Voorbereidingen Jaar van Vrijwilligers van start Arno Huibers in de Beun met familievoorstelling Commissie is verdeeld over herinrichtingsplan 28 29 nee KORTING tot 60% Unique 072 5331895 Vrijblijvende Waardebepaling? Broekman /BcIkma NVM van Os mode viert feest! kortingen tot 50% OPHEFFINGS UITVERKOOP •Al" Logo nodig? I BORDEN ffrcasinim: NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN APELLA 4J Uitvaartverzorging Heiloo e.o. li|ïlll: Redactieacquisitie en administratie: cJU JDrukkerij uitkijkpost bv De Uitkijkpost rond de feestdagen Provincie wil golfbesluit 'repareren' fit Geslaagd Ijsbaan niet verontreinigd Alcoholcontrole Onder invloed uit de bocht Getuigen gevraagd Woningstichtig houdt symposium over levens- loopbestendig wonen C. HACHMANG Sprinterservice in bibliotheek Heiloo KERSTBOOMKNALLERS Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinkel heeft er dé hypotheek voor! Dé Hygtjtheekwinkel *en( reclameproducties Tel. 072-532 10 65 vuensf d haar Wanten kerst en een gezond 2001 Kerstmarkt Oliebollenactie Scouting Rurik ...thuis in Heiloo. SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 ÉM liilüHlip De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) 20 DECEMBER 2000 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 83 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! .\;X- 65e JAARGANG NO. 51 Drukkerij Uitkijkpost is woensdag 27, donderdag 28 en vrijdag 29 december gesloten. Vanaf 2 januari 2001 kunt u ons weer bereiken. Woensdag 3januari verschijnt de eerste Uitkijkpost van het nieuwe jaar. HEILOO - Gedeputeerde Staten heb ben het beoogde golfterrein (aan de zuidoostzijde van Heiloo) opgenomen in het 'voorontwerp partiële herziening van het Streekplan'. Dit schrijft de ge meente Heiloo in een brief aan het be stuur van de Golf- en Countryclub'Hei- loo. Daarnaast hebben GS aangegeven zich te willen inzetten om te komen tot een 'revisiebesluit'. Dat betekent dat dit college nogmaals zal beslissen op de in dertijd ingebrachte bezwaren tegen het in het bestemmingsplan Landelijk Ge bied onderdeel golf, in samenhang met een besluit omtrent de goedkeuring van dit onderdeel. Daarbij zal, achteraf, gebruik worden gëmaakt van de in het Streekplan opge nomen 'afwijkingsbevoegdheid', waar bij advies wordt ingewonnen van de Provinciale Planologische commissie. Ook zullen belanghebbenden worden gehoord in een vergadering van de des betreffende Statencommissie, evenals het bestuur van de golfclub. Deze hoor zitting is gepland op 18 januari. Gedeputeerde Staten willen voor 14 maart beslissen.Tegen dit revisiebesluit kan opnieuw beroep worden aangete kend bij de Afdeling bestuursrecht- sprak van de Raad van State. Een van de activiteiten is de geregeld terugkerende maaltijd in het Trefpunt, vorige week opgeluisterd door kinderkoor de Ypetypes. (Fotostudio Star field) vrijwilligers zich schriftelijk opgeven bij het Trefpunt. Ook bij de regelmatige maaltijden in het Trefpunt zijn komend jaar vrijwilligers welkom. Het is dan de bedoeling dat zij een korte presentatie geven van hun activiteiten. Tevens zal er in het Trefpunt een foto-expositie gehouden worden. Leden van de Heilooër Amateur Fotoclub hebben daarvoor een groot aantal vrijwilligers op de gevoelige plaat vastgelegd tijdens de uitoefening van hun 'beroep'. Tij dens de nieuwjaarsreceptie op 7 januari in het Trefpunt zal het programma voor het 'Jaar' bekend gemaakt worden. HEILOO - Op 113 december rs plaats genoot Robrecht van Loo geslaagd voor zijn doctoraal examen Actuariële Wetenschappen. HEILOO - Volgend jaar wordt het In ternationale Jaar van de Vrijwilligers gevierd. Het doel daarvan is om we reldwijd meer erkenning te krijgen voor het onmisbare vrijwilligerswerk, dat in tal van geledingen in onze maat schappij gedaan wordt. Heiloo kent flink wat instanties die geregeld een beroep doen op vrijwilligers. Denk maar eens aan de Unie Van Vrijwilli gers, het Rode Kruis, de Zonnebloem, de bibliotheek, de Vijfhoek, GGZ Willibrord en ook het Trefpunt draait voor een groot deel op vrijwilligers. Een groot deel van deze organisaties is inmiddels gestart met voorbereidingen om hun helpers volgend jaar eens extra in het zonnetje te zetten. Zo denkt de Zonnebloem aan een feestelijke lunch en de UW regelt een dagje uit. De