n College wil een onderzoek doen naar het draagvlak voor diftar Popkoor in oprichting Jeugd verzamelt noest kerstbomen OPRUIMING 50% KORTING 072 5331895 Koffieconcert in Beun van het Maris Kwartet Verkoopplannen? •"-"Bqkma 'ROEKMAN BORDEN Ki>>mi=llili!i! NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN JJ^LqJU j Drukkerij uitkijkpost bv Concert Volendams Opera Koor uitgesteld Nieuwe voorstelling Jeugdtheater Dronken achter het stuur Biljartclub zoekt nieuwe leden Cursussen Trefpunt Lezing over 'De Weg naar de Hemel' Nieuwe regeling apothekersdiensten Raad stemt in met parkeergarage 66e JAARGANG NO. 2 C- HACHMANG Winterwandeling in het Heilooër Bos Woninginbraak SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072,5338472 EHK Klaverjasclub Cursus tekenen en schilderen Tel. 072-515 08 88 Dansmiddag in Trefpunt Black en white party bij Tendenz Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) 10 JANUARI 2001 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden nrFÖ aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - In verband met de ramp in Volendam heeft het Volendams Opera Koor het geplande optreden van 20 januari in Sportcentrum Het Venne- water in Heiloo afgezegd. In overleg met de gemeente Heiloo is dit concert, georganiseerd vanwege het 25-jarig bestaan van genoemd sportcentrum, uitgesteld tot zaterdag 17 februari. Het programma voor 17 februari blijft gelijk aan dat van 20 januari, dus met korte optredens Van het Heilooër Salon Orkest en het zangkoor Spij- kergoed. Gekochte kaarten blijven gel dig voor de nieuwe datum. Bij verhin dering op de nieuwe datum kunnen gekochte kaarten weer worden ingele verd bij een van de voorverkoopadres sen. Dit zijn Drukkerij Uitkijkpost^De Hoefsmid 5 te Heiloo) en Sportcafé Het Vennewater (in het Sportcentrum aan Het Zevenhuizen te Heiloo). HEILOO - Jeugdtheater Heiloo ver zorgt op 3 en 4 februari de voorstelling 'De terugkeer van de Glirndingen' in theater de Beun. De regie is in handen van Marja Schoonheym, muziek van Cas Himmelreich en de choreografie van Rieneke Oosting. Henk heeft er een heleboel. Helemaal voor hem alleen. Een kast vol glirndingen. Hoe zouden die glirndingen eruit zien? Zijn ze rond of vierkant? Zijn ze glad of ruw? Misschien zijn het wel stukjes maan of zoh. En ze stralen, alsof er diamanten in zitten. Die straling doet iets met je. Zeker weten. Je staat met één sprong op de maan en plukt sterren van de hemel. Je glijdt langs de regenboog naar beneden en belandt in een zwem bad vol glirndingen. Wil jij ook weten wie of wat nu eigen lijk die geheimzinnige glirndingen zijn? Maak in dat geval een mooie kijkdoos over deze glirndingen en neem hem mee naar de voorstelling van je keuze. Er zijn leuke glimmende prijzen mee te winnen. Kaarten voor de voorstelling zijn te koop aan de kassa van theater de Beun, Willibrordusweg 2 te Heiloo. De kassa is geopend van maandag tot en met vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur. Kaarten kc 'en voor volwassen f 12,50, kinde ren tot en met 12 jaar, CJP of 65-plus- sers betalen f 10,Voor inlichtingen kunt u bellen met tel. 072-5333156. HEILOO - Op dinsdagnacht 2 januari werd een 32-jarige man uit Heiloo aan gehouden. De man reed met zijn auto over de Zeeweg. Bij de controle bleek dat de bestuurder ruim het dubbele van de toegestane maximum hoeveelheid alcohol had gedronken. HEILOO - Biljartclub De Vrije Keu(s) heeft nog plaats voor enkele leden. Er wordt gespeeld op de dinsdagavond in het Trefpunt in Heiloo. Er wordt niet gerookt. Informatie en aanmelding bij de voorzitter Laurens de Koekkoek, tel. 072-5332728. HEILOO - Het college van burgemees ter en wethouders van Heiloo wil onderzoek doen naar het draagvlak voor diftar. Diftar is het principe van het inzamelen van huishoudelijk afval op basis van gewicht in combinatie met .een vastrecht tarief. Dit onderzoek dient als nulmeting en wordt, samen met de inzamelgegevens van 2000, be trokken