vele soorten (bloeiende) kerstplanten te koop. Er worden zelfge maakte kerststukjes verkocht en het is mogelijk om een kerststuk op kleur en op maat te laten maken. Buiten staan acht verschillende soorten kerstbomen met en zonder kluit. Ook is er prachtig groen te koop dat vers wordt geknipt. Het geld dat met de ver koop wordt verdiend wordt gedeelte lijk besteed om iets extra's voor de cliënten te kunnen doen; het andere gedeelte wordt gebruikt voor investe ring in nieuwe planten. De kerstshow is te bezoeken van don derdag 7 december tot en met vrijdag 22 december van 10.30 tot 16.30 uur. l r:! i'c.Hj <j tl i' f.' Algemene informatie: 072-5332879 Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106 Knaagdieren: 072-5119998 Hónden en katten Akersloot: 0251- 310079 Asiel: 072-5114861 Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5150173 (alarm) en 072- 5150085 (informatie) Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Kids for animals: 072-5336180 Gevonden Jong zwart katertje, wit befje, Kapel- weg, Limmen. Vermist Cyperse poes, witte kin, borst en sokjes, 13 jr, rood bandje en belletje en adres kokertje, Egelshoek. Waarschijnlijk teruggelopen naar oude huis in Ma- riënstein, gesignaleerd in de Oud- burgerlaan. Goed tehuis Goed tehuis gezocht voor een lieve grijze gec. kater van ca. 10 jaar die graag naar buiten gaat, en een rustig plekje zonder andere dieren voor een schildpadpoes van 3 jaar. Inl. 0251-658504. De Dierenbeschermingskalender 2001 is verkrijgbaar bij I. de Rover, Rechte Hondsbosschelaan 4, Heiloo. HEILOO - Op donderdag 14 december zal S. Ruppert uit Uithoorn een lezing houden over het Weihnachtsoratorium van J.S. Bach. Dit jaar is het 250 jaar geleden dat Bach is overleden. Hij leef de van 1685-1750. In 1734 heeft Bach zijn Weihnachtsoratorium voltooid, dat overigens voor een belangrijk gedeelte is samengesteld uit eerder gecompo neerde muziek van zijn wereldlijke en geestelijke cantates. Simina Ruppert zal aan de hand van muziekfragmenten dit oratorium tot leven brengen. De lezing begint om 9.30 uur in het Open Huis. HEILOO - Op maandag 27 november speelde HZV de Witburger de altijd lastige uitwedstrijd tegen Carillon Boys. De eerste vijftien minuten van de wedstrijd waren voor HZV, wat al in de derde minuut op een 0-1 voorsprong kwam door een goed genomen vrije trap van Remco Homan. HZV creëer de in deze fase een aantal goede moge lijkheden, die echter niet goed uitge buit werden. Tien minuten voor de 'wissel' profiteer de Carillon Boys van de aanvallende speelwijze van de Heilooër zaalvoet ballers. De op de tweede plaats staande opponent uit Beverwijk speelde af wachtend en uit een counter schoot Van het Spil de gelijkmaker op het sco rebord. Vlak daarna poeierde Carillon haar tweede treffer achter keeper Je roen Pronk: 2-1. Na de wissel was het wederom Remco Homan, die uit een vrije trap doel treffend uithaalde: 2-2. De volgende vijf minuten werden HZV echter fataal; in een zeer kort tijdsbestek profiteerden de Beverwijkers twee keer van onge concentreerdheid in de Heilooër de fensie, wat een 4-2 tussenstand bete kende. Met nog vijftien minuten op de klok zette HZV de Witburger aan voor een slotoffensief, wat onder andere een goede kans opleverde voor Ralf Mulder. Na een uitstekende individuele actie stond Mulder oog in oog met de keeper, maar de goalie kwam als win naar uit de strijd. Met een meevoetballende keeper pro beerde HZV vijf minuten voor tijd nog iets te forceren, maar verder dan de derde treffer van Remco Homan kwam HZV niet. Deze 4-3 nederlaag betekent dat de Heilooër brigade de koplopers voorlopig uit het zicht verliest. Aanstaande vrijdag staat de uitwed strijd tegen Zwaag op het programma, wat weer een spannend duel belooft te worden. HEILOO - De openbare bibliotheek organiseert op maandag 11 december een informatieavond over de belasting herziening 