PAAS-CAKE nu f 7,50 UI vitr Grote poppen- en berenbeurs r\ w gemeente 0 LIMMEN, LET OP!!!, V. KOOP EEN CAKE EN MAAK EEN KIP...!!! 4- Giro 145 Iedere vrijdag van Tot 14.00 uur op de Vuurbaak!! SINNIGE'S AARDAPPELENGROENTEN EN FRUIT cfv Activiteiten Limmen A De Limmer Plankeniers spelen De Boekvink Kampioenstrijd bij SV Vredeburg Leden vogelwerkgroep leiden excursie BERICHTEN Damclub De Broeikas Geslaagde onderlinge wedstrijden TIOS Volleybal stratencompetitie Modeshow in Vredeburg Bridgeclub Limmen Open country linedance-avond Fancy fair in Conquista POLITIE AKERSLOOT BERICHTEN JSt Si s gelezen worden IYN duinwandeling ZO N VAKANTIE IS ONBETAAL BAAR de Zonnebloem Deze vrijdag Super Maroc sinaasappelen, 4 kg7,95 Mooie Elstar4,95 Witlof, veilingvers, per kilo1,50 Verse bos worteltjes1,00 Hèt adres voor de beste kwaliteit en de laagste prijzen!! Het wordt een vrolijke week, want we hebben 'n zalige cake verpakt in een leuk bouwpakket, dus vouw en kleur voor een lekkere prijs... Dit is eenmalig, dus... op=op maak er iets moois van en lever hem na Pasen in PS) advertentie bewaren voor i de verborgen-letter-prijsvraag! I „/y Conditietrainingen dames Limmer IJsclub Omgaan met dementie Burgerzaken Collectevergunning Ontvangen aanvragen bouwvergunning en meldingen bouwvoornemen d.d.: Ontvangen aanvragen sloopvergunning d.d Vergunning Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 072 5051456 Voorrang bestuurders van rechts Voorgenomen medewerking UITKIJKPOST - 28 MAAK I 2001 LI MM EN - Op vrijdag 30 en zaterdag 31 maart brengen De Limmer Plankeniers het stuk 'De Boekvink' op de planken. Deze klucht in vier bedrij ven gaat over de avonturen die diverse mannen beleven. Volgens hun vrouwen zijn zij keurig lid van de vereniging van Behoud van Zeden en Moraal, maar de heren trekken er avond na avond op uit om de bloemetjes eens flink buiten te zetten. Uiteindelijk komt de aap uit de mouw, de heren hebben niet genoeg kijkplezier aan hun eigen vrouw. De eigenaar van café De Boekvink besluit de dames te helpen om deze mannen een loer te draaien. De Stichting Welzijn Ouderen Limmen en de Zonnebloem hebben in nauwe samenwerking met De Limmer Plankeniers ook een voorstelling voor 55-plussers georganiseerd. Deze toneelmiddag wordt gehouden op 31 maart om 14.30 uur (zaal open om 13.30 uur). De toegang voor deze doel groep is gratis en de Zonnebloem kan, indien gewenst, ook uw vervoer rege len. U kunt dan op vrijdag 30 maart na 17.00 uur met Dick Wester bellen, tel. 072-5051561. Voor overige belangstellenden zijn kaarten a f 10,- verkrijgbaar aan de zaal of bij Mary Winder, Hogeweg 15, tel. 072-5052726. Alle uitvoeringen zijn in de Burgerij. LIMMEN - Vrijdag 23 maart speelde schaakvereniging Vredeburg ronde 22 van de interne competitie. Met nog drie ronden te gaan zijn er nog drie kandi daten overgebleven voor het kam pioenschap, namelijk J. Admiraal, K. Kramer en H. Ebels. Ebels overzag pionverlies tegen J. Admiraal en liet enige zetten later een combinatie toe wat een vol stuk kostte. Admiraal klom met deze belangrijke overwinning weer naar de eerste plaats. G. Hafkamp ondergaat de afgelopen weken een ont luisterende vrije val van zes verliespar- tijen achter elkaar. Ditmaal profiteerde E. Stolp van een verwaarloosde paard- penning en rondde na deze materiaal winst de partij beheerst