Omwonenden Driestal zijn nog steeds niet erg tevreden over hun inspraak Sherry Theater brengt 'Met gesloten deuren' m 072 5331895 NIEUW!!! webwijzer '•v Plan De Driestal komt er met pijn en moeite Weekmarkt weer uitgebreid Falkland Toneel speelt 'De kneperige kniepe Knuiper' Aan/toopplanm? ifeiVbsMAKELAARDII BORDEN ROEKMAN [j] *Bd>KMA NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN O AASTREKEN NIEUW www.heiloo-online.nl Thuis in uw regio! 66e JAARGANG NO. 8 21 FEBRUARI 2001 j) liU^JDrukkerij uitkijkpost bv Solistenavond Noordhollands Jeugdorkest Heiloose wint nu ook regionale voorleeswedstrijd Geslaagd Jeugd Het Venne water gaat op stap Jeugdwerkgroep Plan Oost viert carnaval Beschermers paddentrek weer op pad Opbrengst muzikaal winterspektakel ..thuis in Heiloo. WEKELIJKS IN DE UITKIJKPOST Met uw webadres in de krant. Op elk tijdstip, vanaf elke plaats te bereiken door onze lezers UtTNODICINO Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl C. HACHMANG ;;a■:-■■;■ :V a -.\T -'"• A V' >"-■v - Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, v Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden c aanzienlijk lagere mm-prijzen. HEILOO - Op zaterdag 24 februari om 20.00 uur zal er in de Muziek- en Dansschool aan 't Veld 1 weer een so listenavond plaatsvinden. Tijdens deze avond brengen de leden van het Noordhollands Jeugdorkest muziek ten gehoren van onder anderen Franz Schubert, Wolfgang Amadeus Mozart en Felix Mendelssohn. Zij spelen nu niet in symfonisch verband maar laten zich horen in kleine ensembles. Het Noordhollands Jeugdorkest is een doorstroomorkest waar musicerende jongeren uit heel Noord-Holland audi tie voor kunnen doen. Nadat ze erva ring opdoen in een orkest dat onder de bezielende leiding van de dirigent Pieter-Jan Olthof studeert aan het groot symfonisch repertoire, gaan de meeste leden na een aantal jaar weer door naar andere orkesten. Er gaan leden naar studententorkesten, maar er stroomt ook een aantal leden door naar diverse conservatoria om professioneel musicus te worden. Deze mensen komen dan terecht in landelijke jeugd orkesten zoals het Jeugdorkest Neder land en het Nationaal Jeugdorkest. Kortom, een jeugdorkest zoals dit is een kweekvijver van jong talent. Tijdens de jaarlijkse solistenavonden krijgen de leden de mogelijkheid om zich eens in een ander verband te laten horen. Er worden gelegenheidsensem bles gevormd en er is ook een aantal vaste ensembles binnen het orkest die zich dan laten horen, zoals II Piccol- lini's, het Oeds-kwintet en het Quar- tetto Animoso. Deze avond is door de leden zelf georganiseerd voor de eigen leden, oud-leden, ouders, donateurs, sponsors en iedereen die het leuk vindt om te komen. Ook zijn nieuwe toekom stige leden welkom de sfeer te proeven van dit gezellige orkest. De toegang is gratis. HEILOO - De omwonenden van De Driestal lijken nog steeds niet erg tevreden over de wijze waarop zij mogen meepraten over de inbreiplan- nen van de gemeente. Dat bleek vorige week woensdagavond tijdens een ver gadering van de commissie Grondge biedzaken I. In de loop van de avond werd duidelijk dat bewoners en ge meente in elk geval verschillend den ken over de term 'inspraak'. De gemeente was, bij monde van Bert Enderink, hoofd afdeling VROM, van mening dat ze 'maximaal de discussie was ingegaan' en zoveel mogelijk reke ning heeft gehouden met de wensen van de Driestal-omwonenden. Maar er moeten nu eenmaal keuzes worden ge maakt tussen het volkshuisvestelijk be lang en het belang van de bestaande bewoners, verklaarde Enderink. De 'Driestallers' dachten er heel an ders over. Inspreker Henk Kracht, woordvoerder namens het bewoners comité, stelde dat de bewoners onte vreden waren over het overleg zoals dat afgelopen jaar