L Plannen voor uitbreiding activiteiten in de Beun van Os mode viert feest! kortingen tot bi 072 5331895 Unieke kerststallen bij Abdijkaarsen in Egmond .toutken duizenden bezoekers Aankoopplannen? Broekman gj BcIkma n™ BORDEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN f De Uitkijkpost rond de feestdagen I 1 Redactieacquisitie en administratie: j 1(U^J Drukkerij uitkijkpost bv 65e JAARGANG NO. 50 Jong en oud ontmoeten elkaar in het Trefpunt Fietsers bekeurd Kerstfeest in het Trefpunt i Kaartverkoop Volendams Operakoor Verkeerscontrole Cursus boekbinden en kartonnage KVG St. Monica Kerstgroepenpad Kerstexpositie Tintoretto Kerstinstuif Pridini Dansen op zondagmiddag Bestuurswisseling en prijzen bij de Zonnebloem ...thuis in Heiloo. Tel. 072-515 08 88 Kerstsamenzang in de Witte Kerk Vrij bridgen in het Trefpunt Excursie NVVH C. HACHMANG De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag,t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) 3 DECEMBER 2000 4^. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 83 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n n=^ n s,aanzienlijk lagere mm-prijzen. c=^ J Q=^ Lj verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Bij het ouderenwerk vindt binnenkort de activiteit 'lO-min ont moet 55-plus' plaats. Eva Velders, groepsleidster en muziek- en bewe gingspedagoge, zal deze ochtend bege leiden. Centraal staat het plezier om samen iets leuks te doen. Door middel van spel, muziek en beweging gaat u op ontdekkingstocht. Oude en nieuwe liedjes zingen, muziek maken, zelf ins trumenten bouwen en bewegingsspel letjes. Het thema van deze ochtend is klok ken, toepasselijk na de viering van oud en nieuw. Bij uitstek een gezellige vakantieactiviteit voor grootouders en kleinkinderen. De bijeenkomst vindt van 10.00 tot 12.00 uur plaats op woens dag 3 januari in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. De toegang is gratis. Bij de cursussen die in januari van start gaan, zijn nog enkele plaatsen vrij. Opgeven kan nog voor filosofie, count ry-line dansen, qi-gong, Tiffany-glas- techniek, computercursussen Windows- Word en Word-vervolg en aquarelle ren. Voor informatie kunt u bellen met de Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - Tijdens een controle op di verse locaties in Heiloo vorige week dinsdag tussen 7.15 en 9.00 uur werden vijftien fietsers bekeurd voor defecte verlichting. Daarnaast kregen nog eens dertien bestuurders bekeuringen voor uiteenlopende overtredingen. HEILOO - Op 17 december om 14.00 uur vieren ANBO en KBO kerstfeest in het Trefpunt voor de ouderen. Voor hen treedt op de toneelgroep 't Tref punt met het toneelstuk 'Crisis rond Kerstmis'. De entreeprijs bedraagt f5,- waarbij inbegrepen koffie of thee, een drankje en een hapje. Worden de activiteiten in de Beun uitgebreid? HEILOO - Een bruisend gebeuren in de Beun. Dat is de wens van de heren Sierhuis en Ranzijn. Het tweetal heeft met de gemeente gesproken over de plannen om de Beun uit te bouwen tot een centrum voor activiteiten en evene menten. Sierhuis biedt de gemeente aan om zijn jarenlange ervaringen en contacten in de amusementssector te benutten en hem ajs projectleider aan te wijzen om dit initiatief van de grond te tillen. Hij wil daarbij de diverse mogelijkheden voor een intensiever gebruik van de Beun onderzoeken op hun haalbaar heid. Sierhuis en Ranzijn hebben een aantal ideeën voor de Beun, waarbij zij benadrukken dat zij het huidige gebruik ervan willen respecteren, inclu sief de werkzaamheden van de huidige horecapachter. Zij vinden het huidige gebruik echter minimaal en zijn van mening dat de indeling van