N Leerlingen Orkesten Festival Ter Coulsterkerk wordt multifunctioneel Blaffende Beesten bijten Hoge opbrengst fancy fair 072 5331895 Ver koopplannen? Burma n™ krant pROEKMAN [jj] BORDEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN O AASTREKEN www.heiloo-online.nl (072) 53510 00 A P E L L A Uw huis verkopen? Hangen op de 28 MAART 2001 bJU JDrukkerij uitkijkpost bv 66e JAARGANG NO. 13 Geluidhinder treinen verontrust gemeente Expositie in Het Alternatief mt: MKZ geen bezwaar voor de consument Grote namen op Proms Dialezing over de Noordzee bij het Nivon ...thuis in Heiloo. VAN DER Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl Expositie infraroodfoto's Hari C. HACHMANG SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 binnenhuisarchitectuur Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden ip^_ <s, aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - In een brief aan het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruim telijke Ordening en Milieu spreekt de gemeente Heiloo haar ongerustheid uit over de geluidhinder die de treinen door Heiloo veroorzaken. Eind augustus vorig jaar is een nieuw 'akoestisch spoorboekje' van kracht geworden, met prognoses voor de periode 2010-2015. Volgens de gemeen te Heiloo blijkt uit dit spoorboekje, dat langs het baanvak in Heiloo het dB(A)- niveau, de te verwachten geluidhinder, aanmerkelijk is gestegen. Dit zou komen door de inzet van ander en ouder treinmaterieel en een verhoging van de intensiteiten en rijsnelheden. Over de gevolgen hiervan voor Heiloo, en met name voor de omwonenden van het baanvak, is volgens de gemeente Heiloo nooit gesproken. Ook zijn er geen procedures gevolgd. Het ministe rie is hierdoor in gebreke gebleven, zo oordeelt de gemeente. Door de forse verhoging van de akoe stische situatie neemt de geluidsbelas ting op de gevels van de bestaande woningen onaanvaardbaar toe, hetgeen weer hoge saneringskosten met zich meebrengt, zo schrijft de gemeente in haar brief. Ook de geplande nieuw bouw van appartementen in het sta tionsgebied komt onder druk te staan, omdat bij de plannenmakerij daarvoor van de oude situatie is uitgegaan. Nieuwe, kostbare maatregelen zullen nodig zijn om daar alsnog te kunnen bouwen. De gemeente Heiloo vindt dat zij daardoor onevenredig benadeeld wordt. De gemeente vraagt het ministerie daarom om het bewuste 'akoestisch spoorboekje' aan te passen, zodat de bevolking van Heiloo niet wordt ver rast met een hogere geluidsbelasting op de gevels en dat de gemeente kan beginnen met de bouw van de apparte menten. Doet het ministerie dat niet, dan wil de gemeente Heiloo de over heid aansprakelijk stellen voor de gemaakte en nog te maken kosten. HEILOO - Vanaf 20 maart exposeert Gerard van Velzen zijn schilderijen in de ontvangstruimte van Het Alternatief, De Stuifbergen 6 in Heiloo. Zijn werk bestaat voornamelijk uit olieverfschilderijen, aangevuld met enkele acryl- en aquarelstukken. Zijn realistische werken kenmerken zich door een zeer eigen kleurgebruik en spel met het licht. De thema's zijn grotendeels ontleend aan de natuur. De expositie is dagelijks te bezichtigen. Voor meer informatie kunt u bellen 072-5331318 of 5335325. x V iZ. Jan Visser (l) en Otto de Groot bij de voormalige Kruispuntkerk. (Fotostudio Starfield) HEILOO - De nieuwe Ter Coulster kerk, de voormalige Moeder Gods- kerk, moet een multifunctioneel gebouw worden. Dat is althans de mening van Otto de Groot van de Hervormde