Medisch analiste Els Stet verruilt welvarend Heiloo voor arm India Volleytoernooien Effect Noordergeeststraat in beeld voor bouw gezondheidscentrum en appartementen Jngezo' Oud-papieracties in Heiloo brieven Activiteiten Heiloo UITKIJKPOST - 14 FEBRUARI 2001 NYYH naar Gemeentemuseum Ledenvergadering GTH Nivon-Iezing Zaanse Schans en de Zaanstreek Voorlichtingsavond over bevallen 'M V mm SY Oppositie Overzichtstentoonstelling Egmond-Binnen Cursussen Aktief 55-plus Lezing Santiago de Compostela Sans Atout HZY de Witburger Gevonden voorwerpen Themamiddag voor mensen met kanker Golden Years festival Pakketten voor Polen Italiaans maatwerk in 't Loo Zaterdag 17 februari Radboudschool, Slimpad 18. Tussen 9.00 en 12.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk tussen 10.00 en 12.30 uur. Maandag t/m vrijdag De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6, brengen tussen 8.45 en 15.30 uur. De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. Muziek- en Dansschool Heiloo, Het Veld 1, tussen 9.30 en 12.00 uur en 14.00 en 19.30 uur. Benedictusschool, J.P. Hasebroekweg 21, tussen 8.45 en 15.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner achter het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 9.(X) en 17.00 uur. Dagelijks Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportpark Het Vennewater. Alle dagen tussen 17.00 en 21.30 uur, op woensdag van 13.30 tot 18.00 uur, in het weekend ook tussen 10.00 en 17.00 uur. Willibrordschool, container naast A&P, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg, ingang aan De Omloop. Foresters, container bij sportvelden aan de Vennewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg. Base- en softbalclub Double Stars Hei loo, container bij het clubhuis op sport park Het Vennewater, tijdens trainin gen en wedstrijden. Zwem- en poloclub De Spetters, con tainer op de parkeerplaats bij zwembad Het Baafje. Vogelvereniging Kleurenpracht Hei loo, container bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater, halen op verzoek tel. 5337339. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tennisvereniging Het Vennewater, con tainer bij de ingang van de tennisbanen op sportpark Het Vennewater. HEILOO - Op woensdag 21 februari houdt de Nederlandse Vereniging Van Huisvrouwen (NVVH) een excursie naar de tentoonstelling 'Mode ontmoet streekdracht' in het Gemeentemuseum in Den Haag. Deze tentoonstelling laat de bijzondere relatie zien tussen mode en streekdracht in de afgelopen 250 jaar. Aan de hand van schitterende top stukken uit de eigen modellencollectie van onder anderen Frank Govers en uit vooraanstaande Nederlandse streek- drachtcollecties laat het museum de ontwikkelingen, de wisselwerking en de directe onderlinge beïnvloeding van hedendaagse mode en streekdracht zien. De kosten bedragen f8,- voor de rond leiding (bij deelname van 15 personen) plus de entree voor het museum. Vertrek met de trein uit Heiloo om 9.14 uur naar Alkmaar, waar de dames over stappen op de trein van 9.40 naar Den Haag CS. Het Gemeentemuseum is te bereiken met de tram. Inlichtingen en opgave voor 16 februari bij Anneke Kager, tel. 072-5332935. HEILOO - Gymnastiek- en Turn vereniging Heiloo GTH houdt haar jaarlijkse ledenvergadering op donder dag 22 februari in Bowlingcentrum Heiloo, aanvang 20.30 uur. Alle leden zijn welkom. Tevens wordt op deze avond afscheid genomen van penning meester Carla Spaansen en voorzitter Joop Muller. HEILOO - Op zaterdag 17 februari houdt Dick Husslage voor het Nivon- Heiloo een lezing over de Zaanse Schans en over de boeiende geschiede nis van de Zaanstreek, ook wel het oudste industriegebied van Europa genoemd. Deze ontwikkeling begon al omstreeks het jaar 1600 