ÊÊMÊ ÊmÈtïi wm Foresters-liefde kent geen grenzen Bewoners Kanaalweg bundelen hun krachten Heiloose in fotojury Lasrobot laat knap staaltje werk zien S r% j' ft jv ^'Ë'nmÈ m W WMvVt ill 111 li lifST III fis Biïiii VHIsiiliS Papier-kunstknippen bij het Nivon Getuigen gezocht Beginnerscursus internet voor kinderen HZY de Witburger Weerbaarheid en zelfverdediging Bewoners omgeving De Loet wonen naar tevredenheid Cursussen 55-plus Pannenkoekentoernooi DSH Nieuwjaarsreceptie Trefpunt SY Oppositie Duizenden lopers naar Egmond aan Zee Kerstmarkt plantenkas Willibrord druk bezocht Kerst in de Ypsalon UIIMJM-'USI - ZU DLOtlVlbtK - bMUllNM lö HEILOO - Bij voldoende belangstel ling wil het Nivon Heiloo in januari starten met een cursus 'papier-kunst- knippen\ Deze cursus zal bestaan uit zes lessen op de maandagochtend, van 9.30 tot 11.30 uur. De kosten bedragen f 68,50 en Nivonleden krijgen reductie. De cursus wordt gehouden in het Open Huis te Heiloo en staat onder leiding van docente Irene Miedema. Papier-kunstknippen is een oude tech niek, waarvan de vaardigheid moeilijk lijkt. U leert onder begeleiding de kneepjes kennen. Voor deze cursus is weinig materiaal nodig. Met papier en een speciaal schaartje en wat doorzet tingsvermogen maakt u aan het einde van deze cursus reeds leuke voorstel lingen. Meer weten? Bel dan met Reina Mulder, tel. 072-5333127 of Astrid Oudhoff, tel. 072-5336259. HEILOO - De politie van Heiloo zoekt getuigen van een aanrijding op donder dag 7 december. Omstreeks 17.15 uur werd een zeventienjarige jongen uit Heiloo aangetroffen op de Zeeweg te Heiloo, tussen de rotonde en het spoor. Hij was met zijn bromfiets gevallen en had juist een epileptische aanval gehad. Later bleek, dat hij vlak voor de aanval een frontale botsing had gehad met een fietser die tegen de rijrichting in het fietspad volgde. Na het ongeval is de fietser doorgereden zonder zijn identi teit bekend te maken. Voor zover bekend reed de fietser mogelijk op een grijze damesfiets. Getuigen kunnen bel len met 0900-8844. HEILOO - De bibliotheek geeft in de komende kerstvakantie de cursus 'Be ginnerscursus internet voor kinderen'. Deze internetcursus voor kinderen is eenmalig en duurt anderhalf uur. Aller eerst worden de belangrijkste zaken van internet uitgelegd, waarna de mogelijkheid bestaat aan de hand van opdrachten aan het werk te gaan en de mogelijkheden van internet te verken nen. Natuurlijk is deze cursus leerzaam, maar volgens de kinderen, die in de vorige vakanties kwamen, is hij vooral ook leuk. De cursus is bedoeld voor kinderen uit de bovenbouw van het basisonderwijs (groep zes tot en met acht), die wel met de muis om kunnen gaan, maar nog geen enkele ervaring hebben met inter net. Op woensdag 3 januari van 9.30 uur tot 11.00 uur is de eenmalige cursus te vol gen. Indien deze cursus snel volgeboekt is, zal in deze vakantie nog een tweede cursus worden gegeven. De deelnamekosten bedragen f 15,- voor leden van de bibliotheek en f 17,50 voor niet-leden. Ingrid Vos van Foresters Handbal houdt het na 25 jaar vrijwilligerswerk voor gezien. (Fotostudio Starfield) HEILOO - Ingrid Vos is Forestersfan in hart en nieren. Sterker nog, ze is in haar loopbaan als vrijwilligster bijna alles geweest wat er te bedenken valt bij de club. Slechts de voorzittershamer heeft zij nooit mogen hanteren. Maar de rollen van trainer, coach, scheids rechter en eigenlijk alle bestuurlijke functies heeft zij in 25 