speciaal voor de gelegenheid gefor meerde werkgroep yan het Trefpunt, waarin vertegenwoordigers zitten van de Stichting Ouderenwerk Heiloo en de ouderenbonden Anbo en KBO, is al HEILOO - De kerstvakantie staat voor de deur en dat betekent dat op woensdag 3 januari in de Beun de fami lievoorstelling 'De glimlach en de bom'wordt gespeeld. In deze theater voorstelling worden bestaande en nieu we elementen van de vele soorten theaterclowns door Arno Huibers op een wonderlijke en ontroerende ma nier met elkaar verweven. Voeg daarbij maskers, muziek en (levend) poppen spel en het theater kan beginnen. Een oud vrouwtje met een enorme cadeaudoos komt de bühne opgesloft en wordt de toeschouwer van een ver rassend spektakel. Een pierrotpop komt tot leven en neemt een kind of volwassene uit het publiek mee in zijn spel. Een domme August, die in de clin ch ligt met zijn microfoon, een lichtvlek en attributen, speelt uiteindelijk met de creatieve inbreng van het publiek zijn muziek. De inbreng van het publiek wordt trouwens zeer gewaardeerd tij dens de voorstelling. De clown speelt van opera tot rock en roll, op instru menten als saxofoon, slagwerk, een speeldoosje en een vuilnisbak. Deze familievoorstelling duurt tachtig minuten (geen pauze) en begint om 14.30 uur. Kaarten zijn te koop a f 10,- aan de kassa van de Beun. Wilt u meer informatie of heeft u nog vragen, bel dan met de Beun, tel. 072-5333156, van maandag tot en met vrijdag tussen 13.30 en 17.00 uur. Arno Huibers in De glimlach en de bom.' (Foto André Andreas) wat verder met de plannen, vertelt coördinator Iet Niessink. Voor de ruim tweehonderd vrijwilligers is een leuk programma in elkaar gedraaid dat een heel jaar bestrijkt. „En daarmee willen we al onze vrijwilligers volgend jaar eens extra in het zonnetje zetten en verwennen. De achterliggende gedach te daarbij is dan tevens dat we willen proberen om het onderlinge' contact tussen hen wat te bevorderen, want de een weet vaak helemaal niet waar de ander mee bezig is," vertelt Niessink. Afwisselend programma Het programma dat de werkgroep be dacht heeft, omvat een sportinstuif (6 maart), een cursus over het 'beroep' van vrijwilliger (15 en 16 maart), een creatieve middag (5 april), een inloop ochtend (5 juni), een cursus om kennis te maken met de computer (17,19 en 20 juli), een puzzeltocht (2 of 23 augustus), een spelmiddag (1 november) en een bruisende slotavond (25 januari 2002). Voor al deze activiteiten kunnen de HEILOO - 'Indianenverhalen', zo noemt wethouder Anne-Marie Worm- de Moei de praatjes dat de ijsbaan on der water gezet zou zijn met verontrei nigd water. Zij antwoordde dit op vra gen van gemeenteraadslid Hans van Halem van D66 tijdens de vergadering van de commissie grondgebiedzaken I vorige week donderdag. Van Halem had al eerder schriftelijk vragen gesteld aan het college van bur gemeester en wethouders, over de milieuvervuilende riooloverstort die enige tijd geleden in de Zandersloot heeft plaatsgevonden. Volgens Worm- de Moei heeft Uitwaterende Sluizen, de verantwoordelijke, de kwestie on derzocht en is er geen gevaar voor de (gebruikers van de) ijsbaan of voor het vee dat daar volgend jaar weer graast. HEILOO - Vorige week vrijdag werd 's middags en 's avonds aan de Kenne- merstraatwëg in Heiloo gecontroleerd op alcohol. Hierbij werden 282 bestuur ders staande gehouden. Slechts één bestuurder bleek te veel te hebben ge dronken. Later werden er op andere plaatsen in Heiloo en in Limmen en Akersloot dergelijke controles gehou den. Hierbij werden 117 bestuurders gecontroleerd, waarbij niemand te diep in het glaasje had gekeken. HEILOO - Een 22-jarige automobilis te uit Heiloo verloor in de nacht van 12 december omstreeks 2.30 uur de macht over het stuur in een bocht op de Wes- terweg ter hoogte van het NS-station. Zij kwam in de berm tot stilstand. De oorzaak van de schliiver bleek alcohol gebruik. De vrouw bleek bijna vier maal de toegestane hoeveelheid in haar bloed te hebben. Bovendien bleek zij niet in het bezit van een rijbewijs. Er is proces-verbaal tegen de vrouw opge maakt. HEILOO - De politie Heiloo is op zoek naar getuigen van een aanrijding die plaatsvond op zaterdag 9 december tussen 11.00 en 15.30 uur op de Stationsweg te Heiloo. Omstreeks die tijd stond een