Dance en Fitstudio 115 in de lift H 0m WmmF Heiloose brengt rust in uw tuin Oplossing verkeershinder door grote vrachtauto's in 't centrum UITKIJKPOST - 28 FEBRUARI 2001 Vervolg informatierubriek Verbod vrachtverkeer vanaf 12 meter Ontheffing mogelijk De gemeente Heiloo wil verkeershinder ver oorzaakt door grote vrachtauto's in het gebied tussen de Kennemerstraatweg, ZevenhuizerlaanWesterweg en Kerkelaan, inclusief Westerweg en Kerkelaan, oplossen. Een verbodsregeling voor vrachtverkeer langer dan 12 meter in dit gebied moet de verkeers hinder en de vernielingen aan weg en straat- meubilair voorkomen. Met deze maatregel wil het college ook een bijdrage leveren aan het vergroten van de leefbaarheid in dit gebied. Er bestaat een mogelijkheid om een ontheffing aan te vragen, maar dan moet wel aan bepaal de criteria worden voldaan, zoals een hoge beladingsgraad, ondeelbare lading zoals bouwmaterialen, seizoensgebonden bevoorra ding of indien het betekent dat andere kleine voertuigen aangeschaft moeten worden. Een verhuiswagen kan bijvoorbeeld ontheffing krijgen. Dit is de uitkomst van een intensief overleg met onder meer de winkeliersverenigingen van de Stationsomgeving en Winkelhof 't Loo, de Kamer voor Koophandel, Ondernemersorganisatie voor logistiek en transport (EVO) en Transport Logistiek Nederland (TLN). Ook de reacties op basis van het openbaar gemaakte voornemen van het college van burgemeester en wethouders om dit te gaan regelen, zijn hierbij betrokken. In het Verkeersplan van Heiloo, vastgesteld door de gemeenteraad in 1999, was al sprake van een verbod van grote vrachtauto's op de Kerkelaan en de Stationsweg. Intensief over leg heeft geleid tot een nadere omschrijving van het gebied en het opstellen van criteria waaraan men moet voldoen om in aanmerking te kunnen komen voor ontheffing. Direct betrokkenen, zoals winkeliersverenigin gen, EVO, TLN zijn inmiddels geïnformeerd over het besluit van het college van burgemeester en wethouders over de verbodsregeling. Bezwaar Indien u het niet eens bent met dit besluit dan kunt u gedurende zes weken na de dag waarop dit besluit is bekend gemaakt een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Informatie Het verkeersbesluit met de bijbehorende teke ning ligt, gedurende de termijn waarbinnen bezwaren ingediend kunnen worden, ter inza ge in het Informatiecentrum in hal van het gemeentehuis. De openingstijden zijn maan dag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. 's Middags kunt u alleen terecht op afspraak. Voor vragen en/of meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, tel. (072 -) 535 67 63. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te verle nen, worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplan nen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Belieslaan 20 - plaatsen berging Holleweg 21 - vergroten woning Oosterzijweg 68 - plaatsen berging Vredenoord 9 - vergroten woning Obriglaan 54 - vergroten woning Hoefcamplaan 9 - vergroten woning Lezing over dierentuinen en Artis Zwemdiploma's Jaarvergadering Zonnebloem Heiloose judoka pakt goud in Schiedam Helderziende waarnemingen Internetten in het Trefpunt Grootouder en kindmiddag 0MM Lezing 'In kannen en kruiken' bij NVVH Stamboom- en familieonderzoek SV Oppositie Nieuwe website voor Heiloo DVW-zeevissen Internationale Dojo 't Loo vrouwendag Schaatsvierdaagse tijdens voorjaarsvakantie Muziekinstrumenten voor Afrika HEILOO - Goed nieuws voor de lief hebbers van dans en muziek. Dance en Fitstudio 115, gelegen aan Stationsweg 115, start vanaf april met een aantal nieuwe lessen. Zo staat een cursus tap- dance voor