Hart voor Polen gaat voort op ingeslagen pad Met slagzin naar Chicago HEILOO Verkeersbesluiten omgeving St. Radboudschool en b.s. De Springschans December, glasbakmaand Informatieavond uitbrei ding scholen Ypestein Archeologisch onderzoek plan Zandzoom LET OP! LET OP! LET OP! Mandatering betreffende bijzondere wetgeving ^NT£ Afsluiting De Dors UITKIJKPOST - 20 DECEMBER - PAGINA 6 Vervolg informatierubriek Decembereen gezellige maand vol feestda gen, waarbij we de inwendige mens niet ver geten. Met deze consumptie stijgt ook het aanbod van eenmalige glasverpakkingen bij de glasbak. De gemeente en de glasinzame laar doen er alles aan om deze drukte bij de glasbakken op te vangen. Zo worden de glas bakken extra vaak geleegd. Toch kan het gebeuren dat hier en daar glasbakken vol raken. Het gevolg is dat de glasbakomgeving vol komt te staan met dozen en tassen met glas, die niet meer in de glasbak passen. Wij willen u daarom vragen om een paar dagen te wachten met uw bezoek aan de glasbak, zodat deze problemen al voor een groot deel worden voorkomen. Is een glasbak onverhoopt toch nog vol, bel dan de gemeen te zodat de glasbak zo snel mogelijk geleegd kan worden. Hieronder leest u nog wat belangrijke glasbaktips. Alleen glas hoort in de glasbak! Gooi dus geen plastic, porselein, aardewerk, kristal, vuurvaste ovenschalen, (TL-)lampen, of spiegels in de glasbak. Klein glas is ook glas! Vergeet daarom ook niet de potjes van baby voeding, sambalpotjes, kruidenpotjes, parfum- of deodorantflesjes, koffiemelkflesjes etc. Doppeny deksels en kurken! Het liefst van tevoren verwijderen. Glasbak vol? - De glasbakken hebben meer dan één opening. Als de ene opening 'vol' zit, probeer dan eens de andere kant. - Als de glasbak echt vol zit, bel dan even met de gemeente, telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Belangrijkste tip: al het glas hoort in de glasbak! Maandag 29 januari 2001 vindt een tweede informatieavond plaats over de geplande uit breiding van scholen in de wijk Ypestein. De bijeenkomst is bedoeld voor belanghebben den en begint om 20.00 uur. De bijeenkomst vindt plaats in de aula van de Paulusschool, De Hucht 6. Tijdens de informatiebijeenkomst zal de gemeente informatie verstrekken over het pro gramma van eisen, de noodzakelijke tijdelijke huisvesting, de architectkeuze en de planning voor wat betreft de voortgang. De eerder toegezegde informatieavond voor december schuift hiermee door naar januari gezien de voorkeur voor een grondige voor bereiding. Betrokkenen ontvangen begin januari een uit nodiging van de directeuren van de scholen en/of het gemeentebestuur voor deze informa tiebijeenkomst. Informatie Wilt u meer informatie dan kunt u contact opnemen met de sector Welzijn Burgerij/ accommodatiebeheer, de heer G. Presburg, telefoonnummer (072 -) 535 66 81 of de heer J. Beelen, (072 -) 535 66 83. Mededeling voor de bewoners en eigenaren die wonen binnen het gebied Vennewatersweg, Oosterzijweg, Nieuwelaan, Hogeweg, Kapellaan en Westerweg. De Structuurvisie die op dit moment bij de gemeente Heiloo wordt ontwikkeld, is er op gericht om in het bovengenoemde gebied - de Zandzoom - in de toekomst mogelijkheden te bieden voor woningbouw. Voordat die plan nen verder uitgewerkt worden, acht de gemeente het van belang dat er op de te ont wikkelen lokaties archeologisch onderzoek wordt gedaan. Het uitgangspunt is om dit onderzoek in een zo vroeg mogelijk stadium te doen, zodat er bij eventuele bijzondere resultaten nog aanpassingen in