met de komst van de eerste molens. Bekendheid kreeg het gebied vooral vanwege de scheepsbouw en walvisvaart, maar ook de 80-jarige oorlog en de Napoleon tische tijd zijn aan de Zaanstreek niet ongemerkt voorbijgegaan. Veel van deze geschiedenis is op de Zaanse Schans terug te zien. In aansluiting op deze bijeenkomst volgt op zondag 8 april een wandeling vanuit Wormerveer via Wormer en de Zaanoever naar de Zaanse Schans, waar Husslage de deelnemers zal rond leiden. Zoals gebruikelijk verzorgt de bibliotheek op de avond van de lezing een kleine collectie boeken. De lezing vindt plaats in het Open Huis, aanvang 20.00 uur. Leden betalen f 2,50; anderen f 5,-; jeugd f 1,-. Voor inlichtingen kunt u bellen met Reina Mulder, tel. 072-5333127. ALKMAAR - Op woensdag 21 febru ari houdt de afdeling Verloskunde van het Medisch Centrum Alkmaar een voorlichtingsavond over bevallen. Deze bijeenkomst is bestemd voor vrouwen die op de datum van de bijeenkomst 28 weken of langer zwanger zijn en hun naasten. De bijeenkomst vindt plaats in het MCA, ingang Metiusgracht te Alk maar, van 19.30 tot 21.30 uur. Tijdens de voorlichtingsavond komen de poliklinische, klinische en de thuis bevalling aan de orde. Sprekers zijn J. Bais, gynaecoloog en M. Broersen, teamleider van de afdeling Verloskun de. Na afloop is er ruimschoots gele genheid om vragen te stellen. Aan melden kan op tel. 072-5483500. HEILOO - Gisteren is plaatsgenote Els Stet (29) voor èen jaar naar India vertrokken. De medisch analiste gaat zich daar inzetten als vrijwilliger voor Sacred. Via deze ontwikkelingsorgani satie kwam zij in contact met het Institute of Cultural Affairs (ICA). Het ICA is een Non Governmental Organi sation, wat betekent dat de organisatie niet is opgericht door de regering maar door de bevolking van het land zelf. Naast het begeleiden van ontwikke lingsprojecten traint het ICA ook vrij willigers om te worden uitgezonden naar organisaties in ontwikkelingslan den. Stet volgde deze trainingen en legde vervolgens contact met Sacred in India. Sacred werkt volgens dezelfde denk wijze als ICA zodat de lokale bevolking wordt gestimuleerd en begeleid om haar eigen problemen op te lossen. De lopende projecten van Sacred zijn gericht op het terugdringen van de kin derarbeid, primaire gezondheidszorg, onderwijs, duurzame landbouw en ver betering van de positie van de vrouw. De Heiloose wil zich, mede gezien haar medische achtergrond, gaan richten op de gezondheidszorg. „Als medisch ana liste houd ik me bezig met het opspo ren van infectieziekten, bacteriën en virussen," vertelt ze. Hygiëne speelt bij voorbeeld een belangrijke rol bij de gezondheid. Omdat in India de hygiëne niet altijd optimaal is, is een goede voorlichting zeer belangrijk. „India heeft een veel lagere levensstan daard dan wij hier kennen. Hoewel India op zich een redelijk ontwikkeld land is, wordt met name voor de armen haast niets gedaan. Voor hen is medi sche hulp en voorlichting daarover een stuk moeilijker te krijgen," aldus Stet. Tijgers om het huis Naast een stukje gezondheidszorg is het geven van een goede voorlichting over diverse ziektes iets waar de me disch analiste zich op wil gaan richten. „Misschien vormt dat eigenlijk wel mijn belangrijkste taak," denkt Stet. „Vooral ziektes als lepra en aids zijn een bron van zorg in India. Het geven van een goede voorlichting zou al veel ellende kunnen voorkomen." Stet is dinsdag afgereisd naar het plaatsje Uthangarai Taluk, dat in het Dharmapuri District ligt, in het uiterste zuiden van India. „Ik heb dus niets met de aardbevingsramp van doen," zegt ze en fronst haar wenkbrauwen. „Die was namelijk veel meer naar het noorden. Verschrikkelijk natuurlijk, maar ik zit er ver