Bloembollenbedrijf eert kweker Jan Seignette uit zijn bol met 'eigen' tulp The Yeomen of the Guard nieuwe operette van HOV Jngezö', brieven Óud'papier in Heilo gelezen worden UITKIJKPOST - 17 JANUARI Bingo voor STAP Groei en Bloei workshops plantenbak en fotografie Activiteiten NVVH Percussiecursus voor kinderen Workshop beleidsplan Wonen HZV de Witburger Gemeentelijk informatiepunt voor de Egmonden Zwemdiploma's Aangepaste 'Aqua Varia' Tennisvereniging 't Vennewater bestaat 25 jaar Sans Atout O Vrijwillige thuishulp Rode Kruis opent jaar van de vrijwilliger Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden zijn. De redactie behoudt zich het recht voor om brie ven in te korten of te weigeren. Anonieme brieven worden niet geplaatst. 'Gedogen' De afgelopen week was ik getuige van een afschuwelijk ongeval, waarbij een moeder met twee kleine kinderen op de fiets met een vreselijke smak op het wegdek van de Westerweg, hoek Kuillaan terechtkwamen. Veel ge schreeuw en een hoop bloed en ver driet. Wat als een leuk fietstochtje begon, eindigde in het ziekenhuis. Directe oorzaak was hier een loslopen de hond, die samen met vier kompanen de gelegenheid had gekregen om par does uit een auto te springen en zo de weg op te vliegen. Deze hond liep de moeder op de fiets omver. Indirecte oorzaak was een ander verschijnsel: het 'gedogen' van allerlei overtredingen van regels. Hier dus: het aanlijngebod. Welke gevolgen dat gedogen allemaal heeft, kan men overal om zich heen aanschouwen. Zo is Volendam voor taan in diepe rouw gedompeld door het ter plaatse - en elders - tot voor kort gangbare gedoogbeleid inzake bepaal de voorschriften m.b.t. de horeca. Overal is ook zichtbaar, waartoe het gedogen van vandalisme heeft geleid. 'Ons' nationale gedoogbeleid t.a.v. drugs geniet zelfs een wereldwijde faam. Volgens velen is dat beleid een enorm succes en inderdaad, in de bijbe horende branche gaan tegenwoordig miljarden om. Het is maar hoe je iets bekijkt, nietwaar? Dichter bij huis zie ik, tussen de walm van hasjrokende pubers door, een rij auto's op de stoep staan waar toch een parkeerverbod geldt. Niemand die er acht op slaat, want vanuit de langsrij dende surveillance-auto der Herman dad werd tot nog toe nog nooit actie ondernomen. Er zal echt eerst iemand geschept moeten worden door een uit wijkende automobilist, dan zullen wel maatregelen volgen. In het park in onze buurt werd bijna een hond verscheurd door de honden van een naar zijn accent te oordelen Brabantse eigenaar, die nachten ach tereen in zijn camper bivakkeerde op de parkeerplaats bij de ponyclub. Genoemd terrein van de ponyclub is op zichzelf ook een prachtvoorbeeld van gedoogdbeleid: het terrein, liggend in wat bestemming natuurgebied heeft, mag straks nog aanzienlijk worden uit gebreid, met rijhal en al. Dan verandert de gemeente toch gewoon het bestem mingsplan! Jammer dat er wat bomen gekapt moeten worden, maar in elk geval veel goedkoper dan kostbare bouwgrond te moeten offeren. Bovenstaand rijtje zou ik gemakkelijk kunnen aanvullen, maar u begrijpt dat het mij daar niet om gaat. Wat ik wil zeggen is: regels die logisch zijn en goed vanuit een algemaan belang, moet men onverkort handhaven. Om het in het Engels te zeggen (staat goed): 'zero tolerance'. En als men meent dat regels achterhaald zijn, moet men ze verande ren of afschaffen. N. Bakker Heiloo (Brief ingekort door redactie) WAO Stichting Er is een misverstand ontstaan door het artikel over de WAO Stichting in de Uitkijkpost van vorige week. Dat ging over de rol van de kaartclub waar Wil Braids al twintig jaar lid van is. Voor alle duidelijkheid: de kaartclub heeft geen enkele rol in het geheel gespeeld. Het was de 'nieuwe' WAO Stichting, onder leiding van de heer Jos Turk, die