is gevoerd en teleur gesteld waren over de (geringe) in vloed die zij gehad hadden in het plan, dat woensdagavond ter bespreking voorlag. Over dit plan zijn het afgelopen jaar meerdere gesprekken gevoerd met dé bewoners, nadat een informatie-avond in februari vorig jaar op een debacle was uitgelopen. Een groot gedeelte van de aanwezige buurtbewoners stapte toen kwaad op, omdat zij van mening waren kant-en-klare plannen voorge schoteld te krijgen, waar niets meer tegenin viel te brengen. Het overleg werd het afgelopen jaar voortgezet met een afvaardiging van vier personen van De Driestal, Laan van Muys en Wes- terweg. Het uitgangspunt voor dit overleg was het standpunt van de commissie. Uit gegaan werd van maximaal zestien goedkope huurwoningen voor starters met een maximale huur van f 800,-, onder voorwaarde dat het kwalitatief goede woningen worden dié steden bouwkundig goed in zijn te passen. 'Wel meepraten, niet meebeslissen' De Driestal telt nu 33 woningen, vol gens het comité is zestien woningen erbij veel te veel. Het comité beaamde dat er het afgelopen jaar meermalen overleg is gevoerd, maar was toch van mening dat het geen echte invloed heeft gehad. Men mocht wel meepra ten, maar niet meebeslissen. Wel of bij na tevreden was het comité met het handhaven van de groenstrook en de geplande minimale afstand tussen bestaande woningen aan de Laan van Muys en de nieuwbouw van 25 meter. Daarbij kwam in de loop van de avond nog de toezegging dat de nokhoogte onder de 7.35 meter (gerelateerd aan de Laan van Muys) blijft. Hiermee nam de gemeente het comité de wind uit de zeilen, want de kwestie van de nok hoogte was een heet hangijzer geweest. De commissie begreep woensdagavond dan ook niet waarom het bewonersco mité niet tevreden was. Dóó'er Hans van Halem vroeg zich af waarom het comité pas in december de conclusie trok dat er niet naar ze geluisterd was. Eerdere bespreekverslagen maakten geen gewag van hun ontevredenheid. Aad van Yperen van de PvdA vond zelfs dat men in het overleg een heel eind was gekomen. Hij zette de voorge schiedenis nog even op een rijtje. In het prille begin was er sprake van 25 wo ningen, nu teruggebracht naar zestien. In plaats van over drie bouwlagen wordt nu gesproken over twee met een kap, behoud van de groenstrook, een speelplaatsje en parkeren op eigen ter rein, zo somde hij op. Vrees voor overlast Ook Tom ten Hoope van Heiloo 2000 toonde zich verbaasd over de reactie van het bewonerscomité. Uit eerdere verslagen zou niet gebleken zijn dat de bewoners het'er niet mee eens waren. Ook moet je rekening houden met al die woningzoekenden in Heiloo, zo be nadrukte hij. Wethouder Juup Wuijster- Schuddeboom probeerde wat van de vrees ten aanzien van starters in de wijk weg te nemen. Starters zijn niet per de finitie jongeren, aldus Wuijster. Starters zijn mensen die geen zelfstandige woonruimte achterlaten. Eventuele angst voor overlast is dan ook niet te recht, zo vond de wethouder. Het Sherry-Theater. De commissie was van mening dat er meer dan voldoende overleg was ge weest met de bewoners en dat het plan nu aan de Woningstichting moet wor den voorgelegd. Deze moet kijken of het ook werkelijk haalbaar is. De ge sprekken met de bewoners zullen wor den voortgezet, zo beloofde Wuijster. Wanneer het plan klaar is, volgt de offi ciële behandeling in de raadscommissie en de gemeenteraad. Bewoners die het dan nog altijd niet zien zitten, kunnen dan de formele procedure van bezwaar maken volgen. HEILOO - De Heilooër weekmarkt is onlangs uitgebreid met vier kramen. Elke woensdag van 10.00 tot 16.00 uur .staan er nu 38 kramen en drie verkoop- wagens. Potentiële marktlieden, die met hun waren op de markt van Heiloo willen gaan staan, komen niet zelden op de