kerk en Jan Visser van de Gereformeerde kerk aan de Noordergeeststraat. Door de verkoop van de kerken aan de Noorder geeststraat en aan het Frederica's Hof (Kruispuntkerk) kon de Moeder Godskerk (kosten 1,9 miljoen) worden aangekocht. De 'hervormde en gereformeerde gemeente kwamen tot elkaar en gaan onder één dak verder in de Samen-op- Weg gemeente. Het proces van.samen- gaan is inmiddels door de gemeentele den van beide kerken geaccepteerd. „Met name de oudere gemeenteleden hebben er nog wel moeite mee dat de kerk aan de Noordergeeststraat wordt afgebroken," laat Visser weten. „Deze kerk staat hier pas veertig jaar. Ik vind het logisch dat sommige men sen het jammer vinden dat straks alles tegen de vlakte gaat. Daar heb ik ook begrip voor, wanneer je eigen huis Wordt afgebroken dan ben je daar net zo min blij mee. Het proces van samen gaan heeft anderhalf jaar geduurd. Volgens mij kan iedereen zich inmid dels wel vinden in deze keuze. Voor de De cast van Blaffende BeestenFoto Wilberto van den Boogaard) HEILOO - Op dinsdag 3 april wordt het ouderwets lachen in theater de Beun in Heiloo. Dan wordt namelijk een klucht van Edward Shimney gespeeld met de pakkende titel 'Blaffende Beesten Bijten Beter'. Bruni Heinke, Gaston van Erven, Diana Dobbelman, Flip Heeneman, Guido Jonckers en Marjolein Algera staan garant voor een avondje onvervalst lachen. Het stuk speelt zich af in de dierenwin kel van Bernard Buitenhuis. Vijfendertig jaar geleden nam hij de zaak van zijn ouders over. Vroeger prijkte de tekst 'Specialist in Zangzaad en Visgerei' op de gevel; tegenwoordig wordt de winkel 'Bernhard's Beestenboetiek' genoemd. Het rustige leventje van Bernhard en zijn lieve vrouw Doortje wordt plotsklaps flink overhoop gehaald wanneer broer Ger en schoonzuster Eugenie voor enkele weken uit Amerika overkomen en bij hen intrekken. Als ook Danielle (eigenares van een naastgelegen bar), Simon Bijleveld (een louche vertegenwoordiger) en een inspectrice van de belastingdienst de winkel én de woning van de Buitenhuisjes komen bevolken, dreigt het zowel zakelijk als privé een giganti sche beestenbende te worden. Hoe Doortje en Bernhard hun best ook doen; de situatie is niet meer in de hand te houden. Om met de woorden van Simon Bijleveld te spreken:'in honden- mand en ledikant, overspel en tramme lant'. Dat uitgerekend de dieren uit 'Bernhard's Beestenboetiek' voor de terugkeer van de vertrouwde rust én een happy end zorgen, had natuurlijk niemand voor mogelijk gehouden. Deze beesten beginnen te blaffen om 20.15 uur. Kaarten zijn te koop a f 25,- (CJP en Pas 65-plus f 22,50) aan de kassa van theater de Beun, Willibrordusweg 2 in Heiloo, 072- 5333156, van maandag tot en met vrij dag tussen 13.30 en 17.00 uur. protestantse kerkgemeenschap is het samengaan uiteindelijk toch echt de beste keuze." Bovendien is Visser van mening dat de Ter Coulsterkerk een mooi kerkelijk centrum wordt dat de hele week gebruikt kan worden. Wanneer straks alle activiteiten onder één dak plaats vinden, hoopt hij dat een brede laag van de Heiloose bevolking de weg naar de Ter Coulsterkerk weet te vinden. De Groot is het roerend met hem eens. Volgens hem helpt het wellicht dat de Ter Coulsterkerk een zeer neutrale naam heeft gekregen en niet naar een heilige is vernoemd. „We hebben de gemeenteleden de naam van de nieuwe kerk laten verzinnen. Ter Coulster is een oud-Heiloose naam die in de vijf tiende eeuw is ontstaan. Bovendien ligt de kerk aan het