vanaf." Uthangarai Taluk is een klein plaatsje op het platteland. Stet noemt dit een mooie bijkomstigheid, omdat zij enorm van de natuur houdt. „Daarnaast ga ik in India kennismaken met veel gods diensten," zo weet ze te vertellen. „De mensen leven daar haast voor het geloof. Dat boeit mij enorm. Natuurlijk ga ik voornamelijk naar India om de bevolking daar te helpen, maar deels ga ik toch ook voor mijzelf. Zo heerst er in India een subtropisch klimaat, wonen er tijgers, apen en slangen om mij heen en krijg ik de kans om bij een gezin in huis te wonen. Ik ben dan ook zeer benieuwd of ik met mijn opgedane ken- jwPwflP Medisch analiste Els Stet gaat goed voorbereid op pad naar India. Fotostudio Starfield) nis in een geheel andere cultuur over weg kan!" Sparen en nog eens sparen Om de reis naar India te bekostigen en het verblijf aldaar te kunnen betalen heeft Stet flink moeten sparen. „Het eten en de huisvesting is gratis, maar voor de rest moet ik echt alles zelf beta len," glimlacht ze. „Via een andere organisatie had ik misschien wat meer onkosten vergoed gekregen, maar dan had ik twee jaar lang naar India gemoe ten. En dat lijkt me toch wel wat lang. Laten we eerst maar eens kijken of ik het een jaar weet uit te houden," zegt de medisch analiste, nog immer met een lach op haar gezicht. Hoewel ze erg naar de reis heeft uitge keken, is Stet toch ook wel bang dat ze haar familie en vrienden vreselijk gaat missen. „Ik zal proberen zo dikwijls mogelijk te e-mailen," stelt ze zichzelf gerust. „Gelukkig ben ik niet materia listisch ingesteld, al moet ik bekennen dat het me zwaar zal vallen om nooit meer eens een leuk strak truitje of een laag uitgesneden hemdje te dragen. Een rok met een split is bijvoorbeeld ook uit den boze, er zijn nu eenmaal wel kledingvoorschriften in India." Ook hobby's als schaatsen, handbal, to neel en muziek zal Stet voorlopig moe ten missen. Enkele cd's van Acda en De Munnick zijn meegegaan op reis, zodat er toch wat Nederlandse woorden zul len klinken in India. Om belangstellenden op de hoogte te houden van haar ervaringen in India zal Els Stet vier maal per jaar een nieuwsbrief uitbrengen. Door minimaal f 25,- over te maken naar rekening nummer 3364.47.744, ten name van Els Stet onder vermelding van 'nieuws brief', ondersteunt u Sacred en blijft u tegelijk op de hoogte van de belevenis sen van de medisch analiste. Vergeet daarbij niet uw eigen naam en adres te vermelden. Uw giften zowel als de op brengst van de nieuwsbrief worden uit sluitend gebruikt voor dit project van Sacred. Op de hoogte blijven Stet is blij met elke gift die er binnen komt. Van het geld zullen onder andere hulpmiddelen als protheses worden aangeschaft. Volgens de medisch ana liste is het belangrijk dat de hulpmidde len in het land zelf gekocht worden. „Ik kan hier wel aan de prothesekliniek vragen of zij mij willen sponsoren, maar wanneer we.de benodigde spullen in India kopen dan heeft de bevolking er werkgelegenheid. Van het verdiende geld kunnen zij dan weer gezond voedsel kopen en de leef omstandigheden kunnen middels voor lichting verbeterd worden. Op deze wijze helpen we de bevolking zo goed mogelijk." HEILOO - In de zeventiende ronde van de interne competitie van schaak vereniging Oppositie mocht de nieuwe koploper Van Etten zijn hoge positie tegen Jongkind verdedigen, die lange tijd het beste van het spel had. Hij kon echter zijn betere stelling onder druk van de klok geen handen en voeten ge ven en in die fase van de wedstrijd greep Van Etten bekwaam zijn kans. Met enkele a tempo gespeelde krachti ge zetten was het niet moeilijk meer het volle punt te pakken. Limmen zette zijn partij tegen Woud stra, die inmiddels enige schaakfaam geniet, met overleg