I l Taxatieronde herwaardering onroerende zaken Heiloo grotendeels afgerond iüftag UW ADVERTENTIE IN DE EDITIES: Inwerkingtreding wijziging bouwverordening Vaststelling paraplubestemmingsplan prostitutiebeleid veel meer lezers, voor een zeer gunstig doorplaatstarief UITKIJKPOST - 17 JANUARI 2001 G> HEILOO De taxatieronde van de herwaardering van onroerende zaken in Heiloo is grotendeels afgerond. Op dit moment voeren de gemeente en het taxatiebureau nog enkele controles uit. De waardebeschikkingen worden eind febru ari verzonden. Vóór die tijd kan de gemeente helaas nog geen gegevens verstrekken. De taxatieronde is nodig in verband met de Wet waardering onroerende zaken (Wet WOZ). Elke gemeente in ons land voert op dit moment een hertaxatie uit. De WOZ-waarde is de zogenaamde vrije verkoopwaarde van een onroerende zaakook wel marktwaarde genoemdDe WOZ-waarde komt vast te staan voor een periode van vier jaarte weten de periode van 2001 tot en met 2004. Deze waar de is nog niet van belang voor uw aangifte inkomstenbelasting 2000, die u vóór 1 april 2001 moet verzorgen. Daarvoor geldt nog de oude WOZ-waarde. Beschikking Als eigenaar of gebruiker van een onroerende zaak ontvangt u eind februari een beschikking waarin de waarde vermeld staat van uw pand naar het prijspeil van 1 januari 1999. De gemeente kijkt dus hoe uw pand er op 1 janu ari 2001 uitziet en rekent dit terug naar het prijspeil van 1999. Deze zogenaamde WOZ- beschikking wordt gebruikt voor een aantal belastingen vanaf het jaar 2001, met name de onroerende-zaakbelasting van de gemeente, het jaarlijks in te vullen eigen-woningforfait voor de inkomstenbelasting en de heffing van het waterschap. De onroerende zaakbelasting wordt geheven in twee gedeelten, te weten een eigenarenge- deelte en een gebruikersgedeelte. De eige naar/gebruiker van een onroerende zaak betaalt beide aanslagen. Een gebruiker (lees huurder) betaalt alleen het gebruikersgedeelte en de verhuurder het eigenaarsgedeelte. Stijging waarde Het plaatselijke beeld geeft aan dat sinds de laatste peildatum voor Heiloo, en dat was 1 januari 1992, er sprake is van een forse waar destijging van het onroerend goed. Waardestijgingen van 100% en meer vormen geen uitzondering. Dit kan gevolgen hebben voor de belastingen. Dit geldt niet alleen voor Heiloo. In dit licht is landelijk al besloten om het eigen-woningforfait voor de inkomstenbe lasting te verlagen om de lasten niet te sterk te laten stijgen. Tarieven ozb bekend in februari 20Q1 In het collegeprogramma van de gemeente Heiloo staat dat de onroerende-zaakbelasting slechts gematigd mag stijgen in Heiloo. In februari zal de gemeenteraad de tarieven voor de onroerende-zaakbelastingen vaststellen. Er is afgesproken dat de totale opbrengst niet mag stijgen als gevolg van de waardestijging Let op! Vier extra openbare vergaderingen van de commissie voor Bestuurszaken Ter voorbereiding op de Voorjaarsnota ver gadert de commissie Bestuurszaken op de volgende data. Maandag 22 januari 2001 Maandag 19 februari 2001 Maandag 26 maart 2001 en Maandag 23 april 2001 De vergaderingen beginnen om 20.00 uur in de B&W-kamer in het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg, en zijn voor iedereen toeganke lijk. U bent van harte welkom. van het onroerendgoed. Wel kunnen er ver schuivingen ontstaan. Concreet betekent dit dat in individuele gevallen sommigen meer belasting gaan betalen en anderen minder. Dit komt onder andere omdat de waarde van het ene pand meer dan gemiddeld is gestegen en het andere pand minder dan gemiddeld. De gemeenteraad heeft besloten om in 2001 verschillende tarieven te gaan toepassen voor woningen en niet-woningen (bijvoorbeeld een winkel, kantoor, school, etc). De reden hier van is dat woningen meer in waarde zijn gestegen dan de niet-woningen. Het tarief voor een woning wordt lager dan het tarief voor een niet-woning Bezwaar De WOZ-waarde staat in principe voor een periode van vier jaar vast. In deze periode kan slechts één keer bezwaar worden gemaakt tegen de WOZ-beschikking. U ontvangt tege lijk met de beschikking een taxatieverslag. Dit verslag bevat een summiere opsomming van de uitgangspunten van de waardering en een verwijzing naar een aantal andere objecten. Dit zijn vergelijkingsobjecten. Van deze verge lijkingsobjecten is veelal een verkoopprijs bekend. Bij het vaststellen van de waarde van uw pand zijn deze gegevens betrokken. Indien u het met de waarde niet eens bent, dient u gemotiveerd aan te geven waarom u vindt dat de waarde niet juist is vastgesteld. Het taxatieverslag kan u hier bij helpen. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Financiën, de heer R.J. Ligthart, telefoonnummer (072) 535 66 19 of mevrouw R.G. Mast, (072 -) 535 66 20. Voorbereidingsbesluit Vennewatersweg De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 8 januari 2001 heeft besloten te verklaren, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor een perceel grond, gelegen aan de (verleng de) Vennewatersweg, tegenover nr. 2b (hoofdkantoor en benzinestation G.R Groot B.V.). Dit voorbereidingsbesluit is opnieuw genomen, omdat het vorig jaar vastgestelde besluit inmiddels is vervallen en een nieuw besluit nodig is in verband met een bezwaar procedure. Ter inzage Het besluit ligt met de daarbij behorende tekening voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Het besluit zal in werking treden op donder dag 18 januari 2001. Indienen van bezwaar Tegen bovengenoemde beschikking kunnen belanghebbenden op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na bekendmaking van dit besluit schriftelijk en gemotiveerd bezwaar maken bij de gemeenteraad van Heiloo, Postbus 1 1850 AA Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opne men met de heer S. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te verle nen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Het Zandstuk 136 - vergroten woning Heerenweg 149 - plaatsen berging Van Vladerackenlaan 28 - vergroten woning Burgemeester en wethouders maken ingevol ge artikel 139 van de Gemeentewet bekend dat de gemeenteraad bij besluit van 8 januari 2001 de 7e serie wijzigingen van de Bouwverordening heeft vastgesteld. Deze serie wijzigingen houdt verband met wij ziging van de Woningwet inzake het tegen gaan van bouwen op verontreinigde grond en wijziging van het Asbestverwijderingsbesluit. In werking treding Deze wijziging van de Bouwverordening treedt in werking op 1 februari a.s. Ter inzage Deze wijziging van de Bouwverordening ligt voor iedereen ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in de centrale hal van het gemeentehuis. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Tegen betaling van de ver schuldigde kosten kunt u hiervan een afschrift verkrijgen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer A.C. van der Jagt van de afdeling Bestuurszaken, telefoonnummer (072 -) 535 66 48. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden. De Schoren 3 - plaatsen berging Ewisweg 58 - vergroten woning Zeeweg 6 - vergroten woning Wentholtlaan 7 - vergroten woning Breedelaan 101 - vergroten woning (incl. dakkapel) Runxputteweg 4 - vergroten woning Middelhof 3 - plaatsen dakkapel Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoon nummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan onder telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken ingevolge het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat met ingang van 18 januari a.s. gedurende vier weken ter inzage ligt het para plubestemmingsplan prostitutiebeleid Heiloo, vastgesteld bij besluit van de raad der gemeente Heiloo van 8 januari 2001. Bij de vaststelling van het bestemmingsplan zijn geen wijzigingen aangebracht ten opzich te van het ontwerpbestemmingsplan. In dit paraplubestemmingsplan wordt de vesti ging van seksinrichtingen in beginsel verbo den in het gebied van alle bestemmingsplan nen in de hele gemeente. Via de vrijstellings regeling van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening kan, onder bepaalde voorwaarden, ten hoogste één seksinrichting in het gebied buiten de bebouwde kom worden toegestaan. Ter inzage Het vastgestelde bestemmingsplan ligt voor een ieder ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in de centrale hal van het gemeentehuis van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maan dagavond tussen 18.00 en 20.00 uur en in de openbare bibliotheek aan het Malevoort 13. Gedurende de termijn van ter inzage legging kunnen schriftelijke bedenkingen omtrent het bestemmingsplan worden ingediend bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, Postbus 123, 2000 MD Haarlem. Daar tegen het ontwerpbestemmingsplan bij de gemeenteraad geen zienswijzen zijn inge diend, kunnen bij Gedeputeerde Staten alleen bedenkingen worden ingediend door dege nen die kunnen aantonen dat zij redelijkerwij ze niet in staat zijn geweest tot het indienen van zienswijzen bij de raad. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer A.C. van der Jagt van de afdeling Bestuurszaken, telefoonnummer (072 -) 535 66 48. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 10 januari 2001 Nieuw bouwplan via procedure art. 19 lid 3 Wet R.O. Geboorten Stan T., z.v. R.A. van der Werf en J.R Zonneveld Matthijs H., z.v. S.H. Offerhaus en C.M. Draijer Olivier E.J.P., z.v. J.RJ.M. Schouten en E.J. Bakker Elders geboren Anna C., d.v. P.H.J.M. Moers en H.B.M. Mekenkamp Imre F., d.v. F.M. Hoole en F. Bennink Dave M., z.v. R.J. Herts en D.G. Nes Pien, d.v. H.J. Hommes en J. Hobbelink Door, d.v. H.J. Hommes en J. Hobbelink Huwelijksaangiften/aangiften geregistreerde partnerschappen H.J. Smit en B.P.M. Zomerdijk Overleden P.R.L. Donkersloot J.M. Singeling wv Klaver Elders overleden C.J.H. Siewers wv Hendriks W. Beer C.J.G. Versteijne wv Keijser Burgemeester en wethouders zijn voorne mens om met toepassing van de vrijstellings mogelijkheid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen voor het plaatsen van een berging op het perceel Obriglaan 33. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Medewerking kan worden verleend met toepassing van de hierboven genoemde vrijstellingsprocedure. Ter inzage Bovengenoemd bouwplan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 18 janu ari 2001 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoon nummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inza ge liggen, kan een ieder tegen het voorne men om voor bovenvermeld plan vergunning te verlenen, schriftelijk gemotiveerd bedenkin gen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Op maandag 22 januari a.s. vindt om 15.30 uur de openbare vergadering van de Vergadering van de Monumentencommissie Nieuwe bouwplannen (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Op maandag 22 januari a.s. vindt om 15.30 uur de openbare vergadering van de Monumentencommissie plaats in de BenW- kamer van het gemeentehuis. De agendapunten zijn: - Opening - Rondvraag - Mededelingen en ingekomen stukken - Notulen van de vergadering van 27 november jl. - Archeologie - Nota Cultuurhistorische Waarden - Aanwijzingen gemeentelijk monument: Heerenweg 1Hogeweg 64, Kanaalweg 64 (schoorsteen), Kennemerstraatweg 59, Kennemerstraatweg 145, Kennemerstraatweg 392-400, Kennemerstraatweg bij 59 en 462 (abri's) - Sluiting Meer informatie De stukken voor deze vergadering liggen ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis, dagelijks geo pend van 08.00 uur tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 uur tot 20.00 uur. Voor meer informatie kunt u op maandag of dinsdag contact opnemen met mevrouw A. van Breugel van de afdeling VROM, telefoonnummer (072-) 535 67 55 Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergunning te verlenen. Baijershoffweg 15 - vergroten woning Holleweg 58 - vergroten woning Bestevaerslaan 35 - vergroten woning Ter inzage De ontwerpbesluiten liggen met de bouwplan nen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 18 januari 2001 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, tele foonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inza ge liggen, kan een ieder tegen het voorne men om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse gel dende bestemmingsplanvoorschriften schrifte lijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Raadhuisplein I Pb. I 1850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot12.30 uur Haandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. U kunt uw advertentie doorplaatsen via het weekblad Uitkijkpost. Op deze manier bereikt u: HUIS-AAN-HUIS-ADVERTEREN. INFORMEER EENS NAAR ONZE D00RPLAATSTARIEVEN De Hoefsmid 5 1851 PZ Heiloo Telefoon 072 5330175 Fax 072 5335644 Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 4