Mooie planten in sfeervolle tuin 1 a m Winter bij Staatsbosbeheer LAAT ONS WEER DE BEEST UITHANGEN Vragen over orgaan- en weefseldonatie blijven Huis in eigen hand Activiteiten Alkmaar Activiteiten Heiloo Adressen Heiloo Adressen Limmen Agenda Open Huis UITKIJKPOST - 17 JANUARI GIRO 4868 JsStt :sp cj2 cd Expositie in Galerie 1719 Slotconcert van het Neva-ensemble Vrouwengroep tegen mishandeling gelezen worden Nieuw makelaarsmagazine voor Alkmaar en omgeving Is uw tuin in januari een troosteloze bedoening? Nergens voor nodig, want met een beetje fantasie is de tuin zelfs in de koude wintermaanden het aan zien meer dan waard. Een beetje sneeuw kan de tuin omtove ren tot een sprookjeslandschap. Rijp verandert de wereld om ons heen in een verstilde schoonheid. Kortom: de naaste woonomgeving hoeft 's winters helemaal niet triest en onaangenaam te zijn. Daar kunnen we zelf veel aan doen, door er bijvoorbeeld voor te zor gen dat de tuin niet helemaal kaal de winter in gaat. Van veel vaste planten sterft het loof in het najaar af. 's Winters is van die planten niets meer te bespeuren, totdat in het voorjaar de jonge scheuten weer uit de grond komen. Heel anders is dat met siergras- sen. De pollen verdorren wel, maar ze blijven gewoon staan. Hun pluimen hebben de gehele winter door sier- waarde. Kerstroos lichtpunt Er zijn nog andere planten die bijdra gen tot een mooie, sfeervolle winter tuin. Neem de kerstroos (helleborus), die bloeit zelfs in dit jaargetijde. De kerstroos vormt in deze donkere dagen een lichtpunt in de tuin. De meest bekende helleborus is misschien wel de witte. Maar de kleurenrijkdom van de kerstroos is veel groter. Dat varieert van wit naar bijna paarsrood, met alle nuances daartussenin. U heeft daar gedurende lange tijd plezier van in uw tuin. Ze bloeien namelijk niet allemaal tegelijk. De witte (helleborus niger) begint al in januari, andere volgen. Kenmerkend voor alle kerstrozen is echter dat ze vroeg in het jaar sfeer in de tuin brengen. Wintergroene varens Behalve winterbloeiers zijn er ook vaste planten die 's winters hun blad behouden. Wintergroen zijn bijvoor beeld varens als de eikvaren (polypodi- um vulgare), de dubbelloofvaren (blechnum spicant) en de verschillende naaldvarens (polystichum). Andere varens zijn half wintergroen en daarom ook in dit jaargetijde het aanzien waard. Het mooie van groenblijvers is dat ze in de winter extra opvallen. In de zomer staat alles in blad. Dan hebben deze varens een veel bescheidener rol in de tuin. Sfeer in de ianuari-tuin. Ook bij de bamboes vinden we winter groene soorten. Dat is best opvallend, want wie aan bamboe denkt, heeft toch al gauw tropische beelden voor ogen. Maar er zijn genoeg bamboes die zich in uw tuin thuisvoelen en uitstekend winterhard zijn. Een soort als fargesia nitida nymphenburg houdt in de winter gewoon zijn blad. Bij phyllostachys aurea is dat net zo. Moet u zich eens voorstellen: bamboe met een laagje sneeuw bedekt! Over sfeer gesproken... Alleen wanneer deze bamboes het in de winter echt voor hun kiezen krijgen, verliezen ze ook hun blad. Maar dat komt dan het volgend voorjaar wel weer terug. Ze zijn goed winterhard. REGIO - De natuur in de winter is anders, maar niet minder boeiend. Er is altijd wat te beleven in het bos, op de heide, over bevroren water of in de dui nen. Om echt te ervaren wat de natuur ons biedt, moeten de wandelschoenen aan of de fiets uit de schuur. Dat kan prima op eigen houtje, maar zeker zo leuk is het deelnemen aan een van de excursies van