118BBBk ill 11 lil Actiecomité Diftar Nee! woedend over enquête Plannen voor nieuwbouw *t Hoekstuk en woningbouw Zeskant aangepast I Cabaret en toneel te zien in de Beun Krant OPRUIMING 50% KORTING Taxatie nodig? 1 072 5331895 4, t a ft 0 Hl ROEKMAN KMA BORDEN Kortingen van 4 0-5 0% |H|| Hft\, Huis kopen? APELLA Vanaf nu: Redactieacquisitie en administratie: J^LqJU JDrukkerij uitkijkpost bv Hobbybeurs in Het Vennewater Politie zoekt getuigen schennispleging 1||J|- Dansmiddag Tendenz zoekt huiswerk begeleiders voor nieuw project Regio Noord- Auto in sloot Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl ...thuis in Heiloo. Gevonden voorwerpen SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 Actiecomité DIFTAR NEE!! Gemeente luistert (weer) niet De Hoefsmid 5 - 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! 66e JAARGANG NO. 3 17 JANUARI 2001 Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren or contractbasis gelden nR aanzienlijk lagere mm-prijzen. HEILOO - Op zondag 21 januari wordt in sporthal Het Vennewater aan het Zevenhuizen 48 te Heiloo een hobby- beurs gehouden. Tijdens deze beurs worden niet alleen diverse technieken gedemonstreerd, maar kan men ook de benodigde materialen hiervoor aan schaffen. Daarnaast treft men ook stands aan met collectors-items en zelf gemaakte producten, vervaardigd van onder andere keramiek, papier, kralen en servetten. De markt wordt gehouden van 11.00 tot 17.00 uur en de toegang bedraagt f5,-. Kinderen tot en met 11 jaar onder begeleiding hebben gratis toegang. Voor inlichtingen of reserveringen kan men dagelijks bellen (van 8.00 tot 20.00 uur en in het weekend tot 17.00 uur) naar organisatieburo Mikki, tel. 0229- 244739, of kijk op www.mikki.nl. HEILOO - Op maandagmiddag 8 januari zijn na schooltijd, tussen 16.00 en 16.30 uur, twee meisjes van zeven en acht jaar oud op de speelplaats van een basisschool aan het Slimpad te Heiloo geconfronteerd met een schennispleger die de meisjes daar aangesprak en onzedelijk betastte. Iets eerder, rond 15.30 uur, vond nog een geval van schennispleging plaats in Heiloo en wel bij de voetgangersbrug tussen het industrieterrein de Oude Werf en Het Zandstuk. Hier werden eveneens twee meisjes lastiggevallen. In verband met deze zaken is de politie op zoek naar getuigen. Het signalement van de man is: tussen de twintig en de dertig jaar oud, lengte ongeveer 1.75 meter. In het geval van de meisjes aan het Slimpad is bekend dat de man een ringbaard had en zich verplaatste op een goudkleurige fiets. De schennispleger bij de voetgangers brug was een man tussen de twintig en veertig jaar. Hij ging gekleed in een legergroene jasmet knopen en een spij kerbroek. De man had een stoppel baard en kort bruin haar, dat slordig was gekamd en recht overeind stond. Hij reed op een fiets waarop aan de ene zijde roze-, en op de andere zijde gele strepen en rondjes waren geschilderd. De politie Heiloo sluit niet uit dat beide gevallen door dezelfde man zijn gepleegd. Getuigen wordt verzocht contact op te nemen met de politie Heiloo, tel. 0900-8844. gxv.; -x."V/. - Woordvoerder Hans Boon van actiecomité Diftar Nee! tijdens een eerdere commissievergadering. (Fotostudio Starfield) HEILOO - Het Actiecomité Diftar Nee! is onthutst en verbijsterd door het bericht dat het college van burgemees ter en wethouders van Heiloo een tele fonische enquête wil houden naar het draagvlak voor de invoering van diftar. Dat heeft het comité afgelopen maan dag laten weten in