Het Stationscentrum is op het goede spoor, maar voorlopig met vertraging Scouting viert kerst Dierenbescherming Oud-papieracties in Heiloo Activiteiten Egmond UITKIJKPOST - 20 DECEMBER - PAGINA 8 iéé*l£ Banketstaaf van zorgcentrum en woningstichting Geslaagd Open podium in Grote Sint Laurenskerk De allerlaatste TNT van Buk Buk Egmonder koninklijk onderscheiden Heksenweek bij Deutekom Zwemdiploma's Renovatie zwembad Sportcentrum Egmond HEILOO - Stel: je bent een tijdje niet in Heiloo geweest. Je stapt uit de trein en loopt het perron af. De spoorbomen zijn nog dicht, dus je kunt even rond kijken. Je kijkt de Stationsweg af rich ting Westerweg en daarna richting Hee- renweg. Het is allemaal bekend maar toch, toch lijkt het anders. Er staan win kelpanden leeg en een enkele is zelfs dichtgetimmerd. Een zandmassa pal aan het plein waar voorheen Zoon, Bruna en het Porceleyn Huys stonden. Geen gezellige kerstbomenmarkt en je vraagt je af waarom de feestverlichting niet brandt. Wat gaat hier gebeuren, denk je verbaasd. Stand van zaken Er staat veel te gebeuren in het Sta tionscentrum. Maar vaak moet je eerst een stapje terug, voordat je er twee vooruit kunt zetten. In dit vacuüm bevindt deze buurt zich nu. Wat is de aanleiding hiervoor of waren er mis schien meer? Eerst een klein stukje geschiedenis. Na de aanleg van de spoorlijn Haarlem- Alkmaar ruim een eeuw geleden, ont stond van lieverlee rond het station een gezellige woon- en winkelbuurt. Een centrum dat zich tot 1975, tot de ope ning van winkelhof 't Loo, hét winkel centrum van Heiloo mocht noemen. Er liggen daar Heiloose zakenwortels zoals Zoon, Ranzijn en Van der Peet. Familiebedrijven die in eerste instantie het beleg op hun boterham wilden, maar daarnaast het wel en wee van ons dorp hoog in het vaandel hebben staan. De laatste jaren echter is het Sta tionscentrum veranderd. Als we nu alle 'vertrekkers' op een rijtje zetten, is het toch even schrikken, zelfs als er een paar ontbreken: Hemmer, Unique, Bruna, Porceleyn Huys, Van der Peet, Lisa Mode, Tilburgs, Ranzijn, de VSB bank, Bambi, Borst en Stavenuiter. Allemaal weg. Meer detaillisten heb ben min of meer vastomlijnde plannen om uit de buurt weg te gaan. Omdat bij voorbeeld uitbreiding noodzakelijk is, maar daar niet kan. En iedere middenstander vertelt een ander verhaal, met vaak persoonlijke motieven in combinatie met de samen loop van omstandigheden: het vaste loopje is voor veel klanten weg, er is geen opvolging, de komst van de Wizzl- winkel, de nieuwe belastingwet per 2001 en noodzakelijke, hoge investerin gen. Reden genoeg om de tent te slui ten en/of om op een goed bod in te gaan. Maar een veelgehoorde reden is ook de onzekerheid rond de nieuwe in richtingsplannen van het Stations centrum. Het lijkt wel alsof de enthou siaste plannen van een aantal jaren ge leden nu als het zwaard van Damocles boven de buurt hangt. Het is echter niet zo dat de onderne mers in het Stationscentrum getuigen van kommer en kwel. Jef Letschert, eigenaar van Parfumerie Drogisterij Heiloo en het Reformhuis, is enthou siast over de toekomst. „Dacht je nou echt dat ik hier zo'n mooie nieuwe zaak had neergezet als ik geen vertrouwen in het Stationscentrum heb," zegt hij vol vuur. „En je zult zien dat er, als straks alle plannen uitgevoerd zijn, binnen no- time weer bakkers, slagers en groente zaken hun deuren open. Heus, die komen vanzelf weer terug." De gemeente in beeld Waar gaat het dan precies over, als we spreken over plannen? Welnu, midden jaren '90 heeft Jaap Zoon (74) als eerste het initiatief genomen tot herinrichting van het Stationscentrum. Samen met De Boer Supermarkten (in de