Staatsbosbeheer. U heeft in februari weer keus te over: van spoorzoeken tot varen naar de winter vogels. Op een ijskoude heldere winterdag de natuur in en genieten van het bevroren landschap. Lekker er op uit om een fris se neus te halen. Even bijkomen van de dagelijkse beslommeringen, je gedach ten de vrije loop laten. De natuur biedt juist in de winter rust en stilte, brengt je op ideeën, geeft je weer energie en inspiratie. Laat je verrassen Niet alle dieren zijn in een diepe win terslaap verzonken. Sporen van vos, haas, konijn of ree zijn, als je oplet, goed te zien als er een laagje sneeuw ligt. Elk dier laat zijn eigen unieke spoor achter. Deze winter vroor het nog niet zo streng, maar mocht het toch weer zo streng vriezen dat sloten, vaar ten en plassen bedekt zijn met een dikke laag ijs, dan halen de boswachters van Staatsbosbeheer de ijzers uit het vet. Ze organiseren speciale excursies naar plekken waar u over land niet kunt komen. Mocht die dikke ijslaag verschijnen, dan worden in veel natuur gebieden van Staatsbosbeheer schaats tochten uitgezet. Bij voldoende sneeuw worden er ook in een groot aantal natuurgebieden van Staatsbosbeheer langlaufloipes uitge zet. In sommige gebieden organiseert de boswachter speciale excursies op de lange latten. Actuele informatie vindt u in de regionale bladen en op de inter netsite www.staatsbosbeheer.nl van Staatsbosbeheer. Onverwacht Nederland Winterse activiteiten als speuren, schaatsen, wandelen, langlaufen of fiet sen zijn samen met alle excursies met de boswachter te vinden in Onverwacht Nederland, het magazine van Staatsbosbeheer. Bovendien staan er veel wetenswaardigheden en ideeën in om de natuur nog intenser te beleven. Voor twintig gulden ontvangt u Onverwacht Nederland vier maal per jaar in de bus. Bel gratis voor een abon nement met tel. 0800-0230208. ■MS s 8 Wat is er heerlijker dan een fijne boswandeling? HELP DE DIEREN UIT DE BIO-INDUSTRIE EN VRAAG EEN GRATIS ACTIEPAKKET AAN (020) 463 89 24 OF VIA ONZE WEBSITE WWW.WAKKERDIER.NL STEUN STICHTING WAKKER DIER ■4tmd Jjjj C3& I gelezen worden Stedelijk Museum Alkmaar Tentoonstelling Van Pietje Bell tot Kippenvel, een expositie over de boe ken van uitgeverij Kluitman aan het Canadaplein 1. Openingstijden dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur, zaterdag en zondag 13.00 tqt 17.00 uur. Toegang f 7,50, kinderen tot 12 jaar, groepen en houders van kortings pas f 3,75. Nederlands Kachelmuseum Van 1 oktober tot 1 april open op zon- dag van 12.00 tot 16.00 uur. Toegang f2,-, MJK en kinderen tot 12 jaar gratis. Bierkade 10, Alkmaar. GGZ Riagg Tot en met 4 april een expositie bloe- menaquarellen van Gonny van Dongen. Te bezichtigen tijdens de kan tooruren van de GGZ aan de Oude Hoeverweg 10, Alkmaar. Korenmolen Het Rode Hert Tot 3 februari expositie van Ton Verplanke, beeldend kunstenaar en dichter. De toegang is gratis, met rond leiding in de molen f 3,50. ALKMAAR - In Galerie 1719 expose ren tot en met 3 februari de uit Alkmaar afkomstige schilderes Hanneke de Jager en de beeldhouwer Amiran Djanashvili, die enkele jaren geleden uit Georgië (Rusland) naar Nederland kwam. Hanneke de Jager laat voornamelijk aquarellen zien. Ze streeft in haar werk naar harmonie, rust en eenvoud. Dat zij hierin geslaagd is, wordt duidelijk in een serie fragiele, doorschijnende aquarellen. Tijdens deze tentoonstel ling toont zij ook olieverfschilderijen. De verf is hier dik en met allure opge bracht. Toch zijn de onderwerpen heel minutieus en fijnzinnig neergezet. De