het gebouw, met name de foyer, te wensen overlaat. Zij zien een mogelijkheid om meer activiteiten te laten plaatsvinden in de Beun als een aantal maatregelen wordt getroffen. Er zijn al eerder soortgelijke plannen gemaakt, maar vanwege (verwachte) negatieve reacties over het plaatsen van een verdieping op de Beun zijn de ze plannen ingetrokken. De huidige initiatiefnemers denken hun plannen te kunnen realiseren door de foyer wat ruimer op te zetten en de uitbouw aan de voorkant te maken op de plek waar momenteel fietsen gestald kunnen worden. Voor het type activiteiten waarmee het gebruik van de Beun kan worden uitge breid wordt gedacht aan vergelijkbare activiteiten die plaatsvinden in de Slotkapel in Egmond en de kerk in Wadway. Te denken valt aan het orga niseren van kleine theaterproducties, het organiseren van arrangementen voor bedrijven en groepen en het orga niseren van activiteiten voor de kinde ren in de zomerperiode. De initiatiefnemers hebben dinsdag avond hun plannen toegelicht in de commissie Welzijnszaken en Burgerij. Het Volendams Operakoor. HEILOO - Op 15 december start de kaartverkoop voor het optreden van het Volendams Operakoor, dat op 20 januari in Sportcentrum Het Vennewa- ter plaatsvindt. Deze avond staat in het teken van het 25-jarig bestaan van de sporthal. De avond wordt ingeluid met muziek van het Heiloöër Salonorkest en behalve het operakoor, dat voor en na de pauze zal zingen, laat ook het Heilooër koor Spijkergoed van zich horen. Kaarten a f 20,- zijn af te halen bij Drukkerij Uitkijkpost, Hoefsmid 5 in Heiloo of bij Sportcafé de Wit bij de sporthal aan Het Zevenhuizen. Tele fonisch reserveren is niet mogelijk. REGIO - In Limmen en Heiloo werd op woensdag een verkeerscontrole ge houden. Daarbij werden op de Mo lenlei, Kanaaldijk en de Rijksweg tus sen 18.00 en 22.00 uur meerdere bekeu ringen uitgeschreven. Er werden zes snelheidsovertredingen geconstateerd. Er werden zo'n dertig bekeuringen gegeven voor kapotte ver lichting. Verder werd bekeurd voor het niet dragen van de autogordel, het monteren van onjuiste kentekenplaten op aanhangers, defecte uitlaten en de verkeerde bevestiging van een aan hangwagen. Naast deze feiten werden 120 blaastes- ten bij bestuurders afgenomen om op alcoholgebruik te controleren. Hierbij werden geen overtredingen geconsta teerd. Alkmaar - Heiloo Laat 191-193 - 'tLoo13 HEILOO - Het Nivon Heiloo begint op dinsdagavond 9 januari een cursus boekbinden en kartonnage. De cursus is bestemd voor beginners en wordt gegeven in het Open Huis, boven win kelcentrum 't Loo in Heiloo. De negen lessen staan onder leiding van boekbinder Cees Mul. Hij leert de cursisten onder meer: boeken inbinden, boeken van nieuwe kaften voorzien, hoe het papier en linnen te plakken, de techniek van dozen en mappen maken. Bij deze cursus hoort een materialen- pakket, dat zowel thuis als in de les gebruikt kan worden. Wie meer wil weten, kan contact opne men met Reina Mulder, tel. 072- 5333127 of Astrid Oudhoff, tel. 072- 5336259. Voor vragen kunt u ook Cees Mul bellen, tel. 072-5092111 tussen 17.30 en 19.00 uur)'. Opgeven kan bij het Nivon Heiloo. HEILOO - Het KVG St. Monica houdt op woensdag 20 december de kerst avond. Uit Amsterdam komt het ensemble Met Ghoede Smaeck, be staande uit een voordrachtskunstena res, een bas-bariton en een pianist. Het programma bestaat uit kerst- en win terliederen en verhalen. Het trio brengt sfeervolle zang en muziek. Het KVG zorgt voor een drankje en een hapje. Niet-leden zijn ook welkom. Zij betalen f 7,50. De avond begint om 20.00 uur in het Trefpunt, A. du Bois- hof 2. Bel voor informatie met tel. 072- 5336137 