Start bouw nieuwe bibliotheek najaar 2001 verwacht (J° m li Giadheidsbestrijding in Heiloo Nationaliteit Aanpassing kruising De Dors - Belieslaan Behandeling subsidieverzoeken I HEILOO m Raadhuisplein I Pb. I 1850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. UITKIJKPOST -14 FEBRUARI Informatierubriek Bouwplan ter inzage bij publieksbalie Reageren tot en met 15 maart mogelijk De gemeenteraad heeft maandag 5 februari jl. ongeveer 6,9 miljoen gulden beschikbaar gesteld voor het realiseren van een nieuwe bibliotheek. De nieuwe bibliotheek komt in een nieuw te bouwen complex op de hoek van de Stationsweg en Westerweg. Volgens het plan dat nu ter inzage ligt, komt op de begane grond naast een bibliotheek een vestiging van de Rabobank en mogelijk nog een gebruiker. Op de twee verdiepingen daarboven komen 21 appartementen. Op de hoek van het gebouw zal één appartement doorlopen naar de derde verdieping. Het aantal bouwlagen is, ten opzichte van eerder geschetste ideeën, op basis van reacties van inwoners van Heiloo teruggebracht. Onder het complex komt een parkeerkelder met bergingen voor de wonin gen. Er wordt gebouwd volgens de richtlijnen van duurzaam bouwen. Zoals het er nu naar uit ziet, zal de bouw van de bibliotheek kunnen starten in het najaar van 2001. De oplevering van het complex staat gepland rond het einde van 2002. Voor het daadwerkelijk kunnen betreden van het nieu we bibliotheekgebouw moeten de inwoners van Heiloo nog wat geduld hebben. Deze staat gepland voor begin 2003. Het nieuw te bouwen complex, waar de biblio theek een onderkomen in krijgt, is één van de ontwikkelingen die zich (gaan) voordoen in de stationsomgeving. Gezien de ontwikkelingen in dit gebied en particuliere initiatieven die kenbaar zijn gemaakt bij de gemeente, heeft de gemeenteraad eerder al een beeldkwali teitsplan vastgesteld met als doel een toet singskader te scheppen. Plannen in dit gebied worden getoetst aan dit beeldkwali teitsplan om de kwaliteit in de stationsomge ving te behouden danwel te verbeteren, maar ook om de samenhang van diverse initiatieven te waarborgen. Het geldende bestemmingsplan moet nog worden aangepast op basis van het beeld kwaliteitsplan. De gemeente treft hiertoe op dit moment de voorbereidingen. Het bouwplan ligt overeenkomstig de inspraakverordening voor iedereen gedurende vier weken ter inzage, zodat een ieder ruim de tijd heeft kennis te nemen van de inhoud van het bouwplan en de mogelijkheid heeft daar op te reageren. Het bouwplan ligt ter inzage bij de publieksbalie bouwen en wonen. U kunt daar terecht tijdens de openingstijden van het gemeentehuis, maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandag avond van 18.30 uur tot 20.00 uur. Op andere tijden na afspraak, telefoonnum mer (072 -) 535 67 47. De inspraakperiode loopt van 15 februari tot en met 15 maart en gedurende deze periode kunt u reageren. Na afloop van de inspraakpe riode wordt een verslag gemaakt, waarin ten minste een zakelijke weergave van de inge diende zienswijzen en een gemotiveerde reactie daarop van de zijde van het college. Daarna besluit het college over de toepas sing van de voorgeschreven proce dure volgens de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Straatgevel Stationsweg Straatgevel Westerweg Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 8 februari 2001 Geboorten Marit, d.v. R.J.J. Stoelinga en S.B. Kother Luc A., z.v. A. van Zuijlen en J.R. Huybers Milou, d.v. R.E. Trenning en A.W.M. van den Hoonaard Elders geboren Benthe N., d.v. J.W.M.M.M. de Wijs en D.R. Staas Janne, d.v. B.J. Oostindie en S.J.M. Groot Sem R., z.v. M.F.E. van den Berg en RJ. van Groningen Ramon, z.v. J. van Bennekom en K. ter Beek Casper, z.v. C.J. Willemse en E. Dubbeld Paulien A.C., d.v. RJ.M. Rotteveel en A.C. Vlaar Diego Q., z.v. M.A.C. van Twuijver en C.B. ter Linden Sietse T., z.v. E.R. Dekker en I. Stam Anniko, d.v. R.M. van Dijk en I. Dekker Huwelijksaangiften/aangiften geregistreerd partnerschap A. van Nifterick en E.J. van Schooten M.C. van den Broek en S. Adrichem Huwelijken/geregistreerde partnerschappen C. Kersten en E.H. Verhoef G.M. Voorhout en P.M. van der Stoop Overleden E.C. Schilder wv Driehuis J.C. Raven H.J. Vijn H. Brook L.RH. Volbroek R. Jahiri W.F. Dukker G.C.A. van der Hoeven wv Burger E.H. Roest ev Franse Elders overleden H. van der Wal Ook deze winter wordt de gladheid bestreden door medewerkers van de gemeente Heiloo. Dit gebeurt in vier groepen. Elke week heeft één ochtendploeg en één middag/ avond ploeg dienst. Het rooster is ingegaan in week 47 in 2000 en eindigt na week 11 van dit jaar. De strooiroutes De voorman bekijkt 's morgens rond 04.00 uur of het