Uylenspieghels bereiden zich voor op carnaval w 0 iWEhw gelezen worden Activiteiten Limmen u Limmen UITKIJKPOST - 14 FEBRUARI 2001 Poëzie in Vredeburg Musici treden op tijdens Open Podium Activiteiten bij Conquista Manon Uphoff op Willem Blaeu Handbal Meervogels GEEF WAT VRIJE TIJD AAN EPILEPSIE Damclub De Broeikas Bridgeclub Limmen KVG-avond over reuma Aanmelden vakantie week Rode Kruis Grote verscheidenheid op Akersloot Creatief Rabobank West-Kennemerland start ledenwerving -4- BERICHTEN L I T I E LIMMEN Oostenrijkse ambassadeur naar Gastronome SV Vredeburg .5-2 "33 Nieuw in de regio: Braziliaans koor 'Cuidado' Gitaarserie bij Stichting Alhambra Helderziende waarnemingen Filmvoorstelling KBO P L I T I E li» BERICHTEN AKERSLOOT Cursussen Plusactiviteiten Bonhoeffercollege LIMMEN- De Culturele Raad Lim- men organiseert voor de vierde maal 'Poëzie in Vredeburg'. Op zaterdag 24 maart om 20.30 uur in de sfeervolle bovenzaal van de stolpboerderij Vrede burg te Limmen kunnen jongeren en ouderen hun talenten voor een breder publiek manifesteren en zo de belang stelling voor poëzie stimuleren. Iedereen uit Limmen en omstreken kan een bijdrage leveren aan dit evene ment door een of meer zelfgemaakte gedichten voor te dragen, eigen teksten te zingen of te rappen of werk te decla meren van èen favoriete dichter of dichteres. Bovendien krijgt iedere deelnemer die voor 4 maart zijn tekst(en) inlevert, gratis de bundel 'Poëzie in Vredeburg', waarin de teksten zijn samengebracht. Alleen die teksten worden opgenomen, die ook door de maker zelf (of diens plaatsvervanger) ten gehore worden gebracht. Deelnemers hebben gratis toegang, alle anderen betalen f 5,-. Inlichtingen en aanmeldingen bij Henk Brandsma, Vaartkant 30, tel.072-5052052 of Huub Kramer, Rijksweg 176, 072-5051825. De teksten kunnen worden aangele verd op diskette bij bovengenoemde adressen of via e-mail naar jtpijnap- pel.heiloo@wxs.nl. LIMMEN - Op zaterdag 17 februari treden in Vredeburg, Dusseldorperweg 64, beginnende en reeds gevorderde musici op. Voor het Open Podium, georganiseerd door de Culturele Raad Limmen, hebben zich naast zangers en zangeressen een instrumentaal duo en een trio ingeschreven. Het programma vermeldt de groep Members Only met lichte pop, Henk Hoogeveen die zich zelf begeleidt op piano en gitaar bij het zingen van eigen Nederlandstalig re pertoire, een gitaartrio gevormd door Marco Glorie, Wouter Welp en Joris Jansbeken met akoestische muziek en Dennis Hof, die eigen liedjes zingt. Het harpduo Jacqueline Braak en Nienke Blokker Iaat Ierse muziek ho ren. Wim Hoffenaar, begeleid op de piano door Daan Bakker, brengt ne grospirituals en musicalnummers. Britt Lenting, die momenteel optreedt in de rrtusical Grease, zingt zelfgeschreven lfedjes.Tön Oüdejans, die livë optrad in het programma van Frits Spits 'Tijd voor twee', begeleidt haar'op de gitaar. Bovendien vertolkt Oudejans luister liedjes van eigen hand. De aanvang is om 20.15 uur. De toegangsprijs bedraagt f 10,-. LIMMEN - Kinderen van 4 tot 12 jaar kunnen op zaterdagochtend 17 februari van 10.30 tot 12.30 uur dierenmaskers maken. Het carnaval staat immers weer voor de deur en wat is er nou leuker dan als je favoriete dier verkleed te gaan. Als het masker af is worden er spelletjes gedaan. De entree bedraagt f 1,50. Voor de tieners van 12 tot 16 jaar is er op zaterdagavond een mega-dance avond. De dansvloer kan worden ge bruikt tussen 19.00 en 23.00 uur. Vrij dag en zaterdag is het jongerencafé