jaar tijd allemaal vervuld. „Ik ben begonnen met het pupillense- cretariaat," vertelt Ingrid Vos opge wekt. „In die tijd bestond de Foresters uit de afdelingen handbal, voetbal, honk- en softbal en zaalvoetbal. Na di verse afsplitsingen bleven de voetbal en de handbalafdeling over. Inderdaad ben ik in de jaren dat ik aan de club verbonden ben geweest doorge stroomd naar zo'n beetje alle functies die je maar bedenken kunt. Er is nu eenmaal een tekort aan vrijwilligers. Mensen hebben vaak geen zin of geen tijd om zich voor de club in te spannen. Van lieverlee ben ik daarom steeds maar doorgegaan." Mooi geweest Totdat Ingrid Vos besloot dat het mooi was geweest. Ze vindt het zoals ze zelf zegt niet goed om te lang dezelfde func tie te vervullen. „Op het laatst ging het werk haast op de automatische piloot," verklaart het ex-bestuurslid. „Wanneer iets een automatisme wordt dan kan het wel, maar het is niet goed. Bo vendien krijgt de club steeds weer nieu we leden, maar het bestuur stroomt niet door. Ik vind dat eigenlijk niet goed. Maar ja, de leden zeiden steeds dat ze me niet konden missen en dan bleef ik toch maar," lacht ze. Toen eenmaal de knoop van het af scheid nemen was doorgehakt, werd Ingrid Vos tijdens het septemberfeest verrast met het erelidmaatschap van de sportvereniging. Hoewel zij nog enigs zins beduusd van deze eretitel is, kan zij er inmiddels wel om lachen. En ze vindt het eigenlijk ook niet zo nodig. „Er zijn daar zoveel mensen die goede dingen voor de Foresters doen, die verdienen zo'n eretitel eigenlijk net zo goed." Tijdens 25 jaar trouwe dienst aan de handbalafdeling van de Foresters heeft Ingrid alle ups and downs van de club meegemaakt. De verhuizing van de Egelshoek naar het huidige terrein aan de Vennewatersweg. Het eerste team dat kampioen van Nederland werd, de dames die één punt tekort kwamen om in de eerste divisie te mogen spelen en nog veel meer. Ook de beslissing om een amateurvereniging te blijven en daardoor het eerste damesteam terug te trekken staat haar nog vers in het geheugen gegrift. „Toen wij met de top van Nederland meedraaiden moesten wij onderhand speelsters van buitenaf gaan aantrek ken. Toen hebben wij ons nog eens goed achter de oren gekrabd en ons afgevraagd of wij dat wel wilden. Besloten werd om het team terug te trekken en niét professioneel te wor den. Nadat diverse speelsters de club verlieten werd aan de bouw van een nieuw team begonnen, waarin routine en jong talent een goede combinatie vormen. Dat heeft inmiddels zijn vruchten afgeworpen. Dit jaar zijn zij tenminste nog ongeslagen, zowel op het veld als in de zaal." Liefde kent geen grenzen Ook' de jeugdteams' van Foresters handbal doen het goed volgens het ere lid. Zij zijn enthousiast en worden goed begeleid. Volgens Ingrid Vos heeft de handbalafdeling momenteel een kleine zeventig leden. Haar eigen dochter is ook als zesjarig meisje bij de Foresters begonnen. De aanstaande schoonzoon van Ingrid begon zijn carrière bij dezelfde club, zij het bij de voetballers. Of het toeval is weet Ingrid niet, maar dochterlief en haar aanstaande hebben net een huis gekocht. Op het voormali ge terrein van de Foresters, de Egelshoek. Tja, de liefde voor Foresters kent klaarblijkelijk echt geen grenzen. HEILOO - Enkele bewoners van de Kanaalweg hielden medio oktober een enquête onder alle bewoners van de Kanaalweg tot de A9. De enquête moest een beeld opleveren over het leef- en