tussen tijd via Super de Boer overgegaan naar de Laurusgroep) wilde hij op zijn grond naast de spoorlijn een grote supermarkt en een paar kleinere winkels bouwen, met op de eerste verdieping apparte menten. De bijbehorende auto's kon den in zijn plan parkeren in een eigen, kleine ondergrondse parkeergarage. Ranzijn en Tilburgs (van de tabakspeci aalzaak) volgden al snel met soortgelij ke bouwplannen rond het station. Ho, dacht de gemeente, stop, dit vraagt De streep/stippellijn markeert het te herinrichten gebied. om visie en beleid. Hier is een toet singskader nodig om ad hoe besluiten voor te zijn en er tegelijkertijd voor te zorgen dat het daar geen allegaartje wordt. Want ondertussen kwam ook de nieuwbouw van de bibliotheek in zicht, werd parkeren een halszaak en was de Zeeweg bij de stationsovergang al lang aan een opknapbeurt toe. Zowel voor de oostkant van het spoor (richting Heerenweg), als voor de westkant (richting Westerweg inclusief de Zee weg en de Kreek) werden in korte tijd allerlei bouwplannen ingeleverd. Beeldkwaliteitsplan In 1998 bevroor de gemeente alle parti culiere initiatieven en werd eerst in samenwerking met twee adviesbureaus een allesomvattend standpunt ontwik keld, het 'Beeldkwaliteitsplan Stations omgeving', dat werd goedgekeurd door de gemeenteraad in 1999. Hierin staat het algemeen Heiloos belang centraal. Het heeft als doel 'ruimtelijke ontwik kelingen die zich voordoen in een bre der kader te plaatsen, waarbij de kwali teit van de leefomgeving voorop staat', zo staat in het voorwoord. In dit plan geeft de gemeente 'de rand voorwaarden aan waarbinnen toekom stige ontwikkelingen in de stationsom geving kunnen plaatsvinden'. Dit is weer een citaat uit het voorwoord van het direct daarop volgende werkstuk, namelijk het 'Inrichtingsplan stations gebied Heiloo', gepresenteerd in 2000. Bij het doorlezen van deze twee ge meentelijke rapporten, springen drie dingen in het oog: de moderne kijk op winkelen en wonen in Heiloo, het wel overwogen sturende parkeerbeleid met diverse ondergrondse parkeergarages en de goed doordachte richtlijnen over hoe de buurt er over een paar jaar uit kan zien. De gemeente Heiloo is niet over één nacht ijs gegaan en pakt groots uit. In totaal rekent men op een bouwperiode van tien jaar. Toch is het verkeerd om te denken dat de gemeente daar zelf actief gaat bou wen. Afgezien van enkele volkshuisves ting-woningen, ontwikkelt de gemeente zelf niet. Een woordvoerder benadrukt 'dat de gemeente opkomt voor de belangen van de winkeliers en bewo ners en op hun verzoek de voorwaar den voor de facelift van de buurt heeft opgesteld'. De gemeente is dan ook op zoek naar een partner die, liefst al in de nabije toekomst, het 'grondwerk' ver der uit handen neemt. De binnenkort te installeren 'klank bordgroep', bestaande uit vrijwillige leden die een woon-werk-leefbelang bij de stationsbuurt hebben, neemt ook werk uit handen. Deze groep zal tijdens de bouw(put)periode in eerste instan tie de concrete bouwplannen toetsen aan hun eigen belangen en daarnaast aan het uitgestippelde beleid. Zij heb ben, tot op zekere hoogte, inspraak in de uitvoering. Initi atiefnemers Zoon en Ranzijn Jaap Zoon kan zich vinden in het to taal, maar is tegelijkertijd teleurgesteld in de uitvoering van het beleid. „Het duurt veel te lang," verzucht Zoon. „Ik praat al een paar jaar met een groep bestuurders die niet van besluiten weet. Met politiek Heiloo is het moeilijk zaken doen. Als ze elkaar in de raad dwars kunnen zitten, zullen ze het zeker niet laten." Harde woorden, maar wel begrijpelijk van iemand die na zo'n tijd nog geen heipaal in de De sloop aan het