Ter Coulsterbos en aan de Ter Coulsterlaan, dus Ter Coulsterkerk is een logische stap. Ik denk dat deze naam iedereen in Heiloo aanspreekt. Deze naam is voor ieder een acceptabel." Heilooër burgers welkom De nieuwe Ter Coulsterkerk moet niet alleen een gebouw worden waarvan de kerkelijke gemeente gebruik maakt, maar daarnaast een centrum waar ook de burgers van Heiloo zich welkom weten. De kerkzaal zal derhalve wor den voorzien van vloerverwarming, lichte kleuren en losse stoelen. Bovendien is de akoestiek er goed, zodat er eventueel concerten in de kerk gegeven kunnen worden. Normaliter kan de kerkzaal 450 personen herber gen, tijdens een concert of uitvoering is het mogelijk om plaats te bieden aan 700 belangstellenden. Er komt een apart jeugdhonk in de kerk. De kapel blijft intact en zal worden gebruikt voor de kleinere diensten. De hervormde gemeente wilde in eer ste instantie de Witte Kerk uitbreiden. Dit plan werd afgewezen, omdat de kerk immers een Rijksmonument is waar niets aan verbouwd mag worden. Vervolgens kwam de Moeder Godskerk in beeld. Uiteindelijk werd deze van de rooms-katholieke parochie gekocht, nadat het plan om er een bibli otheek van te maken was afgeblazen. De Ter Coulsterkerk biedt veel ruimte en zorgt ervoor dat zowel de hervorm de als de gereformeerde gemeente een nieuwe start kunnen maken. „We gaan samen echt opnieuw beginnen. Door een voor beide gemeenschappen nieu we plaats te creëren hebben we veel problemen weten te omzeilen, want in welke kerk waren we anders verder gegaan? Bovendien heeft de aankoop en de daarbij behorende inrichting van REGIO - Hoewel in veel praatpro gramma's op radio en televisie anders wordt gesuggereerd, levert de dieren- ziekte mond- en klauwzeer (MKZ) geen gevaar voor de consument op. MKZ is wel een gevaarlijk virus voor evenhoevige dieren zoals runderen, schapen, varkens en geitën, maar is niet gevaarlijk voor de mens. Ook niet bij de consumptie van dierlijke producten. Producten als vlees en vleeswaren kun nen veilig worden gegeten. Het Voorlichtingsbureau Vlees baseert deze informatie op berichtgeving van wetenschappers en instituten die gespecialiseerd zijn in MKZ. Indien u telefonisch informatie over MKZ wenst, kunt u bellen naar het gratis informatienummer van Voorlichting sbureau Vlees: vleesinfolijn 080Q-(X)36. HEILOO - Komend weekeinde wordt voor de zeventiende maal het Leerlingen Orkesten Festival (LOF) gehouden. Dit evenement wordt sinds 1985 georganiseerd door het Heilooër harmonieorkest Caecilia en heeft zich ontwikkeld tot een uniek festival met 'een grote betekenis voor de jeugdhar- monie- en fanfare-orkesten in Noord- Holland en ver daarbuiten. Het spelniveau van de leerlingenorkes ten is van groot belang voor de kwali teit van de 'volwassen' orkesten. In deze orkesten wordt namelijk de basis gelegd voor het spelniveau. De orkes ten die aan dit festival meedoen bestaan alleen' uit leerlingen in oplei ding. Het festival trekt steeds meer orkesten. Zaterdag en zondag nemen twintig orkesten deel, zo'n zevenhonderd muziknntrn en er staat zelfs een aantal op de wachtlijst. Een vakkundige jury, bestaande uit Theo Jansen en Kees Vlak, schrijft voor elk orkest een kri tisch opbouwend rapport met zoveel mogelijk adviezen, die het de dirigent en de muzikanten mogelijk maken de kwaliteit van het orkest verder te ver beteren. Welk orkest dit jaar de wisselbeker mee naar huis mag nemen, wordt op zondag I april rond 17.30 uur bekend