I I Het bestuur en de medewerk(st)ers van de gemeente o> HEILOO Veilig omgaan met VUURWERK Oproep van de burgemeester: vuurwerk, pas op! Nieuwjaarsbijeenkomst Jf Wat te doen met frituurvet en -olie na de feestdagen Geen spoed, wel politie Nieuwe ophaalkalenders reiniging wensen u prettige kerstdagen en een gelukkig Nieuwjaar! Herschikking HSV-sportvelden Kerstboominzameling Minimabeleid 2001! Meer voor mensen met minder PAGINA 4 - UITKIJKPOST - 20 DECEMBER <c- Verkoop De verkoop van vuurwerk is toegestaan op de laatste drie dagen van het jaar: 29, 30 en 31 december. Het is verboden vuurwerk af te leveren aan personen jonger dan 16 jaar. Per levering mag maximaal 2 kilogram vuurwerk worden afgegeven. Het is verboden illegaal vuurwerk in bezit te hebben. Afsteken Vuurwerk mag worden afgestoken tussen 31 december 10.00 uur en 1 januari 02.00 uur. Bij het afsteken van vuurwerk op andere tijd stippen en het in bezit hebben van illegaal vuurwerk riskeert u een fikse boete en uiter aard in beslagname van het vuurwerk. Jongeren tussen de 12 en 17 jaar kunnen een alternatieve werkstraf opgelegd krijgen als ze zich niet aan de regels houden. Veiligheid Gooi nooit vuurwerk naar mensen of dieren Houdt huisdieren binnen Zet vuurpijlen in een fles die gedeeltelijk is gevuld met zand Steek vuurwerk alleen aan met een sigaret of sigaar of een speciale lont Steek weigeraars nooit opnieuw aan Opruimen Begin het nieuwe jaar met een schone straat: het weghalen van gebruikte flessen en het opruimen van de restanten van afgestoken vuurwerk is in ieders belang. Cijfers tonen aan, dat bijna 40% van de vuur werkslachtoffers valt op nieuwjaarsdag. Jongeren rapen op 1 januari zwerfvuurwerk - weigeraars - op van de straat en steken dit opnieuw af, met alle gevolgen van dien. De gemeente zet in de vroege uurtjes van nieuw- Geachte medebewoners van Heiloo, Het einde van het jaar nadert en dat bete kent dat er volgens tradities en regels weer vuurwerk mag worden afgestoken. Dit jaar is het voor het eerst dat ik met meer dan gemengde gevoelens het onderwerp vuurwerk1 aan u voorleg. Het hoeft geen nadere uitleg dat dit alles te maken heeft met de vuurwerkramp in Enschede van 13 mei van dit jaar De beelden van de ramp staan in ons geheu gen gegrift. Nog steeds lijden er vele mensen aan gevolgen van de vreselijke gebeurtenissen die zij hebben meege maakt. Het ontsteken van vuurwerk zal daarom bij velen, ook in onze gemeen schap, blijvend herinneringen oproepen aan het begin van deze ramp. Ik heb niet overwogen om de gemeente raad voor te stellen het afsteken van vuur werk rond de jaarwisseling nog verder beperken of eventueel in het geheel verbieden. Het is naar mijn mening een persoonlijke afweging en individuele verantwoordelijkheid van ieder van ons, hoe met het gegeven van de vuurwer kramp en de veiligheid rond het afsteken van vuurwerk wordt omgegaan. Daarnaast speelt veiligheid een belangrijke rol. Wel breng ik nog nadrukkelijk onder uw aandacht dat rond de jaarwisseling 1999/2000 zich ook in onze regio enkele zeer ernstige ongevallen bij het afsteken van vuurwerk hebben voorgedaan. Graag doe ik een persoonlijk beroep op u om bovenstaande zaken nog eens af te wegen bij de invulling van uw festiviteiten rond de jaarwisseling. Natuurlijk wens ik u een goed en plezierig, maar bovenal veilig oud en nieuwtoe. Tenslotte treft u op deze informatiepagina de regels en aanwijzingen aan die belang rijk zijn bij het veilig afsteken van vuur werk. Met vriendelijke groeten, A.H. den Boon Burgemeester jaarsdag een veegmachine in om het zwerf vuurwerk op te ruimen, maar de hulp van de bewoners daarbij is ook nodig. Wij doen daar om een beroep op de inwoners van Heiloo om een bijdrage te leveren aan een daling van het aantal vuurwerkslachtoffers door de res tanten van afgestoken vuurwerk direct op te ruimen, gebruikte flessen in de glascontainer te deponeren en zo Heiloo bij de start van het nieuwe millennium een schoon aanzien te geven. Zwerfvuurwerk kan het best als volgt worden opgeruimd: Resten van vuurwerk natmaken (als het kruit nat is, kan het niet meer afgaan) Bij elkaar vegen In de grijze vuilcontainer deponeren. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw L.E. Zuurbier van Voorlichting, telefoonnummer (072 -) 535 66 41. Op dinsdag 2 januari 2001 houdt het gemeentebestuur van Heiloo de jaarlijk se nieuwjaarsbijeenkomst. Het gemeentebestuur stelt het zeer op prijs om samen met de inwoners van Heiloo tijdens een gezellig samenzijn een glas te heffen op het nieuwe jaar. Deze bijeenkomst vindt plaats in de raadzaal en de bestuursfoyer van het gemeentehuis (oude ingang aan de Raadhuisweg). U bent van harte wel kom om hierbij aanwezig te zijn tussen 19.30 en 21.00 uur. Het zal een infor mele bijeenkomst zijn zonder toespra ken. Na de feestdagen hebben we vaak frituurvet of -olie over. Deze plantaardige oliën en vetten kunt u afgeven bij de Afvalbrengplaats van de gemeente Heiloo. Zo voorkomt u extra veront reiniging van uw rolemmer. De afvalbreng plaats is gelegen aan het Rosendaal 2 (hoek Kanaalweg) en geopend van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en zater dag van 09.00 tot 12.00 uur. Elders op deze pagina worden de gewijzigde openingstijden in verband met de feestdagen en nieuwjaars bijeenkomst aangegeven. De oliën en vetten dient u wel af te geven in de aanschafverpak- king, omdat men deze ter plaatse niet kan overgieten. Het zal u wellicht niet ontgaan zijn dat de Nederlandse politie naast het nummer 1-1-2, sinds kort ook een nummer heeft voor alle niet-spoedeisende zaken. Dit is gedaan omdat is gebleken dat naar verhouding te veel naar het spoednummer 1-1-2 wordt gebeld met meldingen die niet direct levens dreigend zijn. Daarom heeft de Nederlandse politie een nieuw landelijk nummer geopend voor niet-spoedeisende gevallen. Dit nummer is 0900-8844. Nog even op een rijtje: 0900 - 8844 voor niet-spoedeisende zaken (30 ct 10,14 euro min.) Hiermee komt het telefoonnummer 072- 512 22 22 te vervallen. 1-1-2 voor levensbedreigende situaties U bent gewend om eind december/begin januari de ophaalkalender voor het nieuwe jaar te ontvangen. Wanneer krijgt u de nieuwe ophaalkalender De nieuwe ophaalkalender wordt huis aan huis verspreid in week 51 en 52. Heeft u na 31 december a.s. geen kalender ontvangen, dan kunt u deze tijdens de geldende ope ningsuren afhalen bij de receptie van het gemeentehuis of bij de bibliotheek. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Maandagavond 18 december jl. heeft de gemeente omwonenden en belanghebben den, te weten de tennisvereniging en de voet balvereniging, geïnformeerd over de plannen voor herschikking van de HSV-sportvelden. Tijdens deze avond is een variant voorgelegd over de ruimtelijke herinrichting van de sport velden van HSV. Eén en ander is uitgewerkt op basis van veelvuldig overleg met de besturen van de voetbal- en tennisvereniging. Omwonenden en belanghebbenden werden in de gelegenheid gesteld om vragen te stel len en suggesties te doen. Aanleiding voor het bezien van de herschikking van de HSV-vel- den waren de feiten dat de verenigingen toe waren aan het grondig renoveren van het clubhuis. De gemeente stond voor het gege ven dat de velden gerenoveerd dienden te worden. Daarnaast gingen de paarden- en ponyclub samen en kwam er ruimte vrij. Al met al een juist moment om, voordat er grote investeringen