af. De subtoppers R. v.d. Storm en B. Stolp hielden elkaar ondanks verwoede pogingen volmaakt in evenwicht. J. Limmen zet zijn opmars voort door een afgetekende winst op natuurschaker B. Kerkhof. D. Aafjes liet zijn schaak kracht zien aan K. Keijzer die dan ook kansloos verloor. K. Aafjes had last van schaakblindheid en gaf zomaar zijn dame weg tegen R. Termes. M. Weigraven krijgt na lange afwezigheid iets van zijn oude schaakroutine terug en zette probleemloos G. Pouw van het bord. De komende vrijdag speelt Vredeburg de laatste bondswedstrijd tegen het lager geklasseerde Toren van Egmond. Uitslagen. Groep A: H. Ebels - J. Admiraal 0-1E. Stolp - G. Hafkamp 1 - 0, R. v.d. Storm - B. Stolp remise, G. de Graaf - R. Rommel 0-1, J. Limmen - B. Kerkhof 1 -0, H. Levering - P. v.d. Heijdt 0-1, K. Keijzer - D. Aafjes 0-1, R. Termes - K. Aafjes 1 -0, M. Weigraven - G. Pouw 1-0, J.Tebbens - M. Kos 1-0, J. de Graaf - E. van Duin 1-0, T. Admiraal - N. Pepping 0-1. Groep B: D. Keijzer - N. van Leen 1 -0, S. Sofan - B. Schijf 1-0, J. Duin - T. Witkamp 1-0, M.Tijm - B. Blekemolen 0-1, M. Mooij - I. Mooij remise, E. Mooij - J. Valkering 0-1, J. Levering - W. van Leen 0-1, T. Castelein - V. Kaandorp remise, M. Koot - A. Zwart 0-1 REGIO - In Heiloo, Akersloot, Limmen, Egmond aan den Hoef en Castricum staan excursieleiders^van de Vogelwerkgroep Castricum klaar om samen met geïnteresseerden op zater dagochtend 7 april van 8.00 tot 10.00 uur vogels te bekijken. De excursie in Heiloo start van parkeerplaats Belieslaan en Kerkelaan. In Limmen staan de excursieleiders klaar op de parkeerplaats van voetbal vereniging Limmen en in Akersloot start de excursie vanaf de werkschuur van het Noord-Hollands Landschap. De excursieleider in Egmond aan den Hoef start vanaf de hoek Egmonder- straatweg en Van Oldenborghweg. De excursie in Castricum start op de par keerplaats van zwembad De Witte Brug. Vogelwerkgroep Castricum is actief in het gebied van Egmond, Limmen, Heiloo, Akersloot, Castricum, Uitgeest, Heemskerk tot Beverwijk en Wijk aan Zee. Iedereen die belangstelling heeft is wel kom om deel te nemen aan de excursie. Heeft u een verrekijker? Neem die dan gerust mee. Ook in de andere plaatsen waar Vogelwerkgroep Castricum actief is vindt op hetzelfde tijdstip deze simul taan vogelexcursie plaats. Elke groep noteert op een lijst de verschillende soorten vogels en, indien mogelijk, ook het aantal waargenomen vogels. De uit slagen van de vogeltelling zullen later bekend worden gemaakt. ►Noord-Holland Noord 112 ^i-0900- 8844 LIMMEN - Een 17-jarige inwoonster van Limmen raakte op 21 maart omst reeks 13.15 uur gewond. Zij fietste op dat tijdstip tijdens een hevig sneeuwbui op de Enterij. Omdat ze met gebogen hoofd fietste zag zij een cementsilo aan de zijde van rijbaan niet staan. Zij bot ste hier met haar hoofd tegen aan en kwam ten val. Zij werd met nek- en beenletsel met een ambulance overge bracht naar het ziekenhuis. Gevonden: fietswindscherm en een leren jas. Verloren: PTT brievenbus, zwart gelzadel, portemonnee en een garage-afstandsbediening. ^AKERSLOOT - Op de slotavond van de Kennemer Damkring op 23 maart werden de volgende uitslagen behaald: DOS - DCH 7-13 en Broeikas - DCB 15-9. De uitslag van De Broeikas - DCB was: W. Broersen - M. van Leeuwen 1 -1G. Oud - E. Stam 1 -1G.J. Zonneveld - H. de Vries 