gemaakt. De beker wordt uitgereikt door de wethouder van cultuur van Heiloo, Evalyn Schoutsen-Bolten. Publiek is welkom op 31 maart en 1 april in de Muziek- en Dansschool Heiloo, Het Veld 1 in Heiloo, beide dagen van 11.00 tot 17.00 uur. Toegangskaarten zijn a f 2,50 en pro grammaboekjes a f 0,50 aan de zaal verkrijgbaar. de nieuwe kerk het samen op wegpro- ces in een positieve vorm Versneld," aldus De Groot. Pastorie bijna afgebroken. De verbouwing van de Ter Coulsterkerk is momenteel in volle gang. De voormalige pastorie is wegge broken en heeft plaats moeten maken voor een zalencentrum dat aan de kerk vast zit. „Alleen de buitenmuren van de pastorie zijn blijven staan," weet Visser. „Er komt een nieuwe garderobe, toilet ten en er is op alle mogelijke manieren rekening gehouden met minder validen. De tuin in het midden van het gebouw zal worden overkapt en er komt een zaal van 140 m2. Deze zaal kan door een schuifwand in tweeën worden gesplitst. Daarnaast komen er nog eens drie zalen, variërend in groot te van 25 tot 45 m2. Een grote keuken tenslotte moet er voor zorgen dat er ook bijeenkomsten mogelijk zijn." „Denk nu niet meteen aan een horeca bedrijf," voegt De Groot snel toe, „maar meer aan condoleances voor familie en dergelijke. De accommoda tie biedt tenslotte voldoende mogelijk heden." De ingang van het zalencen trum zal aan de Holleweg komen te lig gen. De parkeervoorzieningen zullen moeten worden uitgebreid, om in de toekomst geen overlast voor omwo nenden te veroorzaken. De Groot: „Het gebruik van de kerk zal toenemen en we willen vermijden dat de gebruikers hun auto op de Holleweg parkeren. Er is daarom een voorstel bij burgemeester en wethou ders neergelegd, met betrekking tot de uitbreiding van het aantal parkeer plaatsen. Daarnaast willen we dat de verlichting wordt verbeterd." Beide mannen hopen dat de Ter Coulsterkerk in september geopend kan worden. Hoofdaannemer Teeren- stra uit Heiloo doet daar volgens hen in elk geval zijn uiterste best voor. „We hebben voor deze firma gekozen omdat we zo veel mogelijk plaatselijke (onder)aannemers de gelegenheid wil len geven om voor ons aan de slag te gaan," verduidelijken De Groot en Visser. De aankoop en verbouwing van de Ter Coulsterkerk is overigens gefinancierd door de gemeentes zelf, dus zonder 'vreemd' geld. Op 1 april wordt de laat ste dienst in het gebouw van de Noordergeeststraat gehouden. Vanaf die datum zal de gezamenlijke kerk dienst in de Witte Kerk worden gehou den, totdat de verbouwing van de Ter Coulsterkerk gereed is. HEILOO - Hans Dulfer, Jan Akkerman, Time Bandits en The Change. Deze grote namen zullen komend najaar in elk geval acte de pre sence geven op de tweede editie van de Proms in Heiloo. Dat beloven Aris de Wit en Jos Roozendaal, de organisato ren van dit evenement, dat plaats zal vinden op zaterdag 13 oktober in sport hal Het Vennewater. De programmering voor deze avond is nog niet helemaal rond. Zo zijn De Wit en Roozendaal bijvoorbeeld nog in onderhandeling met de van Terschelling afkomstige zanger Hessel, maar veel meer willen ze in dit stadium nog niet loslaten. Kaarten voor dit spektakel zijn waarschijnlijk vanaf juli te koop. De datum kan nu alvast in de agenda's genoteerd worden. HEILOO - De fancy fair op basis school De Duif, die vorige week vrijdag gehouden werd, heeft een recordbe drag van f 5025,- opgebracht. Dit bedrag wordt geschonken aan Stichting De Opkikker. Deze stichting organi seert verwendagen