n brieven Vriendinnen e-mailen hun belevenissen Cleo en Tessa een jaar in Amerika Geel geeft voorj aarssfeer in de tuin Nieuw tenue basketbal-dames ■riers «3 Oud-papieracties in Heiloo Adressen Heiloo UITKIJKPOST - 28 FEBRUARI 2001 M*övieunö mjstm OF THE STARS Ik HlA&AkA FALLS «'XL CANADA All CAmmA) Expositie De Kapberg Heilooër Bridgeclub Geslaagd AeUoJi-ji''-in Mkiii'iü,' KWITÜDjfjKjJfjB Stille Omgang HÈILOO/LIMMEN - Hun ervaringen op school, het gezinsleven, het eten, uit gaan met vrienden en het beeld dat bui tenlanders hebben van Nederland: on der andere daarover stuurden de twee vriendinnen Cleo Lugtigheid uit Hei loo en Tessa Potze uit Limmen een e- mail naar de redactie van de Uit kijkpost. Deze twee jongedames ver blijven een jaar bij gastgezinnen in respectievelijk Canada en oe Verenigde Staten. Afgelopen zomer kusten" ze familie en vrienden vaarwel om een jaar overzee te vertoeven, in het kader van het Rotary Uitwisselingsprogram ma. Het doel van deze uitwisseling is om jongeren van circa zeventien jaar ken nis te laten maken met de levensge woonten, opvattingen en cultuur in een ander land. Achterliggende - hogere - bedoeling hiervan is weer, aldus de Rotary, om 'door het laten ontstaan van een groot netwerk van wereldburgers onderling begrip en acceptatie over de gehele wereld te bewerkstelligen'. Om dit voor elkaar te krijgen zouden er eigenlijk uitwisselingen moeten plaats vinden tussen alle landen, maar econo mische én veiligheidsredenen gooien roet in dit idealistische eten. Sommige uitwisselingen zijn voor een korte periode, bijvoorbeeld vier tot zes weken in de grote vakantie, andere beslaan een langere tijd, voor een pe riode van een jaar. Zo'n 65 kinderen worden jaarlijks uitgezonden en een zelfde aantal verblijft een jaar in Ne derland. Min twintig graden Cleo en Tessa pakten afgelopen zomer, na hun eindexamen, hun koffers voor een jaar, waarin ze bij drie a vier ver schillende gastgezinnen verblijven om zoveel mogelijk verschillende ervarin gen op te doen. Cleo woont nu in Mid land, een plaatsje van ongeveer 16.000 inwoners in de provincie Ontario in Canada. Sinds december ligt er een dik pak sneeuw, dat reikt tot boven je knieën, schrijft Cleo. 'Temperaturen rond de min 20 graden Celsius zijn hier geen uitzondering. Het regent hier bijna nooit, zoals in Nederland, Wel valt er af en toe een ijsregen. Wel heel gevaarlijk, want alles wordt spekglad en soms worden zelfs de scholen geslo ten, maar prachtig om te zien. Overal ligt dan een laagje ijs omheen en voor al de bomen zien er heel erg mooi uit.' Tessa woont momenteel in Rush, in 'western New York State'. De dichtst bijzijnde stad, Rochester, ligt twaalf kilometer verderop. Ook bij Tessa is het frisjes. 'Het vriest hier nu al zo'n twee maanden en het sneeuwt regelmatig. Tot nu toe is er minder sneeuw gevallen dan normaal, maar dat kan nog komen want in april sneeuwt het hier soms nog.' Cleo en Tessa zijn inmiddels helemaal gewend aan hun Canadese en Ameri kaanse leven. 'De eerste weken dat ik hier zat waren een beetje vreemd. Het was steeds zo druk dat ik niet echt mijn draai kon vinden en op mijn gemak kon komen, maar later ging dat wel beter. Ik heb veel contact met thuis. Ik bel mijn ouders ongeveer eens in de ander half a twee weken en verder e-mail en chat ik met Nederland,' aldus Cleo. Patat met mayonaise Oost west, thuis best, zo luidt het alou de spreekwoord. Wie eens wat langer van huis weg is, gaat pas goed waarde ren wat je daar had. Dat ondervond ook Cleo. 'Als je eenmaal weg bent uit je vertrouwde omgeving, dan pas kom je erachter wat er zo leuk aan was. In Heiloo ken ik veel mensen en herken ik veel gezichten als ik ergens ben. Als ik hier over straat loop, ben ik al blij als ik één bekend gezicht zie.' Niet alleen de familie en vrienden wor den gemist, maar ook aan het eten van thuis wordt af en toe met heimwee teruggedacht. Vooral Tessa denkt graag aan de maaltijden die haar moeder kookt. En dan natuurlijk de patat met mayonaise, de oliebollen met oud en nieuw die ze probeerde te maken maar die jammerlijk mislukten, al het buiten landse eten dat wij hier zo gewend zijn maar dat je daar niet kunt krijgen en natuurlijk drop en snoep. Van het eten in Amerika heeft Tessa sowieso geen hoge pet op. 