gedaan gaan worden, eens te bezien hoe de ruimtelijke inrichting anders en efficiënter zou kunnen. Daarnaast was dit ook de gelegenheid om te kijken naar het wegne men van de parkeeroverlast van het parkeer terrein bij de velden voor de omwonenden. Voor de verenigingen zou dit kunnen beteke nen een beter en efficiënter ingedeeld sport complex met een clubgebouw dat voldoet aan de eisen van deze tijd, voor de gemeente de mogelijkheid om ruimte te creëren voor wat woningbouw en voor omwonenden het oplos sen c.q. wegnemen van overlast van het huidi ge parkeerterrein bij de sportvelden. Eén en ander vloeit mede voort uit de, begin negenti ger jaren, in gang gezette 'herschikking sport accommodaties', waarvan deze herschikking als het ware het staartje is. Al met al een win- win-situatie. De suggesties van omwonenden en belang hebbenden worden daar waar mogelijk ver werkt in de plannen. Mochten de plannen geen goed baargumenteerde bezwaren teweeg brengen, dan is de volgende stap dat het gemeentebestuur gaat onderhandelen met de verenigingen over de financiën. De feitelij ke ruimtelijke herinrichting is mede afhankelijk van de financiën. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Vrom, de heer M. Stijkel, tel. (072) 5356754 of de afdeling Welzijn, de heer G. Presburg, tel. (072) 5356681. Al vele jaren houdt de gemeente een kerst boominzameling. Deze keer wordt de inzame ling gehouden op woensdag 10 januari 2001. De eerste bomen kunt u aanbieden vanaf 11.30 tot 16.00 uur op de volgende plaatsen: - de parkeerplaats bij Zwembad Het Baafje; - het parkeerterrein aan De Loet; - het parkeerterrein bij de Hucht (Ypsalon). Al vele jaren worden de kerstbomen niet meer verbrand, maar versnipperd. Dit wordt gedaan om luchtverontreiniging te voorkomen. De belasting voor het milieu is op deze manier minder groot. U kunt uw boom aanleveren op 10 januari a.s., zodat weinig of geen kerstbomen bij het huis afval of in de plantsoenen terechtkomen. Voor iedere ingeleverde kerstboom krijgt u een bon die recht geeft op een versnapering. Tien bonnen kunt u ter plaatse inwisselen voor een boeken- of CD-bon ter waarde van 5,-. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer H. Bake van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072 -) 535 68 04. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplan nen voornemens zijn bouwvergunning te verlenen. 1. Breedelaan 101 - vergroten van de woning 2. Wentholtlaan 7 - vergroten van de woning Ter inzage De ontwerpbesluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 21 december 2000 gedu rende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplan nen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoorschriften schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen. 1Het Vierkant 10 - vergroten van de woning 2. Rosendaal 2 - vergroten van de fietsenstalling Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 21 december 2000 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeente huis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoon nummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplan nen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoorschriften, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te verle nen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Slimpad 18, St. Radboudschool - plaatsen van een noodlokaal voor de duur van max. 1 jaar Curtiuslaan 6 - vergroten woning (gewijzigd uitvoeren eerder verleende vergunning) Middelhof 37 - vergroten woning De Boog 55 - vergroten woning Kleijne Olven 18 - vergroten woning Wentholtlaan 7 - vergroten woning Dit is het tweede bericht over veranderin gen in het minimabeleid overige voorzie