Tijdelijke huisvesting basisscholen Ypestein Rectificatie Taxatieronde herwaardering onroerende zaken Heiloo nagenoeg afgerond Verleende vergunning Vervanging bomen Belieslaan Afsluiting kruising De Dors - Belieslaan UITKIJKPOST - 28 FEBRUARI G HEILOO Noodlokalen aan De Hoefsmid en ronding einde van Laan Eindeloos Veiligheidbereikbaarheid en ruimte bepalen mede keuze Het college van burgemeester en wethouders van Heiloo is van plan de basisscholen Paulus en Meander in de wijk Ypestein gedurende de (ver)bouwperiode van het scholencomplex tij delijk te huisvesten aan De Hoefsmid en aan het einde van Laan Eindeloos. Op het voorter rein van de huidige scholen wil het college een noodspeellokaal plaatsen. Op dit moment staan al vier noodlokalen geplaatst aan De Hoefsmid. Gedurende ongeveer een jaar zal de bovenbouw van beide scholen elders onderwijs volgen. De jongste kinderen blijven onderwijs volgen in de voor hen vertrouwde huidige locatie. De locatiekeuze is mede tot stand gekomen in overleg met bestuur, directie en medezeggenschapsraad van beide scho len. Bij het zoeken naar een geschikte tijdelijke locatie is gekeken naar beschikbare ruimte, bereikbaarheid voor leerlingen en leraren, Op grond van artikel 2.2.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening 2000 heeft de burge meester van Heiloo vergunning verleend voor het geven van circusvoorstellingen in Heiloo op dinsdag 6 en woensdag 7 maart a.s. op het evenemententerrein Noorderneg, gren zend aan De Omloop. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Bestuurszaken, telefoonnummer (072 -) 535 66 45. Voor de realisatie van de infrastructuur rond het plan De Egelshoek wordt een tweetal iepen langs de Belieslaan, ter hoogte van de nieuwe woningen, verwijderd. De bomen (iepen) worden zo spoedig mogelijk vervan gen door nieuwe bomen om de laanstructuur langs de Belieslaan in stand te houden. Voor eventuele nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer M. Slippens, bereikbaar onder telefoonnummer (072) 5356767. Gemeenteraadsvergadering d.d. 12 maart 2001 De gemeenteraad vergadert maandag 12 maart a.s. in de raadzaal van het gemeen tehuis. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. U bent van harte welkom. Agenda 1a.Loting volgorde van stemmen over zaken b.Inventarisatielijst en volgorde van sprekers over van een unaniem positief commissie advies voorziene akkoordstukken 2. Eventuele mondelinge mededelingen 3. Vaststelling notulen van raadsvergadering d.d. 5 februari 2001 4. Ingekomen stukken Bespreekstukken 5. Benoeming gemeentesecretaris mevrouw C.C.H. van de Meent 6. Ongegrondverklaring bezwaarschriften Wet voorkeursrecht gemeenten Zandzoom 7. Beschikbaarstelling krediet ad 87.101,00 voor sloop gemeentelijke opslagloodsen aan Kanaalweg en Belieslaan 8. Beschikbaarstelling krediet ad 251.000,00 voor herstelplan archief (fase II) 9. Verkoop kavel Wethouder Tomsonbos (zgn. 21e bosvilla) aan Kardeel ten behoeve van Medisch Kinderhuis Antonius te Castricum ter realisering van dubbele woning 10.Verkoop perceel grond De Hoefsmid aan Karwei Bouwmarkt ter realisering van parkeerplaatsen Akkoordstukken 11.Wijziging vertegenwoordiging commissies 12.Vaststelling Verordening materiële financiële gelijkstelling onderwijs Beschikbaarstelling krediet ad 15.000,00 voor inrichting softwarepakket GWS4ALL sociale en verkeersveiligheid. Ook wil het col lege het aantal dislocaties beperkt houden. De omwonenden en de ondernemers-vereniging zijn inmiddels per brief geïnformeerd over de plannen. Het voorstel van het college komt 21 maart a.s. aan de orde in de commissie Grondgebiedzaken I. Tijdelijke huisvesting De Paulusschool krijgt tijdelijk tien