woonplezier aan de Kanaal weg. De initiatiefnemers hadden het ver moeden dat door de steeds toenemen de verkeersdruk, de kwaliteit van het leven en wonen in ruime zin aan het afnemen is. Tevens werd onderzocht of er behoefte was aan het oprichten van een belangenvereniging. Negentig pro cent van de bewoners reageerde op de enquête. Zij gaven aan dat er behoefte is om de krachten te bundelen om het leef- en woonplezier aan de Kanaalweg te ver beteren. Aan de uitnodiging naar de oprichtingsvergadering te komen, ga ven bijna alle bewoners gehoor. Besloten werd het BBK (Buurt Belang Kanaalweg) op te richten. Er werd een bestuur gekozen en enkele werkgroe pen werden samengesteld. Voorzitter Peter de Rijk hoopt met het BBK op termijn positieve veranderin gen te realiseren. Het BBK bestuur wil gesprekspartner zijn van iedereen die invloed heeft op het woon- en leefple- zier aan de Kanaalweg. Inmiddels was er een werkgroep actief die aan de GGZ Willibrord voorstellen deed over de herinrichting van hun terrein. GGZ Willibrord wil haar terrein langs de Kanaalweg geheel herinrichten, waar voor bijna alle bestaande bomen gekapt worden. Binnenkort zal, op verzoek van Cam- pina Melkunie, het BBK bestuur zich laten informeren over de uitbreiding plannen die de zuivelinrichting heeft. Bijna alle bewoners vinden de ontwik keling van de verkeersdruk en ver keersveiligheid een punt van grote zorg. De dagelijkse avondfile, het te snel rijden en het negeren van het inhaalverbod zijn zaken die veel ge vaarlijke en ergerlijke situaties oproe pen. Ook bestaat de indruk dat de genomen verkeersmaatregelen elders in het dorp een ongunstig effect hebben op de huidige verkeersdrukte van de Kanaalweg. Om de bewoners over de bestuursacti- viteiten te informeren verscheen er enkele malen het infobulletin, ge noemd naar de vroegere naam van de Kanaalweg: Bulweg. Bewoners van de Kennemerstraatweg zijn zo enthousiast over het opgerichte BBK dat ze zich ook als lid hebben aangesloten. Voor meer informatie pver het BBK kunt u zich wenden tot Peter de Rijk, tel. 072- 5335255. HEILOO - Na een zeer spectaculaire wedstrijd stond HZV de Witburger voor de derde keer op rij met lege han den; Real Volendam 2 reisde na een 6-8 zege met de drie punten af naar het palingdorp. Door een erg slechte start van de Heilooërs stond Real na tien minuten al op een comfortabele voor sprong: 0-4. Op dat moment schrokken de HZV-ers wakker en begonnen zij aan een imposante inhaalrace. Ralf Mulder en Remco Homan zorgden voor een 2-4 ruststand en maakten er zodoende weer een wedstrijd van. Na een individuele actie van Remco Homan en een benutte penalty van Steven Ursem (tevens een twee minu- tenstraf voor de Volendammer keeper), stond HZV weer op gelijke hoogte: 4-4. Toen Homan tijdens de man meersitu- atie profiteerde van de ruimte aan Volendamse zijde, stond HZV de Wit burger na zeven minuten in de tweede helft op een 5-4 voorsprong. Na de gelijkmaker van Real Volendam, met de ex-internationals Hans de Vries en Nico 'de Mepper' Runderkamp in de gelederen, schoot Jan Schoorl HZV naar 6-5. In dezelfde minuut was het weder om Real, dat de stand gelijk trok: 6-6. Met nog twee minuten op de klok ble ken de wijdbroeken over de langste adem te beschikken. In dit tijdsbestek wist De Vries twee keer te profiteren van de vermoeidheid bij de 'groen witte' brigade. Terwijl het publiek met veertien goals de grote winnaar was, bleef HZV de Witburger