de vervolg- plannen kunnen worden gedaan. De gemeente heeft het Bureau RAAP, een archeologisch onderzoeksbureau, gevraagd dit onderzoek te verrichten. Het onderzoek zal in de loop van januari 2001 beginnen. De eigenaren en gebruikers in het Zandzoom- gebied zullen vooraf persoonlijk door het onderzoeksbureau worden benaderd. Het onderzoek op zichzelf is kleinschalig. Twee medewerkers van Bureau RAAP door lopen te voet het gebied en nemen met een kleine handboor op een aantal plaatsen een monster (doorsnede 5 cm.) uit de bodem. Mocht dit bij u het geval zijn dan vragen wij hiervoor uw medewerking. De onderzoekers zullen hiervoor geen bijzondere aanlegstructu- ren of verhardingen hoeven te beschadigen. Meer informatie Mocht u nog vragen hebben dan kunt u op maandag en dinsdag contact opnemen met mevrouw A. van Breugel, telefoonnummer (072 -) 535 67 55. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 14 december 2000 Geboorten Eva N., d.v. P.J.M. Rek en R. Ufkes Noortje I., d.v. H.M. Lind en I. Mooij Jorn J., z.v. R.W. Wols en J.A.J. Bakker Elders geboren Maarten M., z.v. R. Dzialiner en E.C. Koelman Daan, z.v. M. Veldheer en C.F.J. Wijaarda Benthe A., d.v. F.P. van Velthoven en S.B. Res Huwelijksaangiften/aangiften geregistreerd partnerschap J.J. Kaandorp en Paula Agung Prihatanti M.P de Waal en F.S. van den Hout Huwelijken/geregistreerde partnerschappen H. Buis en A.M. Dijst Overleden T.M. Kuilboer wv Nusselder PA. Laan A.N. Boerma PC. van Haasteren Elders overleden T. Slooten ev Schepers B. Blokker H. Stam P. Roele P. Dommisse Het college van burgemeester en wethouders heeft de volgende verkeersbesluiten geno men. 1. Invoering van een eenrichtingsroutering in de Breedelaan (oostelijke deel), tussen de Molenweg en de Wilgenlaan. Het autoverkeer mag daarbij alleen richting het Slimpad rijden. 2. Invoering van een eenrichtingsroutering op de Breedelaan (westelijke deel), tussen de Molenweg en de Heerenweg. Het autover keer mag daarbij alleen richting de Heerenweg rijden. 3. Invoering van een parkeerverbod van maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur op de Breedelaan, tussen de Wilgenlaan en de Molenweg en op de Schoutslaan. 4. Invoering van een maximale snelheid van 30 km/uur in het gebied tussen de Kennemerstraatweg, de Stationsweg, de Heerenweg en het gemeentebos. Ter inzage De stukken die betrekking hebben op deze besluiten, liggen vanaf vandaag gedurende 6 weken ter inzage in het Informatiecentrum in het gemeentehuis. Openingstijden zijn maan dag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met dit besluit dan kunt u hiertegen binnen 6 weken na de dag waarop dit besluit is bekend gemaakt, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouder van Heiloo, postbus 1, 1850 AA Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072 -) 535 67 63. Gewijzigde vuilophaaldienst rond de komende feestdagen. In verband met kerst en Nieuwjaar zijn er wijzi gingen met betrekking tot de reinigingsdienst. Rond de kerstdagen De (groene) rolemmers die normaliter op maandag 25 december zouden moeten wor den geleegd, worden nu op vrijdag 22 december a.s. geleegd. De (groene) rolem mers die normaliter op dinsdag 26 december zouden moeten worden geleegd, worden nu op woensdag 27 december a.s. geleegd. De route die op woensdag gereden wordt: Kanaalweg, Nijenburgerweg, Belieslaan, atle tiekvereniging Trias, het Maalwater, de kweke rij, Westerweg richting Vennewatersweg, de Vennewatersweg, Lijnbaan, Schipperslaan, Westerweg, Korte