I I Informatie Mond- en Klauwzeer Schoonmaakbeurt groene rolemmers Rectificatie Reisdocumenten Omnibusonderzoek 2001 Extra fietsenrekken bij Winkelhof 't Loo De nieuwe inzamellijst voor Klein Chemisch Afval (KCA) Openbaar vervoer in Heiloo G HEILOO Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. UITKIJKPOST - 28 MAART 2001 Informatierubriek Zoals u wellicht heeft gezien, hebben de medewerkers van 't Beestenboetje aan de Ter Coulsterlaan en andere eigenaren van dieren in onze gemeente voorzorgsmaatregelen getroffen om de gevreesde virusinfectie Mond- en Klauwzeer (MKZ) buiten de deur te houden. Dit is gebeurd op advies van het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij, Directie WM, afdeling Diergezondheid. Mond- en Klauwzeer is een zeer besmettelijke en ernstige virusziekte die voorkomt bij even- hoevige dieren. Runderen, schapen, geiten, varkens, wilde zwijnen, herten en sommige dierentuindieren (antilopen) kunnen ziek wor den door het virus. De mens is niet gevoelig voor het virus, maar kan het virus wel over brengen en verspreiden, bijvoorbeeld via kle ren of schoeisel. De groene rolemmers worden in week 14 schoongemaakt op maandag 2 april, dinsdag 3 april, woensdag 4 april, donderdag 5 april en vrijdag 6 april a.s. Wij vragen u de groene rolemmers na leging wat langer buiten te laten staan. Dit om de schoonmakers de gelegenheid te geven hun klus te klaren. Meer informatie Heeft u vragen, dan kunt u contact opnemen met telefoonnummer (072 -) 535 68 68. De Rijksministerraad heeft ingestemd met het voorstel om de rijksleges voor paspoorten per 1 april 2001 met 27,50 te verlagen. De prijs voor een Europese identiteitskaart blijft dus gelijk. Om te waarborgen dat de verlaging hiervan ook daadwerkelijk ten goede komt aan de inwoners, is een wijziging van de plaatselijke Legesverordening aan de gemeenteraad voorgelegd. De leges voor een paspoort bedragen na vaststelling per 1 april a.s. 89,50. (Per abuis stond in de Uitkijkpost van 21-03-2001 hier een verkeerd bedrag.) Deze situatie geldt slechts voor de periode dat de huidige generatie documenten nog wordt uitgereikt en dat is tot 1 oktober 2001. Daarna worden de Nieuwe Generatie Reisdocumenten uitgereikt en prijsbepaling daarvan is nog niet bekend. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Burgerzaken, telefoonnum mer (072 -) 535 67 20. De gemeente Heiloo neemt over veel zaken beslissingen. Om de mening van de inwoners zo goed mogelijk bij deze beslissingen te betrekken, wordt ieder jaar een zogenaamd omnibusonderzoekgehouden. Dit is een enquête, waarin over een aantal verschillende onderwerpen vragen worden gesteld. Ditmaal betreft het vragen over contacten met de gemeente Heiloo, politie en veiligheid, stop pen met roken en horeca-bezoek. Het onder zoek wordt uitgevoerd door de Stafafdeling Onderzoek en Statistiek van de gemeente Alkmaar. In totaal zijn 400 willekeurig gekozen inwoners van de gemeente Heiloo, van 18 jaar en ouder, gevraagd om aan het onderzoek mee te doen. Zij ontvangen deze week een vragen lijst. Nadat de vragenlijsten zijn opgehaald door de enquêteurs, worden de gegevens verwerkt en geanalyseerd. De resultaten van het onderzoek maken wij daarna bekend op de gemeentelijke informatiepagina in de Uitkijkpost. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer E. Later van de afdeling Bestuurszaken, telefoonnummer (072 -) 535 66 47. Het MKZ-virus kan zich razendsnel over een veestapel verspreiden. Dit kan door zowel directe contacten (dier-dier), als indirecte con tacten (bijv. dier-mens-dier, via dierlijke pro ducten en via vervoersmiddelen). Bovendien kan het virus ook via de lucht over zeer grote afstand worden verspreid. Dieren worden vooral geïnfecteerd door inademing van het virus, maar kunnen ook besmet worden via de bek en de huid. Twee tot vijf dagen na besmetting worden de ziekteverschijnselen zichtbaar, soms kan dit wel 14 dagen duren. Via alle lichaamsopenin gen scheiden de dieren het virus uit, zelfs al voordat de klinische symptomen zichtbaar zijn. Wat wij er zelf aan kunnen doen: De bestrijding heeft alleen kans van slagen als de verschijnselen in een vroeg stadium wor den opgemerkt en de verspreiding beperkt wordt. Tref zoveel mogelijk hygiënische maat regelen, zoals het niet toelaten van bezoekers bij de dieren en het dragen van bedrijfskleding. Voer geen vlees- en voedselresten en keukenafval (groenten, brood resten, e.d.) aan de dieren. Vervoer geen runderen, schapen, geiten, varkens, eenden, etc. Raadpleeg bij de minste verdenking uw veenarts! In verband met het beperken van de risico 's tot MKZ is 't Beestenboetje tot nader bericht gesloten en zijn alle activiteiten afgelast. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot: RW, tel.: 0800-1556 Internetsites: LNV (www.minlnv.nl) ID-Lelystad (www. id-lelystad. nl) GD (www.gd-dieren.nl) Voor eventuele nadere informatie over 't Beestenboetje kunt u contact opnemen met de opzichter, de heer W. Kesting, telefoonnummer (072 -) 535 68 02. Het verkeersbeleid van Heiloo is onder meer gericht op het bevorderen van het gebruik van de fiets. Dit willen wij onder andere bewerk stelligen door voor voldoende fietsenrekken te zorgen rondom de diverse voorzieningen in Heiloo. Mede om deze reden is contact gezocht met de winkeliersvereniging Winkelhof 't Loo om te bekijken of het aantal fietsenrekken rondom het winkelhof voldoende is en of deze op de juiste plaatsen zijn gesitueerd. Gebleken is dat rondom het winkelhof een 45-tal rekken aan het areaal toegevoegd kan worden. De winke liersvereniging draagt de helft van de kosten voor het aanschaffen en het plaatsen van de rekken. Een tekening met de locaties waar nieuwe fiet senrekken worden geplaatst, ligt met ingang van vandaag ter inzage in het informatiecen trum van het gemeentehuis, geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Eventuele reacties op de plannen graag bin nen 14 dagen na de publicatie. Meer informatie Voor nader informatie kunt u contact opnemen met de heer R. van de Meer van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072 -) 535 67 63. Wegens een technische storing is er vorige week in deze rubriek een lijn door de tekst gekomen, dit was erg storend. Hiervoor onze excuses, Drukkerij Uitkijkpost Sinds januari 2001 is er een nieuwe inzamellijst voor Klein Chemisch Afval die de oude Welles-Nietes-lijst vervangt. De nieu we lijst is veel kor ter. Dit komt door de sterk verbeterde techniek van afval verbranding. De hoge temperatuur vernietigt de schadelijke stoffen en de reini gingsinstallaties zuiveren de rookgassen. Daardoor kunnen steeds meer producten zon der problemen met het restafval mee. Ze leve ren geen gevaar meer op voor het milieu. Wat is Klein Chemisch Afval (KCA)? Dit zijn producten die u thuis gebruikt en gevaarlijk zijn voor het milieu. Denk aan het zink en cadmium uit een batterij. Vanwege de schadelijke stoffen mag het niet bij het gewo ne afval. KCA mag daarom ook zeker niet door de gootsteen, de wasbak of het toilet gespoeld worden. Hoe weet ik wanneer het om KCA gaat? De producten op de nieuwe KCA-lijst voeren in principe allemaal het KCA-logo op de ver pakking. Producten die u al wat langer in huis heeft, hebben dit logo wellicht nog niet. Staat zo 'n product wél op de lijst, lever het dan gescheiden in. Raadpleeg altijd de nieuwe KCA-lijst als u het KCA-logo niet aantreft op de verpakking. Waarom KCA gescheiden inleveren? Als u KCA gescheiden inlevert, draagt u niet alleen bij aan het milieu maar werkt u ook mee aan de veiligheid van de medewerkers van de reiniging. Bovendien stimuleert u het herge bruik van producten. Drie goede redenen om bewust met KCA om te gaan. Waar kan ik KCA inleveren? U kunt KCA-producten als batterijen en verf- resten inleveren bij diverse winkels of bij de gemeentelijke afvalbrengplaats aan Rosendaal 2 te Heiloo. Meer informatie? Voor meer informatie kunt u de folder Klein Chemisch Afval bij u thuistelefonisch bestellen onder nummer (072 -) 535 66 66. Deze folder is tevens verkrijgbaar bij het informatiecentrum van de gemeente Heiloo, Raadhuisplein 1 te Heiloo. De openingstijden zijn op werkdagen van 08.00 uur tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 uur tot 20.00 uur. Heeft u vragen of suggesties? Dan kunt u contact opnemen met de heer J. A. Rijnbeek, afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 34.In kader: De nieuwe inzamellijst voor Klein Chemisch Afval (KCA) Medicijnkastje - Medicijnen - Kwikthermometers - Injectienaalden Huishouden - Batterijen - Spaarlampen/ energiezuinige lampen - TL-buizen - Vloeibare gootsteenontstopper - Lampenolie - Petroleum - Bestrijdingsmiddelen/insecticiden Doe-het-zelf - Verf, Lak, Beits en houtverduur- zamingsmiddelen - Bij verven gebruikte producten zoals terpetine, thinner, verf af bijtmiddel, verfverdunner, kwastreiniger, kwastontharder en wasbenzine - Kwikschakelaars Vervoer - Accu 's - Benzine - Motorolie/ afgewerkte olie/ remolie - Olie filters Hobby - Fotofixeer - Foto-ontwikkelaar - Etsvloeistoffen zoals salpeterzuur en zwavelzuur - Zoutzuur 'Staat dit logo op de verpakking? Dan is het KCA'. Zoals u wellicht in de diverse regionale dag bladen hebt kunnen lezen, is de provincie Noord-Holland van plan drastisch te gaan snij den in de buslijnen in Noord-Holland Noord. In het kort komt het er op neer dat alle onren dabele lijnen worden geschrapt. Daarvoor in de plaats komt de Openbaar Vervoer Taxi