een persbericht, waarin stevige kritiek wordt geuit aan het adres van de gemeente. Het actiecomité, dat eind vorig jaar ste vig actie heeft gevoerd om handteke ningen te verzamelen van burgers die tegen de invoering van diftar zijn, zegt dat zij handtekeningen heeft van de helft van de Heilooër bevolking. Na overleg met het comité heeft het colle ge in de raadsvergadering van begin december gezegd dat het met burgers en belangengroeperingen verder wil gaan overleggen. Uit het bericht dat de gemeente nu een enquête wil gaan houden haar het draagvlak voor een proef met diftar, trekt het comité nu de conclusie dat het gemeentebestuur niets heeft gedaan met de inhoudelijke argumenten tegen de invoering van diftar en niet geluis terd heeft naar de 'maatschappelijke negatieve gevolgen' die het actiecomité heeft aangegeven. Het comité verwijt de gemeente dat zij 'in haar eentje nu allerlei zaken voorbereidt met als enige doel om diftar in te voeren, los van de meningen die de bevolking hierover heeft/ aldus het persbericht. 'Het had de gemeente gesierd om eerst met belangengroeperingen te overleg gen en te komen met een gedegen plan om afvalstromen te verminderen, in plaats van een ieder te verrassen met een plan voor een enquête,' aldus woordvoerder Hans Boon van het comité. Het actiecomité vindt dat de gemeente zich niets aantrekt van reeds bekende meningen, niets doet aan overleg en alleen vertelt Over de voor delen van diftar. Acties stroomlijnen Het actiecomité is nu van plan om de bevolking van Heifoo op te roepen om alle acties, problemen, vragen, de beantwoording van de enquête en diepte-interviews via het actiecomité te laten verlopen. Verder waarschuwt het comité alle politieke partijen dat zij hun opstelling nauwlettend zal volgen en bij de gemeenteraadsverkiezingen in 2002 hiermee zal confronteren. Het voorstel van het college om een enquête te houden wordt woensdag 17 januari, vanavond dus, besproken in de raadscommissie Grondgebiedzaken I. Het actiecomité zal aanwezig zijn om voorafgaand aan de vergadering in te spreken. Alle gemeenteraadsleden van Heiloo hebben deze week een brief gekregen met de standpunten van het comité. HEILOO - Het definitieve stedebouw kundig ontwerp voor de totale nieuw bouw van winkelcentrum 't Hoekstuk, met ongeveer 45 woningen boven het winkelcentrum en 73 op de plek van de bibliotheek en (voormalige) schoolge bouwen aan de overzijde van Het Malevoort, is gereed. Het ontwerp wordt woensdagavond 17 januari, van avond, besproken in de commissie Grondgebiedzaken van de gemeente Heiloo. Het plan is op een flink aantal punten aangepast op basis van reacties van omwonenden en belanghebbenden. De projectontwikkelaar Vastgoed onderneming Amvest, eigenaar van het winkelcentrum 't Hoekstuk, wil in samenwerking met de gemeente nieuwbouw van het winkelcentrum combineren met de ontwikkeling van het gebied dat 'De Zeskant' wordt genoemd. Een gebied dat na de ver plaatsing van de basisscholen (verhuisd naar Boekenstein) en straks de biblio theek vrijkomt voor woningbouw. Hét aantal vierkante meters winkels gaat van 2293 naar 3017 vierkante meters. Facelift winkelcentrum Aanleiding voor de plannen was de verplaatsing van de basisscholen aan Het Malevoort naar Boekenstein en de wens om de bibliotheek te vestigen op een centraal punt in het dorp. De eerste globale verkenningen van wat er aan bouw mogelijk was op de locatie De Zeskant vonden plaats in 1996. Hierover zijn omwonenden per brief en tijdens een