bij een plan van aanpak. Het onderzoek, bestaande uit een telefoni sche enquête en een aantal diepte interviews, wil het college eind februari 2001 afronden. Na de proefperiode met diftar van een jaar, in de tweede helft 2002, wil het college van Heiloo nóg een onderzoek laten verrichten om te kijken of er voldoende draagvlak be staat voor diftar. Dit voorstel van het college komt aan de orde in de commissie Grondge biedzaken I van woensdag 17 januari. Deze vergadering is openbaar en voor een ieder toegankelijk. November vorig jaar besloot het colle ge na veel protest uit de bevolking de invoering van diftar uit te stellen. De bedoeling van dit besluit was om in de eerste helft van 2001 in gesprek te gaan met de inwoners van Heiloo, om dan vervolgens een proefperiode van een jaar in te lassen. Op basis van de resul taten van een enquête, inzamelgege vens en ervaringen zou dan rond de zomer van 2002 een besluit genomen moeten worden over het al dan niet definitief invoeren van het diftarsys- teem. De gemeenteraad ondersteunde het voorstel van het college. Sommige fracties hadden al eerder gepleit om een stapje terug te doen. Enquête en diepte-interview Met het houden van een enquête, bestaande uit een telefonische enquête en een aantal diepte-interviews, wil het college gedachten, meningen en kennis van inwoners van Heiloo inventarise ren over het systeem om huishoudelijk afval in te zamelen op basis van gewicht met een vastrecht voor ieder huishou den. De resultaten dienen als basis voor het plan van aanpak en de nieuwe fase ring van dit project: tot juli 2001 het vergroten van draagvlak, van juli 2001 tot juli 2002 een proefperiode met het diftarsysteem en van juli 2002 tot en met september 2002 evaluatie en be sluitvorming over wel of niet definitie ve invoering van diftar. De enquête dient ook als nulmeting voor een vervolgonderzoek na afloop en eventueel gedurende de proefperio de. In de telefonische equête en de diepte-interviews wil het college vra gen stellen met betrekking tot kennis over het diftarsysteem en onderdelen daarvan, maar ook over afvalscheiding, afvalpreventie en voorlichting. Tot slot vormen ook ervaringen, gevoelens en positieve en negatieve aspecten van dif tar, evenals de techniek en de kosten van afvalinzameling en verwerking onderdelen van de enquête. Het college stelt voor om het onderzoek uit te laten voeren door het onderzoeksinstituut NIPO. 'Diftar prikkelt' Het college wilde oorspronkelijk het diftarsysteem invoeren per 1 januari 2001, te beginnen met een gewennings periode. Een van de redenen voor het college om het diftarsysteem in te voe ren waren de afspraken hierover gemaakt in het beleidsprogramma, onderschreven door de gemeenteraad. Een andere inhoudelijke reden was dat het diftarsysteem mensen motiveert of prikkelt om afval beter te scheiden, in te leveren voor hergebruik of om afval te* voorkomen, en daarmee goed is voor het milieu. Tot slot was ook een reden het rechtvaardiger verdelen van de afvalkosten (wie veel afval aanlevert, betaalt meer dan wie weinig aanlevert en iedereen betaalt een vastrechttarief a la energiebedrijven). Veel afval kun nen inwoners met dat diftarsysteem gratis inleveren, zoals het Klein Che misch Afval, papier, karton, glas, textiel en schoenen, koelkasten en wasmachi nes. HEILOO - In het Trefpunt gaat bin nenkort een cursus 'Make-up, kleuren en kleding' van start. In deze cursus wordt u wegwijs gemaakt in huidver zorging, make-up, kleuren en kleding- stijlen. Het bijzondere van de cursus is dat alle adviezen afgestemd worden op uw persoonlijkheid. Het accent ligt op hoe u uw voordeligste punten naar voren kunt laten komen. Naast de genoemde onderwerpen wordt speciale aandacht besteed aan sjaaltjes, knopen, nagelverzorging en geuren. Er is een mogelijkheid een kleurenwaaier, een stijlboek en make up bij de docent te bestellen tegen de kostprijs van genoemde artikelen. De cursus start op dinsdag 13 februari