geopend voor jongeren vanaf 16 jaar van 20.30 tot 1.00 uur. Op zaterdag 17 februari is er ruimte voor de fantasti sche hits van toen, 'Goud van Oud'. Zondagmiddag is Conquista ook geo pend. ALKMAAR - Een traditie wordt voortgezet. Om het studiehuis voor zijn leerlingen aantrekkelijker te maken nodigde de OSG Willem Blaeu in 1999 de auteur Joost Zwagerman uit voor een lezing. Vorig jaar vereerde Ronald Giphart de school met een bezoek. Op dinsdag 27 februari wordt de reeks le zingen voor leerlingen voortgezet door de schrijfster Manon Uphoff. Haar aan wezigheid past helemaal bij de twee doelen van literatuuronderwijs: opvoe ding en leesbevordering. De lezing vindt plaats in de aula van het Willem Blaeu, Robonsbosweg 11 te Alkmaar. De aanvang is 20.00 uur en kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal. Toegangsprijs voor lëerlingen is f 2,50, anderen betalen f5,-. De flessenactie van carnavalsvereniging d'Uylenspieghels heeft een aardig bedrag opgeleverd. LIMMEN - Het dikke pak" sneeuw dat op zaterdag 3 februari de straten van Limmen bedekte, heeft niet kunnen verhinderen dat de flessenactie van car navalsvereniging d'Uylenspieghels een groot succes werd. Er werd een flinke hoeveelheid statiegeldflessen, vreemde valuta en spontane giften opgehaald. In een kraampje op de Vuurbaak werden ook nog eens heel wat Uylenknabbels verkocht, waardoor de totaalopbengst f 9126,- bedroeg. Zaterdag 17 februari wordt er een Se niorenavond ofwel 45-plus-avond ge houden. PrinsTijl X (Martien Baars) en zijn adjudant (Dennis Beentjes) heten u om 20.00 uur welkom aan de deur van de Burgerij. De charmante raads- dames en een mysterieuze gast zorgen voor een optreden en er is een loterij. Dirk Brouwer tekent voor de muzikale omlijsting. Degenen die vervoer naar en van de Burgerij willen, kunnen bel len met 072-5053965. Een week later is het dan eindelijk zo ver, carnaval. Op vrijdag 23 februari is het kindercarnaval in de Burgerij, zaterdag is er een heilige mis en het groot gekostumeerd bal, zondagmiddag is het tijd voor de optocht en 's avonds is er discobal in de Burgerij. Voor de drive-in show zijn komende zaterdag bij Conquista gratis kaarten te bemach tigen, daarna kosten ze f7,50. Maandag 26 februari vieren de ouderen carnaval in Camerdonk en dinsdag wordt het festijn besloten met het boerenkielen bal. In de Uitkijkpost van volgende week staat het complete programma. AKERSLOOT - Het Deurningse DSVD, dat evenals de dames senioren 1 van Meervogels in degradatiegevaar verkeert, pakte zaterdag in de redelijk gevulde sporthal de Lelie twee kostba re punten. Tot de tiende minuut kon Meervogels nog bijblijven, waarna de goalgetter van DSVD, Helma Lubbers, teveel vrijheid kreeg en te gemakkelijk uit de tweedelijn kon scoren. In de twintigste minuut stond een ach terstand van 4-8 op het bord. Helma Krom benutte een strafworp en Marie ke Veldt rondde een break-out goed af. Marjolein Zoön benutte vanuit de tweedelijn haar kans: 7-8. Met een 7-10 achterstand brak de rust aan. Na rust wist DSVD heel gemakkelijk strafwor- pen te versieren. Halverwege de twee de helft was het verschil acht doelpun ten. Annemiek Verduin scoorde tegen vanaf de cirkel. Jeanette Krom nam de laatste twee doelpunten voor haar rekening. Eindstand 17-23. Heren senioren 1 Volendam 2 heeft na de tragedie in de nieuwjaarsnacht de draad weer opge pakt. Weliswaar gehavend, maar aange vuld met reservespelers van het eerste team. Volendam nam in de eerste minuut