Stationsplein is inmiddels in gang gezet. (Fotostudio Starfield) grond heeft staan. Zoon vertelt verder: „Wellicht had de bouw eerder van start kunnen gaan als ik in het begin met andere partners in zee was gegaan. Ook daar zijn de ont wikkelingen van dien aard geweest, dat snelheid ontbrak. Ik hoop dat de raad in januari instemt met de bouw van de parkeergarage (circa 150 gratis plaat sen) onder het plein. Dit betekent wel dat wij onze bouwtekeningen moeten aanpassen, maar dan kunnen we ten minste van start." De gemeente heeft overigens een ande re lezing over de gang van zaken. Volgens een woordvoerder heeft Zoon al een jaar geleden zijn bouwvergun ning gekregen, maar is hij zelf daarna zijn plannen gaan wijzigen. Jan Ranzijn, spreekbuis van de winke liers naar de gemeente, vertelt: „Op zich hebben we een plezierig contact met de gemeente, maar door omstan digheden is de uitvoering vertraagd. Het komt wel goed, wij kijken met kracht naar de toekomst. Ik heb twee bouwplannen: Ranzijn 1 komt waar nu nog de tuinwinkel staat en omvat de bouw van een grote winkel met daar boven appartementen en kantoorruim te. Ranzijn 2 komt waar nu de dieren winkel en bloemist Henk Scholten gehuisvest zijn. Ook dit gedeelte wordt gemoderniseerd." Vertraaaaaging Ja, natuurlijk kijkt iedereen uit naar de toekomst, maar wie zijn er over een aantal jaren nog over? Schoenmaker Jos de Graaf op de Heerenweg? Zijn nering staat nu als enige overeind naast die hobbelige zandvlakte. „Alleen vak werk blijft overeind," zegt hij schert send maar wel bezorgd. „Actie," roept hij, „het is tijd om haast te gaan maken. Ik stel al zeven jaar de verbouwing van mijn winkel uit. En nog is de eerste graafmachine niet in zicht." Het is verleidelijk, maar niet eerlijk om alle vertragingen op de gemeente en de langzaam malende ambtelijke molens af te schuiven. De gemeente beperkt Bestuursleden van Scouting Victorie bereiden voor alle leden een kerst- maaltijd. HEILOO - Met de feestdagen voor de deur hebben Woon- en Zorgcentrum Heiloo en Woningstichting Heiloo de handen wederom ineen geslagen om bewoners van het zorgcentrum en huurders van de woningstichting te ver rassen met een kerstattentie. Waren het vorig jaar de zelf gebakken oliebollen, dit jaar kan op de locaties De Loet en Overkerck tegen inlevering van de bon uit de huurderskrant, een overheerlijke zelfgebakken banket- staaf worden opgehaald. De bewoners van het zorgcentrum krijgen de banket- staaf zonder bon aangeboden. Ui teraard ontbreekt ook dit jaar de warme chocolademelk niet. Op locatie Overkerck zal een draaiorgel één en ander muzikaal opluisteren. De lekkernij kan op donderdag 21 december tussen 9.00 en 12.00 uur wor den opgehaald. De nieuwjaarsreceptie van Woon- en Zorgcentrum Heiloo wordt in Overkerck gehouden op dins dag 2 januari en in De Loet op donder dag 4 januari, aanvang 15.30 uur met medewerking van het Heilooër Salon- orkest, Iedereen die zich betrokken voelt is welkom. HEILOO - In het Heilooërbos is zater dag een groot aantal rendieren gesigna leerd. Vooral rondom de Kattenberg waren veel rendieren te zien. Als ren dier verklede leden van Scouting Vic torie speelden daar namelijk gezamen lijk een groot spel. De kerstman, die zijn rendieren kwijt was geraakt, werd door alle scoutingleden geholpen om deze weer te vangen en te verzorgen met speciale rendiersoep. In het laatste spel van de Scouting dit jaar worden veel scoutingdoelen zicht baar. In kleine groepjes werkten alle scoutingleden van 4 tot 24 jaar samen in dit grote spel. Op deze wijze leren de scouts dat iedereen bij elkaar hoort. Nog zeer jonge scouts worden dan als leider