Kapellaan, Westenveg tot aan de Vennewatersweg, Kennemerstraatweg tussen rotonde en Limmen. Op donderdag 28 december a.s. worden de overige wijken aangedaan, waar de rolemmers normaal gesproken op dinsdag geleegd worden. Rond oud en nieuw De (grijze) rolemmers die normaliter op maan dag 1 januari 2001 zouden moeten worden geleegd, worden nu op donderdag 4 januari 2001 geleegd. De leging die al voor 31 december 2000 stond gepland wordt gewoon uitgevoerd. Dinsdag 2 januari 2000 In verband met de nieuwjaarsbijeenkomst van het gemeentepersoneel start de reinigings dienst op dinsdag 2 januari 2001 om 09.30 uur. Alle rolemmers worden die dag wel geleegd, maar dit gebeurt op een later tijdstip. Wilt u uw rolemmer iets langer buiten laten staan, zodat de vuilophaaldienst zijn werk op deze dag zo snel en goed mogelijk kan uitvoe ren? Bij voorbaat dank voor uw medewerking! Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Het college van burgemeester en wethouders en de burgemeester van de gemeente Heiloo hebben in de vergadering van 21 november 2000 besloten de volgende gemeentelijke taken te mandateren (over te dragen) aan de districtschef van de politie Noord- Kennemerland. 1. Drank- en Horecawet: afhandeling van aanvragen (verlening, weigering en intrekking) betreffende: - artikel 3 (horeca- en slijtersbedrijf) - artikel 4, de leden 1, 4 en 5 (paracommercie) - artikel 35, lid 1 (ontheffing van het in artikel 3 gestelde verbod inzake tijdelijk verstrekken van zwak-alcoholhoudende drank). De gemeente Heiloo blijft belast met de uit voering van het Horecabesluit voor wat betreft de toetsing van inrichtingseisen. 2. Wet op de Kansspelen: afhandeling van aanvragen (verlening, weigering en intrekking) betreffende: - aanwezigheidsvergunning speelautomaten artikel 30b. Uitvoering Afhandeling van de aanvraag door de politie vindt plaats nadat aanvragen zijn getoetst door de gemeente aan bestemmingsplannen. Eventuele weigering en intrekking van een ver gunning worden uitsluitend in overleg met de burgemeester uitgevoerd. De politie toetst de wettelijke criteria, is verant woordelijk voor de termijn- en voortgangsbe waking, alsmede voor de coördinatie tussen gemeente en politie. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Bestuurszaken, telefoonnummer (072 -) 535 66 45. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden. Slimpad 18, St. Radboudschool - plaatsen van drie noodlokalen Rosendaal 2 - plaatsen weegbrug Kennemerstraatweg 269A - vergroten woning Kennemerstraatweg 95 - veranderen voorge vel en plaatsen reclamezuil Oosterzijweg 68 - plaatsen dakkapel De Waard 121 - vergroten woning Holleweg 151 - vernieuwen garage/berging Kennemerstraatweg 199 - plaatsen berging Van Aostastraat 14 - vergroten woning en vernieuwen berging Bosanemoon 13 - vergroten woning De Wildtlaan 1 - vergroten woning Westerweg (voormalige Trefpunt-terrein) - bouw 35 sociale huurwoningen Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoon nummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan onder telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Voor de aansluiting van wegen vanuit De Egelshoek moet de kruising van De Dors en Het Maalwater opnieuw worden aangelegd. Tegelijkertijd wordt deze kruising als plateau aangelegd. Als gevolg van deze werkzaamhe den zal De Dors ter hoogte van Het Maalwater voor alle doorgaand verkeer worden afge sloten. Het Maalwater zal bij de aansluiting op De Dors voor alle verkeer zijn afgesloten. Ook fietsers kunnen gedurende de werkzaamheden geen gebruik maken van de kruising. De afsluiting zal naar verwachting van maan dag 8 januari 2001 tot en met vrijdag 27 januari 2001 duren. Alle aanliggende percelen blijven bereikbaar vanaf de Belieslaan of vanaf de Laan van Muijs. Omleidingroutes zullen worden aangegeven. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer M. Slippens, telefoonnummer (072 -) 535 67 67. metRVj Bridgeclub Limmen Geslaagd Handbal Meervogels Woninginbraak HEILOO - Bij de wisseling van het jaar gaan de gedachten van de Stichting 'Een Hart voor Polen' alweer uit naar de volgende zomer. De Poolse vakan tiekinderen die afgelopen jaar in Hei loo en omgeving verbleven zijn nog vol van hun vakantieverblijf in Holland. En terwijl zij hun herinneringen met ande re kinderen in Polen delen, is het voor de stichting alweer tijd om voorberei dingen te treffen voor een volgende vakantie. Alhoewel de stichting als doel heeft het bieden van materiële en immateriële hulp aan vooral kinderen, worden ook de ouderen en zieken uit de meest ongezonde streek van Polen niet verge ten. In October is een delegatie van de stichting samen met de directeur van Westerhout uit Alkmaar naar Polen af gereisd, om in Swietochlowice een intentieverklaring te tekenen voor een nauwere samenwerking tussen het Zorgcentrum Westerhout in Alkmaar en het Zorgcentrum Dom Zlotej Je- sieni in Swietochlowice. Drie pijlers Deze samenwerking is tot stand geko men na verschillende bezoeken en tegenbezoeken en is gestoeld op drie pijlers: bestuurlijk/organisatorisch: met respect voor eikaars culturen en moge lijkheden; thema-uitwisseling: vanuit verschillende zorgfuncties en deskun digheidsbevordering: via stages van en naar Polen en Holland. Deze samen werking is tevens gebaseerd op weder zijdse verantwoordelijkheid jegens de zorgbehoevende ouderen met respect voor eikaars identiteit en autonomie. Tijdens dat verblijf in Swietochlowice van de delegatie én gastouders uit Heiloo zijn verschillende kinderen bezocht en hebben spontane ontmoe tingen op straat plaatsgevonden. Door positieve en toch ook weer indringende geluiden van de sociale dienst aldaar en door de bezoeken in de meest arme wijk van de stad en de spontane ont moetingen, meent Een Hart voor Polen haar doelstelling voor het veertiende jaar waar te moeten maken. De voor bereidingen zijn dan ook weer in volle gang. 22 Kinderen van 8 tot 11 jaar die door de sociale dienst van Swietochlowice geselecteerd worden, komen zondag 8 juli naar Heiloo voor een verblijf van 2,5 week, maar alleen wanneer elf gast gezinnen zich melden. In onze zusters tad Swietochlowice zijn nog genoeg gezinnen die grote moeite hebben om hun kinderen een ontspannen jeugd te bezorgen. Financiële en sociale armoe de zijn daar onder andere debet aan. De Stichting Een Hart voor Polen roept gezinnen met of zonder kinderen, jong of oud, op om gedurende 2,5 week twee Poolse kinderen bij zich op te nemen. Zij vragen slechts tijd en een warme arm over hun schoudertjes. Als er belangstelling is voor de stichting, maar men is niet in de gelegenheid kin deren op te nemen, kan er ook finan ciële ondersteuning gegeven worden om de reis van de kinderen te bekosti gen. Sponsors zijn welkom via bankreke- ningnr. 