3-0, C. de Wit - M. Jongejans 1-1, A. Broersen - E van Kreveld 3-0, M. Twaalfhoven - W. Smit 1-1, R. Boelens - W. Gieling 1-1, J. van Dijk - B. Leeuwenburg 0-3, M. Kerssens - C. de Rover 3-0, P. van Diepen - S. LIMMEN - Op zaterdag 24 maart wer den er in sporthal d' Enterij weer de jaarlijkse onderlinge wedstrijden van gymnastiekvereniging TIOS uit Limmen gehouden. Dit jaar waren voor het eerst ook de kleuters vertegen woordigd. Zo'n 35 kleuters begonnen om 9.00 uur met hun wedstrijd. Ze werkten acht onderdelen af en werden daarvoor allemaal beloond met een diploma en een echte medaille. Om 10.30 uur waren de keurploeg en de selectie aan de beurt voor hun wed strijd. Een grote groep van 38 turnsters werkten vier onderdelen af; de balk, sprong, brug en mat. Op de balk was Iris Welboren met een 8,3 de beste. Bij het onderdeel sprong waren Ellen Dirkson en Berdien Oiling beiden met een 9,8 superieur. Omdat Dirkson ook op de brug en de mat het beste was nam zij de beker mee naar huis. Ook was er een beker voor Annemiek Welbore.il, zij behaalde de meeste pun ten bij de selectie en mag dus een aan stormend talent genoemd worden. Terwijl de keurploeg en selectie afmar cheerden, kwamen de groepen 3,4 en 5 voor hun wedstrijd. Dit was een groep van 38 kinderen die in vijf groepen vijf onderdelen afwerkte. Ze deden de sprong tweemaal, één keer de trampo line en eenmaal de springplank. Andrea Welboren deed het heel goed op drie onderdelen, de balk, brug en de trampolinesprong wist ze te winnen. Michelle de Ruyter won de andere sprongoefening. Josien Schoorl won de oefening op de mat en eindigde met haar andere oefeningen ook erg hoog, zodat zij met 0,5 punt verschil Welboren wist te verslaan en de beker mee naar huis mocht nemen. De dag werd afgesloten door de groe pen 6,7 en 8 recreanten. Ook zij werk ten vier onderdelen af. Alleen voor de jongens was er in plaats van de balk de brug met gelijke leggers. Op de balk was het Mariska Metzelaar die met een 7,2 het hoogst eindigde. Linda Baltus was op de brug veruit de beste met een 9,3. Fleur Bos eindigde met de sprong en bij de lange mat oefening op de eer ste plaats. Zij wist met deze uitstekende oefeningen afstand te nemen van haar concurrentie en veroverde de beker. Rond vier uur werd de dag afgesloten en keerde iedereen met een diploma en een medaille naar huis. LIMMEN - In de stratencompetitie van volleybalvereniging Oranje Wit mist het team van Blue Wonder duidelijk de scherpte dit seizoen. In de eerste set tegen de Schoolweg werd een voor sprong genomen maar gaandeweg ver slapte het team. Tegen een team als de Schoolweg kan dat opbreken, want dat is een team dat er altijd voor gaat. Met minimaal verschil wist de Schoolweg dan ook de set naar zich toe te halen, 26-24. Ook in de tweede set won de strijdlust het van de kwaliteit, 25-15. De tweede wedstrijd van Blue Wonder tegen The Old-Generation was van hetzelfde laken en pak en zodoende ging de winst naar het misschien minder getalenteer de, maar meer strijdvaardige The Old- Generation, 17-25 en 16-25. Zomer- schoon kan de titel niet meer ontgaan want zij wisten hun wedstrijden tegen de Schoolweg, 25-16 en 25-21 en The Old-Generation, 15-25 en 14-25, wel te winnen. Zij gaan aan de leiding en Blue Wonder? Zij dragen de rode lantaarn in de A-poule. In de B-poule gaan De