Buurtbelangen Kanaalweg wil goed leefklimaat Jeugdtheater Heiloo en de 'glimdingen' Vrijblijvende Waardebepaling Broekman /BcteMA SS? t Ij - ft 0 krant IÉ BORDEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Thuis in uw regio! music all in e uo gelezen worden _APE L LA Redactieacquisitie en administratie: LsJU JJ Drukkerij uitkijkpost bv 31 JANUARI 2001 66e JAARGANG NO. 5 Mogojoko en Caecilia geven concert voor Volendam Gevonden voorwerpen Muzikaal winterspektakel ten bate van SOS-Kinderdorpen Collecte Heiloo Wereldwijd Stichting Een Hart voor Polen zoekt nog gastgezinnen Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl Enquête OV Taxi zondag 11 februari Vierduizend knaagdieren zoeken een baasje op *3 no co VAN DER www.vanderborden.nl SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 II JÊM Wintercollectie nu I 1 I 11 I 1 Kortingen tot 70%! C. HACHMANG De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden J aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Het jongerenkoor Mogojo ko geeft samen met harmonieorkest Caecilia op 11 februari een speciaal concert voor Volendam. Het concert begint om 14.30 uur en vindt plaats in de ontmoetingsruimte van GGZ Willi- brord in Heiloo. De beelden van de nieuwjaarsnacht staan in ieders geheugen gegrift. De brand in het café, die vele slachtoffers eiste, hield Nederland in het begin van dit jaar dagenlang in de greep. Nu wor den we hooguit opgeschrikt door het nieuws als er melding wordt gemaakt van een volgend dodelijk slachtoffer. Vervolgens gaat het dagelijkse leven voor iedereen wwer verder. Voor iedereen? Nee, niet voor de vele jongeren die lichamelijk en geestelijk slachtoffer zijn geworden van de ramp. Wanneer de rook is opgetrokken wordt pas goed duidelijk welke weg zij heb ben te gaan; een lange en moeilijke weg. Leden van Mogojoko zijn begaan met de jonge mensen en hun naaste omgeving. Zij willen graag hun medele ven uiten in een concert. Het orkest Caecilia was direct bereid haar mede werking hier aan te verlenen. In een gevarieerd programma wordt stilge staan bij de gevolgen van de ramp. Mogojoko en Caecilia hebben voor deze gelegenheid een speciaal repertoi re samengesteld. Zang en muziek, maar ook persoonlijke teksten ontbreken niet. Als gastspreekster is Rosalie van Rijn- Rozeman van de Stichting Kind en Brandwond uitgenodigd. Zij heeft jarenlang ervaring als sociaal begeleid ster van brandwondenpatiënten en naaste familie. Stichting Kind en Brandwond organiseert vakantiekam pen voor jongeren tussen de 13 en 18 jaar die in hun jeugd (ernstig) verbrand zijn'. In hun ontwikkeling spelen deze weken een belangrijke rol. Speciaal voor Volendam is een nieuw project opgestart. Het concert op 11 februari is gratis toe gankelijk. Het is mogelijk na afloop geld te doneren. Dit komt geheel ten goede aan het project Volendam van Stichting Kind en Brandwond, giro 444366865. HEILOO - De volgende voorwerpen zijn bij het bureau als gevonden aange meld: enkele sleutels, rechter dames handschoen, autosleutels Citroen aan hanger, zwarte portemonnee met in houd, huissleutel en een bruine Bar nevelder-kip. HEILOO - De buurtbewoners van de Kanaalweg hebben zich geformeerd in een actiegroep, om het leef- en woon klimaat rond de Kanaalweg zo prettig mogelijk te houden. Voorzitter van Buurt Belangen Kanaalweg (BBK) Peter de Rijk benadrukt dat de actie groep in het leven is geroepen om samen met verschillende belangheb benden tot een acceptabele oplossing van de uitvoering van allerlei plannen te komen. „Vroeger was de Kanaalweg een weg met een landelijk karakter. Inmiddels is het een doorgaande weg geworden, waar dagelijks veel vrachtverkeer pas seert. Dat veroorzaakt veel geluids overlast en komt het leefmilieu niet ten goede. Daarnaast hebben de GGZ Willibrord en Campina Melkunie plan nen om veranderingen door te voeren op hun terreinen. Dit zijn ook zaken die ons aangaan, wij wonen er immers naast en tegenover." BBK richt zich daarom niet alleen op de verkeersdrukte en het lawaai wat dit met zich meebrengt, maar probeert eveneens mee te denken over de plan nen die de GGZ en het melkbedrijf hebben. Volgens de voorzitter gaat de actiegroep met Campina in