noodloka len tot beschikking op de locatie aan het einde van Laan Eindeloos. De basisschool Meander krijgt tijdelijk 7 noodlokalen tot beschikking aan De Hoefsmid. Vier noodloka len staan al op deze locatie. De tijdelijke huis vesting is voor ongeveer een jaar nodig. Uitbreidingsplan complex De Kring De gemeente heeft vorig jaar al besloten het complex De Kring in de wijk Ypestein uit te breiden. Aanleiding hiervoor was de grote groei van het aantal leerlingen van de beide basisscholen de Meander en de Paulusschool. Beide scholen zijn gehuisvest in dit complex. Tot nu toe heeft de gemeente het tekort aan lokalen opgevangen door enkele noodlokalen te plaatsen op een terrein gelegen aan de Oude Werf. Permanente uitbreiding van het scholencomplex met lokalen is nu noodzake lijk. Daarom is besloten het complex De Kring aan de noordzijde uit te breiden met 1050 m2. In totaal krijgen de scholen dan de beschik king over 24 leslokalen en twee speellokalen. Voor de langere termijn is dit voldoende. Voor de korte termijn zullen op het schoolplein twee noodlokalen blijven staan. Dit is noodza kelijk om alle leerlingen in de piekperiode te kunnen huisvesten. Plannen Een werkgroep bestaande uit vertegenwoordi gers van de beide scholen, het bestuur van de Ypsalon, de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo, de architect en de gemeente bereidt de plan nen voor de uitbreiding van het scholencom plex De Kring in Ypestein voor. Het college heeft de architect Paul Breddels opdracht gegeven om een plan te ontwerpen voor de uitbreiding van het complex. Het ligt in de planning dat de nieuwe lokalen in augus tus/september 2002 in gebruik worden geno men. Naast de uitbreiding van het complex zal ook het voorplein aan de zuidzijde van het gebouw worden aangepast. Meer informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Welzijn, de heer G. Presburg telefoonnummer (072 -) 535 66 81 of de heer J. Beelen, telefoonnummer Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden. Patrijsakkers 19 - vergroten woning (dakopbouw) De Kandelaar 2 t/m 50 plaatsen liftschacht in het woongebouw Zeeweg 10 - vergroten woning Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoon nummer (072 -) 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan onder telefoonnummer (072 -) 535 67 37"of 535 67 38. Voor de bevordering van de verkeersveiligheid wordt de kruising van De Dors en de Belieslaan overeenkomstig het verkeersplan van de gemeente aangepast. De werkzaamhe den bestaan in grote lijnen uit het aanbrengen van middengeleiders in de Belieslaan. Tijdens de werkzaamheden wordt deze kruising voor alle verkeer afgesloten. Ook fietsers kunnen gedurende de werkzaamheden geen gebruik maken van de kruising. Naar verwachting duurt de afsluiting van donderdag 1 maart 2001 tot en met vrijdag 9 maart 2001. Alle percelen die aan De Dors liggen, blijven bereikbaar vanaf de Laan van Muijs. Omleidingsroutes zullen worden aangegeven. Meer informatie Voor eventuele nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer M. Slippens, telefoonnummer (072) 535 67 67. Gemeentelijke belastingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad van Heiloo in zijn verga dering van 5 februari 2001 een wijziging van de Verordening op de heffing en invordering van onroerende-zaakbelastingen 2001 heeft vastgesteld. Dit besluit treedt in werking op de eerste dag na die van de bekendmaking. De gewijzigde verordening ligt vanaf vandaag kosteloos ter inzage op het gemeentehuis in het informatiecentrum van de publieksbalie. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 09.