op. Vanuit een ge sloten gehouden stelling controleerde hij alle belangrijke velden. Op het mo ment dat Woudstra op avontuur ging won Limmen met een weldoordachte combinatie een grote kwaliteit, die het verloop van de strijd danig beïnvloed de. Woudstra probeerde zijn verdedi ging met beperkte middelen te reorga niseren maar kwam toch in tempo- dwang en moest zich gewonnen geven. Aan Neering was te zien dat hij beter stond dan zijn tegenstander Koenders, die mismoedig naar zijn stelling keek. Opgewekt voerde Neering louter goe de zetten uit met als gevolg dat zijn voordeel steeds manifester werd. Koen ders deelde dit inzicht met een welge meende felicitatie. Hassing moest zich in zijn partij tegen Van de Brink met flair door de opening slaan, het zoge naamde blufschaak, maar die liet zich niet foppen en trakteerde hem op een stelling waar niet veel muziek meer in zat. Met een welbekeken manoeuvre posteerde Van de Brink zijn torens op de zevende rij en was het met het taaie verzet van Hassing gedaan. De uitslagen: Jongkind - V. Etten 0-1, Langereis - Maas 1-0, Manni - V.d. Wal remise, Bosma - Heeringa 0-1B. Woud stra - Limmen 0-1Sauer - Kracht remi se, Reus - Jongerius 1-0, Hassing - A. v.d. Brink 0-1De Jager - Huffnagel 0-1 Horninge - Tuinstra 1-0, Bik - Kraa- yenbrink 1-0, Munk - Nieuhaus 0-1, J. de Lange - Blom 0-1, Koenders - Ne ring 0-1. Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden zijn. De redactie behoudt zich het recht voor om brie ven in te korten of te weigeren. Anonieme brieven worden niet geplaatst. EGMOND - Op zaterdag 17 februari en zondag 18 februari houdt de Stich ting Historisch Egmond in samenwer king met de Egmondse historicus Jan Lute, een overzichtstentoonstelling in café 't Haasje te Egmond-Binnen. Onder de titel 'Egmond-Binnen, een dorp met historie' worden onderwer pen als de oude cafés, karakteristieke panden en personen, families, de bol len- en veldslacultuur, de jacht, de mid denstand, de aannemers, evenementen als 'Egmond op z'n kop' en nog veel meer, in een expositie belicht. Uiter aard is er speciale aandacht voor de locatie van de tentoonstelling zelf, café 't Haasje, een van de oudste etablisse menten in Egmond-Binnen. Voorts wordt uit de doeken gedaan hoe vanuit Egmond-Binnen, de oudste van de drie Egmonden, de andere twee dor pen, Egmond aan den Hoef en Egmond aan Zee, zijn ontstaan. De tentoonstel ling is geopend op zaterdag 17 februari van 14.00 tot 17.00 uur en op zondag 18 februari van 12.00 tot 17.00 uur. U vindt café 't Haasje aan de Herenweg 66 te Egmond-Binnen. HEILOO - Bij Aktief 55-plus zijn bij de volgende cursussen nog plaatsen vrij. In de cursus 'Make-up, kleuren en kle ding' wordt u wegwijs gemaakt in huid verzorging, make-up, kleuren en kle- dingstijl, passend bij uw eigen persoon lijkheid. De cursus bestaat uit vijf les sen, kost f 70,- en begint op 19 februari van 9.30 tot 11.30 uur. De cursus 'Kijk op kunst' heeft als doel hulp te bieden bij het kijken naar kunst, zodat het een manier wordt om kunst beter te zien, te begrijpen en te waarderen. De cursus bestaat uit drie lessen en kost f 37,50. Start 26 februari van 9.30 tot 11.30 uur.Tijdens de cursus 'Mergelbeelden' leert u modellen halen uit Limburgs mergel. Dit is een heel zachte steensoort. Deze cursus duurt acht lessen en kost f 92,50. Start 8 maart van 10.00 tot 12.00 uur. In 'Schrijven is blijven' schrijft u met hulp van een docente uw verhaal aan de hand van het thema 'Mijn leven in Heiloo'. Aan het einde \an de cursus worden de verhalen in een boekje gebundeld. De cursus bestaat uit acht lessen, kost f 75,- en start op 10 maart van 10.30 tot 12.00 uur. Voor informatie en aanmelding kunt u bellen met 072- 5331297. EGMOND - Op