de leiding en tot de tiende mi nuut werd er om en om gescoord. Een sterke start van Jacco Kerssens, die zes van de negen doelpunten voor zijn re kening nam, zorgde halverwege de eer ste helft voor een voorsprong voor Meervogels: 10-7. In een fase waarin Meervogels geen fouten maakte en vööral. vèrdedigend goed speelde werd een beslissend gat geslagen: ruststand 16-9. Volendam had in de laatste wedstrijd tegen Nijenrodes een 9-17 achterstand omgezet in een 23-22 overwinning. Coach Tol hield de jeugdige keeper Ruud van de Broek na de rust op de bank. Hij werd vervangen door de routinier Peter Pronk. Deze was in de beginfase van de tweede helft ook moeilijk te passeren en Volendam verkleinde de marge: 16-11. Pronk was niet sterk met hoge ballen en Ruud Out maakte daar vanaf de tweedelijn ge bruik van. Halverwege de tweede helft begon Volendam aan een inhaalrace en kwam terug van 20-13 tot 20-16. De laatste tien minuten liet Meervogels zien te willen vechten voor balbezit, kansen af te kunnen maken en de cirkel te benut ten. Na een sublieme wedstrijd staat Meervogels stevig op de tweede plaats. Eindstand 27-21. Klaverjasdrive Vrijdag 16 februari is er een klaverjas drive in de handbalkantine1 aan de Boschweg te Akersloot. Om 19.30 uur is de kantine open en kan worden inge schreven. Eerder opgeven kan ook bij Tineke Krom, tel. 0251-311355. De drive start om 20.30 uur en is om onge veer 23.15 uur afgelopen. Iedereen is welkom. Het Nationaal Epilepsie Fonds zoekt vrijwilligers j voor de jaarlijkse nationale collecte (5 t/m 9 juni), i Al is 't maar een paar uur op één avond. Bel: Henny van IVlourik, tel. (030) 6344063. Nationaal Epilepsie Fonds Postbus 270, 3990 GB Houten Fax (030) 634 4060 www.cpilepsielonds.nl infoftccpi lepsictbnds.nl Manon Uphoff. (Foto Carta Schoo) Stedelijk Museum Alkmaar Tentoonstelling Van Pietje Bell tot Kippenvel. Openingstijden dinsdag tot en met vrijdag van 10,00 tot 17.00 uur, zaterdag en zondag 13.00 tot 17.00 uur. Toegang f 7,50, kinderen tot 12 jaar, groepen en houders van kortingspas f 3,75. Canadaplein 1 Nederlands Kachelmuseum Van 1 oktober tot 1 april open op zon dag van 12.00 tot 16.00 uur. Toegang f2,-, MJK en kinderen tot 12 jaar gratis. Bierkade 10, Alkmaar. GGZ Riagg Tot en met 4 april een expositie bloe- menaquarellen van Gonny van Dongen. Te bezichtigen tijdens de kan tooruren van de GGZ aan de Oude Hoeverweg 10, Alkmaar. Korenmolen Het Rode Hert Tot 24 februari expositie van Ton Verplanke, beeldend kunstenaar en dichter. De toegang is gratis, met rond leiding in de molen f 3,50, Frieseweg 102. Waterschap Het Lange Rond Tot en met maart de tentoonstelling van Jan Deckwitz, 'het oog wil ook wat'. Te bezichtigen aan de Arcadialaan 40 te Alkmaar tijdens kantooruren. AKERSLOOT - In de interne competi tie heeft damclub De Broeikas op 6 februari als volgt gespeeld. Ie team: L. Ridder - R. Boelens 0-3, M. Twaalf hoven - G.J. Zonneveld 0-3, W. Broer- sen - C. de Wit 1-1, J. van Dijk - A. Roemeling 1 -1A. Broersen - G. Oud 3- 0. Stand: W. Broersen 14-31, R.Veenstra 10-26, G. Oud 10-19, A. Roemeling 14- 18, L. Ridder 12-16, G.J. Zonneveld 13- 16, A. Broersen 12-14, C. de Wit 14-14, M. Twaalfhoven 13-11, R. Boelens 9-10 J. van Dijk 14-8. 