Laatbloeiers onbedreigd en tot nu toe ongeslagen op de titel af. Zowel De Wiekenders, 18-25 en 12-25, als Bartigon werden versla gen, 25-14 en 25-14. Het door onderbe zetting in nood verkerende team van 7 Bier en 1 Cola werd, door medewer king van niet spelende teams, op de been gehouden. Tegen De Wiekenders, 27-25 en 21-25 en tegen Bartigon wer den de punten gedeeld, 19-25 en 25-16. Voor De Wiekenders betekende dit misschien één punt verlies, maar voor Bartigon was het een prima resultaat, want zij zijn in de B-poule de rode lan taarndrager. De laatste speelavond van de Stratencompetitie is op dinsdag 3 april in Sportcentrum d'Enterij, aan vang 20.15 uur. Voor volgend seizoen is de organisatie op zoek naar teams die de opengeval len plaatsen willen opvullen in deze stratencompetitie. De voorwaarden om in deze competitie te kunnen meespe len zijn: spelen op recreantenniveau en in een team spelen minimaal twee vrouwen. Voor informatie kunt u bellen met 072-5051800 of 072-5051732. LIMMEN - De Stichting Welzijn Ouderen Limmen en de Katholieke Bond Ouderen houden op donderdag 5 april een modeshow in Vredeburg in Limmen. Deze middag wordt de nieu we voorjaarsmode getoond. Iedereen boven de 55 jaar is welkom en een kopje koffie staat klaar. De aanvang van de show is om 14.00 uur. LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 21 maart als volgt gespeeld: A- lijn:.lKorff - Straathof 66,07,2. Keyzer Keyzer 61,61, 3. Limmen Vinckemöller 53,13. B-lijn: 1. Fam. v.d. Molen 57,14, 2. v. Buytenen - Kuiper 55,71,3. Piersma - v. Splunder 55,36. C- lijn: 1. Klous - Limmen 59,64, 2. Lieffering - Zomerdijk 58,57, 3. Hulsebosch - Zeeman 57,50. D-lijn: 1. Fam. Kiebert 60,71, 2. Noom - Balkenende 56,70, 3. Dingerdis - Kruyswijk 55,36, E-lijn: 1. Fam. Segerius 58,04, 2./3. Groenhof - Mooij 56,70, Boom -Verhoeven 56,70. LIMMEN - Op dinsdag 3 april wordt in de Burgerij in Limmen een open count ry linedance-avond gehouden. Deze avond is voor beginners en gevorder den, van jong tot oud. De aanvang is 20.00 uur, kosten zijn f 10,- inclusief twee consumptiebonnen en een hapje. Dj is Meintje Guyt, voor informatie belt u 072-5051374. LIMMEN - Op maandag 16 april, twee de paasdag, wordt in jongerencentrum Conquista weer een fancy fair gehou den. Van 12.00 tot 17.00 uur draait er een rad van fortuin en wordt de rom melmarkt gehouden. Conquista is deze dag in tropische sfeer gehuld. Wje nog spullen wil inleveren voor de rommelmarkt, kan dit doen op vrijdag 30 maart van 20.00 tot 24.00 uur en op zaterdag 7 en zondag 15 april van 12.00 tot 15.00 uur. Alleen bruikbare, schone en hele spullen zijn welkom. Vr «Noord-Holland Noord "4 112 Vroom 1-1. De eindstand: 1. DOS 6-9 (106-64), 2. De Broeikas 6-9 (107-68), 3. DCH 6-4,4. DCB 6-2. In de interne competitie gaat het in het eerste team om het kampioenschap, met nog twee ronden te gaan, tussen Wil Broersen en Gerard Oud. Broersen heeft de beste kansen, hij heeft nog twee punten nodig. In het tweede team is een verwoede strijd om het kam pioenschap gaande tussen Maarten Kerssens en Frans Zonneveld. Er zijn nog vier wedstrijden te gaan en beide kemphanen ontmoetten elkaar nog één maal. EGMOND - Zondag 1 april kunnen de liefhebbers van een duinwandeling door het Zeedorpenlandschap van de Wimmenummerduinen wandelen. Door menselijke activiteiten van de bevolking