Noord-Holland, die overigens al een tijdje opereert. Deze taxi haalt u op en zet u af waar u wilt. Volgens de provincie is dit een goed alternatief. Buslijn 166 In de Heilooër situatie gaat het om buslijn 166. Deze lijn gaat van Egmond aan Zee, via Egmond-Binnen en Heiloo naar Alkmaar CS en vice versa. Het ziet er naar uit dat in de vol gende dienstregeling, die 10 juni 2001 ingaat, deze dus wordt geschrapt. In tegenstelling tot de provincie is de gemeente Heiloo van mening dat de OV-taxi geen goed alternatief is voor buslijn 166 (maar wel een goede aanvul ling op het reguliere vervoer). Door het ver vangen van de genoemde buslijn door de OV- taxi wordt onder andere de drempel om gebruik te maken van openbaar vervoer ver groot. Een lijndienst komt namelijk op vaste tijdstippen langs en men hoeft niet (ruim) van tevoren te bellen. Bovendien is een OV-taxi aanzienlijk duurder, zeker als er meerdere per sonen meereizen. De gemeente Heiloo heeft dit dan ook, net als vele andere gemeenten, meerdere keren nadrukkelijk bij de provincie aangegeven. Helaas zonder resultaat. Door het vervallen van buslijn 166 blijft alleen buslijn 167/168 door Heiloo rijden. Deze rijdt tussen Alkmaar en Velzen-Noord/Hoogovens en doet in ons dorp alleen de Kennemerstraatweg aan. De aanvullende openbaar vervoervoorzienin- gen in Heiloo zijn: Openbaar Vervoer Taxi Noord-Holland. Deze is voor iedereen maar speciaal voor Wvg 'ers. Vooraanmelding ruim 1 uur, ver voergebied Noord-Kennemerland (inclusief Castricum) en West-Friesland, van 06.00 tot en met 24.00 uur, ov-tarief eerste 2 zones 5,00 derde t/m zesde zone 5,00 daarna 10,00 per zone (voor Wvgers geldt een sterk gereduceerd tarief), door iedereen te gebruiken, ook toegankelijk voor rolstoel gebruikers. Specifiek voor ouderen rijdt het vrijwilligers- vervoer, bijvoorbeeld ook voor het doen van boodschappen, ritprijs 7,00 binnen Heiloo, interlokaal 14,00 of meer. En voor treinreizigers is er tenslotte de Treintaxi. Alleen binnen Heiloo en de Egmonden, van/naar het station, ritprijs 7,00 (treinkaartje vereist), vooraanmel- dingstijd 0.5 uur Meer informatie Voor meer informatie over de Openbaar Vervoer Taxi Noord-Holland kunt u bellen met telefoonnummer 0900 - 104 01 04 (22 et./ 0,14 euro/ min.). Verleende collectevergunningen Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de vol gende periode. Simavi voor de periode van 26 maart tot en met 31 maart 2001 ZOA Vluchtelingenzorg voor de periode van 2 april tot en met 7 april 2001 De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te verle nen, worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplan nen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Schuine Hondsbosschelaan 34 - vergroten woning Heerenweg 100 - vergroten woning De Blomhof 11 - vergroten woning Westerweg 173 - vergroten woning Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden. Ypesteinerlaan 27 - vergroten woning Heerenweg 149 - vernieuwen en vergroten berging De Krommert 6 - vergroten woning Heerenweg 233 - vergroten woning (erker) Ronde Laan 6 - plaatsen dakkapel Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoon nummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan onder telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmings planvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen aan P. Bruijn te Amsterdam voor het vergroten van de woning op het perceel Heerenweg 145. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stuk ken liggen vanaf donderdag 29 maart 2001 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tus sen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrij stelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. Bouwplan vijf appartementen met parkeerkelder op het perceel Kennemerstraatweg 301 Burgemeester en wethouders zijn voorne mens om met toepassing van de vrijstellings mogelijkheid, als omschreven in artikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen aan het voorgeno men plan van aannnemersbedrijf Koggenland te Avenhorn voor de bouw van vijf apparte menten met een parkeerkelder op het perceel Kennemerstraatweg 301 na sloop van de voormalige groentenwinkel met woonhuis. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Medewerking kan worden verleend met toepassing van de hierboven genoemde vrijstellingsprocedure. Ter inzage Bovengenoemd bouwplan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 29 maart 2001 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoon nummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inza ge liggen, kan een ieder tegen het voorne men om voor bovenvermeld plan vergunning te verlenen, schriftelijk gemotiveerd bedenkin gen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 4