haar een brief heeft geschreven om vooral geen lid te blijven van genoem de kaartclub, omdat het bestuur niet voor eventuele confrontaties en onheb belijkheden kon instaan. R. Giesbertz Heiloo HEILOO - Op dinsdagavond 23 janu ari wordt er bingo gespeeld voor STAP. Deze afkorting staat voor STeun Aan Psychiatrische cliënten in Sint- Petersburg en omgeving. De werk groep STAP steunt de cliënten vanwe ge de langdurige economische crisis in Rusland. De steun bestaat uit het stu ren van pakketten met kleding en levensmiddelen, bestemd voor cliënten en het sturen van geld, bestemd voor het Kovashiziekenhuis voor het doen van diverse aankopen. Medewerkers van STAP staan op markten, collecteren waar dat mogelijk is en verkopen tweedehands en nieuwe spullen. De recreatie van GGZ Willibrord wil haar steentje bijdragen door het orga niseren van een bingoavond. Voor een bingokaart wordt 75 cent gerekend. Er zijn mooie prijzen te win nen en u helpt mee om het lot van de psychiatrische patiënten in Rusland te verbeteren. De bingo begint om 19.30 uur in de bistro. Geen tijd om naar de bingo te gaan? U kunt de actie tevens steunen door uw suggestie door te geven over hoe STAP aan geld kan komen. U kurit uw plaat selijke club of kerk vragen iets te orga niseren, een bingo, een benefietconcert, een collecte, een veiling of iets derge lijks en de opbrengst overmaken naar werkgroep STAP, Pimpernel 3, 1902 Castricum gironummer 8112916. U kunt ook vaste donateur worden door elke maand een vast bedrag over te maken. Tijdens de kerst en jaarwisseling wer den er collectes gehouden in de kerk van GGZ Willibrord. In februari zal er een transport van kleding, speelgoed, toiletartikelen en een rolstoel plaats vinden. Enige herenkleding wordt nog gevraagd. De Jan Seignette-tulpen in volle glorie. (Fotostudio Starfield) HEILOO - Vol trots laat Jan Seignette (68) uit Heiloo de naar hem vernoem de tulp zien. Op de 31 december doop te hij tijdens een plechtigheid in Akersloot de 'Jan Seignette-tulp'. Holland Bolroy Markt bv uit Heiloo, eigenaar van de Jan Seignette-tulp, bood Seignette de tulp aan als blijk van waardering. Na ruim vijftig jaar trouwe inzet in het bloembollenvak een mooi cadeau. De tulp zal uiteindelijk ook op de markt worden gebracht. Wanneer dat precies is kan Jan Seignette nog niet zeggen. „Ze moeten eerst nog worden gekweekt, er zijn nu slechts een paar bollen. Wanneer die zich goed verme nigvuldigen kan pas aan verkopen wor den gedacht." Jan Seignette begon in 1938 met wer ken in het bloembollenbedrijf van zijn vader. Dit bedrijf zette hij samen met zijn broer voort. „In die tijd kon je kie zen uit leren'of werken," vertelt hij. „Ik hield niet zo van leren dus koos ik voor het laatste." Tot 1987 werkte Jan Seignette met zijn broer in het bedrijf, voordat zij het verkochten aan Holland Blumen Markt. „Mijn broer was al zestig, ik 55," legt Seignette uit. „We hadden op dat moment behoorlijk moeten investeren om in de toekomst te kunnen blijven meedoen. Mijn twee zoons zagen beide niets in een opvolging. Maar om op onze leeftijd nog zo veel geld te moeten investeren leek mij ook niets. Vandaar dat we de boel toen verkocht hebben." Jan Seignette bleef nog vijfjaar aan om het bedrijf Holland Blumen Markt van de grond te krijgen. In 1992 hield hij het voor gezien en stopte met zijn werkzaamheden. „Je moet absoluut niet denken dat ik niets meer te doen heb hoor," waar schuwt Seignette. „Ik ben bijvoorbeeld nog steeds actief in het comité van de Stichting Bloemendagen Limmen. Ik help bij de nagelvoorziening. Ik ga met een aantal mensen de kwekers af, voor namelijk langs de kust van Egmond tot Den Helder. Zo kom ik nog steeds bij de kwekers over de vloer en houd ik binding met mijn vak." De activiteiten