van Egmond is het karakte ristieke zeedorpenlandschap ontstaan. Het gebied De Wimmenummerduinen heeft een grote cultuurhistorische waarde. Het is de enige plek in Nederland waar dit 19de eeuwse land schap (368 ha groot) in min of meer ongestoorde vorm voorkomt. Naast informatie over dieren en plan ten wordt er ook aandacht besteed aan de Egmondse historie over het ont staan van de aardappellandjes. Begin en eindpunt van de wandeling is bij de duiningang aan het eind van de Watertorenweg in Egmond aan Zee. De wandeling begint om 10.00 uur en duurt ongeveer twee uur, u dient voor deze wandeling in het bezit te zijn van een geldig toegangsbewijs van het Noordhollands Duinreservaat (PWN). Door de gids wordt een vrijwillige bij drage gevraagd. Dit jaar gaan weer ruim 6200 langdurig zieken en .zwaar- lichamelijk gehandi capten met de Zonnebloem op vakantie. Het gaat om mensen die afhankelijk zijn van intensieve verpleging en verzorging. U kunt de Zonnebloem helpen Doe mee aan de 'Actie Zonnebloemvakanties'. Giro 145, Breda. 'OOK IK HELP MEE' NATIONALE VERENIGINC Postbus 2100 4800 CC Breda lel. 10761 5f E-mail: info@2onnebloem nl www7onni (Deze aanbiedingen gelden alléén vrijdag 30 maart, in Limmen) I Aanbieding geldt alleen op vrijdag en zaterdag a.s. Limmen Hogeweg 159 072-5051562 Akersloot, Juliunaweg 17 Uitgeest, i^angehuurt 55, teL 025J-312342 LIMMEN - Met de komst van de zomertijd is ook het nieuwe seizoen voor duintrainingen van de damesgroe- pen bij de Limmer IJsclub weer aange broken. Woensdag 28 maart start om 19.00 uur damestrimmen met Ans Koot, met gezamenlijk vertrek naar de duinen vanaf het terrein de Koekoek aan de Westerweg in Limmen. Deze trainingsgroep is in het bijzonder bestemd voor nieuwe leden. Donderdag 29 maart start om 19.45 uur een zelfde groep. Aanmelden voor het lidmaatschap kan op de betreffende trainingsavond via de trainer worden geregeld. Informatie kan worden ver kregen bij Ans Koot, tel. 072-5053179 of bij Nic Smit, secretaris van de Limmer IJsclub, tel. 072-5052640. ALKMAAR - Via het Coördinatiepunt Vrijwillige Thuishulp organiseren de Oppascentrale Heerhugowaard en de Thuisopvang Dementerenden Huma- nitas Alkmaar een cursus 'Omgaan met Dementie'. Deze cursus wordt gegeven door een psychologe van hét Van Foreestcentrum en is bestemd voor nieuwe'vrijwilligers. De cursus duurt vijf dagdelen en start op dinsdag 10 april van 9.30 tot 12.00 uur in het Trefpunt, Louise de Colignystraat hoek Frederik Hendrik laan te Alkmaar. Wilt u meer weten over de cursus en heeft u een paar uur per week beschikbaar voor huisbezoek, dan kunt u bellen naar Vrijwillige Thuishulp Noord-Kennemerland, tel. 072-5407099. AKERSLOOT - Vorige week woens dag werd in een tweetal woningen aan de Julianaweg ingebroken. In een van de woningen wisten de dieven zich toe gang te verschaffen door het openbre ken van een raam aan de achterzijde van de woning. Aanvankelijk werden een geldbedrag, een vlakschuurmachi- ne en een decoupeerzaag vermist. Dit bleek later op een vergissing te berus ten. Toegang tot de andere woning werd verschaft door het openbreken van een raam aan de voorkant van de woning. In de keuken en in de woonkamer wer den alle laden doorzocht. Gestolen werden een videocamera, een handtas met inhoud en een gsm. Vanuit de hal werden jassen meegenomen die in de tuin