'Vooral de lunch is hier heel anders dan in Nederland. Iedereen koopt hier zijn lunch op school. Pizza's, taco's, hamburgers, ragout of patat: niet echt gezond dus en ook niet echt lek ker, maar je raakt eraan gewend.' Tessa gaat naar de Rush-Henrietta Senior High School, waar zo'n 1200 leerlingen rondlopen. Samen met de Italiaanse student die ook in haar gast gezin logeert, vertrekt ze om 7.00 uur naar school. De eerste les begint veer tig minuten later. Elke dag zijn er vier lessen van tachtig minuten, 'best wel lang'. Na school is er nog een hoop te Tessa Potze bezoekt het Vrijheidsbeeld bij New York. doen. Elke middag zijn er sporttrainin- gen voor wie in het sportteam van de school zit en er zijn tal van clubs. Ook de kerk speelt een belangrijke rol in het sociale leven, zo heeft Tessa ondervon den. 'Iedereen is gelovig, en bijna ieder een gaat regelmatig naar de kerk. Be halve de missen organiseren de kerken ook allerlei andere activiteiten.' Evenmin als Tessa maakt ook Cleo zich niet erg druk over school. 'Het niveau waarop je hier getoetst wordt stelt wei nig voor vergeleken met Nederland. Ik leer bijna nooit voor mijn toetsen, maar ik haal nog steeds goede cijfers. Met het Engels dat je in Nederland leert kun je je hier aardig redden, zolang de mensen maar geen 'slang' gaan praten. Eentonige weekeinden De ervaringen van deze twee studentes zijn overwegend positief, maar toch sig naleren ze nog wel een paar grote ver schillen. Vooral Cleo vindt de weekein den vaak een beetje saai en eentonig: Cleo Lugtigheid op bezoek in het Movieland Museum of Stars in Niagara. 'Wat ik hier echt mis is mijn vrijheid om overal heen te gaan en dingen te gaan doen. In Canada is het erg moeilijk om ergens te komen als je niet mag autorij den. Ze hebben hier namelijk nergens bussen of treinen. In Ontario moet je daarnaast ook nog eens negentien jaar zijn om alcohol te mogen drinken. Als je dat nog niet bent, kom je geen bar of café in!' Tessa sluit zich hierbij aan. Ook zij mist het uitgaan. 'Dat is bier meestal niet meer dan een stiekem feestje bij iemand thuis of een keertje naar de bios. De schoolfeesten zijn ook een stuk minder leuk.' Gelukkig verheugt ze zich wel op de 'Prom', waar ze naar toe gaat in een 'limo', gekleed in een baljurk van minstens honderd dollar en vergezeld door een 'date'. Ook kijkt ze al uit naar het 'graduaten', met een zwarte toga met zo'n hoedje met een tassel eraan. Wie wel eens naar een Amerikaanse film kijkt weet precies waar ze het over heeft. Zoals gezegd onderhouden Cleo en Tessa veelvuldig contact met het thuis front (en met de andere uitgezonden jongeren all over the world) via e-mail. Om op de hoogte te blijven van het nieuws uit Nederland kijkt Cleo vaak in de kranten op internet. 'Veel hoor je niet, maar de brand die in Volendam plaatsvond was ook hier voorpagina nieuws. Ook stond er hier laatst een heel stuk over het Nederlandse homo huwelijk in de krant. Maar verder vind ik dat ze hier maar heel weinig weten over Nederland. Iemand bij me in de klas dacht dat Amsterdam een land was, en een ander dacht dat wij alle maal bier drinken bij het ontbijt. Ook denken ze dat we allemaal stickies zit ten te roken, samen met onze ouders, omdat het toch legaal is!' En dan die eeuwige tulpen en klompen. Van dat beeld komen we in Nederland waarschijnlijk nooit meer af, samen met die prachtige molens en dat verhaal van het jongetje dat zijn vinger in de dijk stak om het land te redden van een overstroming. Zowel Cleo als Tessa moeten het nog vaak aanhoren. Aan hen dus de taak om ze de komende vier maanden nog een beetje uit de droom te helpen, die Canadezen en