informatiebijeenkomst toen al geïnformeerd. In 1998 kwam daar de wens bij van de winkeliersver eniging en eigenaar Amvest om het winkelcentrum een facelift te geven. De gemeente heeft vervolgens voorge steld om deze wensen en plannen in samenhang met elkaar te bezien. Dit heeft geleid tot een rapport 'Studie her ontwikkeling locatie Zeskant/'t Hoek stuk' door Kuiper Compagnons uit Rotterdam in opdracht van Amvest. Dit rapport is voorgelegd aan de raads commissie en de provincie, om af te tas ten of herontwikkeling haalbaar is. Het rapport werd positief ontvangen en kon vervolgens voorgelegd worden aan omwonenden en andere belangstellen den. Dit leverde behoorlijk wat reac ties, wensen en suggesties op. Naar aan leiding daarvan is het stedebouwkun dig ontwerp inmiddels op Zeventien punten aangepast. Zeventien aanpassingen In het definitieve stedebouwkundig ontwerp dat woensdagavond wordt besproken in de raadscommissie, is nu wel een speelplaats opgenomen. De ingang van de parkeergarage van het winkelcentrum 't Hoekstuk is verder naar het zuiden verplaatst, omwille van de verkeersveiligheid. Het aantal woningen is verminderd met zeven woningen, waardoor de dichtheid van het plan wat vermindert. Hiermee denkt de gemeente tegemoet te komen aan de wens van meer groen in het plan. Aan Het Malevoort zijn nu woningen ingetekend met drie in plaats van vier villa's met appartementen. De ontslui ting van de toekomstige woningen aan de Zeskant is naar aanleiding van ver schillende reacties verlegd naar de zuidkant. Op verzoek van de huidige bewoners komt er geen achterpad langs de kavels van de Bosrank. Er komt een doorlopende voet-/fietsver- binding van de Bosrank naar het win kelcentrum. En verder zijn achter de woningen aan de Harrelaers twaalf (in drie blokjes van vier) in plaats van vijf tien rijtjeswoningen aaneen gepland. Hierdoor is wat meer doorzicht aange bracht. 'Bezonningssimulatie' Het aantal parkeerplaatsen ten behoe ve van het winkelcentrum blijft zo goed als ongewijzigd ten opzichte van de hui dige situatie. Er zijn locaties aangege ven voor containers en fietsenstallin gen. De hoogte van het winkelcentrum is deels verlaagd van vier naar drie lagen. Aan bezwaren van bewoners van woqingen grenzend aan 't Hoekstuk is niet tegemoet gekomen. Zij meenden onevenredig belast te worden door schaduwwerking. 'Bezonningssimu latie' heeft echter uitgewezen dat de schaduwwerking slechts enkele keren per jaar, in de maand december in de namiddag, nadelig is. Volgens de gemeente is er geen sprake van een onevenredige belasting door schaduw werking. Bij de uitwerking van de plan nen zal het waarborgen van de privacy zoveel mogelijk nagestreefd worden, zo belooft de gemeente. Boven het winkelcentrum komen ongeveer 45 appartementen met ondergrondse parkeerplaatsen en lift in de middeldure huursector, geschikt voor senioren. Op de locatie Zeskant komen drie blokjes van vier eensge zinswoningen, drie urban-villa's met ondergrondse parkeergarage en lift (met totaal dertig appartementen) voor de doelgroep senioren in de koopsec tor. In het midden komen twintig patio woningen en grenzend aan de Bosrank elf vrijstaande woningen. Het plan is inmiddels door de provincie bestempeld als kwaliteitslocatie. Deze toekenning is gebeurd, omdat het plan in de ogen van de provincie de stede- bouwkundige structuur versterkt, in het plan aandacht is voor de actuele behoefte aan seniorenhuisvesting en dat diverse milieu-aspecten zijn meege nomen. HEILOO - Op