foto's jaaroverzicht ■BÉ m Mjmtji Ik' wm - UITKIJKPOST - 20 DECEMBER Foto's Fotostudio Starfield, drij Uitkijkpost e.a. 2. Carnaval in het Oosthonk. 3. De dieren zijn blij met het fraaie voorjaarsweer. 4. Kinderkoor De Koele Kikkers. 5Werkgroep 7711 exposeert in de Witte Kerk. De opbrengst is bestemd voor Pro Arteeen project van Platform Heiloo Wereldwijd. 6. De heringerichte Westerweg wordt feestelijk geopend. 8. Er bestaan grote plannen voor de herinrichting van het Stationsplein Voorlopig zien we er vooral auto's 10. Een boom aan de Dampegheestlaan in Limmen wordt geveld door de storm die eind mei over ons land raast. 11. Storm en regen gooien roet in het eten van het Schaapscheerdersfeest van de Stichting W0L. 13. Na tien jaar valt het doek voor het Ypestockfestival. En zo ziet het terrein eruitthe morning after'. 14. De keur-turnploeg van de jarige Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo. 15. Het jarige Baafje (30) organiseerde deze zomer leuke activiteiten voor de jeugd. 17. Burgemeester Ed Huisman verlaat Limmen. Hij wordt de nieuwe 'burrie' van Harenkarspel. 18. Gemeentesecretaris Frans Nlencke verruilt Heiloo voor Heerhugowaard. 19. De open dag van de brandweer kan altijd op veel toeschouwers rekenen. 20. Een nieuw ingerichte speelplaats voor de Badboudschool. Een aantal klassen moet later dit jaar uitwijken naar het PCC. Volgend jaar komen er twee of drie noodlokalen. 22. Actuele thema's bij de Bloemendagen in Limmenzoals Big Brother. 23. Parachutisten openen Oranjebal. ft me? y''&; iBmm ÉS r:*i«gT :gÜ| - I Januari Het magische jaar 2000 begint, zoals overal ter wereld, ook in Heiloo en Limmen zonder millennium bugs. Het woord 'millennium' sterft in een paar dagen een zachte dood, zo zal later blijken., In Limmen doet de actiegroep 'De Limmer Spreekt' verwoede pogingen om de CAL-fusie tegen te houden. Tevergeefs. Het Limmer college nodigt Heiloo nog wel uit zich aan te sluiten bij de fusie, maar daar ziet Heiloo toch geen heil in. Heiloo wil wel met Limmen fuseren, maar niet met Akersloot en Castricum. Februari De gemeente Heiloo krijgt het moeilijk dit jaar. Bij een overleg over de geplande nieuwbouw op inbreilocatie De Driestal stap pen woedende omwonenden op. Zij vinden dat er niet naar hen geluisterd wordt. Ook de rest van het jaar zal de gemeente Heiloo geconfronteerd worden met boze burgers. Het besluit van de gemeenteraad om diftar (gedifferentieerde tarieven voor afval, ofwel het principe 'de vervuiler betaalt') in te voeren stuit op gigan tisch veel tegenstand. De gemeente maakt plotseling bekend dat zij een .groot aantal perce len in het gebied Zandzoom onder de Wet Voorkeursrecht Gemeenten laat vallen. Dit betekent dat ruim vijfhonderd eigenaren van grond bij eventuele verkoop hun eigendom eerst aan de gemeente moeten aanbie den. Een actie die bij de eigenaren niet in goede aarde valt. De gemeente wil met de vestiging van deze wet voorkomen dat grondprijzen worden opgedreven. Dit met het oog op de toekomstige woningbouw in dit gebied. Later worden alvast 120 woningen weer onder de wét uit gehaald, voorna melijk aan de Kennemerstraatweg, de Westerweg en de Hoogeweg. Ook worden er plannen gelanceerd voor een totaal nieuw winkelcentrum *t Hoekstuk, met appartementen erboven en tachtig nieuwe woningen aan Het Malevoort, op de plek van de bibliotheek en de voormalige basisscholen. De wijk Ypestein schrikt op van het bericht dat er plannen zijn om een tbs-kli niek te vestigen op het terrein van GGZ Willibrord. In april meldt algemeen direc teur Hans de Bont dat de plannen voorlopig weer van de baan zijn. Maart en april Niet alleen gemeenten kunnen fuseren, ook bij kerken komt dat voor. De rooms- katholieke parochies van de Willibrorduskerk en de Moeder Godskerk gaan samen verder. Rond Pasen start daarom een grootscheepse verbouwing van de Willibrorduskerk. De Moeder Godskerk is verkocht aan de Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk, die een Samen-op-Weg gemeente gaan vor men. De rooms-katholieke kerkdiensten vinden de rest van het jaar plaats in de Moeder Godskerk. Mei 'Geen oranjezonnetje, maar wel heel erg gezellig', zo kopt de Uitkijkpost begin mei. En dan gaat het natuurlijk over de viering van Koninginnedag, in Heiloo en ook in Limmen traditiegetrouw vooral een feest voor de kinderen. Een langgerekt, ononderbroken lint van fietsers kronkelt het eerste meiweekein- de door Limmen, waar de Bloemendagen het dorp in een wolk van hyacinthen- i Ti::::» geur hult. Actuele thema's zijn dit jaar veruit favoriet, getuige de stukken met Willem-Alexander en Maxima, Big Brother, de aanstaande fusie,Toon Hermans, Pokcmon en ga zo maar door. In mei klinken er veel kinderstemmetjes op het politiebureau in Heiloo. Twee open dagen heeft de politie georganiseerd om de jeugd eens ken nis te laten maken met het politiewerk. Eind mei raast een zware storm over Nederland. In Heiloo gaan zeker vijftien bomen tegen de vlakte. In Limmen wordt het schaapscheer dersfeest van de WOL (Werkgroep Ontwikkelingssamenwerking Limmen) naar de Burgerij verschoven. Jubilea in 2000 Er wordt wat afgevierd, in het magische jaar 2000. Het jaar van het jubileum lijkt het wel. Een greep uit de festiviteiten: harmo nie-orkest Caecilia 75 jaar. voetbalvereniging HSV 70 jaar, Heilooër Amateur Fotoclub 40 jaar. Tennisvereniging Heiloo 35 jaar, harmonievereniging Excelsior in Limmen 75 jaar, de kapel van GGZ Willibrord 60 jaar, jongerenkoor Mogojoko 25 jaar, Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo 75 jaar, jon gerencentrum Conquista in Limmen 25 jaar, zwembad Het Baafje 30 jaar, Galerie Amber in Limmen 10 jaar, 't Vennewater Badminton 25 jaar, Wereldwinkel Limmen 12,5 jaar. X'

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 10