met een enor me kater achter. Aankomende vrijdag speelt HZV om 20.40 uur tegen de Klok in sporthal Het Vennewater. Kersttoernooi HZV de Witburger houdt op tweede kerstdag voor de achttiende keer het kersttoernooi. Tijdens deze dag zijn diverse regiotoppers aan het werk te zien. Naast de organiserende vereni ging HZV de Witburger, die met het eerste en het tweede team uitkomt, spelen ook Rolff keukens, Foresters, White Stones en Paal 29. Om 11.00 uur vangt het toernooi aan met de wedstrijd Rolff tegen White Stones en rond 16.15 uur staat de fina le gepland. Het volledige programma staat in de programmaboekjes vermeld. Na afloop van het toernooi volgt rond 17.00 uur de prijsuitreiking, waarna de formatie Bakerstreet er voor zal zorg dragen dat de kerstdagen op een gezel lige wijze worden afgesloten. ALKMAAR - Gré Braaksma start op woensdag 17 januari van 13.30 tot 15.00 uur een cursus weerbaarheid en zelf verdediging voor meisjes van 8 tot en met 10 jaar. In deze cursus gaat het er om dat meisjes zich weerbaar opstellen en reageren op ongewenst gedrag, zoals pestgedrag op school of in de buurt. De cursus wordt gegeven in gebouw de Ruimte, Verdoesstraat 2a te Alkmaar. Voor informatie en opgave kunt u bel len met Gré Braaksma, tel. 072- 5124014. HEILOO - Afgelopen donderdag pre senteerde de Adviescommissie voor de Woningbouw Heiloo (VAC) de resulta ten van het in januari gehouden woon- kwaliteitsonderzoek. Dit onderzoek vond plaats in opdracht van de ge meente Heiloo en de Woningstichting Heiloo onder bewoners van het Hilde- brandhof en de woontoren in de nabij heid van het zorgcentrum De Loet in Heiloo. Het project Hildebrandhof en Woon toren, opgeleverd in mei 1998, omvat 63 huurwoningen, waarvan 50 sociale en 13 vrije sector woningen. De woningen worden zowel door jongeren als door ouderen bewoond. Het project is gere aliseerd in opdracht van Woningstich ting Heiloo. Alle woningen van dit pro ject zijn gebouwd volgens het senioren- label, de eisen van het Politiekeurmerk 'Veilig Wonen', het Nationaal Pakket 'Duurzaam Bouwen' en op basis van adviezen van de VAC. Uit de resultaten van het onderzoek blijkt dat 100 procent van de bewoners tevreden is over het woongebouw en ruim driekwart tevreden is over de woning. Niet alleen de woningen, maar ook de woonomgeving en de afstand tot de diverse voorzieningen spelen bij deze uitkomsten een rol. De woningen zijn volgens het merendeel van de ondervraagden groot genoeg. Ondervraagden woonachtig in het Hildebrandhof noemen als sterke pun ten onder meer de ruime opzet van het complex, de uitstekende isolatie qua warmte en geluid en het gelijkvloers liggen van alle vertrekken. Ongeveer 47 procent van de bewoners van het Hildebrandhof ervaart het ontbreken van voldoende daglicht in de inpandige keuken als negatief. De bewoners van de Woontoren noe men onder meer als positieve punten de zonnige (lichte) woonkamer en de doordachte indeling van de apparte menten. De gangen en bergingen in beide complexen hadden breder gemo gen, aldus 38 procent van de respon denten. Woongebouw De bewoners van het Hildebrandhof en de Woontoren zijn tevreden tot zeer tevreden over de centrale voorzienin gen in beide woongebouwen. De aan wezigheid van een lift, beveiligings maatregelen en de verbinding met het Woonzorgcentrum De Loet ervaren de respondenten als positief (45 procent). Opmerkingen richten zich met name (in het Hildebrandhof) op de moeilijk te openen