2e team: M. Kerssens - J. Stam 0-3, B. Boots - G. Berkhout 0-3, W. Laan - J. Broersen 3-0, B. Pragt - P. van Diepen 0- 3, R. van Bohemen - C. van Diepen 3-0, J. Snijder - F. Zonneveld 1-1. Stand: M. Kerssens 14-29, F. Zonneveld 13-27, C. van Diepen 14-21, G. Berkhout 11-19, R. van Bohemen 13-19, P. van Diepen 13-18, J. Snijder 13-18, J. Broersen 14- 18, B. Boots 13-15, J. Stam 13-13, B. Pragt 14-13, W. Laan 13-12. Het team van de Broeikas behaalde in een uitwedstrijd een eclatante 22-1 overwinning op Damclub Heiloo. De uitslag was: M. Out - R. Veenstra 0-3, C. van Lieshout - G. Oud 0-3, A. Valkering - W. Broersen 1-1, F. Schouten - G.J. Zonneveld 0-3, R. Koch - A. Roemeling 0-3, J. Kraakman - C. de Wit 0-3, M. Houtenbos - A. Broersen 0-3, P. Heyne - M. Twaalfhoven 0-3. Door deze forse overwinning heeft de Broeikas de kans op het kampioen schap van de Kennemer Damkring in eigen hand. Maar dan moet op 27 februari in eigen huis wel gewonnen worden van DOS (Sint-Pancras), het liefst met een flink verschil in bordpun- ten. LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 7 februari als volgt gespeeld: A-lijn: 1. Landstra - Tuinstra 59.38, 2. Fam. Kuin 54.91, 3. Fam. Hoogland 54.02, B-lijn: 1. KIous - Limmen 62.95, 2. v. Buytenen - Kuiper 55.36, 3. Kuiper - Zijp 53.13, C-lijn: 1. Wieffering - Zonneveld 65.71, 2. Fam. v.d. Wulp 58.93, 3. Liefting - Blommert 57.86, 1. Dingerdis - Kruyswijk 61.16, 2. de Bloois - Vendel 58.48, 3. Brinkhorst - Tuinstra 57.14, E-lijn: 1. Elsman - de Jong 67.14,2. Boom - Verhoeven 59.29, 3. Fam. v.d. Storm 54.29. LIMMEN - Het Katholiek Vrouwen Gilde te Limmen houdt op woensdag 21 februari een thema-avond over reuma in de Burgerij te Limmen. Sa men met de reumapatiëntenvereniging kunt u praten over alle aspecten van reuma. Vragen als 'Hoe kan ik met reuma leven' en 'Hoe moet ik er mee omgaan' worden beantwoord. Wellicht is het voor veel mensen fijn om eens over reuma te praten met mensen die er veel vanaf weten. Daar om is iedereen welkom om te komen. Leden betalen f 4,50, niet leden betalen f 7,50 meer. REGIO - Zieke of invalide mensen (niet-rokers), die niet op vakantie kun nen, maar dat wel graag zouden willen, kunnen zich nu opgeven voor een week aan boord van het Rode Kruis-schip J. Henri Dunant van 6 tot en met 11 augustus. U wordt daarbij door deskun dige vrijwilligers verzorgd. Zij zullen alles doen om uw week zo prettig mo gelijk te maken. Voor inlichtingen en/of opgave kunt u zich wenden tot Agnes Meijer, tel. 072-5051566 of Froukje Wolkorte, tel. 072-5053829, beiden voor Limmen, en Tineke de Groot, tel. 072- 5336208 voor Heiloo. De week wordt verzorgd door het dis trict Noord-Kennemerland van het Nederlandse Rode Kruis. Er worden nog vrijwilligers gezocht, te weten een arts, een nachthoofd, verpleegkundi gen, mensen voor de verzorging, men sen voor de bar en receptie en mensen voor dë afwaskeuken ën het restaurant. Mocht u deze week vrij hebben ett zich voor dit werk willen inzetten, geeft u zich dan zo spoedig mogelijk op bij bovenstaande personen. AKERSLOOT - Er is weer van alles te zien tijdens de achtste aflevering van Akersloot Creatief op zaterdag 24 en zondag 25 februari in centrum De Lelie in Akersloot. Het publiek kan kenni smaken met keramiek schilderen, pop pen maken, werken met gaas en lood, werken met fimoklei, kartonnage, sier- knippen, zelfgemaakte kinderkleding en natuurlijk ontbreken spinnenwiel en weefgetouw niet. Hoewel er elk jaar een vaste kern van deelnemers is, zijn er toch steeds weer nieuwe technieken te bewonderen. Dit keer is dat het werken met gaas en lood en window painting. Voor het eerst dit jaar zal ook de teken- en schildergroep Huib deelnemen en een grote verschei denheid aan schildertechnieken