overleg over de milieutechnische zaken. „Cam pina wil een aantal technische verande ringen doorvoeren. Met name op het gebied van vervoer zien zij problemen, zodat verandering van hun terrein noodzakelijk is," legt hij uit. „Willen ze dit door kunnen voeren, dan. zullen de gebouwen moeten worden aangepast. Daarbij zal het bedrijf zich aan de vergunningen moeten houden die worden afgegeven. Dit willen wij graag in de gaten houden en eventueel meedenken over de beste oplossing, zodat de verandering voor beide partij en zo prettig mogelijk verloopt." De plannen van GGZ Willibrord vor men voor de buurtbewoners van de Ka naalweg ook een aantasting van de leefomgeving. De psychiatrische inrich ting moet een meer open karakter krij gen. Daarom is er een plan om de groenwal, die nu als het ware een scherm optrekt langs de GGZ, weg te halen en het hele gebied tot land- schapsgebied te verklaren. „Alles pri ma," vindt De Rijk, „maar dertig jaar geleden is al afgesproken dat deze groenwal de bewoners aan de Kanaal weg privacy zou bieden." 'Afspraak is afspraak' De meeste bomen die er nu staan moe ten weg. Maar dan kijken de bewoners van de Kanaalweg direct op de pavil joens uit. Afspraak is afspraak, vindt BBK, ook al is die afspraak dertig jaar geleden gemaakt. „De Willibrord wist hoegenaamd niets van deze afspraak. Peter de Rijk is samen met een groot aantal buurtbewoners bezorgd over de toekomst van de Kanaalweg. (Fotostudio Stcirfield) Maar ik moet zeggen, we zijn er keurig met elkaar uitgekomen hoor! Een ar chitectenbureau heeft een ontwerp gemaakt, waarop wij mochten reage ren. Besloten is nu een soort terpen te plaatsen, waarbij de plekken die tegen over onze woningen liggen worden beplant met hoog struikgoed. De plek ken tegenover bijvoorbeeld parkeer plaatsen kunnen dan wel gewoon open blijven." Volgens de voorzitter van BBK is het geen kwaadwilligheid van de GGZ geweest. „Ze hebben eenvoudigweg helemaal niet aan ons gedacht," meent hij. „Wij zien ze namelijk als echte buren en daar hebben zij nooit bij stil gestaan. We worden nu steeds bij de uitvoering betrokken, netjes hoor. De actiegroep wil dan ook een vriendelijk karakter hebben. De GGZ heeft ten slotte net zo veel leefrecht als wij." Ook met Campina hoopt het BBK er wel uit te komen. „Eerlijkheidshalve moet ik zeggen dat het rijden met de melkauto's op zich geen problemen veroorzaakt. Maar op het eigen terrein is de discipline van sommige chauffeurs nog wel eens ver te zoeken. Daar rijden ze behoorlijk hard, terwijl ze stapvoets zouden moeten rijden." 'Rondweg langs Ypestein' Een bedenkelijker gezicht trekt de HEILOO - Jeugdtheater Heiloo speelt komend weekeinde de voorstelling 'De terugkeer van de glimdingen' in theater de Beun. Zaterdag 3 februari om 15.15 en 20.15 uur, zondag 4 februari om 12.00 en 15.15 uur. De regie is in han den van Marja Schoonheym, de muziek is van Cas Himmelreich en Rieneke Oosting tekent voor de choreografie. Glimdingen, wat zijn dat eigenlijk? Henk heeft er in elk geval een hele boel, helemaal voor hem alleen. Een kast vol glimdingen. Hoe zouden die glimdingen eruit zien? Zijn ze rond of vierkant? Zijn ze glad of ruw? Mis schien zijn het wel stukjes maan of zon. En ze stralen alsof er diamanten in zit ten. Die straling doet iets met je, zeker weten. Je staat met één sprong op de maan en plukt de sterren van de hemel. Je glijdt langs de regenboog naar bene den en belandt in een zwembad vol glimdingen. Wil jij ook weten wie of wat nu eigen lijk die geheimzinnige glimdingen zijn? Maak in dat geval een mooie kijkdoos over deze glimdingen en neem hem mee naar de voorstelling. Er zijn leuke, glimmende prijzen mee te winnen. Kaarten voor de voorstelling zijn te koop aan de kassa van theater de Beun, Willibrordusweg 2 te Heiloo, open van maandag tot en met vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur. Kaarten kosten voor vol wassen f 12,50, kinderen tot en met 12 jaar, CJP of 65-plussers betalen f 10,-. Voor inlichtingen kunt u bellen met tel. 072-5333156. Theatercursus Het Jeugdtheater Heiloo repeteert wekelijks op zaterdagmiddag in een locatie van basisschool De Spring- schans aan de Breedelaan 6 in Heiloo. Onder