aangesteld. Leren leiding geven kan niet vroeg genoeg beginnen, want op deze wijze leer je ook leiding van anderen aanvaarden. Maar het leren van dienstbaarheid blijft toch ook een van de gote doelen. Een scoutinggroep als Victorie stuurt zichzelf aan: geeft leiding aan haar eigen activiteiten. Het bestuur fungeert daarbij zoveel mogelijk op de achter grond. Op deze wijze proberen zij het gehele jaar dienstbaar te zijn bij dit jeugdwerk. Ter afsluiting van het jaar wil het bestuur die dienstbaarheid ook duidelijk maken aan de scoutleden, door voor alle leden een kerstmaaltijd te bereiden en alle scoutleden als hoog geëerde gasten te bedienen. Wilt u meer weten over scouting Victorie, dan kunt u telefonisch contact opnemen met secretaris Joke Terlien, 072-5321211 of e-mail naar victorie- @scoutnet.nl of bezoek de website op http://users.scoutnet.nl/~victorie/. ALKMAAR - Het open podium op kerstavond 24 december, georgani seerd door de Grote Sint Laurenskerk te Alkmaar, viert dit jaar haar eerste lustrum. Voor de vijfde keer in succes sie brengen vanaf 19.00 uur diverse koren en musici hun versie van kerst liederen ten gehore. In de verwarmde kerkruimte is tijdens deze happening glühwijn, warme cho colademelk en kerstbrood verkrijg baar. Aansluitend wordt om 22.30 uur de traditionele kerstnachtdienst gehou den. De toegang is gratis. HEILOO - Oud-plaatsgenoot Pim Klamer is in december van de Vrije Universiteit te Amsterdam geslaagd voor zijn studie Economie. HEILOO - Vrijdag 22 december is de allerlaatste TNT in Buk Buk, van 21.00 tot 02.00 uur. De toegang is gratis. Dit legendarische Heilooër housespektakel heeft altijd veelbelovende dj's de kans gegeven om hun kunsten te vertonen. Om dit nog voor de laatste maal te ervaren, heeft de Buk drie van de beste lokale dj's gevraagd. Pirn Warnas, Will en Bas Bais draaien in deze bezetting de beste trance en tech no in de meest pure vorm. Zij draaien al een heel tijdje mee in het club-circuit en zullen voor de laatste keer onder de naam TNT opereren. Volgend najaar, als de zaal verbouwd is, zal Buk Buk gewoon doorgaan met trance en gelijk soortige muziekstijlen en natuurlijk vele grote dj's, maar dan wel onder een andere noemer. Buk Buk is donderdag, vrijdag en zaterdag geopend met het café en de entree is altijd gratis. EGMOND - Afgelopen maandag is tij dens de laatste raadsvergadering van de gemeente N. Groot koninklijk on derscheiden. Hij kreeg de onderschei ding Lid in de Orde van Oranje Nassau omdat hij zich enorm heeft ingezet op politiek terrein voor de gemeente Eg- mond. N. Groot is lid van het CDA en heeft vanuit deze partij vanaf 1986 tot heden zitting in diverse commissies in de raad van Egmond gehad. Van 1994 tot 1998 heeft hij bovendien de ge meente Egmond vertegenwoordigd als lid van het algemeen bestuur van het Samenwerkingsverband Noord-Ken- nemerland. HEILOO - Afgelopen zaterdag werd de heksenweek bij Boekhandel Deu tekom afgesloten door de heks Gri- sella. Deze heks werd gespeeld door de schrijfster Mary Schoon uit Akersloot. Zij las kinderen voor uit haar eerste boek Heksenstreken. Daarna signeerde zij haar boeken en ging op muizenjacht in de winkel of probeerde te vliegen op haar bezem steel. Ook reikte ze de prijs uit aan drie kinderen die de heksenkleurwedstrijd hadden gewonnen. Zij kregen als ca deau een heksenboek. zich in principe tot het vaststellen van de randvoorwaarden, in gewoon Ne derlands een bestemmingsplan; de rest is aan particuliere ontwikkelaars. Het is wel zo dat het qua voorbereiding en be sluitvorming bij de gemeente niet alle maal van een leien dakje loopt. Voor de stagnatie zijn echter meer Heilooërs