laten zien. De deelnemers aan deze creatieve beurs zullen op beide dagen aanwezig zijn om uitleg te geven over hun kunst zinnige hobby en de resultaten daarvan te tonen. Tijdens Akersloot Creatief krijgen de kunstenaars de kans te tonen dat hun hobby zeer de moeite waard kan zijn. De tentoonstelling is op zater dag en zondag geopend van"12.00 tot 17.00 uur en de toegang is gratis. CASTRICUM - Rabobank West-Ken nemerland is begonnen met een leden werfcampagne. Dat gebeurt in het ka der van het nieuwe ledenprogramma. De campagne wordt ondersteund met het magazine 'U' dat alle lokale banken gezamenlijk naaf 2,4 miljoen leden en betekenisvolle klanten sturen. Het ledenprogramma wordt in de komende tijd stap voor stap verder ingevuld. Ge zamenlijk streven alle lokale Rabo- banken ernaar dat over twee jaar het aantal leden ruim 1 miljoen bedraagt. Algemeen directeur Hilbrand Klijnstra van Rabobank West-Kennemerland vindt dat het nieuwe .blad 'U' vooral een middel is om klanten en vooral leden nauwer bij de bank te betrekken. 'U' gaat over mensen, hun financiële ambities en de rol die de Rabobank kan spelen bij het verwezenlijken daar van. Daarnaast staan in het blad specia le aanbiedingen voor leden. Van 'U' is ook een internetversie beschikbaar. In het eerste nummer van 'U' staan artikelen over bankzaken, beleggen en verzekeren en speciale aanbiedingen voor leden, zoals de Alles in een Polis van Rabo-dochter Interpolis met extra ledenkorting. Andere artikelen gaan over scholieren die zich als onderne mer ontwikkelen en er zijn portretten van mensen die fan zijn van een bepaald aandeel. 112 om 'Noord-Holland Noord LIMMEN - Op woensdag 7 februari werd van 07.30 tot 09.00 uur op de krui sing van de Rijksweg, Kerkweg en Bur gemeester Nieuwenhuysenstraat een verkeerscontrole gehouden. In totaal werden negen fietsers en zeven auto mobilisten bekeurd voor het rijden door rood licht. Op vrijdag 9 februari werd in een be drijfspand aan de Rijksweg ingebro ken. Men wist zich toegang tot het pand te verkrijgen door de tuindeuren open te breken. Uit een werkkamer werden twee beeldschermen gestolen. Verloren: twee sleutels aan ring. LIMMEN - Een uniek evenement kon digt zich aan. In oktober 2000 won res taurant Gastronome uit Limmen de eerste prijs met een landelijke wijn- en spijscombinatie. Een voortreffelijke Oostenrijkse rode Umathum Zweigeit uit Burgenland werd biologisch ge maakt en geteeld door Jozef Umathum en zijn familie. Vele gasten hebben inmiddels genoten van de prachtige harmonie tussen wijn en spijs. De Oostenrijkse ambassadeur is zo onder de indruk van de prestatie van Gastronome, dat het restaurant een Oostenrijkse wijnproeverij met diner gaat organiseren. De ambassadeur zal samen met zijn vrouw aanwezig zijn om te genieten van de creaties die Erik de Groot met zijn staf in samenwerking met Regina zal gaan voorbereiden. Regina Meij, wijninkoper van Oosten rijkse wijnen, komt deze avond begelei den met tekst en uitleg. De avond wordt muzikaal begeleid door het huis combo. De wijnproeverij met diner vindt plaats op 13 maart in de koepel zaal van restaurant Gastronome, aan vang tussen 18.30 en 19.00 uur. De kos ten bedragen f 85,- per couvert. Re serveren is gewenst. Dit kan onder tel. 072-5051296. LIMMEN - Vrijdag 9 februari speelde schaakvereniging Vredeburg ronde zeventien van de interne competitie. R. van der Storm hield het hoofd koel bij een dubieus pionoffer van G. Hafkamp en wikkelde af naar een eindspel met een