bergingsdeuren, de inrich ting van de binnentuin en de lekkende balkons. Bij de bewoners van beide complexen bestaat onduidelijkheid over het onderhoud van de collectieve ruimten. Ook het tekort aan parkeer plaatsen zorgt voor een probleem. De centrale ligging van het complex, met name de afstand tot de winkels en andere voorzieningen, beoordelen de respondenten zeer positief. Bezwaarlijk vinden de bewoners de slechte staat van de bestrating op diverse plaatsen rond De Loet. Andere opmerkingen betreffen het belemmeren van de vrije HEILOO - Bij Aktief 55-plus kan in januari nog aan de volgende cursussen worden deelgenomen. Op 8 januari start de cursus 'wenskaarten maken'. In deze cursus maakt u wenskaarten met de nieuwste technieken: stickers, glas- verf en stempels. Daarnaast worden kaarten gemaakt met aparte technie ken. De cursus wordt op maandagoch tend gegeven van 10.00 tot 12.00 uur. Voor zes lessen inclusief materiaal betaalt u f 80,-. Vanaf woensdag 10 januari kunt u weer deelnemen aan de lessen geheugentrai ning. In deze bijeenkomsten traint u door middel van spelletjes en oefenin gen uw geheugen en blijft u actief van geest. Deelnemen aan de bijeenkom sten is niet alleen zinvol, maar zeker ook gezellig. De bijeenkomsten vinden plaats van 14.30 tot 16.00 uur. Tien les sen kosten f 30,-. Elke woensdagmiddag van 14.00 tot 15.00 uur kunnen vrouwen onder des kundige begeleiding meedoen aan con ditie- en bewegingsoefeningen in het gymlokaal aan het Slimpad Breede- laan. De oefeningen zijn geschikt voor hen die weinig tot niets aan sport doen en voor hen die al regelmatig in bewe ging zijn. De lessen worden rustig en verantwoord opgebouwd. Er wordt niet met toestellen gewerkt, u kunt vrijblij vend een keer een les bijwonen. Deel name kost f 60,- voor een heel seizoen (tot en met 30 mei). Opgave en infor matie voor deze cursussen kan op tel. 072-5331297. HEILOO - Op zaterdag 30 december houdt honk- en softbalvereniging Dou ble Stars Heiloo weer het jaarlijkse pannenkoekentoernooi in sporthal Het Vennewater. Dit is het toernooi voor de peanuts (de jongste honk- en softbal- iers). Het begint om 9.30 uur en is om ongeveer 14.00 uur afgelopen. Aansluitend wordt er van 14.30 tot 15.30 uur een instuif gehouden. Jon gens en meisjes die nog geen lid zijn, tussen de 5 en 11 jaar, kunnen hier ken nismaken met het honk- en softbalspel. Dit wordt gedaan middels een onder ling wedstrijdje onder leiding van echte honkballers. HEILOO - Anne Stikkers en Koen Hoijtink van basisschool De Duif na men deel aan de voorrondes van de fotoselectiewedstrijd in Nederland. Koen viel uiteindelijk af maar Anne neemt in februari zitting in de kin derjury van de World Press Photo in Amsterdam. doorgang op trottoirs door geparkeer de auto's, overhangende takken, vuil containers en uitstallingen van winke liers. Ook de afwezigheid van trottoirs op enkele plekken wordt als onveilig ervaren. Jong en oud De mengeling van senioren en jonge ren in één wooncomplex is geslaagd te noemen: acht bewoners zeggen het wonen met mensen van verschillende leeftijd zeer prettig te vinden, achttien ervaren het als prettig en acht mensen hebben geen uitgesproken mening. Slechts drie bewoners, en dat waren senioren, gaven aan liever met leeftijds genoten in één complex te wonen. Diverse bewoners is het niet opgeval len dat verschillende leeftijdsgroepen bij elkaar wonen. Het overgrote deel van de bewoners vindt het een