of 5334234. REGIO - Het Kerstgroepenpad begint in het dekenaat Alkmaar een traditie te worden. Voor de vierde keer kunt u op Kerstgroepenpad gaan en zo verschil lende kerstgroepen gaan bekijken. Om dit mogelijk te maken zullen op tweede kerstdag van 13.00 tot 16.00 uur de ker ken geopend zijn. Daar vindt u kaartjes en lijsten van de deelnemende kerken. U kunt bij elke willekeurige kerk be ginnen en aan de hand van de hier aan wezige gegevens uw eigen Kerst groepenpad uitstippelen. U hoeft dus geen vaste route te volgen. De kerken zullen geopend zijn te Warmenhuizen, Noord-Scharwoude, Heerhugowaard (Noord, Centrum en 't Kruis), Ursem, Schermerhorn, Zuid schermer, Oudorp, Alkmaar, Bergen, de drie Egmonden (ook van de Ad- bijkerk en de expositieruimte), Heiloo (alleen de kapel van GGZ Willibrord en de kapellen van Onze Lieve Vrouw ter Nood), Limmen, Akersloot (alleen de Mariakapel). U kunt genieten van de vele mooie kerstgroepen en kerken, die u in de regel niet kunt bezichtigen. Natuurlijk zijn ook kinderen welkom. HEILOO - De Heiloose Schilders vereniging Tintoretto, opgericht in 1945, organiseert in haar Atelier de Hofdijk dit jaar opnieuw een sfeervolle kerstexpositie. Iedereen is welkom om rond de feestdagen naar de prestaties van deze actieve schildersclub te komen kijken. Er is veel en gevarieerd werk te zien van zo'n zestig amateur-kunstenaars, met uiteenlopende onderwerpen als landschappen, stillevens en vakantiein- drukken. Er zijn diverse technieken te bewonderen, waaronder olieverf, aqua rel, houtsnede en etswerk. De presta ties van de club nemen van jaar tot jaar toe en aan de artistieke kwaliteit is te zien dat het beoefenen van de schilder kunst bij Tintoretto veelal meer bete kent dan alleen een plezierige liefheb- berij. Bezoekers kunnen deelnemen aan een beoordeling (via een stembiljet) van de werkstukken en daarmee een bijdrage leveren aan de waardering van de kunstzinnige prestaties van de leden. De feestelijke opening voor de leden is op vrijdag 22 december om 20.00 uur. De expositie is te bezoeken op 24,25 en 26 december en op 1 januari. De ope ningstijden zijn van 14.00 tot 17.00 uur. U vindt de Hofdijk aan Mariënstein 178 Heiloo. De toegang is vrij en een kopje koffie gratis. HEILOO - Volksdansvereniging Pri dini geeft op woensdagavond 20 de cember in het ontmoetingscentrum van GGZ Willibrord, gelegen aan de Ken- nemerstraatweg 464 een kerstinstuif. Iedereen die een beetje kan dansen is Welkom van 20.00 tot ongeveer 23.00 uur. De avond zal geleid worden door een professionele dansleidster. HEILOO - Zondag 17 december van 14.00 tot 17.00 uur is er weer de maan delijkse dansmiddag in het Open Huis. De muziek wordt verzorgd door het Inter-Ned kwartet onder leiding van Jaap de Haas. De entree bedraagt f 5,-. HEILOO - Tijdens de laatste ledenver gadering van de Zonnebloem hebben A. Fraase Storm en H. Spaans afscheid genomen als voorzitter respectievelijk bestuurslid van de Zonnebloem afde ling Heiloo. Als waardering en dank voor hun inspanningen en inzet kregen de heren de zilveren Zonnebloem opgespeld door districtshoofd Bruij- nincx. J. Kaan, al jaren actief voor de Zon nebloem, werd met algemene stemmen tot nieuwe voorzitter gekozen. Mocht u interesse hebben in het Zönne- bloemwerk, nieuwe medewerkers/sters zijn welkom. Voor informatie: 072- 5335268 of 072-5334829. Op de in Heiloo verkochte Zonne- bloemloten zijn de volgende prijzen ge vallen: f 25,- op lotnrs: 008500, 008887, 062365; f 50,- op lotnrs: 068956,091567, 068956 (zetfouten voorbehouden). Volledige trekkingslijsten worden bin nenkort opgehangen bij A en P Ypestein, winkelcentra 't Loo en