volwassenen (bij voldoende belangstelling ook voor de kinderen) op het programma, evenals een cursus percussie voor vqlwassenen. Sinds kort kunnen volwassenen ook terecht voor een beginnerscursus jazzballet. Kor tom, de hoogste tijd om eens een kijkje achter de dansschermen te nemen. „Ik beheer nu bijna vier jaar de Dance en Fitstudio," vertelt Monique Elgin (32). „In het pand heeft achttien jaar een balletschool gezeten. De vorige ei genaar is gestopt en omdat ik al vier jaar bij de balletschool werkte werd mij gevraagd of ik de school niet wilde overnemen. Die kans heb ik niet laten schieten en zodoende regel ik nu alles, van A tot Z." Het werk noemt de danslerares 'zwaar maar leuk'. Zij geeft gemiddeld 24 uur per week les. Deze lessen variëren van jazzballet tot aerobics, van bodyshape tot klassiek ballet en van tae bo tot kleuterballet. Het kleuterballet is ge schikt voor deelnemers vanaf drie jaar. „Het gebeurt wel dat kinderen na twee keer het al helemaal gezien hebben en helemaal geen zin hebben om te doen wat jij zegt," glimlacht Elgin. „Maar het is voor de kinderen die het wel leuk vinden een hele goede basis voor later." Elgin volgde haar balletopleiding aan de Jazz-Showmusical vakschool te Am sterdam. Daar deed ze zowel de dans- richting als de docentenrichting. Deze vierjarige opleiding betekende onder andere stagelopen en ervaring opdoen bij de televisie. „Met name dansen in het achtergrondballet bij Henny Huis mans soundmixshow en diverse dans- acts in shows van John de Mol zijn goe de leermomenten geweest," benadrukt de danslerares. Samba en limbo Overigens is Elgin pas op latere leeftijd met ballet begonnen. Haar talent was haast verloren gegaan, omdat haar moeder vond dat ze beter kon gaan korfballen. „Toen ik een jaar of zes was wilde ik graag op ballet, maar ik werd dus naar korfbal gestuurd. Dat was trouwens best een leuke sport, ik heb het tot mijn zeventiende volgehouden. In een clubhuis had ik toen wel eens met een les jazzballet meegedaan, maar echt verder was ik nooit gekomen. Pas toen ik achttien werd ben ik echt lessen gaan nemen." Ze deed vervolgens auditie voor de vakopleiding en werd daar aangeno men. „Je wordt trouwens niet zomaar aangenomen op de vakschool. Daar moet je best wel wat voor doen." Na de opleiding besloot Monique Elgin te kiezen voor lesgeven, omdat volgens haar in die tijd niet veel werk te vinden was in musicals of programma's. „Ik dans nog wel in een Zuid-Amerikaanse samba- en limboshow. Deze show voe ren wij op tijdens bedrijfsfeesten of bij voorbeeld op vakantieparken." De keuze voor het lesgeven was een eenvoudige, vindt Elgin. „Ik moet toch een vast inkomen hebben. De huur moet ook gewoon betaald worden en ik moet toch kunnen eten?" Een combi natie tussen lesgeven en zelf dansen in een musical blijkt vrijwel onmogelijk, omdat de repetities zoveel tijd in beslag nemen dat er nauwelijks tijd voor les geven overblijft. „Die tijd besteed ik dan toch liever aan mijn leerlingen," besluit ze. Voor meer informatie over de Dance en Fitstudio kunt u bellen met Monique Elgin, tel. 072-5332914. >f Leerlingen van de Dance en Fitstudio. HEILOO - Woensdag 7 maart verzorgt F. Engelsma, hoofd educatieve dienst Artis, een lezing over dierentuinen en Artis in het bijzonder. Daarbij komen onder meer historie, doelstellingen, het dagelijks reilen en zeilen in de dieren tuinen, toekomstvisie, nationale en internationale samenwerking en be dreigde diersoorten (fokprogramma's) aan de orde. De avond wordt gehouden in het Tref punt, Abraham du Bois-hof 2. De aan vang is om 20.00 uur. Leden van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen zijn welkom. Introducés zijn eveneens welkom tegen betaling van f5,-. HEILOO - Op zaterdag 24 februari is er in Zwembad 't Vennewater afge zwommen voor de onderstaande zwemdiploma's: A- diploma: Luigi van Riel, Inge Gimbel, Josephine Kelder, Esmée Röseler, Annemiek Kabel, Kelly Castricum, Dion de Goede, Anouk Kerssens, Ruben van der Kooi, Janine Bakker, Jeffrey Nijman, Lisa Seignette, Ruben en Finn Visser 't Hoofd, Marnix van Balgooi, Jeroen Tesselaar, Frank Ribbens, Lars Kramer, Sander van den Berg, Thomas Vink, Shari de Graaf, Zoë Seekles, Lian en Inge Molenaar, Jahs Brouwer, Daan van Wielink, Mei de Visser, Vincent Meiering, Nicky v.d. Pijl, Stephan Hoogland, Rick Klaver, Rizwan de Blieck, Kees Duivenvoorde, Milan Jonker, Max Visser, .Nick Baltus, Tim Latychev, Achmed Moradi, Max van Ginkel, Ayla Hartland, Nicky van den Bosch, Noah Eelman, Nina Vaerewijck, Leon Verscure, Lisa Madder, Gijs Weyers, Emma Verhey, Debbie Neelen en Eric Schot. B- diploma: Ruby Hogenes, Carlijn Blom, Jessica Terol, Lisanne en Janneke de Ridder, Martijn Linck, Emily v.d. Haagen, Simon Leerink, Merel de Koning, Alexander Smit, Eline de Lange, Tanja Piekeboer, Max Louter, Co Ploegaert, Sjoerd van den Bos, Ke vin Knol, Danique Levering, Lennard Frinking, Anna de Groot, Jesse Koop man, Chiccho van Zaal, Wendy Vree burg, Daphne Hoedjes, Edvin Sisa- novio, Frouke Niesert, Nina Haazela- ger, Suzan Admiraal en Annemarie Eykel. Overlevingsdiploma Zilver: Matthijs Kaandorp en Judith Schipper. HEILOO - Op donderdag 1 maart houdt de Heiloose afdeling van de Zonnebloem haar jaarvergadering in restaurant Klein Varnebroek. Omdat het jaar 2001 uitgeroepen is tot het In ternationale jaar van de vrijwilliger, wordt deze gelegenheid aangegrepen om iets extra's te doen voor de gast vrouwen en -heren van de Zonne bloem, die zich gedurende het hele jaar inzetten. De vergadering wordt dan ook vooraf gegaan door een gezamenlijke lunch. Op deze manier hoopt het bestuur zijn waardering tot uitdrukking te brengen voor de vrijwilligers, zonder wie het functioneren van de afdeling onmoge lijk zou zijn. Op 10 maart is er in het Golden Tulip Heiloo een ontspannings middag gepland, waar circa honderd gasten op een gezellige middag worden getracteerd. Op 7 april staat de jaarlijk se boottocht op het programma met veertig gasten. Mocht u interesse hebben in het Zonnebloem-werk, neem dan contact op met een van de bestuursleden. U heeft er geen dagtaak aan. Af en toe eens een bezoekje, samen eens winke len of gewoon wat extra aandacht doet soms wonderen. U kunt bellen met J. Kaan, voorzitter, 072-5334829. HEILOO - Op 24 en 25 februari werd er in sporthal Groenoord voor de vijfde keer de Open Schiedamse Judokam pioenschappen georganiseerd. Aan dit toernooi deden ongeveer duizend judo ka's mee van honderd judoclubs uit het hele land, maar ook uit België en Duitsland. Ook Sportschool Randers de Geus uit Alkmaar kreeg een uitnodiging voor dit sterk bezette toernooi en zond zowel zaterdag als zondag judoka's naar Schiedam. Het tienjarige judota lent Maureen Groefsema uit Heiloo stond na drie winstpartijen in de finale van de Open Schiedamse Judokam pioenschappen. Hier stond ze tegen over clubgenoot Kelly Peereboom. Zij was ook ongeslagen in de finale terecht gekomen. De twee vrouwelijke kemp hanen kennen elkaar inmiddels door en door. Groefsema kwam deze keer als sterkste naar voren en wist met een waza ari het kampioenschap op haar naam te schrijven. ALKMAAR - Maandagavond 5 maart zal medium Martin Reul via directe helderziende waarnemingen veel infor matie vanuit de Andere Wereld aan u kunnen doorgeven. Hij doet