professionele leiding krijgen de deelnemers acteer-, dans- en bewe- gingslessen. Hierin wordt geleerd 'je verhaal te vertellen' met behulp van zingen, toneelspelen en beweging. Van af maart zijn er eerst algemene lessen, die langzaam maar zeker overgaan in het instuderen van de voorstelling. Het Jeugdtheater kan nog nieuwe men sen gebruiken. Ben je tussen de 12 en 18 jaar oud, dan kun je auditie doen op zaterdag 17 februari. Je kunt je hier voor aanmelden tot 12 februari bij het secretariaat, tel. 072-5339291 Naast de Jeugdtheatergroep verzorgt de Stichting Jeugdtheater ook nog een theatercursus voor kinderen van groep 7 en 8 van de basisschool. Die cursus bestaat uit tien workshops waarin drama, beweging, mime en acteren aan bod komen. Deze cursus wordt ook in De Springschans gegeven en wel op zaterdagochtend van 11.30 uur tot 13.00 uur. De start is op 24 maart. Ook hiervoor kun je aanmelden bij het secretariaat. voorzitter bij de vraag of er al iets aan de verkeersoverlast op de Kanaalweg is gedaan. „De gemeente belooft steeds te reageren op ons verzoek om de ver keerssituatie aan de Kanaalweg in ogenschouw te nemen, maar wegens een 'hoge werkdruk' is daar nog niet veel van terechtgekomen. „Wij willen dan ook een werkgroep oprichten, die zich met de verkeerssituatie gaat bezighouden. Wanneer je te horen krijgt dat je nu eenmaal aan een van de drukste straten van Heiloo woont, besef je wel dat de gemeente dat er zelf van heeft gemaakt!" Inmiddels is negentig procent van de omwonenden en directe bewoners aan de Kanaalweg lid van BBK. Daarnaast gaf nog eens tachtig procent gehoor aan een oproep voor een informatie avond. „We moeten er met elkaar voor zorgen dat de overlast van het verkeer en de omliggende instellingen en bedrijven binnen de perken blijft," is de mening van De Rijk. „Daarnaast willen we vooral constructief bezig zijn, niet alleen maar kritiek hebben op de plannen, maar meedenken hoe beide partijen zo min mogelijk last van elkaar hebben." Hoewel de gemeente op zich laat wach ten met plannen van aanpak voor d,e Kanaalweg, denkt de voorzitter al voorzichtig aan mogelijke oplossingen. „Een rotonde in plaats van verkeers lichten zou volgens mij al heel veel ver keersdruk wegnemen. Kijk eens naar de rotonde aan de Vennewatersweg, daar stroomt het verkeer nu toch ook prima door? Met name rond een uur of vijf 's middags staat hier een enorme file voor de deur." „Daarnaast zou aan een 30 km zone worden gedacht. Het is hier af en toe net een racebaan, de auto's komen hier rustig met honderd vnorbij jakkeren. En over het inhalen maar niet te spre ken. Het verkeer zou wat eerlijker over Heiloo moeten worden verdeeld, een rondweg langs Ypestein bijvoorbeeld was veel beter geweest. Nu bestaat er een verbod voor vrachtverkeer in die wijk, zodat alles hier langs moet." Voorlopig is het wachten dus op de gemeente, die de infrastructuur plano logisch aan het bestuderen is. „Ambte lijke molens draaien nu eenmaal lang zaam," lacht De Rijk, „maar we wach ten in spanning af." De Alkmaarse Big Band. HEILOO - Op zondagmiddag 11 fe bruari spelen meer dan 25 muzikanten de sterren van de hemel in de foyer en de grote zaal van het Open Huis boven winkelcentrum 't Loo. Tussen 14.30 en 18.00 uur treden voor u op het Opus 4- kwartet mét zangeres Irene Oonk, de band van de Muziek- en Dansschool met aanstormend talent en als afslui ting de Alkmaarse Big Band met spet terende jazz, mede vertolkt door diver se solisten. De opbrengst van deze swingende mid dag is bestemd voor SOS- kinderdor pen in El Salvador, waar door de recen te aardbeving een dringend tekort is aan noodhulp ten behoeve van de opvang van slachtoffers. SOS-Kinder dorpen zorgt onder andere voor de dis tributie, van voedsel, medicijnen, kle ding en keukenbenodigdheden. Kaarten a f 10,- zijn te koop bij boek handel Deutekom, in de foyer van het Open Huis, de A en P supermarkt in Ypestein of telefonisch op 072- 5335840. Kinderen tot 14 jaar onder begeleiding van een volwassene heb ben gratis toegang. Jeugdtheater Heiloo. HEILOO - Van 5 tot 17 februari wordt in Heiloo een huis-aan-huiscollecte gehouden door Heiloo Wereldwijd, het platform voor internationale samen