voor de bloemendagen zijn niet de enige uitstapjes die Seignette rnaakt om tussen de bloem bollen actief te blijven. Een verzoek van het Internationaal Bloembollen Centrum in Hillegom zorgde er zeven jaar geleden voor dat Seignette een maal per jaar naar Parijs gaat om daar dé tulp te promoten. Samen met zijn vrouw en een ander echtpaar heeft hij een tulpentuin aangelegd bij de "resi dentie van de Nederlandse Ambassade. Per keer worden 10.000 tulpen aange plant. Daarnaast is Seignette 'correspondent van het scheidsrecht in de bloembol lencultuur'. Een mond vol, maar zijn werkzaamheden bestaan uit het onder handelen bij een conflict tussen een kweker en een exporteur. „Gelukkig komt dit nauwelijks voor," lacht hij. „Het kan zijn dat een partij bollen niet goed is en dat de kweker en de expor teur hierin verschillen van mening. Ik probeer dan als het ware te bemidde len. Komen we er echt niet uit, dan neem ik een proefmonster van de bol len. Uit onderzoek moet dan blijken wie er in zijn recht staat." Wat vaker voorkomt is dat de kweker zelf een proefmonster van een bol wil hebben. Daarbij wordt de soortecht heid van de bol getest. De bol gaat naar Lisse en wordt door een commissie gekeurd. „Ik bezoek de kweker en zorg er voor dat alles wordt geregeld," legt Seignette uit. Jan Seignette heeft ook nog in het bestuur van Bloembollencultuur afde ling Limmen/Heiloo gezeten. „Ik ben er alleen geen voorzitter geweest," zegt hij er eerlijk bij. „Nee, maar wel een nazitter," sneert zijn vrouw Jos lachend. „Och," vindt de beklaagde, „dat hoort toch ook bij het bloembol lenvak?" HEILOO - Op zaterdag 27 januari kan onder leiding van André Neelen bij Groei en Bloei een plantenbak van hout en gaas worden gemaakt. De afmetingen zijn 40 bij 60 cm en 30 cm hoog. U krijgt alle materialen, zoals hout, gaas en schroeven. Mos om de binnenkant te bekleden is ter plaatse te koop. U wordt verzocht een boorma chine (zo mogelijk), schroevendraaier (gewoon en kruiskop), draadtang en meer gereedschap dat u handig lijkt zelf mee te brengen. De kosten bedragen f 51,- voor leden, ter plaatse te voldoen. Niet-leden kun nen meedoen voorzover er plaatsen over zijn. Zij betalen f 63,50. U bent welkom in het Ontmoetingscentrum van GGZ Willibrord, Kennemer- straatweg 464 te Heiloo. De workshop begint om 10.00 uur. Aanmelden kan bij mevrouw Close, tel. 0251-657472 of de heer Lantinga, tel. 072-5331792. De afdeling Purmerend van Groei en Bloei houdt op dinsdag 6 februari een workshop fotografie, die ook toeganke lijk is voor leden van de afdeling Heiloo. De workshop zal worden gege ven door A. de Graaf, een enthousiast amateur-fotograaf. Hij behandelt de basiskennis en geeft de nodige tips. Daarbij gaat hij (desgewenst) ook in op specifieke problemen die u hebt onder vonden. Neem daarom voorbeelden van (probleem) foto's mee, samen met uw fotocamera. Mocht blijken dat er behoefte is aan een vervolgavond, dan zal die bij vol doende animo worden georganiseerd. De workshop fotografie vindt plaats in het Beemster Arboretum Hans Völmer, Neckerweg 67a te Zuid Oost Beemster, aanvang 20.00 uur. De kosten zijn f 10,50 voor leden bij maximaal twintig deelnemers. Niet-leden kunnen deelne men voorzover er nog plaatsen beschik baar zijn, voor f 17,50 per persoon. Aanmelden kan bij Ans Stuurop, tel. 0299-651290. HEILOO - Op 22 januari start bij de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen (NVVH) de cursus kunstgeschiedenis met als thema 'De symboliek in de kunst', die gegeven wordt door mevrouw De Buijzer- Bolster, kunsthistorica. De overige data zijn 29 januari, 5,12 en 19 februari. De cursus wordt gegeven in Het Open Huis van 14.00 tot 16.00 uur. Kosten f 75,- voor vijf lessen (koffie of thee inbegrepen). Dinsdag 23 januari geeft