geslaagd experiment. Het woonkwaliteitsonderzoek richt zich op het verkrijgen van informatie over de waardering van bewoners over de gebruikskwaliteit van hun woning en de woonomgeving. Met zo'n onder zoek kan de Adviescommissie voor de woningbouw adviezen evalueren en resultaten verwerken in toekomstige adviezen. De gemeente Heiloo en Woningstichting verkrijgen middels de resultaten van zo'n woonkwaliteitson derzoek meer inzicht in de beleving, ervaring en wensen van bewoners en kunnen daar hun voordeel mee doen in toekomstige bouwprojecten. Standaard onderzoek Voor het onderzoek is gebruik gemaakt van het standaard Woonkwaliteits onderzoek van de Stichting Landelijk Contact van de VAC's. Dit adviesor gaan zorgde voor de verwerking van de onderzoeksgegevens en in overleg met de VAC voor het opstellen van het rap port. De resultaten van het onderzoek zijn niet alleen van belang voor Heiloo. De Stichting Landelijk Contact van de adviescommissies woningbouw (VAC's) inventariseert en vergelijkt de verschillende woonkwaliteitsonderzoe- ken die in den lande worden gehouden. Deze stichting houdt belanghebbende instanties en adviescommissies op de hoogte van nieuwe ontwikkelingen en trends die de landelijke inventarisatie oplevert. De enquêtes vonden bij de ondervraagden thuis plaats. De respons was hoog, namelijk 78 procent. HEILOO - Op zondag 7 januari hou den de Anbo, KBO en Stichting Ouderenwerk Heiloo hun gezamenlij ke nieuwjaarsreceptie in de grote zaal van het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, van 14.00 tot 16.30 uur. Om 14.30 uur zal voorzitter M. Terol-Meijer namens de drie organisaties een toespraak hou den. Na 15.00 uur kan er ook gebiljart worden. Jaap de Haas verleent weer muzikale medewerking. In de loterij van het Trefpunt zijn op de volgende nummers prijzen gevallen: 1032,1152,1172,1211,1260,1317,1319, 4460,1550,1611,1628. De prijzen zijn af te halen tot 29 december bij de balie van het Trefpunt. HEILOO - In de twaalfde ronde van de interne competitie van schaakvereni ging Oppositie excelleerde de jeugd. Reus keek in een lastig eindspel een neuslengte verder dan Huffnagel en won verdiend. Bik moest het opnemen tegen de altijd moeilijk te bespelen V.d. Brink. Het werd een spannende strijd met wisselende kansen, waarin Bik ten slotte de overwinning naar zich toe kon halen. De meeste belangstelling ging uit naar Bouke Woudstra die de show stal door Manni - een kampioenskandidaat - met fris spel volkomen zoek te spelen. Manni probeerde van alles om het tij te -keren, maar hij had de wind tegen. Energiek hield Woudstra zijn tegen stander onder druk en met drie gezonde pionnen meer ging hij het eindspel in waar Manni niets meer te ^oeken had. Toch ging Manni er nog eens rustig voor zitten maar kwam al snel tot de conclu sie dat hij Woudstra moest feliciteren met zijn uitstekende overwinning. De talentvolle Langereis mocht het opnemen tegen V.d. Werff om zijn lei dende positie in het klassement te ver dedigen. Met elan pakte hij het initia tief en het leek er naar uit te zien dat Langereis aan het langste eind zou trekken. Maar met een vals tussenzetje kon V.d. Werff de stelling neutraliseren en Langereis een halve punt ontfutse len. Bosma en Jongkind maakten er een dolle boel van. Beiden trokken zonder schroom ten aanval, waarbij Bosma meer durf etaleerde en met enkele subtiele zetten de koningsvleu gel van Jongkind opblies. Door een goede onderlinge