120513900, ten name van Een Hart voor Polen. Meer informatie kan gegeven worden door T. v. Langen, tel. 072-5157889, of door J. Rood, tel. 072- 5335297. LIMMEN - Bridgeclub Limmen heeft vorige week als volgt gespeeld: A-lijn: 1Alderliefste - de Groot 56.3,2/3 Korff - Straathof 3. Min - Valkering 54.0. B- lijn: 1. Doornbos - Noordenbos 65.6, 2. V. Buytenen - Kuiper 58.9,3. Valkering - Charldorp 53.1. C-lijn: 1. Hulschebos - Zeeman 57.8, 2. Fyma - Pilkes 56.3, 3. Fam. Morcus 55.2. D-lijn: 1. Apeldoorn - Tebuck 63.6, 2. Oosterling - Slemmer 56.4, 3. Bult - Kaandorp 56.1. E-lijn: 1. Fam. Duykersloot 66.5, 2. Fam. van Balen 61.6,3. Ligthart - Roes 54.9. HEILOO - Rob Zoon uit Heiloo is geslaagd als bedrijfskundige aan de Universiteit van Nijenrode te Breu- kelen. AKERSLOOT - De dames senioren 1 van Dalfssen versloegen de Meervogels met 18-10. Gesteund door een bus trou we supporters en vijf invalsters moes ten de dames het opnemen tegen de kampioenskandidaat Dalfssen uit het gelijknamige dorp. De eerste helft ging verrassend gelijk op en met een onder hands schot opende Jeanette Krom de score. De juniorenkeepster Anouk Putter verving de zieke Laura Groen veld; zij hield gesteund door een uitste kende Meervogelsverdediging het team op gelijke hoogte. Via een hat trick van Annemiek Verduin bleven de dames aan de goede kant van de score 4-5. Na een break van Dalfssen kwamen de gastvrouwen voor het eerst op voor sprong, 7-6. Marloes Timmermans van Dalfssen was goed voor negen treffers en zij bepaalde ook de 9-8 ruststand. Na rust had Meervogels geen antwoord op het tempo van Dalfssen. Er werd fors verdedigd maar tegen de sterke opbouwrij van Dalfssen had Meer vogels geen antwoord. Ook aanvallend kwam Meervogels net iets tekort en via 11-8 en 15-9 tussenstanden bepaalde Marjolein Zoon met een fraai doelpunt de 18-10 eindstand. Vooral verdedigend was het een uitstekende wedstrijd. Consequent middelmatig De heren senioren 1 van SDS speelden gelijk tegen Meervogels 17-17. Met de herinnering dat vorige keer zowel uit als thuis met flinke cijfers werd verlo ren, begon Meervogels extra gemoti veerd aan deze wedstrijd. Meervogels startte met een serie goede aanvallen, waarvan de scoringspogingen strand den op een uitstekende SDS-goalie. In de vijfde minuut werd een 0-1 achters tand via een strafworp door Jeremy Duin gelijk getrokken. Het arbitrale duo floot consequent middelmatig en gaf grif gele kaarten en tijdstraffen. De eerste helft was SDS het betere team, dat vooral uit de tweede lijn kon scoren. In de laatste minuut van de eer ste helft werd een strafworp door Ruud Out gemist. Ruststand 8-6. Na de thee kon men bij vlagen goed handbal zien van twee teams die aan elkaar gewaagd waren, wat ook in de tussenstanden tot uiting kwam. Toch wist Meervogels in de twintigste minuut een gaatje te for ceren, 12-15. SDS kwam weer terug in de 28ste minuut, 16-16. Peter Schagen, die tot man van de wedstrijd werd gekozen, zette vanaf de tweedelijn Meervogels weer op winst. Met nog dertig seconden te gaan werd het 17-17. Tot verbazing van vriend en vijand werd een zuiver doelpunt wegens een vermeende over treding van een tegenstander afge keurd en werd de volle winst Meer vogels ontnomen. De heren handhaven zich op de tweede plaats en spelen na een korte winterstop op zondag 7 janu ari een thuiswedstrijd tegen de koplo per van Riet Nieuwegein. AKERSLOOT - Uit een woning aan de Klein Dorregeest werden enkele sie raden gestolen. De dieven wisten bin nen te komen door een dakraam open te breken. HEILOO - Met het schrijven van een leuke slagzin won G. Engelhart-de Graaff kaartjes voor de musical Chicago. De wedstrijd was een initiatief van Zonneveld Optiek Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 6