A. Kooger uit Amsterdam een lezing. Zij neemt u deze middag aan de hand van dia's mee naar de Beemster, waar de woning van Betje Wolff wordt bezocht. De lezing wordt gegeven in het Open Huis, aan vang 13.45 uur. Op 24 januari wordt het museum van GGZ Willibrord in Heiloo, bezocht met een rondleiding, aanvang 11.00 uur. Om 10.30 uur staat er een kopje koffie klaar. Verzamelen bij de receptie. Na afloop kunt u nog even de plantenkas sen bezoeken. Opgave voor 20 januari. Inlichtingen en opgave bij Anneke Kager, tel. 072-5332935 ('s avonds tus sen 19.00 en 20.00 uur). HÉILOO - Op vrijdag 19 januari start Dance en Fitstudio 115 een percussie cursus voor kinderen vanaf 7 jaar. Door deze cursus leren kinderen spelender wijs diverse percussie-instrumenten bespelen. Na ongeveer vijf lessen kun nen zij als een heuse percussie-band met elkaar spelen. De cursus staat onder leiding van Sherwin Kirindongo, die al op vijftien jarige leeftijd als percussionist bij de Zuidamerikaanse showband Exotica Tropica begon. Verder werkte hij mee aan concerten van Rob de Nijs en Lee Towers. Ook doet hij veel studiowerk voor bekende artiesten zoals Gerard Joling. Vanaf 17.45 uur wordt een gratis proef les gegeven. Kinderen zonder muziek- ervaring zijn eveneens welkom. Voor meer informatie of opgave voor de proefles kunt u bellen met tel. 072- 5332914. Dance en Fitstudio 115 is te vinden aan de Stationsweg 115 in Heiloo. HEILOO - De gemeente Heiloo houdt begin volgende week een workshop in het kader van het nieuw op te stellen beleidsplan Wonen, ter vervanging van het oude volkshuisvestingsplan. Diver se belanghebbende partijen nemen hieraan deel op uitnodiging van de gemeente. Het doel van de workshop is een open discussie opstarten die bij draagt tot een verfijning van het beleidsplan Wonen. De doelstelling van het gemeentebe stuur op het gebied van wonen in Heiloo is 'het realiseren van een meer dan gemiddelde kwaliteit en variatie in vorm'en prijs van de woningen'. Om hieraan gestalte te geven, wordt op dit moment een nieuw beleidsplan wonen voorbereid, in samenwerking met het adviesbureau van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (SGBO). De gemeente wil ook andere partijen die actief zijn op dit terrein betrekken bij de ontwikkeling van het nieuwe beleidsplan en heeft daarom een workshop georganiseerd. Voor deze workshop zijn onder andere wijkverenigingen, ouderenorganisaties, raadsleden, diverse stichtingen en ver enigingen, makelaars en enkele inwo ners uitgenodigd. Aan de hand van stel lingen worden zowel in kleiner verband als plenair gediscussieerd over thema's die betrekking hebben op wonen in Heiloo. Enkele thema's zijn veiligheid van de woonomgeving, de verkeerssitu atie en de sociale contacten in de buurt. Daarnaast wordt het wonen ook in bre dere zin besproken: de mogelijkheid voor iedere Heilooënaar een geschikte, betaalbare woning te vinden, ongeacht inkomen, leeftijd en gezinssituatie. De verhouding tussen huur- en koopwo ningen en de toewijzing van (nieuwe) woningen zijn onderwerp van bespre king. Ook worden de huidige speerpun ten van woningbouwbeleid, bouwen voor senioren en jonge gezinnen, nog eens besproken. De gemeente wil zich een beeld vor men van de verschillende visies op bovenstaande thema's, zodat hiermee in het beleidsplan voor de komende jaren rekening kan worden gehouden. Algemene informatie: 072-5332879 Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106 Knaagdieren: 072-5119998 Honden en katten Akersloot: 0251- 310079 Asiel: 072-5114861 Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5150173 (alarm) en 072- 5150085 (informatie) Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Kids for animals: 072-5336180 Vermist Lapjespoes, witte buik en poten, bruin