personenauto gepar keerd aan de zuidzijde van de Sta tionsweg tussen de Heerenweg en de Breedelaan. De auto is aangereden door een voertuig dat vanuit de richting Kennemerstraatweg is gekomen. De gehele zijkant van de auto werd daarbij zwaar beschadigd. De bestuurder is na de aanrijding doorgereden en heeft zijn of haar identiteit niet bekend gemaakt'. Wie inlichtingen heeft kan bellen met 0900-8844. HEILOO - Woningstichting Heiloo en Woon- en Zorgcentrum Heiloo gaan samenwerken bij het realiseren van levensloopbestendige woningen onder het motto 'Zorg op maat in een woning op maat'. Om het concept van levens- loopbestendig wonen in het algemeen en het project in Heiloo in het bijzon der onder de aandacht te brengen wordt een symposium gegeven. Op vrij dag 2 februari wordt van 13.00 tot 17.00 uur in congrescentrum Klein Varne- broek een en ander verduidelijkt. Het symposium richt zich op de verdie ping en verbreding van het concept levensloopbestendig wonen en de mogelijkheden voor dit concept in onze regio. Als sprekers zullen Erica Terpstra, lid van de Tweede Kamer en voormalig staatssecretaris van Volksgezondheid, Welzijn en Sport, Juup Wuijster-Schud- deboom, wethouder van Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Mi lieu van de gemeente Heiloo, H. Becker, voorzitter van de Raad van Bestuur Stichting Humanitas Rotter dam, H. van Goor, directeur van Facit, vereniging van Ouderen in Noord- Holland, J. van Harten, directeur van Aedes vereniging en woningcorpora ties en M. Snijders, directeur Zorg van Univé optreden. De sprekers zullen in een forumdiscus sie dieper ingaan op het levensloopbe stendig wonen, heLscheiden van wonen en zorg, en op het thema 'Zorg op maat in een woning op maat'. INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallalie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 HEILOO - De commissie Grondge biedzaken II werd vorige week ge vraagd of zij in kon stemmen met de beantwoording van alle vragen die aan dérgerneente gesteld zijn over de herin richting (van de openbare ruimte) van het Stationscentrum, inclusief de on dergrondse parkeergarage die onder het plein komt. Het is de bedoeling dat in januari het herinrichtingsplan in de gemeenteraad wordt behandeld. CDA, VVD en D66 waren positief over het plan en de beantwoording van alle vragen, maar GroenLinks en Heiloo 2000 waren er minder over te spreken en gaven dan ook een negatief advies. De PvdA wilde het nog in de fractie bespreken. H. Peperkamp maakte zich vooral zorgen over de financiën en vreesde vanwege de parkeergarage toch heel wat overlast voor de omge ving. Ook pleitte hij, tevergeefs, voor een voetgangerstunneltje onder Jiet spoor. Portefeuillewethouder Anne- Marie Worm-de Moei moest hem wat dat laatste betrof teleurstellen. De gemeente voert geregeld overleg met de NS, maar deze laatste is niet van j^lan een tunnel te realiseren. De aanleg van dergelijke tunnels wordt gebaseerd op reizigersaantallen, en ook de kosten en de sociale veiligheid spelen een grote rol. „Ze doen het gewoon niet, zelfs niet'als je zelf een flink deel van de kosten bij zou dragen," aldus de wethouder. Trein voor je neus weg GroenLinks, D66 en Heiloo 2000 pleit ten nogmaals voor een langparkeerter- rein aan de oost- en de westzijde, en niet alleen aan de westkant. De lange wachttijden als de spoorbomen geslo ten zijn, breken veel mensen nog wel eens op, als zij de trein voor hun neus zien vertrekken. Het zat er echter niet in, aldus Worm-de Moei, de westkant is bestemd voor langparkeerders, de oost kant is juist bedoeld voor het winke lend publiek. Ger Helder van GroenLinks was het minst te spreken over de plannen. Hij bracht in herinnering dat zijn partij het ook al niet eens was geweest met het eerder vastgestelde beeldkwaliteits plan, en daarom vond hij dit plan voor de herinrichting van de openbare ruim te daar een uitvloeisel van. Heiloo 2000 was het met hem eens. „Wij hollen er dus achteraan." Het idee van onder gronds parkeren staat Groen Links overigens wel aan, maar dat moet dan niét met gemeenschapsgeld betaald worden. Laat de parkeerders dat zelf maar betalen, zo vindt deze partij. Wat betreft de situering van de par keergarage staat vast dat de inrit haaks op de Heerenweg komt, de uitrit tegen over de