glad is in het dorp. Er zijn bepaalde wegen waaraan goed te zien is of het glad is. Bijvoorbeeld het viaduct Kanaalweg, de oost kant Kerkelaan, de Vennewatersweg en diver se klinkerwegen. Als blijkt dat het nodig is om te strooien dan wordt de dienstdoende ploeg opgepiept die vervolgens zo snel mogelijk in actie komt. Uiterlijk tussen 05.15 en 05.30 uur 's morgens start de ploeg met het strooien. De ploeg rijdt bepaalde routes, een hoofdrou te en een route over fietspaden. De hoofdrou te bestaat uit de busroute en de ontsluitings wegen van de woonwijken. Overdag, tijdens werktijd, worden de overige wegen gestrooid. Als het sneeuwt zet de gemeente een sneeuwschuiver in, zodat er op schoon weg dek gestrooid kan worden. Op de fietspaden rijdt een trekker met zout en als het sneeuwt wordt er voor de trekker een rolbezem gehan gen, die de fietspaden schoonveegt. Bij hevi ge sneeuwval kan het zijn dat de hele nacht wordt doorgegaan met strooien. Aan de strooier op de vrachtwagen zit sedert dit jaar een computer die via de satelliet alle gegevens doorgeeft aan de centrale compu ter bij Beheer Openbare Ruimte. Zo wordt bij gehouden waar gereden is, hoeveel zout per m2 wordt gestrooid en ook de snelheid waar mee wordt gereden is te zien. Deze gegevens zijn ook belangrijk wanneer een aanrijding plaatsvindt. Verleende collectevergunningen Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de vol gende periode. - Platform Heiloo Wereldwijd voor de periode van 5 tot en met 17 februari 2001 - Leger des Heils voor de periode van 19 februari tot en met 3 maart 2001 De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Verleende sloopvergunning Door het college van burgemeester en wet houders is de hieronder vermelde sloopver gunning verleend. Nic. Beetsweg 35 - slopen woning en dakopbouw van de garages Ter inzage Deze sloopvergunning ligt na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksba lie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Zie voor de procedure voor het eventueel indienen van bezwaren de tekst bij het artikel Verleende bouwvergunningen/meldingen' op deze informatiepagina. Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt de komende weken de volgende hoorzittingen voor de behandeling van bij burgemeester en wethouders ingediende bezwaarschriften. maandag 19 februari 20.00 uur: weigering bestuursdwang tegen lichtreclame Boekhandel Deutekom 20.40 uur: verlenen bouwvergunning bankgebouw Rabobank Vennewatersweg 21.15 uur: aanschrijving bestuursdwang verwijderen woonwagen woensdag 28 februari 20.00 uur: bouw/inritvergunning garage/berging Heerenweg 15 20.40 uur: bouwvergunning 18 garages Holleweg 21.15 uur: bouwvergunning 2e dakkapel Laan van Frans 10 maandag 5 maart 20.00 uur: afwijzing aanvraag bijzondere bijstand 20.30 uur: weigering verhuiskostenvergoeding WVG 21.00 uur: weigering Ov-taxipas De hoorzittingen worden gehouden in kamer 008 van het gemeentehuis, toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raad huisplein 1 aan de zijde van het parkeerterrein. De hoorzittingen zijn, voor zover niet anders vermeld, in beginsel openbaar. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zit ting om persoonlijke - of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Ter inzage De stukken van de hiervoor genoemde zaken liggen tot de datum van de hoorzitting ter inzage, voor zover deze om persoonlijke - of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn. De stukken liggen ter inzage bij de secre taris van de commissie voor Bezwaarschriften, de heer A.C. van der Jagt van de afdeling Bestuurszaken in kamer 126 in het gemeente huis, telefoonnummer (072 -) 535 66 48. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Buiten de bezoekuren kunnen de stukken alleen op afspraak met de secretaris van de commissie worden ingezien. Meer informatie Voor nadere informatie omtrent het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u eveneens terecht bij de secretaris van de commissie. De eerstvolgende vergadering van de com missie voor Bezwaarschriften is op maandag 19 maart a.s. Per 1 februari 2001 is artikel V, tweede lid van de Rijkswet tot wijziging van de Rijkswet op het Nederlanderschap (RRWN) in werking getreden. Dit artikel herstelt onder bepaalde voorwaarden het verlies van het Nederlanderschap op grond van woonplaats buiten Nederland (de Nederlandse Antillen en Aruba) gedurende 10 jaar (ononderbroken) na meerderjarigheid in het land waarin hij/zij is geboren is en waarvan hij/zij eveneens de nationaliteit bezit. Dit is de algemene regel, waar nog bepaalde uitzonderingen op zijn. Door de nieuwe Rijkswet per 1 januari 1985 hebben in 1995 heel wat