van 14.30 tot 16.30 uur en wordt gegeven door mevrouw Bakker. De kosten voor de vijf lessen durende cursus bedragen f 80,-, inclusief materiaal. Patricia Duineveld start in het voorjaar weer met een nieuwe cursus 'Huis decoraties'. In het voorjaarsprogramma maakt u de volgende decoraties: naam bordjes van beton, droogbloemenhoed je, vaas bekleden met servet en wood- filler, houtpaneel voor Pasen en een verrassingsles. De cursus start woensdag 14 februari van 09.30 tot 11.30 uur, eens in de veer tien dagen. De kosten voor deze uit vijf lessen bestaande cursus bedragen f 135,-, inclusief f 70,- materiaal. Opgave en/of informatie voor boven staande cursussen: Aktief, Trefpunt voor 55-plus, tel. 072-5331297. HEILOO - In samenwerking met de Nieuwe Kerk en het Catharijneconvent organiseert de Stichting Vrije Acade mie voor Kunsthistorisch Onderwijs een lezing over 'De Weg naar de He mel.' Deze lezing vormt een goede in leiding op een bezoek aan de gelijkna mige dubbeltentoonstelling in Am sterdam en Utrecht. De lezing wordt gehouden op maandag 15 januari om 14.00 uur in het Open Huis in Heiloo. Van 16 december tot en met 22 april is in de Nieuwe Kerk te Amsterdam en in Museum Catharijneconvent te Utrecht 'De Weg naar de Hemel'- te zien. Gastconservator prof. dr. Henk van Os is de samensteller van deze grote over zichtstentoonstelling over reliekvere ring in de Middeleeuwen. Nooit eerder is zoveel aandacht besteed aan vorm en functie van middeleeuwse reliekhou ders. De lezing wordt verzorgd door kunst historicus drs. Sophie de Boer. Aan de hand van dia's zal zij een beeld geven van de reliekverering in de Neder landen en Europa in de Middeleeuwen. De docent zal ingaan op de functie van de reliekhouder en de verschillende verschijningsvormen. De lezing geeft een kleurrijk beeld van het leven in de Middeleeuwen. Deze lezing is voor iedereen toegankelijk en begint om 14.00 uur. De entree is f 12,50. Re serveren is niet mogelijk. De cursusbrochure van de Vrije Aca demie geeft een overzicht van alle cur sussen, lezingen en museumarrange menten die voor het seizoen 2000-2001 op de agenda staan. Deze gratis cursus brochure kan worden aangevraagd bij de Vrije Academie: 020-4185050. HEILOO - In Heiloo wordt binnen kort een heus popkoor opgericht. In vijftien lessen worden diverse nummers van the Blues Brothers ingestudeerd. Dankzij de'fanatieke lobby van Mar- tine Schouten (37) hebben al 36 men sen zich aangemeld voor de nieuw op te richten zanggroep. Op dinsdag 16 janu ari wordt een begin gemaakt met de repetities. Iedereen die van zingen of toneel houdt wordt uitgenodigd om zich op te geven. Of je nu wel of niet als een nachtegaal kunt zingen, dat maakt volgens de oprichtster niet uit. „Het gaat er bij ons om dat de mensen plezier in de lessen hebben. Diegenen die denken wat w REGIO - Met ingang van afgelopen vrijdag is een nieuwe regeling voor de waarneming van de apothekersdien sten ingegaan. De apotheken in Alk maar, Bergen, Egmond, Heiloo en Lim men hebben samen hun dienstregeling gecentraliseerd in de vorm van één Regionale Spoed Apotheek. Dit is gedaan om het voor de klant duidelij ker te maken: de spoedapotheek is voortaan één vast punt in de regio. De Regionale Spoedapotheek in onze regio is apotheek De Hoef aan de Van Ostadelaan 248 in Alkmaar. Vanaf nu is dus voor spoedgevallen deze apotheek 's avonds, 's nachts en in het weekeinde bereikbaar. Buiten de normale ope ningstijden wordt in deze Regionale Spoedapotheek gewerkt door apothe kers en assistenten uit de andere apo theken. Bij een bezoek wordt wel naar een geldig verzekeringsbewijs ge vraagd. Zonder dat moet u contant betalen. Dit geldt ook voor geneesmid delen die uw verzekering niet (volle dig) vergoed. De gewone openingstijden van de apo theken in Heiloo zijn: apotheek Sibilo (Pastoor van Muijenweg 17) maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 18.00 uur; apotheek Heylo (Stationsweg 53) maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 18.00 uur én zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur; apotheek Ypestein (De Krommert 14) maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 18.00 uur én zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. In Limmen is dat apotheek Limmen (Kerkweg 29a) maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 18.00 uur. HEILOO - De jeugd kon de afgelopen tijd flink aan de slag met het inzamelen van kerstbomen. Vandaag, 10 januari, kunnen deze ingeleverd worden bij de Ypsalon, De Loet en Het Baafje. Elke aangebrachte kerstboom levert een bon voor een versnapering op. Tien bonnen geven recht op een boeken- of cd-bon ter waarde van f 5,-. (Fotostudio Star field) HEILOO - De gemeenteraad heeft maandagavond ingestemd met het plan voor de herinrichting van het stations centrum, inclusief de bouw van een ondergrondse parkeergarage onder het Stationsplein. Tegen waren Heiloo 2000, Aad van Yperen van de PvdA en Carla Coenders van GroenLinks. Nog niet duidelijk is of er betaald moet worden voor het parkeren in de garage. Eigenaars van nieuwe woningen aan het Stationsplein kunnen straks waar schijnlijk een plek kopen. De herinrich ting van het stationsgebied wordt in fasen uitgevoerd. Nog niet bekend is wanneer de eerste spade de grond in gaat. ELA; RSGROEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren .actief in de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaard). Mascotte Mode Mascotte Mode Stationsweg 85 Heiloo Geesterduin 54 Castricum Zeeweg zo, 1852 CR Heiloo info® vosrrukeiaardij.nl www.vosrnakelaardij.nl Het Maris Kwartet. meer in hun mars te hebben kunnen bijvoorbeeld auditie doen voor lead zanger. Maar dit is helemaal niet ver plicht. Mensen die liever wat op de ach tergrond blijven hoeven niet bang te zijn dat ze ineens in hun eentje op het podium staan." Brigit van Trigt (38), medeoprichtster van het popkoor, kan dit beamen. „Iedereen vanaf begin twintig, tot laten we zeggen honderd jaar is welkom." Het popkoor staat onder leiding van Jasper Teule, ex-bassist van de Pilgrims. Het nieuwe popkoor moet een uitlaat klep zijn voor iedereen die van zingen houdt en waarbij de nadruk ligt op emotie en durf en wat minder op tech niek. Het wordt beslist geen 'nette pak- kenclub'. De bedoeling is dat er een groep ontstaat die mooie meerstemmi ge arrangementen zingt, onder begelei ding van een live rockband. Hoofdzaak is dat er vooral veel lol gemaakt wordt. Na de vijftien lessen volgt in juni de uit voering van het ingestudeerde. Het popkoor uit Heiloo wordt dan samen gevoegd met vijf andere popkoren, die ook bezig zijn met het instuderen van de muziek van the Blues Brothers. In Zaandam wordt een laatste gezamenlij ke generale repetitie gehouden. Daar na volgt een optreden in de Melkweg in Amsterdam, waar ongeveer 250 men sen het koor zullen vertegenwoordigen. Daarbij zal de live band uit Heiloo de muzikale honneurs waarnemen. Het Heiloose popkoor zal na dit optreden zeker niet uit elkaar vallen, in septem ber staat een volgende cursus op het programma. Deze cursus zal geheel in stijl zijn van Latin-muziek en salsa (on der voorbehoud). Het popkoor zal repeteren in de ruim te van Buk Buk. De vijftien repetitie data zijn vanaf dinsdag 16 januari elke week. De tijden zijn aangepast aan de schooltijden, van 14.00 tot 15.00 uur wordt er geoefend. De kosten bedragen f 150,-. Inschrijven voor het koor is mogelijk totdat het ledenaantal van vijftig is bereikt. Reniet Vrieze en Jasper Teule staan garant voor een goede begeleiding. Voor meer informa tie of opgave kunt u bellen met Buk Buk, tel. 072-5321048, Martine Schou ten, 072-5338576 of Brigit van Trigt, tel. 072-5337069. HEILOO - Op zondag 14 januari geeft het Maris Kwartet een koffieconcert in theater de Beun. Het Maris Kwartet is van grote klasse, met verrassende wendingen. Uitgevoerd worden de werken van I Haydn (1732- 1809): Strijkkwartet nr. 32 in