zondag 21 januari wordt weer de maandelijkes dansmiddag in het Open Huis gehouden, met muziek van het Inter Ned Kwartet onder leiding van Jaap de Haas. Van 14.00 tot 17.00 uur is iedereen welkom. Entree is f 5,-. HEILOO - Bij tienercentrum Tendenz te Heiloo staat huiswerkbegeleiding momenteel bovenaan de prioriteiten- lijst. School kan heel leuk zijn, maar er zit- .ten ook nadelen aan. Huiswerk maken bijvoorbeeld, kan erg vervelend zijn. Vooral als je bepaalde vakken niet begrijpt, aldus Tendenz. Veel leerlingen zullen thuis iemand hebben, die hen kan helpen met moei lijke vakken. Maar er zijn er natuurlijk ook bij, die thuis geen hulp kunnen vin den voor juist dat ene vak, of dat ene onderwerp. Sommige leerlingen vinden thuis geen rustige plek om te werken. Voor deze scholieren wil Tendenz een huiswerkbegeleidingsgroep oprichten. Op deze manier kunnen ze hulp krijgen bij het maken van het huiswerk en heb ben zij een 'plek om rustig te kunnen werken. Van belang daarbij zijn goede begelei ders met de juiste expertise. Daarom is Tendenz op zoek naar' mensen die gespecialiseerd zijn in bepaalde vak ken, de stof op een rustige en duidelij ke manier aan de leerlingen kunnen overbrengen en die het leuk vinden om op deze manier anderen te helpen. Begeleiders hoeven geen bepaald diploma te hebben en niet in alle vak ken goed te zijn. De opzet is om twee avonden van elk twee uur aan te bieden. Aanvankelijk kan ook met één avond worden gestart. De leeftijd van de leerlingen ligt tussen 12 en 17 jaar en zij kunnen van diverse opleidingsniveaus komen. Belangstel lenden kunnen contact opnemen met Mariska Ruiter, tel. 072-5321069 (dins dag tot en met vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur). Rob Urgert. (Foto Vincent Tepas) HEILQO - Donderdag 18 januari treedt in theater de Beun cabaretier Rob Urgert op met zijn eerste solo voorstelling 'Leuk voor later'. Rob Urgert, geboren in 1968 in Den Haag, voltooide eerst een studie aan de Landbouwuniversiteit te Wageningen en werkte bij TNO in Zeist voordat hij op het toneel belandde. Voor de lol deed hij een aantal malen mee aan cabaretfestivals en zo rolde hij erin, volgens eigen zeggen. Hij deed onder mee mee aan de Comedytrain, de Amsterdamse cliib van Raoul Heertje, en de Cabarestafette. Zijn eerste soloprogramma bestaat voor een groot deel uit komische ver halen, een mix van zap-cabaret en ver halend cabaret, zoals hij het zelf omschrijft. Een beetje in de stijl van de stand-up comedy. De onderwerpen gaan onder meer over zijn jeugd, vakanties bij opa en hoe het is om als Hagenees in Zeeland te leven. De milde ironie die in zijn voorstelling te beluisteren is, verraadt zijn zwak voor de underdog. Gewapend met louter woorden rekent hij af met de meest hardnekkige trau ma's en misverstanden. Geen zee gaat hem te hoog, geen brug is hem te ver en Étg ma Keiwcfvierfotid Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad,Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. Mascotte Mode Mascotte Mode Stationsweg 85 Heiloo Geesterduin 54 Castricum HEILOO - Op zaterdag 13 januari omstreeks 00.50 uur raakte een 34-jari- ge vrouw uit Heiloo op de Venne- watersweg met haar auto in de sloot. Zij raakte door de gladheid de controle over haar voertuig kwijt. Zij kon op eigen kracht de auto verlaten. RSGROEP NVM Kennemerstraatweg 129 te Heiloo - tel.: 072 5335330 Met 4 kantoren actief in de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerh ugowaa rd ARWE Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny Stoop Tel: 072 - 532 03 45 Zeeweg zo, 1852 CR Heiloo info@vosmakeiaar<iij.nl www.vosmakelaardij.nl VAN DER Makelaar sinds I 933 lwww.vanderborden.nl als hij had kunnen zingen dan had hij dat ook gedaan. 