verantwoordelijk. Zoals on dernemers/grondbezitters die zelf geen haast hebben en daarmee de bouw plannen dwarsbomen. Zo zijn daar ook de actiegroepen, die hun eigen woon- belangen behartigen. Door het benut ten van de vele mogelijkheden van ons democratisch systeem, stremmen ook zij de uitvoering. En dan hebben we nog de middenstanders die in het alge meen belang vooral hun eigen belan gen niet willen laten ondersneeuwen. Denk maar aan de roep om meer kort- parkeerplaatsen rond het plein, of het meningsverschil tussen de horeca ondernemers en de gemeente over de nachtelijke openstelling van de par keergarage. Een woordvoerder van de gemeente reageerde hierop met: 'café bezoek en auto's horen volgens mij niet vanzelfsprekend bij elkaar'. Met als gevolg overleg en, jawel, uitstel. Geruchtenstroom Wat verder opvalt, is dat er soms wel, maar soms ook niet door de verschil lende partijen wordt samengewerkt. De één meer dan de ander meent dat de communicatie tussen alle partijen aan verbetering toe is. Ondertussen komt er een lekkere vette, dorpse geruchten stroom op gang en weet niemand meer waar hij aan toe is. Bij de gemeente hoor je 'ondernemersrisico, slechts voorwaarden scheppend en eigen ini tiatief. Bij de particulieren 'actie, duurt te lang, schiet op'. Begrip voor eikaars standpunten? Een ding is zeker, de gemeentelijk betrokkenen zullen er geen boterham minder om eten, maar of dat voor de detaillisten ook geldt is nog maar de vraag. Toch houdt iedereen de moed erin. Woninginrichter Gerard Rozing, voor zitter van de winkeliersvereniging, zegt: „Heiloo wordt groter en groter en de modernisering rond het station is pure noodzaak. Anders gaat iedereen in Alkmaar winkelen en zien we hier str aks niemand meer." Juwelier Simon Peek voegt daaraan toe: „Het concen treren van de winkels in 'het hart van Heiloo' is pertinent nodig en geeft een enorme impuls. Ook wij willen groter en dat kan straks, dat komt onze zaak absoluut ten goede." Op de vraag wat hij het liefste zou willen, antwoordt hij: „Bouwen, als de sodemieter bouwen." Positief nieuws En ja, er valt zeer zeker ook positief nieuws te melden. Ruud Blom (He renmode Blom) heeft aan de kop van de rotonde op de Heerenweg een mooi complex gebouwd met appartementen en winkelruimte. Niet iedereen in Hei loo kan zich in deze architectuur vin den, maar smaken verschillen, niet waar. Het gebouw sluit in elk geval goed aan bij de 'bakstenen-stijl' rond het station. Jan Ranzijn hoopt in het voorjaar de eerste paal voor het bouwplan Ranzijn 1 de grond in te slaan. In het nieuwe pand is de winkel al verhuurd aan de Decorette. Tilburgs hoopt ook snel van start te kunnen gaan met de nieuw bouw van winkels en appartementen op zijn grond, de plek van de voormali ge tabakspeciaalzaak tot de Zeeweg. Zelfs Zoon denkt dat zijn plannen snel (2001/2002) verwezenlijkt kunnen gaan worden. Brasserie Wildschut heeft het pand van slager Van der Peet overge nomen en heeft leuke uitbreidingsplan nen voor 2001, inclusief een heerlijk zonneterras. Taxi Zwart zoekt een ander onderkomen of heeft dat onder tussen al gevonden. En met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijk heid gaat de bouw van de nieuwe bibli otheek in het najaar van 2001 van start. Er lijkt volgend jaar dus beweging rond het station te komen. Maar stellige uit spraken zijn aan niemand te ontlokken. Er hangt nog teveel aan zijden draad jes. Samenvattend is het niet gek om te stellen dat het Stationscentrum niet met een sneltreinvaart ontwikkeld zal worden. Dit is niet verkeerd, in die zin dat Heiloo weer minstens een eeuw met dit nieuwe woon- en winkelcen trum voort kan