Amerika nen... Pasen is pas midden volgende maand. Zo lang kan de natuur niet wachten. Her en der om ons heen zien we al planten die geel bloeien. Veel geel ver sterkt die heel speciale sfeer in de tuin in het voorjaar. Behalve de oude ver trouwde forsythia is er vast nog wel plaats voor meer geelbloeiende vroege heesters en niet te vergeten vaste plan ten. Laat de forsythia niet het hele werk doen. Er zijn diverse andere geelbloei ende heesters die er vroeg bij zijn, zoals de schijnhazelaar (corylopsis pauciflo- ra). In tegenstelling tot forsythia bloeit de schijnhazelaar met hele zachtgele bloemen. Het is een struikje dat voor de bladontwikkeling in bloei komt. Zoals de naam al zegt hoort ook de gele kornoelje (cornus mas) in dit rijtje geelbloeiende heesters thuis. Deze kor noelje hult zich soms al in februari in een wolk van gele bloemetjes. Wat later, maar ook nog steeds erg vroeg is de ranonkelstruik (kerria japo- nica). Die heeft kleine, knalgele bloe men, net zo geel als de forsythia. Ver geet ook de mahoniestruik (mahonia) niet. Dat is een min of meer winter groen heestertje dat het voorjaar viert met uitbundige pluimen van gele bloe metjes. Stuk voor stuk zijn deze heesters geel en ze bloeien allemaal rond deze tijd. Zet ze daarom niet pal naast elkaar. Die verschillende nuances geel verdra gen elkaar niet zo goed. Breng liever hier en daar in de tuin een geel accent aan. Accenten in de tuin Gele accenten kunnen ook met vaste planten worden verwezenlijkt. Maak een keuze en zet een paar vaste planten van dezelfde soort bijelkaar. Heel mooi is bijvoorbeeld een aantal sleutelbloe men (primula veris) als groepje onder een hoog opgaande, bladverliezende heester. Deze primulaatjes of sleutel bloemen worden hooguit 25 centime ter. Juist omdat de rest van de tuin nog zo kaal is, komen de zachtgele bloeme tjes nu heel mooi tot hun recht. Wan neer de heester waaronder het groepje is geplant in blad komt of wellicht gaat bloeien, doet primula veris een stapje terug. Je zou ze dan bijna vergeten. Wacht maar tot volgend jaar, wanneer deze sleutelbloemen vroeg in het voor jaar weer al hun bescheidenheid van zich afleggen. Primula veris leent zich overigens ook uitstekend voor een bakbeplanting op het balkon. Maar beschouw ze dan net als andere vaste planten die u in een pot of een kuip op terras of balkon toe past, als eenjarigen. Dat bespaart te leurstellingen. Een andere geelbloeien de vaste plant die er niet vroeg genoeg bij kan zijn, is de voorjaarszonnebloem of voorjaarsmargriet. Misschien kent u hem beter als doroni- cum. Zet daar eens een paar van voor in een border. Ook voor of half onder een heester doen ze het goed. Met een beetje geluk heeft u in maart al plezier van de gele, margrietachtige bloemen. EGMOND - Komende zondag gaat in Galerie De Kapberg in Egmond aan den Hoef de expositie 'Egmondse foto grafen' van start. Aan de Slotweg 17 is werk te zien van Ab Baart, Jack Breed, Armando Jongejan, Saskia Kerkhoff, Arjen Zwart en Sannah de Zwart. De expositie is te zien tot 1 april op zater dag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur. HEILOO - De leden van de Heilooër Bridgeclub hebben dinsdag 20 februari als volgt gespeeld: A-lijn: Brinkhuis - Meuleman 55.20, fam. v.d. Laan 55.00. B-lijn: fam. Elsrnan 55.80, Dijkman - Schmid 55.40. Donderdag 22 februari luidde de uit slag: A-lijn: Huting - Arnold 58.90, Kat - Uijl 58.90. B-lijn: Koster - v.d. Burg 59.40, Bennink - v.d. Vlies 54.20. C-Iijn: Nielen - Beentjes 69.80, Jonker - Vogel 56.30. D-lijn: Koster - Visser 55.60, fam. van Dijk 52.90. Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden zijn. De redactie behoudt zich het recht voor om brieven in te korten ofte weigeren. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Het Baafje voor renteniers en gepen sioneerden Tot mijn verdriet las ik dat de toch al krappe openingstijden van zwembad Het Baafje met een uur per dag worden gereduceerd. De nieuwe sluitingstijd wordt 18.30 uur; netto zwemmen tot ui terlijk 18.15 uur dus. Wil het echt zwem men heten, dan moet je het komende seizoen rond 17.00 uur al beginnen. Op deze manier wordt werkenden het zwemmen onmogelijk gemaakt en wordt Het Baafje een zwembad voor renteniers, gepensioneerden en scholie ren met een gunstig lesrooster. In de avonduren kunnen eenden en koeten zich er verpozen. Zo'n mooie gemeenschapsvoorziening als Het Baafje zou eigenlijk elke avond minimaal tot negen uur open moeten zijn. Uiteraard zonder overlast voor omwonenden door de duikplanken te sluiten of, beter nog, voorgoed te ver wijderen. Ik pleit voor de invoering van een 'abonnement de luxe' voor de avondu ren tot 21.00 uur. Ik heb er grif duizend gulden voor over. J. Duits Alkmaar Onderwatermanagement De nieuwe openingstijden van Het Baafje zijn bekend gemaakt in de Uitkijkpost van vorige week. Mensen die werken kunnen alleen nog in het weekend in Het Baafje zwemmen. De openingstijd tussen 9.00 en 18.30 uur komt exact overeen met acht uur wer ken, een uur pauze en 45 minuten rei zen. In zijn eenvoud, een briljante vondst. Dat Het Baafje op twee dagen om 7.00 uur open gaat, biedt in de prak tijk voor werkers geen soelaas. Het getuigt van bestuurlijke durf om zonder onderzoek naar dal- en piek uren, zonder onderzoek naar draagvlak bij personeel en vaste bezoekers, een sluitingstijd af te kondigen in de Uit kijkpost, waardoor een 'school' trouwe zwemmers kopje onder wordt geduwd. Diftar nog aan toe. K. de Boer Heiloo Het begin van het einde? In de Uitkijkpost van vorige week staan de nieuwe openingstijden van zwembad Het Baafje. In tegenstelling tot voorgaande jaren sluit het zwembad niet om 19.30 uur, maar om 18.30 uur. Hierdoor is het voor veel vaste zwem mers niet meer mogelijk om na het werk Het Baafje te bezoeken. De avondzwemmers dragen in die vier maanden wel hun steentje bij aan het bezoekersaantal van Het Baafje. Mede op basis van dit aantal neemt de ge meente (op termijn) een besluit over het al dan niet openhouden van het zwembad. Zijn de openingstijden bewust veran derd om hiermee het aantal bezoekers terug te dringen? Is hiermee het begin van het einde van zwembad Het Baafje in gang gezet? C. van de Riet Heiloo Koesteren in plaats van 'killen' Dit zomerseizoen gaat om 18.00 uur de kassa van Het Baafje dicht en om 18.15 uur moeten de zwemmers het water verlaten. Terwijl wij, vaste zwemmers, de 'oude' sluitingstijden van 19.30 uur al vroeg vonden! We vinden het een blamage dat een welvarende gemeente met 23.000 inwoners een basisvoorzie ning als een zwembad niet op een ac ceptabele manier in stand houdt. Na tuurlijk moet het mogelijk zijn om in die vier heerlijke zomermaanden na het werk of het eten te zwemmen! Ik verzoek de gemeente dan ook om de openingstijden van afgelopen jaren te handhaven. Deze actie geeft mijns inziens duidelijk aan dat de gemeente niets goeds voor heeft met Het Baafje. Zo wordt er al ja ren over gesproken om de lelijke grijze tribune kleur te geven, maar ontbreekt de daadkracht om werkelijk actie te ondernemen. En wat wordt er gedaan om het 50-meterbad te promoten bij zwem- en triathlonverenigingen in de regio? Tot vorig seizoen zwommen al leen De Spetters in Het Baafje. Be hoort dit met de nieuwe openingstijden nu ook tot het verleden? De passieve, onverschillige houding van de gemeen te ten opzichte van Het Baafje en zijn trouwe zwemmers is mij een doorn in het oog. Gemeente, koester het bad en de klanten in plaats van een sterfhuis constructie toe te passen! V. Robbemondt Alkmaar f y s M s t- yt Stedelijk Museum Alkmaar Tentoonstelling Van Pietje Bell tot Kippenvel, van dinsdag tot en met vrij dag van 10.00 tot 17.00 uur, zaterdag en zondag 13.00 tot 17.00 uur. Toegang f 7,50, kinderen tot 12 jaar, groepen en houders van kortingspas f 3,75. Canadaplein 1. Nederlands Kachelmuseum Van 1 oktober tot 1 april open op zon dag van 12.00 tot 16.00 uur. Toegang f 2,-, MJK en