'Leuk voor later' is een voorstelling die nu ook al leuk is. Mussen en Zwanen Op woensdag 24 januari is het podium van de Beun gereserveerd voor het comedygezelschap Mussen en Zwanen. Hans Breetveld, Frédérique Huydts, Hymke de Vries en Eric Corton spelen dan het toneelstuk 'Eten en dansen'. In deze voorstelling worden in een collage van scènes de liefdes- en relatieperike len uit de doeken gedaan van twee stel len. De soms akelig herkenbare situ aties worden gespeeld vol ironie en komische 'terzijdes', waarin de acteurs hun eigen en eikaars rol becommenta riëren. In een minimalistisch decor worden omgevingen zichtbaar gemaakt door spel en muziek. De muziek is groten deels door Eric Corton gecomponeerd. 'Eten en dansen' volgt de formule van 'minimal comedy met maximaal resul taat', die inmiddels kenmerkend is voor de samenwerking tussen schrijver Haye van der Heyden en regisseur Christiaan Nortier. Kaarten voor Rob Urgert op donder dag 18 januari kosten f 25,-, CJP en 65- plus betalen f 22,50. Voor de toneel voorstelling 'Eten en dansen' op 24 januari kost een kaartje f 30,-, CJP en 65-plus f 27,50. Entreebewijzen ^ijn verkrijgbaar aan de kassa van de Beun, Willibrordusweg 2 in Heiloo, tel. 072- 5333156, van maandag tot en met vrij dag tussen 13.30 en 17.00 uur. De beide voorstellingen beginnen om 20.15 uur. HEILOO - De volgende voorwerpen zijn bij het politiebureau in Heiloo als gevonden aangemeld: diverse sleutels, kinderstep, linker blauwe sporthand- schoen, blauwe oorwarmerband, paar suede herenhandschoenen, rechter blauwe kinderwant. In Limmen is gevonden een gouden damesarmband en verloren een Sony gsm. In Akersloot is verloren een label met twee sleutels. Bergen Hoorn Heiloo Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte Heeft u het ook gelezen??!! De'gemeente wil een telefonische enquete houden om het draagvlak voor diftar na te gaan. Dat kost weer veel geld, terwijl de gemeente al weet dat er geen draagvlak is, dat hebben we in december bewezen onderbouwd met 4456 handteke ningen van huishoudens. Het lijkt er op dat de gemeente niet geluisterd heeft en niet wil luisteren en alleen maar halsstarrig diftar wil invoeren in plaats van oog te hebben voor alle gemelde problemen. Dat wij hier verontwaardigd over zijn, mag duidelijk zijn en dat zullen we hedenavond, woensdag 17 januari om 20.00 uur op de commissievergade ring vertellen ook. Wij roepen u op om allés m.b.t. diftar aan ons te melden. Wij zullen alles coördineren om zo te zorgen dat uw vragen en problemen op de juiste plaats gemeld worden en wij zullen scherp blijven op de han delingen van de gemeente. Vermindering van afval is een goede zaak, daar hebben we diftar niet voor nodig! Dat wordt ook in andere gemeenten steeds weer en steeds meer bewezen. Binnenkort hoort u weer van ons. Secretariaat: Postbus 166,1850 AD Heiloo E-mail: heiloo.diftar.nee@planet.nl W.A. Gomes 533 45 88 H.R. Boon 533 67 15 W.H.F. Albers 533 75 75 H. Greeuw 533 12 80 Giro: 897 78 55 CU y\ IV il /V - Badkamerinstallatie Droonecampstraat 13 "w I I v I l\l \Ji - Centrale verwarming 1851 TH Heiloo - Dakbedekking Telefoon 072-533 50 85 INSTALLATIEBEDRIJF - Loodgieterswerk Werkplaats: Holleweg 19

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1