dit in de Remonstrantse kerk aan het Fnidsen 33 te Alkmaar. De aanvang is 20.30 uur, de entree is f 10,-, donateurs f 3,50. Voor informatie belt u 072-5334280. HEILOO - In het Trefpunt aan de Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo wor den regelmatig cursussen voor de (beginnende) computergebruiker geor ganiseerd. kunt er onder andere terecht voor een introductiecursus over internetgebruik, uitleg over het verschil tussen hard- en software en er wordt een cursus gegeven voor een uitgebrei de kennismaking met de computer. Iedereen die meer wil weten over de cursussen kan bellen naar het Trefpunt, tel. 072-5331297. Opgave kan eveneens op dit nummer. Van maandag tot en met vrijdag kun nen geïnteresseerden terecht in het internetcafé. Minder ervaren mensen kunnen een beroep doen op vrijwilli gers die op verschillende dagen aanwe zig zijn. Omdat in het internetcafé nog niet elk dagdeel begeleiding aanwezig is wordt nog gezocht naar vrijwilligers die willen helpen. Ook mensen die wil len helpen om de computers te pro grammeren zijn welkom. HEILOO - Op dinsdag 6 maart is er in het Trefpunt weer een grootouder- kindmiddag. Kinderen tot en met tien jaar kunnen samen met hun grootou ders of andere volwassenen onder lei ding van een ervaren docente (muziek en bewegingspedagoge) een gezellige middag hebben. Het thema is dit keer 'Trommels in de jungle'. Het Trefpunt is op dinsdagmid dag 6 maart geopend van 15.00 tot 17.00 uur. De entree is gratis. Voor ver dere informatie kunt u bellen met Aktief 55 plus, tel. 072-5331297. Rinske Ackermann in haar tuin. Fotostudio Star field,) HEILOO - Rinske Ackermann ziet het helemaal zitten. Na tien jaar ervaring als hovenier gaat zij zich toespitsen op het maken van tuinplannen. „Het wer ken als hovenier werd mij te zwaar," zegt Ackermann eerlijk, „al dat spitten en graven brak mij enorm op." Mede daarom wil zij zich meer gaan richten op het ontwerpen en adviezen geven bij de aanleg van (Japanse) tui nen, het inrichten van het terras of dak terras, plantenbakken vullen voor bin nen en buiten, ideeën en advies uit brengen bij tuinproblemen en beplan tingsplannen maken. Heiloo en Limmen kent een flink aan tal tuincentra en hoveniers. De laatste jaren is de populariteit van het tuinie ren enorm toegenomen, niet in de laat ste plaats vanwege de invloed van tele visieprogramma's als 'Eigen huis en tuin' en de vele tijdschriften. Er worden diverse cursussen op tuingebied aange boden en de tuinbezitter probeert zijn grondgebied op een zo leuk mogelijke manier in te richten. De geboren Heiloose, haar ouders had den een pluimveebedrijf aan de Ewis- weg, noemt zichzelf een echte doener. „Ik ben altijd in de tuin bezig. Het eer ste wat ik 's morgens doe is de tuin in stappen. Ik vind het heerlijk om nu voof mezelf bezig te zijn. Het creatieve dat ik in mij heb kan ik op deze manier goed kwijt." Inspiratie doet Ackermann vooral op tijdens haar reizen en het bezichtigen van diverse tuinen. Daarnaast leest ze veel boeken en is ze lid van diverse tuinclubs. De laatste jaren mag er dan veel aandacht zijn voor de inrichting van de tuin, het onderhoud ervan is vaak een ondergeschoven kindje. „Veel mensen willen een onderhouds vrije tuin. Die hebben helemaal geen zin om elk weekend in de aarde te moe ten wroeten en iets te moeten doen. Zelf kan ik bijvoorbeeld ook nooit rus tig in mijn tuin zitten. Er moet altijd wel iets gedaan worden of ik zie dat een plantje droog staat. Ik heb dan ook besloten om een Japanse tuin te gaan maken, die is tenminste makkelijk te onderhouden." Japanse tuin geeft rust Overigens bestaat een Japanse tuin niet alleen