werden teruggevonden. In een daarvan bevonden zich autosleutels. Hiermee werd een personenauto door zocht die op het pad stond. Deze auto kon niet gestolen worden omdat de doorgang geblokkeerd was door een bedrijfsauto. Verloren: een sleutelbos met vijf sleu tels. Conquista Donderdag darten van 19.30 tot 22.30 uur voor tieners en jongeren. Zaterdag voor kinderen van 4 tot 12 jaar bingo met leuke prijzen, van 10.30 tot 12.15 uur, toegang f 1,50. Zaterdagavond van 19.00 tot 23.00 uur 'vetgave' disco met lichteffecten voor tieners van 12 tot 16 jaar. Vrijdag- en zaterdagavond van 20.30 tot 01.00 uur jongerencafé voor jongeren vanaf 16 jaar, met zaterdag Goud van Oud. Zondagmiddag geo pend voor jong en oud, van 14.00 tot 17.00 uur. De Burgerij Op vrijdag 30 maart en zaterdag 31 maart om 20.00 uur spelen De Limmer Plankeniers 'De Boekvink'. Kaarten verkrijgbaar aan de zaal voor f 10,-. Op zaterdag 31 maart om 14.30 uur voor 55-plussers, toegang gratis. Café-bar de Lantaarn Op 31 maart vinylavond met jaren '70 en '80 muziek, vanaf 20.30 uur. Bibliotheek Limmen Donderdag 29 maart lezing van Bouke de Boer over NLP, om 20.00 uur aan de Zonnedauw 2. Gemeentehuis Tot en met 2 mei expositie van beelden en schilderijen van Joop en Tónna Lucassen. Gemaal 1879 Vanaf 1 april tot en met eind mei expo sitie van Jaap en Afra Beentjes. Geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Tot april is het gemaal aan de Fielkerweg 4 in Akersloot (in werking) uitsluitend op afspraak te bezichtigen. Tevens expositie over watermolens, gemalen en archeologische vondsten. AKERSLOOT - Op zondag 8 april wordt in Hotel Akersloot, Geesterweg la te Akersloot een poppen- en beren- beurs gehouden. De gehele tweede ver dieping is gevuld met de mooiste karakterpoppen, meisjes, babypoppen, fantasiefiguren en teddyberen. Deze poppen- en berenbeurs wordt georga niseerd door Niesje Wolters van Bemmel en is geopend van 10.30 tot 16.30 uur. De entree voor volwassenen is f 6,-,65-plus f5,-, kinderen tot 12 jaar f 1,-. Voor inlichtingen belt u met tel. 0578-620502, of kijk op internet, www.niesjewoIters.nl. Jf 1 Donderdag 5 april a.s. is de afdeling Burgerzaken door omstandigheden de gehele dag gesloten. Burgemeester en wethouders van de gemeente Limmen hebben een collectevergunning verleend aan ZOA Vluchtelingenzorg in de periode van I april 2001 t/m 7 april 2001. 19.03.01 Middenweg 45 vergroten woning 19.03.01 Stetlaantje I sloop van een woning De aanvragen en meldingen kunt u inzien in het gemeentehuis bij de afdeling Bouw- en Woningtoezicht. Vergunning voor het innemen van een standplaats Bij besluit van 20 maart 2001 heeft het college van burgemeester en wethouders van Limmen een ver gunning afgegeven voor het innemen van een standplaatsvergunning op de locatie Meidoornlaan/Vijverlaan tijdens de Bloemendagen (28 april tot en met 3 mei) aan: De Alkmaarsche Gebakkraam Vishandel Beentjes Belanghebbenden bij dit besluit kunnen op grond van artikel 7:1 van de Algemene wet bestuursrecht binnen zes weken een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester van Limmen, Postbus 9, 1906 ZG te Limmen. Het besluit wordt hierdoor niet automatisch geschorst. Indien onverwijlde spoed dit vereist, kan hangende de bezwaarschriftenprocedure, een voorlopige voorziening worden gevraagd aan de president van de rechtbank