maandag 19 februari wordt om 20.00 uur een lezing over Santiago de Compostela gehouden. De entree bedraagt f 7,50, inclusief koffie en koek. De lezing vindt plaats in de Slotkapel, Slotweg 19 te Egmond aan den Hoef. Meerdere informatie kunt u vinden op haar website: www.janson.demon.nl. Ook is het mogelijk in het voorjaar 2001 aan een reis naar Santiago deel te nemen. Voor inlichtingen belt u met tel. 072-5062033 of tel. 072-5062387. Onbegrijpelijk woningbeleid In de* Uitkijkpost van 7 februari wordt kenbaar gemaakt dat in ons dorp een startsein is gegeven voor de bouw van vierhonderd woningen voor ouderen. Tot 2010 wordt gestreefd dat dit aantal wordt gehaald, tetwijl er in Heiloo een gebouw staat dat speciaal voor ouderen is gebouwd, doch waar nu al sinds ruim tien jaar ook jongeren, zelfs met kinde ren, worden gehuisvest. Wij vinden het vreemd dat bij toewij zing van woningen van onze flat Ype- hove, gevestigd aan Het Brugstuk en De Sonneveld, deze worden toegewe zen aan jongeren van achttien jaar en ouder, terwijl de flat gebouwd is voor personen van 55 jaar en ouder. Het zijn woningen die ook nog levensloopbe- stendig zijn. Zij hebben namelijk brede deuren, zodat er invalidewagens in de woning geplaatst kunnen worden. Alle drie-en-vierkamerwoningen zijn voorzien van een hoge wc, een alarmin stallatie, er is een gemeenschapszaal en de flat ligt dichtbij een grote super markt. Dus woningen waarin senioren kunnen blijven wonen, ook als ze wat meer zorg nodig hebben, zodat nu reeds tot inkrimping van de wachtlijs ten kan worden begonnen. Het lijkt ons eerder noodzakelijk dat er een flatgebouw komt met tweekamer woningen met een normale huur voor jongeren van achttien jaar en ouder, waardoor in onze beveiligde huurflat woningen vrijkomen voor de senioren. J. van 't Veen Bewonerscommissie Ypehove HEILOO - De uitslagen van de maan dag gespeelde wedstrijden bij bridge club Sans Atout zijn: A-lijn: 1Nuyens - v. Zomeren 56,7, 2. Fam. Mak 55,8. B- lijn: 1Dolmans - Schouten 67,5,2. Fam. v.d. Klis 55,4. C-lijn: Lind - v. Vliet 56,7, 2. Fam. H. Toby 55,4. D-lijn: Hansen - de Jong 68,8,2. Schreiber - Werdmuller 58,3. E-lijn: 1. de Jong - de Winter 59,2, 2. Magermans - Feyen 56,3. F-lijn: v. Amerongen - Maas 68,8,2. Fam. Interna 65,8. HEILOO - Tegen ODI/Megategel uit Den Helder bleef HZV de Witburger aan de verkeerde kant van de score. Na een enerverende wedstrijd verloren de Heilooër zaatvoelballers met 4-5, waar een gelijkspel op zijn plaats was ge weest. In de beginfase van de wedstrijd had ODI veelvuldig balbezit, wat ook resulteerde in een 0-1 voorsprong mid dels een goal van Dennis di Bartolo. Naarmate de wedstrijd vorderde kreeg HZV de Witburger, dat met drie spe lers uit het tweede elftal aantrad, meer greep op de wedstrijd. René Tromp tekende na 23 minuten voor 1-1 in een twee-minutenstraf van ODI; echter nog voor de rust was het wederom Di Bar tolo die 1-2 op het score-bord bracht. Vlak na rust stond Ralf Mulder aan het einde van een mooi opgezette aanval door Paul Farenhorst, 2-2. Er ontspon zich gaandeweg de wedstrijd een span nende strijd, waarin ODI/Megategel wegliep naar 2-4, maar Robert Kem- mere zorgde tien minuten voor tijd voor de aansluitingstrcffer. Toen de Helderse ploeg de marge weer op twee treffers bracht, leek de wedstrijd ge speeld. René Tromp bracht de spanning echter weer terug in de wedstrijd door uit een vrije trap 4-5 te scoren. Met nog zes minuten op de klok zette de Heilooër ploeg aan voor een slotoffen- sief, wat een aantal kansen opleverde. HZV de Witburger was in de zenuwslo pende slotfase echter niet koelbloedig genoeg om een gelijkspel eruit te sle pen en zodoende stond de groen-witte brigade na vijftig minuten aantrekke