wachtlijst terecht. Wordt hun pro duct al verkocht op de markt, dan zul len zij om de diversiteit te kunnen garanderen moeten wachten totdat de huidige standplaatshouder vertrekt. Sinds januari is de markt uitgebreid met onder andere twee kramen met jeanskleding en een kraam met dieren benodigdheden. Erg veel wisselingen en verloop kent de markt niet. Slechts op de kop van de markt (tegenover de Hema) zijn de afgelopen periode wat wisselingen geweest. Een van de plaatsen werd daarbij opgevuld door Bobo, een kraam met allerlei dierenbenodigdhe den. Ecologisch dierenvoer Eigenaar van de marktkraam in dieren benodigdheden, René van Zandwijk, is blij met zijn nieuwe plaats op de markt. „De marktmeester zat om een dergelij ke kraam te springen," meent hij. „Omdat de mensen in Heiloo eigenlijk alleen bij Ranzijn terecht kunnen voor dierenbenodigdheden, is een plek op deze markt geen slecht idee." Van Zandwijk heeft voorheen altijd op de Zwarte Markt in Beverwijk gestaan, maar besloot vijf jaar geleden het roer volledig om te gooien. „Ik ben in de hypotheken beland, maar vond de ver koop ervan niet leuk. Om maar niet te zeggen 'oplichterij'. Daarom besloot ik te stoppen en wat anders te zoeken. Ik heb nu eenmaal verstand van dieren voer, zodat ik toch besloot weer rich ting markt te gaan." De. verkoop van ecologisch dierenvoer door Bobo is uniek in Noord-Holland. Iemand die bijna wekelijks de markt bezoekt is de al jaren in Heiloo woon achtige Willeke van Loo. Zij gaat graag naar de markt om verse vis te halen. Daarnaast koopt ze meestal de 'lekke re' aanbiedingen bij de bakker, maar wandelt ze ook naar de groenteboer voor het vijf guldenpakket. In dit pak ket zitten vijf verschillende groente soorten. De markt is nu eenmaal gezellig, vindt ze. Bovendien is het er goedkoop en vindt ze er toch verse waar. „Het heeft een heel sociale functie, de markt. Zo kom ik nog eens ergens. Er zijn veel kennissen om mee te praten, je ziet altijd wel iemand. Mijn dochter gaat vaak voor de sieraden en de snoep, en ook de bloemenkraam is super! En niet te vergeten onze stofzuigerman." Een kraam op de markt kan eveneens een spripgplank naar een eigen zaak betekenen. Per eind februari verdwijnt de kraam met tweedehands kinder- en dameskleding. De verkoop vanaf deze kraam loopt zo goed dat de twee vrou wen besloten om een winkel te begin nen in Heiloo. Hoewel nog niet geheel zeker, komen er binnenkort drie kra men met parfumeriewaren op de markt bij. De komst van de parfumeriewaren juicht Van Loo enorm toe. „Ik spaar na melijk parfumflesjes," verheugt ze zich al bij voorbaat. HEILOO Walgemoed HEILOO/ALKMAAR - De Heiloose Floortje Prein, leerlinge van de Willi- brordschool, heeft afgelopen zaterdag in Alkmaar de regionale voorleeswed strijd gewonnen. Evenals twaalf andere kin-deren uit de groepen 7 en 8 van ba sisscholen in de regio las zij een stukje uit een favoriet boek voor, Mathilde van Roald Dahl. In november won Floortje een voor ronde van deze voorleeswedstrijd in de bibliotheek in Heiloo. Op woensdag 9 april komt ze uit in de provinciale ron de in Zaandam. Mocht ze die ook win nen, dan gaat Floortje op 16 mei in Utrecht voorlezen op de Nationale Voorleesdag. Plaatsgenoot Matthijs oud-leerling van de voor malige OBS Zeskant, is op 15 februari afgestudeerd aan de Internationale Hoge School voor Hotelmanagement in Den Haag. Zijn afstudeerrichting was Personeel en Organisatie. HEILOO - Anneke Keijsper, Norine Haps en Pim de Smalen. Zij vormen samen met regisseur Leo van Herk het Sherry- Theater en spelen in theater de Beun op zondag 4 maart de voorstel ling 'Met gesloten deuren', ofwel 'Huis Clos' van Jean Paul Sartre. In deze voorstelling - een inmiddels klassiek geworden stuk uit 1944 - neemt filosoof en