voor gezinnen met een langdurig ziek kind. Met het geld dat met de fancy fair is verdiend, kan De Duif 2,5 'verwendag' van deze stich ting adopteren. Het thema van de fancy fair was dit jaar 'Kikkers'. Dit thema stond ook de weken voorafgaand aan de markt op school centraal. Uiteraard werd geleerd hoe kikkers groeien van kikkerdril, via kikkervisjes tot echte kikkers, maar het thema nodigde ook uit tot veel creativi teit. Tijdens de fancy fair waren er prachtige kleurplaten van kikkers en zelf geboet seerde kikkers van de kinderen te bewonderen. Ook konden de kinderen heel veel Verschillende kikkerspelletjes doen, een kikkermoeras met blote voe ten verkennen en een kikker-poppen kastvoorstelling bezoeken. Er liepen veel geschminkte kikkerkinderen rond, die natuurlijk ook met een reuzenkik- ker op de foto gingen. Het rad van for tuin stond geen moment stil. De Duif was dan ook blij dat de middenstand van Heiloo hier veel prijzen voor beschikbaar had gesteld. Voor wie de fancy fair dit jaar gemist heeft: volgend jaar komt er weer een nieuwe editie. Kikker-zaklopen tijdens de fancy fair van De Duif HEILOO - Twee maal per seizoen ver zorgt de werkgroep Geologie van het Nivon Heiloo een bijzondere lezing die niet alleen voor de leden bestemd is, maar waarbij ook andere geïnteres seerden welkom zijn. De eerstvolgende bijeenkomst vindt plaats op vrijdag avond 30 maart. C. Laban vertelt aan de hand van zijn dia's over het ontstaan, de huidige toe stand en de verwachte toekomst van de Noordzee. Laban is van beroep marine geoloog, met de Noordzee als speciali satie. De bijeenkomst wordt gehouden in het Open Huis in Heiloo en begint om 20.00 uur. Voor de leden van de werkgroep is de toegang gratis, Nivon- leden betalen f 2,50, anderen f 5,- en jongeren tot 18 jaar f2,-. Ter plaatse ligt een kleine collectie boeken uit de openbare bibliotheek ter inzage. Voor nadere inlichtingen, zowel over deze lezing als over het lidmaatschap van -de werkgroep Geologie, kunnen belangstellenden zich wenden tot Piet Postma, tel. 072-5330721. Zeeweg zo, 1852 CRHeüoo mfo@vosmakelaardij.nl www.vosmakelaardij.nl RSGROEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren actief in de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaard). Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny Stoop Tel: 072 - 532 03 45 HEILOO - De Alkmaarse fotograaf Jaap Los exposeert tot 1 mei zijn infra roodfoto's in het Trefpunt te Heiloo. Los heeft op kunstzinnige wijze gebruik gemaakt van de mogelijkheden die de zwart-wit infraroodfotografie biedt. De wereld door een infraroodfilm ziet er geheel anders uit dan wij gewend zijn. Donkere, bijna zwarte luchten met prachtige witte wolken hangen boven een landschap dat een uitbundig wit stralende natuur laat zien. Het lijkt wel alsof dit landschap in brand staat. Dit effect wordt veroorzaakt door de bla deren van bomen en planten, die het infraroodlicht massaal weerkaatsen. Ook grassen vertonen dit effect, waar door bomen als het ware lijken te zwe ven boven de grond. Los is er uitste kend in geslaagd om dit op de film vast te leggen. De foto's hebben de mystie ke sfeer van een verstild maanland schap. Regio Noord- Kennemerland Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad,Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte -zits bank. 204 silhouet binnenhuisarchitectuur Kennemerstraatweg 99 Heiloo telefoon: 072 533 1 1 99

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1