kinderen tot 12 jaar gratis. Bierkade 10, Alkmaar. GGZ Riagg Tot en met 4 april een expositie bloe- menaquarellen van Gonny van Don gen. Te bezichtigen tijdens de kantoor uren van de GGZ aan de Oude Hoe- verweg 10, Alkmaar. Waterschap Het Lange Rond Tot en met eind maart de tentoonstel ling van Jan Deckwitz, 'het oog wil ook wat'. Te bezichtigen aan de Arcadialaan 40 te Alkmaar tijdens kantooruren. Abdij kaarsen Schilderijenexpositie 'Mens, natuur en spiritualiteit' van Ruud Reelinck, te bezichtigen tot 10 maart. Van maandag tot en met zaterdag van 10.30 tot 16.30 uur. Galerie Conny van Kasteel Tot en met 25 maart expositie van beeldhouwwerk van Ernst Hesse en schilderijen van Anthonie Sas. Te zien aan de Noorderstraat 4 van donderdag tot en met zondag tussen 15.00 en 19.00 uur. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, te zien aan de Prinses Marijkestraat la in Egmond aan Zee van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 18.00 uur. HEILOO - Het damesteam van basket balclub Flashing Heiloo is door Dova Electronics, een Heiloos bedrijf gespe cialiseerd in professionele communica tiesystemen, in een nieuw trainingste nue gestoken. Het blauwe tenue met het logo van de sponsor past uitstekend bij de clubkleuren van de basketbalver eniging. Het damesteam is uitermate verguld met de nieuwe outfit. De pro fessionele uitstraling sluit naadloos aan bij de aspiraties van het team, dat mee doet in de strijd om de bovenste positie in hun klasse. Zaterdag 24 februari speelden de da mes tegen Hoofddorp in het bijzijn van de sponsor. Flashing Heiloo won deze wedstrijd glansrijk. Het gezegde 'een goede verdediging is de beste aanval' gold zeker voor de dames van Flashing Heiloo. Vanuit een uiterst solide verde diging vonden de speelsters elkaar in de aanval met speels gemak. Bij de rust werd al een ruime afstand van de te genstander genomen. In de tweede helft werd de voorsprong uitgebouwd tot een einduitslag van 58 tegen 24. Wederom werd een belangrijke stap gezet in de richting van het kampioen schap. Basketbalvereniging Flashing Heiloo viert in mei haar 25-jarig bestaan. Rondom het traditionele internationa le toernooi, dat voor de veertiende keer wordt georganiseerd en zal worden gehouden op donderdag 24 mei (Hemelvaartsdag) en vrijdag 25 mei, zal aandacht worden besteed aan het jubileum. Flashing Heiloo krijgt de laatste jaren steeds meer toeloop, in het bijzonder van jonge spelers en speel sters. Vrijdagmiddag trainen zij in de eveneens 25 jaar bestaande sporthal Het Vennewater, de thuisbasis van Flashing Heiloo. Iedereen die eens wil kijken hoe het daar aan toegaat is wel kom. HEILOO - Op 20 februari is plaatsge noot Marcel Beerse geslaagd aan de Hogeschool Holland te Diemen, in de richting AA Accountants Administratie Consu lent. Donderdag 1 maart De Duif, Mariënstein 180. Tussen 8.30 en 16.30 uur. Zaterdag 3 maart Rabboudschool, Slimpad 18. Tussen 9.00 en 12.00 uur. Paulusschool, papier gebundeld neer zetten in de hoek van het Bruno- gebouw (Buk Buk), op de hoek van de Pastoor van Muijenweg en De Kloos terhof. Tussen 9.00 en 11.00 uur. Paulusschool, huis-aan-huis-actie tus sen Pastoor van Muijenweg, Ewisweg, Het zevenhuizen en de Westerweg. Dozen en bundels gereedzetten op de rolemmerverzamelplaatsen, voor 9.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk tussen 10.00 en 12.30 uur. Maandag t/m vrijdag De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6, brengen tussen 8.45 en 15.30 uur. De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. Muziek- en Dansschool Heiloo, Het Veld 1, tussen 9.30 en 12.00 uur en 14.00 en 19.30 uur. Benedictusschool, J.P. Hasebroekweg 21, tussen 8.45 en 15.