toneelschrijver Jean- Paul Sartre zijn publiek mee naar een wel heel ongewone plaats: de hel. Niet de braadput waar de verdorvenen der aarde sidderen en beven, maar een onbestemde ruimte, een wachtkamer, waar drie mensen verwacht worden. Het zijn de journalist Joseph Garcin, de cynische Ines Serrano en de mooie Estelle Rigault. Zij vertellen ieder hun verhaal en bewijzen bewust en onbe wust dat zij eikaars hel zijn. "1 Enfer c'est les autres', 'De hel dat zijn de anderen' is een van de onverge telijke zinnen uit de Franse literatuur die we ons bijna allemaal nog herinne ren van de middelbare school. Maar meer dan dat is 'Met gesloten deuren' een stuk dat bijna zestig jaar na zijn ontstaan nog steeds niets aan spanning en zeggingskracht heeft verloren en het moderne publiek steeds genoeg stof tot nadenken geeft. HEILOO - Veel jeugdleden van de ten nisvereniging Het Vennewater hebben zich al ingeschreven voor de jubileum activiteit op zaterdag 9 juni. De club bestaat deze zomer 25 jaar. De jeugd commissie van de club heeft in het ka der van dat jubileum een uitstapje ge organiseerd naar Six Flags in Dronten. Er zijn nog plaatsen over. Wie vergeten is om het inschrijfformu lier in te sturen, kan dit alsnog doen, maar wel voor 28 februari. Het formu lier afgeven aan Anja Luchtmeijer en Inge Weening-van Soest kan ook. De kosten van de trip bedragen f 25,- per persoon. r Falkland Toneel gaat op naar de sterren en daar voorbij. De weekmarkt Heiloo is onlangs uitgebreid met vier kramen. (Fotostudio Starfield) HEILOO - Het voorjaar staat voor de deur, en dat betekent traditiegetrouw dat Falkland Toneel momenteel de laat ste hand legt aan een leuke kindervoor stelling. Dat is ditmaal het stuk 'De kneperige kniepe Knuiper' van Peter Lindes, onder regie van Marius Prein. Het stuk gaat over Kol, de tovenares, die de toeschouwers meeneemt naar de planeet Jupiter. Maar Zap en Zop, twee ruimtewezens, hebben alle planeten door elkaar gegooid. Dus wie weet ein digt de reis op Pluto. Daar woont de kneperige kniepe Knuiper, een griezel met een hart van steen. Iedereen die hij in zijn macht krijgt moet zijn leven lang keihard voor hem werken. Dat wordt oppassen geblazen voor Zap, Zop, Kol, de professor en mevrouw Poets. Of weten ze iets dat zijn macht kan bre ken? Misschien lukt het met de hulp van de kinderen uit de zaal. Hoe dit allemaal afloopt is te zien op vrijdag 9, zaterdag 10 en zondag 11 maart in theater de Beun in Heiloo. De voorstelling begint op vrijdag om 19.15 uur, op zaterdag en zondag om 13.30 en 16.00 uur. De entree is f 5,-, donateurs betalen f 2,50. Kaarten zijn te koop bij Holland International (Raadhuisweg), De Schrijverij (Stationsweg), 't Hoekje ('t Hoekstuk), A en P Ypestein en theater de Beun, maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17:00 uur. Kaarten zijn tevens vanaf een uur voor aanvang van de voorstelling verkrijg baar aan de kassa van de Beun. Telefonisch gereserveerde kaarten die nen een kwartier voor aanvang van de voorstelling aan de kassa te zijn afge haald. Voor informatie en reserverin gen kunt u bellen met Jaap Schuuring, tel. 072-5115511. HEILOO - Op zaterdagmiddag 24 februari vanaf 14.00 uur zijn de deuren van Het Oosthonk geopend om er met zijn allen een knots, knetter en gezellig carnavalsfeest van te maken. Heb je zin om gezellig mee te feesten, dan ben je tot 16.30 uur welkom. En voor wie er mooi verkleed bijloopt valt er nog een prijs te winnen. De entree is f 3,50. Dit is inclusief twee keer limona de en een zakje chips. Het is de tweede voorstelling van het Sherry-Theater, dat vorig seizoen debu teerde met het stuk 'Vroeger' van Ha rold Pinter. De toegangsprijs voor dit stuk bedraagt f 12,50, inclusief een ape ritief na ''afloop van de