het Hoekstuk en bij de Willibrorduskerk op de Westerweg. Zeeweg zo, 1852 CR Heiloo iofo@vosmakelaardij.nl www.vosmakelaardij.nl l.v.m. de feestdagen zal op 27 december geen Uitkijkpost verschijnen. Dat betekent dat de laatste Uitkijkpost van dit jaar uitkomt op woensdag 20 december Advertenties en redactie- hiervoor kunt u aanleveren tot uiterlijk maandag 18 december om 15.00 uur. Drukkerij Uitkijkpost is woensdag 27, donderdag .28 en vrijdag 29 december gesloten. Vanaf 2 januari 2001 kunt u ons weer bereiken. Woensdag 3 januari verschijnt de eerste Uitkijkpost v#fhet nieuwe jaar. EGMOND - Voor het zevende achter eenvolgende jaar wordt bij Abdij kaarsen een groot aantal kerststallen tentoongesteld. Een aantal van deze kerststallen, inclusief de bijbehorende groepen, is te koop. Daarnaast staan er stallen en groepen die zijn geleend of uit eigen verzameling. De vereniging 'Vrienden van de kerst stal' heeft diverse groepen uitgeleend voor de expositie. Sommige leden van deze vereniging hebben wel 150 verschil lende kerststallen in hun bezit. Dé grote publiekstrekker van dit jaar bestaat uit een enorm bouwwerk, dat een groot gedeelte van Bethlehem vertegenwoor digt. Onder andere de herberg waar Jozef en Maria niet welkom waren, maar ook de stal en de huisjes van het dorp zelf zijn tot in de perfectie nagebouwd. Deze Bethlehemgroep, gebouwd door Ben Schueler, is pas zeer recentelijk in het bezit van de Egmondse abdij geko men. „Ben Schueler is in 1950 met het bouwen van de stal begonnen," vertelt één van de bewoners van de abdij, broeder Thijs. „Het is eigenlijk zijn levenswerk. Elke keer heeft hij weer wat nieuws bijgebouwd. En dat in een tijd waarin je niet zo maar even naar een doe-het-zelfzaak stapte en een plankje op maat kon laten zagen. Echt alles heeft hij met de hand gemaakt." Nadat Schueler verhuisde naar een kleinere woning, had hij geen plaats meer voor dit megabouwwerk. Hij be sloot om het aan de Egmondse abdij te schenken. Het bouwsel kreeg een prachtige plek op de tentoonstelling. Alleen de opbouw van de Bethle hemgroep kost al tien werkdagen. Zeer grote ogen De overige kerststallen en kerstgroe pen komen uit diverse landen. Zo is er dit jaar onder andere Pools houtsnij werk te bewonderen in Egmond. Vol gens broeder Thijs is dit werk niet goedkoop, maar beslist zeer uniek. Het Poolse houtsnijwerk komt voor uit de volkskunst en heeft verschillende stij len. Sommige beelden hebben zeer grote ogen, sommige zijn juist wat min der uitbundig. En sommige lijken zo uit Egypte te komen. Voor veel bezoekers is de kerststallen- expositie inmiddels een traditie aan het worden. Op doordeweekse dagen trekt de tentoonstelling nog altijd zo'n twee honderd mensen naar Egmond. „Op zaterdag zijn het er soms wel vijfhon derd," verzucht broeder Thijs. „Van heide en verre komen de mensen naar ons toe. Het komt zelfs voor dat wij in juli al worden gebeld of wij al «weten wanneer wij dit jaar de kerststallen gaan exposeren!" Volgens hem is de vraag naar een kerststal in huis het laat ste jaar enorm toegenomen. Een echte verklaring kan hij hier niet voor vin den, maar het streelt hem wel. „In deze tijd waarin men denkt dat alles maar te koop is, is het leuk om te ervaren dat je schoonheid ook zonder geld kunt ver krijgen. Je hart gaat open bij het zien van zo veel moois. En dat alles zonder dat het je een cent kost." Hoewel de gedachte aan de schoonheid die wij cadeau krijgen wat warm en ideëel aandoet, geeft broeder Thijs toe dat er natuurlijk ook een zakelijk as pect om de hoek komt kijken. „Na tuurlijk, wij moeten toch immers ook leven? Sommige mensen die een be zoek aan ons brengen