2001. In tegenstelling tot het eerder verspreide persbericht is deze avond gratis te bezoeken. Wel wordt aanbevolen vooraf bij de klantenservi ce van de bibliotheek een toegangs kaart af te halen. Op zondag is de plantenkas gesloten. Voor inlichtingen kunt u bellen met 072-5312312, toestel 225. Ook buiten het kerstseizoen kunt u bij de plantenkas terecht voor planten, potten, openhaardhout en andere accessoires. De verkoop heeft dan elke middag plaats, behalve op woensdag middag. Het is ook mogelijk om een afspraak te maken om langs te komen. HEILOO - De volgende voorwerpen zijn bij het politiebureau in Heiloo als gevonden aangemeld: herenhorloge, zwarte portemonnee met inhoud, zil verkleurig dameshorloge, ring met edelsteen, fietssleutel, klein geldbe drag, jonge cyperse poes, zilverkleurige ring, drie sleutels aan label, twee sleu tels in zwart mapje. In Limmen zijn verloren: een brom fietsplaatje, vier sleutels aan koperen naamplaatje, kleine zwarte portemon nee met inhoud, kinderbril in donker blauwe koker met opschrift 'John Moen'. Gevonden zijn een kinder zwar te pietenmuts, fietstas met boodschap pen en cadeau. In Akersloot zijn gevon den drie sleutels aan ring, waarvan één fietssleutel. HEILOO - Op donderdag 14 december is Henk van Halm de spreker op de maandelijkse lezingavond van Groei en Bloei, afdeling Heiloo en omstreken. Van Halm woont in Amstelveen en is free-lance publicist. Voor het dagblad Trouw verzorgt hij wekelijks een na- tuurrubriek. Onderwerp van deze dialezing zijn de Orkney-eilanden. Dit is een archipel van tientallen eilanden en eilandjes tus sen de noordkust van Schotland en Shetland. Deze eilandjes zijn de toppen van een ondergelopen gebergte, dat 400 miljoen jaar geleden ontstond. Een oud en versleten land waar de noordwes ten- en westenwinden vrij spel hebben. Een oord voor mensen die rust zoeken en willen genieten van een wijds land schap, dat van een grootse schoonheid kan zijn. Van Halm laat dat landschap zien, met de sporen die mensen er uit het verleden achterlieten, met de plan ten en dieren, vooral kustvogels die er leven. De avond wordt gehouden in het ont moetingscentrum van GGZ Willibrord, Kennemerstraatweg 464 te Heiloo. De aanvang is 20.00 uur. De toegang is voor iedereen vrij. HEILOO - Na twee mooie overwinnin gen op de nummers een en twee van de ranglijst speelde 't Vennewater nu ge lijk (4-4) tegen de nieuwe nummer twee op de ranglijst, het altijd sterke Duinwijck 3 uit Haarlem. Jasper Tim merman opende goed tegen ex-club- makker Evert den Hertog. Over geluk had Jasper overigens niet te klagen, want enkele netballen kwamen voor hem net aan de goede kant van het net. Met 15-13 en 17-14 werd Evert geklopt. Daniël Bruin verging het minder goed. Set 1 werd gewonnen met 15-6, maar set 2 verloren met 15-7. De beslissende set leek gewonnen te worden door Daniël, want hij stond met 10-6 voor, maar sloeg daarna geen shuttle meer goed en verloor alsnog met 15-10. Mieke Laan was niet in vorm en verl oor met 11-4 en 11-6. Mirjam Baart werkte de achterstand weer terug door royaal te winnen met 11-4 en 11-5 na uitstekend spel. Jeroen Oud en Daniël Bruin klopten hun Haarlemse tegen standers met 15-10 en 15-7. De dames dubbel ging verloren. Jasper Timmer man en Mieke Laan hadden in de eer ste set nog goed verweer maar verloren uiteindelijk met 15-10. De tweede set was het gedaan met beiden en verloren met 15-3. Jeroen Oud en Mirjam Baart moesten de laatste partij dus winnen om alsnog een gelijkspel uit het vuur te slepen. Beiden knokten voor een goed resul taat en hadden succes. Met 15-12 en 15- 7 werden de Haarlemse opponenten geklopt. Door de goede resultaten van de laatste weken heeft 't Vennewater nog kans om op de derde plaats te ein digen. Zondag speelt 't Vennewater weer een thuiswedstrijd. Almere 2 is dan de tegenstander. Ook team 2 speelt in de badmintonhal