uit pagodes of Japanse lantaarns. Volgens Ackermann zit er een veel die pere grondslag achter dan wij denken. „Japanners wonen vaak klein en heb ben daardoor ook een kleine tuin. Met grind en water suggereren zij golvend water omdat een vijver nu eenmaal moeilijk past en natuurlijk onderhoud vraagt. Er zit zelfs een bepaalde religie achter. Maar vaststaat dat een Japanse tuin voor de broodnodige rust zorgt." Met haar nieuwe 'bedrijf' aan de Boekenstein 91, dat overigens gewoon onder de naam Rinske Ackermann te vinden is, hoopt ze een gat in de markt te hebben ontdekt. „Ik denk dat er behoefte aan is, aan iemand die er voor kan zorgen dat de bewoners in een mooie tuin kunnen zitten zonder dat zij er zelf naar om hoeven kijken. Beplantingsplannen maken is boven dien niet zo eenvoudig en de meeste mensen vinden het vullen van planten bakken vervelend werk. Ik denk dat de gemiddelde Heilooër er best wat geld voor over heeft om het te laten verzor gen." Overigens kriebelen de voorjaarsge- voelens al weer bij de tuinliefhebster. Zo ziet ze voldoende mogelijkheden om een balkon door middel van het plaatsen van een paar bakken met gezellige voorjaarsbloemen van nieuw elan te voorzien. „Vaak staan er wel een paar bakken met geraniums maar daar is zo weinig aan. Vaak maak je met een beetje extra materiaal de boel al een stuk gezelliger. Ik ga daarbij ook nog eens heel sei zoensgebonden te werk. Mensen mis sen vaak net de ideeën om het anders te doen dan anders," aldus Ackermann. Wie hulp nodig heeft bij het inrichten van de tuin of andere vragen heeft kan bellen met Rinske Ackermann, tel. 072- 5334365. HEILOO - Op donderdag 8 maart zal drs. A. Teunen uit Oostzaan een lezing houden bij de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen met als onderwerp 'In kannen en kruiken', eet- en drinkgewoonten in de 16de en 17de eeuw. De lezing vindt plaats in het Open Huis, aanvang 13.45 uur. In-tro- ducés zijn welkom. Op woensdag 21 maart is er een excur sie naar de ING-bank in Amsterdam. In verband met het feit dat het aantal deelnemers beperkt is, dient u zich zo snel mogelijk op te geven. Bij eventuele verhindering na opgave graag zo spoe dig mogelijk bericht hiervan, zodat een ander lid deze plaats kan innemen. Inlichtingen en opgave bij Anneke Kager, tel. 072-5332935 (tussen 19.00 en 20.00 uur). ALKMAAR - Woensdagavond 7 maart houdt drs. J. Buisman uit Den Haag voor de Nederlandse Genea logische Vereniging afdeling Hollands Noorderkwartier een lezing met als titel 'Bar en Boos'. De lezing met dia's zal gaan over de gevolgen van het weer voor het dagelijkse leven van de gewo ne man en vrouw. Om het antwoord op deze vraag te kunnen geven begon Buisman tien jaar geleden aan 'Dui zend jaar weer, wind en water in de La ge Landen'. Inmiddels is het vierde deel van deze studie verschenen en zul len er nog drie volgen. De gratis toegankelijke lezing begint om 20.00 uur en wordt gehouden in de Hogeschool (gebouw C) aan de Ber- gerweg 200 te Alkmaar. Vanaf 19.00 uur kunt u kennismaken met de microfi ches van de Mormonen, een aantal ge nealogische computerprogramma's en de uitgebreide bibliotheek van de ver eniging. HEILOO - In de negentiende ronde van de interne competitie van schaak vereniging Oppositie wist Van Etten zijn koppositie te behouden door zijn directe achtervolger Langereis terug te wijzen. Aanvankelijk zag het er voor Langereis goed uit met een betere ope ning, maar naarmate de partij vorderde kreeg Van Etten meer controle op het spel, mede door enkele minder geslaag de zetten van zijn tegenstander. Toen Van Etten eenmaal met een pionnen- meerderheid doordrong in de