ver opgerukte vrijpion. Met nog enkele minuten bedenktijd volgde Van der Storm onberispelijk het enige winstplan en dwong hij Hafkamp tot overgave. J. Admiraal hield Schut van meet af aan onder druk in een onregel matige Franse opening en ruilde ten slotte af naar een toreneindspel met twee pluspionnen, dat Schut terecht opgaf. E. Stolp bereikte met secuur spel een gewonnen stelling maar onderschatte de combinatiekracht van K. Kramer. Een verkeerde verdedigingszet gaf Kramer de gelegenheid tot een mooie mataanval. J. Limmen zag een mat- voortzetting tegen R. Rommel, maar kreeg last van een plotselinge schaak blindheid en zette zijn dame op de ver keerde plek. Rommel sloeg pardoes de dame en kreeg aldus de partij cadeau. H. Ebels bezweek onder de pionnen- druk op zijn koning en moest het punt laten aan B. Stolp. Komende vrijdag speelt Vredeburg de bondswedstrijd tegen SV Oppositie uit Fleiloo. Beide clubs hebben nog kam pioenskansen. De uitslagen: Groep A: D. Schut - J. Admiraal 0-1, R. v.d. Storm - G. Hafkamp 1-0, K. Kramer - E. Stolp 1-0, B. Stolp - H. Ebels 1-0, R. Rommel - J. Limmen 1-0, K. Aafjes - K. Keijzer 1-0, D. Aafjes - G. de Graaf 0-1, T. Al - B. Kerkhof 0-1, J. Levering - R. Termes 1- 0, N. Pepping - M. Kos 0-1, H. de Hoog - G. Pouw 0-1. Groep B: D. Keijzer - M. Tijm 1-0, B. Blekemolen - T. Witkamp 0-1, N. van Leen - M. van Rees 1-0, J. Duin - S. Sofan 1-0, B. Schuif - E. Mooij 1-0, I. Mooij - T. Castelein 1-0, M. Mooij - V. Kaandorp 1-0, M. Koot - J. Valkering 0- GO «4— fC ALKMAAR - Waar vind je een koor dat uitsluitend Braziliaanse liederen zingt? In Alkmaar. Met de oprichting van 'Cuidado' is er in onze regio een nieuwe mogelijkheid voor koorzang bij gekomen. Het koor is in oktober ge start bij de wereldmuziekschool van Artiance aan het Canadaplein te Alk maar. Daar wordt onder leiding van Ri- Jean Mertens uit Vianen geoefend op de muziek met bijzondere ritmes uit Brazilië. Tijdens het eerste openbare optreden op het korenfestival in Sint-Pancras eind januari was het publiek enthou siast over dit nieuwe meerstemmige koor. Om nog steviger en swingender de podia te kunnen betreden zoekt 'Cuidado' nieuwe leden. Wie graag zingt en ook op ontdek kingstocht wil door de rijke Brazi liaanse muziekcultuur, is welkom op de open repetitieavond op donderdag 15 februari. 'Cuidado' repeteert dan, zoals elke donderdagavond, van 19.45 tot 21.45 uur in Artiance aan het Canada plein 3 te Alkmaar. Kunt u niet op 15 februari maar heeft u wel belangstel ling, dan bent u welkom op een volgen de repetie-avond. Om mee te kunnen doen met 'Cuidado' is het niet noodza kelijk om noten te kunnen lezen. Liefst wel wat (meerstemmige) zangervaring en enig gevoel voor ritme. Het Braziliaans koor 'Cuidado'. ALKMAAR - In de tiende serie rond de klassieke gitaar van Stichting Al hambra treden dit keer drie jonge ta lenten op. Op het podium in De Vigi- lantie aan het Verdronkenoord 45 te Alkmaar geven op zaterdagavond 17 februari het Bergense gitaartalent Nel- leke ter Berg Boosman, mandoliniste Martine Sikkenk en de Poolse gitarist Robert Horna een concert. De jonge gitarist Robert Horna, gebo ren in Kolo (Polen), heeft zijn naam inmiddels al gevestigd. Hij brengt een programma ten gehore met werken van Turina, Piazzolla en Brouwer. Gitariste Nelleke ter Berg Boosman en mandoli niste Martine Sikkenk vormen al vanaf 1991 een hecht duo, 'Amuse-oreille'. Hun programma bevat werken van Scarlatti, Ourkouzounoy en Ten Holt. Reserveren voor