zwart bandje met zilverkl. koker, 3 jr. Bestevaerslaan, Heiloo. Zwarte gec. kater, tussen de achterpo ten wit op de buik, 5 jr. Jan Schuitlaan (Egelshoek), Heiloo. Waarschijnlijk op zoek naar het oude adres aan het Rosendaal. Gevonden Crème Perzische gec. kater, Beste vaerslaan, Heiloo. HEILOO - Op maandag 8 januari speelde HZV de Witburger voor de beker tegen Du Passage Enkhuizen. In een doelpuntrijk duel wisten de Heilooër zaalvoetballers de volgende ronde te halen: 7-10. Door deze over winning plaatste HZV de Witburger zich bij de laatste acht ploegen voor de beker district West 1. Zonder de zieke Dennis Koppes en René Tromp reisde HZV af naar het IJsselmeer, waar ze na tien minuten tegen een 3-0 achters tand aankeken. Door doelpunten van Jan Schoorl, Remco Homan en Ralf Mulder trok HZV de stand binnen zeven minuten echter weer gelijk. Uit een vrije trap zorgde Du Passage voor de 4-3 ruststand. Jeugdspeler Nico Bolten, die zijn debuut maakte in het eerste elftal, schoot de 4-4 op het score bord. Hierna kwamen de Enkhuizers nog een keer op voorsprong, die door Ralf Mulder weer ongedaan werd gemaakt: 5-5. Met nog vijftien minuten te spelen vloeiden de krachten bij Du Passage langzaam weg en werd Remco Homan met nog vier treffers de grote man bij HZV de Witburger. Tussendoor teken de Robert Kemmere met een schitte rende goal voor de achtste treffer van HZV. De kwartfinales staan gepland voor de week van 19 tot en met 23 februari. Tevens speelt HZV aanstaande vrijdag in Sporthal de Meent tegen ISA/Ponge Sport en deze wedstrijd vangt om 20.40 uur aan. EGMOND - De gemeentewerf van de Egmonden aan de P. Schotsmanstraat 10 (Egmond aan Zee) heeft een extra service te bieden. In de werf is een informatiepunt ingericht waar bezoe kers elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur terecht kunnen voor gemeentelijke brochures, aanvraagformulieren voor bijvoorbeeld kapvergunningen, wet voorzieningen gehandicapten of for mulieren voor paspoorten en rijbewij zen. Bij het informatiepunt in de Egmondse gemeentewerf kunnen geen gemeente lijke zaken worden afgehandeld. Voor het inleveren van formulieren en het verkrijgen van documenten zoals rijbe wijzen en paspoorten is men aangewe zen op het gemeentehuis aan de Jan Ligthartstraat 4 in Alkmaar. Daar zit ten namelijk alle deskundigen die de bewoners kunnen helpen bij het afhan delen van verschillende zaken. Een bezoek vooraf aan de Egmondse werf kan niettemin veel voordeel bieden: bij het bezoek aan Alkmaar kan men goed beslagen ten ijs komen met de juiste (ingevulde) formulieren, zodat de afhandeling vlotter verloopt. HEILOO - Op dinsdag 9 januari behaalden de volgende leerlingen van zwembad Loos hun C-diploma: Myrthe Bergsma, Martijn van Delden, Rene van Diepen, Lars Duin, Emil Elfar, Lucas van Geldem, Evan Groen, Gravin Gronert, Bart Heijke, Kim Kraakman, Bryan de Lange, Alex Metzelaar, Youri Pieters, Janine Pirovano, Rick van Saase en Julette Schwagermann. Woensdag 10 januari behaalden in zwembad Loos de volgende kinderen het kleuterbrevet: Sanne Sinte maartensdijk, Mieke v. Steenis, Tim Ursem, Sjoerd Smid, Birgit Stevenson, Nikki Wester, Laura Veerman, Anouk Kaandorp, Okkie Apeldoorn, Charlotte Verbeek, Wouter Pieters, Anne Sophie Mosterd, Ted Amson en Heleen Huijsman. EGMOND - In het subtropisch zwem paradijs te Egmond aan Zee wordt op vrijdag 2 februari van 13.00 tot 14.00 uur een nieuwe activiteit gestart voor iedereen met problemen met het lichaam, zoals bijvoorbeeld reuma, gewrichts- en/of rugproblemen, waar door men niet met de bestaande activi teiten mee kan doen. De lessen zullen bestaan uit aqua qi gong, hydrorelaxatie, steps, tae bo, waterdansen, reactiveringszwemmen en hydrotherapie in heerlijk warm water (31 graden Celsius). De