voorstelling. Kaarten zijn te koop aan de kassa van theater de Beun, Willibrordusweg 2, van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur, tel. 072-5333156. HEILOO - Op zaterdag 24 februari start de Paddenwerkgroep Heiloo met de beschermingswerkzaamheden ten behoeve van de amfibieën op de Kuil- laan, Zanderslootweg, Westerweg en Rector Frederiklaan. Die ochtend worden voor de dertiende keer de vangemmers en gaasstrook ingegraven langs het fietspad Zander slootweg. Vanaf zaterdag 24 februari is de Kuillaan van 19.00 uur tot 07.00 uur voor het gemotoriseerd verkeer afge sloten. Dankzij de slagboom is daarmee het grootste gevaar geweken, ook al zijn er nog steeds automobilisten die de Kuillaan (verboden) vanaf de Kenne- merstraatweg inrijden met alle gevol gen van dien. In de maanden maart en april (soms eerder bij heel zacht weer) trekken de gewone pad, bruine kikker en de kleine watersalamander vanuit hun overwin- teringgebied (bos of duin) naar de slo ten om zich voort te planten. In het water leggen de dieren hun eieren (kik kerdril en paddensnoeren). Tijdens de voorjaarstrek of paddentrek moeten de pad en de kikker vaak drukke ver keerswegen oversteken. Hierbij wor den vaak honderden dieren dood gere den, tenminste, als er geen hulp gebo den wordt. De Paddenwerkgroep Heiloo is een organisatie die elk jaar met een grote vrijwilligersgroep (31 mensen) de amfi bieën deze hulp biedt. Iedere avond, gedurende acht weken, is een groep mensen in het aandachtsgebied aanwe zig om de dieren de helpende hand te bieden. De Paddenwerkgroep Heiloo is in de regio eveneens actief (soms met meer dere organisaties). Bijvoorbeeld in Castricum, waar ook in het komende seizoen het onderzoek wordt voortge zet. In Alkmaar is de groep op twee locaties aanwezig, waaronder de Boe- kelermeer in verband met de aanwezig heid van een zeer grote populatie rugs- treeppadden (een strikt beschermde diersoort alsmede zijn leefgebied). Voor informatie kunt u bellen met Els Swart, Bakkersweg 20 te Heiloo, tel. 072-5330324, of mail naar elsmar@het- net.nl. HEILOO - De opbrengst van het muzi kaal winterspektakel dat zondagmid dag 11 februari gehouden werd in het Open Huis, bedraagt f 1262,50. Meer dan 25 muzikanten speelden die mid dag de sterren van de hemel. Optre dens waren er van het Opus 4-kwartet met zangeres Irene Oonk, de band van de Muziek- en Dansschool met aan stormend talent en als afsluiting de Alkmaarse Big Band met spetterende jazz, mede vertolkt door diverse solis ten. De opbrengst wordt overgemaakt aan SOS- Kinderdorpen in El Salvador, waar door de recente aardbevingen een dringend tekort is aan noodhulp ten behoeve van de opvang van slacht offers. SOS-Kinderdorpen zorgt onder andere voor de distributie van voedsel, medicijnen, kleding en keukenbeno digdheden. Zeeweg 20,1852 CR Heiloo irifo@vosmakelaardij.ni www.vosmakelaardij.nl umwuscnwim #%j voor meer info. zie pag. 5 vanderborden JAC. P. THIJSSE ^TCOLLECE openbare scholengemeenschap voor mavo, havo en vwo VOOR DE INFORMATIEAVOND (VOOR OUDERS) OP DONDERDAC 22 FEBRUARI 2001 OM 20.00 UUR DE OPEN DAC OP ZATERDAC24 FEBRUARI 2001 VAN IO.OO TOT 1Ï.OO UUR LAAT U INFORMEREN OVER: COED ONDERWIJS IN EEN VRIENDELIJKE SFEER HET STREVEN OM ERUIT TE HALEN WAT ER IN ZIT' DE COEDE DOORSTROOM- EN EXAMENRESULTATEN DE BLOEMEN 65 CASTRICUM TEL. (0251) 65 25 71 NVM ELA4RSGROEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 Met 4 kantoren actief in de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugozvaard), INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie Droonecampstraat 13 - Centrale verwarming 1851 TH Heiloo - Dakbedekking Telefoon 072-533 50 85 - Loodgieterswerk Werkplaats: Holleweg 19

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1