lijk voetbal met lege handen. Aanstaande vrijdag komt Kras Boys 2 op bezoek in sporthal Het Vennewater en de aftrap is om 20.40 uur. HEILOO - De volgende voorwerpen zijn bij het politiebureau in Heiloo als gevonden opgegeven: lammycoat, groen jongensjack maat 176, herenhor loge rechthoekig model, trouwring met inscriptie, goudkleurig dameshorloge, houten werkstuk, medicijn Biomal, grij ze linker handschoen. HEILOO - Het jaarlijkse Effect recre anten volleybaltoernooi is zondagmid dag 28 januari gespeeld in sporthal Het Vennewater. Er deden 24 teams mee in twee damespoules en twee heren/mix poules. De poules waren samengesteld op sterkte, dit is door de teams zelf aan gegeven door te kiezen voor de A of de B poule. Op deze wijze worden de on derlinge verschillen zo klein mogelijk gehouden, hetgeen resulteerde in span nende wedstrijden. Er werd fanatiek gestreden om de pou lewinst of om de eer. Na de prijsuitrei king kon de balans worden opgemaakt van een zeer gezellig en sportief verlo pen toernooi. Het Effect recreanten volleybaltoernooi is een van de open toernooien die door Effect jaarlijks wordt georganiseerd. Deze open toer nooien stellen gelegenheidsteams of reeds goed op elkaar ingespeelde teams in staat om de krachten te me ten. Recreantenteams die op reguliere basis in een volleybalcompetitie willen spe len kunnen inschrijven voor de recre antencompetitie. Hierbij wordt om de week, op de dinsdagavond, een volledi ge competitie gespeeld. Het volgende open recreanten volleybaltoernooi is het Wijkentoernooi, dit zal op 22 april worden gespeeld in de sporthal Het Vennewater. Voor informatie over Ef fect en de toernooien kunt u contact opnemen met Wim Koomen, tel. 072- 5115858. Effect Husselcup Op maandag 5 maart houdt volleybal vereniging Effect een volleybaltoer nooi met vrije inschrijving. Jong, oud, man of vrouw, lid of niet, iedereen kan meedoen. Deelname aan de Husselcup kost f 3,50. Voor dit bedrag boekt u een avond ont spannen volleybal en gezellige nazit. Het toernooi begint om 20.15 uur en duurt tot 22.30 uur. De deelnemers kunnen vanaf 19.45 uur een team loten. Om 20.00 uur moet u speelklaar in sporthal Het Vennewater aanwezig zijn. Om een reële inschatting van het aantal deelnemers te kunnen maken, dient u zich voor 23 februari op tegeven bij Peter Kraakman, Bosvaren 7, tel. 072-5332713. ALKMAAR - Het Medisch Centrum Alkmaar (MCA) en Regionale Thuis zorg houden een serie van acht thema middagen over kanker, die uitsluitend bestemd zijn voor mensen met kanker en hun naasten. De vijfde bijeenkomst is op dinsdag middag 20 februari van 13.45 tot 15.45 uur in de bibliotheek aan de Laan van Straatsburg 2, Alkmaar. Het thema van deze middag is omgaan met spanning. Tijdens deze bijeenkomst worden de deelnemers in de gelegenheid gebracht om met elkaar en de deskundige van gedachten te wisselen. Er is ook ruim schoots gelegenheid om vragen te stel len. Aanmelden kan op tel. 072- 5483500. The Tremeloes. EGMOND - Op zaterdag 17 februari vindt de eerste van de drie Golden Years festivals plaats. Het festival vindt plaats in hotel Zuiderduin te Egmond aan Zee. De entree bedraagt f40,-. Het festival begint om 21.30 uur (zaal open 21.00 uur). Er zijn nog enkele kaarten verkrijg baar. Op 17 februari treden onder an dere op The Tremeloes (Silence Is Golden), The Shoes (Na Na Na), de co verband Memphis en de feestband The Brilloos. Op www.goldenclassics.nl vindt u meer informatie, foto's en zelfs geluidsclips. ALKMAAR - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgeleverd. Inleveren van pakketten kan in Alkmaar geschieden bij Annette Velthuis, Rhijnvis Feithlaan 94, op woensdag 21 februari van 16.00 tot 19.30 uur (tel. 