meeste activiteiten zijn onbelast en zullen dus ook geen spierpijn geven. Iedereen doet het op eigen niveau en dit is dus de aangepaste Vorm van deze zwemac- tiviteiten. De lessen worden gegeven door Lous Scheen. Voor informatie kunt u bellen 072-5067397. HEILOO - Voor tennisvereniging 't Vennewater wordt het een bijzonder jaar. De club bestaat deze zomer 25 jaar. Een groepje mensen is al maanden druk bezig om de viering van dit lus trum op gepaste wijze te laten verlo pen. De viering wordt gehouden op zater dag 16 juni in het Golden Tulip Hotel aan de Kennemérstraatweg. De jubi leumavond begint met een receptie om 18.00 uur voor oud-leden en genodig den. Vanaf 20.00 uur is er voor de leden een groot buffet. De band Cartoon ver zorgt de muzikale omlijsting, 't Vennewater heeft in 2000 een goed jaar gekend. Het ledental bleef con stant. De vereniging heeft bijna 1300 leden, waarvan er bijna 280 jeugdlid zijn. De jeugd kringkampioenschappen waren voor de club zeer succesvol. Marit van der Molen werd bij de com- petitiespelende jeugd kampioen en Elliot Groen en Sofie Hafkamp eisten de titel bij de niet competitiespelende jeugd op. Bij de senioren promoveerde dames 1 naar de landelijke Hoofdklase en speelt dus dit jaar op een zeer hoog niveau. Senioren gemengd 1 daarente gen degradeerde naar de vijfde klasse. In de landelijke zondagcompetitie wer den drie teams kampioen en verras send was ook het kampioenschap te noemen van het heren veteranenteam 2 in de zaterdagcompetitie, 't Vennewater houdt morgen, donder dag 18 januari, haar algemene ledenver gadering in de vernieuwde kantine. Voorzitter Anne Mantel begint om klokslag acht uur aan een korte agenda. HEILOO - De uitslagen van bridge club Sans Atout van afgelopen maan dag: A-lijn: 1v. Heivoort - v. Kleef 61,7, 2. Fam. Kaashoek 57,5. B-lijn: 1. Fam. Slob 60,2. v.d. Linden - v.Twuyver 57,5. C-lijn: 1. Kat - Smit 61,7, 2. de Wildt - Boelhouwer 58,8. D-lijn: 1. Roelofs - Bijlsma 63,2. Hansen - de Jong 56,8. E- lijn: 1. Fam. v. Dijk 61,3, 2/3. Brouwer - Staphorsius en fam. Krul 57,5. F-lijn: 1/2 Hoff - de Vries 58,3, 1/2 v.d. Horst - v. Leeuwen 58,2. Zaterdag 20 januari Radboudschool, Slimpad 18. Tussen 9.00 en 12.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk tussen 10.00 en 12.30 uur. Maandag t/m vrijdag De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6. Brengen tussen 8.45 en 15.30 uur. De Zuidwester, Boekenstein 43. Tijdens de schooluren. Ook gebruikte kleding. Muziek Dansschool Heiloo, Het Veld 1. Tussen 9.30-12.00 uur en 14.00- 19.30 uur. Benedictusschool, J.R Hasebroekweg 21. Tussen 8.45-15.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner achter het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 9.00 en 17.00 uur. Dagelijks Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportpark Het Vennewater. Alle dagen tussen 17.00-21.30 uur, behalve op woensdag: 13.30-18.00. In het week end bovendien tussen 10.00-17.00 uur. Willibrordschool, container naast A&P, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg, ingang aan De Omloop. Foresters, container bij sportvelden aan de Vennewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerke- laan/Westerweg. Base- en softbalclub Double Stars Heiloo, container bij het clubhuis op sportpark Het Vennewater* tijdens trai ningen en wedstrijden. Zwem- en poloclub De Spetters, con tainer op de parkeerplaats bij zwembad Het Baafje. Vogelvereniging Kleurenpracht Hei loo, container bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater, halen op verzoek tel. 5337339. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tennisvereniging Het Vennewater, con tainer bij de ingang van de tennisbanen op sportpark Het Vennewater. Vorig jaar bracht HOV Blauwbaard op de planken. (Archieffoto) HEILOO - Op 9,10,16,17 en 18 febru ari (matinee) speelt de Heilooër Operette Vereniging (HOV) met bege leiding van het Zaans Opera- en Operette Orkest de operette 'The Yeomen of the Guard' van Gilbert en Sullivan in theater de Beun te Heiloo. De regie is van John Lust, de muzikale leiding is in handen van Wim Noteboom. De HOV staat bekend als een operet tegezelschap dat er niet voor terug deinst om eens wat anders op tafel te zetten. Het zogenaamde onbekende repertoire is al meerdere keren bezocht. Dit keer is het dus The Yeomen of the Guard. Naast de typi sche 'Sullivan-sound' is er veel te genie ten op het gebied van de kostuums. De 'Yeomen of the Guard', ofwel 'de wach ters van de Tower' zijn allen gestoken in speciaal voor deze productie ver vaardigde, traditionele kostuums. Ook de eigen decorbouwers zijn de afgelo pen maanden druk doende geweest om er een plaatje van te rtiaken. De handeling betreft een ter dood ver oordeelde die zit opgesloten in de Tower in Londen, in afwachting van zijn executie. Om zijn omvangrijke bezittingen veilig te stellen, trouwt hij op de valreep met de vriendin van een rondreizende nar. Als de terdoodver- oordeelde weet te ontsnappen, is niet alleen het schijnhuwelijk een feit, maar komt ook de nar tot de conclusie dat hij zijn geliefde voor altijd kwijt is. Een tragedie met een glimlach. De HOV heeft voor deze operette de medewerking kunnen verkrijgen van een aantal regionaal vermaarde solis ten zoals Marjo Bosch, Gré Olbers, Linda Hogerheyde, Peter Boven, Michel Ferneé en Jan Winkelaar. Uit eigen gelederen zijn Nan Beers, Frits Hogerheyde en Margret Meyer van de partij. Samen zullen zij, gesteund door het groot HOV-koor, voor deze gele genheid versterkt met enkele heren van diverse zusterverenigingen, u weer op een heerlijke operettevoorstelling trakteren. Toegangskaarten zijn vanaf 19 januari a f 27,50 verkrijgbaar aan de kassa van theater de Beun en bij kantoorboek handel De Schrijverij te Heiloo. Voor informatie of reserveringen belt u met tel. 072-5334275. REGIO - Vrijwillige thuishulp is goed bestede tijd voor jezelf met anderen. Wandelen, fietsen, bridgen of een praatje. Voor de een is dit makkelijk te realiseren. De ander lukt dit niet alleen. De Vrijwillige Thuishulp. Noord- Kennemerland krijgt vragen binnen van mensen die assistentie nodig heb ben. Bent u sportief of houdt u van con tacten met anderen, neem dan contact op met Vrijwillige Thuishulp Noord- Kennemerland. Vrijwilligers worden begeleid, zijn ver zekerd en krijgen een onkostenvergoe ding. Bel voor meer informatie tel. 072- 5407099. De Vrijwillige Thuishulp Noord-Kennemerland werkt onder andere samen met de Stichting Terminale Thuiszorg Heiloo. CD Csj HEILOO - Op vrijdag 5 januari heeft het Rode Kruis afdeling Heiloo haar vrijwillig(st)ers in het zonnetje gezet. Het jaar 2001 is -namelijk door de Verenigde Naties uitgekozen tot het internationale Jaar van de Vrijwilliger. Wereldwijd zetten dagelijks miljoenen vrijwilligers zich in voor het algemene belang. Reden genoeg om hier eens flink aandacht aan te besteden. Dat vond ook het bestuur van het Rode Kruis in Heiloo, die daarom een buffet met drankje voor de vrijwilligers in het Rode Kruis-gebouw aan het Slimpad organiseerde. Volgens Cees Oost, voor zitter van het Rode Kruis, blijkt uit twee recente tragische gevallen (Enschede en onlangs Volendam) hoe belangrijk het is dat er vrijwilligers zijn die zich belangeloos inzetten. Deze mensen mogen dan ook best eens in het zonnetje gezet worden. Heeft u ook nog wat tijd over en bent u geïnteresseerd in vrijwilligerswerk, neem dan contact op met Willeke Meijer, secretaris van de afdeling Heiloo, tel. 072-5331122. I

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 6