beeldhouwer Amiran Djanashvili vindt zijn inspiratie in het religieuze levèn, in mensen en dieren. Djanashvili is bekend met de joodse thematiek, die ook in zijn werk is terug te vinden. Het is duidelijk dat hij een liefde voor de dans heeft, vooral de spontane vorm, zoals te zien is in de afbeelding van een dansende rabbi. Veel aandacht schenkt Amiran Djanashvili aan het driedimen sionale element van de sculpturen. De getoonde bronzen plastieken hebben niet alleen een duidelijke voorkant, maar ook interessante achter- en zij kanten. Galerie 1719 bevindt zich aan het Verdronkenoord 29 in Alkmaar en is geopend donderdag, vrijdag en zater dag van 13.00 tot 17.00 uur, en de laat ste zondag van de maand van 14.00 tot 17.00 "ur. Bibliotheek Tot eind januari is in de bibliotheek op de afdeling voor volwassenen de ten toonstelling Automatisering en ICT te bezichtigen. Op de kleuterafdeling is eveneens een tentoonstelling: Winter- wereld. Op 22 januari om 20.00 uur een lezing door K. Boertjens, Stamboomon derzoek via internet. Kaarten kosten f 7,50 (bibliotheekleden) en f 10,- (niet- leden), verkrijgbaar bij de klantenservi ce. Op 22 januari eerste bijeenkomst beginnerscursussen internet. Aanvang 13.00 en 15.00 uur. Open Huis Een tentoonstelling fossielen uit het Teutoburgerwoud in Duitsland. Schaap en De Jong In januari exposeren leden van de Heilooër Amateur Fotoclub foto's in de dierenartsenpraktijk van Schaap en De Jong aan de Commandeurslaan 1. Rayonkantoor Thuiszorg In het kantoor aan de Nijverheidsweg 33 expositie van foto's van Sjoekie Tip en schilderijen van Wim Twaalfhoven, te zien op werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur. Atelier TP Atelier op Termijen 189, wisselende exposities, open elke woensdag van 10.00 tot 16.00 uur en na tel. afspraak op 5334596. Silhouet Binnenhuisarchitectuur Tot en met 27 januari een expositie van Joop Mijsbergen, te zien dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur en op koopavond. Zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Atelier Marijke Dekker Aan de Westerweg 22 is op zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur geopend het keramiekatelier Marijke Dekker. Trefpunt Tot en met 6 maart is de aquarelexposi tie van stillevens en lanschappen van Adrie Oudejans te bezichtigen. Aan de Abraham du Bois-hof op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur en op zondag van 14.00 tot 17.00 uur. ALKMAAR - Op zaterdag 27 januari houdt het Neva-ensemble uit Sint- Petersburg een slotconcert in de Vrijheidskerk aan de Hobbamalaan te Alkmaar. Het concert staat onder lei ding van Wladimir Matiguline. In de loop der jaren heeft dit Russische kleinkoor in de regio een sterke repu tatie opgebouwd. De drie zangeressen en drie zangers hebben een rijk reper toire opgebouwd, met de mooiste muziek uit de Byzantijns-Slavische tra ditie. Russische volksliederen en hoog tepunten uit de westerse vocale muziek worden ten gehore gebracht. Het programma biedt voor de pauze religieuze muziek van onder andere Tschaikovsky, Rachmaninov en Bort- niansky. Na de pauze volgt Russische folklore. Het concert begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Na afloop col lecteren de zangers. REGIO - Stichting Donorvoorlichting (SDV) heeft in het afgelopen jaar meer dan 55.000 telefonische en schriftelijke vragen en reacties afgehandeld. Van deze vragen zijn 78 procent kennisvra gen. Deze hebben betrekking op de donorregistratie en de diverse aspecten van orgaan- en weefseldonatie. De ove