Het is deze kerst opvallend groen bij de Toyota-dealer Groene zuilen voor de tuin ngezon DIVERSE OCCASIONS tot 1 O.OOO van 1 0.000-20.000 20.000 en HOGER Kerst-/Nieuwjaarswens gelezen worden UW ADVERTENTIE IN DE EDITIES: prettige Kerst UITKIJKPOST - 13 DECEMBER - PAGINA 14 Nieuw NIEUW E-MAIL ADRES REDACTIE redactie@uitkijkpost.nl TOYOTA Ingezonden brief Ingezonden brief Drukkerij Uitkijkpost b.v. De Hoefsmid 5,1850 AB Heiloo/Tel. 072 533 01 75 Fax 072 533 56 44 Mogelijkheden qua grootte en tekst, voor plaatsing op 20 december. S.v.p. inleveren uiterlijk 14 december. De kosten voor bovenstaande kerstwensen bedragen 45 p/st (2x zo groot 80,-) Wanneer u geen keuze kunt maken uit de hier afgebeelde wensen, dan is het natuurlijk ook mogelijk om de wens uit een voorgaand jaar te herhalen. Wenskeuze Naam Adres Plaats Telefoon Uw TOYOTA DEALER DE Bruyn-Blokker Kennemerstraatweg 189 1851 BE Heiloo 072 5331818 «fax 072 5320392 U kunt uw advertentie doorplaatsen via het weekblad Uitkijkpost. Op deze manier bereikt u: veel meer lezers, voor een zeer gunstig doorplaatstarief De Hoefsmid 5 - 1851 PZ Heiloo Telefoon 072 5330175 Fax 072 5335644 De Toyota Yaris vanal De Toyota Corotta vanaf nig 31.790,-/14.425, Tijdens onze kerstshow hebben wij een primeur: de milieuvriendelijke Toyota Prius. Het is de eerste in serie gebouwde hybride-auto die op elektro-energie én benzine kan rijden. Deze revolutionaire Toyota is ongelooflijk stil, extreem zuinig en uiterst vriendelijk voor mens en natuur. De Prius bepaalt met behulp van een computer of hij op de zuinige benzine- tje. Een ander wil een blauw vruchtje of een stukje chocolade er op. Heerlijk toch! Al kauwend wordt zo'n bont stukje taart één gemengde lap. De kleuren zijn dan verdwenen maar het smaakt nog steeds heerlijk. Ik wens ons gemeentebestuur veel sterkte toe bij het besturen. Houdt het (h)eerlijk! W. Rijkelijkhuizen Heiloo motor rijdt, op de schone elektro-motor of op beide. Een unieke vinding die niets afdoet aan de kwaliteit van uw mobiliteit, en net zo comfortabel, ruim en veilig is als iedere andere Toyota. De Prius en natuurlijk ook de andere Toyota-sterren kunt u ontmoeten tijdens onze kerstshow van H tot en met 30 december. Breng uw kinderen gezellig mee. op prijsgesteld. Onderhoud vragen deze planten vrijwel niet, veel voedsel hebben ze niet nodig en door hun spe ciale groeivorm is snoeien niet nodig. Behalve jeneverbessen zijn er ook andere zuilvormige coniferen. Vaak kunt u ze aan namen als Pillar en Columnaris al herkennen. Ook de naam Fastigiatia van Taxus baccata geeft aan deze plant smal zuilvormig groeit. De Taxus baccata Fastigiata is geen harde groeier, maar is wel een erg duurzame (haag)plant. Op oudere leef tijd groeit hij (zonder snoei) wel wat breder uit. Manege Zeeweg Weer moet er natuurgebied en ge meenschapsgeld geofferd worden voor een klein elitair groepje uit Heiloo, nog meer paardrijders. Nu al kun je de in de' Zuiderneg en langs de Zeeweg niet rus tig fietsen of wandelen, zonder gecon fronteerd te worden met paarden. Veel fietsers en wandelaars gaan er met het angstzweet in hun handen langs. De paden ligen ook nog vol paardendrol- ien en de bermen worden vertrapt. Ga met deze beesten ver van een druk bezocht park af zitten. Is dit het zoveel ste onzalige plan van mevrouw Wuijster-Schuddeboom? M. Kemp Heiloo Ingezonden brief Heerlijkheid Heiloo Vaak lees ik de ingezonden brieven in de krant. Het is een soort volksver maak. Iemand vindt iets goed, de ander weer niet. Ouders die hun kinderen met de auto naar school brengen kla gen er over dat het zo gevaarlijk is door al die auto's. Perikelen rond de Zand- zoom aan de zuidzijde van Heiloo zijn niet te vergeten. Jaren terug is onder druk van de publieke opinie voor een hoop geld de openbare verlichting van Heiloo zo omgebouwd dat na 11.00 uur alles op halve kracht kon draaien. Na een paar avonden werd men bang in het donker en moest het licht weer aan. Weg dure investering. Nu houdt diftar de gemoederen bezig. Misschien lukt dit met diftar ook, gewoon beginnen en later vergeten. Heiloo is een groene gemeente met veel bomen. 'Heerlijk wonen in het groen' is het motto. Met als resultaat veel klachten: bladeren op de stoep, ze nemen het licht weg, zaadpluizen, gevaarlijke takken, enz. De telkens terugkerende mening van de heer Gomes hoort ook bij ons dorp, heerlijk toch! Ik veeg bladeren in de straat op en stop ze in de groene bak. Ik ga een paar keer per jaar gewapend met een vuilniszak en een prikstok in mijn directe omgeving zwerfvuil opruimen. Dat gaat mij straks geld kosten. Voor de prijs van een pakje sigaretten kan ik circa 13 kg (40-45ct/kg) vuil inleveren! Ik rook niet, dus kan ik dat blijven doen. Heeft u al een weegschaal (con trole!) voor de vuilnisbak? Besturen is schipperen tussen duizend en één meningen en alles moet betaal baar blijven. Dat valt niet mee. Ik ver gelijk Heiloo met een mooie taart. Een basis van groen met veel slagroom, er op talloze bont gekleurde vruchtjes en één rood sterretje (Gomes). Iedereen Snijdt er een stuk van af en eet het op. Ik wil een stukje met een roze bloeme- Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden zijn. De redactie behoudt zich het recht voor om brieven in te korten of te weigeren. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Diftar 'De straat regeert!' stelt de heer G. de Vries in zijn ingezonden brief van 6 december in de Uitkijkpost. Nu het gemeentebestuur van Heiloo na het protest van meer dan 4(XX) huishoudens eindelijk toegeeft dat er toch iets niet goed dreigt te gaan met de invoering van diftar en de zaak voorlopig in de ijskast heeft gezet, noemt De Vries dat een 'vlucht met de staart tussen de benen'. Hij maakt het nog bonter door te stellen: 'een groter brevet van onver mogen kan een zichzelf respecterende gemeenteraad zich niet uitreiken'. Kom meneer de Vries, dat u teleurge steld bent respecteer ik, maar zeg nu niet dat het gemeentebestuur het nu wéér niet goed doet. Eindelijk wordt beseft dat de invoering van diftar erg gevoelig ligt bij veel inwoners. 'Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald', dat realiseert zich nu ook het gemeentebestuur en dat is in mijn opvatting alleen maar te prijzen. Als u, mijnheer de Vries, de bij mijn weten uiterst correcte wijze waarop het Diftar-nee comité haar actie voert, zeu ren en het zich bedienen van straat vechtersmethoden en dreigementen wilt noemen, dan vrees ik dat u dit toch verkeerd ziet. Als het 'Je maintiendrai' (Ik zal handhaven) voor de bestuurders van onze democratie een legitimatie inhoudt om met haar inwoners maar te doen en te laten wat men wil, dan ben ik de eerste die ervoor zal pleiten deze oude leus in ons staatsbestel maar zo gauw mogelijk naar de prullenmand te verwijzen. Zegt u mij eens, mijnheer de Vries, welke wegen hadden de tegen standers van de invoering van diftar naar uw mening wél kunnen bewande len om hun opvatting bij de gemeente kenbaar te maken? Wie heeft het eigenlijk zover laten komen dat een huis-aan-huis actie noodzakelijk werd? Ik ben geen lid van genoemd actie comité en zal het niet worden ook. Maar ik heb wel bewondering voor de wijze waarop dit comité actie voert en het volk weet te bereiken. Misschien kunnen de politieke partijen daar nog iets van opsteken. R.H. Blom Heiloo (Brief ingekort door redactie) Juniperus scopulorum Blue Arrow. Een tuin met stijl. Dat is het resultaat als je gebruik maakt van aparte groei vormen. Eén van de meest stijlvolle groeivormen is de zuilvorm. Vooral bepaalde coniferen zijn hier erg sterk in. Een zuilvormige conifeer is een opvallende, maar toch bescheiden ver schijning. Hierdoor is hij in elke tuin in te passen. Denk maar eens mee: een rotstuin met hoogteverschillen en grote stenen, met daartussen de strakke pila ren, of een groot, glad gazon, met staal blauwe 'raketten'. Natuurlijk geven deze ook een uitdagende, vernieuwen de vorm aan de traditionele heidetuin. Een goed voorbeeld van zo'n zuilvor mige conifeer is de Juniperus scopulo- rum Blue Arrow. Deze staalblauwe jeneverbes mag zich terecht Plant van de Maand december noemen. Van de opgaande coniferen bestaan allerlei vormen. Een van de mooiste is de Plant van de Maand, de Juniperus scopulorum Blue Arrow. Door zijn beperkte hoogte van niet meer dan een meter, past hij uitstekend in de kleinere tuin. Pas op hoge leeftijd bereikt de plant een hoogte tot vier meter, maar hij blijft in elk geval zeer smal. Bovendien is de jeneverbes een door zetter die zelfs de koudste winters met gemak doorstaat. Een andere, zeer decoratieve jeneverbes is Juniperus scopulorum Skyrocket, met een grijzig, blauwgroene kleur. Hij is iets minder perfect zuilvormig dan Blue Arrow en hij groeit iets sneller tot een hoogte van zo'n zes meter. Maar zelfs bij deze hoogte, is de breedte niet veel meer dan veertig centimeter. Bier van bessen Van de Juniperus bestaan vele groei vormen. Zoals hij in het wild groeit, is het een forse, onregelmatig gevormde struik. Hoewel dat in een grote tuin ook zijn sierwaarde heeft, is dit niet in elke tuin in te passen. De jeneverbes is overigens een zeer bruikbare struik. De bessen geven smaak aan jenever en aan diverse gerechten. De olieachtige stof die uit de bessen gehaald wordt, heeft bovendien een medicinale werking en in Noorwegen maken ze er zelfs bier van. De jeneverbes stelt niet veel eisen aan zijn omgeving, behalve dan dat hij graag vrij staat van andere planten. Hij heeft het liefst veel zon en niet te voch tige, goed doorlatende grond wordt erg Genoemde prijzen zijn inclusief BTW, exclusief kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Wijzigingen voorbehouden. De Toyota Avensts vanaf nlg 40.990,- 18.600, - Prettige kerstdagen en gelukkig nieuwjaar wenst u feestelijke dagen en een gelukkig nieuwjaar

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 14