stelling van Langereis kon hem de winst niet meer ontgaan. Van de Wal, een beetje minder scherp de laatste weken, koos voor een rustig en solide spelpatroon tegen Folkerts- ma. Dat Folkertsma een speler is die in rustige stellingen de complicatie niet schuwt is bekend. Met een paar giftige zetten probeerde hij Van de Wal uit zijn doen te halen, maar deze reageerde adequaat met sterke tegenzetten, waar na een moeilijk te taxeren situatie op het bord verscheen. Dat was voor bei den het sein om met remise genoegen te nemen. Van der Werff had het lastig tegen Sauer, want hij speelde met een stuk minder. Weliswaar vond hij met twee pluspionnen enige compensatie, maar hij werd niettemin tot nauwkeurig spel gedwongen. Het manco voor Sauer was, dat zijn loper niet actief kon deel nemen wat Van der Werff de mogelijk heid bood zijn pionnen ver op te spelen en uiteindelijk remise af te dwingen. Neering leefde zich helemaal uit op het bord tegen Munk, die onder grote druk kwam te staan. Toen Neering in een grillige stelling iets fantastisch dacht te doen, werd hij volledig verrast door Munk, die met één zet plotseling op winst kwam te staan. Ontgoocheld zag Neering het nutteloze van verder spe len in. Jonkheer trof een taaie Tuinstra, die zich lange tijd met verve wist te ver dedigen, maar op den duur toch moest buigen. Kracht tenslotte, die zich de laatste weken goed heeft weten te her stellen, speelde een ogenschijnlijk rusti ge partij tegen Hassing. De laatste mocht niet mopperen toen zijn tegen stander hem in het eindspel remise aan bood. De uitslagen: Langereis - Van Etten ()- 1Folkertsma - Van de Wal remise, Bos nia - Maas remise, Limmen - Jongkind 1-0, Van der Werff - Sauer remise, Hee- ringa - Woudstra 0-1, Kracht - Hassing remise, Van de Brink - Houtenbos 1-0, Horninge - Reus 0-1, Bik - Huffnagel 0- 1, Blom - De Jager 0-1, Niehaus - De Lange 1 -0, Jonkheer - Tuinstra 1 -0, Nee ring - Munk 0-1. HEILOO - Onlangs is www.heiloo-on- line.nl gestart, een gratis dienst op in ternet met een overzicht van websites in Heiloo. Deze pagina is voor iedereen toegankelijk en biedt een overzicht van wat op internet te vinden is over deze gemeente. Van verenigingen tot clubs, van bedrijven tot winkels, maar ook geschiedenis, belangrijke instellingen en persoonlijke pagina's. Inmiddels zijn er op www.heiloo-on- line.nl meer dan honderd internet sites opgenomen, onderverdeeld in verschil lende categorieën. Alles wat je wilt we ten over Heiloo, vind je hier. Naar Hei loo zoeken op internet via zoekmachi nes is dan ook overbodig. Naast het overzicht van de www's in Heiloo, kan men via www.heiloo-on- line.nl aan een discussieforum deelne men. Hier kunnen via het internet, meningen en gedachten worden uitge wisseld. Het forum is bedoeld voor onderwerpen die met de gemeente Heiloo te maken hebben. Ook is er een zogenaamde chat-box beschikbaar, waarin gebruikers direct via het toetsenbord met elkaar kunnen communiceren. In www.heiloo-onli- ne.nl is ook een gezinsvriendelijke zoekmachine opgenomen om verder te zoeken op internet. Goede doelen die in Heiloo actief zijn kunnen tijdens een actieperiode een gratis pagina op www.heiloo-online.nl krijgen, eventu eel met verwijzing naar een bestaande website op internet. HEILOO - Zondag 18 februari zijn dertien DVW-zeevissers in de vroege morgen de Noordpier op gegaan om de eerste kantviswedstrijd te vissen. De vangsten waren matig behalve voor de gebroeders Mart en Jan Sengers. Zij werden respectievelijk eerste en twee de, voor Dries Kuulman en Roland Klaver. De eerste plaats was verdiend omdat Mart Sengers met maar één hen gel heeft gevist, in