en daar mag van te voren best goed over nagedacht wor den. Het is wel te hopen dat het boe- meltje dat daar tot nu toe heeft rondge reden, zich kan aanzetten tot grotere spoed en onderweg niet de één na de ander op een zijspoor zet. HEILOO - Bij zwembad Loos hebben de volgende leerlingen hun Teddy beerbrevet gehaald: Monique Masten broek, Wesley van Velzen, Marijn Boon, Tjardo Sassen en Merle Drom mel. EGMOND - Het bestuur van Sport centrum Egmond heeft besloten het (subtropische) zwembad drastisch te renoveren in de maand april. De sport hal, de sportzaal en het restaurant blij ven gedurende deze renovatie open. Ook zal in het zwembad een zoge naamde sfeeraanpassing plaatsvinden, waarbij ook de hoofdingang wordt betrokken. Tevens wordt een nieuw, geautomatiseerd kassasysteem inge voerd. De omgeving van het sportcen trum wordt ook aangepakt, onder meer door uitbreiding van het aantal par keerplaatsen en de invoering van een klantvriendelijk parkeergebied. Op 27 april zal het sportcentrum onder de nieuwe naam 'De Watertoren' wor den heropend. De kinderen bij Deutekom luisteren aandachtig naar de aanwijzingen die de heks hen geeft. Open Huis Tot 4 januari is in de foyer een tentoon stelling van mandala's, gemaakt door leden van het Nivon. Tevens een ten toonstelling fossielen. Trefpunt Jong ontmoet oud tijdens de spel-, mu ziek-, en bewegingstocht in 't Trefpunt op woensdag 3 januari. De toegang aan het Abraham du Bois-hof 2 is gratis. Van 10.00 tot 12.00 uur. Hofdijkschool In atelier de Hofdijk is een kerstexposi tie van schildersclub Tintoretto te zien. Op 24,25 en 26 december en op 1 janu ari is het atelier van 14.00 tot 17.00 uur geopend. De toegang aan Mariënstein 178 is gratis. Schaap en De Jong In december en januari exposeren leden van de Heilooër Amateur Foto club foto's in de dierenartsenpraktijk van Schaap en De Jong aan de Com mandeurslaan 1. Rayonkantoor Thuiszorg In het kantoor aan de Nijverheidsweg 33 expositie van foto's van Sjoekie Tip en schilderijen van Wim Twaalfhoven, te zien op werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur. GGZ Willibrord Op woensdagavond 20 december is er in het ontmoetingscentrum een kerstin- stuif van volksdansvereniging Pridini, van 20.00 tot 23.00 uur aan de Kennemerstraatweg 464. Kerstgroepenpad Op tweede kerstdag van 13.00 tot 16.00 uur bij diverse kerken in Noord- Holland. Beginnen kan onder andere bij de kapel van GGZ Willibrord en de kapel van OL Vrouw ter Nood. Atelier TP Atelier op Termijen 189, wisselende exposities, open elke woensdag van 10.00 tot 16.00 uur en na tel. afspraak op 5334596. Casa Design Tot en met december expositie van schilderijen van Iwan de Groot. Silhouet Binnenhuisarchitectuur De gehele maand december warme winterdagen bij Silhouet. Tevens een expositie van Joop Mijsbergen, te zien dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur en op koopavond. Zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Atelier Marijke Dekker Aan de Westerweg 22 is op zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur geopend her keramiekatelier Marijke Dekker. Algemene informatie: 072-5332879 Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106 Knaagdieren: 072-5119998 Honden en katten Akersloot: 0251- 310079 Asiel: 072-5114861 Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5150173 (alarm) en 072- 5150085 (informatie) Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Kids for animals: 072-5336180 Vermist Cyperse poes, witte kin, borst en sokjes, rood bandje met belletje en kokertje, 13 jr. Egelshoek Heiloo, waarschijnlijk op zoek naar oude adres in Mariën stein. Gevonden Jong cypers