op sportpark 't Venne water een thuiswedstrijd. Het derde team van Amersfoort is vanaf 12.30 uur hun tegenstander. De straat regeert! Met grote bezorgdheid heb ik kennis genomen van het besluit van B en W van Heiloo om de invoering van diftar uit te stellen. Hoewel manmoedig wordt aangegeven dat het hier aller minst om afstel gaat, is het voor de oplettende lezer toch duidelijk dat de partijen met de staart tussen de benen op de vlucht zijn geslagen en de beslis sing tot invoering over de raadsverkie zingen in 2002 hebben getild en op het bordje van een nieuwe raad hebben gedeponeerd. Een groter brevet van onvermogen kan een zichzelf respecte rende gemeenteraad zich niet uitrei ken. Is de landelijke bestuursparaplu niet 'Je maintiendrai'? En dan over an derhalf jaar maar weer teleurgesteld zijn over een lage opkomst en het suc ces van allerlei protestpartijen. Droe vig. De straat regeert! Als je invloed wilt uitoefenen op hetgeen in de gemeente gebeurt, ga dan stemmen, wordt lid van een partij en participeer in commissies. Zeuren over niet gehoord worden is naïef, je bedienen van straatvechtme thoden en dreigementen is verontrus tend en door de reactie van B en W is een precedent geschapen. Je moet er niet aandenken wat er zou kunnen gebeuren als het over meer principiële punten gaat dan diftar. Eens te meer is maar weer eens aange toond dat de route van D66 op weg naar een referendum een heilloze is; De straat stemt met de voeten en vernieu wing is een onbereikbaar ideaal. Het is maar goed dat de voorouders van dif- tar-nee verstandiger waren, anders zaten we nu nog bij kaarslicht en kwam de schillenboer langs met paard en wagen. Hoewel, als ik daar over na denk, is dat nog niet zo'n gek idee in het onderhavige geval. Houdt Heiloo mooi, ook in overdrach telijke zin. Als je je niet kunt permitte ren op stand te wonen, zoek dan iets anders. G. de Vries Heiloo Hubert Ilario en Frem Go net. HEILOO - Het is alweer een jaar gele den dat de kerstcd 'Acoustic Christ mas' werd uitgebracht door het muzi kale trio Hubert Ilario, Jan Rahder en Frem Gonet. De verkoop van deze cd liep zo goed dat er binnen een maand nabestellingen gedaan moesten worden om aan de vraag te voldoen, aldus het trio. Dankzij velen bracht dit project f 10.000,- op, bestemd voor het onder wijs op Curacao. HEILOO - Op 11 december houdt EHK weer een open klaverjas drive. Iedereen is, met of zonder partner, van harte welkom in het Open Huis. Aanvang is om 2Ü.ÜÜ uur en de drive eindigt om 23.00 uur. Inlichtingen bij D. Leurink, tel. 072-5334366 of bij K. Knegt, tel. 5334056. Zaterdag 9 december Radboudschool, Slimpad 18, tussen 9.00 en 12.00 uur. Huis-aan-huisactie muziekvereniging Eensgezindheid in het Blockhovepark en plan Oost. Dozen en bundels gereed zetten op de rolemmerverzamelplaat- sen voor 9.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk tussen 10.00 en 12.30 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container bij de deur Bergeon- straat 22, tevens container bij de Nic. Greeuwflat (beide overdag). De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6. Brengen tussen 8.45 en 15.30 uur. De Zuidwester, Boekenstein 43. Tijdens de schooluren. Ook gebruikte kleding. Muziek Dansschool Heiloo, Het Veld 1. Tussen 9.30-12.00 uur en 14.00- 19.30 uur. Benedictusschool, J.P. Hasebroekweg 21. Tussen 8.45-15.