rige 22 procent van de vragen hebben te maken met de activiteiten en het beleid van SDV. Bijna 9 procent van de kennisvragen zijn administratieve registratievragen die betrekking hebben op een individu ele registratie in het Donorregister. De meest gestelde vraag over orgaan- en weefseldonatie gaat over wetenschap pelijk onderzoek. Daarnaast verwarren mensen 'het lichaam ter beschikking stellen van de wetenschap' vaak met wetenschappelijk onderzoek gericht op transplantatie. Mensen vragen zich eveneens af of ze zich bij ziekte of medicijngebruik nog als donor kunnen aanmelden. Dit is bijna altijd mogelijk omdat een donor meerdere organen en weefsels kan afstaan. Vragen die verder nog voorkomen gaan over de donormelding en donatie procedures, het vaststellen van de (her- sen)dood, de toewijzings- en selectie criteria, de wachtlijsten, het afscheid nemen en opbaren, leeftijd, levensbe schouwelijke aspecten van donatie en de kosten van donatie. Nabestaandensite Om in de informatiebehoefte van het publiek te voorzien en de registratie in het Donorregister te bevorderen, houdt SDV zich bezig met diverse activiteiten en voorlichtingsprojecten. Bestaande activiteiten zijn het verspreiden van fol ders en lesmateriaal voor basis- en voortgezet onderwijs, het geven van lezingen en bijwonen van beurzen en open dagen. Aan de hand van het beleidsplan '2000 plus, met het oog op de toekomst' zijn verschillende nieuwe voorlichtingspro jecten ontwikkeld, zoals de allochto- nencampagne, de nabestaandensite, een folder voor uitvaartverzorgers en mortuariummedewerkers, de Nationale Donorweek en een discussiewebsite. Ondanks het feit dat er een groei is van aanmeldingen in het Donorregister en herstel van het aantal transplantaties, neemt het aantal patiënten dat op een orgaantransplantatie wacht nog steeds toe. Het aantal vragen van het publiek over orgaan- en weefseldonatie blijft eveneens groot. Om registraties in het Donorregister te verhogen, is het dan ook Van groot belang dat de verschil lende activiteiten op het gebied van voorlichting worden voortgezet. ALKMAAR - Binnenkort wordt er bij het Fiom-bureau in Alkmaar een groep opgericht voor vrouwen die mishan deld, bedreigd en lastig gevallen wor den door hun (ex)man of (ex)vriend. Dit kunnen vrouwen zijn die niet bij hun man of vriend in een huis wonen en vrouwen die nog met hun man of vriend samenwonen. Er zijn verschillende mogelijkheden om iets aan de situatie te doen. De beslissing om eventueel stappen tegen een (ex)man of (ex)vriend te nemen is vaak het moeilijkst. Het is een emotio nele beslissing, zeker als er ook fijne herinneringen aan de relatie zijn. Door met andere vrouwen, die hetzelfde meemaken te praten, hoor je misschien dingen die herkenbaar zijn en die steun geven. De groep komt veertien keer bijeen op de woensdagochtend van 9.30 tot 11.30 uur en wordt begeleid door Gerda Andriesma en Joke Betjes van de Fiom. Voordat iemand kan deelnemen aan de groep vindt er een kennismakings- en informatiebijeenkomst plaats met de twee begeleidsters. Deze bijeenkomst vindt plaats op woensdag 31 januari van 9.30 tot 11.30 uur. Voor aanmelding en/of informatie kan op werkdagen tus sen 9.00 en 17.00 uur met de Fiom wor den gebeld, 072-5118812. Een doek van Hanneke de Jager. REGIO - Huren wordt leuker: huur ders krijgen veel meer vrijheid om te klussen, om hun woning naar eigen smaak in te richten. De aantrekkelijk heid van huren ten opzichte van kopen wordt daardoor een stuk groter. Ten minste, als de verhuurders in het