poesje, halfwit neusje, wit befje, voor witte sokjes en achter knie kousjes, Belieslaan, Heiloo. Zwart/witte kater, gec., zwart snorretje, witte buik, pootjes en staartpunt, zwart/wit stoffen bandje, Burenweg, Heiloo. Grijsbruin gemêleerd kitten, blonde kin, buik en blond tussen de ogen, Heerenweg, Egmond aan den Hoef. Goed tehuis Goed tehuis gezocht voor een lieve grijze gec. kater van ca. 10 jaar die graag naar buiten gaat. Inl. 0251-658504. De Dierenbeschermingskalender 2001 is verkrijgbaar bij I. de Rover, Rechte Hondsbosschelaan 4, Heiloo. Zaterdag 23 december Radboudschool, Slimpad 18. Tussen 9.00 en 18.00 uur. Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huis-actie, in plan Ypestein (noord), incl. de Dompvloetlaan, plan Zuid en plan west, tussen de Ewisweg-Het Zevenhuizen-Het Malevoort (incl. De Ronge en Boswijk) en Pastoor van Muijenweg. Dozen of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamelplaat- sen, voor 9.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk tussen 10.00 en 12.30 uur. Maandag t!m vrijdag WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container bij de deur Bergeon- straat 22, tevens container bij de Nic. Greeuwflat (beide overdag). De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6. Brengen tussen 8.45 en 15.30 uur. De Zuidwester, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook gebruikte kle ding. Muziek Dansschool Heiloo, Het Veld 1. Tussen 9.30-12.00 uur en 14.00- 19.30 uur. Benedictusschool, J.P. Hasebroekweg 21. Tussen 8.45-15.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner achter het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 9.00 en 17.00 uur. Dagelijks Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportpark Het Vennewater. Alle dagen tussen 17.00-21.30 uur, behalve op woensdag: 13.30-18.00. In het week end bovendien tussen 10.00-17.00 uur. Willibrordschool, container naast A&P, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg, ingang aan De Omloop. Foresters, container bij sportvelden aan de Vennewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg. Base- en softbalclub Double Stars Hei loo, container bij het clubhuis op sport park Het Vennewater, tijdens trainin gen en wedstrijden. Zwem- en poloclub De Spetters, con tainer op de parkeerplaats bij zwembad Het Baafje. Vogelvereniging Kleurenpracht Hei loo, container bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater, halen op verzoek tel. 5337339. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tennisvereniging Het Vennewater, con tainer bij de ingang van de tennisbanen op sportpark Het Vennewater. Nederlands Kachelmuseum Van 1 oktober tot 1 april open op zon dag van 12.00 tot 16.00 uur. Toegang f2,-, MJK en kinderen tot 12 jaar gratis. Bierkade 10, Alkmaar. Grote Kerk Op zaterdag 6 januari treedt het Don Kosaken Chor Russland op. De aan vang is 20.00 uur, een kaartje kost f 42,50. CJP,65 plus en St. Vrienden beta len f 35,-. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, te zien aan de Prinses Marijkestraat la in Egmond aan Zee van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 18.00 uur. Galerie Conny van Kasteel Tot en met 28 januari overzichtsexposi tie van voorafgaande en volgende exposities. Te zien aan de Noorder straat 4, donderdag tot en met zondag van 15.00 tot 19.00 uur. Dorpshuis Hanswijk Expositie van werk van Annemarie Kuster, te zien in het dorpshuis aan Hanswijk 1. Abdij kaarsen Tot 9 januari expositie van kerststallen. Te zien van maandag tot en met zater dag van 10.30 tot 16.30 uur aan de Vennewatersweg 27 in Egmond-Bin- nen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 8