072-5400467). De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevige karton nen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De geadresseerde en adressen van der dienen duidelijk leesbaar doos geschreven te worden afzen- op de P° Heu.1 Operette 'The Yeomen of the Guard' door HOV.Te zien op 16 en 17 februari om 20.15 uur, 18 februari matinee. Kaarten a f 27,50 verkrijgbaar bij De Schrijverij en de Beun. Bibliotheek Maandag 19 februari van 13.30 tot 15.30 uur: demonstratie internet. Ni- von-tentoonstelling in de afdeling voor volwassenen over glas-in-loodtechniek en vakantiefoto appliqueren, op peu terafdeling de tentoonstelling 'Met Dikkie Dik op schoot'. Trefpunt Tot en met 6 maart expositie van Adrie Oudejans, op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur, zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Schaap en De Jong Tot en met maart expositie van aqua rellen van Paul Klamer in de dierenart senpraktijk aan de Commandeurslaan 1. Open Huis In de vitrinekast van het Nivon is een tentoonstelling fossielen uit het Teutoburgerwoud in Duitsland. Rayonkantoor Thuiszorg In het kantoor aan de Nijverheidsweg 33 expositie van foto's van Sjoekie Tip en schilderijen van Wim Twaalfhoven, te zien op werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur. Atelier TP Atelier Tine Poelsma, Termijen 189, heeft wisselende exposities, open elke woensdag van 10.00 tot 16.00 uur en na tel. afspraak op 5334596. Atelier Marijke Dekker Aan de Westerweg 22 is op zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur geopend het keramiekatelier Marijke Dekker. Silhouet Binnenhuisarchitectuur Tot 31 maart expositie van werk van Roland van den Heuvel. Te zien aan de Kennemerstraatweg 99. HEILOO - Van maandagmiddag 19 fe bruari tot en met zaterdag 24 februari maakt winkelcentrum 't Loo ruimte vrij voor Italiaans maatwerk. Daar wordt namelijk de nieuwe Alfa 147 gepresen teerd. Deze wagen is uitgeroepen-tot Auto van het Jaar 2001 Als winnaar van de prijsvraag die Alfa Romeo dealer Pouwels Autobedrijf B.V. heeft uitgeschreven maakt u kans op een Illy collection pakket ter waar de van f 300,-. Bij de hostess kunt u terecht met uw vragen en voor een declnameformulier. U kunt het deelna meformulier ter plaatse inleveren of bij de dealer aan de Koraalstraat 5* te Alkmaar. HEILOO - Heiloo is nu echt zo'n dorp waar je voor altijd wilt blijven wonen. Helaas is het momenteel zo dat sommi ge zorgbehoevende ouderen wegens een tekort aan passende huisvesting ons dorp moeten verlaten, naar een bejaar denhuis of verpleeginrichting elders in de regio. Dat gaat veranderen, tenmin ste als het aan Heilooër Bertil Greeuw (42) ligt. Greeuw is sinds 1995 directeur van de Woningstichting Heiloo (WSH). „Het bouwen van nieuwe en het op- plussen (opknappen en aanpassen) van bestaande seniorenwoningen is een belangrijk speerpunt in ons beleid. Wij verwachten in de komende tien jaar ons bestand uit te breiden met minstens vierhonderd seniorenwoningen." Geen overbodige luxe, dat blijkt onder meer uit de enquête 'Senioren onder dak', die recentelijk gehouden is door de ouderenbonden ANBO en KBO. De conclusie is simpel: ouderen willen hier blijven wonen, liefst in een ruime, van alle gemakken voorziene huurwoning, gelijkvloers, onderhoudsvrij en met verzorging binnen handbereik. De Woningstichting Heiloo luistert niet alleen naar deze en andere verontruste geluiden uit de markt, maar handelt daar ook naar. De samenwerking met het Woon- en Zorgcentrum Heiloo le verde al een aantal vruchtbare ideeën op. Het idee van het Multifunctioneel Wooncentrum is daar een goed voor beeld van. Hier gaat het om tachtig nieuwe woningen, overwegend voor se nioren, op en rond de plek van de Loet, te realiseren