land de voorbeeldregeling over nemen die de Nederlandse Woonbond en Aedes vereniging van woningcorporaties heb ben opgesteld. Een regeling die aan geeft hoe woningcorporaties kunnen omgaan met het zelf aanbrengen van veranderingen in de woning. De Woonbond en Aedes vragen wo ningcorporaties in overleg met huur derorganisaties de voorbeeldregeling te gebruiken om hun beleid waar nodig te verbeteren. Maar ook particuliere verhuurders kunnen de voorbeeldrege ling gebruiken. De Woonbond gaat proberen dat te stimuleren via hun lan delijke organisaties. In de voorbeeldregeling krijgt de huur der meer mogelijkheden om de woning naar eigen smaak en inzicht aan te pas sen. De enige.voorwaarde die de ver huurder volgens de voorbeeldregeling mag verbinden aan zijn toestemming voor een uit te voeren klus, is dat de verhuurbaarheid en de waarde van de woning niet minder mogen worden. De verhuurder mag dus niet de voor waarde stellen dat een verandering bij verhuizing weer ongedaan wordt ge maakt. Verder hebben huurders die een verandering achterlaten die de kwa liteit van de woning verhoogt recht op een vergoeding, gebaseerd op de reële waarde van de gedane investering en de verwachte levensduur van de zelf- aangebrachte verandering. Veel telefoontjes De Nederlandse Woonbond krijgt veel telefoontjes van huurders die verhui zen of willen verhuizen en die van hun verhuurder hun huis in oude staat moe ten achterlaten. De kosten daarvan kunnen in de duizenden guldens lopen, zeker als de huurder de werkzaamhe den niet zelf kan uitvoeren. Veel ouderen kunnen of durven niet naar een seniorenwoning of een aange paste woning- vanwege de verwachte extra kosten voor het terugbrengen in oude staat van de woning die wordt achtergelaten. Zowel de Woonbond als Aedes vonden dat er een eigentijdse regeling moest komen. Daar zijn zowel verhuurder als huurder bij gebaat. Een regeling, waarin huurder en verhuurder eikaars belang bij een goede staat van de woning respecteren. Toestemming vragen betekent in over leg gaan. De verhuurder kan voorlich ting geven over de geldende bouwvoor schriften, over de mogelijkheid werk uit te besteden, enzovoort. Het is de manier om te voorkomen dat de huur der per ongeluk een draagmuur weg breekt met alle gevolgen van dien. Zonder tóestemming hoeft de verhuur der in elk geval geen financiële vergoe ding te geven voor de aangebracht ver beteringen/veranderingen. Zonder toe stemming kan de verhuurder op het moment dat de huurder wil verhuizen ook gemakkelijker eisen dat een veran dering ongedaan wordt gemaakt. Top vijf Ook al krijgt de huurder veel meer vrij heid om te klussen, er kunnen zich altijd meningsverschillen voordoen. De verwachting is wel dat het aantal me ningsverschillen sterk terug gaat lopen. De laatste jaren stond 'herstel in oude staat' altijd in de top vijf van bij de Huurderslijn gemelde klachten. Be langrijk is in dit verband dat de voor beeldregeling voorziet in een geschil lenregeling. De verhuurder die samen met de plaatselijke huurdersorganisatie besluit deze geschillenregeling in te voeren, moet ervoor zorgen dat er een onafhankelijke geschillencommissie is, die een bindende uitspraak kan doen. In december is bij de Woonbond dé brochure 'Huis in eigen hand' versche nen, waarin behalve de door de Woon bond en Aedes ontwikkelde voorbeel dregeling ook uitgebreid aan de orde komt wat momenteel de (wettelijke) rechten en plichten van huurders zijn bij zelfaangebrachte veranderingen. Wilt u meer informatie? Als u lid bent of. wordt van