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner achter het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 9.00 en 17.00 uur. Dagelijks Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportpark Het Vennewater. Alle da gen tussen 17.00 en 21.30 uur, op woensdag van 13.30 tot 18.00 uur, in het weekend ook tussen 10.00 en 17.00 uur. Willibrordschool, container naast A&P, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein spor tpark Bayershoffweg, ingang aan De Omloop. Foresters, container bij sportvelden aan de Vennewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg. Base- en softbalclub Double Stars Heiloo, container bij het clubhuis op sportpark Het Vennewater, tijdens trai ningen en wedstrijden. Zwem- en poloclub De Spetters, con tainer op de parkeerplaats bij zwembad Het Baafje. Vogelvereniging Kleurenpracht Hei loo, container bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater, halen op verzoek tel. 5337339. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tennisvereniging Het Vennewater, con tainer bij de ingang van de tennisbanen op sportpark Het Vennewater. Stichting belangenbehartiging ug, con tainer bij de Bergeonstraat 30. Gemeente Heiloo Algemeen: tel. 5356666, fax 5356788. Woon-Zorgloket Voor aanvragen voor de WVG, huisves ting in een verzorgingshuis, zorgwo- ning, alarmering en warme maaltijden kunt u terecht in het gemeentehuis van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur, tel. bereikbaar op nummer 5356703. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuren maandag, woens dag en vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. Info: tel. 5334383, 5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 5613614. Unie van Vrijwilligers Heiloo Info: I.G. Niessink, de Spanring 33 in Heiloo, tel. 5333332. Rode Kruis Heiloo Rode Kruisgebouw: Slimpad I6c, 1851 LB Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: W.G.A. Meijer, Kenne- merstraatweg 389,1851 NE Heiloo, tel. 5331122. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of ver pleeghuis. Secr. A. Hoedjes, Holleweg 119, Heiloo, tel. 5335268. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. Servicetaxi Noord-Kennemerland Elke dag beschikbaar van 9.00 tot 24.00 uur. Rijdt in alle gemeenten van Noord-Kennemerland. Iedereen kan van de taxi gebruik maken, in het bij zonder ouderen en gehandicapten. Mi nimaal een uur van tevoren bestellen, tel. 0900-8878. Stichting belangenbehartiging ug Bergeonstraat 30, tel. 5339885, open maandag de hele dag, dinsdag tot en met vrijdag 13.30 tot 17.00 uur. Stichting Ouderenwerk Heiloo Activiteiten en voorzieningen voor 55- plussers. Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 5331297. ANBO Belangenbehartiging en sociaal-cultu rele activiteiten voor 50-plussers. In lichtingen: secretariaat C.M.W. van Aalst-Ruiters, Vrieswijk 11, 1852 VA Heiloo, tel. 5331451. KBO Belangenbehartiging voor ouderen. Inlichtingen: mw. A. Schaap-Kamper (secr.), Rondelaan 46,1851 ZL Heiloo, tel. 5331134 of 5331458 toestel 13. Openbare Bibliotheek Heiloo Het Malevoort 13,1852 KZ te Heiloo, tel. 5330670. Openingstijden: Dinsdag 10.00-12.0014.00-20.30 Woensdag 14.00-16.00 Donderdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Vrijdag 10.00-12.0014.00-20.30 Zaterdag 10.00-12.30 Uitleenpost Ypestein (tot 12 jr) elke woensdag open van 14.00 tot 16.30 uur. Uitleenposten De Loet en Overkerck, ook bestemd voor oudere bewoners uit de omgeving, geopend op dinsdag en vrijdag van 9.30 tot 11.30 uur. Voorjaarssfeer in de tuin. EGMOND - In maart wordt herdacht dat in 1345 het Mirakel in Amsterdam plaatsvond. Elk jaar lopen duizenden mensen de nachtelijke voettocht ter ere van het Heilig Sacrament. Dit jaar valt de Stille Omgang in de nacht van 17 op 18 maart. Ook vanuit Egmond wordt weer een bus georganiseerd. Deze vertrekt van uit Egmond aan Zee om 22.00 uur, uit Egmond aan den Hoef (r.k. kerk) om 22.15 uur. Na een kort Lof om 22.30 uur in de St. Adelbertuskerk in Egmond- Binnen gaat de reis naar Amsterdam. Opgeven kan bij mevrouw Idema, tel. 072-5061861, Th. de Groot, tel. 072- 5063925 en het parochiesecretariaat 072-5061364. Het damesteam van Flashing Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 8