Butterlaan. Het is de bedoeling het verkeer dan zo te sturen dat dat niet de Butterlaan inrijdt, maar het gebied via de Heerenweg verlaat. Een uitrit richting Zeeweg lijkt vooralsnog niet haalbaar. Slechts een toetsingskader De wethouder benadrukte dat het her inrichtingsplan dan ook alleen gezien moet worden als 'toetsingskader'. Het is de bedoeling dat de uitwerking ervan in fases, in nog uit te werken deelplan- nen, uitgevoerd wordt. Er liggen dus nog geen concrete plannen, alleen deze 'visie'. Ook is er nog alle gelegenheid om in te spreken en overleg te voeren met betrokkenen, zoals de winkeliers en omwonenden. Hans van Halem van D66 was bang dat een aantal winkels de herinrichting van het gebied niet zal overleven, als het gebied op de schop gaat. Worm-de Moei kon echter garanderen dat alle winkels bereikbaar blijven en dat er tij dens de werkzaamheden voor voldoen de parkeerruimte elders (Westerweg, De Kreek) gezorgd wordt. HEILOO - De vraag naar zeer actuele boeken is in de bibliotheek onveran derd groot. Hieraan werd tot op dit moment tegemoet gekomen door het aanbieden van de zogenaamde 'één week boeken'. Actuele, veel gevraagde boeken, worden daarbij voor een maxi male periode van één week uitgeleend. Per titel was echter slechts één (en in enkele gevallen twee) boek aanwezige dat later gewoon in de collectie werd opgenomen. De consequentie is, dat slechts één of ten hoogste twee leden van de biblio theek op hetzelfde moment een zelfde titel kunnen lezen. Uit reacties en erva ringen bij andere bibliotheken blijkt dat veel leden er wel een kleine bijdra ge voor over hebben om een veelge vraagd, actueel boek altijd te kunnen lenen. Daarom heeft de Bibliotheek Heiloo naast de 'één week boeken' de service voor haar leden uitgebreid met de 'Sprinter'. Sprinters zijn dus actuele boeken, waar een meer dan gemiddelde vraag naar is. Om te kunnen garanderen dat het boek altijd geleend kan worden, worden per KOOPAVONDEN Alleen op donderdag vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur VOLGENDE KERSTSTUNTS: KERST CD CHARLOTTE CHURCH van 47,95 voor 29.95! KERST CD 3 TENOREN van 47,95 voor 29.95! ALLE TOP 100 CD's 10% KORTING hoek Heerenweg/Slimpad 072 5334906 K*nn«mergr»twftg 113 teM>72 331W* Heiloo Kennemerstraatweg 125-1851 BC-HEILQÖ tel. 072 5320322 1 titel minimaal vijf boeken aangeschaft. De leenvergoeding bedraagt f 2,50 per week. Het is hierbij ook mogelijk om een boek voor twee weken te lenen. De Sprinterservice begint op woensdag 20 december met meer dan tien ver schillende titels. Enkele voorbeelden: 'Inge en Mira' van Marianne Frederiks- son, 'Een bed in de hemel' van Tessa de Loo, 'De Walvisbaai' van Stuart Har rison en 'Ik omhels je met duizend armen' van Ronald Giphart. HEILOO - De Freinetschool houdt op donderdag 21 december van 18.00 tot 20.00 uur een kerstmarkt. Een kinder koor en een muziekensemble zorgen voor de muzikale omlijsting. Er worden onder andere artikelen van de We reldwinkel en zelfgemaakte kerstkaar ten verkocht. Ook kunt u zelf kerst- Taarten ontwerpen, kerstversieringen maken en er kunnen Oudhollandse spelletjes worden gespeeld. De kerst markt wordt in de school gehouden en de opbrengst komt ten goede aan de cliniclowns. Heerenweg 174/Heiloo 111006 tel. 072 533 20 91 M akela Hvanderbordenl MDAT IEDER VA AR W ff! EEN BIJZONDERE IS Henny Stoop Tel: 072 - 532 03 45 HEILOO - Het gaat goed met de olie bollenactie van Scouting Rurik Heiloo. U kunt nog bestellen tot zondag 24 december, via tel. 072-5338652. Een zakje met zes oliebollen, met of zonder krenten, kost f 4,-; twee zakjes kosten f 7}-. U kunt aangeven wanneer de be stelling thuisbezorgd moet worden, 30 of 31 december. Ook de bedrijvenservice loopt prima. De schalen warme bollen worden bezorgd en afgeleverd met servetten en poedersuiker. Een schaal met tien bol len kost f 10,-; een schaal met twintig bollen f 18,- en een schaal met dertig bollen kost f25,-. Bestellen kan via tel. 072-5062447 (Sjoerd). Zeeweg 20,1852. CR Heiloo info@vosmakelaardij.nl www.vosmakelaardij.nl RSGROEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren actiefin de regio (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaard). Alkmaar - Heiloo Laat 191-193 t Loo 13 Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 1