de Nederlandse Woon bond kunt u bellen met de ledenservi ce, de Huurderslijn telefoon 020- 5517755. De Huurderslijn is bereikbaar van maandag tot donderdag van 10.00 tot 13.00 uur en dinsdagavond van 18.30 tot 20.00 uur. REGIO - In Alkmaar verschijnt deze maand een nieuw makelaarsmagazine, met als titel kMaMa'. MaMa, de afkor ting voor Makelaarsmagazine, is een initiatief van negen toonaangevende makelaars uit de regio en Factotum Media, een uitgeverij die gespeciali seerd is in onroerend goed. Het magazine informeert de lezer op een leuke en informatieve wijze over wonen, het woonaanbod en het aanbod van bedrijfsonroerend goed in de regio Alkmaar. MaMa zal twaalfmaal per ,'aar verschijnen. Het eerste nummer wordt vanaf 24 januari bij zo'n 125.000 huishoudens in de regio verspreid. De initiatiefnemers van MaMa zijn Kuijs Reinder Kakes, Van de Leygraaf Dekkers, Van der Borden, Vlieg Makelaars, Bregman Makelaardij, Vos Makelaardij, Broekman Bokma, Hoekstra Van Eek Makelaardij en Van de Ridder Makelaardij. Gemeente Heiloo Algemeen: tel. 5356666, fax 5356788. Woon-Zorgloket Voor aanvragen voor de WVG, huisves ting in een verzorgingshuis, zorgwo- ning, alarmering en warme maaltijden kunt u terecht in het gemeentehuis van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur, tel. bereikbaar op nummer 5356703. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuren maandag, woens dag en vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. Info: tel. 5334383,5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 5613614. Unie van Vrijwilligers Heiloo Info: I.G. Niessink, de Spanring 33 in Heiloo, tel. 5333332. Rode Kruis Heiloo Rode Kruisgebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: W.G.A. Meijer, Kenne- merstraatweg 389, 151 NE Heiloo, tel. 5331122. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of ver pleeghuis. Secr. A. Hoedjes, Holleweg 119, Heiloo, tel. 5335268. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. Servicetaxi Noord-Kennemerland Elke dag beschikbaar van 9.00 tot 24.00 uur. Rijdt in alle gemeenten van Noord-Kennemerland. Iedereen kan van de taxi gebruik maken, in het bij zonder ouderen en gehandicapten. Minimaal een uur van tevoren bestel len, tel. 0900-8878. WAO/AAW/Ug Belangenbehartiging Bergeonstraat 30. tel. 5340418, open maandag tot en met vrijdag 13.30 tot 16.30 uur. Stichting Ouderenwerk Heiloo Activiteiten en voorzieningen-voor 55- plussers. Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 5331297. ANBO Belangenbehartiging en sociaal-cultu rele activiteiten voor 50-plussers. Inlichtingen: secretariaat C.M.W. van Aalst-Ruiters, Vrieswijk 11, 1852 VA Heiloo, tel. 5331451. KBO Belangenbehartiging voor ouderen. Inlichtingen: mw. A. Schaap-Kamper (secr.), Rondelaan 46,1851 ZL Heiloo, tel. 5331134 of 5331458 toestel 13. Woningstichting Heiloo Kennemerstraatweg 380, 1851 BK Heiloo, tel. 5338536. Technische dienst: tel. 5330430. Bereikbaar op werkdagen van 9.00 tot 11.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Het Malevoort 13,1852 KZ te Heiloo, tel. 5330670. Openingstijden: Dinsdagl0.00-12.00 14.00-20.30 Woensdagl4.00-16.00 Donderdagl0.00-12.00 14.00-20.30 Vrijdagl 0.00-12.00 14.00-20.30 Uitleeopost Ypestein (tot 12 jr) elke woensdag open van 14.00 tot 16.30 uur. Uitleenposten De Loet en Overkerck, ook-bestemd voor oudere bewoners uit de .omgeving, geopend op dinsdag en vrijdag van 9.30 tot 11.30 uur. Politiebureau Heiloo Tel. "*900-8844, dagelijks geopend van 9.00 tot 17.00 uur. 6 van de 10 mensen met