rond 2005. Eerstelijns gezondheidscentrum De plannen voor de plek van de huidi ge Gereformeerde Kerk aan de Noor dergeeststraat zijn al wat concreter ingevuld. Hoe concreet, dat vertelt Greeuw: „De grond en dus ook de kerk zijn van onze stichting. Wij hebben de stellige intentie om op die plaats een eerstelijns gezondheidscentrum te bou wen, met daarboven een dertigtal rui me huur- en koopappartementen. Mo menteel praten wij met de gemeente over de pas uitgevoerde stedenbouw kundige studie. Wij verwachten geen problemen en hopen eind van dit jaar de vergunningen rond te hebben. Dan kunnen we zo snel mogelijk met de bouw beginnen. Bij ons staat het Noordergeestproject trouwens bekend onder de naam GOED, Gezondheids zorg Onder Een Dak." GOED herbergt op de begane grond een gezondheidscentrum met daarin drie huisartsen, een apotheek, een fysi otherapeut en de Rima (maatschappe lijk werk). Greeuw vertelt verder: „De onderhandelingen zijn nog gaande, maar met een aantal geïnteresseerden zijn we al in een vergevorderd stadium. Apotheek Heylo wil hier een filiaal openen, voor de Rima betekent het een verhuizing en datzelfde geldt voor de huisartsen. Ik sluit uitbreidingen in de toekomst overigens niet uit, een tan darts bijvoorbeeld zou hier ook goed tussen passen. Maar voorlopig blijft het bij deze zes hulpverleners." De dertig luxe seniorenappartementen in dit project zijn bewust ruim van op zet; meer dan 120 vierkante meter per woning. Zij worden gehuurd of gekocht met 'zorggarantie'. Dit betekent dat Woon- en Zorgcentrum Heiloo de be woners een breed pakket van zorgdien sten garandeert. Greeuw: „Het is dan aan de mensen zelf om aan te geven waar zij gebruik van willen of moeten maken. De 'zorggarantie' gaat ver, heel ver zelfs, tot en met ziekenhuisver- plaatste verpleging." 'Ziekenhuisver- plaatste verpleging' is jargon voor men sen die verpleging nodig hebben, maar daarvoor niet per se in het ziekenhuis hoeven te liggen, mensen met een erge re vorm van suikerziekte bijvoorbeeld. Blik uit het zicht Hoeveel bouwlagen het uiteindelijk worden, is nu nog onduidelijk. Volgens Greeuw komt het complex niet boven de hoogste punt van de kerk uit. Op de vraag of hij hiermee het kerkgebouw of de klokkentoren bedoelt, antwoordt hij: „De omwonenden hoeven zich geen zorgen te maken. Wij investeren in al onze projecten en plannen van zelfsprekend ook in een veilige en pret tige leefomgeving. Bij de Noorder geeststraat hebben we bijvoorbeeld ge kozen voor ondergronds parkeren. Geen extra overlast en het blik is uit het zicht." Een paar appartementen in de Noor dergeeststraat zullen worden verkocht. Met de opbrengst ervan kunnen ande ren projecten meegefinacierd worden. „Specifiek is het geld bestemd voor de 35 nieuwe appartementen aan de Wes terweg, op de plek waar vroeger het Trefpunt stond," zegt Greeuw. „Door de administratieve verbinding met de Noordergeeststraat wordt het exploita tietekort soepel opgevangen en hoeven wij geen exorbitant hoge huren te vra gen. Wij beginnen dit voorjaar met de bouw van deze luxe huurappartemen- ten die door alle extra voorzieningen trouwens bij uitstek geschikt zijn voor senioren. De bewoners hebben middels klantenpanels vooraf inspraak in de af werking en inrichting van hun toekom stige behuizing." In Heiloo mag momenteel maar mond jesmaat worden bijgebouwd. Na 2005 zijn er meer mogelijkheden. De hoop is dan gevestigd op Zuiderloo, het gedeel te vanaf de achterkant van de Zeven- huizerlaan tot aan de Krommelaan. Daar zal in de toekomst de woonwijk Zandzoom verrijzen. Nu nog volkstui nen en versnipperde weilandjes, straks een bruisende nieuwbouwwijk met wellicht GOED-2.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 6