samenwerking van de stukken werd de koning in een mat- net gevangen. De uitslagen: V.d. Werff - Langereis remise, V.d. Wal - Sauer 1-0, Woudstra - Manni 1-0, Folkertsma - Niehaus 1-0, Bosma - Jongkind 1-0, Horninge - V. Etten 0-1, Ebregt - Maas 0-1, Bik - V.d. Brink 1-0, Huffnagel - Reus 0-1, Tuinstra - Hassing 0-1, Koenders - Munk remise, Kracht - Kraayenbrink 1- 0, Neering - de Lange 1-0. HEILOO - Bij Nidrac bv te Heiloo hebben ze nu wel een heel bijzonder personeelslid. „Hij rookt wel maar hij drinkt niet," zegt commercieel direc teur Lean Nieuwland (50) lachend. Hij doelt daarbij op de splinternieuwe ro bot, die het bedrijf aan de Oosterzijweg 9-15 inzet voor diverse laswerkzaamhe- den. „Het is eigenlijk verschrikkelijk." Het gezicht van Lean Nieuwland staat nu ernstig. „Er is geen personeel te krijgen op dit moment. Wanneer je gaat wer ken in de metaalbranche houd je nu eenmaal geen schone handen. De re den van het personeelstekort is daar denk ik wel in te zoeken. Het is begon nen in de bouw en het negatieve imago slaat nu naar onze sector over. Ouders sturen hun kinderen tegenwoordig de IT-sector in. Goed betaald, een auto van de zaak, waarom ook niet?" Eerste bedrijf met robot Omdat Nidrac bv, dat overigens staat voor Nieuwland Draadconstructies, toch verder moest, werd besloten tot de aanschaf van een robot. Dit metalen personeelslid kan op alle mogelijke manieren worden geprogrammeerd en doet het laswerk in recordtijd. In de automobielindustrie is het inzetten van robots al een normale zaak, maar een robot in Heiloo is toch wel bijzonder. „Voor zover ik weet zijn wij ook het eerste bedrijf hier met een robot," zegt de commercieel directeur. Er zijn al heel wat mensen van bedrijven uit de buurt langs geweest om kennis te ma ken met onze nieuwe 'werknemer'. De firma Nidrac bv is specialist in stel lingen voor grote winkelketens. Het bedrijf heeft een oppervlakte van 4500 m2 en er zijn 25 mensen in dienst. Of beter gezegd, 26, maar het laatste per soneelslid krijgt natuurlijk geen salaris en in deze tijd van het jaar dus ook geen kerstpakket. „De robot mag juist laten zien dat hij zijn geld waard is geweest," vindt Lean Nieuwland. „Met een aanschafprijs van 3,5 ton kunnen we over vijf jaar eigen lijk pas zeggen of het een goede aan koop is geweest. Maar wij zijn nu in ieder geval zo tevreden over hem dat we er best nog eentje bij zouden willen hebben." Mega-order Voor de nieuwe mega-order die het bedrijf moet verwerken zou een tweede ijzeren kracht geen slecht idee zijn. Zeshonderd vestigingen van Carpet- land, verspreid door heel Europa, moe ten van een nieuwe winkelinrichting worden voorzien. Een grote klus, die Lean Nieuwland en zijn medewerkers binnen korte tijd moeten zien te klaren. Aan de andere kant is de commercieel De robot van Nidrac bv steekt zijn handenuit de mouwen zonder te mopperen. (Fotostudio Starfield) directeur behoorlijk trots op deze order. „Toch niet slecht voor een be drijfje uit Heiloo?" Een vraag waarop hij het antwoord eigenlijk zelf al invult. Daarnaast werkt het bedrijf nauw samen met andere grote winkelketens als de Hema, Praxis, Bruna en Albert Heijn. Diverse stellingen, schappen, winkel wagens, maar ook de bekende plastic boodschappenmandjes en droogrekken worden bij Nidrac gefabriceerd. De robot gaat intussen onverstoorbaar verder met zijn laswerkzaamheden. Een stelling in de vorm van een kerst boom is zijn opgave. Twee werknemers