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. In dit besluit zijn de tarieven vastgesteld voor de onroerende-zaakbelastingen 2001, waarin onderscheid wordt gemaakt tussen woningen en niet-woningen (zoals winkels, kantoren, scholen, etc.) Tarieven 2001 onroerende-zaakbelastingen tarief eigenaar woning tarief gebruiker woning tarief tarief 2001 2000 3,08 6,60 f2,47 f5,43 4,31 f 6,60 3,45 f5,43 Meer informatie over de nieuwe tarieven en de gewijzigde verordening verstrekt de afde ling Financiën op het gemeentehuis. De openingstijden zijn op werkdagen van 8.00 tot 12.30 uur. Of onder de telefoonnummers (072 -) 535 66 19 en 535 66 20. Voorbeeldberekening OZB 2000 en OZB 2001 voor woningen: Om het bedrag aan onroerende-zaakbelasting te berekenen deelt u de WOZ-waarde van uw woning door 5.000. De uitkomst rondt u af naar beneden en vermenigvuldigt u met het tarief. Stel, de oude waarde van uw woning was 249.000,00. U deelt de waarde door 5000 en rondt de uitkomst af naar beneden. Het aantal eenheden bedraagt dus 49. Als eigenaar betaalde u 49 eenheden maal 6,60 (tarief) is Als bewoner of huurder betaalde u 49 maal 5,43 (tarief) is Als eigenaar en gebruiker betaalde u in totaliteit: 323,40 266,07 589,47 Stel, de waarde van uw woning is 100% gestegen en de nieuwe WOZ-waarde wordt 498.000,00. Het aantal eenheden wordt nu 99 Als eigenaar gaat u betalen: 99 eenheden maal 3,08 is 304,92 Als bewoner of huurder gaat u betalen: 99 maal 2,47 is 244,53 Als eigenaar en gebruiker gaat u in totaliteit betalen: 549,45 De taxatieronde van de herwaardering van onroerende zaken in Heiloo is nagenoeg afgerond. Op dit moment voeren de gemeente en het taxatiebureau de laatste controles uit. De waardebeschikkingen worden begin maart verzonden. Vóór die tijd kan de gemeente helaas nog geen gegevens verstrekken. De taxatieronde is nodig in verband met de Wet Waardering Onroerende Zaken (Wet WOZ). Elke gemeente in ons land voert op dit moment een hertaxatie uit. De WOZ-waarde is de zogenaamde vrije verkoopwaarde van een onroerende zaak, ook wel marktwaarde genoemd. De WOZ-waarde komt vast te staan voor een periode van vier jaar, te weten de periode van 2001 tot en met 2004. Deze waar de is nog niet van belang voor uw aangifte inkomstenbelasting 2000, die u vóór 1 april 2001 moet verzorgen. Daarvoor geldt nog de oude WOZ-waarde. Beschikking Als eigenaar of gebruiker van een onroerende zaak ontvangt u in de eerste week van maart een beschikking waarin de waarde vermeld staat van uw pand naar het prijspeil van 1 januari 1999. De gemeente kijkt dus hoe uw pand er op 1 januari 2001 uitziet en rekent dit terug naar het prijspeil van 1999. Deze zoge naamde WOZ-beschikking wordt gebruikt voor een aantal belastingen vanaf het jaar 2001, met name de onroerende-zaakbelasting van de gemeente, het jaarlijks in te vullen eigen- woningforfait voor de inkomstenbelasting (voorheen huurwaardeforfait), en de heffing van het waterschap. De onroerende-zaakbelasting wordt geheven in twee gedeelten, te weten een eigenaren- gedeelte en een gebruikersgedeelte. De eige naar/gebruiker van een onroerende zaak betaalt beide aanslagen. Een gebruiker (lees huurder) betaalt alleen het gebruikersgedeelte en de verhuurder het eigenarengedeelte. Stijging waarde Het plaatselijke beeld geeft aan dat sinds de laatste peildatum voor Heiloo, en dat was 1 januari 1992, er sprake is van een forse waardestijging van het onroerend goed. Waardestijgingen van 100en meer vormen geen uitzondering. Dit kan gevolgen hebben voor de belastingen. Dit geldt niet alleen voor Heiloo. In dit licht is landelijk al besloten om het percentage van het eigenwoningforfait voor de inkomstenbelasting te verlagen om de lasten niet te sterk te laten stijgen. Dit per centage gaat van 1,25% naar 0,8%. Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen: Butterlaan 8 - vergroten woning De Boog 55 - vergroten woning Kerkelaan 22 - vergroten woning Kleijne Olven 15 - vergroten woning Vennewatersweg 21 hs. 50 - vergroten recreatiewoning (kapverhoging) Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daar bij behorende stukken vanaf donderdag 29 februari 2001 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoon nummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voorne men om voor bovenvermelde bouwplannen vrij stelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoorschriften, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. Tarieven ozb bekend in februari 2001 In het collegeprogramma van de gemeente Heiloo staat dat de onroerende-zaakbelasting slechts gematigd mag stijgen in Heiloo. In februari heeft de gemeenteraad de tarieven voor de onroerende-zaakbelastingen vastge steld. Er is afgesproken dat de totale opbrengst niet mag stijgen als gevolg van de waardestijging van het onroerendgoed. Wel kunnen er verschuivingen ontstaan. Concreet betekent dit dat in individuele gevallen sommigen meer belasting gaan betalen en anderen minder. Dit komt onder andere omdat de waarde van het ene pand meer dan gemiddeld is gestegen en het andere pand minder dan gemiddeld. De gemeenteraad heeft besloten om in 2001 verschillende tarieven te gaan toepassen voor woningen en niet-woningen (bijvoorbeeld een winkel, kantoor, school, etc). De reden hier van is dat woningen meer in waarde zijn gestegen dan de niet-woningen. Het tarief voor een woning wordt lager dan het tarief voor een niet-woning (zie de publicatie elders in deze informatierubriek). Bezwaar De WOZ-waarde staat in principe voor een periode van vier jaar vast. In deze periode kan slechts één keer bezwaar worden gemaakt tegen de WOZ-beschikking. U ontvangt tege lijk met de beschikking een taxatieverslag. Dit verslag bevat een summiere opsomming van de uitgangspunten van de waardering en een verwijzing naar een aantal andere objecten. Dit zijn vergelijkingsobjecten. Van deze verge lijkingsobjecten is veelal een verkoopprijs bekend. Bij het vaststellen van de waarde van uw pand zijn deze gegevens betrokken. Indien u het met de waarde niet eens bent, dient u gemotiveerd aan te geven waarom u vindt dat de waarde niet juist is vastgesteld. Het taxatieverslag kan u hier bij helpen. Uw bezwaar dient binnen 6 weken na dagtekening van de beschikking bij ons binnen te zijn. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Financiën, de heer R.J. Ligthart, telefoonnummer (072 -) 535 66 19 of mevrouw R.G. Mast, (072 -) 535 66 20. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en 2 met 22 februari 2001 Geboorten Tom, z.v. W. Sterkenburg en J.R Riesebosch Noraly E.M., d.v. RC. Zoon en M.E. Kraakman Julia S., d.v. R. Sunnotel en B.M. Ellerman Iris, d.v. M. Peters en E.E. Oderwald Jelle, z.v. R.M. van den Aakster en A.F. Gransbergen Elders geboren Boyd M., z.v. U.M. Weijkamp en J. Hijlkema Isabel R., d.v. M.S. de Boer en B.M. van Wijngaarden Lindhout Stef, z.v. R. Stiegelis en H.S. Slagt Finnighan T.A., z.v. J.R Hoetjes en W.S. Heierman Róbin M., z.v. J.M. Crum en J. Doorenspleet Britt, d.v. F.J. Luesken en A. Graas Daniël M., z.v. N.C.W.M. Glorie en A.M.A. Groot Huwelijksaangiften/aangiften geregistreerd partnerschap E.R. Koning en E.D. Kempers Huwelijken/geregistreerde partnerschappen A. van Nifterick en E.J. van Schooten Overleden F.H. Rosbak wv Tehupeiory G. Boon wv Poel M.C. Barnhoorn Elders overleden D. Hoefnagel D. Gras RJ. Tames Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. f Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 4