C-majeur en Opus 33 nr. 3 (Vogel-kwartet). Van Ë.W. Korngold (1897-1957): Strijk kwartet nr. 3 in D-majeur, Opus 34. Na de pauze vertolken zij J. Brahms (1833-1897): Strijkkwartet nr. 2 in A- mineur, Opus 51. Het een en ander wordt gelardeerd met korte besprekin gen van deze werken. De componist E.W. Korngold is helaas ten onrechte misschien wat minder bekend bij het grote publiek. Het koffieconcert begint om 11.30 uur. Kaarten zijn te koop a f 22,50 (CJP en 65-plus f 20,-) aan de kassa van de Beun, van maandag tot en met vrijdag tussen 13.30 en 17.00 uur, tel. 072- 5333156. INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 HEILOO - Zoals elke derde zondag van de maand is er ook op 21 januari een wandeling over het landgoed Nijenburg, met een gids van het IVN. Deze heet u om 10.00 uur welkom bij de Kattenberg aan de Kennemerstraat weg. Hoewel het bos op het eerste ge zicht misschien doods lijkt met al die kale stammen, zijn er toch heel veel tekenen van leven. Daar gaan wij naar op zoek, maar de gids vertelt u ook graag over de geschiedenis van het landgoed, het beheer en wat u verder ter sprake wilt brengen. Kinderen zijn eveneens welkom, trek bij nat weer laarzen aan! Volwassenen wordt een vrijwillige bijdrage van f3,50 gevraagd, voor kinderen f 1,-. De wan deling duurt anderhalf tot twee uur. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen met tel. 072-5350323. HEILOO - Vorige week vrijdagavond werd in een woning aan Het Zandstuk ingebroken tussen T9.30 en 19.45 uur. De voordeur werd geforceerd en een videorecorder, een stereo-installatie, diverse papieren en twee fotocamera's werden buitgemaakt. Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte HEILOO - Op 15 januari houdt EHK weer een open klaverjasdrive. Iedereen is, met of zonder partner, welkom in het Open Huis. Aanvang is om 20.00 uur en de drive eindigt om 23.00 uur. In lichtingen bij D. Leurink, tel. 072- 5334366 of bij K. Knegt, tel. 072- 5334056. HEILOO - Lijkt het u leuk om te schil deren, maar u bent er nog noöit aan toe gekomen? Of denkt u dat tekenen en schilderen vreselijk moeilijk is? Het is allemaal te leren en moeilijk hoefUhet niet te zijn. Elke maandagavond van 19.30 tot 22.00 uur bent u in de gele genheid om uw schilderkunst uit te pro beren met behulp van een docent. U mag daarbij volledig uw eigen gang gaan. U kunt aquarelleren, met olieverf schilderen en nog veel meer. De groep bestaat uit ongeveer tien leerlingen. Regelmatig worden korte cursussen met een bepaald onderwerp gegeven. Zo staat binnenkort onder andere een vijftal lessen modeltekenen op het pro gramma. De schilderavonden worden gehouden in het Trefpunt aan het Abraham du Bois-hof 2. Voor meer informatie bent u welkom op maandagavond op bovenstaand adres, of bel met 020-6829394. HEILOO - Elke woensdagmiddag om de veertien dagen is er een dansmiddag in het Trefpunt, aanvang 14.00 uur. Het is er gezellig en de muziek wordt ver zorgd door Jan Schouten. De entree is f2,-, waarvoor u een kop koffie of thee geserveerd krijgt. HEILOO - Vrijdagavond 12 januari van 20.00 tot 23.00 uur heeft Tendenz weer een tiele leuke thema-avond. Tendenz hoopt dat alle bezoekers zwart-wit gekleed komen op de Black white party. Iedereen van 12 tot 16 jaar is welkom. De entree bedraagt f 1,50 en als je in het bezit bent van een pasje is de toegang een gulden. Zaterdagavond 13 januari is er voor alle achtste groepers van de basisscho len de altijd enorm leuke base dance avond. Van 19.30 tot 22.00 uur kan iedereen met zijn klasgenootjes uit zijn bol gaan op alle hits van dit moment. De entree is gratis. Tendenz is ook op de woensdag- en donderdagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur geopend. Op deze middagen kun je na school lekker ontspannen met klas genoten, of je huiswerk maken met een lekker muziekje op de achtergrond. Om binnen te komen hoef je niets te betalen. VAN DER Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1