Nederlanders in het buitenland hun Nederlandse nationaliteit verlo ren. Artikel V, tweede lid van de RRWN herstelt dit verlies, indien aan betrokkene na 1 januari 1990, maar voor het verlies van het Nederlanderschap, is verstrekt: een Nederlands reisdocument, of; een verklaring omtrent het bezit van het Nederlanderschap Betrokkene wordt geacht in deze gevallen het Nederlanderschap niet te hebben verloren. Dit geldt ook voor hun, in die periode, minderjari ge kinderen. Wel moet steeds weer op tijd (binnen 10 jaar na afgifte) een nieuw docu ment worden aangevraagd. Deze regeling loopt vooruit op een wijziging van de totale Rijkswet per (waarschijnlijk) 1 januari 2002. Het is dus heel belangrijk om te (laten) bekijken of er voor deze laatste datum iets door u moet worden gedaan. Meer informatie Deze situatie kan gelden voor personen, die nu in Nederland wonen, maar ook voor familie in het buitenland. Wijst u hen dan op deze wij ziging en laat hen zo spoedig mogelijk con tact opnemen met de Nederlandse vertegen woordiging in dat land. In Nederland kunt u het beste naar de afdeling Burgerzaken van uw woongemeente gaan en verdere informatie vragen. In Heiloo kunt u terecht bij de afdeling Burgerzaken. Openingstijden zijn van maan dag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 en 20.00 uur. De afdeling is daarnaast bereikbaar onder telefoonnummer (072 -) 535 67 20. Ten behoeve van bevordering van de verkeers veiligheid zal de kruising van De Dors en de Belieslaan overeenkomstig het verkeersplan van de gemeente worden aangepast. De werk zaamheden bestaan in grote lijnen uit het aan brengen van middengeleiders in de Belieslaan. De tekeningen liggen gedurende 14 dagen voor de inwoners van Heiloo ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnum mer (072 -) 535 67 67. Voor eventuele nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer M. Slippens, van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072 -) 535 67 67. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te verle nen, worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Butterlaan 8 - vergroten woning Laan van Zeeman 11 - vergroten woning Kennemerstraatweg 486 - vergroten woning Kennemerstraatweg 644 - vergroten woning Trompenburg 26 - vergroten woonhuis Trompenburg 26 - plaatsen dakkapellen De Kandelaar 2 t/m 50 - plaatsen lift in flat Slimpad 6 - plaatsen garage Belieslaan 26 - plaatsen berging Bayershoffweg 64 - vergroten woonhuis Belieslaan 28 - plaatsen berging Geestakkers 42 - plaatsen berging Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van d& Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen. De Blinkenlaan 16 - vergroten woning; Geestakker 43 - veranderen woning d.m.v. plaatsen erker en nieuwe entree; De Ronge 61 - maken dakopbouw. Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 15 februari 2001 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij ^de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere j maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan e^n ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplan nen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoorschriften, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden. Rosendaal 2 - uitbreiding fietsenstalling De Sonneveld 140 - vergroten woning Ronde Laan 17 - vergroten woning Ronde Laan 19 - vergroten woning Van der Veldenstraat 3 - veranderen woning Bestevaerslaan 35 - vergroten woning Westerweg 407 - plaatsen zuil met verlicht naamsaanduiding Termijen 61 - vergroten woning Vrieswijk 126 - vergroten woning Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoon nummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan onder telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Op 15 april 2000 is de Algemene Subsidieverordening van de gemeente Heiloo in werking getreden. Deze subsidieverorde ning is vastgesteld door de gemeenteraad in zijn vergadering van 3 april 2000. Met de vaststelling van deze nieuwe verorde ning is de subsidieverordening uit 1987 (vast gesteld bij raadsbesluit van 3 december 1987) komen te vervallen en is het gewijzigde subsidiebeleid van kracht geworden. Wanneer in het verleden subsidieverzoeken zijn gehonoreerd op grond van de 'oude' ver ordening, biedt dit geen garantie dat soortge lijke verzoeken ook worden gehonoreerd op grond van de 'nieuwe verordening'. Elke nieuw subsidieaanvraag zal worden getoetst aan de nieuwe subsidieverordening van 15 april 2000. Meer informatie Voor meer informatie en/of vragen kunt u contact opnemen met de heer J. Beelen van de afdeling Welzijn, COA, telefoonnummer (072 -) 535 66 83.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 4