tegenstelling tot de overigen die met twee hengels visten. De eerstvolgende wedstrijd is een kant viswedstrijd op 10 maart, wrakvissen met de ms Mercuur. De eervolgende Waddenzeetrip met de Rival is op 8 april. Voor opgave of verdere informa tie kunt u beien met E. Wijckelsma, tel. 072-5337330 of R. Blok, tel. 072- 5336108. ALKMAAR - Op donderdag 8 maart wordt in het Vrouwencentrum Alk maar aan de Wielingenweg 235 de in ternationale vrouwendag gevierd. Op het programma staan onder andere een lezing over emancipatie en vrijwilli gerswerk en diverse workshops over vrijwilligers en creativiteit. Van 12.00 tot 18.00 uur bent u welkom in het vrouwencentrum. De hele mid dag kunt u zich laten verwennen met een gratis reikibehandeling, voetmassa ge of een henna-tatoeage. De dag wordt afgesloten in Poppodium At lantis, met optredens van Schoppen vrouwen en de band La Vie en Rose. Vanaf 20.30 uur barst het feestgedruis los aan de Breedstraat 33 te Alkmaar. HEILOO - Op zondag organiseerde sportschool Randers de Geus een Gele Banden toernooi. Dojo 't Loo vaardig de acht judoka's af, onder begeleiding van coach Eline Ramaker. Tijdens het ochtendprogramma kwamen Richard Tol en Rens de Jong in actie. Richard Tol verloor helaas twee wedstrijden maar won zijn derde wedstrijd op be slissing, hij werd hierdoor vierdë. Rens de Jong won drie wedstrijden met ipon en won ook de kruisfinales, hierdoor ging hij met de eerste prijs naar huis. In het middagprogramma kwamen Daan Schuit, Jeffrey Duivenvoorde, Arnold Vreeker, Jan Erik Guit, Huub Kan en Wessel Wolven in actie. Veel van deze judoka's waren debutanten. Daan Schuit verloor helaas zes wedstrijden en kwam niet verder dan een vierde plaats. Wessel Wolven verloor al zijn partijen. Jeffrey Duivenvoorde won vier van de zes wedstrijden en behaalde hiermee een derde plaats. Arnold Vreeker verloor drie wedstrijden op rij en werd hiermee vierde. Jan Erik Guit verloor zijn eerste wedstrijd maar won daarna drie wedstrijden op rij en werd hierdoor tweede. Huub Kan won maar liefst zes wedstrijden en ging zodoende met een. eerste prijs naar huis. ALKMAAR - Tijdens de voorjaarsva kantie van 5 tot en met 10 maart wordt op kunstijsbaan De Meent weer de schaatsvierdaagse gehouden. De deel nemers hebben het dit jaar makkelijker dan voorgaande jaren, dit jaar wordt voor het eerst onder de overkapping van de schaatsbaan gereden. Er kunnen diverse afstanden worden afgelegd, van vijf tot en met honderd ronden. U kunt dagelijks vanaf 9.00 uur schaatsen, behalve zaterdag, dan kan vanaf 13.30 uur het ijs worden betre den. Maandag, dinsdag en vrijdag sluit de baan om 16.30 uur, woensdag om 16.45 uur, vrijdag om 21.00 uur en zaterdag om 15.00 uur. Op dinsdag en donderdag kunt u bovendien 's avonds op de ijsbaan terecht van 19.45 tot 22.30 uur. Woensdag kan dit ook, maar dan van 19.00 tot 22.15 uur. U kunt zich opgeven bij de kassa van ijsbaan De Meent. Het inschrijfgeld be draagt inclusief vier keer entree voor deelnemers tot en met zeventien jaar f 15,-, voor deelnemers vanaf 18 jaar f 21,- en voor paspoorthouders f 10,-. Na afloop ontvangen de deelnemers een medaille. HEILOO - De Esperantogroep Heiloo heeft het project afgerond om naar een vluchtelingenkamp in Nyaruguso bij Kigoma in West Tanzania (Afrika) muziekinstrumenten te sturen. Veel mensen hebben aan de actie bijgedra gen. Alle instrumenten zijn verzonden naar een klooster in België. De Espe rantogroep kreeg onlangs bericht dat de muziekinstrumenten goed zijn aan gekomen. De instrumenten zullen wor den meegenomen door een missionaris naar Kigoma.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 6