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner achter het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 9.00 en 17.00 uur. Dinsdag 12 december Huis-aan-huisactie zwem- en poloclub de Spetters, tussen spoorlijn, Zeeweg, Past. van Muyenweg, Het Malevoort incl. Harrelaers en De Rietvink, De Omloop en Belieslaan. Dagelijks Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportpark Het Vennewater. Alle dagen tussen 17.00-21.30 uur, behalve op woensdag: 13.30-18.00. In het week end bovendien tussen 10.00-17.00 uur. Willibrordschool, container naast A&P, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein HEILOO - De Gezondheidswijzer Alkmaar organiseert op 11 december een voorlichtingsbijeenkomst over glaucoom. Bijna 100.000 mensen in Nederland worden behandeld aan glaucoom. Glaucoom is een ziekte van het oog. Bij glaucoom is meestal de druk binnen in het oog te hoog. Door deze druk raakt de oogzenuw bekneld en op den duur beschadigd. De ziekte leidt tot blijvende vermindering van het zien en kan zelfs tot blindheid lei den. Het gezichtsveld wordt steeds klei ner, u ziet steeds minder uit uw oog hoeken. Glaucoom is wel te stoppen, maar het verlies van delen van het gezichtsveld is niet terug te draaien. Daarom is tijdig onderzoek door een oogarts zo belangrijk. Sprekers zijn dr. Astrid Geerling (oog arts) en Manon Linschoten (Visio, hulpmiddelen voor slechtziende men sen). De bijeenkomst vindt plaats in de bibliotheek Heiloo. De aanvang is 13.30 uur, entree is f 5,- per persoon. Aanmelden kan op tel. 072-5199214. sportpark Bayershoffweg, ingang aan De Omloop. Foresters, container bij sportvelden aan de Vennewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg. Base- en softbalclub Double Stars Heiloo, container bij het clubhuis op sportpark Het Vennewater, tijdens trai ningen en wedstrijden. Zwem- en poloclub De Spetters, con tainer op de parkeerplaats bij zwembad Het Baafje. Vogelvereniging Kleurenpracht Hei loo, container bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater, halen op verzoek tel. 5337339. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tennisvereniging Het Vennewater, con tainer bij de ingang van de tennisbanen op sportpark Het Vennewater. ALKMAAR - De Alk, een school voor verstandelijk gehandicapten in Alk maar, heeft een origineel cadeau voor deze maand. Een kalender met daarop afbeeldingen van kunstwerken, ge maakt door leerlingen van de Alk. Op deze speciale school wordt actie ge voerd om de speeltuinen op te knap pen. Door middel van de verkoop van deze kalender hopen de kinderen van de Alk aan geld voor een nieuwe speel plaats te komen. Het spelen op de ver schillende speelpleinen is een belang rijk onderdeel van het ontwikkelings programma voor de verstandelijk gehandicapte kinderen. De kalender is te koop bij Boekhandel Deutekom te Heiloo en kost f 15,-. De oliebollen kunnen bij Rurik in het vet. EGMOND - Op zaterdag 2 december reed om 1.50 uur een 35-jarige bestuur der uit Egmond aan den Hoef met zijn wagen de sloot in. Bij controle bleek de man onder invloed van alcohol. Zijn rij bewijs werd ingevorderd. Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden zijn. De redactie behoudt zich het recht voor om brie ven in te korten of te weigeren. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Jong en oud is welkom op de creatieve kerstmarkt in het Trefpunt. Archieffoto HEILOO - Op zaterdag 16 december wordt van 10.30 tot 16.00 uur weer een creatieve kerstmarkt gehouden in het Trefpunt aan de Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. Iedereen kan binnenlopen en gratis deelnemen aan de activiteiten. De gehele dag kan men allerlei kerst versieringen maken, zoals kerstkaarten met verschillende technieken, kerst stukjes, kaarsen, kerstballen, houtbe werking, glasschilderen, gipsgieten en vele andere decoratieve technieken die de kerstsfeer verhogen. Er is een apar te knutselhoek en voor de hele klein tjes een speelhoek. Ook zijn er compu terspelletjes en kan men gebruik maken van het internet. Tevens worden er loten verkocht voor de jaarlijkse kerstloterij. De toegang is gratis, voor deelname aan de creatieve activiteiten wordt een kleine vergoe ding voor het materiaal gevraagd. De feestelijke opening vindt plaats om 10.30 uur door Ton ten Hoope. De uit slag van de loterij is om 15.30 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 6