werking. Heiloo Wereldwijd onder steunt een urgent project in Zuid-Me- xico, genaamd 'naar een nieuw pa troon'. Het doel van het project is een eerlijk handelskanaal aan te leggen voor kleding die geproduceerd wordt in ontwikkelingslanden. Het platform wil ervoor zorgen dat een naaiatelier in Mexico zodanig wordt uitgerust dat zij de geproduceerde kle ding, waaronder spijkerbroeken, T- shirts en polo's, geschikt kunnen maken voor de export, ook naar Nederland. Mist u de collectant, dan kunt u een gift overmaken op bankrekeningnummer 120513455 t.n.v. Platform Heiloo We reldwijd. elaJrsgroep Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 Met 4 kantoren actief in de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaard). HEILOO - De Stichting een Hart voor Polen gaat er nog steeds van uit dat zij 22 Poolse kinderen kan uitnodigen voor een gezonde, ontspannen en leer zame vakantie in Heiloo en omgeving van 8 juli tot 26 juli. Er zijn nog vier gastgezinnen nodig om de opvang van deze kinderen gerealiseerd te zien. De kinderen in de leeftijd van 9 tot 11 jaar worden geselecteerd door de socia le dienst van Swietochlowice, Heiloos zusterstad in Polen. Alhoewel de kinde ren 2,5 week uw vakantiekinderen zijn, worden door de werkgroep van deze stichting in deze periode allerlei activi teiten georganiseerd. Voor informatie of opgave als gastoudergezin kunt u zich richten tot T. van Langen, secreta ris, tel. 072-5157889 of J. Rood, voorzit ter, tel. 072-5335297. Wanneer u wel belangstelling heeft, maar niet in de gelegenheid bent om gastouder te zijn, kunt u de stichting ook financieel ondersteunen door een bijdrage te leveren voor de reis van de kinderen. U kunt dat doen via bankre keningnummer 120513900 of op giro 521266 onder vermelding van 'vakan tiekinderen'. REGIO - Hoe ervaart de oudere reizi ger de OV Taxi? Om een antwoord te krijgen op deze vraag hebben de Samenwerkende Bonden van Ouderen in Noord-Holland (SBO-NH) een vra genlijst opgesteld. De SBO-NH behar tigen de belangen van ouderen, ook bij de totstandkoming en het functioneren van de OV Taxi. Nu de OV Taxi ruim een halfjaar rijdt, willen de SBO-NH de ervaringen van reizigers (vanaf 55 jaar) met de OV Taxi in kaart brengen om vervolgens de onderzoeksresultaten aan de provincie en Connexxion aan te bieden. De SBO- NH hopen op deze wijze mee te wer ken aan verdere verbetering van deze nieuwe vorm van openbaar vervoer. De vragenlijst gaat in op een aantal verplichtingen waaraan Connexxion contractueel moet voldoen, zoals af spraken over de voorrijtijd, de aan komstgarantie, de dienstverlening door het personeel en de klachtenafhande ling. De vragenlijst is anoniem. De SBO-NH roepen de oudere OV Taxi reiziger in Noord-Holland-Noord op mee te werken aan dit verzoek. De vra genlijst kunt u tot en met 2 februari aanvragen bij de SBO-NH te Haarlem, tel. 023-5263968 op werkdagen tussen 9.00 en 13.00 uur. ren bate van S.O.S. kinderdorpen in het Open Huis, aanvang 14:30 aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED www.vosmakelaardijsnl REGIO - De afdeling Castricum Hei loo van de Dierenbescherming heeft zich ontfermd over bijna vierduizend knaagdieren. Deze dieren zijn vorige week door de Algemene Inspectie Dienst (AID) van het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij bij een fokker in de Beemster in beslag genomen. De dieren waren hier onder erbarmelijke omstandigheden gehuis vest en waren flink verwaarloosd. Zodra de officier de dieren vrijgeeft wil de Dierenbescherming er voor zorgen dat alle beestjes goed ondergebracht worden. Wie bereid is de zorg voor één of meer van de knaagdieren op zich te nemen, kan bellen met ()90()-0099 (44 cent per minuut). CLP Makelaar sinds 1933 Uitvaartverzorging Heiloo e.o. r.r.y Stoop Tel: 072 - 532 03 45 Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte WH AFGEPRIJSD! Bergen Hoorn Heiloo Regio Noord- Kennemerfantf Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. INSTALLATIEBEDRIJF Badkamerinstallatie Droonecampstraat 13 Centrale verwarming 1851 TH Heiloo Dakbedekking Telefoon 072-533 50 85 LoooÉgieterswerk Werkplaats: Holleweg 19

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1