te Alkmaar (Postbus 252, 1800 AG). De griffierechten hier voor bedragen ƒ.200,— voor natuurlijke personen en 400,— voor rechtspersonen. Op I mei 2001 treedt de nieuwe verkeersregel 'voorrang bestuurders van rechts in werking. Vanaf deze datum moet aan alle bestuurders die van rechts komen voorrang verleend worden."Rechts heeft voorrang" geldt dus niet alleen meer voor auto's, maar ook voor fietsers, bromfietsers, snorfietsers, bestuurders van een invalidenvoertuig, bestuurders van een wagen, ruiters en geleiders van rij- of trek dieren of vee. De regel geldt alleen voor gelijkwaardige kruisingen. Dit zijn kruisingen waar de voor rang niet apart geregeld is. Voordeel van de nieuwe regel is dat de voorrangssituatie op gelijkwaardige kruisingen veel duidelijker wordt, omdat deze voortaan voor alle bestuurders geldt. De verwachting is dat de nieuwe regel zal leiden tot minder misverstanden, waardoor de kans op verkeersongevallen afneemt. Met de nieuwe maatregel zijn de voorrangsregels in Nederland gelijk met die in de ons omringende landen. Op kruisingen waar de voorrang geregeld is, veranderen de voorrangsregels niet. Dit zijn kruisingen met bijvoorbeeld verkeerslichten, voorrangsborden, haaientanden of een inrit-/uitritconstructie. Ook blijven bestuurders op een onverharde weg voorrang verlenen aan alle bestuurders op de verharde weg.Verder blijven trams op gelijkwaardige kruisingen altijd voorgaan of ze nu van rechts of van links komen.Voetgangers en alle daarmee vergelijkbare verkeersdeelnemers, zoals skaters, skeelers en step pers, zijn géén bestuurders en vallen niet onder de nieuwe voorrangsregel. In verband met de invoering van 'voorrang bestuurders van rechts' gaat de politie extra controleren. Daarbij wordt de nadruk gelegd op gerichte snelheidscontroles van motorvoertuigen die gelijk waardige kruisingen naderen. Daarnaast wordt er ook meer gecontroleerd op de verlichting en reflec tie van (brom)fietsers. Tenslotte: voorrang heb je niet, voorrang moet je krijgen. Het is van groot belang dat fietsers en brom fietsers geen voorrang nemen als ze op gelijkwaardige kruisingen van rechts komen, maar eerst goed opletten of ze voorrang krijgen. Kijk vanaf april ook op: www.geefhetdoor.nl Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen aan het realiseren van: het verkleinen van de dakkapel op het perceel Middenweg 27 (legalisering) een berging aan de woning op de percelen Dusseldorperweg 3 en 5, en het realiseren van een car port en het vergroten van de woning op het perceel Dusseldorperweg 5 het vergroten van de woning op het perceel Clusiuslaan 20 het oprichten/plaatsen van een serre op het perceel Visweg 13 het vergroten van de woning op het perceel Vuurbaak 34 het oprichten/plaatsen van een tuinberging en het wijzigen van de voorgevel De bouwplannen zijn in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Medewerking kan wor den verleend met toepassing van de hierboven genoemde vrijstellingsprocedure. De verzoeken liggen vanaf 29 maart 2001 gedurende vier weken voor een ieder in het gemeentehuis (afdeling Ruimtelijke Ordening) ter inzage. Tijdens deze inzageperiode kan een ieder zijn zienswijze over het bouwplan naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Limmen, Zonnedauw 4, 1906 HA te Limmen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 10