ningen per 1 januari 2001. Vorige week heeft u op deze plaats kunnen lezen over het minimabeleid, overige voorzieningen van de gemeente Heiloo. Hierin kwam onder andere aan de orde het nieuwe aanvraagformulier, de invoe ring van de vermogenstoets en de netto bedragen die de hoogte van het sociale minimum aangeven. Welke veranderingen treden er op naast de vereenvoudiging van het aanvraagfor mulier en de invoering van de vermogen stoets? De vergoeding voor maatschappelijke participatie wordt samengevoegd met het lidmaatschap verenigingen en wordt per jaar 200,00 per volwassene, plus voor elk kind tot en met 17 jaar dat thuis woont 150,00. Inwonende kinderen vanaf 18 jaar en ouder komen niet voor vergoeding in aanmerking. Hier staat tegenover dat de voorzieningen waar voor aparte tegemoetkomingen gegeven werden, zoals de kosten voor muziek lessen en sportkleding, vervallen. Deze vergoedingen zijn in de nieuwe bedra gen opgenomen. Specifieke aanvragen zijn niet meer noodzakelijk en er is geen controle achteraf. Alle mensen met een minimum inkomen met leerplichtige schoolgaande kin deren van 5 t/m 17 jaar kunnen een aanvraag doen voor categoriale bijstand als tegemoetkoming in de te maken kosten. De te vergoeden bedragen zijn 150,00 per kind per jaar. Wat betreft vervanging duurzame gebruiksgoederen wordt er aan men sen die drie jaar of langer van een mini muminkomen hebben moeten rondko men, in het kader van de bijzondere bij stand, in eerste instantie geen lening meer verstrekt, maar zal een jaarlijks vast bedrag verstrekt worden. Voor een eenpersoonshuishouden is dat bedrag 500,00 en voor een meerpersoons- huishouden 750,00. Er vindt geen bestedingscontrole meer plaats in de vorm van het overhandigen van rekenin gen. In bijzondere gevallen kan extra leenbijstand worden aangevraagd. Mensen met een minimum inkomen die niet aan de drie jaren eis voldoen komen in aanmerking voor leenbijstand, zij dienen dit aan te vragen. Elk jaar in het vierde kwartaal wordt een eindejaaruitkering betaald. Het bedrag is 200,00 voor meerpersoonshuishou- dens en 100,00 voor eenpersoons huishoudens. ledereen die een aan vraag en toekenning in het kader van het minimabeleid heeft gehad krijgt dit bedrag in december gestort. Voor het jaar 2000 gelden afwijkende bedragen! Ouderen met een inkomen op of rond het sociale minimum kunnen ook zonder medische indicatie in aanmerking komen voor sociale alarmering. Op aanvraag wordt een verhuiskosten vergoeding verstrekt aan mensen uit Heiloo met een minimum inkomen die goedkoper willen gaan wonen in de gemeente Heiloo. De maximale verhuis kostenvergoeding bedraagt eenmalig 4.000,00. De huisvestingsverordening is hierop van toepassing. Wie woont te duur? Eenpersoonshuishouden met een huur hoger danf 874,- en een netto maandin komen minder dan 1900,-. Meerpersoons huishouden met een huur hoger dan 874.- en een geza menlijk netto maandinkomen minder dan 2200,-. Deze gegevens kunnen per jaar veranderen en worden in de woonkrant opgenomen. Voor wie is het minimabeleid, overige voorzieningen bedoeld? Voor alle inwoners van de gemeente Heiloo met een inkomen rond het sociale minimum. Salaris en/of een uitkering via de gemeente Abw IOAW, IOAZ), bedrijfsvereniging(WAO, WW) of de sociale verzekeringsbank (AOW ofAnw). In januari deel drie van deze serie over veranderingen in het minimabeleid ove rige voorzieningen. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot! 2.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666 Informatierubriek Nieuwe bouwplannen (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19 Wet R.O. lid 3 Ingediende bouwaanvragen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 4