het concert kan via telefoonnummer 072-5335462. Losse kaarten zijn verkrijgbaar voor aanvang aan de zaal van de Vigilantie en kosten f 17,50 off 15,-. ALKMAAR - Op maandagavond 19 februari doet het medium Ad Kamp horst helderziende waarnemingen via een door u getekende boom. Dit vindt plaats in de Remonstrantse kerk, Fnid- sen 33 .te Alkmaar. De aanvang is om 20.30 uur. De entree bedraagt f 10,-, donateurs beta'en f3,50. Voor Inlichtin gen belt u met iel. 072-5334280. AKERSLOOT - Op maandag 19 fe bruari toont de KBO Akersloot een film van de tocht van Haarlem naar Santiago de Compostela. Deze reis is gemaakt door de heer Hermans en wel in een rolstoel die met de hand werd voortbewogen. Hermans was de eerste rolstoeler die deze pelgrimstocht op deze wijze heeft volbracht. U kunt getuige zijn van de 2600 kilometer lange tocht. De aanvang van de film is om 14.00 uur. De entree is f 5,- per persoon, inclusief een kop koffie of thee. De middag vindt plaats in café de Vriendschap. Activiteiten Limmen/Akersloot Gemeentehuis Limmen Tot en met 28 februari: expositie Alk- maarse fijnschilders in de publieke ruimtes, op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.30, tot 17.00 uur, behalve op vrijdagmiddag, Zonnedauw 4. Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29a. Geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren, uitsluitend voor spoed gevallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. p RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: donderdag van 9.00 tot 10.00 uur in kamer 0.30 in het gemeentehuis (via achteringang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 8.00 en 8.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 8.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331. Alkmaar, tel. 072-5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmem tel. 5051670. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel.' 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275 en fax 5054503, spreekuur dinsdag 8.30 tot 9.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur- in de pastorie. Voor afspraken bellen. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 9.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. ♦Noord-Holland Noord AKERSLOOT - Op donderdag 8 fe bruari zag een insluiper kans een porte monnee met inhoud weg te nemen uit een woning aan de Startingerweg. Op het moment van de inbraak was de ach terdeur van de woning niet afgesloten. Door onbekenden werd op 11 februari brand gesticht op een bedrijfsterrein aan de Kwekerij. De brand werd omst reeks 06.30 uur door een omwonende ontdekt. Die zag kans de brand, die in twee containers was gesticht, te blus sen. De twee containers stonden in dë nabijheid van de gevel van het pand. De kunststof gevel van het gebouw liep schade op. Gevonden: rozenkrans, drie sleutels aan ring. CASTRICUM - Het winterprogram- ma van de Plusactiviteiten Bonhoef fercollege start in maart met diverse cutsussen. Voor de cursussen 'Matthaus Passion', 'Bloesemremedies' en 'Po- werpoint' zijn nog enkele plaatsen vrij. Eveneens in maart starten twee nieuwe cursussen over omgaan met de compu ter, te weten een verkorte cursus com putertypen en computertypen voor vijftig-plussers. De cursussen worden allen gegeven in het Bonhoeffercollege, Pieter Kieft- straat 20 te Castricum. Voor informatie en inschrijving kunt u bellen met tel. 0251-659119 of op bovenstaand adres terecht.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 12