diabetes overlijden aan hart en vaatziekten Dit is een van de mogelijke gevolgen van diabetes (suiker ziekte). Onderzoek moet een oplossing brengen. Geef dit onderzoek dat extra zetje in de rug. Diabetes Fonds Nederland Amersfoort. Tel: (033) 46 22 055. GEEF VOOR DIABETES GIRO 5766 Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29a. Geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren, uitsluitend voor spoed gevallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: donderdag van 9.00 tot 10.00 uur. Direct bereik baar via de achteringang Dopheide van het gemeentehuis, Zonnedauw 4, kamer 0.30 tegenover de kamer van de politie. Tel. 5055363. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 8.00 en 8.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 8.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, postbus 9331, Alkmaar, tel. 072-5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Unie van Vrijwilligers Voorzitter mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00 en 19.00 uur) tel. 5051398. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandagl4.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdagl0.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdagl4.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275 en fax 5054503, spreekuur dinsdag 8.30 tot 9.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bellen. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 9,00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. Donderdag 18 januari Nivon schilderen/tekenen 09.30-11.30 Yoga 09.30-10.30 Yoga voor ouderen 09.30-11.30 Paranormale therapie 09.00-12.00 Country linedansen 13.45-15.00 Nivon strogroep 13.30-15.30 Paranormale therapie 14.00-16.00 Heilooër Operettever. 20.00-23.00 Nivon origami vouwgroep 20.00-22.00 Sjoelclub Heiloo 20.00-22.00 Heilooër Bridgeclub 20.00-23.00 Franse les 19.00-21.00 Paranormale therapie 20.00-22.00 Vrijdag 19 januari Pl.landsvr. volksdansen 09.30-11.00 N WH bridge 09.30-11.30 Yoga voor ouderen 09.30-11.30 Pl.landsvr. volksdansen 14.00-15.30 Beg.orkest van N-H 20.00-22.00 Het Schone Streven 20.00-22.00 Zaterdag 20 januari Geen activiteiten Zondag 21 januari NHK kindernevendienst 10.00 Dansclub 55-plus 13.00-14.00 Maandag 22 januari T'ai-chi 10.00-12.00 Nivon papierkunstknippen 09.30-11.30 Nivon doe-middag 14.00-16.00 Rode Kruis Welfare 14.00-16.00 Pl.landsvrouwen zang 14.00-15.30 NVVH kunstgeschiedenis 14.00-16.00 Kantklossen 13.30-15.30 Yoga 13.30-15.30 Sans Atout bridge 20.00-23.00 Nivon aquarelleren 20.00-22.00 Falkland toneel 20.00-23.00 EHK klaverjassen 20.00-22.00 Soc. Alleenstaanden 20.00-22.00 Handleesgroep 20.00-22.00 Dinsdag 23 januari Gym- en Turnver. Heiloo 09.00-11.00 Nivon schilderen/tekenen 09.30-11.30 Volksdansen 09.00-11.00 Alliance Fran^aise 09.00-10.00 Pl.landsvr. kunstgeschiedenis 09.30- 11.30 Yoga 09.30-11.30 Country-linedansen 13.45-15.00 Nivon kalligrafie 13.30-15.30 Oratoriumkoor Nieuw Leven 20.00- 22.00 Nivon boekbinden 20.00-22.00 Heilooër Bridgeclub 20.00-23.00 Heilooër Amateur Fotoclub20.15-22.45 Woensdag 24 januari Alliance Fransaise 09.30-11.00 Astrologie 09.45-11.45 Yoga 09.30-11.30 Paranormale therapie 09.00-12.00 Volksdansen 13.45-15.00 Probus Heiloo 16.00-18.00 Paranormale therapie 14.00-16.00 Dansavond 20.00-23.00 Nivon mandalagroep 20.00-22.00 Falkland toneel 20.00-23.00 Nivon kunstgeschiedenis 20.00-22.00 Rotaryclub Heiloo 19.00-21.00 Yoga 19.30-22.00 Paranormale therapie 20.00-22.00

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 8