hoeven slechts de stalen vormen aan te reiken, voordat zij met hun ogen heb ben kunnen knipperen is de robot al druk aan het werk. Na een krappe drie minuten herhaalt het proces zich. „Waar wij normaal gesproken dertien minuten voor nodig hebben, kan deze reus in amper drie minuten," legt Lean Nieuwland uit. Een aanzienlijke tijdswinst dus. Toch hoeft het personeel niet in de zorgen te zitten dat zij verdrongen worden door dit 'metalen wonder'. „We willen dolgraag uitbreiden en heb ben dan nog wel twintig man nodig. Maar op de plek waar we nu zitten kan dit absoluut niet. Het is hier veel te krap en te smal. Er is ons door de gemeente min of meer toegezegd dat wij aan het nieuw te realiseren indus trieterrein aan de Kanaalweg mochten uitbreiden. Daar horen we echter niets meer van. Ik blijf graag in Heiloo, alleen al vanwege de vervoerskosten. Bovendien wil ik mijn goede naam niet kwijtraken en ons niet uit de markt laten drukken qua prijzen. „Het wach ten is dus op de snelheid van de gemeente," aldus Nieuwland. En daar kan zelfs het metalen wonder niets aan veranderen. EGMOND - De Nike Egmond Halve Marathon trekt op de tweede zondag van januari jaarlijks een grote stroom lopers naar deze Noord-Hollandse badplaats. Deze eerste wedstrijd uit het NUON Run Classics Circuit 2001 is dan ook een must voor elke liefhebber. Voor de 29ste Nike Egmond Halve Marathon hebben zich reeds duizenden deelnemers aangemeld. Het maximum van 10.000 lopers is echter nog niet gehaald. Online inschrijven voor deze nieuw- jaarsklassieker is tot 30 december via de internetsite www.egmondhalvema- rathon.nl mogelijk. Na-inschrijven is alleen mogelijk indien het aantal van 10.000 voorinschrijvin gen niet is bereikt. Informatie hierover is verkrijgbaar bij VVV Egmond aan Zee, tel. 072-5061362. HEILOO - De meeste bezoekers van de kerstshow in de plantenkas op het Willibrord-terrein van GGZ Noord- Holland-Noord zijn duidelijk blij ver rast. Niet alleen door het grote assorti ment wat er te koop is, maar vooral ook door de ongedwongen sfeer die er hangt en de deskundige begeleiding die ze kunnen krijgen. Tijdens de kerstmarkt is van alles te zien en te koop. Binnen zijn er verschil lende accessoires en vele soorten (bloeiende) kerstplanten te koop. Er worden zelfgemaakte kerststukjes ver kocht en het is mogelijk om een kerst stuk op kleur en op maat te laten maken. Buiten staan maar liefst acht verschillende soorten kerstbomen met en zonder kluit. Met name de Nord- man-sparren zijn bijzonder. Heel apart zijn ook de speciaal gekweekte kerst bomen met kluit. Deze bomen vallen nauwelijks uit en kunnen na de kerst probleemloos in de tuin worden ge plant. Ook is er prachtig groen te koop dat vers wordt geknipt. De speciale aanbiedingen die de plantenkas heeft tijdens de kerstshow, vallen bij de bezoekers bijzonder in de smaak. De kerstshow in de plantenkas van Willibrord aan de Kennemerstraatweg 464 is nog te bezoeken tot en met vrij dag 22 december van 10.30 tot 16.30 uur. Op zondag is de plantenkas geslo ten. Voor inlichtingen kunt u bellen met tel. 072-5312312, toestel 225. HEILOO - Komende zaterdagavond staat de Ypsalon aan De Hucht 4 ge heel in het teken van kerst. Het koor Spijkergoed zal diverse liederen ten ge hore brengen. Verder zal deze speciale avond omlijst worden met muziek uit de jaren '70 en '80. De aanvang is 21.00 uur en de entree is gratis.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 18