kopen onze abdijartikelen. Onze abdijkaarsen maar ook de kerstkaarten vinden momenteel gretig aftrek." Beren in de stal Niet alleen volwassenen, maar ook kin deren kunnen bij Abdijkaarsen terecht. Speciaal voor hen is een prijsvraag uit geschreven en na afloop kunnen de kinderen een kleur- en bouwplaat mee nemen, die zij vervolgens tot kerststal kunnen ombouwen. Ook diverse scho len hebben al een bezoek gebracht. De kinderen komen volgens broeder Thijs soms met verrassende opmerkingen. „Zo vroeg er laatst eentje aan mij waai de beer was gebleven. Thuis hadden zij een hele berenfamilie bij de stal staan, en hier vond hij er niet één." De expositie van kerststallen wordt bij Abdijkaarsen Egmond immer druk bezocht. (Fotostudio Star field) De kerststallen en kerstgroepen zijn van maandag tot en met zaterdag te bezichtigen van 10.30 tot 16.30 uur, bij Abdijkaarsen. De ingang vindt u aan de Vennewatersweg 27 en staat met een bord aangegeven. Op tweede kerstdag en op nieuwjaarsdag kan ook een bezoek aan de expositie worden ge bracht. De openingstijden zijn dan van 12.00 tot en met 16.00 uur. Voor meer informatie kunt u bellen met tei. 072- 5062786. De toegang is overigens gratis. elaJrsgroep Uennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren actief in de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaard). HEILOO - De jaarlijkse kerstsamen zang zal dit jaar plaatsvinden op zon dagavond 17 december om 19.00 uur in de Witte Kerk. Medewerking zal wor den verleend door de organist Gerard Leegwater, het koor One More Voice onder leiding van de dirigent Paul van Venrooy met muzikale begeleiding van pianiste Corinne Moerbeek en fluitist Horst Hauser. Het kinderkoor Siya- hamba zingt onder leiding van de diri gent Didy Coljée. Na afloop wordt er warme chocolade melk met koek geserveerd. Iedereen is welkom om deze feestelijke kerstsa menzang bij te wonen. HEILOO - Zondag 17 december is het de laatste keer dit jaar bridgen in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. Op zondag 24 en 31 december en 1 januari wordt er niet gespeeld. De eerste keer vrij bridgen in het nieu we jaar in het Trefpunt is op zondag 7 januari. In het nieuwe jaar begint het een half uur eerder: dus niet meer vanaf 14.00 uur; maar voortaan inschrij ven van 12.45 tot 13.15 uur en spelen van 13.30 tot 17.00 uur. De toegangs prijs is f 2,50 per persoon. vanderboraen HEILOO - De Nederlandse Vereniging Van Huisvrouwen (NVVH) brengt op dinsdag 19 december een bezoek aan het Noord-Brabants Museum in 's- Hertogenbosch, voor de tentoonstel ling 'De Gruyter, geschiedenis van een kruideniersimperium*. De toegang tot het museum bedraagt f 12,50, de rond leiding kost f 8,50 (met Rabopas 50 procent korting, met MJK of NS-pas gratis toegang). Na de lunch wordt er een bezoek gebracht aan de Sint- Janskathedraal. Het vertrek is om 9.18 uur per trein uit Heiloo. Opgeven kan, liefst zo spoedig mogelijk, bij Anneke Kager, tel. 072-5332935. Het kerstdiner van de NVVH (alleen voor leden) is op donderdag 21 decem ber in restaurant Golden Tulip Heiloo, aanvang 18.00 uur. Aanmelden kan tot 15 december. De kosten zijn f 10,-. Dit bedrag kunt u overmaken op Rabo- rek.nr. 327000090 of Postbankrek,nr. 479499, t.n.v. NVVH afd. Heiloo, o.v.v. 'Kerstdiner'. U kunt het bedrag ook contant in een enveloppe in de brieven bus doen bij Anneke Kager, Haes- ackerlaan 31, Heiloo. INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie Droonecampstraat 13 - Centrale verwarming 1851 TH Heiloo - Dakbedekking Telefoon 072-533 50 85 - Loodgieterswerk Werkplaats: Holleweg 19

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 1